چگونه ویزای شنگن بگیریم؟

چگونه ویزای شنگن بگیریم؟

هر فردی که قصد سفر به اروپا را دارد، تمایل دارد تا ویزای شنگن دریافت کند و به این وسیله بتواند همزمان به چندین کشور اروپایی عضو توافق نامه شینگن سفر کند. در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه ویزای شنگن بگیریم؟

متقاضیان سفر به اروپا، هنگام درخواست ویزای شینگن، به مدارکی نیاز پیدا می‌کنند که باید برای تکمیل فرآیند درخواست ویزای شنگن ارائه داده شوند. البته دریافت ویزای شنگن بستگی به تابعیت شما و برخی موارد دیگر دارد. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که ویزای شنگن چیست؟ منطقه شنگن شامل چه کشورهایی است؟ چگونه ویزای شنگن بگیریم؟ یا در صورت رد شدن درخواست شینگن چه باید بکنیم؟ و در آخر در مورد بهترین سفارت‌ها برای اخذ ویزای شینگن توضیح خواهیم داد.

هولدینگ تخصصی حامی مهاجر، کارگزار رسمی ویزا و مهاجرت در ایران است. مشاوره ویزای توریستی و شینگن در موسسه حامی مهاجر رایگان بوده و کارشناسان ما با بررسی دقیق شرایط شما، شانس شما برای اخذ ویزای توریستی را تعیین می‌کنند و سپس تمام مراحل اخذ ویزای شنگن را برای شما انجام خواهند داد.

در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان حامی مهاجر، با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شنگن، نوعی از ویزای اقامت موقت است که به اشخاص خارج از منطقه شنگن اجازه می‌دهد به کشورهای عضو توافق‌نامه شنگن سفر کنند و در طول مدت معینی، در محدوده توافق‌نامه شنگن اقامت داشته باشند. هر اقامت اگر به قصد گردشگری یا انجام فعالیت‌های تجاری باشد، بسته به نظر افسر صادرکننده ویزا، در شرایطی ممکن است تا 90 روز طول بکشد، اما معمولا ویزاهای شنگن با اعتبارهای 14 روز یا 21 روز صادر می‌شوند.

ویزای شنگن به عنوان رایج‌ترین ویزا در اروپا شناخته می‌شود. کسانی که امکان اخذ این ویزا را پیدا کرده باشند، قادر خواهند بود که آزادانه و بدون هیچ گونه کنترل مرزی در کشورهای شنگن سفر کنند. در حال حاضر 27 کشور عضو توافق‌نامه شنگن هستند. در ادامه مقاله لیست 27 کشور عضو این منطقه در جدول آورده شده است.

شنگن یک ویزای موقت است و می‌تواند توسط هر کدام از کشورهای عضو توافق‌نامه شنگن صادر شود. دارندگان ویزای شنگن، با رعایت برخی قوانین می‌توانند بدون هیچ مشکلی در محدوده شنگن تردد کنند.

ماهیت سفر شما از جمله مواردی است که مشخص می‌کند چقدر در منطقه شنگن می‌توانید بمانید؛ این اجازه می‌تواند از چند ساعت توقف، محدود به یکی از فرودگاه‌های کشورهای عضو منطقه شنگن باشد یا می‌تواند مهلت 5 ساله با اجازه نامحدود ورود و خروج در تمام کشورهای منطقه شنگن باشد. اما در کل شنگن یک ویزای موقت است و شما بعد از اتمام اعتبار و محدودیت ویزا باید منطقه شنگن را ترک کنید.

این مقاله را هم بخوانید: ویزای شینگن چیست؟

منطقه شینگن چیست؟

منطقه شینگن چیست؟

شنگن یک منطقه متشکل از 27 کشور اروپایی است که بعد از توافق‌نامه 1985 در لوکزامبورگ، مرزهای داخلی بین خود را برای اتباع خود آزاد کردند و  متحدانه تلاش کردند تا مرزهای خارجی خود را تقویت کنند. کسانی که اقامت دائم شنگن را داشته باشند یا شهروندان این منطقه باشند، آزادانه مجاز به تردد بین این کشورها هستند. شینگن، منطقه‌ بزرگ و یکپارچه بوده و سیاست صدور ویزا برای سفر و اقامت در تمامی کشورهای عضو شنگن تقریبا یکسان است.

