20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ اقامت مجارستان

اخذ اقامت مجارستان از جمله موضوعاتی است که ذهن افراد علاقه‌مند به مساله مهاجرت را به خود معطوف کرده است. افراد از راه‌های متفاوتی همچون تحصیلی، کار، ازدواج، سرمایه گذاری و ثبت شرکت مجارستان می‌توانند جهت اخذ اقامت مجارستان اقدام کنند .مجارستان عضو اتحادیه اروپا و شینگن می‌باشد و کسانی که اقامت این کشور را کسب نمایند می‌توانند در حوزه اروپا به راحتی و بدون ویزا سفر و اقامت داشته باشند. کشور مجارستان بواسطه فاکتورهای بسیار عالی چون تحصیل به زبان انگلیسی ، هزینه های پایین زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپائی، دسترسی راحت به بازار اروپا، پرداخت مالیات بسیار پایین و … از طرفداران بسیار زیادی جهت امر مهاجرت برخوردار است. توجه داشته باشید که طرح اوراق قرضه اقامت مجارستان در حال حاضر بسته شده است. شهروندان خارجی و غیراروپایی باید اقامت دائم مجارستان را داشته باشند تا بتوانند ملکی خریداری نمایند. اما برای شهروندان اتحادیه اروپا هیچ ممانعتی برای خرید املاک در مجارستان وجود ندارد.

اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت

مجارستان یک منطقه امن مالیاتی محسوب می‌شود و می‌توان یک شرکت فاقد مالیات را در این کشور تاسیس نمود. ثبت شرکت در مجارستان، مزایای زیادی از جمله مالیات پایین (یا در بعضی موارد صفر) بر سود سرمایه و بر سود سهام دارد. مجارستان همچنین می‌تواند قلمرویی عالی برای ثبت یک شرکت هلدینگ باشد چون سودهای سهام پرداختی به هر شخص مقیم یا غیر مقیم، قانوناً معاف از مالیات است. حق امتیازهای پرداختی به عنوان مصارف شناخته می‌شوند و می‌توانند از سودهای شرکت در مجارستان کسر شوند. مالیات بر حقوق و دستمزد نیز ۰% است. شما برای ثبت شرکت خود باید یک قرارداد تقسیم سهام، درخواست ثَبت شرکت و اساسنامه شرکت را تنظیم کنید و به سفارت مجارستان تحویل دهید. داشتن یک مدیر برای ثبت شرکت کافی است. مدیریت می‌تَواند از سوی یک شخص حقیقی یا حقوقی انجام شود. همچنین لازمه ثبتِ شرکت شما داشتن یک محل کار حقیقی دَر کشور مجارستان می باشد.

نوع ثبت شرکت

انواع شرکت‌های مختلف مادر و هولدینگ در مجارستان وجود دارند. اما اتباع خارجی که برای اولین بار اقدام به ثبت شِرکت در مجارستان می‌کنند، تنها می‌توانند شرکتی از نوع مسئولیت محدود موسوم به KFT  را ثبت نمایند. برای این شرکت پرداخت مالیات بسیار کم است. شما می‌توانید تنها یک سهام دار برای شرکت‌تان معرفی کنید. این سهام‌دار می‌توانَد هر فردی باشد.

روند ثبت شرکت

روند ثبتِ شرکَت شما در حدود ۶ ماه طول خواهد کشید و پس از ۳ سال کار در این کشور می‌توانید اقامت دائم خود و خانواده‌تان را نیز بگیرید. حداقل سرمایه مورد نیاز برای تشکیل یک شرکت حدود ۱۰،۰۰۰ یورو است. پس از ثبت شرکت، شما باید یک بیزینس پلان تهیه کنید و شرح دهید برنامه تجاری شما چیست.
 

اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

مطابق با قانون اتحادیه اروپا اگر تبعه خارجی با شهروندی از کشوری اروپایی ازدواج کند، به واسطه تابعیت ایشان می‌تواند پس از گذشت چند سال و عدم جدایی از یکدیگر، به اقامت دائم آن کشور دست یابد. افرادی که قصد دریافت اقامت مجارستان را دارند در صورتی که با شخصی از تبعه این کشور ازدواج نمایند، قادر به دریافت اقامت این کشور خواهند شد. پس از گذشت سه سال از ازدواج ایشان و در صورت عدم جدایی می‌تواند برای اخذ اقامت مجارستان اقدام کند. اما باید توجه داشته باشید که این راه به هیچ وجه ساده نیست و شما جهت انجام صحیح اقدامات حقوقی اخذ ویزای ازدواج نیاز به مشاور حقوقی خواهید داشت. در سالهای اخیر به دلیل اینکه افرادی به بهانه ازدواج وارد کشورهای اروپایی شدند و به شیوه‌های گوناگون اقدام به اخذ اقامت به بهانه ازدواج نموده‌اند قوانین بسیار سختگیرانه‌ای وضع گردیده است.

مدارک لازم

افرادی که قصد مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت دائم مجارستان از این طریق را دارند می‌بایست اثبات نمایند که این ازدواج قصد واقعی آنها بوده و برای اثبات این موضوع باید مدارکی به سفارت ارائه دهند. این مدارک شامل مدارک مالی همسر، مدارک اثبات ازدواج، گواهی تجرد شخص پیش از ثبت ازدواج و فرم‌های سفارت می‌شود. یکی از مهم‌ترین مدارک جهت ارائه به سفارت مدارک مالی و شغلی همسر مقیم مجارستان است. در واقع باید ثابت شود این فرد شغل مناسبی جهت امرار معاش و تأمین هزینه‌های زندگی در کشور مجارستان دارد.

اخذ اقامت مجارستان از طریق تحصیل

دانشگاه‌های کشور مجارستان اکثراً مورد تایید ایران است و در مقاطع مختلف، جهت ثبت نام از دانشجویان خارجی اقدام می‌نماید. دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در مجارستان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارند، لازم است به این موضوع واقف باشند که در ابتدای انجام این فرآیند لازم به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور می‌باشند. شایان ذکر است فرآیند صدور ویزای تحصیلی حدود یک ماه به طول می‌انجامد.
 

زبان و هزینه تحصیل

برای تحصیل در مقطَع کارشناسی کشور مجارستان نیازمند اخذ آیلتس 5.5 و در مَقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیازمند داشتن آیلتس 6 هستید. هزینه تحصیل در این مقاطع تحصیلی حدودا 5000 تا 9500 یورو سالیانه می‌باشد. دانشجویان این کشور می‌توانند از امکانات حق بیمه، بهره‌مندی از خوابگاه دانشجویی و داشتن حساب بانکی برخوردار باشند. شما برای ورود به کلیه مقاطِع تحصیلی مجارستان بایستی دوره یکساله کالج را بگذرانید و سپس پس از قبولی در این دوره می‌توانید بسته به امتیاز کسب شده وارد دانشگاه‌های پزشکی یا فنی و مهندسی این کشور شوید.

اخذ اقامت مجارستان از طریق کار

کشورهای عضو شینگن غالباً شرایط کار یکسانی دارند، به این ترتیب که شما برای کار در کشور مجارستان نیازمند به دعوت نامه و پیشنهاد کاری از یک کارفرما از این کشور می‌باشید، زمانی‌که به سفارت مجارستان مراجعه می‌کنید بایستی این دعوت نامه ضمیمه مدارک شما باشد. دقت داشته باشید که بایستی سه ماه آگهی در کشور مجارستان درج گردد و اگر شخصی متقاضی شغل مورد نظر نبود این فرآیند برای سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار شود، این پروسه امری دشوار و محال به نظر می‌رسد چون افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه‌های مجارستان می‌باشند، همچنین افراد جویای کارِ حاضر در کشور مجارستان و اتحادیه اروپا می‌توانَند از این آگهی استفاده کنند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0