50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دریافت ویزا نمایشگاهی برای شرکت در رویدادهای بین المللی

ویزا نمایشگاهی (آلمان، ایتالیا، کانادا، فرانسه و ...)

آیا تا به‌حال موقعیتی جهت پیشرفت کاری و رفتن به خارج از کشور برای مسائل کاری و تجاری داشته‌اید؟ می‌دانید که برای ورود به کشوری دیگر، نیاز به ویزا دارید و نوع این ویزا، با توجه به هدف سفرتان، متفاوت است. 
نمایشگاه‌های تجاری اغلب رویدادهای تجاری (B2B) هستند که توسط کسب‌وکارها در یک بازار خاص شرکت می‌کنند. بازدیدکنندگان معمولاً نمایندگان شرکت‌ها، توزیع کنندگان، فروشندگان، تامین کنندگان و رسانه‌ها در صنعت هستند.
برای بسیاری فرآیند درخواست ویزا خسته‌کننده است؛ زیرا بسیاری از مردم نمی‌دانند که سفارت چه می‌خواهد تا ویزا صادر کند. در این مقاله، ما به طور واضح هر یک از الزامات، معیارها و سایر بخش‌های فرآیند درخواست ویزای تجاری را بررسی می‌کنیم و جزئیات مهمی را که برای یک درخواست موفق ویزای باید بدانید، ارائه می‌کنیم. 

ویزا نمایشگاهی چیست؟

اگر می‌خواهید در یک نمایشگاه تجاری شرکت کنید، چه به‌عنوان شرکت کننده یا بازدیدکننده، اولین کاری که باید انجام دهید این است که از خود بپرسید: آیا به ویزای نمایشگاه نیاز دارم؟ پاسخ به آن سوال ساده است. اگر تبعه کشور جهان سومی هستید که شهروندان آن هیچ توافقنامه‌ای در مورد لغو رژیم ویزا ایجاد نکرده‌اند، باید تمام مراحل را برای دریافت ویزای نمایشگاه تجاری طی کنید که شامل جمع‌آوری مدارک مورد نیاز، شرکت در مصاحبه و همچنین پرداخت هزینه است. 

ویزا نمایشگاهی چیست

نمایشگاه‌های تجاری رویدادهایی هستند که در مدت زمان کوتاهی برگزار می‌شوند و به ویژه در آلمان مشتریان آنها بسیار وفادار هستند. به همین دلیل بسیار مهم است که مراحل صدور ویزا با سرعت انجام شود تا غرفه‌داران و بازدیدکنندگان بتوانند به موقع در رویدادها شرکت کنند.
ویزا نمایشگاهی نوعی ویزای تجاری است که از سمت سفارت کشورها برای افرادی که قصد شرکت در سمینار، نمایشگاه یا رویدادی رسمی و بین‌المللی را دارند، صادر می‌شود. 
در این ویزا، باید مدرکی مبنی بر اثبات شغل مرتبط با موضوع نمایشگاه یا رویداد، در پرونده متقاضی باشد. همچنین به معرفی‌نامه نیز نیاز است که در ادامه توضیح بیشتری خواهیم داد. لازم به ذکر است از تابستان 2013، هنگام درخواست ویزای نمایشگاه تجاری، دعوت‌نامه از شرکت‌های نمایشگاه تجاری دیگر مورد نیاز نیست. علاوه‌بر این، هزینه ویزا برای غرفه‌داران در نمایشگاه‌های تجاری آلمان لغو می‌شود.

ویزای نمایشگاهی اروپا 

بیشترین نمایشگاه و رویداد بین‌المللی، در کشور آلمان برگزار می‌شود که جزئی از اروپا است. بنابراین ویزای نمایشگاهی، نوعی ویزای تجاری شینگن است و از نوع ویزای c یعنی ویزای کوتاه مدت است. هر یک از این نمایشگاه‌های تخصصی یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های جهان و برخی از بزرگ‌ترین‌های اروپا هستند. برای مثال نمایشگاه غذا هانوفر، بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعتی جهان نیز نامیده می‌شود. 