در حال حاضر 27 کشور به عنوان کشورهای عضو، در توافق‌نامه شنگن حضور دارند. برای درک بهتر این موضوع، باید کشورهای عضو شنگن را یک قلمرو یا کشور واحد تصور کنیم که از 27 استان مجزا تشکیل شده است. در ابتدا تنها 5 کشور آلمان، فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند عضو این توافق‌نامه بودند؛ اما بعدتر، سایر اعضا به آن پیوستند. آخرین کشوری که در حال حاضر به این توافق‌نامه پیوسته است، کرواسی است (از ژانویه سال 2023).

امکان دارد این لیست در آینده تغییر پیدا کند. امروز، کشورهایی مانند گرجستان و رومانی نیز سعی می‌کنند که به این پیمان ملحق شوند. کشورهایی که نام آن‌ها را در جدول زیر می‌بینید، اعضای فعلی پیمان شنگن هستند.

فرانسه

آلمان

کرواسی (از سال 2023)

اسپانیا

سوئد

سوئیس

اتریش

دانمارک

بلژیک

فنلاند

مجارستان

نروژ

یونان

ایتالیا

هلند

جمهوری چک

پرتقال

لهستان

لیتوانی

لوکزامبورگ

لیختن اشتاین

ایسلند

استونی

مالت

لتونی (لاتویا)

اسلوونی

اسلواکی

 

بیشتر بدانید: اولین ورود با ویزای شینگن کدام کشور باید باشد؟

 

کشورهای واجد شرایط که نیازی به اخذ ویزای شنگن ندارند

شهروندان کشورهای زیر تحت شرایطی مانند سفر برای تفریح یا اهداف تجاری، نیازی به گرفتن ویزای شینگن ندارند.

آلبانی

آندورا

آنتیگوآ و باربودا

آرژانتین

استرالیا

باهاما

باربادوس

بوسنی و هرزگوین

برزیل

کانادا

شیلی

کلمبیا

کاستاریکا

دومینیکا

السالوادور

گرجستان

گرنادا

گواتمالا

ایالت واتیکان

هندوراس

برونئی

ژاپن

نائورو

مقدونیه

مالزی

جزایر مارشال

موریس

مکزیک

میکرونزی

مولداوی

موناکو

مونته نگرو

نیوزلند

نیکاراگوئه

پالائو

پاناما

پاراگوئه

پرو

ساموآ

سنت لوسیا

سیشل

صربستان

سنگاپور

سلیمان جزایر

کره جنوبی

سنت کیتز و نوویس

اروگوئه

ونزوئلا

سان مارینو

اوکراین

تیمور شرقی

امارات متحده عربی

تووالو

واناتو

تونگا

 

شرایط اخذ ویزای شنگن

شرایط دریافت ویزای شینگن

شرایط اخذ ویزای شنگن ممکن است پیچیدگی‌هایی داشته باشد و شما باید اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط اخذ آن هستید؛ وگرنه رد شدن در مصاحبه ویزای شنگن، احتمالا شرایط شما را برای اقدام دوباره سخت‌تر می‌کند.

قبل از اینکه اقدام به اخذ ویزای شنگن کنید، باید مطمئن باشید که ویزای مورد نیاز شما کدام است، کشور مقصد کدام بوده و هدف از سفرتان چیست و چه مدت قصد ماندن دارید؟ باید مدارک مورد نیاز و زمان مناسب برای اقدام را بشناسید. این مدارک بسته به اینکه قصد سفر تفریحی، ورزشی، تحصیلی یا ... را داشته باشید تغییر می‌کنند.

همچنین شما باید با توجه تابعیت‌تان، شرایط خود را برای اخذ ویزای شنگن بسنجید. اگر از این موضوع اطلاع کمی داشته باشید، ممکن است دلیل برخی پرسش‌ها و رفتارها را در مواجهه با افسران سفارت ندانید و واکنش شما مانع موفقیت شما در اخذ ویزای شنگن باشد.

