20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

پرتغال، به دلیل شرایط مطلوب زندگی ، آب و هوا مناسب، حضور در اتحادیه اروپا وحوزه ی شینگن؛ یکی از محبوب ترین مقاصد اقامتی برای مهاجران است. خوشبختانه اخذ ویزای پرتغال، از ایران، امکان پذیر میباشد و این نیز یکی دیگر از دلایل محبوبیت این کشور، برای آن دسته از ایرانیانی ست که قصد مهاجرت از ایران را دارند.

 در این مقاله قصد داریم روشهای اخذ ویزای پرتغال و همچنین اخذ اقامت پرتغال را به تفضیل برایتان شرح داده و پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم.

اخذ ویزای پرتغال چگونه صورت میگیرد؟

همانگونه که پیش تر به آن اشاره شده اخذ ویزای پرتغال از سفارت این کشور، در تهران امکان پذیر است. در این مقاله به تعدادی از ویزاهای پرتغالی اشاره خواهیم داشت که به صورت خلاصه میتوان از اخذ ویزای پرتغالی از طریق بازنشستگی، خرید ملک، تمکن مالی، استارتاپ و تحصیل، نام برد.

انواع ویزای پرتغالی

در این بخش قصد داریم شمارا با انواع ویزای تحصیلی در پرتغال آشنا کنیم. همانطور که میدانید آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی برای ورود به خاک کشور پرتغال اگر ویزای پاسپورت معتبر داشته باشند؛ نیازی به اخذ ویزای پرتغال را نخواهند داشت. اما ایران از جمله کشور هایی ست که برای ورود به این کشور نیاز به مجوز ورود و اخذ ویزای پرتغالی دارد.

کشور پرتغال برای کشورهایی مانند ایران، ویزاهای خود را در دو دسته بندی متفاوت ارائه میدهد: ویزای کوتاه مدت( ویزای شینگن)، ویزای بلند مدت ( ویزای ملی)

ویزای اقامت کوتاه مدت پرتغال

 ویزای کوتاه مدت، شامل ویزای حق العبور فرودگاهی ، ویزا کار فصلی و ویزای کوتاه مدت میشود. که متاسفانه به دلیل محدودیت های مربوط به کرونا دریافت این ویزا از سوی دولت پرتغال محدود شده است.

اقامت موقت در پرتغال

اعتبار ویزای موقت پرتغال یکسال است ودر طول مدت اعتبار ویزا، شما میتوانید به تعداد دلخواهتان از کشور خارج شده و مجددا وارد خاک این کشور شوید. اگرهدف شما، یکی از موارد زیر باشد؛ شما میتوانید ویزای اقامت موقت پرتغال رادریافت نمایید.

 • مطالعه و تحقیق
 • آموزش حرفه ای ، کارآموزی یا کار داوطلبانه
 • سلامتی
 • تحرک جوانان
 • اهداف دینی
 • دلایل استثنایی

 

اقامت دائم در پرتغال

ویزای اقامت دائم از مدت اعتبار کمتری برخوردارست. مدت زمان اعتبار این ویزا چهارماه میباشد و در طول این چهارماه شما تنها دوبار مجاز هستید به خاک پرتغال جهت اخذ جواز دائم اقامت ورود کنید اگر مایل باشید یکی از اهداف زیر را در بلند مدت دنبال کنید؛ واجد شرایط دریافت ویزای اقامت دائم در این کشور خواهید بود:

 • کار کردن
 • مطالعه و تحقیق
 • آموزش حرفه ای ، کارآموزی یا کار داوطلبانه
 • پیوند خانواده
 • اقامت ثابت

تابه اینجا ما به بررسی ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت پرتغال پرداختیم و برای شما عزیزان، انواع مقاصدی که میتواند شما را به سوی اخذ ویزای پرتغال رهنمون کند را شرح دادیم؛ ادامه قصد داریم به انواع ویزای اعطایی از سوی دولت پرتغال و شرایط اخذ آن اشاره کنیم. همراه ما باشید

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

اگر شما خواهان سرمایه گذاری، شروع یک بیزنس، کار کردن به عنوان فریلنس و یا زندگی در پرتغال هستید؛ این مقاله برای شماست.

در بین کشور های اروپایی، پرتغال، یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی، برای مهاجرین میباشد. این کشور طیف گسترده ایی از ویزا را در اختیار علاقمندان به اقامت در پرتغال ارائه میدهد که میتوان به ویزای کار و تحصیل نیز اشاره کرد در ابتدا به مقوله ی اخذ ویزا از طریق سرمایه گذاری میپردازیم.

دولت پرتغال فرصتهای سرمایه گذاری خوبی را برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است، که آنها می‌توانند با سرمایه گذاری در پرتغال نسبت به اخذ اقامت پرتغال و در نهایت اقامت اروپا اقدام کنند. برای سرمایه گذاری در کشور پرتغال، راه‌های مختلفی وجود دارد از قبیل:

 • ثبت شرکت
 •  خرید یک بیزنس فعال
 •  سرمایه گذاری در بخش دولتی و میراث فرهنگی پرتغال،
 • خرید ملک و یا خرید سهام در پروژه‌های وابسته به دولت پرتغال.

