راهنمای کامل رفع ریجکتی ویزای شینگن (بروز شد) | حامی مهاجر

چه چیزی باعث می‌شود سفارت یا کنسولگری ویزای شینگن را رد کند؟ این سؤالی است که برای بسیاری از افراد هر زمان که بخواهند برای ویزا اقدام کنند، ایجاد می‌شود. بسیاری از متقاضیان ویزا دچار سردرگمی می‌شوند و قادر به درک دقیق دلیل امتناع از صدور ویزا نیستند.

در صورتی که افسر کنسولی نتواند تمام اطلاعات لازم در مورد متفاضی را دریافت کند یا قانع نشود که شما به کشور خود باز می‌گردید، درخواست ویزا ناموفق تلقی می‌شود. در صورت عدم داشتن چنین اطلاعاتی، افسر کنسولی قادر به تصمیم گیری در مورد واجد شرایط بودن کاندیدای ویزا نیست. از طرف دیگر، ممکن است کنسولگری اطلاعاتی را از متقاضی دریافت کند که غیرقابل قبول یا فراتر از مراحل ثابت باشد.

 در این مقاله قصد داریم درباره رفع ریجکتی ویزای شنگن توضیحات مختصری را ارائه کنیم. شما می‌توانید برای رفع ریجکتی ویزا ، رفع ریجکتی ویزای کانادا و یا رفع ریجکتی ویزای آمریکا از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام نمائید.

در ضمن اگر مشتری محترم حامی مهاجر باشید، درصورتی که ویزای شینگن شما صادر نشود، بخشی از هزینه شما عودت داده خواهد شد.

 

دلایل شایع ریجکتی ویزا شینگن

1- سابقه جرم یا جنایت: تمام سفارت‌های ویزای شینگن روی این موضوع حساسیت ویژه دارند. در صورتی که به هر دلیلی برای امنیت و سرمایه جامعه کشورهای عضو منطقه شینگن تهدید محسوب شوید، از ویزا شدن شما اجتناب می‌شود.

2- ارائه مدارک کاذب برای دریافت ویزا و سفر: ارائه اطلاعات نادرست و دروغین در مراحل دریافت ویزای شینگن، نه تنها باعث ریجکت شدن شما می‌شود، بلکه احتمال جریمه یا مجازات شما از لحاظ قانونی بالا خواهد بود.

3- توضیحات ناکافی درباره هدف از سفر: اگر افسر کنسولی قانع نشود که هدف شما از سفر و شرایط اقامت شما چگونه خواهد بود، درخواست ویزای شما رد می‌شود. همچنین عدم ارائه گواهی و وضعیت اشتغال متناسب با شرایط لازم می‌تواند سبب ریجکت شدن شما شود.

4- پاسپورت آسیب دیده: عدم نگه‌داری صحیح و آسیب دیدن پاسپورت می‌تواند از عوامل ریجکت شدن شما باشد.

5- عدم اعتبار گذرنامه یا پاسپورت: پاسپورت شما باید تا مدت زمان مورد نظر سفارت اعتبار داشته باشد.

6- عدم اثبات برنامه سفر: اینکه نتوانید مدرک برای برنامه سفر خود مثل شرکت در یک نمایشگاه تجاری و یا بلیط پرواز رفت و برگشت خود را ارائه دهید، باعث رد درخواست شما خواهد شد.

7- دعوت نامه نامعتبر: در صورتی که باید از طرف فرد یا سازمانی دعوتنامه ارائه دهید و دعوتنامه شما فاقد امضا و اثر انگشت یا قدیمی‌تر از 3 ماهِ گذشته باشد، دعوتنامه شما نامعتبر بوده و درخواستتان رد خواهد شد.

8- عدم اثبات تمکن مالی شما: اگر شما میزان کافی برای تمکن مالی را نداشته باشید یا مدارک شما برای اثبات آن نامعتبر باشد، ویزای شما ریجکت می‌شود.

