20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای دریافت ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شنگن اسپانیا: مدارک و شرایط اخذ ویزای توریستی اسپانیا

دومین صنعت بزرگ گردشگری جهان و دومین کشور اتحادیه اروپا. یک پادشاهی مجلل که به اصول دموکراسی تن داده و شیوه‌ای نو در حکمرانی سلطنتی ایجاده کرده است. بسیاری آن را به‌خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی و رقص اصیل فلامنکو می‌شناسند؛ اما مگر می‌شود از طبیعت و تاریخش غافل ماند؟

از قصر الحمراء تا جزایر قناری همه‌چیز برای یک سفر تفریحی دلچسب فراهم است. بسیاری از سراسر دنیا برای وقت‌گذرانی در سواحل آفتابی آن مسافت زیادی را طی می‌کنند و بسیاری دیگر هنوز در حسرت دیدن آن هستند.

شما جزو کدام دسته هستید؟ هنوز اسپانیا را ندیده‌اید؟ از سال 1995 که این کشور معاهده شینگن را امضاء کرد تا به امروز دیگر رویای سفر به اسپانیا برای هیچکس دور و دیر نیست. برای شما هم نباید باشد. ما در این مطلب چطور و چگونگی‌‌اش را توضیح دادیم. همه‌چیز در ویزای شینگن اسپانیا خلاصه می‌شود، پس همراهمان باشید.

انواع ویزای شینگن اسپانیا

در ابتدای کار شاید بخواهید بدانید ویزای شینگن چیست؟چه کاربردی دارد و برای چه کشورهایی صادر می‌شود. ما در بخش مقالات سایت حامی مهاجر مطالب متنوعی در این خصوص داریم که اطلاعات کاملی به شما ارائه می‌دهند. اما فعلا در این بخش به انواع ویزای شینگن اسپانیا پرداخته‌ایم. بسته به هدف شما از سفر به این کشور، می‌توانید برای یکی از انواع ویزاهای زیر درخواست دهید:

انواع ویزای شینگن اسپانیا

 • ویزای شنگن ترانزیت فرودگاهی اسپانیا: برای مواردی‌ست که برای رسیدن به مقصد خود در خارج از منطقه شنگن، نیاز به تغییر پرواز و فرود در یکی از فرودگاه‌های اسپانیا دارید.
 • ویزای شینگن ترانزیت اسپانیا: برای دریانوردان کاربرد دارد و برای مواردی‌ست که در یکی از بنادر اسپانیا پیاده می‌شوند تا سوار کشتی دیگری برای رفتن به مقصدی خارج از منطقه شینگن شوند.
 • ویزای شینگن توریستی اسپانیا: اگر با اهداف گردشگری به این کشور سفر می‌کنید باید قبل از آن برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنید. 
 • ویزای شینگن بازدید از خویشاوندان: با این نوع ویزا در مدت زمان محدود و مشخص می‌توانید با خانواده، دوستان و آشنایان خود دیدار کنید.

ویزای شینگن اسپانیا برای خویشاوندان

 • ویزای شینگن اسپانیا برای اهداف تجاری: کسانی‌که با اهداف تجاری و برای انجام فعالیت‌های تجاری به این کشور سفر می‌کنند باید این نوع ویزا را دریافت کنند.
 • ویزای شینگن تحصیلی اسپانیا: مخصوص کسانی‌ست که قصد شرکت در دوره تحصیلی حداکثر سه ماهه یا دوره کارآموزی در کشور اسپانیا را دارند. 
 • ویزای شینگن اسپانیا برای اهداف پزشکی و درمانی: درصورت نیاز به انجام خدمات پزشکی یا عمل جراحی در یکی از بیمارستان‌های اسپانیا، باید برای دریافت ویزای پزشکی کوتاه‌مدت اسپانیا اقدام کنید.
 • ویزای شینگن اسپانیا برای رویدادهای فرهنگی، ورزشی و مذهبی: تمامی هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های مذهبی برای شرکت در رویدادهای مختلف فرهنگی باید این نوع ویزا را دریافت کنند.
 • ویزای شینگن اسپانیا برای همسر: اگر با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کرده‌اید باید برای این نوع ویزای شینگن اسپانیا اقدام کنید تا اجازه ورود به این کشور را داشته باشید.
 • ویزای شینگن اسپانیا برای نمایندگان رسمی خارجی: تمامی نمایندگان رسمی دولت‌ها که برای بازدید از اسپانیا دعوت شده‌اند، باید با این نوع ویزای شینگن به این کشور سفر کنند.

