9 دلیل محبوبیت کانادا

  1. سهولت دریافت اقامت دائم کانادا در مقایسه با سایر کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی
  2. هزینه خرید و اجاره خانه در این کشور به جز چند شهر بزرگ آن بسیار کمتر از سایر کشورهاست.
  3. تنوع فرهنگی این کشور و بالا بوده و طبیعتا موضوع چند فرهنگی در این کشور پذیرفته تر از کشورهای دیگر است خاص کشورهای اروپایی است. به طور کلی کانادا کشوری ست که با تلفیق بومیان و مهاجران اروپایی شکل گرفته است. فرهنگ عمده و غالب در کشور کانادا فرهنگ انگلیسی فرانسوی و بومیان کانادا بوده که به خوبی با یکدیگر سازگار شده و تا به امروز در کنار یکدیگر پایدار مانده اند. دلیل اصلی سازگاری کانادایی ها با تنوع فرهنگی ریشه غیر کاندایی و مهاجر خود آنهاست.به همین دلیل کشور کانادا و کانادایی ها چند فرهنگی بودن را قسمتی از هویت خود و فرهنگ کشور کانادا می دانند.. برخلاف اغلب کشورهای اروپایی که مهاجرین در اقلیت هستند و اگر شخص مهاجر توانایی تطبیق خود با فرهنگ آن کشور را نداشته باشد همواره در اقلیت باقی خواهد ماند.
  4. تنوع اقلیمی و اب و هوا بواسطه وسعت کشور کانادا باعث به وجود آمدن فرصت های گردشگری و تفریحی مختلفی شده است. کشورهای معدودی همچون کشور کانادا وجود دارند که در تمامی زمینه های گردشگری و تفریحی همواره جذابیتی برای  ارائه داشته باشند. موادری همچون تماشای وال ها و شواحل شگفت انگیز، پارک های تفریحی هاکی روی یخ و بازدید از آثار تاریخی درکبک سیتی
  5. نزدیکی کشور کانادا با امریکا باعث مهاجرت بسایری از کانادایی ها و داشجویان شده و فرصت های شغلی بیشتری در این کشور ایجاد میشود.به همین علت احتمال نیاز به نیروی کار همواره در کانادا وجود دارد. به همین دلیل درصد اشباع شدن بازار کار در کشوری همچون کانادا بسایر کمتر از کشورهای مهاجر پذیر دیگر نظیر استرالیا است.توجه داشته باشید در اغلب کشورهای پیشرفته دیگر دلیل کمبود نیروی کار عمدتا به خاطر کاهش زاد و ولد است.
  6. وجود منابع طبیعی غنی و گسترده سبب ایجاد فرصت های گوناگون سرمایه گذاری و کا رآفرینی در کانادا شده است. بسیاری از مهاجرین به محض ورود به کانادا به کار آفرینی و ایجاد کسب و کار ولو کوچک می پردازند. دولت کانادا نیز با استفاده از وام هایی که در اختیار کارآفرینان قرار می دهد از طرح تجاری  آن ها حمایت می کند.
  7. سیستم بی نظیر خدمات درمانی کشور کانادا شهرت جهانی دارد. این خدمات بدون توجه به سطح در آمد شهروند انجام در اختیار آنها قرار می گیرد. مبع این هزینه ها مالیات پرداختی اشخاص است. هر شهروند میتواند بدون هزینه خدمات پزشکی دریافت کند. ضمن اینکه افراد میتوانند از کمک هزینه های دیگری همچون کمک هزینه های سالمندان ، هزینه های فرزند و انواع مختلفی از بیمه ها بیکاری  بهره ببرند.
  8. نظام آموزشی منحصر به فرد و هزینه های تحصیل پایین دانشگاه و کالج دلیل جذب سالیانه هزاران دانشجو به این کشور است. بالاترین نرخ ثبت نام در دانشگاه در بین کشورهای پیشرفته متعلق به کشور کاناداست. شهریه دانشگاه کاندا مبلغ کمتری نسبت به دانشگاه های استرالیا ، انگلیس و آمریکاست.
  9. سیستم و ساختار اقتصادی بسیار قوی کانادا در برابر بحران اقتصادی و بیکاری های طولانی زبانزد است. در زمان زخ دادن بحران اقتصادی سال 2008 آمار بیکاری در کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته رقم ناچیزی بود و خیلی کمتر از سایر کشورها دچار تحول شد.  علاوه بر اینکه سریعا روند بهبود را طی کرد و به روال سابق بازگشت. عموما نزخ تورم در کشور کانادا کمتر از 3% است.

مواردی که ذکر شد عمده ترین دلایل جهت جذابیت کشور کانادا جهت مهاجرت  به ویژه  جذاب ترین مقصد تحصیلی برای دانشجویان است.

اگر تمایل به مهاجرت به کانادا را دارید، پیشنهاد می شود مقاله 7 روش مهاجرت به کانادا را نیز مطالعه نمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0