50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت سریلانکا از طریق ازدواج

ازدواج در سریلانکا  2019 یکی از روش های  مهاجرت به سریلانکا و دریافت اقامت و تابعیت سریلانکا همانند دیگر کشورها  یکی از روش های  اقامت در این کشور محسوب میگردد ، ایا از شرایط 2019 ازدواج در کشور سریلانکا اطلاع دارید؟ آیا ازدواج با فرد تبعه سریلانکا به تابعیت ختم می شود؟ شهروندی و تابعیت سریلانکا از طریق ازدواج پس از چند سال قابل کسب است‌ ؟ یکی از راههای کسب  اقامت و تابعیت یک  کشور، ازدواج با تبعه آن کشور است . در این مقاله سعی شده تا شرایط ازدواج در سریلانکا  مورد  بررسی  کارشناسی قرار بگیرد. چنانچه شما در خصوص ازدواج در سریلانکا  سوالاتی دارید این مقاله را مطالعه فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی حامی مهاجر تماس برقرار کنید.

درباره سریلانکا

کشور زیبا و سرسبز سریلانکا جزیره‌ای است واقع درقسمت  جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند است . پایتخت تجاری‌ این کشور ، شهر کلمبو و پایتخت سیاسی آن سری جایاواردنپورا کوته به حساب می آید . مساحت سری‌لانکا ۶۵۶۱۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن در حدود 20 میلیون نفر می باشد. کشاورزی بخش مهم و عمده اقتصادی کشور سریلانکا را در بر دارد ،به‌ طوری ‌که یک سوم نیروی کارو اشتغال  این کشور در این بخش و فعالیت‌های مرتبط با کشاورزی مشغول به کار هستند.
 
 
از فرآورده‌ها و محصولات  مهم سریلانکا می‌توان به چای، کینین، قهوه، کائوچو، و نارگیل اشاره کرد و نام برد . ۷۰ درصد از مردم سریلانکا مذهب  بودایی، ۱۳ درصد مذهب هندو، ۱۰ درصد مسلمان و 7 درصد سایر مذاهب هستند. در سریلانکا جمعیت کوچکی از زرتشتیان نیززندگی می کنند  که از پارسیان هند هستند که در زمان حکمرانی بریتانیا در منطقه، به سریلانکا  هجوم آوردند . تعداد  پارسیان سریلانکا در سال‌های اخیر به‌ مرور رو به کاهش گذاشته‌ شده است. سریلانکا کشوری است که چندین زبان دارد و زبان‌های رسمی آن ها عبارتند از سینهالی و تامیل و واحد رایج پول آن روپیه سریلانکا می باشد. البته به دلیل سالها حضور انگلسی ها  در این کشور، مردم این کشور به زبان انگلیسی هم تسلط کامل دارند.
 
 
آب‌ وهوای  کشور زیبای سریلانکا گرم و مرطوب است که علت آن  بادهایی است که از اقیانوس به سمتش می‌وزد. میانگین دمای هوا بین 28 تا  32 درجه سانتیگراد در سال در حال تغییر می باشد. طبیعت  بسیار زیبا، سواحل آرام ودل انگیز و محیط  سرسبز و وجود پارک‌های طبیعی در سریلانکا موجب شده تا این کشور همه ساله گردشگران زیادی را از کشورهای اروپایی جذب کند که به لحاظ اقتصادی یکی از منابع عمده ارزی این کشور به حساب  می‌ آید . دولت سریلانکا به منظور تشویق جهانگردان، قوانین ورود به این کشوررا آسان تر و مهیا تر کرده است   ، ویزای توریستی را تا حداکثر یک ماه در فرودگاه  افزایش داده است . واحد پول  کشور سریلانکا روپیه است که هر ۱58 روپیه سریلانکا با یک دلار آمریکا برابر است .
 
 
سریلانکا  کشوری است  که بیش از ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ذخایر ارزی خارجی دارد و به لحاظ اقتصادی در بانک توسعه آسیا، سازمان بین‌المللی خواربار و کشاورزی، بانک بین‌المللی ترمیم و توسعه، اتاق بازرگانی بین‌المللی، بانک جهانی، سازمان بین‌المللی کار، صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی، جنبش عدم تعهد، سازمان جهانی مالکیت معنوی و سازمان تجارت جهانی عضو است.

ازدواج در سریلانکا

اتباع  خارجی در صورتی  می توانند اقاکت سریلانکا را را اخذ نمایند که  با شهروندان بالای 18 سال سریلانکایی ازدواج  کنند. برای ازدواج با یک شهروند سریلانکایی ابتدا باید به دولت سریلانکا اثبات کنید  که شرایط لازم برای ازدواج را دارید .

شرایط ازدواج در سریلانکا

 • اثبات کنید که در حال حاضر شخص  مجرد هستید. اگر پیش تر ازدواج کرده اید طلاقنامه یا گواهی فوت همسر قبلی را می بایست برای اثبات ارائه کنید.
 • مشخص کنید  که سن شما و همسر سریلانکایی شما هر دو بالای 18 سال می باشد.
 • نشان دهید که همسرسریلانکایی شما دارای تابعیت این کشور است. این موضوع را از روی شناسنامه یا گواهی نامه تولد همسر سریلانکایی مشخص می شود.
 • اثبات کنید که برگزاری  جشن ازدواج شما درکشور سریلانکا یا یکی از مکانهای مورد تایید دولت سریلانکا در خارج از سریلانکا به عنوان نمونه  سفارت های این کشور و مطابق با رسم و رسوم وتحت قوانین یکی از ادیان این کشور صورت گرفته شده است.

