20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ اقامت سوئد

هر ساله متقاضیان زیادی جهت اخذ اقامت سوئد اقدام می‌کنند. سوئد به عنوان یکی از کشورهای ممتاز و مرفه اروپایی بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط موسسه لگاتوم انگلستان در کنار کشورهای نروژ و دانمارک در صدر جدول قرار گرفته است. بهترین راه برای اخذ اقامت سوئد برای همه راه‌های قانونی است. ما در این مطلب تمام راه‌های قانونی را به شما خواهیم گفت و شما می‌توانید با توجه به اینکه کدام راه حل مناسب برای شماست، بهترین راه را برای اخذ اقامت سوئد پیدا کنید و به سوئد مهاجرت کنید. برای اخذ اقامت سوئد شما باید شهروند این کشور محسوب شوید و برای اینکه یک شهروند سوئدی شوید باید زمان نسبتاً طولانی در این کشور زندگی کنید. معمولاً باید به مدت ۵ سال به طور مداوم در این کشور ساکن باشید.

اخذ اقامت سوئد از راه سرمایه گذاری

افرادی که خارج از اتحادیه اروپا و کشور‌های عضو شنگن برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئد میتواند از دو طریق اقدام کنند:

راه اندازی و سرمایه گذاری در یک تجارت جدید

برای سرمایه گذاری از این راه باید برای ثبت شرکت در سوئد اقدامات لازم را انجام دهید. 

خرید شرکت و تجارت در حال کار

برای خرید شرکتی که از قبل ثبت شده است باید حداقل ۵۱ درصد از سهام این شرکت را که به هر دلیلی مالکش قصد فروشش دارد را خریداری کنید . دلیل حداقل میزان سرمایه گذاری ۵۱ درصد به این خاطر است شخص متقاضی می‌تواند در امور شرکت تصمیم گیری نماید . اما نکته بسیار مهمی که باید آن را در نظر بگیرید این است که شرکت بدهی به اداره مالیات نداشته باشند و کار خلاف قانونی انجام نداده باشد .

شرایط متقاضی

  • دو سال سابقه در رابطه با سرمایه گذاری مورد نظر
  • تحصیلات مطابق سرمایه گذاری
  • ارائه مدرک دانشگاهی
  • حداقل سرمایه 150 هزار دلار

اعتبار اقامت

مدت زمان اجازه اقامت برای شخص متقاضی سرمایه گذاری در کشور سوئد دو سال می باشد که بعد از  اتمام دو سال اول می تواند دو سال دیگر درخواست اقامت دهد . بعد از گذشت چهار سال فرد  متقاضی می تواند اقامت دائم سوئد را کسب کرده و گذرنامه سوئدی دریافت کند .شخص متقاضی دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور سوئد اجازه همراه دارد و می تواند همسر وفرزندان زیر هجده سالش را دارد به شرط اینکه نشان دهد بعد از دوسال شرکت آنها درآمد کافی را برای گذراندن زندگی آنها داشته باشد .

شرایط سایر اعضای خانواده

همسر شخص متقاضی اجازه کار در دو سال اول را دارا نمی باشد و در صورتی می‌تواند کار کند که به صورت جداگانه برای مهاجرت به کشور سوئد اقدام کرده باشد .فرزند بالای ۱۸ سال می تواند از طریق تحصیل وارد کشور سوئد شود و در شرکت سرپرست خانواده خود مشغول به کار شود و بعد ار گذشت ۴ سال کار ودریافت حقوق وپرداخت مالیات اقامت دائم سوئد را کسب کند. در طول این ۴ سال شخص می‌تواند ۴۰ روز خارج از خاک کشور سوئد باشد و اگر مدت خروج بیشتر از چهل روز شود  باید در هر صورت چهار سال تکمیل گردد تا بتواند اقامت دائم سوئد را کسب نماید .
 