9- قانع نشدن افسر کنسولی درباره بازگشت شما به کشورتان: شما باید با اثبات اینکه بعد از پایان مدت اعتبار ویزا به کشور خود باز خواهید گشت، افسر را قانع کنید که قصد زندگی در کشور مقصد را نداشته و به قوانین ویزای شینگن پایبند خواهید بود.

9- گواهی تولد یا سند ازدواج غیرقابل قبول: سند ازدواج یا مدارک مبنی بر تولد فرزند شما رسمی و ثبت شده باشد تا از طرف سفارت قابل قبول باشد.

10- بیمه مسافرتی نامعتبر: سعی کنید بیمه مسافرتی را از شرکت معتبر تهیه کنید. اگر بیمه شما، رفت و برگشت و مدت اقامت شما را پوشش ندهد و یا از نظر سفارت مجاز نباشد، درخواست شما رد خواهد شد.

11- عدم ارائه اثبات اسکان: شما باید توضیح دهید که چگونه در کشور عضو شینگن در مدت اقامت خود سکونت خواهید داشت. برای مثال اگر هتل رزرو کردید، باید مدرک یا رسید رزرو هتل را ارائه دهید.

12- وضعیت نامطلوب درخواست ویزای شینگن: اگر قبلا بیش از مدت اعتبار ویزا در کشور مقصد اقامت داشته‌اید و یا برنامه سفر شما با آنچه به سفارت ارائه دادید، مطابق نباشد، روی درخواست فعلی شما برای ویزا تاثیر خواهد گذاشت.

نامه درخواست تجدید نظر در مورد ریجکتی ویزا شینگن

نوشتن نامه درخواست تجدید نظر در مورد ریجکتی ویزا شینگن

اقدام برای دریافت ویزای شنگن تضمینی برای دریافت ویزا نخواهد بود. با وجود این واقعیت که ممکن است شما بسیار مطمئن باشید که همه کار را به درستی انجام داده‌اید، رد ویزا هرگز دلیلی برای ناامیدی نیست. می‌توانید سعی کنید یک بار دیگر اقدام به تصحیح اشتباهاتی کنید که در اولین برنامه خود مرتکب شده‌اید یا وضعیت خود را بهبود ببخشید.

برای بسیاری از کشورهای عضو منطقه شینگن، بعد از رد شدن ویزای شما، امکان رفع ریجکتی و درخواست تجدید نظر وجود دارد.

درخواست تقاضای ریجکتی ویزای شینگن

درخواست تجدید نظر در مورد رد ویزای شما کار ساده‌ای نیست. اول از همه، شما باید بسیار مطمئن باشید که تصمیم نادرست بوده است و دلیلی برای رد وجود ندارد. در مرحله دوم، شما باید به کشور عضوی که تصمیم نهایی راجع به درخواست شما اتخاذ کرده است، اعتراض کنید.

درخواست مکتوب

شما باید با نوشتن نامه ای در مورد امتناع ویزایتان درخواست تجدید نظر دهید. نوشتن این نامه، خود یک فرآیند کامل است. شما باید دلایل بسیار محکمی را بیان كنید كه فکر می‌كنید درخواست شما به اشتباه رد شده است و به همین دلیل باید دوباره تصمیم گرفته شود.

نامه درخواست تجدید نظر برای ریجکتی ویزای شینگن چیست؟

نامه درخواست تجدید نظر برای رد ویزای شینگن توسط متقاضی برای مخالفت با رد ویزا نوشته می‌شود. دلایل اعتراض شما به تصمیم سفارت باید محکم و درست باشد و شما در نامه باید توضیح دهید چرا رد درخواست شما نادرست است.

باید مبنای واقعیت یا قانون مشخص شود و در بعضی موارد به متقاضی اجازه داده می‌شود تا مدارک دیگری را برای اثبات نادرست بودن امتناع از ویزا ارائه کند. هر سفارت وقت مشخص شده خود را دارد که در آن متقاضی رد شده می‌توانند نامه تجدید نظر را ارائه دهد.

