20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت سنگاپور

چرا اخذ اقامت در سنگاپور؟

سنگاپور یکی از گران‌ترین شهرهای جهان است، اما فرهنگ پویا، رشد اقتصادی، و طیف وسیعی از فرصت‌های شغلی برای خارجیان جویای کار نشان می‌دهد که علاوه بر جاذبه های گردشگری سنگاپور عوامل دیگری نیز  مانند سهولت زندگی، آسایش و امنیت این کشور را در جایگاه قابل توجهی قرار داده است. سنگاپور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان در زمینه خدمات و صنعت، و چهارمین مرکز اقتصادی دنیا بشمار می‌رود و نرخ بیکاری در آن کمتر از 3 درصد می‌باشد. هر ساله هزاران نفر موفق به اخذ اقامت سنگاپور می شوند اما همه آنها از یک روش استفاده نمی‌کنند زیرا روش‌های گوناگونی برای این کار وجود دارد و هرکس بنا به شرایط خود روش مناسب خود را انتخاب می‌کند.
  • برای مثال برخی از ویزای کار، و برخی دیگر از روش تحصیل در سنگاپور استفاده میکنند. درخواست اقامت دائم می‌تواند برای تمام اعضای خانواده داده شود، یعنی متقاضی میتواند به همراه همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود به سنگاپور مهاجرت کند. افرادی که موفق به اخذ اقامت سنگاپور می شوند می توانند از حقوق و مزایای شهروندی برخوردار شوند.

 مزایای اصلی اقامت در سنگاپور

  •  آزادی بیشتر برای خرید ملک
  •  مشارکت در صندوق بازنشستگی
  • حق اقامت در کشور بدون محدودیت ویزا
  •  تحصیلات عالی  فرزندان در مدارس و دانشگاه‌های دولتی

اشاره کرد. اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که در سنگاپور خدمت سربازی به مدت 2 سال برای فرزندان پسر پس از رسیدن به 18 سالگی اجباری است.

 
برای اخذ اقامت سنگاپور ابتدا باید مجوز ورود به این کشور را دریافت کنید. شرایط اخذ اقامت دائم سنگاپور به شرح زیر است:
  • متقاضی مشمول ویزای Q، P، و S باشد.
  • متقاضی در سنگاپور کارآفرین یا سرمایه‌گذار باشد.
  • همسر، پدر، یا مادر متقاضی تبعه کشور سنگاپور باشد.
  • فرزندان زیر 18 سال متقاضی تبعه یا مقیم سنگاپور باشند.

اخذ اقامت سنگاپور از طریق ویزای کار

تمام خارجیان در سنگاپور برای داشتن کار قانونی باید ویزای کار دریافت کنند که این ویزا با مجوز رسمی استخدام صادر میشود. ویزای کار سنگاپور با توجه به مهارت و تخصص افراد انواع مختلفی دارند که به شرح زیر می‌باشند:
1. ویزای کار برای افراد حرفه‌ای در سطح بین الملل که به اختصار ویزای E یا EP نامیده می شود برای متقاضیانی با سمت مدیرعامل، مدیر کل، مدیر اجرایی، و دیگر متخصصان حرفه‌ای در سطح بین الملل است که درآمدشان حداقل 3600 دلار باشد.
2. ویزای کار برای کارآفرینان مخصوص کارآفرینان خارجی است که مایل به راه اندازی کسب و کار در سنگاپور هستند. این طرح به منظور جذب کارآفرینان خلاق و مستعد و تبدیل شدن به یک مرکز تجاری منطقه‌ای است. درآمد متقاضیان این ویزا باید حداقل 3000 دلار باشد.
3. ویزای کار آزاد برای افرادی صادر می شود که دارای شایستگی و مهارت‌های ممتاز هستند و بدون کارفرما در زمینه کسب و کار فعالبت می‌کنند. این ویزا 5 ساله و غیرقابل تمدید است و درآمد متقاضی باید دست کم 8000 دلار باشد.
4. ویزای کار برای کارگران ماهر و نیمه ماهر برای کارگران با سطح  مهارت متوسط است و با توجه به امتیازبندی شرایط آنها در زمینه‌های تحصیلات، درآمد، مهارت‌های شغلی، و تجربه کاری صادر میشود و درآمد کارگران برای دریافت آن باید حداقل 2200 دلار باشد.
5. ویزای کار برای کارگران خارجی نیمه ماهر در زمینه ساخت و ساز، کشتی سازی، و خدمات دریایی.
6. ویزای کوتاه مدت 60 روزه برای متقاضیان کسب و کار در سنگاپور است که جایگزین ویزای Professional Visit شده است.
7. ویزای کار برای متقاضیان ماهر در زمینه کار در رستوران های شبانه، هتل‌ها، و مراکز تفریحی.
8. ویزای کار برای پرستاران کودک اهل کشور مالزی. این ویزا از زمان تولد تولد فرزند کارفرما به مدت 16 هفته اعتبار دارد.
9. ویزای کار برای کارآموزان و دانشجویان برای آن دسته از دانشجویان خارجی دوره کارشناسی صادر می‌شود که تمایل دارند برای آموزش عملی در رابطه با مشاغل اجرایی در سنگاپور کار کنند. حداقل درآمد این افراد باید 3000 دلار باشد.
10. ویزای کسب و کار مالتیپل که برای مدیران و سرمایه گذاران تجاری صادر می‌شود که به طور مکرر به سنگاپور رفت و آمد میکنند.
11. ویزای کار برای کارآموزان خارجی نیمه ماهر یا دانش آموزان تحت آموزش  عملی در سنگاپور. مدت اعتبار این ویزا 6 ماه است.
12. ویزای کار مخصوص فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 17 تا 30 ساله که از دانشگاه‌های مورد تایید در استرالیا، آلمان، فرانسه، ژاپن، هنگ کنک، نیوزلند، و امریکا فارغ التحصیل شده‌اند. اعتبار این ویزا 6 ماه است و در این مدت متقاضی می تواند در هر زمینه ای که بخواهد مشغول به کار شود.