شرایط اخذ ویزای توریستی اسپانیا

از آنجایی‌که اسپانیا یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن است، باید شرایط زیر را داشته باشید تا برای گرفتن ویزای شینگن این کشور اقدام کنید:

 • شما تبعه کشوری هستید که شهروندان آن برای ورود به هر کشور عضو منطقه شینگن ملزم به دریافت ویزای شینگن هستند.
 • شما شهروند کشوری هستید که می‌توانید بدون ویزا وارد اسپانیا شوید اما سابقه اخراج از کشورهای حوزه شینگن را دارید.

دریافت ویزای شینگن فرانسه برای شرکت در المپیک 2024

با توجه به شرایط بالا، مشخص است که ایرانیان نیز همانند مردم سایر کشورها، باید با ویزای شینگن وارد کشور اسپانیا شوند. اما چون حساسیت زیادی روی ملیت ایرانی وجود دارد بنابراین حتما در جمع‌آوری مدارک وسواس و دقت بیشتری داشته باشید تا به مشکل برنخورید.

مدارک لازم برای ویزای شینگن اسپانیا

مدارکی که برای دریافت این ویزای اسپانیا نیاز دارید شباهت بسیاری به مدارک سایر ویزاهای حوزه شینگن دارد. چون همه کشورهای این منطقه برای صدور این نوع ویزا از استانداردهای مشخصی پیروی می‌کنند. بنابراین آنچه که در ادامه می‌بینید تقریبا اشتراکات زیادی با ویزای شینگن سایر کشورها دارد:
مدارک لازم برای ویزای شینگن اسپانیا

توجه داشته باشید که بیمه مسافرتی برای ویزای شینگن بایستی حداقل 30000یورو را پوشش دهد. همچنین مدت اعتبار پاسپورت حداقل 3 ماه بیشتر از تاریخ بازگشت از اسپانیا و کل منطقه شینگن باشد.

افرادی که شاغل هستند باید حتما قرارداد استخدامی همراه با گردش حساب بانکی شش ماهه اخیر خود را به سفارت ارائه دهند. همچنین حتما اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR)  و اجازه سفر از کارفرما را در میان مدارک خود بگنجانند. اگر کارآفرین یا خود اشتغال هستید به‌جای قرارداد استخدامی نیاز است که کپی مجوز کسب‌وکار خود را ارائه دهید. علاوه‌بر این، دانشجویان نیز باید حتما مدارک ثبت‌نامی و نامه اشتغال به تحصیل مدرسه یا دانشگاه را با خود به‌همراه داشته باشند. برای بازنشستگان نیز فقط صورت‌حساب بانکی شش ماه اخیر نیاز است.

مدارک لازم اخذ ویزای شینگن اسپانیا برای افراد زیر سن قانونی

افراد زیر سن قانونی که برای دریافت ویزای کوتاه مدت اسپانیا اقدام می‌کنند یا والدینی که برای فرزند خردسال خود برای دریافت ویزا درخواست می‌دهند، باید علاوه‌بر مدارک اصلی مورد نیاز که در بالا ذکر کردیم، مدارک زیر را نیز ارائه دهند:
•    شناسنامه 
•    فرم درخواست ویزای شینگن اسپانیا که توسط والدین او امضا شده است.
•    حکم دادگاه خانواده در مواردی که فقط یکی از والدین حضانت کامل فرزند را بر عهده دارد.
•    کپی شناسنامه یا گذرنامه والدین
توجه داشته باشید که هنگام درخواست در سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور خود، سرپرست یا والدین باید فرزندان زیر سن قانونی خود را همراهی کنند.

مدارک لازم برای افراد زیر سن قانونی

هزینه ویزای شینگن اسپانیا

برای رسیدگی به درخواست ویزای شینگن اسپانیا باید هزینه‌های اداری مربوط به پردازش درخواست ویزا را بپردازید. با توجه به سن متقاضی، هزینه پردازش ویزای شینگن اسپانیا به شرح زیر است:

متقاضی ویزای شینگن اسپانیا

هزینه (یورو)

ویزای شینگن اسپانیا برای افراد بالای 12 سال 

80

ویزای شینگن اسپانیا برای کودکان 6 تا 12 سال

40

ویزای شینگن اسپانیا برای کودکان زیر 6 سال 

رایگان

لازم به‌ذکر است که بگوییم با توجه به ملیت متقاضی، هدف از بازدید و برخی عوامل دیگر، دسته‌هایی از متقاضیان معاف از پرداخت هزینه هستند و برخی دیگر نیز باید مبلغ کمتر یا بیشتری را پرداخت کنند.

هزینه ویزای شینگن اسپانیا

نحوه گرفتن وقت سفارت اسپانیا

به‌طورکلی، ویزای شینگن نیازی به انجام مصاحبه ندارد. این در مورد کشور اسپانیا نیز صدق می‌کند. تنها مراحلی که به مراجعه حضوری نیاز دارد تحویل مدارک و انجام فرایند انگشت‌نگاری است که در دفتر کارگزاری BLS انجام می‌شود. برای تعیین وقت سفارت اسپانیا می‌توانید به آدرس وبسایت spainvisa-iran.com مراجعه کرده و در قسمت رزرو وقت مشخصات خود را وارد کنید. البته قبل از هر اقدامی باید حساب کاربری جدید ایجاد کنید.

