20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ازدواج در اسپانیا

ازدواج با یک فرد اسپانیایی و حداقل یک سال زندگی در اسپانیا ، ساده ترین روش برای اخذ اقامت اسپانیا است. شما پس از ازدواج با یک شهروند اسپانیایی و گذراندن یک سال در اسپانیا، می توانید برای گرفتن تابعیت اسپانیا اقدام نمائید. این بدین معنی است که در زمان درخواست برای اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در اسپانیا ، باید ثابت کنید که حداقل یک سال اقامت قانونی در اسپانیا داشته اید. اقامت در اسپانیا به شما داده خواهد شد، چون شما با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کرده اید و ازدواج در اسپانیا داشته اید. این روند حداقل 3 ماه به طول می انجامد و برای درخواست دادن ملیت اسپانیایی از طریق ثبت احوال می توانید اقدام کنید.
 

ازدواج در اسپانیا به 3 صورت برگزار می شود

1.ازدواج مدنی
2.مشارکت مدنی
3.ازدواج مذهبی

ازدواج مدنی

 

یکی از راه های ازدواج در اسپانیا ازدواج مندی می باشد. ازدواج مدنی به فرایند ازدواج از طریق قانونی که جنبه های مذهبی را در خواهد گرفت اطلاق می شود. باید بدانید که با ازدواج در اسپانیا از طریق ازدواج مدنی تمامی حقوق مالکیت، ارث، حقوق بازنشستگی، افراد حفظ خواهد شد. متقاضیان ازدواج مدنی برای ثبت ازدواج در اسپانیا باید به اداره ثبت مدنی مراجعه نمایند. فرایند در نظر گرفته شده برای ازدواج مدنی با ارائه یک درخواست جهت دریافت مجوز ازدواج آغاز می شود. افراد برای ازدواج باید این گواهی را در اختیار داشته باشند. این گواهی با توجه به شرایط صادر می شود و این درخواست باید به صورت قانونی تکمیل شود. 

مشارکت مدنی

بسیاری از جوامع خود مختار اسپانیا از فرایند اتحادیه های مدنی، شروع زندگی بدون ثبت آن در دفاتر ثبت که بین زوج های همجنس اتفاق می افتد، استفاده می کنند. باید بدانید که حقوق خویشاوندی، ارث و اموال برای آنان در نظر گرفته خواهد شد. 

ازدواج مذهبی

 

 

کاتولیکان رومی، پروتستان ها، یهودیان و مسلمانان قادر به ازدواج در اسپانیا بدون در نظر گرفتن شرایط دوم ازدواج مدنی خواهند بود و این ازدواج به صورت قانونی می باشد. باید بدانید که قوانین در نظر گرفته شده برای این نوع ازدواج همانند قوانین ازدواج مدنی خواهد بود.

شرایط ازدواج در اسپانیا

زوج های همجنس می توانند ازدواج خود را در اسپانیا ثبت کنند، چرا که این امر امکان استفاده از حقوق قانونی را برای آنان ممکن می کند. علاوه بر این از مزیت پذیرش و مالیات بر ارث برخوردار خواهند شد. مزایای دیگری در نظر گرفته شده مانند: حقوق بازنشستگی، به رسمیت شناخته شدن مهاجرت، عزیمت برای اهداف مالیاتی، مالیات بر ارث و حفاظت از خشونت های خانگی را بر خواهد گرفت. باید به خاطر داشته باشید که عدم ثبت ازدواج می تواند عواقب جدی را به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال این امر عدم بهرمندی از مالیات بر ارث اسپانیا را در بر خواهد داشت.

الزامات ازدواج در اسپانیا

الزامات مورد نیاز برای ازدواج مذهبی با توجه به فرقه و مکان زندگی متقاضیان خواهد بود. برای این که ازدواج مذهبی، ازدواجی رسمی در اسپانیا است و ازدواج رسمی بایستی توسط مقامات مدنی محلی به ثبت برسد. بدین ترتیب ثبت ازدواج در اداره ثبت احوال بسیار مهم است. شرایط ازدواج مدنی با توجه به فرقه و منطقه زندگی افراد می باشد و این شرایط مابین متقاضیان مختلف است.

ازدواج اسلامی، یهودی و کاتولیک در اسپانیا

ازدواج اسلامی یا یهودی افراد ملزم به دریافت مجوز ازدواج از مقامات مدنی خواهند بود. برای ازدواج کاتولیک اسناد مورد نیاز باید به کشیش داده شود و اگر شما قصد برگزاری ازدواج کاتولیک را در سر دارید و یا اینکه نامزد شما یک فرد خارجی در اسپانیا می باشد، شما باید با اسقفی که متعلق به آن منطقه می باشد تماس بگیرید. به طور کلی ازدواج کاتولیکی یک تا سه هفته به طول می انجامد.

