20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ازدواج در هلند

ازدواج در هلند

اگر شما قصد ازدواج در هلند را دارید، باید شرایطی را برای رسیدن به این هدف رعایت نمائید. ازدواج در هلند یکی از روش های اخذ اقامت هلند می باشد و افراد بسیاری تمایل به شروع زندگی از طریق ازدواج در هلند هستند.
 

شرایط ازدواج در هلند

برای ازدواج در هلند، حداقل یکی از طرفین باید شهروند هلند باشد. طرفین ازدواج در هلند باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و تابحال ازدواج نکرده باشند. در قانون هلند برای زنانی که بیش از 16 سال سن داشته باشند و باردار باشند، استثنایی وجود دارد. شما 14 روز قبل از ازدواج در هلند، باید مقامات را مطلع کنید. شما به مقامات شهری اطلاع رسانی می کنید که با یک شریک در حال زندگی هستید.

ازدواج به صورت آنلاین

از جولای 2016 متقاضیان ازدواج در هلند می توانند به صورت آنلاین ازدواج خود را به شهرداری ها اطلاع رسانی کنند. با این حال، به شدت توصیه می شود که شما اطلاعات یک یا سه ماه قبل از عروسی را به دست مقامات برسانید، برای این که کارهای اداری ازدواج در هلند 14 روز طول خواهد کشید. به خصوص اگر یکی یا هر دوی شما هلندی نیست. وقتی که اطلاعات داده شود برای 12 ماه معتبر است و پس از اتمام این زمان شما باید مجددا درخواست کنید. در فرآیند ثبت ازدواج در هلند شما می توانید انتخاب کنید که در چه محل و در چه تاریخی عروسی خود را برگزار کنید. مامورین مهاجرت (IND) وضعیت اقامت شما را بررسی می کنند و پلیس خارجی تحقیق می کند تا مطمئن شود ازدواج شما واقعی باشد. این بررسی ها زمانی صورت می گیرد که زوجی قصد ازدواج در هلند را داشته باشند.

فرآیند ازدواج در هلند

فرآیند ازدواج در هلند با قرار ملاقات با ثبت کننده در شهرداری شروع می شود. ثبت کننده به شما خواهد گفت که چه مدارکی باید ارائه کنید. ارائه مدارک ممکن است بسته به شهرداری متفاوت باشد، اما می توان انتظار داشت که مدارک لازم به صورت زیر باشد:
 
  • شناسنامه
  • پاسپورت
  • گواهی تولد
  • اثبات آدرس (با قرارداد اجاره، برگه های قبض)
  • اثبات ملیت
  • وضعیت تاهل (از جمله گواهی طلاق یا گواهی فوت)
در کشور هلند الزامی برای ترجمه مدارک وجود ندارد. مدارک رسمی باید دارای مهر نامه ای رسمی باشند. مهر رسمی روی مدارک نشان دهنده درست و دقیق بودن مدارک است و به صورت بین المللی به رسمیت شناخته می شود.

مراسم ازدواج در هلند

 

مراسم های ازدواج در هلند در محل شهرداری محلی شما برگزار می شود. در بعضی موارد ممکن است بتوانید برای مراسم مهمان های زیادی داشته باشید و در بعضی موارد فضای مهمان ها محدود است. شما می توانید مراسم ازدواج در هلند را خارج از شهرداری ها برگزار کنید که شامل هزینه های بیشتری می شود. برای ازدواج در هلند شما باید دو تا چهار شاهد داشته باشید و اگر شما، شریک زندگیتان یا شاهدین به زبان هلندی مسلط نباشند، باید یک مترجم را به عروسی خود بیاورید. مراسم عروسی رایگان به طور معمول در روز های خاص یا ساعتهایی در هفته برگزار می شود که معمولا شامل مراسم کاملا معمولی چند دقیقه ای، بدون هیچ موسیقی و مهمانان محدود می شود. برای مراسم عادی ازدواج در هلند، معمولا از زوج ها اطلاعاتی برای سخنرانی در مراسم درخواست می شود، مانند اینکه چگونه همدیگر را ملاقات کرده اند یا یک داستان عاشقانه.

هزینه ازدواج در هلند

 

اطلاع دادن به مقامات که شما قصد ازدواج در هلند را دارید به طور معمول رایگان می باشد، اگرچه ممکن است هزینه هایی برای وجود مدارک اضافی مورد نیاز باشد. شما باید بسته به مکان و زمان عروسیتان مبلغی را پرداخت کنید. از 1 ژانویه 2017، مراسم ازدواج در هلند رایگان، هر سه شنبه در کلیه دفاتر شهرداری آمستردام ارائه می شود. چنین مراسمی تقاضای زیادی دارد و ممکن است انتظار شما تا شش ماه طول بکشد. هزینه ازدواج در هلند بر اساس گزارشات به طور متوسط 15000 یورو می باشد. این هزینه ها شامل محبوب ترین هدایای عروسی و ... می باشد.

مزایای ازدواج در هلند

 

ازدواج در هلند با یک شهروند هلندی به طور خودکار شهروندی را به شما اعطا نمی کند. شما پس از 3 تا 5 سال زندگی در هلند می توانید شهروندی این کشور را بدست آورید. زوج باید اسامی خود را برای اسناد رسمی، مانند گواهینامه رانندگی یا پاسپورت، حفظ کنند. از مزایای دیگر ازدواج در هلند زندگی در یکی از زیباترین کشورهای جهان است.
 

قوانین ازدواج در هلند

قوانین ازدواج در هلند از تاریخ 1 ژانویه 2018 تغییر یافت و شما قبل از عروسی باید کارهای اداری بیشتری انجام دهید. اکنون قوانین ازدواج در هلند کمی پیچیده تر شده است. دارایی عروس و داماد، از روز عروسی به بعد مشترک خواهد بود و در صورت طلاق، املاک به صورت مساوی تقسیم خواهد شد. مگر اینکه بین زن و شوهر قراردادی قید شده باشد.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0