اخذ اقامت سنگاپور از طریق ویزای تحصیلی

 

بسیاری از افراد برای اخذ اقامت دائم و مهاجرت به سنگاپور از طریق ویزای تحصیلی اقدام میکنند. این روش نیز مانند ویزای کار یا سرمایه گذاری می تواند منجر به دریافت اقامت دائم یا تابعیت سنگاپور گردد.
نام دانشگاه‌های سنگاپور به دلیل سرمایه گذاری‌هایی که دولت در بخش آموزش کشور انجام داده و همچنین تجهیزات و امکانات عالی همیشه در میان بهترین‌ دانشگاه‌های جهان به چشم میخورد، به طوری که در رتبه بندی دانشگاه‌های جهان از نظر اعتبار علمی و تعداد خروجی مقالات و نیز امکانات دانشگاهی، در بالاترین رده ها قرار گرفته است و این امر باعث شده تا در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی با مطرح‌ترین دانشگاه‌های جهان همانند ماساچوست (MIT) و…. در تبادل اطلاعات باشند. دانشجویان پس از پایان دوره تحصیل در سنگاپور می توانند در یک بازه زمانی چند ماهه به دنبال کار بگردند و پس از 3 تا 5 سال کار در این کشور جهت اخذ اقامت دائم سنگاپور اقدام کنند.

اخذ اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشورهای خارجی یکی از روش‌های اخذ اقامت آن کشور است که از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه تصویب شده توسط دولت، یا ادامه کسب و کار گذشته صورت میگیرد. برای اخذ اقامت سنگاپور از این طریق سرمایه‌ای به میزان حداقل 2.5 میلیون دلار سنگاپور نیاز است. با ویزای سرمایه گذاری این امکان برای متقاضی وجود دارد که همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز همراه خود ببرد. بعلاوه در صورت سرمایه گذاری برای والدین به مبلغ 300 هزار دلار سنگاپور، امکان اخذ ویزای همراه برای پدر و مادر نیز وجود دارد. افرادی که از این طریق وارد سنگاپور میشوند میتوانند پس از 2 سال برای اخذ اقامت دائم و شهروندی سنگاپور اقدام کنند.

اخذ اقامت سنگاپور از طریق ازدواج

ازدواج با اتباع سنگاپور نیز یکی دیگر از راه های اخذ اقامت این کشور است و به نظر میرسد سریع‌ترین روش برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور باشد. برای اخذ اقامت سنگاپور از این طریق باید پس از ازدواج فرم های مربوطه را تکمیل و به اداره مهاجرت سنگاپور تحویل دهید. در نظر داشته باشید که برای صدور ویزا باید مبلغی حدود 40 دلار به اداره مهاجرت پرداخت کنید. پس از گذشت 6 ماه ویزای ازدواج برای شما صادر میشود و بعد از آن میتوانید برای اخذ اقامت دائم و تابعیت سنگاپور اقدام کنید.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0