50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ اقامت سریلانکا

اخذ اقامت سریلانکا دارای راه‌های مختلفی است. شما می‌توانید از راه تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج اقامت سریلانکا را بدست آورید. در این مقاله هر یک از روش‌های فوق را به طور کلی و مختصر توضیح می‌دهیم. جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا ( نام قدیمی آن سیلان) جزیره‌ای است واقع در جنوب آسیا که پایتخت سیاسی آن شهر سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری‌اش شهر کلمبو است. صنعت توریسم و گردشگری یکی از عمده‌ترین مشاغل در کشور سریلانکا است که آشنایی با زبان انگلیسی و یا زبانهای اصلی کشور سریلانکا یعنی زبان سینهالی و زبان تامیلی می‌تواند برای کسب و کار در این بخش برای متقاضیان خارجی مناسب باشد. برای بررسی سایر اقامت‌ها می‌توانید مقاله‌های اقامت اسپانیا ، اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری ، شهروندی مولداوی را مطالعه کنید.

اخذ اقامت سریلانکا از طریق سرمایه گذاری

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کشور سریلانکا ۲۵۰ هزار دلار امریکاست. دارندۀ این ویزا می‌تواند همسر و فرزندان خود را همراه خود به سریلانکا ببرد. در صورت توافق  با درخواست متقاضی این نوع ویزا شخص می‌تواند به مدت ۵ سال ویزای مالتیپل داشته و به دفعات به این کشور ورود یا خروج داشته باشد.

سهام شرکتی

یکی از ساده‌ترین روشهای سرمایه گذاری در سریلانکا از خارج از کشور، سرمایه گذاری در سهام شرکتی است که در این کشور فعالیت دارد. از آنجا که معاملات سهام براساس مبادلات محلی انجام می‌شود، سرمایه گذاران خارجی می‌توانند قبض‌های سپردۀ شرکتهای خارجی را بخرند. به عنوان مثال یکی از بزرگترین بانک‌ها در سریلانکا واقع است که این بانکها  خدمات و تولیدات مالی متنوعی را برای سریلانکا، آسیای شرقی  و منطقه  فراهم می‌کند.

صندوق قابل معامله در بورس یا ETF متمرکز در سریلانکا

آن دسته از سرمایه گذارانی که بدون سرمایه گذاری در سهام فردی قصد ارائۀ سهام به سریلانکا دارند باید از یک ETF استفاده کنند. دو نوع ETF وجود دارد که به ویژه بر کشور سریلانکا متمرکز است و سایر ETF ها در دستۀ آسیای شرقی  و بازار نوظهور قرار می‌گیرند. هر دو روش‌های متنوعی را برای سرمایه گذاری در ۲۷ سهام سریلانکا ارائه می‌دهند.

بخش‌های ویژه

سریلانکا به طور جدی از سرمایه گذاری خارجی در بخشهای تجارت، تولید و خدمات استقبال می‌کند. بخش تجارت این فرصت را در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهد که در زمینه‌های در حال رشد  سرمایه گذاری نمایند. بخش تولید نیز سرمایه گذاری در زمینه‌های خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی، مصالح ساختمانی، فلزکاری، سیستم های مُد و پلاستیک را به خارجی‌ها پیشنهاد می‌دهد. از سوی دیگر سرمایه گذاران خارجی در بخش خدمات می‌توانند در زمینه‌های نرم افزار، برون سپاری، سهام خصوصی، زیرساخت‌های هتل، مراکز خدمات مشترک، محصولات نفت و گاز و انرژی فعالیت داشته باشند. چنانچه قصد دارید به اطلاعات بیشتری در این زمینه دست یابید وزارت بازرگانی و گردشگری سریلانکا بهترین منبع بشمار می‌رود.

ثبت شرکت

در سریلانکا امکان ثبت شرکت مستقل با ارائه طرح توجیحی اقتصادی یا همان بیزینس پلن وجود دارد و باید بگوییم با توجه به نقاط قوت این کشور در صنایع و مشاغل مختلف بهترین نوع ثبت شرکت خدماتی با مسئولیت محدود در زمینه صنایع تبدیلی، مواد غذایی، توریسم، هتلداری می باشد. جهت ثبت شرکت در کشور سریلانکا متقاضی باید یک طرح توجیحی اقتصادی ارائه کند و می بایست معادل 1000 دلار هزینه جهت تصویب این طرح و ثبت شرکت در سریلانکا پرداخت کند. و متقاضی باید اثبات نماید که در کشور خود حداقل 5 سال سابقه کسب و کار مرتبط با موضوع شرکت مورد درخواست را داشته و تمکن مالی با متوسط 10000دلار در یکسال گذشته را به اثبات برساند.
 
