50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای شینگن برای رویداد های ورزشی، مذهبی و فیلم

اتباع کشورهای ثالث که به منظور شرکت در یک رویداد فرهنگی ، ورزشی ، مذهبی و فیلم به عنوان مسافرت به منطقه شینگن سفر می کنند ، باید برای ویزای کوتاه مدت شینگن اقدام کنند. بعضی از اتباع کشورهای ثالث که کشورشان برای سفر بدون ویزا، با کشورهای عضو اتحادیه اروپا به توافق رسیده اند، از دریافت ویزا معاف هستند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن برای رویدادهای ورزشی ،مذهبی و فیلم

مدارک لازم جهت اخذ ویزا برای ورود به اروپا با هدف شرکت در یک رویداد ورزشی ، مذهبی و فیلم به شرح زیر است:

 • فرم درخواست: فرم را با جواب های صحیح تکمیل کنید ، آن را چاپ کنید و سپس در پایان آن را امضا کنید.
 • دو عکس یکسان: عکس ها باید اخیراً و طی 3 ماه گذشته گرفته شوند. آنها همچنین باید از قوانین عکس ویزای شینگن پیروی کنند.
 • پاسپورت معتبر: گذرنامه شما باید تا 3 ماه دیگر از روزی که قصد دارید از منطقه شینگن خارج شوید، معتبر باشد. گذرنامه های قدیمی تر از 10 سال، پذیرفته نمی شوند. اطمینان حاصل کنید که حداقل دو صفحه خالی برای برچسب ویزا وجود دارد.
 • یک کپی از صفحه اطلاعات گذرنامه شما ( اندازه کپی ( A4
 • نامه پوشش شخصی: در این نامه باید دلیل عدم نیاز به ورود به منطقه شینگن را توضیح دهید و اینکه در تمام مدت زمان حضور خود در آنجا چه خواهید کرد.
 • رزرو پرواز: که شماره پرواز و تاریخ ورود و خروج شما را در منطقه شینگن مشخص می کند. اطلاعاتی در مورد چگونگی دریافت رزرو پرواز برای درخواست ویزا خود برای فرهنگیان ، ورزش ها ، رویدادهای مذهبی و فیلم.
 • بیمه مسافرتی شینگن: بیمه اروپا شما باید کل منطقه شینگن و کل دوره اقامت شما را پوشش دهد با حداقل 30،000 یورو برای هرگونه فوریت های پزشکی ، از جمله بازگشت در صورت مرگ.

اثبات اسکان

شما باید در حالی که در قلمرو شینگن هستید اقامتگاه خود را نشان دهید. می توانید با ارسال یکی از اسناد زیر این کار را انجام دهید.

 1. رزرو هتل: سندی که توسط هتل صادر شده است و آدرس آن و سایر اطلاعات تماس و همچنین مدت اقامت شما در آنجا را مشخص می کند.
 2. دعوتنامه: دعوتنامه نوشته شده  باید توسط شخصی باشد که در کشور شینگن که شما قصد سفر به آن را دارید ، نوشته شده باشد. از اینرو بواسطه این دعوتنامه، آمادگی آنها (شخصی که دعوتنامه فرستاده) برای ایجاد مکانی برای اقامت شما در خانه خود ، در کل دوره را نشان خواهد داد.
 3. توافق نامه اجاره سندی که نشان می دهد شما در یک محل اجاره ای در منطقه شینگن که قصد بازدید از آن را دارید اقامت دارید و جزئیات آن در مورد این مکان و صاحب آن ارائه شده است.

امرار معاش

 اثبات نحوه تأمین اعتبار اقامت شما در شینگن. هر یک از اسناد زیر می تواند انجام بگیرد:

 • صورت حساب بانکی شما که تأیید کند، برای دوره اقامت خود به مقدار لازم پول دارید.

 • نامه حمایت مالی توسط یک موسسه یا سازمان: نامه ای از طرف مقامات ذیربط که حامی سفر شما به منطقه شینگن هستند ، حاوی اطلاعاتی در مورد هدف سفر شما و کلیه هزینه هایی که هزینه های موجود را پوشش می دهد، صادر شده است.

 • اثبات وضعیت مدنی: شناسنامه ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، شناسنامه فوت همسر و غیره

اسناد مورد نیاز ویزای شینگن برای رویداد های ورزشی، مذهبی و فیلم براساس وضعیت اشتغال متقاضی

استخدامی

 • قرارداد استخدام
 • نامه تأیید شده از شرکتی یا مکانی که در آن کار میکنید
 • صورت حساب مالی برای مدت 6 ماه گذشته
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد

در صورت خود اشتغالی

 • یک کپی از پروانه کسب و کار شما
 • بیانیه بانکی شرکت از 6 ماه آخر
 • بازده مالیات بر درآمد (ITR)

اگر دانش آموز یا دانشجو هستید

 • اثبات ثبت نام دانشگاه
 • نباید هیچ نامه اعتراضی از دانشگاه وجود داشته باشد.

