20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در سنگاپور

درباره سنگاپور

سنگاپور کشوری مدرن و پویاست که با سرعت زیادی در حال پیشرفت است. این کشور با تعداد زیادی از دانشگاه‌های جهان در سطح بین‌المللی در ارتباط است و مقصدی عالی برای کسانی است که به دنبال تجربه‌ای بی‌نظیر و منحصر به فرد از تحصیلات عالی هستند و همچنین یکی از روش‌هایی است که برای اخذ اقامت سنگاپور در نظر گرفته میشود.

سنگاپور به استانداردهای بالای آموزش و یادگیری خود افتخار میکند و همچنین بسیاری از دانشگاه های آن ارتباطی قوی با صنعت کشور دارند به گونه‌ای که شما میتوانید درکنار تحصیل در سنگاپور به کسب تجربه عملی نیز بپردازید. این موضوع نه تنها باعث میشود که از درس خواندن لذت بیشتری ببرید بلکه این امکان را به شما میدهد که بسیار راحت‌تر در زمینه رشته تحصیلی خود به کار گرفته شوید.

سنگاپور دارای سیستم آموزشی پیشرفته‌ایست که فرصت‌های زیادی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. آموزش و پرورش اولویت اول سنگاپور است و این کشور به عنوان یک مدرسه جهانی شناخته شده است. تاکید زیاد بر آموزش و پرورش زمانی آغاز شد که نظام آموزشی مبتنی بر نظام آموزشی بریتانیا در سال 1823 توسط توماس استامفورد رافلز (بنیانگذار موسسه سنگاپور، که در حال حاضر مووسه رافلز نامیده میشود) معرفی شد. امروزه سنگاپور یکی از رهبران عالی در آسیا و در سراسر جهان است.

نام سه دانشگاه سنگاپور در رتبه بندی دانشگاه جهانی Q 2021 در میان 500 دانشگاه برتر جهان به چشم می‌خورد. به ترتیب دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) در این رتبه بندی در جایگاه 11 و دانشگاه فناوری نان یانگ سنگاپور در رتبه 12 و دانشگاه مدیریت سنگاپور 500 این رنبه بندی قرار دارند.

در این مقاله سعی داریم شما را با تحصیل در سنگاپور، هزینه تحصیل در سنگاپور، ویزای تحصیلی سنگاپور، و روند درخواست ویزای تحصیلی سنگاپور آشنا کنیم.

چرا سنگاپور؟

تحصیل در سنگاپور فقط فرصتی برای گذراندن چند سال از زندگی در یک مکان جذاب و هیجان‌انگیز نیست، بلکه فرصتی است برای مطالعه و آموزش در یک فرهنگ روشنفکر و پویا. سنگاپور بیش از اینکه مقصدی تفریحی برای تعطیلات باشد، یک مرکز عالی تحصیلی در جنوب شرق آسیاست. دانشگاه های این کشور دارای رتبه‌های بالا، استانداردهای آموزش و یادگیری بالا، و تسهیلات تحقیقی پیشرفته‌ای هستند. همچنین ویژگی‌هایی که باعث می‌شود دانشجویان زیادی هر ساله تحصیل در سنگاپور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند عبارتند از:

دانشگاه های معتبر: دو دانشگاه از شش دانشگاه سنگاپور در میان 100 دانشگاه برتر جهان هستند.

کمک هزینه های تحصیلی: بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان خارجی در سنگاپور وجود دارد.

تجهیزات آموزشی بسیار عالی: دانشگاه های سنگاپور دارای استانداردهای آموزشی بسیار بالا و تجهیزات و تسهیلات تحقیقی و آموزشی پیشرفته ای می‌باشند.

آموزش به زبان انگلیسی: دوره‌های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند و این زبان به عنوان زبان مادری بسیاری از اهالی سنگاپور به طور گسترده ای استفاده می شود.

