برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا (MPNP( به دلیل این که ، استان مانیتوبا در بین استانهای انتاریو و ساسکاچوان واقع شده است و از بسیاری جهات دروازه ای به غرب کانادا است ، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. استان مانیتوبا با اقتصادی مبتنی بر منابع طبیعی و کشاورزی ، محرک اصلی ثروت در کانادا است. جمعیت این استان تقریباً 1.2 میلیون نفر است که اکثرا در پایتخت آن یعنی شهر وینیپگ و در اطراف آن واقع شده اند و مسئولین در تلاش هستند تا از طریق برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا این جمعیت را افزایش دهند.

دولت مانیتوبا در 15 نوامبر 2017 از برنامه بازسازی شده استانی خود رونمایی کرد. MPNP برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا می باشد که از طریق این برنامه ، مهاجران آینده نگر با مهارت و تجربه ای که دارند و مورد نیاز استان می باشد ، می توانند گواهی نامزدی اقامت در استان مانیتوبا را دریافت کنند. موارد زیر جریان هایی هستند که در حال حاضر فعال و یا مواردی هستند که به عنوان بخشی از فرآیند تجدید و بازسازی MPNP قرار می گیرند.

جریان کارگر ماهر در برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا برای افرادی که قبلا به استان مانیتوبا ورود کرده اند و متقاضی شرکت در برنامه کارگر ماهر هستند که به دو صورت زیر می باشد:

  • مسیر کار تجربی
  • مسیر استخدام مستقیم کارفرما

افرادی که هنوز به استان مانیتوبا ورود نکرده اند و قصد ورود به این استان را از طریق برنامه کارگر ماهر دارند باید از طریق زیر اقدام نمایند:

  • مسیر ورودی سریع
  • مسیر سرمایه انسانی

جریان سرمایه گذاری تجاری در برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا

افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در استان مانیتوبا می باشند از روش های زیر می توانند اقدام به سرمایه گذاری در بخش های مختلف استان مانیتوبا نمایند.

  • مسیر سرمایه گذار کشاورزی
  • مسیر کارآفرین

ثبت نام در برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا

دسته بندی مهارت های کارگران متقاضی برای شرکت در برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا از طریق سیستم "ابراز علاقه" صورت می گیرد ، که به موجب آن داوطلبان واجد شرایط تعدادی سوال را بصورت آنلاین تکمیل می کنند و لازم نیست قبل از ارسال مشخصات  EOI ، اسناد پشتیبان را بارگذاری کنند . پروفایل ها با سایر نامزدهای واجد شرایط در منبع جمع آوری اطلاعات قرار می گیرند و شما براساس پاسخ هایی که ارائه می دهید نمره دریافت می کنید. MPNP سپس شما را با استفاده از چندین عامل رتبه بندی می کند و اگر جزء کاندیداهایی با بالاترین امتیاز باشید ، ممکن است از شما دعوت شود تا یک برنامه مشخص را به MPNP ارائه کنید. لازم به ذکر است هیچ محدودیتی در تعداد نامزدهایی که می توانند درخواست خود را ارائه دهند نیست و مهلت برای آنها وجود ندارد.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا از طریق کارگر ماهر

این درخواست ها تحت برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا ، از کارگران واجد شرایط موقت خارجی و فارغ التحصیلان دانشجویی بین المللی ،که هم اکنون در مانیتوبا مشغول به کار هستند صورت می گیرد و یک کار دائم و تمام وقت از سمت یک کارفرما در مانیتوبا به آنها پیشنهاد می شود. این دسته از افراد دیگر نیازی به جمع آوری امتیاز های لازم ندارند و مورد ارزیابی قرار نمی گیرند. این روش از فوریه 2019 به مرحله اجرا گذاشته شده است.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا از طریق مسیر کار تجربی

این مسیر برای متقاضیانی است که هم اکنون در مانیتوبا مشغول به کار هستند و دارای مجوزهای موقت کار ، از جمله کارگران موقت و فارغ التحصیلان بین المللی مؤسسات تحصیلات تکمیلی کانادا ، می باشند. برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا برای این دسته از افراد که از تجربه کافی برخوردار می باشند این شرایط را فراهم کرده است تا بتوانند گواهی کار و اقامت دائم دریافت نمایند. درباره شرایط مسیر تجربه کار در استان مانیتوبا می توانید از مشاوران متخصص حامی مهاجر کمک بگیرید.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا از طریق مسیر استخدام