ویزای نمایشگاهی اروپا 

به‌طور کلی، شرایط لازم برای ویزای نمایشگاه تجاری در هر سفارت‌ها یکسان است. با این حال، بسته به ملیت شما ممکن است شرایط کمتر یا اضافی وجود داشته باشد. به همین دلیل است که بهترین کار قبل از شروع، جمع‌آوری مدارک مورد نیاز است که باتوجه به سفارت کشور موردنظرتان، باید آنها را انجام هید. اولین مدارکی که همیشه از متقاضی خواسته می‌شود، مدارکی است که هویت و سایر اطلاعات اولیه متقاضی ویزا را ثابت می‌کند. 
مدارک موردنیاز به شرح زیر است:

 • فرم درخواست ویزا 
 • دو عکس یکسان (حداکثر برای 6 ماه پیش)
 • پاسپورت ملی معتبر (حداقل 3 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی داشته باشد) 
 • یک کپی از صفحه اطلاعات پاسپورت شما (کپی در اندازه A4)
 • پاسپورت قدیمی (درصورت وجود)
 • بیمه ویزای سفر شینگن (با حداقل پوشش 30,000 یورو)
 • تمکن مالی ویزای نمایشگاهی 
 • ارائه فیش حقوقی سه ماه گذشته یا قرارداد کاری (درصورت شاغل بودن)
 • ارائه گواهی مالکیت یا سایر مدارک مالکیت (در صورت خوداشتغالی)
 • صورت حساب بانکی شخصی سه ماه گذشته با وجوه کافی
 • فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR) یا فرم 16 (گواهی مالیات بر درآمد کسر شده از منبع حقوق)
 • مدرک اقامت (رزرو هتل یا اجاره خانه در کشور مقصد)
 • برنامه سفر (که شامل بلیط پرواز است)
 • صورتحساب کوپن + بلیط شرکت در نمایشگاه تجاری با پرداخت 
 • دعوتنامه رسمی به عنوان یک بازدیدکننده
 • مطالب بازاریابی نمایشگاه تجاری در شرف بازدید (نشان دادن اطلاعات مربوط به چنین رویدادی)
 • نامه پوششی از شرکت میزبان (نشان دادن دلیل سفر و برنامه دقیق سفر)
 • مرخصی تایید شده از سوی کارفرما (باید امضا و مهر شده باشد و تاریخ مرخصی را در خود داشته باشد)
 • تعهد نامه از طرف کارفرما برای پوشش هزینه‌های داوطلب (اگر متقاضی شاغل باشد)
 • صورت‌حساب‌های بانکی شرکت در 3 ماه گذشته (اگر متقاضی صاحب شرکت باشد)
 • گواهی مالکیت کسب‌وکار
 • سند مالکیت اموال غیرمنقول در سرزمین خود
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد شرکت

ویزای نمایشگاهی آلمان 

جمهوری فدرال آلمان مکان شماره یک جهان برای نمایشگاه‌های تجاری است که دو سوم رویدادهای پیشرو جهان در زمینه تجارت در آن برگزار می‌شود. این کشور سالانه میزبان بیش از 100,000 خارجی است که تنها با هدف بازدید از نمایشگاه‌ها می‌آیند و ویزای نمایشگاه آلمان دریافت کرده‌اند؛ درحالی‌که بیش از 20,000 نفر دیگر به عنوان غرفه‌دار و شرکت‌کنندگان در نمایشگاه وارد کشور می‌شوند.

ویزای نمایشگاهی آلمان

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی آلمان برای هر نفر 80 یورو است و توصیه می‌شود حداقل 3 هفته قبل از تاریخ سفر خود برای اخذ ویزای شینگن آلمان درخواست دهید تا با تاخیر در رسیدگی مواجه نشوید.

