50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاذبه های گردشگری دانمارک

دانمارک کشوری است که اسکاندیناوی از آنجا آغاز می شود. این کشور طی قرن های گذشته تغییرات عمده ای کرده است. جایی که زمانی بخاطر وجود جنگجویان سرسختش(وایکینگ ها) شناخته می شد، حالا به یک کشور مدرن و آرام تبدیل شده است که در آن ساختارهای نوآورانه در کنار ساختمان های قرون وسطی قد کشیده اند. در دانمارک می توان روستاهای مختلفی را دید که در بسیاری از آنها همچنان ردی از وایکینگ ها به چشم می خورد. این کشور دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد که در این مقاله با آنها آشنا می شوید.

جاهای دیدنی دانمارک

شهر کپنهاگن (Copenhagen)

 

پایتخت و بزرگترین شهر دانمارک، کپنهاگن است. این شهر یکی از بزرگترین شهر های پیاده دنیاست. این شهر امروزه یک مرکز اقتصادی و فرهنگی مهم در دانمارک به شمار می رود. بیشتر افرادی که به کپنهاگ سفر می کنند، جدای از زیبایی ها و سازه های تاریخی شهر به دنبال دو چیز هستند. باغ تیوولی که پربازدیدترین شهر بازی در اسکاندیناوی است، بروند و دوم اینکه از مجسمه برنز پری دریایی دیدن کنند. شهر کپنهاگن ساختمان های با معماری رنسانس دارد و در آن همچنان می توان کلیساها و قلعه های مربوط به قرون وسطی را نیز یافت.

شهر ریبه (Ribe Town)

 

ریبه، قدیمی ترین شهر و از جاذبه های گردشگری دانمارک است که در سال 1496 میلادی ساخته شده است. در ریبه می توان ساختمان های قدیمی مربوط به قرون وسطی را دید که از مهم ترین آنها می توان به کلیسای جامع ریبه اشاره کرد که اولین کلیسای مسیحیان در دانمارک می باشد.

شهر قدیمی ارهوس (The old Town Of Aarhus)

 

شهر ارهوس دانمارک یک شهر بسیار قدیمی و پر تاریخ است. این شهر پر از خانه های غنی و زیبا، مغازه های کوچک، غذا و نوشیدنی است. مسافران این شهر از ماه ژانویه تا ماه مارس 50 درصد تخفیف شهر ارهوس را دریافت می کنند و کودکان زیر 18 سال در این ماه ها خدمات مجانی دریافت می کنند.

شهر ادنسه (Odense)

 

ادنسه سومین شهر بزرگ دانمارک است. این شهر محل تولد و خانه یک قصه گوی معروف در دانمارک به نام هانس کریستین اندرسون است، بنابراین عجیب نیست که در گوشه و کنار این شهر مجسمه ها و یادبودهای از این شخصیت مشهور شهر دیده شود. این شهر از جاذبه های گردشگری دانمارک بوده و از زیبایی های این شهر می توان به قلعه وایکینگ، موزه روستای فونن اشاره کرد.

شهر هلسینگور (Helsingor)

 

این شهر که با نام السینور نیز شناخته می شود، محل قرار گرفتن یکی از مشهورترین قلعه های جهان است. این شهر کوچک روستایی در قرن 15 تشکیل شده است، هر چند در آن یک قلعه و کلیسا وجود دارد که یک قرن پیش از شکل گیری شهر ساخته شده اند. این شهر امروزه یک شهر بندری مهم و یکی از جاذبه های گردشگری دانمارک است.

شهر آلبورگ (Aalborg)

 

شهر آلبورگ، شهری تاریخی و بندری صنعتی در شمال دانمارک است. این شهر با وجود اینکه از تاریخی ترین شهر های دانمارک به شمار می رود، اما توانسته به خوبی خود را به یک مرکز فرهنگی و صنعتی تبدیل کند. قلعه آلبورگ که مربوط به قرن 16 می باشد، یکی از ساختمان های سلطنتی و مشهور شهر است.

شهر راسکیله (Roskilde)

 

یکی از جاذبه های گردشگری دانمارک شهر راسکیله می باشد که در 30 کیلومتری غرب کپنهاگ قرار دارد. راسکیله همچنین یکی از قدیمی ترین شهرهای دانمارک و یکی از اولین پایتخت های دانمارک می باشد. این شهر در قرن 12 ساخته شده است و یکی از جاذبه های اصلی این شهر موزه کشتی وایکینگ است.