کیفیت بالای زندگی: سنگاپور به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان نام‌گذاری شده است و پاکیزگی و آمار پایین جرم و جنایت و مصرف مواد مخدر سنگاپور را به یک مقصد امن برای دانشجویان تبدیل کرده است.

کار دانشجویی: در سنگاپور دانشجویان مجاز به 16 ساعت کار دانشجویی و کار پاره وقت در تعطیلات هستند.

 

 

دانشگاه های سنگاپور

دانشگاه های محلی سنگاپور

در سنگاپور 7 دانشگاه محلی وجود دارد (6 دانشگاه دولتی و 1 دانشگاه خصوصی) که عبارتند از:

 • دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)
 • دانشگاه تکنولوژی نانیانگ (NTU)
 • دانشگاه مدیریت سنگاپور (SMU)
 • موسسه تکنولوژی سنگاپور (SIT)
 • دانشگاه تکنولوژی و طراحی سنگاپور (SUTD)
 • دانشگاه علوم اجتماعی سنگاپور (SUSS)
 • دانشگاه مدیریت سنگاپور (SIM) – موسسه خصوصی

بودجه دانشگاه های دولتی توسط دولت تامین می شود و هم به دانشجویان محلی هم به دانشجویان بین‌المللی تعلق می‌گیرد. با اینکه این دانشگاه ها بودجه دولتی دریافت می‌کنند اما مستقل هستند. به این معنی که می توانند با استراتژی‌های خود، نوآوری، و تمایز باعث رشد و پیشرفت آموزش و پرورش، تحقیق و خدمات شوند.

دانشگاه های خصوصی علیرغم تامین بودجه به صورت خصوصی، کمک هزینه‌هایی را به عنوان یارانه برای دانشجویان پاره وقت و تمام وقت دریافت می کنند.

موسسات خارجی

علاوه بر دانشگاه های محلی، بسیاری از دانشگاه های برجسته جهان برنامه‌های تحصیلات تکمیلی خود را در سنگاپور، به صورت مستقل یا با همکاری دانشگاه های محلی، ارائه می دهند. وزارت آموزش و پرورش (MOE) مسئول آموزش عالی در سنگاپور است. با اینکه از سال 2011 موسسات خصوصی باید در شورای آموزش خصوصی ((CPE ثبت‌نام کنند، اما با این حال، در حال حاضر هیچ لیستی از دانشگاه های معتبر خارجی وجود ندارد و نیز هیچ مرکزی در سنگاپور وجود ندارد که مدارک تحصیلی این دانشگاه ها را به رسمیت بشناسد. بنابراین اگر مایل به تحصیل در سنگاپور هستید حتما بررسی کنید که آیا موسسه موردنظر از طرف مقامات مربوطه در کشور مبدا به رسمیت شناخته می شود یا خیر. همچنین مطمئن شوید که مدارک تحصیلی از موسسه خارج از کشور در زمینه‌های حرفه‌ای مانند مهندسی توسط سازمان حرفه‌ای مناسب به رسمیت شناخته شود.

 

 

آموزش عالی در سنگاپور به چه زبان هایی ارائه می‌شود؟

دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در سنگاپور هستند باید بدانند با وجود اینکه در سنگاپور 4 زبان رسمی انگلیسی، مالایی، چینی، و تامیل وجود دارد، متداول ترین زبان آموزش زبان انگلیسی است. برای ورود به دانشگاه های سنگاپور استانداردهای بالایی وجود دارد، به خصوص وقتی که زبان آموزش انگلیسی باشد. برای دانشجویانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست نمرات TOEFL و IELTS مد نظر قرار میگیرد و دانشجویان برای ورود به دانشگاه باید حداقل نمره لازم را کسب نمایند.