ویزای نمایشگاهی ایتالیا

ایتالیا مهد مد و فشن است. همه ساله افراد زیادی برای شرکت در رویدادهای این کشور، درخواست ویزای تجاری نمایشگاهی می‌دهند. 
برای مثال نمایشگاه سنگ ورونا Marmomac در تاریخ 24 تا 27 سپتامبر یعنی 3 تا 6 مهر برگزار می‌شود و برای افرادی که در صنعت زیورآلات، نمایه ساختمان‌ها و سرامیک فعالیت دارند، می‌تواند پیشرفت شغلی بزرگی باشد؛ زیرا به‌روزترین سنگ‌ها در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شوند. همچنین نمایشگاه‌های دیگری در حوزه‌های مختلف نساجی، معماری، برق، کفش، صنایع دستی، داروسازی وغیره برگزار خواهد شد.

همچنین نمایشگاه لوازم آشپزخانه ایتالیا (EuroCucina) در تاریخ 16 الی 21 آپریل 2024 مصادف 28 الی 2 اردیبهشت 1403 برگزار می‌گردد که در آن مهم‌ترین تولیدکنندگان این صنعت در ایتالیا و سرتاسر جهان، گرد هم می‌آیند. مکان برگزاری این نمایشگاه، طی سال‌ها در مجتمع نمایشگاهی میلان است.

ویزای نمایشگاهی ایتالیا

 برای ورود به این نمایشگاه و نمایشگاه‌های دیگر کشور ایتالیا، نیاز به گرفتن ویزای شینگن ایتالیا از نوع تجاری دارید تا پس از آن، درصورت موافقت با صدور ویزایتان، بتوانید بلیط تهیه کرده و در رویدادها شرکت کنید.

ویزای نمایشگاهی هلند

هلند؛ سرزمین گل‌های اعجاب‌انگیز! در حال حاضر بیش از 86 نمایشگاه تجاری فعال در هلند در ماه مارس 2024 دیده می‌شود که بازدیدکنندگان آن از چندین ماه قبل، برنامه رفتن به این رویدادها را داشته‌اند. شما هم با اطلاع از نمایشگاه‌های ماه‌های آینده، می‌توانید برای دریافت ویزای تجاری خود اقدام کرده و به‌موقع در این مراسم‌ها، حضور پیدا کنید. 
در حالی که تقریباً در همه شهرهای هلند نمایشگاهی وجود دارد، کرمیس تیلبورگ عنوان بزرگترین نمایشگاه را در کشور دارد و با حدود 1.5 میلیون بازدید کننده در هر سال، این نمایشگاه محبوب‌ترین است.
روند درخواست ویزای شینگن هلند بسیار شبیه به سایر ویزای شینگن است؛ تنها تفاوت این است که مراحل خاصی وجود دارد که باید برای درخواست ویزای تجاری دنبال کنید تا به افسر مهاجرتی ثابت شود شما تنها قصد یک سفر کاری را دارید و پس از آن به کشور خود باز خواهید گشت. 

ویزای نمایشگاهی فرانسه

نمایشگاه‌های تجاری فرانسه یکی از ستون‌های مهم صنعت رویداد در این کشور است. همانطور که گفته شد، نمایشگاه تجاری نمایشگاهی است که طی چند روز برگزار می‌شود و متخصصان یک بخش را گرد هم می‌آورد تا فعالیت‌های خود را به نمایش بگذارند. در فرانسه، به طور متوسط هزار عدد در سال وجود دارد که در سراسر کشور پراکنده شده است، حتی اگر پاریس بزرگترین و مشهورترین آنها را گرد هم آورد.

ویزای نمایشگاهی فرانسه

شرایط ویزای شینگن فرانسه در سفارت‌های فرانسه به عنوان یک قاعده کلی به این صورت است که درخواست‌های ویزا را در بازه زمانی 10 تا 15 روزه بررسی می‌کنند. با این حال، ممکن است استثنائاتی وجود داشته باشد که پردازش درخواست بیش از آن طول بکشد، بسته به وضعیت خاص متقاضی. پس بهتر است حدودا 2 ماه قبل از تاریخ نمایشگاه مدنظرتان، برای دریافت ویزای تجاری خود اقدام کنید. 

