ویزای جمهوری چک

هنگام سفر به جمهوری چک شما نیاز به اخذ ویزا دارید و برای اخذ ویزا باید مدارک و اطلاعات مورد نیاز را از قبل آماده کرده باشید در غیر این صورت کنسولگری چک درخواست تان را برای اخذ ویزا رد خواهد کرد و قطعا این بدترین اتفاقی است که می تواند رخ دهد.

شما طی مراحل بسیاری مدارک درخواست شده را آماده می کنید، فرم های لازم را کامل می کنید، آنها را امضا کنید، از توصیه های یک حرفه ای پیروی می کنید و هزینه هایی را متحمل می شوید و در آخر امکان دارد که درخواست شما برای اخذ ویزای جمهوری چک رد شود.

این اتفاقی است که برای بسیاری از متقاضیان ویزا رخ می دهد. متأسفانه، ترکیبی از قوانین سختگیرانه، اطلاعات غلط و ناسازگاری برخی شرایط امکان دارد برنامه ی سفر شما را کنسل کند.

با انجام تمام مراحل اخذ ویزا به صورت صحیح، متقاضیان ویزا درخواست خود را ارسال می کنند و می پندارند که طی 90 روز به درخواستشان پاسخ می دهند و ویزای خود را دریافت می کنند اما امکان دارد که درخواست متقاضی از طرف افسر کنسولگری رد شود.

دلایل ریجکتی ویزای جمهوری چک

دلایل بسیاری برای رد ویزا وجود دارد که لازم است با دقت تمام آن ها را بررسی کرد مثلا بصورت نمونه و جزئی می توان به این مورد اشاره کرد که نام صاحبخانه متقاضی در ثبت زمین ثبت نشده است، چون ساختمان متعلق به تعاونی است.

این منجر به ایجاد عوارض بیشتر با تعاونی و مدیر دارایی در مورد کار های اداری می شود و این رفع این موضوع خود می تواند ماه ها طول بکشد.

توصیه به متقاضیان ویزای جمهوری چک

توصیه ما به متقاضیان آینده نگر این است که از قوانین و رویه های اعمال ویزا آگاهی داشته باشند. ولی اگر به هر دلیل ویزای شما برگشت خورد نگران نباشید زیرا که موسسه ی حامی مهاجر در رفع این مسئله کاملا آشنایی دارد و می توانید با خیال راحت رفع آن را به این موسسه بسپارید و هرگونه سوال شما را پاسخ خواهیم داد.

متداول ترین مشکل

اما یکی از متداول ترین سوء تفاهمی افسران کنسولگری جمهوری چک در مورد ویزا دارند مسئله ماندن یا پناهندگی متقاضی بعد از ورود به چک می باشد که برای رفع این مشکل باید مدارک محکمی را ارائه دهید.

طبق آیین نامه جدید شینگن، اتباع شخص ثالث با استثنائات اندک فقط می توانند در یک کشور شینگن مانند جمهوری چک به مدت 90 روز از 180 روز بمانند.

پس انتظار می رود که متقاضی فقط به مدت 90 روز در چک بماند و توجه به این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. عدم انجام این کار یکی از دلایل متداول رد ویزا است.

اگر متقاضی با اجازه کار در چک درخواست دهد، پلیس بررسی می کند که شخص در سازمان ذکر شده شاغل است یا نه. پلیس همچنین بررسی می کند که شخصی که متقاضی مجوز تجارت است قصد دارد تجارت مشخصی را انجام دهد و اینکه مستقیما در یک شرکت اشتغال ندارد. برای ویزای کار در چک زمانی که مجوز تجارت ندارید و یا شاغل نیستید درخواست ویزای شما رد می شود.

به نکاتی که گفته شد دقت کنید ، اگر شامل حال شما می شود آن را رفع کنید و دوباره درخواست ویزا دهید با اینکه اگر بیشتر از یک دلیل برای رد درخواست تان از طرف کنسولگری جمهوری چک دارید طی نامه ای آن ها را ذکر کنید و با مدارک اثباتی در نامه توضیحات مفید و مختصری دهید.

