20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

شینگن چیست

شینگن به منطقه اتحادیه اروپا بدون گذرنامه اشاره دارد که اکثر کشورهای اروپایی را پوشش می دهد. این بزرگترین منطقه مسافرتی رایگان در جهان می باشد. ویزای شینگن یک ویزای کوتاه مدت است که اجازه می دهد فرد به کشورهای عضو شینگن حداکثر به مدت 90 روز برای اهداف گردشگری یا کسب و کار سفر کند. ویزای شینگن رایج ترین ویزای اروپا است. دارنده ویزای شینگن این اجازه را دارد که آزادانه وارد کشور عضو این اتحادیه و یا از آن خارج شود. کنترل مرزی در منطقه شینگن وجود ندارد. در این مقاله به طور کامل درباره ویزای شینگن صحبت شده است و اگر شما قصد سفر به یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن را دارید، توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اخذ ویزای شینگن روی این لینک کلیک کنید.

درباره ویزای شینگن

اگر شما قصد تحصیل، کار و یا اقامت در یکی از کشورهای شینگن را برای بیش از 90 روز دارید، برای این کار نمی توانید از طریق ویزای شینگن اقدام نمائید، بلکه باید برای ویزای ملی کشور مورد نظر اقدام کنید. بیشتر از 14.2 میلیون نفر در سال 2018 برای سفر به اروپا از ویزای شینگن استفاده کرده اند.

شرایط ویزای شینگن برای کشورهای غیر اروپایی

همه اتباع کشورهای جهان سومی که هنوز به توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای عضو شینگن نرسیده اند، باید قبل از ورود خود به اروپا، ویزای شینگن دریافت نمایند. اگر شما عضو یک کشور غیر اروپایی هستید و قصد سفر به منطقه شینگن را دارید، صرف نظر از اینکه واجد شرایط ویزا هستید یا خیر، باید چندین اسناد را در بندر ورودی شینگن ارائه کنید. 

شرایط ویزای شینگن

در صورت موافقت افسر مرزی اطمینان حاصل کنید که صفحه پاسپورت شما مهر داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است جریمه یا بازداشت شوید. بسته به دلایل شما برای بازدید از کشورهای عضو شینگن ، کنسولگری شینگن می تواند، ویزای یک بار ورود ، ویزای دو بار ورود و ویزای چند بار ورود را صادر کند. اعتبار ویزای یک بار ورود به تعداد روزهایی که در فرم درخواست ویزای شینگن اعلام کرده اید، بستگی دارد و تصمیم صدور ویزا به عهده افسر کنسولگری می باشد. اگر شما فردی هستید که به صورت مکرر سفر می کنید، ممکن است برای گرفتن ویزای اتحادیه اروپا که تا 5 سال معتبر است، واجد شرایط باشید. اما باید بدانید که حتی اگر ویزای چند بار ورود نیز داشته باشید، نمی توانید در یک دوره 180 روزه بیش از 90 روز در منطقه شینگن بمانید.

درخواست ویزای شینگن

برای درخواست ویزای شینگن با توجه به هدف سفر و تابعیت ، ممکن است نیازمند یا بی نیاز دریافت ویزا باشید. اگر این کار را انجام دهید، مجبورید برنامه مسافرتی خود را، چند روزی که قصد دارید در منطقه شینگن بمانید، کشورهایی که می خواهید از آنها بازدید کنید (اگر بیشتر از یک کشور باشند)، کشوری که می خواهید از آنجا وارد اروپا شوید و کشوری که می خواهید از آن خارج شوید، را ارائه کنید. اگر می خواهید از یک یا چند کشور منطقه شینگن به دلایل زیر اقدام کنید، نیاز به ویزای شینگن خواهید داشت:

 • هدف کسب و کار

 • دید و بازدید خانواده یا دوستان

 • توریستی و تعطیلات

 • رویداد های فرهنگی و ورزشی

 • حمل و نقل هوایی و دریایی

 • بازدید رسمی

 • دلایل پزشکی

 • اهداف کوتاه مدت مطالعه و تحقیق

مدت زمان دریافت ویزای شینگن

به عنوان یک قاعده کلی، مدت زمان دریافت ویزای شینگن 15 روزه و توسط کنسولگری انجام می شود. این مدت زمان ممکن است در برخی موارد تا 30 روز و اگر بررسی درخواست شما دقیق تر و یا اسناد اضافی مورد نیاز باشد، ممکن است تا 60 روز نیز افزایش یابد.

