20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

حداقل دستمزد در استرالیا

استرالیا کشوری پر از آفتاب فراوان و مناظر طبیعی خیره­ کننده است. اگر عاشق بیرون رفتن هستید، استرالیا ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد. با این حال، این کشور جزو دوازدهمین کشور پر هزینه جهان است. سوالی که اینجا مطرح می­شود این است که آیا می­توانید با حداقل دستمزد خود در استرالیا زندگی کنید؟ ادامه این مقاله را بخوانید تا در مورد حداقل دستمزد در استرالیا اطلاعاتی کسب کنید.

حداقل دستمزد در استرالیا چه قدر است؟

حداقل دستمزد استرالیا در حال حاضر 18.29 دلار در هر ساعت یا 694.90 دلار در هر 38 ساعت در هفته (بدون مالیات) است.

چه کسی حداقل دستمزدها را تعیین می­کنند؟ آخرین افزایش چه موقع بود؟

در استرالیا، حداقل دستمزد توسط کمیسیون کار منصفانه (FWC) تعیین می­شود و حداقل دستمزدهای دریافتی کارمندان در سیستم روابط ملی کار هر سال بررسی می­کند. این بررسی چندین نکته را در نظر می گیرد. این سازمان به ارسال نامه ­های کتبی از طرف مردم و سازمان ­­ها می­ پردازد و از آنها سوالاتی همچون آیا فکر می­کنند حداقل دستمزد باید تغییر کند یا همین میزان بماند، می­پرسند. این هیئت همچنین قبل از تصمیم­گیری، به تحقیق و مشاوره با کارشناسان اقتصاد می­پردازد و پس از انجام بررسی ­های خود، حکم حداقل دستمزد ملی را منتشر می­کند و حداقل دستمزد جدید از تاریخ 1 جولای هر سال به مرحله اجرا می رسد.

حداقل دستمزد استرالیا اخیراً در تاریخ 1 جولای 2017 از 17.70 دلار در ساعت به 18.29 دلار در ساعت، افزایش یافته است.

آیا حداقل دستمزد بسته به مناطق مختلف در استرالیا متفاوت است؟

نه، استرالیا برای ایالت ­های مختلف خود حداقل دستمزد مختلفی ندارد. یک حداقل دستمزد ملی وجود دارد که در کل کشور اعمال می­شود.

آیا حداقل دستمزد با توجه به سن در استرالیا متفاوت است؟

استرالیا در بعضی از صنایع حداقل دستمزد متفاوت برای نیروی کار زیر سن قانونی یا هر نیروی کاری که زیر 21 سال داشته باشند، دارد. به طور کلی، بسته به سن آنها، به کارمندان زیر سن قانونی بخشی از میزان دستمزد بزرگسالان پرداخت می­شود. به عنوان مثال، یک نیروی کار 17 ساله در استرالیا حق 60 درصد از حداقل دستمزد بزرگسالان را دارد. روزی که این نیروی کار 18 ساله شود، وی حق دریافت 70 درصد از حداقل دستمزد بزرگسال را دارد. چنین نیروهای کاری حق دارند در هر سال 10 درصد به میزان حقوقشان اضافه شود تا اینکه 21 ساله شود و در این صورت حق دریافت حداقل دریافت دستمزد بالغ را خواهد داشت.

با این حال، در برخی صنایع، دستمزد خردسال اعمال نمی­شود. دادرس کار عادلانه استرالیا یک محاسبه­ گر را در وب سایت خود ارائه می­دهد تا ببینید بسته به صنعت و سن آنها، حداقل دستمزدهای کارگران زیر سن قانونی چه میزان است.

آیا حداقل دستمزد متفاوت برای کارآموزی یا کارورزی وجود دارد؟

به کارآموزان یا کارورزان می­توان نسبت به حداقل دستمزد در استرالیا، میزان متفاوتی پرداخت کرد، اما تنها در صورتی این امکان وجود دارد که یک قرارداد رسمی آموزش با کارفرمای خود وجود داشته باشد. چه کارآموز در زمان کارآموزی هنوز در مدرسه باشد و چه در صنعتی مشغول به کار است، این نرخ ها بسته به سن کارآموز متفاوت است. کمیسیون کار منصفانه (FWC) یک محاسبه گر پرداخت در وب سایت خود دارد. این می­تواند به تعیین حقوق کارآموزان و کارورزان کمک کند.

از نظر تاریخی، حداقل دستمزد با گذشت زمان چه میزان تغییر کرده است؟

استرالیا از دهه 1890 هنگامی که صنایع پس از اعتراض کارگران به دلیل شرایط نامناسب کار، شروع به تعیین حداقل دستمزد خود کردند، نوعی از حداقل دستمزد خود را داشتند. حداقل­ های تعیین شده در آن زمان متفاوت بودند، اما به اندازه سه شیلینگ (shilling) در روز بودند و محدودیتی برای چند ساعت کار در روز وجود نداشت. قانون فعلی دستمزد منصفانه در استرالیا، که پنلی را برای بررسی و تصمیم­گیری در مورد افزایش حداقل دستمزد در هر سال ارائه کرده، در سال 2009 تصویب شد. از آن زمان، این هیئت افزایش سالانه 2 تا 4 درصد به حداقل دستمزد را تصویب کرده است.