بنابراین شما نیاز دارید که افراد باتجربه مدارک و شرایط شما را بسنجند و به شما راهکارهای اطمینان‌بخش ارائه دهند، تا اقدام شما برای اخذ ویزای شنگن موفقیت‌آمیز باشد و همانطور که گفتیم متحمل پیچیدگی‌هایی نشوید که بخاطر رد شدن در اخذ ویزای شنگن پیش می‌آید.

برای افسران مهاجرت اهمیت دارد که شما توان مالی لازم برای سفر به منطقه شنگن را داشته باشید. بنابراین قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزای شنگن، باید بدانید که چگونه تمکن مالی خود را ثابت کنید. به علاوه، از شما خواسته می‌شود که گردش حساب مالی خود در 4 تا 6 ماه گذشته را ارائه دهید. پرینت حساب شما، نوع شغل و مانده حساب شما مهم است و اگر تناقضاتی در این مدارک دیده شود، به راحتی فرصت پیدا نمی‌کنید که به سفارت توضیح دهید. هر ابهامی در این مدارک، مساوی با ریجکت شدن شماست.

نکته بسیار مهم در شرایط اخذ شنگن این است که ثابت کنید به کشور خود برمی‌گردید. برای افسران مهاجرت قانع‌کننده‌ترین توضیح این است که ثابت کنید، به کشور خود وابستگی دارید.

مراحل درخواست ویزای شنگن

توجه کنید، شما باید قبل از پر کردن فرم‌ها و تکمیل مدارکی که ملزم به ارائه آن هستید، از سفارت وقت گرفته باشید. پس از آنکه وقت سفارت مشخص شد، باید مراحل زیر را سپری کنید.

 • مدارک شما توسط کارشناس بخش ویزا بررسی می‌شود.
 • شرایط شما توسط کارشناس بخش ویزا تایید می‌گردد.
 • شما باید فرم‌های اخذ ویزای شنگن را تکمیل کنید.
 • شما درخواست وقت سفارت را ارائه می‌دهید.
 • تا فرا رسیدن زمان معین شده توسط سفارت، نواقص احتمالی مدارک را برطرف می‌کنید و ترجمه آن‌ها را انجام می‌دهید.
 • مدارک خود را به سفارت ارسال می‌کنید.
 • فرایند انگشت‌نگاری توسط متقاضی آغاز می‌شود.

اخذ ویزای شنگن مراحل پیچیده‌ای دارد و اغلب افرادی که بدون مشورت کارشناسان درخواست ویزای شنگن داده‌اند، ریجکت شده‌اند. بنابراین مشاوره تخصصی با کارشناسان مجرب اولین قدم برای درخواست ویزای شینگن است.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن

تنظیم مدارکی که برای ویزای شنگن ارائه می‌دهید بسیار مهم است. این مدارک باید بدون ابهام و کامل به سفارت ارائه شوند. سرنوشت پرونده شما، یعنی ریجکت شدن یا ویزا گرفتنتان، در وهله اول به همین مدارک وابسته است. به طور عمومی مدارک مورد نیاز شما به قرار زیر است؛ اما کارشناس شما شرح کاملی از مدارکی را که بنا به شرایط نیاز شماست را به در اختیارتان قرار می‌دهد.

 • تکمیل فرم درخواست ویزا به ازای هر فرد
 • دو عکس رنگی بیومتریک و مناسب پاسپورت
 • شناسنامه
 • پاسپورت دارای اعتبار (تا سه ماه بعد از تاریخ بازگشت شما)
 • مدارک شغلی، استخدام، سوابق بیمه تامین اجتماعی
 • پرینت گردش حساب مالی 3 ماه آخیر
 • نامه‌ای که تمکن مالی و وضعیت مناسب اقتصادی شما را نشان دهد.
 • مدارک مالی نظیر سند خانه و اجاره نامه
 • مدارک ازدواج یا سایر مدارکی که توجیه می‌کنند شما دارای روابط عاطفی و خانواده هستید
 • مدارکی که هدف شما از سفر و برنامه‌ریزی‌های شما را توجیه کند.
 • بلیط رفت و برگشت
 • رزرو هتل‌ها یا دعوت‌نامه‌ میزبان در سفر
 • دعوت‌نامه باید حامل کپی پاسپورت و کارت شناسایی میزبان باشد
 • بیمه مسافرتی بین‌المللی با پوشش درمانی 30 هزار یورو برای کشورهای شنگن

