20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت دائم 7 کشور برتر اروپا

در این مقاله درباره 7 کشور برتر اروپایی در سال 2020 جهت اقامت دائم و دریافت پاس دوم توضیح داده شده است. با موسسه حامی مهاجر همراه باشید.

1.قبرس

دریافت اقامت دائم و تبعیت قبرس از طریق خرید ملکی تازه ساخت به ارزش 300.000 یورو امکان پذیر است.

در اکثر کشورهای اروپایی که اقامت دائم آن ها از طریق خرید ملک امکان پذیر است شرطی مبنی بر سرمایه گذاری و خرید ملک توسط شخص متقاضی وجود دارد که کمی پروسه اقامت را دشوار می کند. اما در کشور قبرس متقاضیان قادر خواهند بود تا با اجازه دسترسی به شخصی دیگر (مانند همسر) پروسه قرارداد و مالکیت ملک را واگذار کنند.

از دیگر مزایای اخذ اقامت دائم قبرس شرط حضور کمیست که برای اتباع خارجی در نظر گرفته شده است چرا که تنها با یک روز حضور در هر دو سال متقاضی می تواند شرایط اقامت دائم خود را حفظ کند. همچنین دارندگان اقامت دائمی قبرس پس از 12 ماه زندگی در این کشور می توانند برای تابعیت قبرس نیز اقدام نمایند.

2.یونان

با سرمایه گذاری به حداقل ارزش 250.000 یورو شما می توانید صاحب ملک، ویزای طلایی و اقامت دائمی یونان شوید که نسبت به اکثر کشورهای اروپایی ملبغ کمتری را در بر می گیرد. همچنین کشور یونان به شما این اجازه را خواهد داد تا حداقل مبلغ سرمایه گذاری که 250.000 یورو می باشد را به طور ماهانه وارد این کشور کنید. زمانی که این مبلغ به حد نساب خود برسد اجازه خرید ملک و سرمایه گذاری را خواهید داشت.

پس از سرمایه گذاری در یونان و اخذ اقامت دائم این کشور شما می توانید در تمامی کشورهای شینگن سفر کنید بدون این که حتی یک روز را در یونان سپری کرده باشید. به عبارتی دیگر، کشور یونان هیچگونه شرط حضوری برای مهاجرینی که در این کشور سرمایه گذاری کرده اند تائین نکرده است. اما شرایط برای دریافت پاسپورت و تابعیت یونان متفاوت است، چرا که متقاضی باید مدتی را در کشور اقامت داشته باشد و زبان یونانی را یاد بیاموزد (لزومی به مسلط شدن نیست و تنها آشنایی با کلیت این زبان کفایت می کند).

صرفا این نکته را بخاطر داشته باشید که خدمت سربازی برای مردان زیر 45 سال در یونان اجباری می باشد. بنابراین توجه داشته باشید که در صورت زندگی و اخذ  شهروندی یونان صاحب فرزندی در این کشور شوید شوید وی از سربازی معاف نخواهد بود.

3.لتونی

در زمانی متقاضیان تنها با سرمایه گذاری به ارزش 160.000 یورو می توانستند اقامت دائم این کشور را کسب کنند که مقرون به صرفه ترین روش برای دریافت اقامت در یک کشور اروپایی محسوب می شد. اما در حال حاظر متقاضیان اقامت دائم لتونی باید 250.000 یورو به همراه 5% از ارزش ملک جهت صدور اقامت دائم پرداخت کنند که کماکان نیز نسبت به بسیاری از کشورهای شینگن ارزان تر است.

برای حفظ اقامت دائم لتونی یک روز حضور در سال کفایت می کند. اما اگر برنامه شما اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور است ملزم هستید تا 10 سال در این کشور اقامت داشته باشید و زبان لتونیایی را یاد بگیرید. همچنین از دیگر شرایط تابعیت این کشور باطل کردن پاسپورت اولیه است، بنابراین دریافت پاس دوم در لتونی معنایی نخواهد داشت.

بیشتر بدانید: ثبت نام در لاتاری

4.مالت

برای اخذ اقامت دائم مالت، متقاضان باید ملکی به حداقل ارزش 320.000 یورو خریده داری کنند (در صورت خرید ملک در جزیره Gozo 270.000 یورو). همچنین علاوه بر سرمایه گذاری و خرید ملک مذکور، متقاضی باید در اوراق بهاداری به ارزش 250.000 یورو سرمایه گذاری کند و مبلغ 30.000 یورو به صندوق توسعه ملی مالت اهدا کند. توجه داشته باشید که امکان بازگشت اوراق خریداری شده وجود دارد اما ملبغ پرداخت شده جهت توسعه صندق ملی مالت بدون برگشت خواهد بود.