موارد نامه درخواست تجدید نظر برای ریجکتی ویزای شینگن

نامه تجدید نظر باید شامل چه مواردی باشد؟

برای معتبر، قانونی و قابل قبول بودن نامه تجدید نظر باید برخی جزئیات در آن ذکر شود. در ادامه به آن می‌پردازیم.

مشخصات شخصی

نامه باید حاوی جزئیات در مورد شخصی باشد که آن را می‌نویسد، به عنوان مثال: نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره گذرنامه و همچنین آدرس فعلی آنها. به شما توصیه می‌شود که آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را نیز در این نامه قرار دهید.

تاریخ رد درخواست شما

در همان ابتدا که نامه رد درخواست خود را دریافت کردید، تاریخ آن را بدانید.

دلیل ریجکتی درخواست ویزا

باید به طور واضح دلایل رد ویزا را در نامه تجدید نظر ذکر کنید.

چرا اعتقاد دارید که رد ویزا نادرست بود

توضیح دهید که چرا فکر می‌کنید درخواست شما به اشتباه رد شده است و چرا آنها باید آن را تصویب کنند. اگر بیش از یک دلیل دارید، دلایل خود را ذکر کنید، چرا فکر می‌کنید تصمیم در مورد ریجکت درخواست شما باید لغو شود. این مهمترین قسمت نامه است، بنابراین به آن توجه کنید!

امضای شما

بعد از اینکه نامه خود را نوشتید، چاپ کنید و در پایان آن را امضا کنید. نامه های ارسال شده بدون امضا رد می‌شوند.

نمونه نامه درخواست تجدید نظر در مورد ویزا شینگن

مانند هر سند دیگر، نامه تجدید نظر دارای ساختاری است که باید دنبال شود. ساختار نامه تجدید نظر در واقع ثابت نیست. با این وجود، اگر قبلاً نامه تجدید نظر ننوشتید، به شما توصیه می‌شود ساختار نمونه زیر را دنبال کنید. البته توجه داشته باشید که این نامه یا باید به زبان مورد نظر سفارت باشد. ما در این قسمت ساختار نامه را به زبان فارسی توضیح داده‌ایم.

  • ابتدای نامه

1- اطلاعات متقاضی ویزا: شامل نام و نام خانوادگی، آدرس منزل، تاریخ تولد و تاریخ نگارش نامه

2- مخاطب نامه: نام مسئول مربوطه، آدرس دفتر کنسولی، کد پستی

3- عنوان نامه: نامه اعتراض به رد درخواست ویزای شینگن

4- سایر اطلاعات: شامل کیس نامبر ویزا، تاریخ درخواست ویزا، تاریخ رد درخواست ویزا

  •  پارگراف اول

در پارگراف اول اعلام کنید که با نوشتن این نامه به تصمیم برای رد ویزا اعتراض دارید. تاریخ درخواست ویزای شینگن، نام سفارت و تاریخ درخواست خود را عنوان کنید. همچنین بگویید که مدارک خواسته شده از طرف سفارت را آماده کرده و به سفارت تحویل دادید.

  • پاراگراف دوم

تاریخ دریافت نامه رد درخواست ویزا را می‌توانید در این بند بیاورید. دلایلی را که سفارت به خاطرشان ویزای شما را رد کرده است عنوان کنید. اگر موردی درست نبود آن را با دلیل بیان کنید و اگر مواردی را اصلاح کردید یا بهبود بخشیدید، آن را اعلام کنید. سپس از مسئول مربوط درخواست کنید تا درباره رد ویزای شما تجدید نظر کند.

  • پاراگراف سوم

در این پاراگراف توضیحات بیشتری درباره اصلاح مدارک، دلیل نادرست بودن ریجکتی ویزا یا شرایط خود ارائه دهید. برای مثال بیان کنید که باید تکلیف رزرو پرواز خود را مشخص کنید، یا قرار کاریتان به مشکل بر خواهد خورد و از مسئول محترمانه بخواهید تا در صورت امکان روند رسیدگی را تسریع ببخشد.