نحوه رفع ریجکتی ویزای جمهوری چک

  • تمام اسناد خود را به ترتیب آماده کنید و از تمام مشکلات آگاه شوید که می توانید از مشاوران حقوقی حامی مهاجر کمک بگیرید.
  • برای درک بهتر قانون و مراحل مربوط به ویزا و اقامت با متخصصان ما تماس بگیرید و به شایعات گوش نکنید.
  • اگر فرایند درخواست بیش از 90 روز طول بکشد، آماده ترک منطقه شینگن شوید.

لازم به ذکر است هزینه پرداخت شده برای درخواست ویزا قابل استرداد نیست و متقاضی از نظر قانونی حق دریافت ویزا را ندارد.

نامه تجدید نظر

درخواست تجدیدنظر باید ظرف 15 روز پس از دریافت نامه رد ثبت شود و باید به سفارت كشور عضو كه نامه امتناع را صادر كرده است ارسال شود. درخواست تجدید نظر باید حاوی اطلاعات مربوط به متقاضی و دلایل ارائه درخواست تجدید نظر باشد.

وزارت امور خارجه موظف است ظرف 30 روز این درخواست را بررسی کند و نتیجه از طریق مأموریت دیپلماتیک به متقاضی ارسال می شود.

درخواست جدید

در ضمن، داوطلب می تواند برای درخواست جدید اقدام کند، زیرا که متقاضی هیچ دلیل معتبری برای اعتراض به رد درخواست ندارد. برنامه تازه باید طبق تمام مشکلات موجود رفع شود.

اعضای خانواده شهروند اتحادیه اروپا می توانند ظرف 15 روز پس از دریافت اطلاعات مربوط به امتناع از درخواست ویزا از طریق کنسولگری، درخواست تجدید نظر را مطرح کنند.

کنسولگری می تواند تصمیم خود را ظرف 5 روز اول تغییر دهد. در صورت عدم تغییر تصمیم، درخواست تجدید نظر به وزارت امور خارجه ارسال می شود.

این تصمیم از طریق کنسولگری به متقاضی تحویل داده می شود.

در صورت رد درخواست تجدید نظر، متقاضی حق دارد ظرف 1 ماه از زمان تحویل اطلاعات وزارت امور خارجه، از دادگاه بخواهد كه تصمیم دادگاه را برای این پرونده صادر كند.

دادگاه صالح برای تصمیم گیری در مورد تجدید نظر تصمیم خواهد گرفت.

لازم به ذکر است هزینه پرداخت شده برای درخواست ویزا قابل استرداد نیست و متقاضی از نظر قانونی حق دریافت ویزا را ندارد.

نامه تجدید نظر باید شامل چه مواردی باشد؟

برخی از جزئیات وجود دارد که نامه تجدید نظر باید در آن ذکر شود، تا این امر قانونی باشد، که به شرح زیر است.

مشخصات شخصی

 نامه باید حاوی جزئیاتی در مورد شخصی باشد که آن را می نویسد، به عنوان مثال: نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره گذرنامه و همچنین آدرس فعلی آنها. به شما توصیه می شود که آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را نیز در این نامه قرار دهید.

تاریخ رد درخواست شما

در همان ابتدا که نامه رد درخواست خود را دریافت کردید، تاریخ آن را بدانید.

دلیل عدم پذیرش ویزا  

به طور واضح ذکر کنید، بنابر دلایل که در نامه رد شما که دریافت کرده اید وجود دارد، دلیل عدم دریافت ویزا را ذکر کنید.

چرا اعتقاد دارید که رد این ویزا نادرست بود  

توضیح دهید که چرا فکر می کنید درخواست شما به اشتباه رد شده است و چرا آنها باید آن را تصویب کنند. اگر بیش از یک دلیل دارید، دلایل خود را ذکر کنید، چرا که فکر می کنید تصمیم در مورد انکار درخواست شما باید لغو شود. این مهمترین قسمت نامه است، بنابراین به آن توجه کنید!

امضای شما

بعد از اینکه نامه خود را نوشتید، چاپ کنید و در پایان آن را امضا کنید. نامه های ارسال شده بدون امضا رد می شوند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0