همچنین مدارکی برای احراز هویت افراد زیر سن قانونی، باید به مدارک فوق پیوست شود

 • گواهی تولد
 • کپی از پاسپورت معتبر والدین
 • رضایت‌نامه یکی از والدین یا رضایت محضری والدین

همچنین مدارکی برای اهداف کسب و کار، باید به مدارک فوق پیوست شود

 • دعوت‌نامه از یک شرکت معتبر و مستقر در حوزه شنگن
 • قرداد، فاکتور پرداخت شده و مدارکی که ارتباط شما را ثابت کند
 • گزارش سالانه و سایر مدارک مربوط فعالیت کاری شرکت شما به صورت شفاف   
 • قرارداد، مدارک بیمه و دیگر مدارکی که استخدام شما در آن شرکا را ثابت کند
 • بلیط شرکت در سمینار، رویداد یا همایش کاری

همچنین مدارکی برای ویزای تحصیلی، باید به مدارک فوق پیوست شود

 • مدرک ثبت نام در موسسه آموزشی
 • اثبات ثبت نام در کلاس‌ها

در نظر داشته باشید که تمام مدارک باید به زبان سفارت ترجمه شود و شما باید آن را در روز انگشت‌نگاری تحویل افسر سفارت دهید. در صورتی که اطلاعات بیومتریک شما در سامانه اطلاعات ویزای اروپا ثبت نشود، یا ثبت آن منقضی شده باشد، ملزم به انجام پروسه انگشت‌نگاری در سفارت خواهید بود.

هزینه درخواست ویزای شنگن

هزینه‌های ویزای شنگن برای سفر به اروپا، بستگی به هزینه ترجمه و تهیه مدارک، زمان و هدف سفر شما دارد. اما به طور عمومی، دریافت ویزای شنگن مستلزم پرداخت مبالغ زیر به سفارت است.  

 • 80 یورو برای متقاضیان 13 و بزرگتر    
 • 40 یورو برای کودکان 12 تا 6 سال
 • برای افراد زیر 6 سال این هزینه دریافت نمی‌شود
 • هزینه درخواست ویزا برای شهروندان کشورهای ارمنستان، آذربایجان، کوزوو و روسیه 35 یورو است.

همچنین، اگر قصد اخذ ویزای طولانی‌مدت را دارید، باید هزینه ویزا را مستقیما از ما (کارشناسان ویزای شنگن حامی مهاجر) یا سفارت استعلام کنید. این بستگی به جزئیات سفر شما دارد.

علاوه بر این؛ باید درنظر داشته باشید که ریجکت شدن یا صرف نظر کردن شما از دریافت ویزا به معنای استرداد مبلغی که پرداخت کرده‌اید نیست.

مدت اعتبار ویزای شنگن

تاریخ اعتبار ویزای شنگن می‌تواند دو منظور را پوشش دهد. اگر منظور متقاضیان ویزای شنگن این است که ویزا تا چه مدت اعتبار دارد؟ باید گفت مشخصا 3 تا 6 ماه در شرایط عادی ویزا اعتبار دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید و به منطقه شنگن بروید.

اما اگر منظور متقاضیان آن است که چقدر اجازه حضور در خاک اروپا را خواهند یافت، باید گفت دارنده ویزا می‌تواند حداکثر 90 روز در منطقه شنگن استقرار پیدا کند.

