20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در بریتیش کلمبیا

این مقاله که توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی حامی مهاجر نوشته شده است ، جهت راهنمای رسمی شما برای زندگی موفقیت آمیز در استان بریتیش کلمبیا می باشد. در این  مقاله راهنما، اطلاعات تماس کامل دفاتر و آژانس های خدمات مهاجرت ذکر شده است تا با موفقیت و آگاهی کامل زندگی جدیدتان را در بریتیش کلمبیا آغاز کنید، همچنین چه به شهر ونکوور و چه شهر ویکتوریا یا مناطق اطراف سفر کنید این راهنما می تواند به شما کمک شایانی نماید.

اطلاعات عمومی در مورد زندگی در بریتیش کلمبیا

وب سایت رسمی مهاجرت استانی: www.welcomebc.ca/

وب سایت رسمی شهر ونکوور: www.vancouver.ca

وب سایت رسمی شهر ویکتوریا: www.victoria.ca

برای به دست آوردن نقشه شهری رایگان ، از یک دفتر گردشگری محلی بازدید کنید.

مرکز اطلاعات گردشگری ونکوور

 • سطح پلازا ، خیابان بورارد 200 ، ونکوور ، بریتیش کلمبیا
 • تلفن: 604.683.2000
 • نمابر: 604.682.6839

مرکز بازدید کنندگان ویکتوریا

 • Ar Wharf خیابان 8
 • تلفن: 800-663-3883
 • نمابر: 250-953-2033

مراقبتهای بهداشتی و درمانی در بریتیش کلمبیا

شما باید به محض رسیدن به منظور دریافت مراقبت های بهداشتی ، در برنامه خدمات پزشکی  ثبت نام کنید و برای راهنمایی ، باید با شماره های زیر تماس بگیرید:

 • ونکوور: 604 683-7151
 • ویکتوریا: 250 386-7171 یا 250 382-8406
 • در جای دیگر  : 1-800-663-7100

 به طور کلی سه ماه پس از ثبت نام طول می کشد تا پوشش درمانی شما شروع شود. در ضمن ، حتما بیمه درمانی موقت داشته باشید. برای اخذ بیمه درمانی موقت ، شما می توانید از طریق یک شرکت بیمه خصوصی اقدام نمایید.

اشتغال در بریتیش کلمبیا

برای کار قانونی در بریتیش کلمبیا ، این مراحل را باید دنبال کنید:

برای شماره بیمه اجتماعی خود از طریق وب سایت www.servicecanada.gc.ca/en/sc/sin اقدام نمایید. همچنین اطمینان حاصل کنید که اعتبار شما در یکی از آژانس های زیر ارزیابی شده است و لازم است بدانید که هزینه این آژانس ها بین 115 تا 200 دلار می باشد.

 • آژانس یادگیری OLA (سرویس بین المللی ارزیابی اعتبار (ICES) را اداره می کند)
 • سرویس  ICES (گواهینامه های فرعی و ثانویه خارجی را برای اشتغال ارزیابی می کند)

برای تماس با ICES  ، با شماره زیر تماس بگیرید:

 • در ونکوور 604 431-3402
 • خارج از ونکوور 1-800-663-1663

همچنین می توانید به وب سایت www.bcit.ca/ices مراجعه نمایید.

اگر کار تجاری می کنید، اطمینان حاصل کنید که گواهی های لازم توسط قانون در بریتیش کلمبیا را برای انجام تجارت خود داشته باشید. جهت صدور گواهینامه تجارت به سایت www.red-seal.ca ، که یک سازمان برای صدور گواهینامه تجارت است مراجعه کنید.

برای حرفه خود (در صورت لزوم) در سازمان تنظیم مقررات استان ثبت نام کنید. برای انجام این کار ، با اداره آموزش محلی صنعت در محل خود تماس بگیرید.

نکته: شما میتوانید در صورت نیاز برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی خود ، در کلاس های زبان ثبت نام کنید.برای زبان انگلیسی به عنوان کلاسهای زبان دوم با مرکز ارزیابی زبان در محل خود تماس بگیرید:

امور مالی در بریتیش کلمبیا

شما باید هرچه سریعتر پس از ورود ، در یک بانک محلی یا موسسه مالی حساب بانکی باز کنید. بانک های محبوب در بریتیش کلمبیا عبارتند از:

 • HSBC
 • اسکاتا بانک
 • رویال بانک کانادا (RBC)
 • بانک مونترال (BMO)
 • TD Canada Trust
 • بانک تجارت امپریال کانادا (CIBC)

