20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

15 دلیل برای مهاجرت به کانادا

کشور کانادا سالیان زیادی است که جزو مقاصد محبوب برای مهاجرت به کانادا قرار دارد. دلایل بسیاری این کشور را به یک مقصد مهاجرتی ایده‌آل برای مهاجرت تبدیل کرده است. همچنین کشور کانادا همیشه از مهاجران استقبال کرده و با برنامه‌های مختلف این امکان را برای آنها فراهم کرده است تا به این کشور سفر کنند.

زندگی با کیفیت عالی و ساختن یک آینده ایده‌آل، از مهم‌ترین دلایل متقاضیان مهاجرت به کانادا است. همچنین فرصت‌های شغلی بسیار عالی و سیستم آموزشی مطلوب از مهم‌ترین مزایای زندگی در کانادا به حساب می‌آیند. در این مقاله قصد داریم تا 15 دلیل محبوبیت کشور کانادا برای مهاجرت را بیان کنیم و به سوالاتی مثل چرا به کانادا مهاجرت کنیم و یا اینکه چرا مهاجرت به کانادا آسان‌تر از آمریکا است، پاسخ دهیم. تا پایان این مطلب با حامی مهاجر همراه باشید.

حامی مهاجر یک موسسه مهاجرتی معتبر و متخصص در زمینه امنواع امور مهاجرتی نظیر دریافت اقامت دائم کانادا، دریافت ویزای توریستی کانادا، دریافت ویزای تحصیلی کانادا، وقت انگشت نگاری کانادا و پیکاپ پاسپورت کانادا است. برای دریافت هرگونه خدمات و مشاوره می‌توانید از طریق شماره 02149078 با کارشناسان و مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

دلایل مهاجرت به کانادا

علت مهاجرت به کانادا

دلایل متعددی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد تا متقاضیان تصمیم بگیرند به این مقصد پرطرفدار سفر کنند. در ادامه 15 دلیل محبوبیت کشور کانادا برای مهاجرت را بیان کرده‌ایم.

 1. فرصت‌های شغلی

کانادا مدت‌ها است که کمبود نیروی کار را تجربه می‌کند که از زمان شیوع ویروس کرونا، این کمبود نیروی کار تشدید شده است. از سوی دیگر نرخ مشاغل خالی نیز در بالاترین حد خود قرار دارد و دولت کانادا اخیرا نزدیک به یک میلیون شغل خالی را گزارش کرده است. در واقع تحقیقات نشان می‌دهد مهاجرت برای پر کردن فرصت‌های شغلی و رفع کمبود نیروی کار بسیار اهمیت دارد.

کانادا مشاغل بسیار زیادی در بخش‌های مختلف مثل IT، خدمات اجتماعی، ساخت و ساز، آموزش و پرورش، مراقبت‌های بهداشتی و کادر درمان و ... دارد و متقاضیان مهاجرت به کانادا به شرط داشتن مهارت‌های لازم و نگرش صحیح گزینه‌های شغلی زیادی برای انتخاب خواهند داشت. آمار اشتغال در کشور کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر، نسبتا بالا است.

 1. سیستم آموزشی عالی

کانادا به عنوان یکی از تحصیل کرده‌ترین کشورهای جهان رتبه‌بندی شده است. تحصیل در کانادا یک حق اساسی است و هر کانادایی و غیرکانادایی حق تحصیل دارد. سیستم رایگان مدارس دولتی کانادا و قوانین تحصیل اجباری تضمین می‌کند که هر کانادایی به آموزش‌های اولیه دسترسی دارد. علاوه بر این کانادا نسبت به بسیاری از کشورها دسترسی بیشتری به تحصیلات پس از دوره متوسطه داده است.

بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند و به همین خاطر این کشور یک انتخاب بسیار عالی برای دانشجویان بین‌المللی به خصوص دانشجویان ایرانی برای تحصیل است. دانشگاه‌های کانادا سطح کیفی بالایی از آموزش را ارائه می‌دهند و اغلب نسبت به سایر مقاصد تحصیلی محبوب مانند ایالات متحده مقرون به صرفه‌تر هستند.

همچنین دانشگاه‌های کانادا نسبت به دانشگاه‌های آمریکا راحت‌تر به دانشجویان پذیرش می‌دهند. با این حساب یکی از پاسخ‌های این سوال که چرا مهاجرت به کانادا آسان‌تر از آمریکا است، همین موضوع است. تحصیل در کانادا همچنین می‌تواند به دانشجویان بین‌المللی کمک کند تا برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

 1. مراقبت‌های بهداشتی همگانی رایگان

دسترسی به خدمات پزشکی نیز یک حق اساسی برای شهروندان کانادا به حساب می‌آید و جزو مهمترین مزایای زندگی در کانادا است. سیستم بیمه سلامت ملی تضمین می‌کند که هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادا به دلیل هزینه درمان، از مراقبت‌های پزشکی محروم نخواهد شد. بر خلاف برخی از کشورها، در کانادا درآمد سالانه افراد، تعیین‌کننده دسترسی آنها به درمان پزشکی نیست.

