50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
ویزای گاردین کانادا، شرایط + مدارک

می‌توان گفت همه پدر و مادرها رویای موفقیت فرزندان خود را دارند و تمام تلاششان بعد از به‌دنیا آمدن کودک عزیزشان، موفقیت و خوشحالی آنهاست. در همین راستا، برخی از خانواده‌‌های ایرانی آرزوی فارغ‌التحصیلی فرزندشان در کشوری فوق پیشرفته با سطح تحصیلات بالا و اقتصاد قوی را دارند؛ اما یک نگرانی بزرگ در این مسیر قرار دارد، آن هم این است که: فرزندم به‌تنهایی از پس سختی‌های زندگی در کشوری غریب برنمی‌آید! در این مرحله، حامی مهاجر در کنارتان است تا نگرانیتان برطرف شود. 
شروع تحصیل در کانادا از 5 سالگی شروع می‌شود و کودک وارد پیش‌دبستانی و سپس دبستان می‌شود، مراحل تحصیل در مدرسه تا دبیرستان ادامه دارد. سن قانونی در کانادا در استان‌های مختلف متفاوت است، برخی استان‌ها مانند بریتیش کلمبیا 19 سال است و برخی دیگر مانند انتاریو 18 سال. 
حال، در صورتی که فرد زیر سن قانونی ذکر شده باشد، برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع دانش‌آموزی، یکی از والدین به‌عنوان سرپرست یا قیم قانونی می‌توانند همراه فرزند خود باشند. در این شرایط پدر یا مادر، ویزای خاصی باید دریافت کنند تا فرزندش را که ویزای تحصیلی دارد، همراهی کند. در ادامه به توضیح کامل چگونگی و روند دریافت این ویزا می‌پردازیم. 

ویزای گاردین چیست؟

طبق قوانین اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، دانش‌آموزان بین‌المللی زیر 18 سال باید تحت مسئولیت و حمایت یک سرپرست یا قیم قانونی برای تحصیل به کانادا بروند.

گاردین کانادا چیست

این سرپرست می‌تواند شخصی در کانادا و سیتیزن این کشور باشد و حضانت متقاضی را برعهده گیرد که در این صورت "کاستودین" نام دارد یا یکی از والدین باشند که "گاردین" نامیده می‌شوند و با دریافت ویزای گاردین کانادا می‌توانند همراه فرزند خود وارد خاک این کشور شوند. 
درواقع افسر مهاجرتی، نیاز دارد تا بداند متقاضی از مراقبت و حمایت مالی و فردی خوبی برخوردار است. در چنین شرایطی، فقط یکی از والدین یعنی پدر یا مادر می‌توانند همراه متقاضی باشند. در صورتی که والدین از هم جدا شده باشند، فردی که حضانت قانونی متقاضی را برعهده دارد، می‌تواند به‌عنوان قیم قانونی او در نظر گرفته شود. 

شرایط اخذ ویزای گاردین کانادا

فردی که سرپرستی متقاضی زیر 18 سال را برعهده می‌گیرد، باید شرایط ویزای کانادا را داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای گاردین کانادا چیست

 اگر این فرد والدین نیستند و شخصی در کانادا از اقوام یا آشنایان متقاضی، قصد سرپرستی را دارد، باید شرایط زیر را داشته باشد: 

 • داشتن حداقل سن 19 سال 
 • داشتن کارت اقامت دائم کانادا یا شهروندی کانادا (pr کانادا) 
 • عدم برخورداری از سابقه کیفری 
 • داشتن شغل مناسب و ارائه تمکن مالی کافی 
 • داشتن سلامت عقلی و پزشکی کامل 

در صورتی که یکی از والدین، قصد همراهی فرزند خود را با ویزای گاردین دارند، نیازی به شرایط بالا نیست و باید ثابت کنند که توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های خود و فرزندش در کانادا را دارند. همچنین نیاز است تا اثبات شود پدر یا مادر متقاضی هستند. 

مدارک لازم جهت دریافت ویزای گاردین در کانادا

مدارکی که برای همراهی دانش‌آموز متقاضی تحصیل در کانادا لازم است، عبارت‌اند از: 

 • نامه پذیرش دانش‌آموز از مدرسه 
 • فرم درخواست ویزای گاردین 
 • گواهی تمکن مالی 
 • ارائه گردش حساب بانکی 6 ماه اخیر 
 • مدارک هویتی شخص درخواست‌دهنده ویزای گاردین و متقاضی تحصیلی
 • ویزای تحصیلی دانش‌آموز 
 • ارائه نامه تعیین مدت اقامت قیم و دانش‌آموز در کانادا 
 • نامه ثبت‌نام در مدرسه 
برای اطلاع از هزینه کالج در کانادا، روی کلمه بزنید و مقاله تخصصی حامی مهاجر را بخوانید. 