  • پاراگراف چهارم

در پاراگرف آخر اعلام کنید که در صورت نیاز به مدارک بیشتر یا نیاز به برقراری ارتباط، آمادگی لازم را دارید و اطلاعات تماس خود (مثل شماره تماس یا ایمیل) را در این بند درج کنید. البته می‌توانید شماره تماس یا ایمیل خود را در بخش پایانی نامه قرار دهید.

  • بخش پایانی نامه

امضای دستی

نام کامل شما

ایمیل شما

شماره تلفن شما

دلیل ریجکتی ویزای شینگن؛ هدف نامشخص از بازدید

اگر دلیل رد شدن ویزای شما این است که هدف سفر شما به منطقه شینگن نامشخص است، اسنادی را ارسال کنید که این موضوع را برای آنها واضح تر کند، مدارکی که شما در طی درخواست خود ارسال نکرده بودید. این اسناد می‌توانند به شکل زیر باشد.

برنامه سفر: در صورت ارائه چنین سندی، سعی کنید برنامه سفر واضح تر و دقیق تری ارائه دهید.

نامه دعوت نامه (به خصوص از طرف یک مؤسسه یا سازمان): در این نامه باید به روشنی توضیح داده شود که دلیل و هدف شما از ورود به کشور مقصد چیست.

کاور لتر: در این نامه شما بیشتر توضیح می‌دهید که چه هدف و برنامه‌ای برای سفر به کشور منطقه شینگن دارید.

کافی نبودن تمکن مالی برای ویزای شینگن

دلیل ریجکتی ویزای شینگن؛ کافی نبودن تمکن مالی

سفارتخانه های شینگن اغلب درخواست ویزا را رد می‌کنند. زیرا گمان می‌کنند متقاضی پول کافی را برای گذارن زندگی خود در طول اقامت در خاک کشور مقصد ندارد. در صورت رد شدن ویزا با این دلیل، موارد زیر را ارسال کنید.

صورت حساب بانکی: در صورت امکان، پول بیشتری اضافه کنید، زیرا ممکن است مبلغ سابق پول برای سفارت کافی نباشد. همچنین صورت حساب بانکی شما نباید قدیمی‌تر از 3 ماه گذشته باشد.

نامه حمایت مالی: توسط شخص دیگری که ادعا می‌کند در طول اقامت شما در شینگن به شما کمک مالی خواهد کرد، همراه با بیانیه حساب بانکی فعلی آنها

دلیل ریجکتی ویزای شینگن؛ پوشش نامناسب بیمه مسافرتی

در این صورت، بیمه مسافرتی را از یک شرکت دیگری خریداری کنید، یا فقط اعتبار آن را به روز کنید و سندی را جهت اثبات ارائه دهید، همراه با نامه تجدید نظر شما.

دلیل ریجکتی ویزای شینگن؛ شما مشکوک هستید که ممکن است به کشور خود بازنگردید

این شایع ترین دلیل رد ویزا است. در صورت امکان سعی کنید حداقل یکی از موارد زیر را ارسال کنید.

قرارداد کار: می‌توانید نامه‌ای را از طرف کارفرمای خود دریافت کنید که در آن ادعا می‌کند تا پایان سفر برنامه ریزی شده، شما موظف به بازگشت به کار هستید.

ثبت نام دانشجو (در صورتی که قبلاً آنرا ارسال نکرده باشید)

اسنادی که نشان می‌دهد شما اموال دارید، یعنی تجارت، خانه و غیره

درخواست نامه‌ی تجدید نظر خود را کجا ارسال کنید

به طور کلی، شما می‌توانید نامه تجدید نظر خود را در سفارت کشور شینگن که مایل به بازدید از آن هستید، یا سفارتخانه یا کنسولگری که در آن کشور ارسال و پردازش ویزا برون سپاری شده است، ارسال کنید.