هزینه ویزای شینگن

هزینه ویزای شینگن برای هر فرد بزرگسال 60 یورو می باشد. با این حال بسته به سن متقاضی، ملیت و برخی عوامل دیگر، طبقه بندی هایی وجود دارد که باعث می شود این درخواست هزینه کمتر یا هیچ هزینه ای نداشته باشد. لیستی از هزینه های ویزای شینگن را بررسی کنید که دقیقا نشانگر طبقه بندی هایی است که هزینه ها را کاهش یا فرد را از پرداخت هزینه معاف می نماید. 

این هزینه ها تا زمانی که اعضای شینگن تصمیم جدیدی تصویب نکنند، به صورت ثابت و غیر قابل تغییر هستند. هزینه های ویزا برای افراد 25 سال یا کمتر که برای شرکت در سمینارها، کنفرانس ها، رویداد های ورزشی، فرهنگی یا آموزشی که توسط سازمان های غیر انتفاعی برگزار می شود اقدام می کنند، ممکن است با توجه به اهمیت رویداد متفاوت باشد. اگر متقاضی به هر دلیلی نتواند ویزای شینگن را اخذ کند، هیچ هزینه ای به وی برگشت داده نمی شود.

کشورهای شینگن

در ژوئن 1985، هفت کشور اتحادیه اروپا موافقتنامه شینگن را امضاء کردند. این باعث حذف کنترل مرزی داخلی بین کشورهای عضو شینگن شده است. 26 کشور تا کنون موافقتنامه شینگن را امضاء نموده اند، که به شهروندانشان این اجازه داده می شود در داخل منطقه شینگن آزادانه و بدون نیاز به پاسپورت و کنترل مرزی سفر کنند. هر کشور عضو منطقه شینگن اجازه صدور ویزا را دارد. 19 کشور دیگر نیز وجود دارند که جزء منطقه شینگن نیستند ، با این وجود این کشورها به شهروندان غیر اروپایی در صورت داشتن ویزای شینگن اجازه اقامت خواهند داد. شما به ویزای ملی اخذ شده برای ورود، حمل و نقل و یا اقامت در این کشورها نیاز نخواهید داشت. 

بیمه درمانی ویزای شینگن

بیمه درمانی شما باید برای تمام مدت اقامت در منطقه شینگن با حداقل پوشش 30000 یورو برای شرایط اضطراری معتبر باشد. علاوه بر این بیمه درمانی باید معیار های زیر را نیز داشته باشد:

 • بیمه درمانی باید تمام کشورهای عضو منطقه شینگن را پوشش دهد.

 • بیمه درمانی هر گونه هزینه ای که ممکن است در ارتباط با بازپرداخت به دلایل پزشکی، توجه فوری بهداشتی و یا درمان اضطراری بیمارستان یا به مرگ منجر شود، پوشش دهد. 

مدارک لازم ویزای شینگن

مدارکی که شما باید برای ورود به منطقه شینگن تهیه نمائید به صورت زیر می باشند:

 • پاسپورت معتبر (در 10 سال گذشته گرفته شده و حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد)

 • یک عکس هویتی اخیر مطابق با استانداردهای ICAO (عکس برای بیشتر از 6 ماه نباشد. عکس تقریبا از بالای شانه گرفته شود، جوری که 70 یا 80 درصد عکس صورت متقاضی باشد.)

 • ارائه برگه تمکن مالی

 • مدارک محل اقامت

 • مدت زمان اقامت شما

 • بلیط سفر (رفت و برگشت)

 • هدف ورود به منطقه شینگن

 • بیمه مسافرتی

 • دعوت نامه (در صورت وجود)

 

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0