در این مقاله قصد داریم درباره رفع ریجکتی ویزای شنگن توضیحات مختصری را ارائه کنیم. شما می توانید برای رفع ریجکتی ویزا ، رفع ریجکتی ویزای کانادا و یا رفع ریجکتی ویزای آمریکا از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام نمائید.

چه چیزی باعث می شود سفارت یا کنسولگری ویزای شینگن را رد کند؟ این سؤالی است که برای بسیاری از افراد هر زمان که بخواهند برای ویزا اقدام کنند ، ایجاد می شود. بسیاری از متقاضیان ویزا دچار سردرگمی می شوند و قادر به درک دقیق دلیل امتناع ویزا نیستند.

در صورتی که افسر کنسولی نتواند تمام اطلاعات لازم در مورد متفاضی را دریافت کند ، درخواست ویزا ناموفق تلقی می شود. در صورت عدم داشتن چنین اطلاعاتی، افسر کنسولی قادر به تصمیم گیری در مورد واجد شرایط بودن کاندیدای ویزا نیست. از طرف دیگر ، ممکن است کنسولگری اطلاعاتی را از متقاضی دریافت کند که غیرقابل قبول یا فراتر از مراحل ثابت باشد.

دلایل شایع ریجکتی ویزا شینگن

 • اقدامات جنایی گذشته یا فعلی
 • سند سفر کاذب
 • توضیحات ناکافی برای هدف و شرایط ماندگار برنامه ریزی نشده
 • پاسپورت آسیب دیده
 • عدم اعتبار گذرنامه
 • عدم اثبات برنامه سفر
 • دعوت نامه نامعتبر است
 • دلایل و درآمد ناکافی برای امرار معاش
 • گواهی تولد یا ازدواج غیرقابل قبول
 • بیمه مسافرتی نامعتبر است
 • عدم ارائه اثبات اسکان
 • وضعیت ویزای نامطلوب شینگن

نوشتن نامه درخواست تجدید نظر در مورد ریجکتی ویزا شینگن

اقدام برای دریافت ویزای شنگن و ثبت آن هرگز تضمینی برای دریافت ویزا نخواهد بود. ممکن است روزها برای جمع آوری مدارک مورد نیاز ، تحقق فرم درخواست ، نوشتن نامه های لازم و غیره صرف کرده باشید. با این وجود ، گاهی اوقات ، به هر دلیلی درخواست شما رد می شود ، با وجود این واقعیت که ممکن است شما بسیار مطمئن باشید که همه کار را به درستی انجام داده اید، رد ویزا هرگز دلیلی برای ناامیدی نیست. همیشه می توانید سعی کنید یک بار دیگر اقدام به تصحیح اشتباهاتی کنید که در اولین برنامه خود مرتکب شده اید یا وضعیت خود را بهبود بخشیده اید.

در ماده 32  قانون ویزا توافقنامه شینگن به وضوح آمده است كه كسانی كه از ویزا خودداری كرده اند، حق تجدید نظر دارند.

درخواست تقاضای ریجکتی ویزای شینگن

درخواست تصمیم در مورد ویزای شما کار ساده ای نیست. اول از همه ، شما باید بسیار مطمئن باشید که تصمیم نادرست بوده است و دلیلی برای رد وجود ندارد. در مرحله دوم ، شما باید علیه کشور عضوی که تصمیم نهایی راجع به درخواست شما اتخاذ کرده است ، اعتراض کنید.

درخواست مکتوب

شما باید با نوشتن نامه ای در مورد امتناع ویزای تان درخواست تجدید نظر دهید. نوشتن این نامه ، خود یک فرآیند کامل است. شما باید دلایل بسیار محکمی را بیان كنید كه فکر می كنید درخواست شما به اشتباه رد شده است و به همین دلیل باید دوباره تصمیم گرفته شود. در ادامه این مقاله ، توضیحات بیشتری درمورد اینکه چه نامه استینافی دارد و همچنین نحوه نوشتن یک مقاله ، و کجا آن را ارسال کنید پیدا کنید.