هر استان و منطقه برنامه بهداشتی خاص خود را دارد که خدمات مختلفی را پوشش می‌دهند. مهاجران تازه وارد می‌توانند در سیستم بیمه درمانی استان خود ثبت‌نام کرده و کارت سلامت دریافت کنند. اکثر خدمات پزشکی و اورژانسی در کانادا رایگان است و کانادایی‌ها و شهروندان مقیم مجبور نیستند برای این خدمات هزینه‌ای پرداخت کنند.

کانادا کشور مهاجر پذیر

 1. کانادا، کشور طرفدار مهاجرت

کانادا سال‌ها است که برای تکمیل جمعیت سالخورده خود و تامین نیازهای نیروی کار، مواضعی اتخاذ کرده است که از مهاجرت استقبال می‌کند و برنامه‌های مختلفی را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا ایجاد کرده است. یکی از 15 دلیل محبوبیت کشور کانادا برای مهاجرت، برنامه اکسپرس اینتری است.

ورود به استخر اکسپرس اینتری رایگان است و انجام این کار نه تنها فرصتی را برای درخواست مهاجرت به کانادا فراهم می‌کند، بلکه راه را برای کاندیداهای واجد شرایط در برنامه نامزد استانی (PNP) باز می‌کند. دریافت نامزدی PNP شانس دریافت دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم را بسیار افزایش می‌دهد.

کانادا هر سال پذیرای تعداد بسیاری از مهاجران جدید است و مهاجرت برای تامین رفاه کشور بسیار اهمیت دارد. به عبارت دیگر کانادا برای تقویت پایه مالیاتی برای کمک به تامین مالی برنامه‌های اجتماعی ارزشمند مانند مراقبت‌های بهداشتی همگانی، جاده‌ها، مدارس و صندوق‌های بازنشستگی به مهاجران نیاز دارد. مهاجران اساسا بخش مهم و جدایی ناپذیر اقتصاد در هر بخش از نیروی کار، سیستم آموزشی و فرهنگ کانادا هستند.

 1. جمعیت چند فرهنگی متنوع

در دهه 1970 میلادی، کانادا قانون چند فرهنگی این کشور را تصویب کرد. کانادا یکی از اولین کشورها بود که این قانون را تصویب کرد و تعهد دولت فدرال برای پرورش یک جامعه متنوع را در قانون به ثبت رساند. کانادا به جمعیت چند فرهنگی خود افتخار می‌کند و امروزه محل اقامت مردم بیش از 200 کشور و طیف وسیعی از نژادها، مذهب‌ها و فرهنگ‌ها است.

کانادا کشوری بسیار مترقی و چند فرهنگی است و زمانی که افراد به این کشور مهاجرت می‌کنند، به حفظ سنت‌ها، مذهب، زبان و فرهنگ خود تشویق می‌شوند. تنها در تورنتو بیش از 140 زبان صحبت می‌شود و بیشتر از 20 درصد از جمعیت این کشور، کانادایی نیستند و خارج از کشور متولد شده‌اند.

 1. امنیت

آمار جرم و جنایت در کانادا بسیار کمتر از سایر کشورهای جهان است. همچنین میزان خشونت با اسلحه بسیار کمتر از ایالات متحده آمریکا است. در سال 2022 جنایات اسلحه در ایالات متحده آمریکا 3 برابر بیشتر از کانادا بوده است. با این تفاسیر یک دلیل دیگر برای اینکه چرا مهاجرت به کانادا آسان‌تر از آمریکا است، مشخص می‌شود.

کانادا به طور مداوم در نظرسنجی‌های جهانی در مورد ایمنی، پیشرفت و کیفیت زندگی، بسیار خوب عمل می‌کند. طبق شاخص صلح جهانی، کانادا مرتبا در بین 10 کشور برتر جهان قرار می‌گیرد. کانادا همچنین رتبه دوم در رتبه‌بندی امن‌ترین کشور جهان برای گردشگران LGBT در سال 2020 را دارد.

 1. نظام سیاسی با ثبات و دموکراتیک

کشور کانادا سیستم سیاسی بسیار باثباتی دارد و برای دموکراسی ارزشی زیادی قائل است. در سال 2020 کانادا رتبه پنجم را در شاخص جهانی دموکراسی واحد اطلاعات اکونومیست و بالاتر از همه کشورهای آمریکای شمالی به خود اختصاص داد.

