ویزای شینگن

ویزای شینگن برای اتباع کشورهای ثالث صادر می شود که مطابق مقررات پارلمان اروپا و شورای اروپا است. این ویزا برای متقاضیانی که قصد اقامت در خاک لهستان یا کشورهای شینگن دارند (یک یا چندین ورود) حداکثر 90 روز در هر دوره 180 روزه صادر می شود که از تاریخ ورود به قلمرو، محاسبه می شود. كشورهاي شینگن ، يا عبور از كشورهاي شینگن با قطار ، اتومبيل ، هواپيما امکان پذیر است.

ویزا می تواند برای یک ، دو یا چندین ورودی صادر شود. اعتبار ویزا نمی تواند بیش از پنج سال باشد. هنگام محاسبه مدت اقامت در قلمرو کشورهای شینگن ، مدت اقامت براساس اجازه اقامت یا ویزای طولانی مدت (ملی) در نظر گرفته نمی شود.

محدودیت ویزاهای شینگن دارای اعتبار ارضی محدود (LTV)

اعتبار ویزای محدود شنگن (LTV) فقط در موارد خاص صادر می شود. این حق را می دهد که در قلمرو ایالتی که ویزا صادر کرده است قرار بگیرید. در صورت موافقت هر یک از طرفها ، ممکن است در قلمرو چندین کشور شینگن معتبر باشد.

ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن از نوع "A"

ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن از نوع "A" برای افرادی که با هواپیما به کشورهای ثالث سفر می کنند صادر می شود ، اگر اتصال پرواز شامل یک فرود واسطه در لهستان باشد. ویزای ترانزیت فرودگاهی طبقه "A" حق ورود و اقامت تنها در منطقه ترانزیت یک فرودگاه بین المللی را دارد (ویزا حق ورود به خاک کشورهای عضو شنگن یا خروج از منطقه ترانزیت فرودگاه را نمی دهد).

ویزا بلند مدت

اگر قصد دارید بیش از 90 روز در قلمرو لهستان بمانید (یک یا چندین بازدید) در طول یک سال از روز اول ورود ، می توانید برای ویزای بلند مدت اقدام کنید.

ویزای بلند مدت ملی ("D") اجازه اقامت را می دهد

در لهستان - در طول اعتبار ویزا ، تمام حق ویزای D امکان حرکت در منطقه شنگن را به مدت 90 روز در هر دوره 180 روزه را می دهد.

طریقه ی ارسال درخواست

مرحله 1

لطفاً قبل از درخواست ، اطمینان حاصل کنید که در مورد "هدف بازدید" خود کاملاً واضح و مطمئن هستید. لطفاً به یاد داشته باشید که ما در اینجا هستیم تا در کل مراحل درخواست ویزا به شما کمک کنیم. از آنجا که کار ما در درجه اول ماهیت اداری دارد ، ما هیچ سخنی در مورد اینکه آیا ویزا به شما داده می شود و زمان پردازش آن چقدر طول می کشد ، نداریم ، زیرا این امر کاملاً حق سفارت جمهوری لهستان است.

فرم درخواست ویزا را می توان با قرار ملاقات قبلی در مراکز درخواست ویزا یا به کنسولگری به بخش کنسولی جمهوری لهستان در جمهوری بلاروس ارسال کرد. بستگی به تصمیم متقاضی دارد. ارسال فرم درخواست ویزا به هر دو نهاد وابسته است است. شهروندان بلاروس می توانند بدون در نظر گرفتن اصل منطقه ، فرم درخواست ویزا را به هر بخش کنسولی یا هر مرکز درخواست ویزا در بلاروس ارسال کنند.

مرحله 2

فرم درخواست ویزا را تکمیل کرده و عکس خود را درج کنید. همچنین می توانید از خدمات اضافی دیگری استفاده کنید - فرم پر کردن موجود در مرکز ویزا و توسط کارمندان مرکز ویزا ارائه می شود. لطفاً اطمینان حاصل کنید که مدرک لازم را تهیه کرده اید .