رد شدن درخواست ویزای شنگن  

رد شدن ویزای شینگن

در خلال متن؛ به دلایلی اشاره کردیم که باعث رد شدن درخواست شنگن می‌شود. اما باید توجه کنید که تاکنون ما به دلایلی اشاره کردیم که اگر متقاضیان مشورت و آگاهی لازم را کسب می‌کردند، احتمال ریجکت شدن آن‌ها کم می‌شد. به عبارت دیگر ما به انواعی از سهل‌انگاری اشاره کردیم که باعث رد شدن درخواست شنگن شده است. اما مواردی وجود دارد که بعضا سبب محرومیت از این ویزا خواهد شد. اگر مشمول موارد زیر باشید درخواست شما رد خواهد شد:

 • عدم ارائه مدارک معتبر جهت برگشت به کشور مبدا

یکی از بزرگترین مشکلات ایرانیان برای اخذ ویزای شنگن این است که نمی‌توانند دلیل یک دلیل محکم و قانع‌کننده بیاورند که برگشت آن‌ها به مبدا را ثابت کند. اگر نتوانید چنین شواهدی را ارائه دهید، مطمئنا درخواست شما ریجکت می‌شود.

 • خالی بودن پاسپورت نداشتن سفر قبلی به خارج از ایران

برخی متقاضیان بدون داشتن سفر خارجی قبلی، اقدام به درخواست ویزای شنگن می‌کنند. در این شرایط سفارت درخواست شما را ریجکت می‌کند و متاسفانه هیچ توضیحی به شما نخواهد داد.

 • داشتن دعوت‌نامه از اقوام درجه یک

اگر دعوت‌نامه شما افسر سفارت را به این شبهه بیاندازد که داشتن ساپورت مالی و پشتیبان خانوادگی شما را از بازگشت بازمی‌دارد، قطعا درخواست شما ریجکت می‌شود.

 • داشتن آلرت در حوزه شنگن

اگر در هر درخواست ریجکت شده‌اید، تا 8 ماه اقدام دوباره نکنید، حتی از سفارت کشوری دیگر در منطقه شنگن. زیرا بدون تردید درخواست شما ریجکت می‌شود.

 • فعالیت جنایت‌کارانه در گذشته یا حال

هر مشاهده‌ای که باعث شود شما برای امنیت داخلی منطقه شنگن مضر تلقی شوید، سبب می‌شود درخواست شما ریجکت شود.

 • تولد غیرقابل قبول

هر گواهی ازدواج یا تولد غیررسمی یا فاقد ترجمه درست شما را در درخواست ویزای شنگن با شکست مواجه می‌کند.

 • گذرنامه نامعتبر

گذرنامه‌هایی که کمتر از سه ماه اعتبار دارند، دو صفحه خالی ندارند، مساوی با شکست درخواست ویزای شنگن است.  

 • نداشتن هدف قابل توجیه

عدم توانایی در توضیح هدف سفر و استفاده اشتباه از منطقه شینگن باعث ریجکت شدن درخواست متقاضیان شنگن است.

 • نامه اشتغال به کار از مرجع نامعتبر

اگر نامه‌ای اشتغال به کار شما مهر و امضای معتبر نداشته باشد، اگر این نامه در سربرگ نامعتبر باشد، یا اگر از تاریخ آن سه ماه گذشته باشد، درخواست شما ریجکت می‌شود.

 • تمکن مالی ناکافی

عدم ارائه صورت‌حساب‌های مالی یا ناتوانی در اثبات سطح معیشت قابل، یعنی درخواست ویزای شنگن شما ریجکت خواهد شد.

 • بیمه نامعتبر

اگر امکان آن را ندارید که بیمه مسافرتی معتبر برای سفرتان به منطقه شنگن خریداری کنید، هر اقدام شما برای درخواست ویزای شنگن ریجکت خواهد شد.

 • مدارک جعلی

ارائه هر سند جعلی به سفارت یعنی شما برای همیشه امکان اخذ ویزای شنگن را از دست خواهید داد.

 • گذرنامه آسیب دیده

اگر گذرنامه خود را در شرایط بدی نگه داشته باشید و دفترچه آسیب دیده باشد، قبل از اقدام برای ویزای شنگن، آن را عوض کنید، وگرنه درخواست شما ریجکت خواهد شد.

 • عدم رعایت تاریخ ویزای شینگن در گذشته  

بخاطر داشته باشید که نباید از مقررات زمان‌بندی در ویزای شنگن تعدی کنید، وگرنه تمام فرایندی که برای اخذ ویزای شنگن گذرانده‌اید، مختل می‌شود.