نامه درخواست تجدید نظر برای ریجکتی ویزای شینگن چیست؟

نامه درخواست تجدید نظر برای رد ویزای شینگن توسط متقاضی ویزا برای مخالفت با رد ویزا نوشته شده است. نامه باید به دلایل معتبر نوشته شود ، که نشان می دهد چرا رد این نادرست است. باید مبنای واقعیت یا قانون مشخص شود و در بعضی موارد به متقاضی اجازه داده می شود تا مدارک دیگری را برای اثبات نادرست بودن امتناع ویزا ارائه کند. هر سفارت وقت مشخص شده خود را دارد که در آن متقاضی رد شده می توانند نامه تجدید نظر را ارائه دهد.

نامه تجدید نظر باید شامل چه مواردی باشد؟

برای معتبر و قانونی بودن نامه تجدید نظر باید برخی جزئیات در ان ذکر شود. در ادامه به آن می پردازیم.

مشخصات شخصی

نامه باید حاوی جزئیاتی در مورد شخصی باشد که آن را می نویسد، به عنوان مثال : نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد ، شماره گذرنامه و همچنین آدرس فعلی آنها. به شما توصیه می شود که آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را نیز در این نامه قرار دهید.

تاریخ رد درخواست شما

در همان ابتدا که نامه رد درخواست خود را دریافت کردید ، تاریخ آن را بدانید.

دلیل ریجکتی درخواست ویزا

باید به طور واضح دلایل رد ویزا را در نامه تجدید نظر ذکر کنید.

چرا اعتقاد دارید که رد آن نادرست بود

توضیح دهید که چرا فکر می کنید درخواست شما به اشتباه رد شده است و چرا آنها باید آن را تصویب کنند. اگر بیش از یک دلیل دارید، دلایل خود را ذکر کنید ، چرا که فکر می کنید تصمیم در مورد انکار درخواست شما باید لغو شود. این مهمترین قسمت نامه است ، بنابراین به آن توجه کنید!

امضای شما

بعد از اینکه نامه خود را نوشتید ، چاپ کنید و در پایان آن را امضا کنید. نامه های ارسال شده بدون امضا رد می شوند.

نمونه نامه درخواست تجدید نظر در مورد ویزا شینگن

مانند هر سند دیگر، نامه تجدید نظر دارای ساختاری است که باید دنبال شود. ساختار نامه تجدید نظر در واقع ثابت نیست. با این وجود ، اگر قبلاً نامه تجدید نظر ننوشتید، به شما توصیه می شود ساختار نمونه  ای زیر را دنبال کنید.

تاریخ:

آدرس سفارت:

به افراد و مسوولین مربوطه،

بند 1

در بند اول باید ، نام ، آدرس خانه ، تاریخ و محل تولد و شماره گذرنامه خود را معرفی کنید. دلیل نوشتن این نامه را بگویید. هنگام درخواست ویزای شینگن ، و اینکه در کجا و همچنین با چه هدفی قصد بازدید از منطقه شینگن را دارید ، مشخص کنید.

بند 2

وقتی نامه رد درخواست ویزای خود را دریافت کردید ، و دلایل مبنای انکار را در صورت وجود اعلام کنید. دلیل (ها) را که چرا اعتقاد دارید نادرست درخواست شما رد شده است ، ادعا کنید.

بند 3

سعی کنید دلایل خود را به روشی قانع کننده استدلال کنید. می توانید از منابع استفاده کنید ، بنابراین ثابت می کنید ادعای شما اشتباه نیست. بنویسید که چرا آنها باید ویزای شینگن شما را با تمرکز بر دلایل ذکر شده در رد تأیید کنند. به یاد داشته باشید که درخواست شما به این بستگی دارد که شما پایه و اساس درخواست تجدید نظر خود را تقویت کنید .

درخواست تجدید نظر را با تاریخ سفر برنامه ریزی شده خود به پایان برسانید تا احساس فوریت ایجاد شود، به خصوص اگر واقعاً زمان زیادی برای انتظار ندارید.

امضای دستی

نام کامل شما

ایمیل شما

شماره تلفن شما

دلیل ریجکتی ویزای شینگن؛ هدف نامشخص از بازدید

اگر رد شد زیرا سفارت به این نتیجه رسیده است که هدف سفر شما به منطقه شینگن نامشخص است، اسنادی را ارسال کنید که این موضوع را برای آنها واضح تر کند، که شما در طی درخواست خود ارسال نکرده اید. این اسناد می توانند به شکل زیر باشد.