پول کانادا از سنت و دلار ساخته شده است. ارز در سکه های 1 سنت (0.01 دلار) به نام "پنی" یافت می شود ، که دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی شود ، 5 سنت (0.05 $) به نام "نیکل" ، 10 سنت (0.10 $) به نام "سکه" ، 25 سنت ($ 0.25) 'چهارم' ، 1 دلار (1.00 دلار) را برای لون کانادایی نشان داده شده روی سکه 'لونی' ، و یک سکه دو دلاری (2.00 $) به نام "دوونونی" نامید زیرا معادل دو لونی است. اسکناس یا ارز کاغذی در اسکناس های پنج دلار (5.00 دلار) ، ده دلار (10 دلار) ، بیست دلار (20 دلار) ، پنجاه دلار (50 دلار) و صد دلار (100.00 دلار) وجود دارد.

برای فهمیدن ارزش پول خانه خود در برابر ارز کانادایی ، با نماینده ای از یک بانک محلی صحبت کنید یا از این وب سایت  www.xe.com تبادل ارز بازدید کنید.

معاملات بطور معمول به صورت نقدی یا کارتهای بانکی یا اعتباری انجام می شوند. چک یا  پول نقد کمتر استفاده می شود ، اما ممکن است در برخی شرایط مورد نیاز باشد.

توجه: اگر کم در امد هستید و کودکان 18 سال یا جوان تری دارند ، ممکن است واجد شرایط دریافت مزایای مالیاتی و یا پاداش های بریتیش کلمبیا باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 1.800.387.1193 تماس بگیرید.

تحصیلات در بریتیش کلمبیا

کلیه کودکان زیر 16 سال باید برای ثبت نام در مدرسه در بریتیش کلمبیا ثبت نام کنند. آموزش عمومی برای همه کودکان زیر 16 سال رایگان است و بطور کلی از چهار یا پنج سالگی شروع می شود. بیشتر کودکان تا پایان دوره دبیرستان می مانند ، بطور کلی تا سن 18 سالگی در مدرسه باقی خواهند ماند.
سیستم مدارس عمومی کانادا به طور کلی به سه سطح تقسیم می‌شود:

 • آموزش ابتدایی
 • متوسطه
 •  کالج یا دانشگاه.

 سال تحصیلی برای تمام سطوح تحصیلی در ماه سپتامبر آغاز می‌شود و تا ماه ژوئن برای دانشجویان ابتدایی و متوسطه و تا ماه آوریل برای دانشجویان کالج و دانشگاهی اجرا می‌شود. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در دسامبر و ژانویه و تعطیلی بهار در هر کدام از ماه‌های مارس یا آوریل می‌شود. به علاوه، دانش آموزان حق دارند که تعطیلات مذهبی را رعایت کنند.لذا با هیات‌مدیره مدرسه محلی در محله خود برای ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

تلفن: (604) 713-5000

 • صفحه مدرسه بزرگ ویکتوریا: 

تلفن: 250.475.3212

لازم به ذکر است برای کسانی که به عنوان اولین زبان فرانسه صحبت می کنند ، مدارس دولتی فرانسه در دسترس است.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد آموزش بعد از دوره راهنمایی به راهنمای مطالعه در کانادا مراجعه کنید یا با کارشناسان ما در تماس باشید.

اخذ گواهینامه رانندگی در بریتیش کلمبیا

اگر قصد اجاره ، لیزینگ یا خرید ماشین را دارید ، باید مجوز رسمی رانندگی بریتیش کلمبیا را داشته باشید. پروسه صدور مجوز بسته به نوع تجربه رانندگی (در صورت وجود) که قبلاً در حرکت به بریتیش کلمبیا داشته اید متفاوت است. کلیه مجوزها و بیمه ها توسط شرکت بیمه بریتیش کلمبیا (ICBC) اداره می شود. برای اطلاعات کامل ، به وب سایت www.icbc.com مراجعه کنید.

توجه: هر وسیله نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشند. قبل از رانندگی با یک شرکت بیمه محلی تماس بگیرید تا به درستی بیمه شوید.

مسکن در بریتیش کلمبیا

چندین گزینه مختلف مسکن در بریتیش کلمبیا وجود دارد. اگر قبل از مهاجرت به شهر جدید خود مراجعه نکرده اید، بهتر است هنگام ورود به خانه، آپارتمان را به طور موقت اجاره کنید، و با استخدام یک نماینده املاک و مستغلات برای راهنمایی شما در طی مراحل مسکن در بهترین مناطق برای شما و خانواده تان، مشاوره آگاهانه ای را در اختیار شما قرار دهد.