فرایند ازدواج در اسپانیا

ازدواج در اسپانیا بسیار وقت گیر خواهد بود. بنابراین متقاضیان باید زمان کافی برای کارهای اداری ازدواج در نظر بگیرند. در مرحله اول هر دو طرف باید موارد مورد نیاز برای پردازش فایل که مطابق با قانون ثبت نام می باشد را انجام دهند و تمامی موارد بایستی قانونی صورت گیرد. اگر طرفین ازدواج در اسپانیا، هیچ کدام شهروند اسپانیایی نباشند، باید بدانید که حتما یکی از طرفین باید به مدت حداقل 2 سال در این کشور اقامت داشته باشد. تمامی شرایط زوج در اداره ثبت مدنی بررسی می شود و توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر با وب سایت وزارت اسپانیایی یا دادگستری اسپانیا ارتباط برقرار کنید. 

مراسم ازدواج در اسپانیا

 

 

مراسم ازدواج در اسپانیا در دادگاه و یا سالن شهر که توسط شهردار و یا عضو شورا صورت می گیرد، برگزار خواهد شد. پس از مراسم، فرایند ازدواج به صورت رسمی شناخته می شود و علاوه بر این تاریخ، زمان و محل ثبت ازدواج نیز ثبت خواهد شد. یک مراسم مذهبی پس از مراسم مدنی به دلخواه برگزار می شود. شما بایستی نسبت به این امر که مراسم مذهبی برگزار می شود آگاه داشته باشید.

اقامت از طریق ازدواج در اسپانیا

برای دریافت اقامت از طریق ازدواج در اسپانیا ابتدا باید ازدواج خود در این کشور را ثبت نمائید و باید درخواست خود را در منطقه زندگی خود انجام دهید. این درخواست باید به همراه گواهی تولد همسر، گواهی تولد متقاضی به همراه پاسپورت هایتان باشد . بعد از این که وضعیت خود و همسرتان را در شهر داری به ثبت برسانید، به طور معمول برای چند هفته بعد به شما وقت می دهند.

مدارک مورد نیاز جهت اقامت از طریق ازدواج در اسپانیا

 • کارت شناسایی همسر.
 • پاسپورت همسر و متقاضی.
 • فرم تکمیل شده EX 16.
 • دو کپی از سند ازدواج صادر شده از اسپانیا.
 • یک کپی از ثبت نام وضعیت شما در شهرداری.
 • سه عکس رنگی پاسپورتی.

مراجعه به دفتر پلیس

بعد از ارسال مدارک، از دفتر پلیس یک نامه دریافت می کنید که در زمان درج شده در نامه، به دفتر پلیس مراجعه کنید. پروسه ارسال این نامه ممکن است چند ماه طول بکشد. زمان مراجعه به دفتر پلیس باید نامه ارسال شده از دفتر پلیس، سه عکس پاسپورتی و ثبت وضعیت خود در شهرداری را همراه داشته باشید. سپس فرمی را به شما تحویل می دهند که طبق آن باید به بانک مراجعه و 10 یورو به حساب پلیس اسپانیا منتقل کنید. بعد از انجام تمام این کار ها حدود 1 ماه بعد نامه دیگری حاوی کارت اقامت در اسپانیا دریافت می کنید. کارت اقامت اسپانیا پنج سال اعتبار خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز ازدواج در اسپانیا

 • گواهی تولد (ترجمه به زبان اسپانیایی).
 • گذرنامه معتبر.
 • گواهی وضعیت تاهل.
 • گواهی عدم ممانعت .
 • مدرک طلاق (در صورت متارکه).
 • ثبت گواهی ازدواج در تالار شهر اسپانیا.
 • تکمیل فرم درخواست ازدواج در اسپانیا و ارائه آن به ایستگاه پلیس ملی.

مدارک درخواست تابعیت از طریق ازدواج در اسپانیا

 • گواهی تولد (ترجمه به زبان اسپانیایی)
 • گواهی نامه قضایی صادر شده توسط مقامات کشور مبدا.
 • گواهی نامه قضایی صادر شده توسط مقامات اسپانیا.
 • گواهی از طرف شهرداری محل سکونت شما.
 • مدرک یک سال اقامت قانونی شما در اسپانیا.
 • گواهی تولد همسر اسپانیایی.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0