    برنامه سفر - در صورت ارائه چنین سندی ، سعی کنید برنامه سفر واضح تر و دقیق تری ارائه دهید.

    نامه دعوت نامه - توسط یک دوست ، یک مؤسسه یا سازمان و غیره، که در نامه آنها به روشنی توضیح می دهند که چرا می خواهید فراتر بروید.

    نامه جلد - که در آن شما بیشتر توضیح می دهید که چه کاری انجام خواهید داد و چرا - در منطقه شینگن

دلیل ریجکتی ویزای شینگن؛ اثبات نبود بودجه کافی

سفارتخانه های شینگن اغلب درخواست ویزا را رد می کنند زیرا فکر می کنند متقاضی پول کافی برای پشتیبانی از خود در طول اقامت در خاک خود ندارد. در صورت رد شدن به همین دلیل ، موارد زیر را ارسال کنید.

    صورت های فعلی بانک - در صورت امکان ، پول اضافی اضافه می کنید ، زیرا ممکن است مبلغ سابق پول برای سفارت کافی نباشد

    نامه پشتیبانی - توسط شخص دیگری که ادعا می کند در طول اقامت شما در شینگن به شما کمک مالی خواهد کرد ، همراه با بیانیه حساب بانکی فعلی آنها

دلیل ریجکتی ویزای شینگن؛ پوشش نامناسب بیمه مسافرتی

در این صورت، بیمه مسافرتی را از یک شرکت دیگری خریداری کنید، یا فقط جریان خود را به روز کنید و سندی را جهت اثبات ارائه دهید، همراه با نامه تجدید نظر شما.

دلیل ریجکتی ویزای شینگن؛ شما مشکوک هستید که ممکن است به کشور خود بازگردید

این شایع ترین دلیل رد ویزا است. اگر دلیل این امر را رد درخواست ویزای خود کرده اید ، در صورت امکان سعی کنید حداقل یکی از موارد زیر را ارسال کنید.

قرارداد کار - اگر اظهار کردید که در حین درخواست ، نامه ای را از طرف کارفرمای خود دریافت کنید که در آن ادعا می کند تا پایان سفر برنامه ریزی شده شما موظف به بازگشت به کار هستید

ثبت نام دانشجو - در صورتی که قبلاً آنرا ارسال نکرده باشید

اسنادی که نشان می دهد شما اموال دارید ، یعنی تجارت ، خانه و غیره

درخواست نامه ی تجدید نظر خود را کجا ارسال کنید

به طور کلی ، شما می توانید نامه تجدید نظر خود را در سفارت کشور شینگن که مایل به بازدید از آن هستید ، یا سفارتخانه یا کنسولگری که در آن کشور خاص از ارسال و پردازش ویزا برون سپاری کرده است ، ارسال کنید.

از طرف دیگر ، رئیس تصمیم گیرنده درخواست ویزا به کشوری بستگی دارد که ویزا را رد کرده است. مثلا در آلمان ، دادگاه اداری در برلین مسئول تصمیم گیری در مورد درخواست تجدیدنظر در مورد ویزا است. در ایتالیا مسئول دادگاه اداری منطقه ای ، در نروژ ، اداره مهاجرت ، در فرانسه ، وزارت امور خارجه و غیره است.

پردازش درخواست ویزا شینگن

هنگامی که نامه تجدید نظر خود را ارسال می کنید ، به همراه مدارک پشتیبان ، نهاد رسیدگی به درخواست تجدید نظر در آن کشور به نامه شما نگاه می کند. یک مقام درجه بالاتر که مسئولیت رسیدگی به درخواست های ویزای شینگن را بر عهده دارد، تصمیم می گیرد که آیا تصمیم رد درخواست ویزا شما باید معکوس شود یا خیر.

زمان انتظار برای درخواست تجدید نظر بستگی به سفارت کشور مورد نظر خود دارد. در صورت عدم پذیرش درخواست تجدید نظر برخی از سفارت ها شما را در مورد تصمیم گرفته شده در مورد درخواست شما مطلع نمی كنند.

جهت رفع ریجکتی و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1