در صورت بازنشستگی

 • صورتهای بازنشستگی 6 ماه آخر

شرایط ویژه ویزای شینگن برای شرکت در برنامه های فرهنگی ، ورزشی و مذهبی

 1. اطلاعات رویداد: بعنوان مثال نامه های دعوت، بلیط های ورود، شرایط ثبت نام، برنامه تفصیلی و سایر اسناد که اطلاعات مربوط به این رویداد را ارائه می دهند
 2. مدارکی از اجراهای قبلی: شرکت در جشنواره ها و مراسم های قبلی (فرهنگی ، مذهبی) ، مسابقات ورزشی ، گواهی برندگان ، اثبات رتبه بندی جهانی ، بین المللی (ورزشی)

شرایط ویژه برای ویزای شینگن عوامل فیلم

 1. نامه شرکت فیلم: در این نامه باید نام و خلاصه داستان فیلم و همچنین مکان های تصویربرداری مشخص شود.
 2. لیست خدمه و عوامل: لیست کاملی از اسامی خدمه مسافر به همراه عملکرد آنها
 3. نامه ای از آژانس تهیه کننده فیلم و درخواست ویزا شینگن: این نامه باید کلیه جزئیات مربوط به ترتیبات مربوط به پروانه های فیلم را تأیید کند.
 4. گواهی ثبت نام از کارمندان فیلمساز: این گواهینامه باید از مرجع ذیصلاح کشور برای صدور مجوز، ثبت نام کارمندان فیلم سازی محلی برای انجام حرفه خود (به عنوان مثال بخش ویژه در وزارت فرهنگ کشور مربوطه) صادر شود.

کجا درخواست ویزای شینگن برای رویدادهای ورزشی ، مذهبی و فیلم را ارسال کنید؟

درخواست ویزا برای رویداد ورزشی ، مذهبی و فیلم در سفارت، کنسولگری کشوری که در منطقه اتحادیه اروپا، شینگن سفر خواهید کرد را ارسال کنید. لذا اگر که شما مجبور شوید به چند کشور شینگن سفر کنید، پس باید قوانین شینگن را در مورد چگونگی درخواست ویزای شینگن و چگونگی انتخاب سفارت مناسب را برای ارسال درخواست ویزا خود بررسی کنید و از قوانین آنها پیروی کنید.

نحوه درخواست ویزای شینگن برای رویدادهای ورزشی ، مذهبی و فیلم

مراحل کامل درخواست ویزای شینگن برای رویدادهای ورزشی ، مذهبی و فیلم به صورت زیر می باشد.

 1. بدانید که در چه مواردی باید برنامه خود را ثبت کنید.
 2. یافتن مطلوب ترین موارد برای درخواست.
 3. اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید.
 4. در سفارت کشور مقصد خود قرار ملاقات بگذارید.
 5. در مصاحبه ویزا شرکت کنید.
 6. هزینه ویزا را پرداخت نمائید. که این هزینه حدود 60 یورو می باشد، اما از آنجا که برای چندین گروه کاهش هزینه ها و معافیت های ویزا وجود دارد ، بهتر است حتما لیست هزینه های ویزای شینگن را بررسی کنید.
 7. منتظر تصمیم در مورد درخواست خود باشید

چه موقع باید برای ویزای شینگن برای رویدادهای ورزشی ، مذهبی و فیلم اقدام کنید

توصیه می شود که یک ماه قبل از سفر برنامه‌ریزی ‌شده خود به منطقه شینگن درخواست خود را ارسال نمائید. آخرین زمانی که می توانید درخواست ویزای شینگن برای رویدادهای ورزشی و مذهبی ارائه دهید ، ۱۵ روز قبل از سفر شما است، در حالی که زودترین زمان سه ماه قبل است.

چه مدت طول می کشد تا ویزای شینگن برای رویدادهای ورزشی ، مذهبی و فیلم دریافت شود

به عنوان یک قاعده، یک سفارت شینگن در حدود ۱۵ روز تقویمی طول می کشد تا درخواست ویزای شینگن برای رویداد فرهنگی ، ورزشی و مذهبی و فیلم را پردازش کند. به این معنی که شما می‌توانید پاسخ خود را در عرض دو هفته یا کم تر دریافت کنید.

لطفا توجه داشته باشید که در صورتی که سفارتخانه‌ها درخواست‌های بیشتری را دریافت ‌کنند و در موارد خاص، این دوره تا ۳۰ روز طول می‌کشد و در موارد فوق‌العاده تا ۶۰ روز طول خواهد کشید.

اعتبار ویزای شینگن برای رویدادهای ورزشی ، مذهبی و فیلم

اعتبار ویزای شینگن برای خدمه فرهنگی ، ورزشی ، رویدادهای مذهبی و فیلمهای سینمایی حداکثر 90 روز در هر دوره 180 روزه است. با این حال ، اعتبار ویزای شما بستگی به سفارتخانه ای دارد که شما درخواست می کنید.

اگر آن را منطقی ببینند، ویزای معتبر 3 ماهه برای شما صادر می كنند. از طرف دیگر ، آنها هنوز هم می توانند ویزای معتبر یک هفته یا حتی کمتر برای شما صادر کنند

معمولاً تا زمانیکه رویداد یا فعالیتی که در آن شرکت خواهید کرد ادامه یابد (حداکثر 90 روز) مجاز به ماندن در آنجا خواهید بود . از اینرو برای اطلاعات دقیق ، هنگام جمع آوری اسناد ، بهتر است برچسب ویزای شینگن خود را که در گذرنامه خود قرار گرفته است را بخوانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای شنگن، مقاله اخذ ویزای شینگن را مطالعه فرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0