50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ازدواج در سوئیس

ازدواج در سوئیس از طریق دفتر ثبت مدنی به رسمیت شناخته می شود و دو طرف ازدواج (عروس و داماد) باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. اگر یکی از طرفین ازدواج شهروند سوئیس نیست، در هنگام ازدواج باید به صورت قانونی در سوئیس اقامت داشته باشد. سوئیس یک کشور منحصر به فرد برای ازدواج است، نه تنها به خاطر مناظر زیبا، بلکه به لحاظ قانونی متقاضیان زیادی خواستار ازدواج در سوئیس هستند. 
 

شرایط ازدواج در سوئیس

برای ازدواج در سوئیس ، خارجی ها در این کشور با محدودیت های قانونی زیادی مواجه نیستند و هر دو ساکن و غیر ساکنین سوئیس می توانند در این کشور ازدواج کنند. در سوئیس بخش بزرگی (49.7%) از همه ازدواج ها یکی از طرفین ازدواج فرد خارجی است و تنها 6.5% از همه ازدواج ها، طرفین ازدواج از کشور خارجی بوده اند.

زوج های یکسان

زوج های همجنس نمی توانند در سوئیس ازدواج کنند، اما ممکن است بتوانند به مشارکت مدنی وارد شوند. ازدواج های یکسان در خارج از کشور به عنوان یک مشارکت مدنی در سوئیس به رسمیت شناخته شده است. 

ازدواج افراد خارجی در سوئیس

زوج هایی که قصد ازدواج در سوئیس را دارند و شهروند سوئیس محسوب نمی شوند، باید ثابت کنند که به صورت قانونی وارد کشور سوئیس شده اند تا بتوانند اجازه ازدواج در سوئیس را دریافت کنند. طرفین باید درخواست خود را برای ازدواج در سوئیس به دفتر ثبت مدنی نزدیک به محل سکونت در سوئیس ارسال نمایند. اگر آنها در سوئیس اقامت نداشته باشند، درخواست باید در اداره ثبت احوال که در آن مراسم مشارکت مدنی برگزار می شود، ثبت شود. باید توجه داشته باشید که برای ازدواج در سوئیس باید یکی از طرفین ازدواج شهروند سوئیس باشد. 

اعلامیه ویژه 

علاوه بر فرم درخواست، زوج باید یک اعلامیه ویژه در مورد شرایط مشارکت مدنی (که در کنسولگری یا دفتر ثبت مدنی در دسترس است) امضاء نمایند. آنها باید اعلام کنند که الزامات مشارکت مدنی را برآورده می کنند و مدارک ارائه شده به روز، کامل و صادقانه می باشد. این اعلامیه باید به صورت شخصی در مرکز منطقه کنسولی و قبل از ثبت زمان ازدواج امضاء شود. با امضای این اعلامیه، زوج تائید می کنند که محتوای آن را درک می کنند. اسناد باید بین روز دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر ارائه شود. مراسم ازدواج در سوئیس به زبان محلی، آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی برگزار خواهد شد و اگر هر کدام از طرفین ازدواج به طور کامل این زبان را درک نکنند، باید یک مترجم در اختیار بگیرید. (مترجم معمولا نباید یک کارمند حرفه ای باشد، اما باید شایسته و لایق باشد.)

مراسم ازدواج در سوئیس

 

ده روز پس از دریافت اجازه ازدواج در سوئیس ، می توانید مراسم ازدواج خود را برگزار کنید. لازم به ذکر است که اگر سه ماه از مدت صدور اجازه ازدواج گذشته باشد، دیگر نمی توانید مراسم خود را برگزار کنید. برای برگزاری مراسم ازدواج در سوئیس باید دو شاهد بالغ حضور داشته باشند.

ممنوعیت های ازدواج

به طور معمول برنامه پردازش ممکن است پنج هفته به طول بیانجامد، زیرا انتشار ممنوعیت ها را شامل می شود. انتشار ممنوعیت ها یک فرمالیته است، تا هر کسی که ممکن است مانع قانونی برای ازدواج (به طور مثال یک ازدواج موجود) داشته باشد، به اطلاع ثبت کننده ازدواج برسد. شما اجازه ازدواج در سوئیس را نخواهید داشت، بدلیل:
 • اگر فردی قبلا ازدواج کرده و در حال حاضر مشارکت دارد.
 • اگر فرد مورد نظر شما برای ازدواج ، نسبت بسیار نزدیک با شما داشته باشد.
 • بدلیل دور زدن قوانین در مورد پذیرش و اقامت.

قوانین ازدواج در سوئیس

هر مراسم ازدواج در سوئیس باید شامل یک مراسم مدنی باشد که در دفتر مربوطه ثبت خواهد شد تا ازدواج قانونی و معتبر باشد. این بدان معنی است که مراسم مذهبی برای همه مذاهب در کشور سوئیس قانونی است، درنتیجه هیچ محدودیت و هیچ گونه الزامی در این مورد وجود ندارد. شما همچنین ممکن است در یک کلیسا ازدواج کنید، اما باید قبل از آن مراسم مدنی را برگزار کرده باشید. از تاریخ 1 ژانویه سال 2013، همسران به طور پیشفرض نام خانوادگی اصلی خود را حفظ می کنند. پس از برگزاری مراسم ازدواج در سوئیس ، زن و شوهر می توانند برای سند ازدواج درخواست کنند که شامل مراجعه زمانی و جغرافیایی و همچنین نام همسران قبل و بعد از مراسم است.

اقامت سوئیس از طریق ازدواج

وقتی که شما با یک شهروند اروپایی یا سوئیسی ازدواج کرده اید، می توانید برای گرفتن ویزای سوئیس یا اجازه اقامت خود همراه با شریک زندگیتان در سوئیس زندگی کنید. یک فرد خارجی که با شهروند سوئیسی ازدواج کند، می تواند پس از 6 سال زندگی در این کشور بهمراه همسرش، به عنوان یک شهروند تبدیل شود.

هزینه ازدواج در سوئیس

هزینه مراسم ازدواج در سوئیس بین 300 تا 400 فرانک سوئیس (295 تا 394 دلار آمریکا) می باشد. ممکن است هزینه های اضافی برای درخواست های خاص، به عنوان مثال مراسم روز شنبه یا مراسمی که خارج از محل برگزاری دفتر ثبت نام برگزار شود. هزینه های درخواست برای مشارکت مدنی و برای ترجمه قانونی اسناد ارائه شده تقریبا 200 پوند می باشد. 

مدارک لازم ازدواج در سوئیس

تمام اسنادی که نشان دهنده وضعیت زناشویی (گواهی تولد، گواهی طلاق و ...) است، باید کمتر از شش ماه از دریافت آنها گذشته باشد. 
 • گذرنامه
 • فرم درخواست
 • اعلامیه ویژه
 • ارائه گواهی تولد
 • ارائه گواهی تاهل 
 • ارائه گواهی محل اقامت صادر شده توسط مقامات محلی
 • ترجمه اسناد
 • اثبات ملیت سوئیس یا اثبات اقامت سوئیس. (اگر هیچ کدام از شما ملیت سوئیس را ندارید.)
در بعضی موارد ممکن است گواهی وضعیت مدنی صادر شده توسط محل مبدا نیز از شما درخواست شود.
اسناد اضافی ممکن است مورد نیاز باشد. (می توانید این اطلاعات را از سفارت سوئیس کسب کنید.)
(تمامی مدارک باید به صورت اصل باشد و مدرک کپی از شما تحویل نخواهند گرفت.)
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0