50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ ویزای کار سوئیس

افراد سوئیسی برای کار در سوئیس باید ویزای اخذ کار دریافت کنند، این ویزا تنها به متقاضیانی داده می شود که پیشنهاد کاری از سوئیس داشته باشند، از سال 2017 قوانین برای اقامت کاری در سوئیس برای کارگران خارجی بسیار سخت تر شد. مجوز کار در سوئیس به 3 دسته مجوز A-B-C تقسیم می گردد. مشاغل خاص در سوئیس تحت عنوان au pair برای متخصصین در نظر گرفته شده است که این مشاغل برای افراد 18 تا 25 می باشد. مجوز کار در سوئیس از طرف کانتون ها صادر می گردد و واجد شرایط بودن افراد برای دریافت مجوز کار سوئیس به طور کلی به ملیت و مهارت یا حرفه آنها بستگی دارد. همچنین با توجه به تعیین سهمیه سالانه برای صدور مجوز کار، رقابت برای دریافت آن بسیار سنگین است. اتباع اتحادیه اروپا می توانند به مدت 3 تا 6 ماه در سوئیس برای پیدا کردن کار اقامت داشته باشند.

چگونگی دریافت مجوز کار سوئیس

بعد از یافتن شغل مورد نظر خود در سوئیس، کارفرمای شما موظف است که از طرف شما به اداره فدرال مهاجرت ( FOM ) و اداره خدمات استخدام محلی درخواست ارسال نماید.این نهادها هنگام بررسی درخواست، عواملی مانند سن، تسلط به زبان و مهارت های شما را در نظر می گیرند.مجوز در صورتی که مدرک دانشگاهی و چندسال تجربه در زمینه حرفه خود داشته باشید، برای شما صادر می گردد.لازم به ذکر است شهروندان اتحادیه اروپا معمولا برای کار در سوئیس در اولیت هستند ولی اگر شما از یک کارفرمای سوئیسی پیشنهاد کار داشته باشید می توانید یکی از بهترین راه های مهجرت به سوئیس را تجربه نمایید. البته اخذ مجوز کار برای اتباع غیر اتحادیه اروپا بسیار دشوار تر است  و الویت با افراد متخصص و بسیار ماهر یا با کسانی است که به یکی از زبان های رسمی سوئیس مسلط باشند. در واقع فردی که تمام شرایط لازم را داشته باشد ، اجازه اقامت کوتا مدت ( L ) برای مدت یکسال ( با امکان تمدید تا 2 سال ) با توجه به شرایط قرارداد کاری دریافت می نماید. همچنین برای مجوز اقامت یا مجوز کار در کنسولگری یا سفارت سوئیس در کشور مبدا باید درخواست داد.
 
 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کار

  • کپی گذرنامه
  • رزومه کاری شخص
  • کپی از مقالات علمی
  • کپی از دعوتنامه کاری

در صورت پذیرش درخواست یکی از مجوز های زیر برای فرد صادر می گردد

  • مجوز B : این مجوز اجازه اقامت موقتی است که تنها برای 1 سال معتبر است.البته این مجوز هر ساله قابل تمدید می باشد و به موجب این مجوز شما باید برای یک کارفرما کار کنید و فقط در کانتون محل صدور مجوز سکونت داشته باشید.
  • مجوز L : این مجوز نیز به شما اجازه اقامت 1 ساله در این کشور می دهد ، با این تفاوت که تنها برای 1 سال قابل تمدید می باشد.
  • مجوز C : این مجوز به معنای اقامت دائم است و البته برای افرادی صادر می گردد که به مدت 10 سال و یا بیشتر در سوئیس زندگی کرده اند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0