شهر اسکاگن (Skagen)

 

یکی دیگر از شهرهای شمالی دانمارک که اصلی ترین بندر ماهیگیری در این کشور به حساب می آید، شهر اسکاگن است. این شهر از جاذبه های گردشگری دانمارک بوده و سالانه بیش از 2 میلیون توریست را جذب خود می کند. اسکاگن سواحل شنی زیبا و چشم اندازهای دریایی خارق العاده ای دارد.

شهر جیللژ (Gilleleje)

 

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری دانمارک شهر جیللژ است. این شهر در شمالی ترین نقطه دانمارک و در کنار رودخانه قرار گرفته است. به همین دلیل یکی از شهر هاییست که به شهر ماهیگیران مشهور است. موزه محلی این شهر، اطلاعات خوبی درباره تاریخ شهر جیللژ در جنگ جهانی دوم می دهد.

قلعه کرونبرگ (The Kronborg Castle)

 

یکی از جاذبه های گردشگری دانمارک قلعه کرونبرگ می باشد که الهام بخش شکسپیر برای السینور در بازی مشهور خود هملت است و سالانه میلیون ها گردشگر را به دور خود جمع می کند.

پل اورساند (The Oresund Bridge)

 

این پل دیدنی 10 مایل طول دارد و دانمارک را به سوئد متصل می کند. هر روزه بیش از 6000 مسافر با ماشین یا قطار از این پل رد می شوند. این پل از جاذبه های گردشگری دانمارک به شمار می رود.

سرزمین لگو اصلی (The Original Legoland)

 

این پارک، سرگرمی های بی شماری را برای تمام سنین ارائه می دهد، همراه با فعالیت های داخل ساختمان، نمایشگاه ها و سواری های هیجان انگیز. سرزمین لگو یکی از جاذبه های گردشگری دانمارک است که باید حتما به آن سر بزنید.

جزیره برنهلم (The Island Of Bornholm)

 

یکی از جاذبه های گردشگری دانمارک جزیره برنهلم در دریای بالتیک است. در این جزیره سواحل زیبا، مسیرهای دوچرخه سواری وجود دارد که از زیبایی های این جزیره است.

قلعه اگسکو (Egeskov Castle)

 

این قلعه در سال 1554 برای اهداف دفاعی ساخته شده است. این قلعه با شکوه در طول سال ها و چند سالی از سال 1959 از چندین خانواده نجیب میزبانی کرده است. هر ساله هزاران نفر از مردم محلی و گردشگران را پذیرا است. این قلعه در وسط یک پارک می باشد.

قلعه فردریکسبرگ (Frederiksborg Castle)

 

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری دانمارک قلعه فردریکسبرگ می باشد که در زمان سلطنت مسیحیان ساخته شده است. این قلعه بزرگترین قلعه دوران رنسانس در اسکاندیناوی و یکی از شاهکارهای معماری این سبک است.

پارک تیوولی (Tivoli)

 

از جاذبه های گردشگری دانمارک، پارک تیوولی است که خیلی از جشن ها و فستیوال ها در آن برگزار می شود. این باغ متعلق به 1843 که با سواری های مهیج، شهربازی، پاویون های زیبا، کارناوال های رنگارنگ و نمایش های موزیکال در فضای باز، دل همه را می برد. اینجا می توانید سوار رولر کوستر صد ساله شوید، جمعه شب ها کنسرت راک مجانی ببینید، شنبه شب ها آتش بازی تماشا کنید یا حتی فقط قدم بزنید و از فضای شبیه کتاب قصه ها یا فیلم های دیزنی لذت ببرید.

کاخ رزنبرگ (Rosenborg)

 

دیدن این کاخ شیک و زیبا با باغ سرسبز اطرافش، سفری است به زندگی خاندان سلطنتی دانمارک. کاخ رزنبرگ را کریستین چهارم، به عنوان اقامتگاه تابستانی اش در اوایل قرن هفدهم و به سبک رنسانس هلندی ساخته شد. بازدید از این کاخ بدون گردش در باغ قدیمی آن که قدیمی ترین باغ سلطنتی در دانمارک است، کامل نمی شود.

رستوران های دانمارک

کپنهاگن نه تنها بهترین رستوران های دنیا را درخود جای داده است، بلکه میزبان هیجان انگیز ترین مناظر غذایی است. شور و هیجان فضای رستوران های شهر با مواد غذایی ارگانیک تلفیق شده است و در کنار آشپزی خلاقانه چیز دیگری کم ندارد.