لطفا توجه داشته باشید: در موارد استثنایی ، کنسول حق دارد درخواست اسناد دیگر را نیز داشته باشد یا شما را برای مصاحبه در کنسولگری دعوت کند.

مرحله 3

ارسال درخواست ویزا فقط با قرار ملاقات قبلی در مراکز ویزا در مینسک ، موگیلف ، گومل ، گروودنو ، لیدا ، برست ، بارانوویچی یا پینسک امکان پذیر است.

لطفاً توجه داشته باشید كه متقاضیان برای ارسال اطلاعات بیومتریک موظفند به صورت حضوری به مركز درخواست ویزا مراجعه كنند.

مرحله 4

در ساعت کار به زمان و تاریخ تعیین شده خود از مرکز ویزا لهستان بازدید کنید.

مرحله 5

درخواست خود را در مركز VFS به همراه هزينه هاي مربوط ارائه كنيد. هزینه ویزا و خدمات و همچنین خدمات اضافی باید به صورت نقدی فقط در مرکز درخواست ویزا به روبل بلاروس پرداخت شود.

مرحله 6

درخواست خود را بصورت آنلاین پیگیری کنید.

مرحله 7

گذرنامه خود را از مرکز برنامه ویزا جمع آوری کنید یا از گزینه تحویل پیک بهره مند شوید. لطفاً در مورد جزئیات بیشتر درباره مرکز پیک ، از افسر دفتر VFS سؤال کنید.

ارسال درخواست ویزا توسط چه کسانی امکان پذیر است؟

  • توسط خود متقاضی (برای متقاضیان بزرگسال)
  • توسط والدین / سرپرستان قانونی برای فرزند خردسال با ارائه شناسنامه . فرم درخواست ویزا برای کودک باید توسط هر دو والدین امضا شود . در صورت امضای فقط یکی از والدین ، ​​والدین دیگر مجبورند رضایت کتبی ارائه دهند . در صورتی که فقط یک سرپرست قانونی وجود داشته باشد ، باید آن را با اسناد کافی تأیید کنید .

لطفاً اطمینان حاصل کنید که قبل از مراجعه به مرکز ویزا ، کلیه مقررات امنیتی را خوانده اید.

جمع آوری گذرنامه توسط چه کسانی امکان پذیر است؟

  • توسط خود متقاضی (برای متقاضیان بزرگسال) - لطفاً ICR را هنگام ارسال ، کپی گذرنامه ، چک پرداخت و عمل پذیرش صادر کنید.
  • توسط اعضای خانواده / نزدیکان: لطفاً ICR را هنگام ارسال ، کپی پاسپورت ، چک پرداخت و عمل پذیرش صادر کنید.
  • توسط اشخاص ثالث: لطفاً ICR را هنگام ارسال ، کپی پاسپورت ، چک پرداخت و عمل پذیرش صادر کنید. همچنین لازم است نامه مجوز صادر شده به نام شخص مجاز را با مهر دفتر اسناد رسمی و معتبر بیش از 6 ماه از تاریخ صدور نشان دهد. علاوه بر این اصل نامه گذرنامه شخص مجاز الزامی است.
  • نماینده شرکت : لطفاً ICR را هنگام ارسال ، گذرنامه ، چک پرداخت و عمل پذیرش صادر کنید. علاوه بر این ، لازم است نامه مجوز از شرکت صادر شده بر روی دفتر خالی رسمی سازمان شامل لیست تمام متقاضیانی که گذرنامه برای آنها جمع آوری می شود ، موقعیت شخص مجوز در شرکت باشد. شخص مجاز باید اصل گذرنامه را تهیه کند.

بعد از ارسال درخواست ویزا شینگن لهستان

می توانید وضعیت درخواست ویزا خود را بصورت آنلاین یا تلفنی استعلام کنید. به محض اینکه درخواست شما پردازش شد ، یک پیام متنی دریافت می کنید. می توانید گذرنامه خود را در یکی از مراکز درخواست ویزا بازیابی کنید یا می توانید آن را از طریق پیک تحویل بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای شنگن، پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن را مطالعه بفرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2
ناشناس
برای وقته سفارت لهستان تقاضادارم