از طرف دیگر، اینکه تصمیم گیرنده درباره تجدیدنظر درخواست ویزا چه کسی است، به کشوری بستگی دارد که ویزا را رد کرده است. مثلا در آلمان، دادگاه اداری در برلین مسئول تصمیم‌گیری در مورد درخواست تجدیدنظر در مورد ویزا است. در ایتالیا مسئول دادگاه اداری منطقه‌ای، در نروژ، اداره مهاجرت، در فرانسه، وزارت امور خارجه و غیره است.

ارسال درخواست تجدید نظر برای ویزای شنگن

پردازش درخواست ویزا شینگن

هنگامی که نامه تجدید نظر خود را ارسال می‌کنید، به همراه مدارک پشتیبان، نهاد رسیدگی به درخواست تجدید نظر در آن کشور نامه شما را بررسی می‌کند. یک مقام درجه بالاتر که مسئولیت رسیدگی به درخواست‌های ویزای شینگن را بر عهده دارد، تصمیم می‌گیرد که آیا ویزای شما رفع ریجکت شود یا نه.

زمان انتظار برای درخواست تجدید نظر بستگی به سفارت کشور مقصد دارد. در صورت عدم پذیرش درخواست تجدید نظر برخی از سفارت‌ها شما را در مورد تصمیم گرفته شده در مورد درخواست شما مطلع نمی‌كنند.

سخن پایانی

قطعا ریجکت شدن ویزا تجربه ناخوشایندی است. اما همانطور که در این مقاله گفتیم، برای بسیاری از ویزاهای شینگن کشورهای این منطقه، امکان اعتراض و درخواست تجدید نظر وجود دارد. در این مقاله همچنین دلایلی را که معمولا سبب ریجکتی ویزای شینگن می‌شوند عنوان کردیم، در مورد نحوه نوشتن نامه درخواست تجدید نظر نیز توضیح دادیم و راه حل برای رفع ریجکتی ویزا را بیان کردیم.

اگر نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه رفع ریجکتی ویزای شینگن تضمینی دارید، با کارشناسان حامی مهاجر (متخصص در امور مهاجرت و ویزا) در ارتباط باشید. شماره تماس موسسه حامی مهاجر: 02148000957

سوالات متداول درباره رفع ریجکتی ویزای شینگن

آیا امکان اعتراض برای رد ویزای شینگن وجود دارد؟

برای بسیاری از کشورهای عضو منطقه شنگن این امکان وجود دارد که در صورت رد ویزا، بتوانید نامه درخواست تجدید نظر بنویسید و اعتراض کنید. برای برخی دیگر این کشورها چنین امکانی وجود نداشته و معمولا بعد از 1 الی 2 ماه (گاهی تا 6 ماه) می‌توانید دوباره برای ویزای شینگن اقدام کنید.

برای رفع ریجکتی ویزای شینگن چه کاری انجام دهیم؟

اگر از کامل و درست بودن مدارک خود مطمئن هستید، نامه اعتراض یا تجدید نظر بنویسید و تحویل سفارت مورد نظر دهید. اگر لازم است که مدارک خود را تکمیل کنید و اسناد بیشتری اضافه کنید، بعد از گذشت چند ماه (بسته به کشور مقصد) دوباره برای اخذ ویزای شنگن اقدام کنید. توصیه ما دریافت مشاوره تخصصی از کارشناس مجرب است. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

نامه درخواست تجدید نظر را چگونه بنویسم؟

نامه درخواست تجدید نظر ساختار رسمی و اداری دارد. در این نامه شما باید اعتراض خود و دلیل نادرست بودن رد ویزا را بیان کنید. همچنین اعلام کنید که در صورت نیاز به مدارک بیشتر، امکان تحویل آن‌ها را دارید. توجه کنید که گفتار شما باید محترمانه باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0