هزینه تحصیل در سنگاپور

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های دانشجویان در تصمیم‌گیری درمورد تحصیل در سنگاپور هزینه تحصیل است. هرچند هزینه تحصیل در سنگاپور خیلی زیاد نیست و از تحصیل در کشورهای شمالی امریکا و استرالیا ارزان‌تر خواهد بود. خلاصه‌ای از هزینه تحصیل در سنگاپور به شرح زیر است:

 • خوراک: 400 تا 500 دلار سنگاپور
 • حمل و نقل: 90 تا 180 دلار سنگاپور
 • مسکن: 450 تا 950 دلار سنگاپور
 • سایر هزینه ها (لوازم التحریر، لوازم بهداشتی، تفریح و ..): 400 تا 650 دلار سنگاپور
 • و شهریه دانشگاه:

 در جدول زیر به میانگین هزینه های مقاطع تحصیلی مختلف در سنگاپور اشاره کرده‌ایم تا بتوانید پیش از تصمیم گیری برای بودجه خود برنامه ریزی کنید:

 

مقطع تحصیلی شهریه (دلار سنگاپور) شهریه (دلار امریکا) دیپلم 6000 – 18000 4000 - 13000 پیش دانشگاهی 12000 – 18000 8500 – 12800 لیسانس 30000 – 60000 22000 – 43000 فوق لیسانس 30000 – 50000 (رشته های غیرپزشکی)

50000 – 90000 (رشته های پزشکی)

22000 – 35500 (رشته های غیرپزشکی)

35500 – 65000 (رشته های پزشکی)

 

 بورسیه تحصیلی سنگاپور

بورسیه تحصیلی سنگاپور انواع مختلفی دارد که بیشتر برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا ارائه می‌شود. چند مورد از مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیلی سنگاپور به شرح زیر است:

بورسیه تحصیلی A*STAR

این بورسیه در هر سال به 240 دانشجو اعطا می شود و برای دانشجویانی است که قبلا تجربه تحصیل در سنگاپور را داشته‌اند.

بورسیه تحصیلی سینگا (SINGA) سنگاپور

بورسیه سینگا برای دانشجویان ایرانی بسیار مناسب است و مخصوص افرادی است که برای بار اول قصد تحصیل در سنگاپور را دارند. این بورسیه در مقطع دکترا ارائه شده و به طور معمول 2000 تا 2500 دلار در ماه می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور

این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به میزان 12000 تا 15000 دلار و در مقطع دکترا میزان 20000 تا 25000 دلار ارائه میشود.

بورسیه تحصیلی کالج شلتون سنگاپور

بورسیه کالج شلتون در 3 نوع مختلف و با توجه به شرایط دانشجو و دانش آموز ارائه می‌شود و نیز امکان انتقال دانش آموزان را به دانشگاه های برتر امریکا و اروپا فراهم می کند.

بورسیه تحصیلی کارشناسی سنگاپور

بورسیه کارشناسی همانطور که از نام آن پیداست به دانشجویان مقطع کارشناسی تعلق میگیرد. برای اخذ این بورسیه داشتن مدرک زبان معتبر مانند تافل یا آیلتس، و معدل خوب در دوره متوسطه ضروری است.

 

 

ویزای تحصیلی سنگاپور

دانشجویان برای تحصیل در سنگاپور به گذرنامه دانشجویی نیاز دارند. البته بعضی از دانشجویان علاوه بر گذرنامه دانشجویی به یک ویزا نیز نیاز دارند و پس از پذیرفته شدن در دانشگاه باید برای این ویزا درخواست دهند. اما برای اخذ گذرنامه باید یک یا دو ماه قبل از شروع دوره برای درخواست از اداره مهاجرت و بازرسی (ICA) از طریق سامانه آنلاین پذیرش و ثبت نام (SOLAR) اقدام کنند. توجه داشته باشید که در صورت اخذ ویزا، بلافاصله پس از ورود به سنگاپور باید محل زندگی خود را مشخص کنید و پس آن مراحل ثبت نام در دانشگاه را انجام بدهید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
سارا
سلام خسته نباشید برای پذیرش در دانشگاه ملی سنگاپور باید چجوری اقدام کنم ؟