ویزای نامزدی

وارد شدن  به سریلانکا از طریق ازدواج  و روش صدور ویزایی به نام ویزای نامزدی امکان پذیر است . برای این منظور افراد یا شخص باید نامزد خود را در سریلانکا معرفی نماید. پس از تکمیل فرم درخواست متقاضی ویزای نامزدی و پرداخت هزینه بررسی، ارائه اسناد تمکن مالی و سایر مدارک مثبته مورد نیاز، درخواست شخص جهت  درخواست، به اداره  کشور سریلانکا واقع در شهر کلمبو ارسال می شود. پس از مطالعه دقیق و تایید ویزای نامزدی مهاجرت صادر می شود.

اقامت دائم سریلانکا از طریق ویزای نامزدی

در صورتیکه یک ماه بعد از وارد شدن  فرد به سریلانکا ازدواج صورت پذیرد، به فرد اقامت یک ساله  کشور سریلانکا اعطا می شود. با تمدید کردن  اقامت و بعد  از سه سال زندگی مشترک و در صورت عدم دریافت کمک مالی از دولت  سریلانکا توسط زوجین اقامت دایم و همیشگی  سریلانکا به فرد اعطا می شود که در نهایت پس از 5 سال تابعیت و پاسپورت سریلانکایی به فرد داده خواهد شد.

مدارک لازم برای ویزای نامزدی

مدارک لازم برای اخذ ویزای نامزدی عبارتند از:
 • تکمیل کامل  فرم درخواست ویزای نامزدی سریلانکایی
 • شناسنامه و پاسپورت
 • گواهی تمکن مالی و توان مالی  با میانگین حداقل ۱۰۰۰۰دلار
 • گواهی اثبات شخص مجرد.
 • حضور شخص یا وکیل رسمی شخص ، برای  امضای فرمها در سفارت سریلانکا

تابعیت سریلانکا

قاعده کلی تبدیل اقامت دایم به تابعیت این است که هنگامی که شما دارای اقامت سریلانکا بوده و به مدت 5 سال درسریلانکا زندگی کرده باشید ،می توانید از دولت سریلانکا درخواست کنید که اقامت دائم شما را به تابعیت تبدیل کند.ازدواج با تبعه کشور سریلانکا ممکن می شود طول  دریافت اقامت سریلانکا بسیار کوهتاهتر شود.  در صورت کسب اقامت  دائم سریلانکا از طریق ازدواج با یک فرد دارای تابعیت سریلانکایی،  به فرزندان زیر 18 سال تحت تکفل شما هم اقامت سریلانکا با توجه به داشتن توانایی مالی برای تامین هزینه های فرزندان صادر می شود.

شرایط اعطا تابعیت  از طریق ازدواج

 • اگر شما دارای اقامت سریلانکا باشید و با یک شهروند سریلانکای ازدواج نمایید، در اینصورت پس از 3 سال می توانید تابعیت سریلانکای را درخواست کنید.فقط در صورتی که  با شهروند تبعه سریلانکا زندگی مشترک داشته باشید. بنابراین نشان دادن مدرک ازدواج کافی نیست و باید اثابت کنید که زندگی مشترک با شخص مورد نظر را داشته اید.
 • اگر شما با یک شخص سریلانکایی خارج از کشور سریلانکا ازدواج کرده باشید ، تا زمانیکه در سریلانکا نباشید و اقامت نداشته باشید شامل شرایط دریافت تابعیت سریلانکایی نخواهید شد.

سایر مدارک مورد نیاز

شرایط قید شده درموارد  بالا جز شرایط لازم بوده ، اما  برای اقامت کافی نیست. برای  مثال علاوه بر داشتن حداقل 2 سال زندگی مشترک با یک تبعه سریلانکای، امکان دارد افسر مربوطه میزان هماهنگی  شما با فرهنگ و جامعه سریلانکای را  مورد بررسی قرار داده و مثلا تا چه میزان نماید  زبان سریلانکایی را آموخته اید.
همانطور که عنوان  شد  ازدواج در سریلانکا یکی از روشهای بدست آوردن  تابعیت می باشد. این مقاله جهت آشنایی شما عزیزان با شرایط و مراحل  ازدواج در سریلانکا تنظیم شده تا شما با شرایط اخذ  تابعیت از طریق ازدواج در کشور سریلانکا آشنا شوید. امید است مقاله فوق پاسخ برخی از پرسش های عزیزان  را داده باشد. با توجه به سختی ها و مشکلات  دریافت  تابعیت که به اطلاعات وسیع و دانش حقوقی گسترده نیاز دارد توصیه می گردد به هیچ عنوان برای مشاوره در زمینه مسائل حقوقی با افراد غیر حقوقی مشورت و راهنمایی  ننمایید. چنانچه  برای شما شرایط دریافت تابعیت سریلانکا فراهم است و خواهان اخذ تابعیت هستید ، می توانید با کارشناسان حقوقی ما در حامی مهاجر در وین و ایران تماس حاصل فرمایید و مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0