انواع ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن

ویزای شنگن انواع مختلفی دارد که با توجه به هدف و شرایط هر متقاضی یا درخواست کننده ویزای شنگن، به او یا خانواده‌اش تعلق می‌گیرد. از ظرافت‌های ارائه درخواست ویزای شنگن این است که شما باید مطابقتی را  پیدا کنید که درخواست شما با هر کدام از ویزاهای شنگن دارد. رعایت این شرط پاسخ‌های شما را توجیه‌پذیر و فرایند اخذ ویزا را تسریع می‌کند. باید بدانید که برای هر نوع سفر به منطقه شنگن، چه نوع ویزایی را درخواست کنید.

ویزای شنگن تایپ A (ترانزیت فرودگاهی)

این ویزا به شما امکان می‌دهد تا بتوانید از فرودگاه‌های حوزه شنگن استفاده کنید و به کشوری خارج از حوزه شنگن سفر کنید. شما با این ویزا امکان تردد در خارج از فرودگاه‌های شنگن را نخواهید داشت.

ویزای شنگن تایپ B

با داشتن این ویزا، امکان عبور از خاک شنگن را پیدا می‌کنید. اما تمام توقف شما نباید از 5 روز بیشتر شود. این ویزا برای ترانزیت یا عبور حامل‌های ترانزیتی از منطقه شنگن تعبیه شده است. البته این ویزا دیگر به عنوان یک دسته‌بندی جدا نبوده و زیر مجموعه ویزای نوع C باشرط ترانزیت قرار گرفته است.

ویزای شنگن تایپ  C

عموما توریست‌های ایرانی از این ویزا استفاده می‌کنند. تایپ c یک ویزای کوتاه مدت مسافرتی است که اقامت 90 روزه در خاک شنگن را ممکن می‌کند.

ویزای شنگن نوع C تک بار ورود

این ویزا اجازه می‌دهد که شما یک بار به منطقه شنگن وارد شوید و 90 روز اقامت داشته باشید. این ویزا بعد از اولین خروج شما باطل می‌شود، حتی اگر اعتبار دفترچه باقی مانده باشد.

ویزای شنگن نوع C دو بار ورود

تفاوت این ویزا با نوع c تک بار ورود آن است که به شما دو بار اجازه ورود به منطقه شنگن را می‌دهد.            

ویزای شنگن نوع C مولتیپل

این نوع ویزا محدودیت تعداد ورود به منطقه شنگن را ندارد اما اعتبار آن در پایان 6 ماه تمام می‌شود.

ویزای شنگن تایپ D

این ویزا برای اقامت 90 روز به بالا (تا یکسال) برای متقاضیان صادر می‌شود. این ویزا به عنوان ویزای ملی کشورهای عضو منطقه شینگن شناخته می‌شود.

ویزای شنگن تایپ LTV

این ویزا اعتبار محدودی دارد و دارنده آن تنها درکشوری می‌تواند تردد کند که ویزای خود را از سفارت آن کشور دریافت کرده است؛ اگر دارنده ویزای  فوق بخواهد به کشور دیگری از کشورهای شنگن برود، نام آن کشور باید در ویزای فرد ذکر شده باشد.

بهترین آژانس برای اخذ ویزای شنگن کدام است؟

بهترین آژانس برای ویزای شینگن

پیش از این اشاره کردیم که مشورت گرفتن از کارشناسان مهاجرت، در اخذ ویزای شنگن چقدر اهمیت دارد. با توجه به اینکه تصمیم‌گیری‌های افسران مهاجرت تا سطح زیادی سلیقه‌ای است، اگر شما آشنایی کمی با سلیقه آنان داشته باشید، امکان موفقیت شما در اخذ ویزای شنگن کاهش پیدا می‌کند.

اگر بخواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که بهترین آژانس برای اخذ ویزای شنگن کدام است؟ قطعا پاسخ درست موسسه حامی مهاجر است. ما با اختلاف از آژانس‌های دیگر در ایران، در حوزه ویزا شنگن و حوزه خدمات منطقه شنگن برتر بوده‌ایم.

