20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در انگلستان

به عنوان یکی از پایتخت های چند فرهنگی جهان، انگلیس کانون گرم مهاجرانی است که به دنبال شروعی جدید هستند. وقتی به انگلیس فکر می کنید ملکه و کلاه های بولدر به ذهنتان خطور می کند. هرچند این کشور بسیار بیشتر از این مسائل و کلیشه ها است و قبل از عزیمت به جزایر بریتانیا باید چیزهای زیادی در نظر بگیرید.

تحصیل در انگلستان

انگلیس محل استقرار برخی از دانشگاه های سطح بالای جهان است. از جمله مهمترین آنها آکسفورد و کمبریج می باشند. تحصیل در خارج از کشور می تواند یکی از جالب ترین ماجراهایی باشد که هرکسی می تواند به آن دست پیدا کند. بیرون راندن خود از منطقه راحت  و غوطه ور شدن در یک فرهنگ جدید می تواند طیف وسیعی از فرصت های جدید را باز کند.

برای تحصیل در انگلستان ، باید پس از ارائه یک دوره در یک دوره ، ویزای درجه 4 (دانشجوی عمومی) را درخواست کنید. برای واجد شرایط بودن این ویزا، متقاضیان باید حداقل 16 سال سن داشته باشند، درک روشنی از زبان انگلیسی و بودجه کافی برای حمایت از خود و پرداخت هزینه دوره داشته باشند.

ورزش در انگلستان

ورزش در انگلیس، در بافت فرهنگ کشور یکی از ارکان اصلی محسوب می شود. فوتبال ورزش ملی است که مردم این کشور بسیاری از ظهرهای شنبه خود را به حمایت از تیم خود اختصاص می دهند. ورزش، چه بازی کردن و چه تماشا کردن آن، راهی عالی برای معاشرت و غوطه ور شدن در فرهنگ انگلیسی است. بیشتر میخانه های انگلیسی در آخر هفته (یا هر زمان که حضور دارد) ورزش های زنده را نشان می دهند. ایرانی های زیادی برای بازدید از انگلستان به عنوان ورزشکار درخواست میدهند هرچند که شرایط خاص خودش را دارد.

کار در انگلستان

هنگام مهاجرت به انگلستان از کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا، شرایط خاصی در مورد کار در انگلستان وجود دارد که باید آن را برآورده کنید. یکی از این ضرورت ها این است که حداقل بعد از شش سال حداقل 35000 پوند درآمد کسب کنید .البته در نظر داشته باشید که استثنائاتی نیزدر این مورد وجود دارد و این بستگی به شغل شما دارد.

اگر دانشمند، مهندس، حامی محیط زیست، پزشک، جراح، معلم یا رقصنده باله باشید، پیدا کردن شغل در انگلستان آسان تر خواهد بود. زیرا اینها برخی از مشاغلی هستند که در حال حاضر از کمبود های انگلستان است.

کلیشه ها را فراموش کنید

اگر تا به حال در انگلیس بوده اید، متوجه شده اید که کلیشه کلی مردم انگلیس کاملاً نادرست است. هر کس با کلاه و کت و شلوار کاسه ای راه نمی رود و همه با لهجه انگلیسی ملکه صحبت نمی کنند. برای چنین کشور کوچکی، انگلستان لهجه های متنوعی دارد. به عنوان مثال افراد محلی نیوکاسل تفاوت های گوناگونی با آنچه مردم در لیورپول صحبت میکنند دارند. بنابراین اگر به یکی از آن دو شهر یا مناطق دیگری مانند یورکشایر، بریستول و نورفولک در حال حرکت هستید، انتظار این را داشته باشید که لهجه های بسیار متفاوتی بشنوید.

بناهای تاریخی در انگلستان

انگلیس به دلیل داشتن تاریخ و دارا بودن وسعت بسیار وسیعی از نقاط دیدنی که در همه جای کشور وجود دارد مشهور است. خانه های تاریخی کشور مانند قلعه هستند که بیشتر با نام "دانتون ابی" شناخته میشوند که در بسیاری از مناطق حومه انگلیس یافت می شوند.

مکان های مهم میراث توسط دولت به عنوان "بناهای فهرست شده" نامگذاری شده اند. به این معنی که این نقاط دیدنی را نمی توان روی آنها کار کرد مگر اینکه برای اهداف ترمیم تاریخی باشد. این مکان ها بخش بزرگی از گردشگری انگلستان را تشکیل می دهند.

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلیس به جایی که میخواهید در آن زندگی کنید بستگی دارد. این یک قاعده کلی است که هرچه به لندن نزدیک تر باشید هزینه ها گران تر خواهد بود. در پایتخت دستمزد زندگی در هر ساعت 9.75 پوند (براساس اشتغال تمام وقت) و در سایر نقاط انگلیس هر ساعت 8/45 پوند در نظر گرفته می شود.

مهمتر از همه اینها، انگلیس یکی از گرانترین خدمات ریلی در جهان را دارد که بسیاری از سفرها پنج برابر بیشتر از سایر نقاط اروپا است. به همین دلیل، داشتن ماشین و گواهینامه رانندگی در هنگام زندگی در انگلیس به جای تکیه بر وسایل نقلیه عمومی، سودمند است.

با توجه به اقتصاد سالم کشور، بازار کار و فرهنگ کشور، به راحتی می توان فهمید که چرا انگلیس یک مقصد محبوب برای مهاجران است. اما مهم است که اطمینان حاصل کنید که از منابع مالی کافی برای حفظ سبک زندگی جدید خود برخوردار خواهید بود.

اسکان در انگلستان

اسکان در انگلستان می تواند گران باشد اما معمولاً گزینه های زیادی وجود دارد. در حالی که به طور سنتی انگلستان کشوری از مالکان است، اخیراً رشد خانه های اجاره ای بسیار زیاد بوده است.

هزینه اجاره نسبتا زیاد است. اگر به دنبال اجاره یا خرید خانه هستید، احتمالا قیمت ها بالاتر از جایی هست که در آن زندگی می کنید، به خصوص اگر قصد عزیمت به لندن را دارید.

نکته مثبت این است که پیدا کردن خانه در انگلستان سریع و آسان است. اجاره های کوتاه مدت زیادی وجود دارد و بسیاری از خانه ها و آپارتمان های اجاره ای نیز مبله هستند.

اجاره خانه یا آپارتمان

اگر با نحوه اجاره خانه یا آپارتمان در انگلستان آشنا نیستید، ممکن است ایده خوبی باشد که از یک نماینده املاک و مستغلات کمک بخواهید، فقط اطمینان حاصل کنید که آنها به طور رسمی شناخته شده اند.

در انگلستان دو نوع مختلف اجاره نامه وجود دارد: آنهایی که دارای تاریخ پایان مشخص هستند و مواردی که هر ماه تمدید می کنید. همچنین آپارتمان ها، خانه ها و سایر املاک های مبله و غیرمبله را به اسانی پیدا خواهید کرد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0