در زیر توضیحاتی درباره محبوب ترین گزینه ها در بریتیش کلمبیا را برای شما شرح میدهیم:

 • ساختمانهای آپارتمانی، ساختمانهای بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت است که می‌توان آن را اجاره کرد.
 • آپارتمان های استودیویی یا مجردی به طور کلی یک اتاق با آشپزخانه و حمام است و فقط برای یک نفر مجزا مناسب است.

گرچه متوسط ​​هزینه زندگی با توجه به اندازه خانواده ، محل زندگی و سطح درآمد متفاوت است اما مسکن به طور کلی در شهرهایی مانند ویکتوریا و ونکوور گرانتر است. در نتیجه، بسیاری از خانواده ها زندگی در شهرهای کوچکتری مانند(کاملوپس) ، (کلونا) و یا (پرنس گئورگ) را انتخاب می کنند. بسیاری از مردم زندگی در حومه شهرهایی را انتخاب می کنند که در خارج از محدوده شهرها واقع شده اند، جایی که مسکن مقرون به صرفه تر است، حومه شهرها اغلب محله های امن، مدارس، مراکز خرید و مراقبت های بهداشتی را در خود دارند که همگی در نزدیکی امکانات شهر واقع شده اند.
مسکن در کشور حتی می تواند ارزان تر باشد و برای بسیاری از خانواده ها مطلوب است، اما ممکن است برای مسافرت درون شهری و برای نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی، کار، مدرسه و مراقبت های بهداشتی در صورت عدم تصمیم به زندگی در شهر به وسیله نقلیه احتیاج داشته باشید.

آب و هوا در بریتیش کلمبیا

بیشتربریتیش کلمبیا از تابستانهای بسیار گرم برخوردار است و دمای آن می تواند بالاتر از 30 درجه سانتیگراد باشد.
ونکوور و ویکتوریا به دلیل آب و هوای معتدل ، مقصد محبوب کانادایی ها و تازه واردان هستند. برخلاف اکثر کانادا، آنها در زمستان برف بسیار کمی تجربه می کنند. با این حال ، تقریباً در تمام مناطق دیگر بریتیش کلمبیا در زمستان می تواند بسیار سرد شود، هنگامی که درجه حرارت می تواند به زیر 20- و حتی گاهی حتی 30- درجه سانتیگراد برسد.
در زمستان داشتن لباس گرم از جمله ژاکت ، کاپشن زمستانی ، چکمه ، کلاه ، روسری و یا دستکش از الزامات است. اگر در زمستان لباس گرم نپوشید باعث نیش یخ می‌شود که نیش یخ زدگی صدمات شدیدی به پوست وارد میکند که در اثر قرار گرفتن در معرض باد در زمستان ایجاد می شود.
کانادایی ها معمولاً در صورت بروز موارد اضطراری شمع و کبریت، پتو گرم، چراغ قوه، کیت کمکهای اولیه و بیل کوچک برفی را در اتومبیل ها و خانه های خود نگه می دارند. در بیشتر مناطق کانادا، ماشین شما باید لاستیک مخصوص زمستان را به منظور رانندگی قانونی و با اطمینان در زمستان داشته باشد.

خدمات اورژانس در بریتیش کلمبیا

در شرایط اضطراری با شماره 911 تماس بگیرید. با شماره گیری 911 با یک اپراتور متصل شوید که به شما کمک کند و خدمات اضطراری را به محل شما اعزام می کند. در شرایط غیر اضطراری ، اگر فقط به پلیس احتیاج دارید ، می توانید شماره تماسهای مربوط به شهرهای بزرگ زیر را پیدا کنید:

 • پلیس ونکوور: (604) 717-3535
 • پلیس ویکتوریا: (250) 995-7654
 • کمیسیون حقوق بشر کانادا: (604) 666-2511 یا 1-800-999-6899

فهرست آژانسهای خدمت رسانی به مهاجرت در بریتیش کلمبیا

 • خدمات جامعه: Chilliwack

جاده ییل شماره46293

تلفن: 604 792-7376 ، فکس: 604 792-6575

 • جامعه چند فرهنگی: Burnaby

خیابان 6255 نلسون

تلفن: 604 431-4131 ، فکس: 604 431-4137

 • خدمات انجمن: Abbotsford

خیابان 2420 Montrose

تلفن: 604 859-7681 ، فکس: 604 859-6334

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0