مراحل دریافت ویزای گاردین کانادا

برای شروع روند دریافت ویزای گاردین کانادا، باید ابتدا فرزندتان را در مدرسه‌ای در کانادا که جزئی از لیست DLIs باشد، ثبت‌نام کنید.

مراحل دریافت ویزای گاردین کانادا

سپس همراه با شروع درخواست ویزای دانش‌آموزی، فرم درخواست ویزای گاردین خود را نیز پر می‌کنید. در مرحله مصاحبه، افسر ویژه پرونده ویزای شهروندی ممکن سات تعیین کند که قیم نیازی به شرکت در آزمون سطح زبان ندارد و سوگندنامه هم نیاز نیست (ممکن هم هست این موارد از شما خواسته شود). 
در صورت تایید درخوسات سرپرستی شما، ویزایتان آماده خواهد شد و شما امکان همراهی فرزندتان را دارید. 

مزایای دریافت ویزای گاردین کانادا

ویزای گاردین برای افرادی که موقعیت همراهی فرزند خود را دارند، این امکان را می‌دهد تا در کانادا در کنار او حضور داشته باشند و آینده‌ای روشن برای فرزند خود بسازند؛ اما در نظر داشته باشید که با این ویزا، امکان کار در کانادا وجود ندارد (برخلاف ویزای همراه)، پس اگر فکر می‌کنید شرایط گاردین بودن را ندارید، می‌توانید وکالت‌نامه‌ای به شخص سیتیزن در کانادا بدهید، تا قیم قانونی فرزندتان شود. 

مزایای دریافت ویزای گاردین کانادا

از مزایای دریافت این ویزا می‌توان به بهبود زندگی دانش‌آموز و راحت بودن خیال والدین، استفاده از حقوق قانونی و کم بودن زمان درخواست این ویزا اشاره کرد. 
جمع بندی
با این حساب، دریافت ویزای گاردین کانادا می‌تواند خیال شما را از بابت تحصیل فرزندتان در کانادا راحت کند. با همراهی دانش‌آموز زیر 18 سال، دلگرمی برای ادامه تحصیل و ساختن آینده‌ای روشن به او بدهید و حتی آینده خودتان را نیز تغییر دهید؛ زیرا ممکن است بتوانید در کانادا ویزای خود به به ویزای کاری تبدیل کنید و در نهایت اقامت دائم این کشور را بدست آورده و برای همیشه کنار فرزندتان باشید. همچنین می‌توانید برای اطلاع از هزینه ویزای توریستی کانادا، روی کلمه مربوط زده و اطلاعات لازم را کسب کنید. 
همچنین گفته شد که اگر موقعیت همراهی فرزندتان را ندارید و قصد دارید از سنین زیر 18 سال در کانادا مشغول به تحصیل شود، می‌توانید از شرایط کاستودین کانادا استفاده کنید و سرپرستی فرزندتان را به شخصی واجد شرایط و مطمئن که سیتیزن کانادا هم باشد، بدهید. در این صورت این فرد به صورت فیزیکی قیم قانونی فرزندتان خواهد شد. 

سوالات متداول درباره ویزای گاردین کانادا 

در ادامه به سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ داده می‌شود. شما هم می‌توانید در صورت داشتن هرگونه سوال، در کامنت‌ها برایمان بنویسید یا با شماره 02148000957 تماس گرفته تا با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

آیا داشتن مدرک زبان برای اخذ ویزای گاردین الزامی است؟

خیر الزامی نیست اما ممکن است افسر نیاز بداند تا سطح زبان انگلیسی والدین نیز بررسی شود.  

ایا امکان اخذ ویزای گاردین برای پدر یا مادری که طلاق گرفته است وجود دارد؟

بله، هرکدام از پدر یا مادری که حضانت فرزند را به صورت رسمی از دادگاه برعهده دارند، می‌توانند همراه فرزند خود باشند. 

تفاوت ویزای گاردین با ویزای کاستودین کانادا چیست؟

همانطور که در مقاله توضیح داده شد، ویزای گاردین به والدین متقاضی داده می‌شود و کاستودین به آشنایان یا فامیلی داده می‌شود که در کانادا به عنوان سیتیزن حضور دارد. 

آیا امکان کار و تحصیل در کانادا با ویزای گاردین وجود دارد؟

خیر، متاسفانه با ویزای گاردین برخلاف ویزای همراه (همراه دانشجوی بین‌المللی)، امکان کار یا تحصیل وجود ندارد. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0