این مسیر برای متقاضیان است که در خارج از کانادا توسط کارفرمایان مانیتوبا یک پیشنهاد کار دریافت کرده اند و می توانند یک گواهی کار دائم دریافت نمایند. افراد در این دسته باید از تخصص کاری در زمینه مربوطه را داشته باشند و کار فرمای آن ها نیز این تضمین را به دولت بدهد که شایسته ترین گزینه برای کار در این بخش فرد مذکور می باشد . درباره مسیر استخدام مستقیم کارفرما در مانیتوبا می توانید از مشاوران متخصص ما کمک بگیرید.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا از طریق کارگر ماهر در خارج از کشور کانادا

 جریان کارگر ماهر در برنامهمهاجرت استانی مانیتوبا ، از یک سیستم مبتنی بر امتیاز دهی ، برای ارزیابی نامزدها استفاده می کند که ممکن است خارج از کانادا باشند. این درخواست ها از کارگران ماهر واجد شرایط صورت می گیرد که می توانند از طریق خانواده یا دوستان،اشتغال و یا دعوت MPNP  ارتباط مستقیمی با استان نشان دهند و حداقل امتیاز را کسب کنند. 60 امتیاز از 100 امتیاز لازم با توجه به پنج عامل واجد شرایط بودن: سن ، مهارت زبان ، تجربه کار ، آموزش و سازگاری باید کسب شود.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا از طریق مسیر ورودی سریع

این مسیر برای کاندیداهای "ورود سریع" که واجد شرایط تحت برنامه MPNP و واجد شرایط ورود به سیستم اکسپرس هستند می باشد. از کاندیداها انتظار می رود تجربه کاری را که در لیست مشاغل مورد درخواست مانیتوبا ذکر شده است نشان دهند و ارتباط خانوادگی محکمی داشته باشند.درباره شرایط واجد شرایط بودن مسیر ورود سریع در مانیتوبا با ما در تماس باشید.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا از طریق مسیر سرمایه انسانی

این مسیر برای کارگران ماهر خارجی که دارای تجربه در مشاغل مورد نیاز در مانیتوبا هستند ، می باشد و آنها با ایجاد ارتباطات قوی در بازار کار، توانایی برقراری بالقوه خود را نشان می دهند. هدف از برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا در این بخش ، جذب نیروی کار متخصص برای توسعه و بهبود اقتصاد و صنعت استان مانیتوبا می باشد. در مورد واجد شرایط بودن مسیر سرمایه انسانی با ما در تماس باشید.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا از طریق جریان سرمایه گذاری تجاری

افرادی که مایل به انجام کار سرمایه گذاری در مانیتوبا هستند می توانند از این روش برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا استفاده نمایند. این فرایند بر روی سیستم "ابراز علاقه" صورت می گیرد و به موجب آن متقاضیان جدید ف هدف خود را برای درخواست برنامه ارائه می دهند و از افراد واجد شرایط برای مهاجرت دعوت می شود. افراد در این بخش باید سرمایه کافی ،حداقل مبلغ 500000 دلار کانادا را داشته باشند .

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا از طریق مسیر سرمایه گذاری کشاورزی

مسیر سرمایه گذار کشاورزی بخشی از جریان سرمایه گذار تجارت مانیتوبا است و به افراد با تجربه تجاری در مزرعه و سرمایه کافی اجازه می دهد تا برای ایجاد و اداره مزرعه در استان مهاجرت کنند. افراد در این برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا یا باید سرمایه ای داشته باشند و بتوانند یک مزرعه کوچک را اجاره و یا خریداری نمایند و یا یک کار مرتبط در این زمینه مانند اخداث گلخانه انجام دهند. افراد می توانند از تسهیلات استانی مانیتوبا در این بخش نیز بهره مند شوند.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا از طریق مسیر کارآفرین

قوانین تجدید نظر شده در این استان اجازه می دهد تا در دو سال اول ورود به مانیتوبا و دریافت مجوز کار موقت ،کارگران و نامزدهای صاحبان مشاغل خارجی واجد شرایط را که قصد و توانایی کار را دارند استخدام و یک شرکت در مانیتوبا تأسیس کنند، همچنین آنها می تواند یک ملک یا یک کسب و کار آماده را خریداری کنند.

یک ابتکار خاص برای مهاجرت به مانیتوبا طرح مهاجرت محور جامعه موردن است. این شهر روستایی ، واقع در 112 کیلومتری جنوب غربی وینیپگ ، به طور فعال به دنبال مهاجران جدید در برخی مشاغل است.مهاجرت به موردن از طریق MPNP  انجام می شود.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا از طریق جریان بین المللی آموزش

جریان جدید آموزش بین المللی IES به گونه ای طراحی شده است که به فارغ التحصیلان در مانیتوبا که نیازهای صنعت را برآورده می کنند ، بتوانند از مسیرهای سریعتر به اقامت دائم برسند. این جریان دارای سه مسیر است:

  • مسیر اشتغال شغلی
  • مسیر کارآموزی کارشناسی ارشد
  • مسیر کارآفرین دانشجویی

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0