اخذ اقامت دائم  و سریع مالت (fast track) از طریق سرمایه گذاری در ملک به حداقل ارزش 350.000 یورو به همراه 150.000 یورو سرمایه گذاری در اوراق بهادار دولت مالت و پرداخت 650.000  یورو به صندوق توسعه ملی این کشور امکان پذیر است. اخذ پاسپورت و تابعیت مالت نیز پس از 12  ماه اقامت کامل امکان پذیر می باشد. اگر شما قصد اقامت در مالت به همراه همسر خود را دارید باید 6 ماه از یک سال را در این کشور زندگی کرده باشید و مبلغ 25.000 یورو جهت صدور اقامت وی پرداخت نمایید.

درآمد خارجی مقیمان این کشور از مالیات کم و ثابت 15 درصدی برخورد دار خواهد شد که یکی از مزایای اقامت در کشور مالت به شمار می رود. همچنین یکی از زبان های رسمی مالت انگلیسی است.

5.مونته نگرو

در حال حاظر کشور منته نگرو برنامه ای تحت عنوان ویزای طلایی ندارد اما متقاضیانی که تنها با پرداخت 50.000 یورو اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می کنند قادر خواهند بود تا اقامت دائمی منته نگرو را بدست آورند.

در کنار حسن بزرگ اقامت در مونته نگرو که با حداقل مبلغ سرمایه گذاری افراد می توانند در کشور اقامت دائم دریافت کنند، این کشور دارای معایبی نیز می باشد از جمله:

  • شما باید به طور سالانه اقامت خود را تمدید کنید
  • منته نگرو عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن نمی باشد
  • مانند لتونی اخذ تابعیت دوگانه در منته نگرو ممکن نیست

6.پرتغال

اخذ اقامت دائم پرتغال از روش های مختلفی نظیر اهدا کردن پول به پژوهش های علمی یا هنری این کشور، ایجاد کسب و کار و کارآفرینی ممکن است اما آسان ترین روش اخذ اقامت دائم پرتغال خرید ملک است. با سرمایه گذاری در ملکی به ارزش 350.000 یورو برای خانه های 30 سال ساخت و یا پرداخت 500.000 یورو برای خرید یک ملک نو ساز شما می توانید اقامت دائم پرتغال را بدست آورید. همچنین جهت خرید ملک در مناطق کم جمعیت ( تقریبا هرجایی از پرتغال به جز مناطق ساحلی) حداقل میزان سرمایه گذاری 20 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

برای حفظ اقامت دائم خود در پرتغال متقاضیان موظف هستند که حداقل 7 روز در 1 سال اول ورود و 14 روز به ازای هر 2 سال را در پرتغال سپری کنند. از این جهت پرتغال شرایط بسیار مطلوبی را برای اخذ پاس دوم ایجاد کرده است. همچنین کشور پرتغال به تازگی شرط درخواست تابعیت را از 6 سال به 5 سال کاهش داده و اخذ تابعیت را برای اتباع خارجی آسان تر کرده است. علاوه بر آن در برنامه ای کشور پرتغال مالیات بر درآمد مهاجرین خود را کم کرده و حتی در شرایطی آن ها را معاف از پرداخت مالیات کرده است که این مورد در برنامه ویزای طلایی کشور های دیگر مشهود نیست.

7.اسپانیا

برای دریافت اقامت دائمی اسپانیا از طریق خرید ملک متقاضیان باید حداقل مبلغ 500.000 یورو در این کشور سرمایه گذاری کنند که نسبت به سایر کشور های اروپایی هزینه بیشتری را در بر می گیرد. همچنین متقاضیان هر دو سال یک بار باید برای تمدید اقامت دائم خود اقدام نمایند که این عدد در سایر کشورهای شینگن 5 سال است.

از طرفی کشور اسپانیا شرط حضوری برای متقاضیان ویزای طلایی در نظر نخواهد گرفت. البته به خاطر داشته باشید که اگر در اسپانیا ملکی خریداری شود که  نه شخصی در آن سکونت داشته باشد و نه به اجاره گذاشته شده باشد وی شامل مالیات محسوسی خواهد شد.

جهت اخذ تابعیت اسپانیا متقاضی باید 10 سال در این کشور زندگی کند و زبان اسپانیایی را بیاموزد. همچنین اسپانیا تابعیت دوگانه را مورد پذیرش قرار نخواهد داد.

در اینجا هفت کشور برای اخذ اقامت دائم اروپا معرفی شد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر، روش های اخذ اقامت اروپا را مطالعه فرمایید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0