20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای فرانسه

فرانسه کشوری است که از دیرباز مرزهای آن به روی مهاجران گشوده بود، اما درسال‌های اخیر، با قانونی که درماه جولای 2006 تصویب شد، مهاجران برای ورود به این کشور با محدودیت و سختگیری بیشتری مواجه و ملزم به دریافت ویزای فرانسه شدند. طبق این قانون افرادی که مهارت چندانی ندارند و حضور آن ها باری بر دوش دولت فرانسه خواهد بود اجازه مهاجرت به این کشور را نخواهند یافت، گرفتن اقامت فرانسه از طریق ازدواج سخت تر شد، و همچنین تمایزی میان "ویزای فرانسه" و "سند اقامت فرانسه" در نظر گرفته شد. برای دریافت سند اقامت ارائه یک "ویزای دائم" یا "مجوز ورود" ضروری است. همچنین تمام کسانی که به قصد اقامت بیش از 90 روز برای تحصیل یا کار میخواهند وارد خاک فرانسه شوند باید حتما ویزای فرانسه یا مجوز ورود داشته باشند. انواع ویزای فرانسه عبارتند از:

ویزای موقت (کوتاه‌مدت)

 یکی از انواع ویزای فرانسه ویزای موقت است. این ویزا هر شش ماه برای اقامت‌های یک یا چندگانه برای مدت 3 ماه یا کمتر صادر می ‌شود. برای یک سفر کوتاه به فرانسه یک ویزای کوتاه مدت نیاز است، مگر اینکه شخص متقاضی شهروند غیراتحادیه اروپا یا مشمول ویزا ویور باشد. ویزای تحصیلی کوتاه مدت یکی از انواع ویزای موقت است که به آن اشاره میکنیم:
  • ویزای تحصیلی موقت (کوتاه مدت): این نوع ویزای فرانسه، ویزای تحصیلی موقت است و مناسب برای افرادی است که قصد دارند کمتر از 3 ماه در فرانسه حضور داشته باشند. به طور کلی دو نوع ویزای تحصیلی کوتاه مدت فرانسه وجود دارد:
  • ویزای شرکت در امتحانات: این ویزای فرانسه برای کسانی است که قصد دارند در یک یا چند امتحان ورودی دانشگاه شرکت کنند. درصورت قبولی در امتحان ورودی ویزای اقامت یک ساله به متقاضی داده میشود.
  • ویزای فرصت مطالعاتی: این نوع ویزای تحصیلی برای افرادی مناسب است که قصد دارند در یک دوره تحصیلی یا مطالعاتی کوتاه مدت شرکت کنندو پس از اتمام این دوره به کشور خود بازگردند.

ویزای دائم (بلندمدت)

این ویزا که یکی دیگر از انواع ویزای فرانسه است، فقط توسط مقامات کنسولگری ارائه می‌شود و اخذ آن مستلزم داشتن حق اقامت فرانسه و کسب کارت اقامت این کشور است.
یک نوع ویزای میانه هم بین ویزای کوتاه مدت و بلند مدت وجود دارد که برای اقامت به مدت 6 ماه می‌باشد و برای اخذ آن نیازی به داشتن کارت اقامت نیست. اما موارد استفاده از این نوع ویزای فرانسه محدود است و کسانی که قصد ماندن و اقامت در فرانسه را دارند باید برای اخذ ویزای بلندمدت اقدام کنند.
یکی از ویژگی‌های غیرمعمول سیستم مهاجرتی فرانسه ویزای "بازنشستگی" است. این نوع ویزای فرانسه به افراد اجازه می‌دهد به مدت طولانی تا زمانی که شرایط اقتصادی مناسب باشد در فرانسه اقامت داشته باشد.
از جمله افرادی که نیازمند اخذ این نوع  ویزای فرانسه هستند می‌توان به متقاضیانی اشاره کرد که قصد دارند به عنوان دانش‌آموز، کارمند، توریست، یا برای ملاقات با خانواده یا همسر خود به آلمان سفر کنند. انواع ویزای بلندمدت عبارتند از:

ویزای کاری

به رغم تلاش‌های اخیر دولت فرانسه در جهت جلوگیری از ورود مهاجران غیرمتخصص به خاک فرانسه، مرزهای این کشور برای ورود نیزوهای کار ماهر باز است و قوانین برای شرکت‌های گروهی و قراردادهای خدمات بین‌المللی مساعدتر شده است. هرچند ویزای فرانسه مستقل کاری برای ورود به فرانسه وجود ندارد اما میتوان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقامت دائم این کشور را دریافت کرد.

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی بلندمدت: این ویزای فرانسه به دو نوع تقسیم بندی می‌شود:
  • ویزای تحصیلی موقت بلندمدت: این ویزای فرانسه به شما این امکان را میدهد که تا 1 سال در فرانسه اقامت داشته باشید. این ویزا تمدید نمیشود و نیازی هم به اعتبار زدن هنگام ورود به فرانسه ندارد.
  • ویزای تحصیلی بلندمدت: این نوع از ویزای فرانسه به دانشجویان دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، و همچنین برای متقاضیان دوره های کارآموزی اعطا میشود. ویزای تحصیلی بلندمدت تا پایان دوره تحصیل اعتبار دارد. 

ویزای خانواده

همسران شهروندان فرانسوی حق دریافت ویزای بلندمدت و کارت اقامت خانواده در فرانسه را دارند، البته درصورتی که ازدواج دو سال قبل از درخواست اقامت دائم صورت گرفته باشد. همچنین فرزندان زیر 21 سال والدین فرانسوی نیز حق اقامت دائم فرانسه را دارند. علاوه بر این کودکان خردسالی که در فرانسه حضور دارند و از خانواده خود جدا هستند نیز می‌توانند در جهت بازگشت به کانون خانواده تحت حمایت دولت فرانسه قرار بگیرند. بدین منظور می‌توانید از ویزای خانواده که یکی دیگر از انواع ویزای فرانسه است استفاده کنید و به خانواده خود در فرانسه بپیوندید.

ویزای توریستی

ویزای توریستی یکی از انواع  ویزای فرانسه است که اعتبار آن میتواند 6 ماه، 1 سال، یا 2 سال باشد. از آنجایی که فرانسه یکی از کشورهای عضو شینگن است لذا برای سفر به این کشور ملزم به دریافت ویزای شینگن نیز خواهید بود.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0