20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی کشور سنگاپور

سنگاپور، کشوری که شما را حیرت زده خواهد کرد و قطعا فراتر از تصورات خیلی از مردم دنیا است. 

درباره سنگاپور

این کشور که کوچکترین کشور در جنوب شرق اسیا و در بالای خط استوا قرار دارد یکی از موفق ترین اقتصادهای بازار جهانی را دارد. اقتصاد این کشور در اصل بر پایه بازرگانی دریایی شکل گرفته است. رشد اقتصادی سنگاپور در سال های اخیر به طور میانگین سالانه ۶ درصد بود و باعث شد تا نحوه زندگی سنگاپوری ها را به طور چشم گیری رشد پیدا کند.

اطلاعات کلی در مورد ویزای توریستی سنگاپور

همانطور که میدانید بخش زیادی از درامد کشور سنگاپور از طریق صنعت گردشگری تامین میشود. ویزای توریستی سنگاپور 14 روزه می باشد و تا یک ماه بعد از صدور اعتبار دارد و یک بار ورود می باشد یعنی اگر پیش از تمام شدن مدت 14 روزه از این کشور خارج شدید باید مجدد برای ویزای توریستی سنگاپور درخواست دهید.

اقتصاد سنگاپور یکی از آزادانه ترین و بهترین اقتصادهای دنیا

این مجمع الجزایر که بعد از استقلال از بریتانیا، جمهوری سنگاپور نام گرفته کشوری مدرن است که دارای طبیعتی بکر و وصف ناشدنی میباشد. از همین رو این کشور سالانه پذیرای خیل عظیمی از گردشگران از سرتاسر دنیا میباشد.

سنگاپور هم مثل خیلی از کشورهای دنیا شرایط خاص خود را برای صدور ویزا دارد که ما در این مقاله این شرایط را برای شما بیان میکنیم.

روش های اخذ ویزای توریستی سنگاپور

درخواست آنلاین

برای درخواست ویزای توریستی سنگاپور به صورت آنلاین باید به سایت singaporevisaonline.sg مراجعه کنید. سپس با طی کردن مراحل میتوانید نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. از مزایای این روش میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 

 • در مدت 10 دقیقه میتوانید تمام مراحل را انجام دهید
 • نیازی به پست کردن پاسپورت و ... ندارید
 • بسیار سریع و راحت می باشد

 

درخواست از سفارت سنگاپور

 

باید همراه با مدارک مربوطه به سفارت سنگاپور مراجعه کرده و نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید و یا میتوانید از طریق آژانس های معتبر برای اخذ ویزای لیبل دار سنگاپور اقدام کنید. هرچند این نکته را باید در نظر بگیرید که سنگاپور در ایران سفارت ندارد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی سنگاپور

 

آنچه از ابتدا باید بدانید این است که مدارک مورد نیاز ویزای سنگاپور به دو دسته تقسیم می شوند. هنگام پر کردن فرم درخواست، تعداد چندین اسناد و اطلاعات از شما درخواست می شود. در این مقاله به مواردی اشاره خواهیم نمود که شما برای شروع مراحل به آنها نیاز دارید.

 

 • گذرنامه: کلیه متقاضیانی که مایل به اخذ ویزای سنگاپور بصورت آنلاین یا حضوری هستند نیاز به داشتن گذرنامه معتبر دارند. ازهمین رو، داشتن گذرنامه هنگام ورود به سنگاپور، به تنهایی قابل قبول نیست. مطابق سیاستهای کشور سنگاپور برای صدور ویزای سنگاپور، گذرنامه حداقل 6 ماه بعد از تاریخ عزیمت به سنگاپور، باید اعتبار داشته باشد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که گذرنامه حداقل یک صفحه خالی داشته باشد.
 • عکس دیجیتال: عکسی که در شناسایی بصری شما کمک  کند نیز لازم است، اما باید برخی دستورالعمل ها را دنبال کنید. به عنوان مثال عکس شما باید حداکثر در سه ماه گذشته گرفته شده باشد. ( برای درک بیشتر اهمیت موضوع عکس این مسئله لازم به ذکر و تعجب اور است که تعداد زیادی درخواست ویزا به دلیل مشکل عکس رد شده است).
 • آدرس پست الکترونیکی : یک فرایند درخواست آنلاین مستلزم آن است که ویزا شما از طریق نامه الکترونیکی برای شما ارسال شود. هنگام پر کردن فرم باید به آدرسی که می دهید دسترسی داشته باشید. در عین حال، به یاد داشته باشید که هنگام دریافت ایمیل، سند را چاپ کنید.
 • نحوه پرداخت: وقتی که ویزای سنگاپور را به صورت آنلاین دریافت می‌کنید، از شما خواسته می‌شود که در طول فرآیند درخواست، هزینه صدور ویزا را پرداخت کنید. همچنین شما می‌توانید از یک اعتبار بانکی یا کارت اعتباری استفاده کنید.  PayPal، Alipay و WeChat نیز پذیرفته میشود.

 

دومین دسته از اسناد مورد نیاز برای ویزای سنگاپور زمانی است که شما به فرودگاه سنگاپور رسیدید و ارائه موارد و اسناد زیر مورد نیاز می باشد.

 

 • اثبات بودجه کافی برای کل سفر
 • بلیط برگشت یا به بعد : مأمورین مهاجرت فقط می خواهند اطمینان حاصل كنند كه شما بیشتر از اجازه ویزا در سنگاپور نخواهید ماند
 • کارت اعزام یا سوار شدن کامل در سرویس حمل نقل درون شهری
 • مدارک ورودی برای مقصد بعدی شما : البته این امر صدق نمی کند مگر اینکه شما قصد داشته باشید از سنگاپور به کشور دیگری به غیر از مبدا سفر کنید.
 • گواهی واکسیناسیون تب زرد : فقط مربوط به ملیت های خاص یا سایر گردشگرانی است که در گذشته در یک کشور مستعد تب زرد بوده اند.

 

همانطور که می‌بینید، در هیچ یک از این فهرست ها چالش بحث برانگیز و سختی وجود ندارد، با این حال، به خاطر داشته باشید که این فهرست ممکن است کامل نباشد زیرا در برخی موارد دیگر افسران کنسولی صدور ویزا ممکن از شما مدارک دیگری هم دریافت نمایند. (به عنوان مثال: اگر با کودکی سفر میکنید که پدر یا مادر خود کودک همراه شما نیستند، در این صورت رضایت نامه والدین یا گواهی فوت انها الزامی است).

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0