ویزای نمایشگاهی کانادا

کانادا، سرزمین علم و دانش و پیشرفت است و همانطور که مشخص است؛ نمایشگاه‌ها و رویدادهای زیادی نیز برگزار می‌شود. با دریافت ویزای تجاری کانادا، می‌توان برای شرکت در این رویدادها به این سرزمین سفر کرد. 
جهت اقدام برای ویزای تجاری کانادا، باید به وب سایت رسمی سفارت یا کنسولگری کانادا مراجعه کرده و به فرم درخواست ویزا دسترسی پیدا کنید. فرم را با دقت پر کنید و تمام اطلاعات مربوط به حضور در کنفرانس، جزئیات شخصی و سابقه سفر خود را ارائه دهید.

ویزای نمایشگاهی آمریکا

آمریکا، کشوری در بخش شمالی قاره آمریکا، که شرکت در نمایشگاه‌های کار آن آرزوی هر صاحب کسب‌وکار و هر کارمندی است! اما دقت داشته باشید که دریافت ویزای تجاری این کشور، ممکن است پروسه طولانی‌تری نسبت به سایر کشورها داشته باشد (باتوجه به اینکه سفارا آمریکا در ایران نیست و باید به کشور همسایه سفر کرد) 

ویزای نمایشگاهی آمریکا

فردی که برای شرکت در نمایشگاه، راه‌اندازی غرفه نمایشگاهی، نمایش نمونه‌ها، امضای قراردادها و سفارشات کالاهای تولید شده و تحویل شده از کشور خارجی به ایالات متحده سفر می‌کند، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای B-1 باشد. ویزای B-1، ویزایی توریستی است که برای اهداف تجاری، ورزشی یا فرهنگی صادر می‌شود. 
شرایط و مدارک دریافت این نوع ویزای آمریکا نیز تقریبا مشابه با ویزای شینگن است، با این تفاوت که باید با افسر مهاجرتی در سفارت آمریکا، مصاحبه نیز داشته باشید. به‌طور کلی مدارک لازم برای ویزای B آمریکا، پاسپورت معتبر، عکس‌های پاسپورتی اخیر، فتوکپی از پاسپورت، درخواست ویزا آنلاین، دعوت نامه کنفرانس، مدرک آدرس خود و جزئیات اقامت و تمکن مالی نیاز دارید. این الزامات فرآیندی بدون دردسر را برای شرکت در کنفرانس شما تضمین می‌کند.

ویزای نمایشگاهی دبی 

امارات متحده، جایی که مجموعه‌ای از رویدادهای دارای امتیاز با بهترین رتبه‌بندی با استفاده از بازخورد تأیید شده از غرفه‌داران و شرکت‌کنندگان همه ساله برگزار می‌شود. تمام افرادی که با بیزنیس سروکار دارند، درباره فرصت‌های تجاری و همچنین انواع شرکت‌ها و پروفایل‌هایی که به دبی می‌روند، اطلاعات دارند. 

ویزای نمایشگاهی دبی 

هزاران بررسی و توصیه برای نمایشگاه‌های تجاری، همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و سایر رویدادهای تجاری در سراسر جهان در Tradefest دبی وجود دارد. پس اگر شما هم قصد شرکت در یکی از رویدادهای دبی دارید، مانند نمایشگاه غذا، لوازم آرایشی، کیف، کفش، لباس، ساختمان و غیره، می‌توانید از طریق حامی مهاجر برای سفر به این سرزمین، برنامه‌ریزی کنید. 

اجازه دهید چند مورد از معروف‌ترین نمایشگاه‌های بین‌المللی دبی را باهم بررسی کنیم؛ شاید به کسب‌وکار شما نیز بیاید! در این صورت می‌توانید از خدمات تور مسافرتی دبی حامی مهاجر استفاده کنید تا بهترین لحظات را برای پیشرفت کاری خود داشته باشید. 