رستوران نوما (Noma)

 

این رستوران با هدف تحول اساسی در آشپزی تاسیس شده. در این رستوران می توان شور و هیجان دانمارک برای طعم و مزه را حس کرد. این رستوران 6 سال است که تاسیس شده و لقب بهترین رستوران دنیا را از آن خود کرده است. از منوی این رستوران به کِرِم به همراه خاویار و گل رز، مرغ بو داده به همراه قارچ قهوه ای و خرچنگ وردال همراه با قارج سیاه می توان اشاره نمود.

رستوران گرانیوم (Geranium)

 

یک رستوران میشلن دو ستاره است که مقصدی عالی برای صرف یک وعده غذایی منحصر به فرد محسوب می شود. این رستوران تمام توان و انرژی خود را روی غذاهای اسکاندیناوی گذاشته است. این رستوران در طبقه 80 یک برج در شهر کپنهاگن قرار دارد و مشتریان می توانند مناظر خیره کننده شهر را در هنگام لذت بردن از غذا ببینند. سرآشپز حرفه ای این رستوران، هر بشقابی را با خلاقیت و هنر خود تزیین کرده و به مشتری ارائه می دهد.

رستوران کین کین (Kinn Kinn)

 

این رستوران به دو ستاره میشلن خود می بالد و از مرزهای آشپزی تایلندی فراتر رفته است. غذاهایی که در این رستوران سرو می شود، در واقع مدل های به روز شده غذاهای سنتی تایلندی است که دستورهای آشپزی کلاسیک را با تکنیک های مدرن تلفیق کرده است. از منوی این رستوران به ماهی دودی با چیپس به همراه کیک طلایی، گردو با میسو و کرفس، سوپ قارچ سرد با خرچنگ، گوشت خوک همراه با پنج خرمالو و ترشی کدو می توان اشاره نمود.

رستوران کوکریه (Kokkeriet)

 

رستوران جذاب و دیدنی است که از نظر چیدمان و غذا، صاحب شکوه است. فضای داخلی این رستوران نشان دهنده هنر و خلاقیت طراح آن است. بازسازی و مدرن سازی غذاهای سنتی دانمارکی از اهداف اصلی این رستوران بوده تا علاوه بر ارائه غذاهای باکیفیت، برای مشتریان، خاطره سازی کند. از منوی این رستوران می توان به کبد مرغ با تمشک، گوشت خوک با سیب، ماهی سالمون با نان چاودار و هویج می توان اشاره نمود.

غذاهای کشور دانمارک

کشور دانمارک به عنوان شادترین کشور جهان لقب گرفته و دارای بالاترین استانداردهای زندگی می باشد. اگر اهل شکم گردی هستید، در سفر به دانمارک، این خوراکی ها را از دست ندهید.

اسموربرود (Smorrebrod)

 

اسموربرود یک ساندویچ است که به طور معمول در دانمارک برای ناهار میل می شود. مواد تشکیل دهنده این غذا شاه ماهی یا میگو خام، تخم مرغ سفت، گوشت یا سبزیجات می باشند و معمولا با نان چاودار سرو می شود.

پولسر (Polser)

 

پولسر نسخه دانمارکی هات داگ آمریکایی است و به نظر مردم دانمارک از آن هم بهتر است. این غذا به قدری خوشمزه است که در سراسر کپنهاگن و سایر شهرها در دکه های هات داگ فروخته می شود. معمولا این غذا در دانمارک با سس کچاپ یا خردل، پیاز سرخ شده و خیارشور سرو می شود.

ایبلسکایور (Aebleskiver)

 

ایبلسکایور، پنکیک های کوچک و گردی هستند که با سیب پر شده، بر روی آن شکر ریخته و با مارمالاد سرو می شود. این پنکیک ها بخشی از سنت کریسمس در خانواده های دانمارکی است.

کارتوفلر (Kartofler)

 

کارتوفلر یا سیب زمینی نقش مکمل وعده های غذایی را در دانمارک دارد. به روش های مختلفی این غذا را طبخ می کنند، اما به طور معمول در آب می جوشانند و با سایر سبزیجات سرو می شود. گاهی اوقات سیب زمینی را له کرده یا کاراملی می کنند.

فلاسکستگ (Flaeskesteg)

 

این غذا یکی از مجوب ترین وعده های غذایی دانمارک می باشد که مواد اصلی تشکیل دهنده این غذا گوشت خوک است. این غذا معمولا برای شام کریسمس در دانمارک استفاده می شود.

فیسکفریکادلر (Fiskefrikadeller)

 

فیسکفریکادلر، این غذا نوعی ماهی است که در دانمارک به روش های مختلفی طبخ می شود، و معمولا با لیمو تازه، پیاز، شوید و جعفری سرو می شود و نتیجه بسیار خوشمزه است. این وعده در بین پیر و جوان در دانمارک محبوب است.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0