برای مراقبت­های بهداشتی یا بیمه درمانی ملی حداقل چه میزان باید در ماه کار کنید؟

تمام شهروندان و ساکنان دائم استرالیا و نیوزلند بدون در نظر گرفتن درآمد آنها، از خدمات درمانی ملی واجد شرایط هستند. با این حال، مراقبت­ های بهداشتی عمومی در استرالیا هزینه ­های درمانی در بیمارستان­ های خصوصی را پوشش نمی­دهد، بنابراین بسیاری از ساکنان برنامه­ های مراقبت ­های بهداشتی دیگری را نیز خریداری می­کنند. هزینه این طرح­ ها از طرف شرکت­ های ارائه ­دهنده خدمات تعیین می­شود.

هزینه زندگی در استرالیا چقدر است؟ واقعاً چقدر می ­توانید از پس آن بر آیید؟

استرالیا دوازدهمین کشور گران قیمت جهان برای زندگی است. هزینه کلی زندگی 9 درصد بیشتر از ایالات متحده است، اما 10 درصد ارزان ­تر از لندن است. چیزهایی مانند مواد غذایی و وعده ­های غذایی رستوران ­ها می­توانند در استرالیا بسیار گران قیمت باشند، اما حداقل دستمزد این کشور نیز نسبت به بسیاری از مناطق دیگر بالاتر است. استرالیا 25 درصد بالاتر از همتایان بریتانیایی خود حقوق می­گیرد و استرالیا حداقل دستمزد بالاتر از انگلیس و آمریکا دارد.

TransferWise می ­تواند در هنگام ارسال پول به خارج از کشور در پس انداز شما كمک كند

شما می­توانید با انجام نقل و انتقالات بین المللی ، پول را از طریق بانک خود، به خارج از کشور ارسال کنید یا می­توانید از TransferWise استفاده کنید. اگر در انتخاب یکی از این دو راه مردد بودید حتما مقاله TransferWise در مقابل نقل و انتقالات بین المللی را مطالعه کنید. بانک­ها معمولاً با تعیین نرخ ارز در نقل و انتقالات بین المللی پول می گیرند، اما TransferWise نرخ متوسط بازار را به شما می­دهد - همان نرخ مبادله ای که در گوگل مشاهده می کنید - بنابراین می­دانید که شما بهترین معاملات ممکن را کسب می کنید. هیچ هزینه پنهانی یا نشانه گذاری وجود ندارد. با TransferWise، شما فقط هزینه یك انتقال كوچك و عادلانه را پرداخت می­كنید كه به صورت پیش ­پرداخت است.

TransferWise همچنین حساب­ های چند ارزی بدون مرز را ارائه می ­دهد، که به شما امکان می ­دهد پول را با چندین ارز جهانی به صورت یکجا ارسال، دریافت و مدیریت کنید. اگر در یک کشور زندگی می­کنید اما در کشور دیگری کار می­کنید، می توانید اطلاعات مربوط به بانک­ های محلی را در ایالات متحده، انگلیس، اتحادیه اروپا یا استرالیا دریافت کنید تا بتوانید مانند یک فرد محلی، بدون پرداخت هزینه­ های بین المللی گران برای ارسال یا دریافت پول در خارج از کشور، کارهای بانکی خود را انجام دهید.

در مقایسه با سایر کشورها، آیا حداقل دستمزد در استرالیا خوب است؟

اینکه حداقل دستمزد "خوب" باشد به هزینه زندگی در کشورهای دیگر بستگی دارد. اما در اینجا نحوه حداقل دستمزد استرالیا با سایر مناطق جهان مقایسه شده است.

حداقل دستمزد (دلار)

کشور

508.88 دلار در هفته

استرالیا

7.93-10.68 دلار در ساعت

کانادا

1769.80 در ماه

آلمان

7.25 دلار در ساعت

آمریکا

9.93 دلار در ساعت

انگلستان

حداقل دستمزد قانونی وجود ندارد

نروژ

1748.85 دلار در ماه

فرانسه

حداقل دستمزد قانونی وجود ندارد

سنگاپور

حداقل دستمزد قانونی وجود ندارد

دبی (UAE)

1846.11 دلار در ماه

بلژیک

 

فکر می­کنید می­توانید در استرالیا زندگی خود را تأمین کنید؟ با تمام این اطلاعات در مورد حداقل دستمزد، شما می­توانید خود تصمیم بگیرید که آیا استرالیا خانه آینده مناسبی برای شما است یا خیر.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0