 • نمایشگاه Gulfood (گلفود) دبی مشهورترین رویداد بین‌المللی است که بر فرآوری غذا و نوشیدنی در منطقه MEASA تمرکز دارد. بهترین فرصت معرفی و تبلیغ محصول جدید شما، شرکت در همین نمایشگاه است و بس! زیرا شرکت‌کنندگان از بیش از 120 کشور در این نمایشگاه، حضور پیدا خواهند کرد. 
 • نمایشگاه بین المللی تجارت الکترونیکی دبی که تنها حدودا 2 ماه تا برگزاری آن باقی‌مانده است، در تاریخ 14 می تا 15 می یعنی روز 25 و 26 اردیبهشت 1403 برگزار خواهد شد که بهترین ایونت آشنایی با لوازم الکترونیک جدید در سطح بین‌المللی است. 
 • نمایشگاه عرب هلث دبی که بزرگترین کنگره و نمایشگاه در کل خاورمیانه است، مربوط به وسایل و تجهیزات پزشکی به‌روز دنیا است و رتبه دوم را در لیست بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های پزشکی جهان دارد. این نمایشگاه بهترین فرصت برای تعامل با بزرگ‌ترین تاجران این عرصه است. 49مین دوره از نمایشگاه عرب هلث، در بهمن 1402 برگزار شد. 

سخن پایانی 
همانطور که در مقاله گفته شد برای شرکت در نمایشگاه یا رویداد مربوط به کارتان، به ویزای تجاری نیاز دارید که باید آن را در سفارت یا کنسولگری درخواست دهید. شرکت در نمایشگاه‌ها و رویدادهای بین‌المللی، باعث پیشرفت بزرگی در کسب‌وکار شما می‌شود. پس اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید، بدون نگرانی از ریجکتی ویزایتان، با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا با کارشناسان حامی مهاجر مشاوره‌ای تخصصی داشته باشید. 

همانطور که گفته شد ویزای تجاری کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه، هلند و غیره یک نوع از ویزای شینگن است و در حامی مهاجر خدمات برای انواع ویزای کوتاه‌مدت شینگن وجود دارد. همچنین برای شرکت در کنفرانس‌ها و جلسات در آمریکا، نیاز به ویزای توریستی دارید که از نوع تجاری باشد؛ یعنی همان ویزای B1 که در مقاله ذکر شد. دقت داشته باشید که بهتر است حداقل 2 ماه قبل از تاریخ کارتان در کشور مقصد، برای ویزای تجاری یا ویزای نمایشگاهی خود اقدام کنید تا به موقع به دستتان برسد. 

سوالات متداول درباره ویزا نمایشگاهی 

در ادامه سوالات پرتکرار پاسخ داده است. درصورت داشتن هرگونه سوال دیگر می‌توانید با شماره 02148000957 تماس گرفته یا در قسمت دیدگاه برایمان بنویسید تا کارشناسان ما، پاسخگوی شما عزیزان باشند.

ویزای نمایشگاهی شینگن برای کدام کشور قابل دریافت است؟ 

همانطور که در مقاله گفته شد، بیشتر نمایشگاه‌های بین‌المللی در آلمان برگزار می‌شود و ویزا نمایشگاهی آلمان، در منطقه شینگن معروف‌ترین است؛ اما در کشورهای دیگر شینگن مانند ایتالیا، فرانسه و هلند نیز نمایشگاه برگزار شده و امکان دریافت ویزا نمایشگاهی وجود دارد. در کشور آمریکا نیز ویزا توریستی از نوع B1 دریافت خواهید کرد. ویزای تجاری کانادا و ویزای دبی نیز برای شرکت در همایش‌ها در دسترس است. 

برای شرکت در جلسات کاری در آمریکا، چه نوع ویزایی نیاز است؟ 

باید ویزای B1 توریستی دریافت کنید. ویزای توریستی آمریکا 2 نوع B1 و B2 دارد که نوع اول آن برای اهداف کاری و تجاری مورداستفاده قرار می‌گیرد. 

آیا برای شرکت در نمایشگاه های دبی به ویزا نیاز است؟ 

بله. شما باید برای ویزای تجاری اقدام کنید تا اجازه ورود به این کشور و شرکت در رویدادهای بین‌المللی را داشته باشید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0