50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

کشور فرانسه

فرانسه کشوری شش ضلعی است که در اروپای غربی واقع شده است. قدمت آن به بیش از هزار سال پیش بازمی‌گردد و بخشی از اتفاقات مهم تاریخ اروپا را به خود اختصاص داده است. پایتخت فرانسه پاریس، جمعیت آن 65 میلیون نفر، و واحد پول آن یورو می‌باشد.
جمعیت فرانسه: 65 میلیون نفر
مساحت فرانسه: 674843 کیلومتر مربع
واحد پول فرانسه: یورو
زبان فرانسه: فرانسوی
مهم‌ترین شهرهای فرانسه : پاریس، مارسی، نیس، و ...

موقعیت جفرافیایی فرانسه

فرانسه کشوری شش ضلعی است که در اروپای غربی واقع شده است. قدمت آن به بیش از هزار سال پیش بازمی‌گردد و بخشی از اتفاقات مهم تاریخ اروپا را به خود اختصاص داده است.  جمعیت آن 65 میلیون نفر، پایتخت فرانسه پاریس، و واحد پول آن یورو می‌باشد.
فرانسه با مساحت 674843 کیلومتر مربع  بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا به شمار می‌رود. این کشور پهناور و شش‌گوشه از شمال با انگلستان، از شمال شرقی با لوکزامبورگ و بلژیک، از شرق با آلمان و سوییس، از جنوب شرقی با ایتالیا، از جنوب با دریای مدیترانه، با آندورا و اسپانیا از جنوب غربی، و با اقیانوس اطلس از غرب همسایه است.

 زبان مردم فرانسه

اهالی فرانسه زبان خود را به عنوان بخش مهمی از فرهنگ و هویت خود در نظر می‌گیرند. طبق دومین قانون اساسی فرانسه، زبان فرانسوی تنها زبان رسمی این کشور شناخته شده است و اکثر مردم آن به زبان فرانسوی معیار سخن می‌گویند، هرچند لهجه‌ها و حالات گوناگونی از این زبان نیز در مناطق مختلف فرانسه شنیده می‌شود. البته زبان‌های دیگری نیز وجود دارد که بعضی از مردم به عنوان زبان دومشان از آن استفاده می‌کنند. زبان انگلیسی نیز در فرانسه به عنوان زبان دوم در مدارس و موسسات آموزشی آموزش داده می‌شود.

فرهنگ

فرانسه کشوری چند ملیتی و چند فرهنگی است و فرهنگ و سنت اهالی آن همواره مورد توجه مردم دنیا قرار گرفته است. در واقع فرهنگ رایج مردم فرانسه در گذر زمان در اثر عوامل تاریخی، جغرافیایی و گروه‌های داخلی و خارجی شکل گرفته است. بیشتر مردم فرهنگ مردم فرانسه را با پاریس که مهد مُد، هنر، غذا، فیلم‌سازی و معماری است مرتبط می‌دانند.

آب ‌وهوا

سرزمین پهناور فرانسه آب‌وهوای بسیار دلپذیر و مطبوعی دارد. با اینکه در اکثر مواقع دمای آن معتدل است اما می‌توانید در فصل‌ها و مناطق مختلف شرایط آب‌وهوایی متفاوتی را تجربه کنید. دمای هوا در فرانسه نه خیلی بالا و نه خیلی پایین است، اما اختلاف دما بین فصول مختلف آن بسیار چشمگیر می‌باشد. بنابراین با به همراه داشتن لباس گرم و خنک در این کشور برای هر فصلی آماده خواهید بود.
در فصل بهار، از ماه مارس تا می، هوا بسیار مطلوب است. دمای معتدل همراه با تابش آفتاب و بارش مداوم باران به طور همزمان. در تابستان، از ژوئن تا سپتامبر، ممکن است هوا گرم باشد، به خصوص در جنوب، اما دما به ندرت به  بالای 35 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. از ماه اکتبر تا دسامبر روزهای زیبایی را در پاییز خواهید داشت ولی معمولا هوا در این فصل شرجی است. زمستان‌ها نیز همانگونه که انتظار می‌رود سرد است اما از سرمای سخت و طاقت‌فرسا خبری نیست. گاهی اوقات علاوه بر باران شاهد بارش برف نیز خواهیم بود و دما، به ویژه در ارتفاعات، به زیر صفر کاهش می‌یابد.

دین

با اینکه امروزه مذهب کاتولیک بیش از سایر مذاهب در فرانسه رواج دارد، اما از زمانی که کاتولیک مذهب اکثر مردم فرانسه بود زمان زیادی گذشته است و در حال حاضر کم‌تر از نیمی از آن‌ها خود را کاتولیک می‌دانند. آمارها در سال 2011 نشان می‌دهد که 45 درصد مردم فرانسه کاتولیک هستند، در حالی که 35 درصد آن‌ها دین ندارند و فقط 3 درصد مسلمان می‌باشند. حکومت سکولار (لائیسیته) یکی از ویژگی‌های اصلی هویت جمهوری فرانسه است که می‌توان آن را ناشی از جایگاه محدود مذهب در زندگی اجتماعی مردم فرانسه دانست.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0