اگرچه دولت‌های کانادا بسته به جو سیاسی بین احزاب مختلف لیبرال و محافظه‌کار جابجا می‌شوند، اما به طور کلی رهبران و مسئولان کانادا از طریق دموکراتیک انتخاب شده‌اند. ناآرامی‌های سیاسی در این کشور بسیار اندک است و زمانی که مردم کانادا از دولت ناراضی باشند، می‌توانند آزادانه اعتراض کنند، برای تغییر متحد شود و یا در انتخابات بعد حزب دیگری را انتخاب نمایند.

اقتصاد کانادا

 1. اقتصاد

کانادا به عنوان یکی از با ثبات‌ترین کشورهای جهان از نظر اقتصادی شناخته می‌شود. با کمتر شدن شیوع بیماری کرونا، همچنان بسیاری از کشورها از اثرات اقتصادی پایدار از همه‌گیری این بیماری رنج می‌برند اما کانادا به سرعت این اثرات را جبران کرده و قوی‌تر از همیشه ظاهر شده است. تا پایان 3ماهه چهارم سال 2021، اقتصاد کانادا در سطح بالاتر قبل از همه‌گیری کرونا بوده و با سرعت 6.7 درصد رشد کرده است.

اقتصاد در کانادا همیشه وضعیت خوبی داشته است و نظرسنجی‌ها نشان داده که در سال 2021 نرخ بیکاری کانادا تنها 6.5 درصد بوده که کمتر از میانگین نرخ بیکاری مشترک در بین کشورهای جهان است. کانادا در رتبه‌بندی تولید ناخالص داخلی در رتبه نهم قرار دارد و کشورهای بزرگتری مانند روسیه، کره، استرالیا، برزیل و بسیاری از کشورهای دیگر را پشت سر می‌گذارد و همین امر باعث شکوفایی اقتصاد این کشور شده است.

 1. کیفیت زندگی بالا

کانادا از نظر کیفیت زندگی برتر در سال 2020 رتبه اول را کسب کرده است و در سال 2021 روند مهاجرت به این کشور افزایش چشم‌گیری داشته است. مهاجران از زندگی با کیفیتی در این کشور برخوردار خواهند بود و زمان کافی برای انجام فعالیت‌های تفریحی و غیره خواهند داشت. همچنین کانادا یک کشور عالی برای تشکیل خانواده خواهد بود. بهترین شهرهای این کشور برای زندگی نیز ونکوور، کلگری و تورنتو هستند.

 1. مکان‌های دیدنی

یکی از مزایای زندگی در کانادا، مکان‌های جذاب و دیدنی است که شهروندان و افراد مقیم کانادا می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. از کوه‌های BC و مناظر ساحلی PEI گرفته تا ساختمان‌های تاریخی مونترال که به تازگی 375 سالگی خود را جشن گرفته است، زیباترین مناظر کانادا را تشکیل می‌دهند.

همچنین پارک‌های مشهور جهانی مانند بنف و جاسپر در آلبرتا، کیپ برتون در نوا اسکوشیا و خلیج جورجیا در انتاریو به شگفتی‌های طبیعی این کشور افزوده است. از نظر سواحل نیز این کشور دارای بیشترین ساحل با بیش از 200 هزار کلیومتر خط ساحلی در جهان است. بخشی از آبشار نیاگارا نیز در این کشور واقع شده است.

 1. رشد سریع صنعت فناوری

بخش فناوری سریع‌ترین صنعت در حال رشد در کشور کانادا است که نتایج بسیار خوبی برای آینده این کشور به همراه دارد؛ زیرا نیاز به متخصصان فناوری همچنان در حال افزایش است و این یکی از بهترین دلایل مهاجرت به کانادا به حساب می‌آید. حمایت و سرمایه‌گذاری دولت در صنعت فناوری کانادا نیز با کمک‌های مالی و سایر ابزارهای موجود برای کمک به استارت‌آپ‌های کانادایی قوی است.

کانادا به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد انتخابی برای کارفرمایانی است که به دنبال استعدادهای فنی ماهر هستند. تورنتو با برندهای بزرگی در صنعت فناوری پیشتاز است. سایر شهرهای کانادا نیز استعدادهای فناوری را جذب می‌کنند. همچنین مونترال خود را به عنوان مرکز نوآوری در هوش مصنوعی و توسعه بازی تثبیت کرده است.

 1. بهترین مزایا، تعطیلات و مرخصی با حقوق

کانادا کشوری مترقی است که سیاست‌های زیادی برای حمایت از کارگران دارد. این تنها کشور در آمریکای شمالی است که 2 هفته مرخصی اجباری با حقوق برای همه کارمندان دارد. علاوه بر این 6 تا 10 تعطیلی رسمی و قانونی با توجه به هر استان وجود دارد. همچنین دسترسی کانادایی‌ها و افراد مقیم دائم به انواع حمایت‌های پولی از جمله بیمه اشتغال (EI)، امنیت سالمندی، برنامه بازنشستگی کانادا (CPP) و مزایای مراقبت از کودکان فدرال تضمین شده است.