اگر بخواهید وقت سفارت عادی بگیرید، معمولا یک هفته بعد از تکمیل فرم درخواست ویزا به شما وقت مراجعه حضوری به کارگزاری و تحویل مدارک را می‌دهند. پس از دریافت وقت سفارت یک شماره مرجع دریافت خواهید کرد که همراه با برگه وقت سفارت است. فراموش نکنید که حتما بایستی برگه تعیین وقت سفارت را پرینت کنید. چون بایستی در زمان مراجعه حضوری آن را تحویل کارگزاری دهید. 

مدت زمان صدور ویزای شینگن اسپانیا

زمان پردازش ویزای کوتاه‌مدت اسپانیا معمولاً حداکثر تا 15 روز کاری طول می‌کشد. با این حال، با توجه به شرایط خاص شما، این مدت ممکن است تا 30 روز تمدید شود. در موارد استثنایی، ممکن است طولانی‌تر از این و تا 60 روز طول بکشد. این به دلیل احتمال مشورت با سفارت‌ها و کنسولگری‌های دیگر شینگن است. بنابراین صدور ویزای شما، باتوجه به زمان پردازش آن متفاوت است.

برای جلوگیری از تاخیر در صدور ویزای اقامت کوتاه اسپانیا، بهتر است که درخواست خود را در اسرع وقت ارسال کنید. با این حال، توصیه می‌شود درخواست خود را حداقل سه ماه قبل از تاریخ سفر خود به اسپانیا ارسال کنید.

مدت زمان صدور ویزای شینگن

سخن پایانی

ویزای شینگن اسپانیا، برای اقامت کوتاه مدت در اسپانیا با اهداف گردشگری، پزشکی و درمانی، سفرهای کاری و تجاری، شرکت در دوره‌های آموزشی و بازدید از خویشاوندان است. با دریافت این ویزا، شما می‌توانید اقامت کوتاه‌مدت در اسپانیا داشته باشید و از مناطق زیبا و تاریخی اسپانیا لذت ببرید.

در این مقاله درباره ویزای شنگن اسپانیا صحبت کردیم و به انواع آن پرداختیم. همچنین درباره شرایط، مدارک و هزینه‌های دریافت ویزای شینگن اسپانیا توضیحاتی ارائه دادیم. امیدواریم که اطلاعات ارائه شده در این مقاله به شما کمک کند تا با فرآیند دریافت ویزای شینگن اسپانیا آشنا شوید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی و رایگان شینگن، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ویزای شنگن اسپانیا

نوبت به پرسش‌های متداول و پرتکراری رسید که معمولا برای متقاضیان ویزای اسپانیا مطرح می‌‍شود. طیف گسترده‌ای را در بر می‌گیرد اما مهمترینهای آن در مورد ویزای تمکن مالی اسپانیا و مدت اعتبار ویزای شینگن است. اگر شما هم پرسشی دارید که به آن نپرداخته‌ایم حتما در بخش نظرات همین مقاله آن را مطرح کنید. 

ویزای تمکن مالی اسپانیا چیست؟

این نوع ویزا یکی از انواع کسب اقامت اسپانیا است و به کسانی تعلق می‌گیرد که توان مالی قابل توجهی دارند. در این روش احتیاجی به سرمایه‌گذاری در مبالغ بالا نیست بنابراین شما ملزم به خرید ملک نیستید. همچنین هیچ نیازی به دریافت شغل در کشور اسپانیا ندارید. برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی باید درآمد سرپرست خانوار حداقل 2500یورو در ماه باشد که می‌تواند از منابع مالی مختلفی از جمله حقوق بازنشستگی، اجاره املاک، سود سپرده و غیره... تامین شود.

مدت اعتبار ویزای توریستی اسپانیا چقدر است؟

مانند سایر انواع ویزاهای منطقه شینگن مدت اعتبار ویزای شینگن 180 روز است. البته فقط 90 روز آن را اجازه اقامت خواهید داشت.

برای دریافت فرم درخواست ویزای شینگن اسپانیا به کجا باید مراجعه کنم؟

کارگزاری BLS تمامی فرایند اداری صدور ویزای شینگن اسپانیا را اعم از تحویل مدارک و انگشت نگاری انجام می‌دهد. آدرس وبسایت آن spainvisa-iran.com است و باید به نشانی: تهران، خیابان شریعتی، روبروی ظفر، مجتمع نگین ظفر، طبقه ۹ واحد ۲۲ مراجعه کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0