توجه داشته باشید که حامی مهاجر با سابقه بیش از یک دهه، قوی‌ترین تیم‌ اجرایی در ایران برای اخذ ویزای شنگن را در اختیار شما می‌گذارد. ما با سابقه بیش از 3 هزار پرونده موفق، تنها در حوزه شنگن، این اعتبار را کسب کرده‌ایم.

پیشنهاداتی که کارشناسان ما به شما ارائه می‌دهند، نقاط ضعف پرونده‌ شما را برطرف می‌کند. متقاضی برای آن که بتواند این ضعف را برطرف کند، نیاز به تجربه بالایی دارد. هر تلاشی بدون شناخت حساسیت‌های سفارت نتیجه منفی به بار خواهد آورد. ما تبحر بالای خود در ارتقای پرونده‌ها را نشان داده‌ایم.

به طور مثال؛ ممکن است متقاضی سعی کند مدارک را هر چه تمام‌تر ارائه دهد. اما نمی‌داند که بررسی مدارک مازاد برای افسر تصمیم‌گیرنده کسالت‌بار است و باعث می‌شود که پرونده او مردود شود. حتی اگر متقاضی سعی کند مدارک را خلاصه ارائه دهد، همین نتیجه حاصل می‌شود.

شما باید نکاتی را بدانید که برای افسر سفارت اهمیت دارد. پس شما باید افسر پرونده را بشناسید؛ که برای متقاضیان غیرممکن است. ما نقاط ضعف پرونده شما را برطرف می‌کنیم. به علاوه، با توجه به شناخت دقیق ما از خواست سفارت‌ها، عناوینی را به شما گوشزد می‌کنیم که باعث برجستگی پرونده می‌شود. ما با هم‌فکری با متقاضی اخذ ویزای شنگن، کشورها و سفارت‌های آنان را بررسی و رصد می‌کنیم، در نتیجه بهترین انتخاب به متقاضی پیشنهاد می‌شود.

رصد کشورها و سفارت‌ها معلوم می‌کند که از کانال کدام یک از کشورها، پرونده شما به موفقیت می‌رسد. این تصمیم‌گیری‌ها بستگی به پرونده شما دارد. همچنین بستگی به شرایط دارد که عموما متقاضی از آن بی‌اطلاع است.

یکی از علل موفقیت ما، در کنار رابطه نزدیک ما با سفارت‌ها، توجه به این ریزجزئیات است. موسسه حامی مهاجر با اتکا به اطلاعات بروزرسانی شده و کارشناسان زبده پرونده‌هایی را به موفقیت رسانده است که احتمال شکست آن‌ها بالا بود.

سوالات متداول

اگر از ویزای شنگن استفاده نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد، تنها متحمل هزینه‌های اخذ ویزا شده‌اید.

چه زمانی باید برای ویزای شنگن اقدام کنیم؟

شما باید حداقل یک الی دو ماه قبل از سفر خود به شنگن برای اخذ ویزا اقدام کنید.

آیا می‌شود ویزای شنگن را بصورت آنلاین گرفت؟

این مسئله بستگی به این دارد که از کدام سفارت اقدام به اخذ ویزای شنگن می‌کنید.

اگر بیش از مدت مقرر ویزای شنگن در منطقه شنگن بمانیم چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر به موقع از منطقه شنگن خارج نشوید، ممکن است تحت مجازات‌هایی از قبیل جریمه نقدی، اخراج فوری و محرومیت چندساله از این منطقه قرار گیرید. توجه داشته باشید که حساسیت بر این موضوع بسیار زیاد است.

راحت‌ترین کشور برای اخذ ویزای شنگن کدام است؟

فرانسه در سال‌های اخیر، بیشترین ویزا شنگن را صادر کرده است.

سخت‌ترین کشور برای اخذ ویزای شینگن کدام است؟

کشورهای اروپایی شرایط یکسانی برای اخذ ویزای شنگن دارند، اما کشور مالت و بلژیک به عنوان سخت‌گیرترین کشورهای ارائه دهنده ویزای شنگن شناخته می‌شوند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0