 

اخذ اقامت سریلانکا از طریق ازدواج

زمانیکه تبعه یک کشور خارجی قصد مهاجرت به سریلانکا و ازدواج با یک شهروند سریلانکایی و اخذ اقامت سریلانکا و تابعیت انجا را دارد با معرفی شهروند مورد نظر موضوع به دایره مهاجرت سریلانکا ارجاع داده می‌شود و با ارائه اطلاعات کامل شخصی و اثبات استقلال مالی از طرف هر دو نفر موضوع مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. پس از تایید فرم‌ها و مدارک، ویزای نامزدی جهت ورود به سریلانکا برای متقاضی صادر می‌شود و در صورتی که یک ماه پس از ورود فرد به کشور سریلانکا عقد ازدواج مطابق یکی از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی کشور سریلانکا به ثبت برسد، اقامت یک ساله فرد متقاضی صادر می‌شود. پس از سه سال زندگی مشترک و عدم در خواست کمک مالی از دولت توسط زوجین این اقامت به اقامت دائم تبدیل خواهد شد و پس از گذشت ۵ سال زندگی مشترک زوجین و در صورت رعایت کامل قوانین مهاجرت، فرد متقاضی می‌تَواند درخواست تابعیت کشور سریلانکا را به وزارت کشور سریلانکا ارائه دهد و پس از ادای سوگند شهروند سریلانکا محسوب خواهد شد.

اخذ اقامت سریلانکا پس از تحصیل

بخش آموزش عالی سریلانکا در حال رشد است و این کشور در حال حاضر دارای بالاترین نرخ سواد آموزی در آسیای جنوبی است. مدارک تحصیلی دانشگاههای سریلانکا در سراسر جهان معتبر می‌باشد. شما برای تحصیل در سریلانکا باید سطح زبان انگلیسی‌تان در سطح C  یا بالاتر باشد و یا مدرک IELTS  یا مدرک مورد نیاز برای دانشگاه مورد پذیرش تان را داشته باشید. برای پذیرش در دوره‌های لیسانس شما یا اَز طریق پذیرش در دانشگاهها یا کالج‌ها در خواست دهید. برای ورود به برنامه‌های تحصیلات تکمیلی نیز می‌توانید اَز طریقِ آنلاین درخواست خود را برای پذیرش دانشگاه ارسال کنید.

کار پس از تحصیل 

دانشجویانی که در سریلانکا فارغ التحصیل می‌شوند، می‌توانند از طَریق موسسات کاریابی این کشور در خصوص پیدا کردن شغل مناسب اقدام کنند. یافتن شغل همراه با حقوق در سریلانکا ممکن است برای فارغ التحصیلان کمی دشوار باشد، اما فرصت‌های داوطلبانۀ فراوانی مثل نگهداری از حیوانات فیل و لاکپشت در پارک‌های این کشور، کار کردن در مراکز نگهداری از کودکان یتیم، ساخت و ساز و اشتغال در تعاونی‌های ساختمانی برای فارغ التحصیلان وجود دارد. بسیاری از فارغ التحصیلان اروپایی که تحصیل در سریلانکا را انتخاب کرده‌اند، به مشاغل داوطلبانه و امدادی یا آموزش زبان انگلیسی به کودکان و بزرگسالان یا انجام سایر فعالیت‌های سازمان غیر دولتی NGO مشغول‌اند. استخدام در مشاغل رسمی برای دانشجویان سخت است اما بعضی حوزه‌های خاص مثل صنعت توریسم و گردشگری فرصت مناسبی برای فارغ التحصیلان برای کار و کسب درآمد است. داشتن اطلاعات در خصوص زبان‌های سینهالی و تامیل به عنوان زبانهای رسمی سریلانکا می‌تواند به دانشجویان خارجی کمک شایانی نماید. با این حال زبان انگلیسی به طور گسترده، به ویژه در محل کسب و کار و برای فارغ التحصیلان جزو ملزومات به حساب می‌آید.
 
 

اخذ اقامت سریلانکا از طریق ویزای کاری

اخذ ویزای کار برای افرادی که قصد کار در کشور سریلانکا دارند، با مجوز رسمی استخدام صادر می‌شود.  برای اخذ ویزای کار کشور سریلانکا، فرد متقاضی از راه تماس مستقیم یا شبکه‌ای اینترنتی با شرکت‌های معتبر اقدام به پیدا کردن کار می‌کند تا بتواند پیشنهاد کاری یا  job offer را از یک کارفرما دریافت کند. برای پیدا کردن کار دَر سریلانکا ، فرد متقاضی بایستی رزومه شخصی خود حاوی اطلاعات تحصیلی، کاری و امتیازات مرتبط دیگر با کار را جهت ارسال آماده کرده و از طریق منابع شغلی اقدام به در خواست برای اخذ مجوز کار نماید. ورود شخص برای کار کردن در سری لانکا در ابتدا برای مدت مشخصی داده می شود.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0