حداقل دستمزد در کانادا نیز، یکی از بالاترین نرخ‌های دستمزد در جهان است. سیاست‌های مرخصی زایمان برای والدین کانادا نیز مترقی است. کارگران کانادایی مجاز هستند تا 18 ماه از مرخصی والدین استفاده کنند. مادر و پدر می‌توانند هر طور که می‌خواهند این مدت زمان مرخصی را به اشتراک بگذارند و استفاده نمایند.

ثبات بانک های کانادا

 1. ثبات بانک‌های کانادا

سال‌هاست که بانک‌های کانادا بر اساس مجمع جهانی اقتصاد، با ثبات‌ترین بانک‌های جهان هستند. بانک‌ها از امنیت و اطمینان بالایی برخوردار هستند و افراد با خیال راحت پول و دارایی خود را در بانک‌ها می‌گذارند. کانادا از سال 1983 تا کنون ورشکستگی بانکی نداشته است.

کانادا در بحث امور بانکی به سمت فناوری PIN و تراشه حرکت کرده که بسیار امن‌تر از دیگر روش‌ها است. کانادایی‌ها همچنین در خصوص استفاده از فناوری بانکی بسیار آینده‌نگر هستند؛ به طوری که 68 درصد از مردم کانادا، امور بانکی روزانه خود را به صورت آنلاین و یا از طریق برنامه‌های تلفن همراه انجام می‌دهند.

 1. آب و هوا

تصورات غلط رایج باعث می‌شود تا متقاضیان مهاجرت به کانادا باور کنند که کانادا مانند قطب شمال منجمد است که این باوری غلط است. کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان، دارای آب و هوای متنوع و همچنین 4 فصل متمایز، از جمله تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل است. به عنوان مثال برخی از مناطق کانادا مانند غرب، زمستان‌های بسیار معتدلی دارند و در برخی مناطق دیگر برف بسیار کمی وجود دارد.

شهروندان و مهاجران کانادایی این شانس را خواهند داشت که از بسیاری فعالیت‌های تابستانی عالی مانند بازدید از پارک‌های ملی کانادا، سواحل، کمپینگ‌ها، پیاده‌روی، کایاک‌سواری و همچنین تجربه فعالیت‌های زمستانی مثل اسکی، اسکیت روی یخ و غیره لذت ببرند.

 1. مهاجرت سریع و دستیابی آسان به PR

یکی دیگر از دلایلی که متقاضیان در پاسخ به این سوال که چرا باید به کانادا مهاجرت کنیم، باید بدانند این است که روند کانادا برای دستیابی به اقامت دائم و دریافت کارت شهروندی (PR) نسبتا کوتاه و ساده است. یک مقیم دائم کانادا در عرض 3 سال در بین کوتاه‌ترین مسیرهای جهان، می‌تواند واجد شرایط شهروندی کانادا شود.

چرا به کانادا مهاجرت کنیم؟

با دلایلی که در بالا عنوان شدند، پاسخ این سوال نیز مشخص می‌شود و کسانی که قصد دارند به این کشور سفر کنند، با اطلاعات کافی برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند. کانادا یکی از مثبت‌ترین برنامه‌های مهاجرتی را در جهان دارد. دولت کانادا سالانه پذیرای بیش از 300 هزار مهاجر است.

سخن پایانی

کانادا خانه بسیاری از مهاجران بین‌المللی است. برنامه‌های عالی مهاجرت، سیستم آموزشی عالی و مزایای بی‌شمار دیگر، کشور کانادا را به عنوان اولین انتخاب برای مهاجران تبدیل می‌کند. افرادی که به دنبال یک زندگی ایده‌آل و آرام و در عین حال پر جنب و جوش هستند، می‌توانند کانادا را برای زندگی انتخاب کنند. دانشجویان و کارگران ماهر می‌توانند به راحتی برای دریافت ویزا و اقامت کانادا اقدام نمایند.

حامی مهاجر یک موسسه مهاجرتی معتبر و متخصص در زمینه امور مهاجرتی کانادا مثل دریافت اقامت دائم کانادا، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای توریستی کانادا، دریافت وقت انگشت‌نگاری کانادا و پیکاپ پاسپورت کانادا است. برای دریافت مشاوره و هر گونه خدمات مهاجرتی می‌توانید از طریق شماره 02149078 با کارشناسان و مشاوران حامی مهاجر ارتباط برقرار نمایید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0