اخذ اقامت سوئد از راه تحصیل

بهترین روش کسب اقامت سوئد از طریق تحصیل در این کشور می‌باشد. به این صورت که از طریق پذیرش از دانشگاه‌های این کشور می‌توان اقامت سوئد را گرفت. به دلیل آب و هوای مطلوب‌ تری که در جنوب این کشور حاکم است دانشگاه‌های جنوب این کشور را توصیه می‌کنیم و شما از طریق اخذ پذیرش در دانشگاه‌های این کشور می‌توانید به اخذ ویزای سوئد برای همراه نیز اقدام کنید و یک نفر را به عنوان همراه با خود به سوئد ببرید. البته شما اگر مدرک زبان هم داشته باشید باز هم باید مدتی را برای یادگیری زبان تخصصی سوئدی در کالج‌ها بگذرانید تا اجازه ورود به دانشگاه را پیدا کنید. برای تحصیل در سوئد و اخذ اقامت سوئد اَز طریقِ تحصیل باید مجوز اقامت در این کشور را داشته باشید. برای این کار نیاز دارید که یک درخواست جهت اخذ اقامت تحصیلی در سوئد ارائه دهید. شما باید نشان دهید که می‌توانید با سرمایۀ شخصی، خود را تامین مالی کنید و از پس مخارج خود در طول دوران تحصیل برایید.

اخذ اقامت سوئد از راه ازدواج

برای دریافت اقامت سوئد از طریق ازدواج، فرد باید با شهروند سوئدی ازدواج دائم و قانونی نماید. بعد از ثبت ازدواج شما می‌توانید مدارک خود را ارائه دهید و ویزای سوئد را دریافت نمایید. مدارک ارائه شده باید روابط شما و شهروند سوئدی را تایید کند. بعد از دریافت ویزا شما می‌توانید به مدت ۲ سال در سوئد اقامت داشته باشید و از تمام امکانات شهروندی بهره مند شوید. بعد از گذشت دو سال باید به اداره مهاجرت در سوئد مراجعه کنید و درخواست اقامت دائم نمایید. برای صدور اقامت دائم سوئد، باید مدارکی که نشان دهندۀ دو سال زندگی مشترک شما در سوئد است ارائه شود. در صورتی که شما با شهروند سوئدی نامزد باشید و ازدواج شما ثبت نشده باشد، ویزای شما ۹ ماه اعتبار خواهد داشت. اگر در مدت ۹ ماه ازدواج خود را به طور قانونی ثبت کردید تاریخ آن تمدید می‌شود. در غیر این صورت ویزا باطل شده و شما باید سوئد را ترک کنید.

اخذ اقامت سوئد از طریق یکی از بستگان نزدیک

اقامت در سوئد از طریق نسبت خانوادگی، شرایط ویژه‌ای دارد. باید هر سال اطلاعات لازم و قوانین مربوط را از اداره مهاجرت سوئد استعلام کنید. در مرحلۀ نخست، شما اقامت دوساله می‌گیرید؛ سپس این مدت تمدید شده و به اقامت دائم و دریافت گذرنامۀ سوئد می‌انجامد.
 
 

اخذ اقامت سوئد از طریق کار

کسب اقامت سوئد از طریق کار به این صورت است که کار فرمایی که نیاز به تخصص و حرفه شما دارد برای شما دعوت نامه کاری ارسال می‌کند و خواهان رزومه کاری شما می‌شود و شما ابتدا باید رزومه کاریتان که شامل تمامی فعالیت های کاری شما و البته پژوهش ها و توانایی های شما می باشد را به ایشان ارسال کنید و در صورت موافقت کارفرما و طی شدن مراحل اولیه به درستی از طریق آن دعوت نامه می‌توانید مشغول به کار و کسب و اخذ اقامت سوئد شوید. پیدا کردن کار فرما در این کشور به این صورت است که شما می‌توانید رزومه کاری خود را برای سایت های کاریابی کشور سوئد ارسال کنید تا این سایت ها رزومه شما را در اختیار کارفرمایان قرار دهند و آن ها با توجه به نیازهای خود و کشورشان برایتان درخواست بفرستند.

اعتبار اقامت

از این راه می‌توانید اقامت دوساله دریافت کرده و سپس با پرداخت مالیات، اقامت را تمدید کنید. اگر می‌خواهید از راه اخذ اقامت کاری به سوئد مهاجرت کنید، توجه داشته باشید که حقوق و مزایای شما باید در حدی باشد که KOLLEKTIVAVTAL اعلام می‌کند. مثلا برای تمدید اقامت، دریافتی ماهانۀ شما نباید از ۱۳۵۰۰ کرون کمتر باشد. افرادی که به ‌صورت کارگر متخصص (Skilled Worker) به سوئد می‌آیند، می‌توانند اقامت خود را تا ۴ سال تمدید کرده و سپس درخواست دریافت اقامت دائم کنند. اقامت دائم سوئد، پس از بررسی حقوق و بیمۀ متقاضی درطول ۴۸ ماه اقامت کاری، درصورت احراز شرایط به وی اعطا می‌شود.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 0