برای شخصی که برای مهاجرت به پرتغال سرمایه گذاری را انتخاب می کند؛ ویزای طلایی پرتغال صادر می‌شود. که در ابتدا یک ویزای یک ساله صادر می گردد و پس از یکسال ، در صورت ادامه سرمایه گذاری، ویزای دو ساله و بعد از آن نیز مجددا یک ویزای ۲ ساله صادر می شود و پس از ۵ سال شخص می تواند درخواست اقامت دائم نموده و پس از ۶ سال اقامت نیز درخواست تابعیت و شهروندی نماید. که معمولا پس از ۶ سال به وی تابعیت کشور پرتغال اعطا می گردد.

 

شروط سرمایه گذاری نقدی در پرتغال برای اخذ ویزا

 اخذ ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری صورت میگیرد. در لیست به بازه ی هزینه ایی که شما مستلزم پرداخت آن برای اخذ ویزا هستید اشاره شده است:

 • انتقال بودجه بیش از € ۱،۰۰۰،۰۰۰
 • انتقال بودجه بیش از € ۳۵۰،۰۰۰ برای فعالیت های پژوهشی؛
 • انتقال بودجه بیش از ۲۵۰،۰۰۰ یورو برای فعالیت های هنری یا فرهنگی؛
 • انتقال بودجه بیش از ۵۰۰،۰۰۰ یورو برای سرمایه گذاری شرکت های کوچک و متوسط.

اخذ اقامت دائم پرتغال از طریق استارتاپ

 اگر شما از طرفداران استارتاپ هستید و به شروع یک استارتاپ در پرتغال علاقمند هستید؛ این بخش از مقاله برای شما تهیه شده است.

 تعدادی از شروطی که کشور پرتغال برای کسانی که به بنیان گذاری یک بیزنس نو علاقمند هستند و مایلند از این طریق اقامت دائم کشور پرتغال اخذ نمایند؛ در لیست زیر آمده است:

 • پتانسیل اقتصادی ایده ی شما و بیزنستان توسط IAPMEI که یک وبسایت به زبان پرتغالی است؛ تایید شود.
 • تولید محصولات نوآورانه باشد یا به توسعه فعالیتهای نوآورانه یا خدماتی کمک رساند.
 • موقعیت های شغلی را برای افراد واجد شرایط ایجاد کند.
 • پنج سال پس از شروع استارتاپ ، امکان دستیابی به گردش مالی بیش از 325،000 یورو در سال و یا ارزش دارایی بیش از 325،000 یورو در سال را داشته باشید.

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک به چه صورت است؟

 اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، شرط حضور در این کشوررا ندارد و تنها لازم است فرد 7 روز را طی سال در پرتغال اقامت داشته باشد. اما حداقل مبلغی که لازم است برای اقامت پرتغال از طریق خرید ملک بپردازید چقدر است؟ در لیست زیر، بازه ی قیمتی خرید ملک، در پرتغال برای اخذ اقامت را به صورت مختصر برایتان شرح داده ایم:

 • خرید ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو در هر مکان در پرتغال 
 •  خرید ملک با قدمت بالای 30 سال و بازسازی ملک که ارزش خرید و بازسازی باید حداقل 350,000 یورو باشد.

اخذ اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی

اخذ اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی، یکی از راههای ساده ی اخذ اقامت دراین کشور است و بی شک راحتترین ویزای اقامتی برای این کشور محسوب میشود و مختص افرادی است که بتوانند ثابت کنند علاوه بر حقوق خود، درآمدی بیشتر از ۶۰۰ یورو در ماه خواهند داشت.

محل این درآمد، می‌تواند اجاره بهای منزل و یا مغازه و یا سود بانکی و یا هر عایدی دیگری خارج از حقوق ثابت متقاضی باشد. این ویزا میتواند به اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی نیز کمک کند. که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

با اثبات درآمد ثابت ماهانه، می‌توان اداره مهاجرت پرتغال را متقاعد کرد؛ که شخص متقاضی از شرایط لازم برای قرار گرفتن در سیستم خود حمایتی برخوردار بوده و یا تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای D7 پرتغال را دارد و میتواند نسبت به اخذ اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی اقدام کند.

ویزای D7 پرتغال، از آن جهت ویزای ویژه بازنشستگان این کشور نیز نام گرفته است که بازنشستگانی که دارای حقوق و مستمری ثابت دست کم ۵۵۷ یورو در ماه باشند خود و خانواده‌شان نیز بر اساس ضوابط تمکن مالی شامل حال این ویزا خواهند شد.

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

بهترین روش اخذ اقامت پرتغال از روش تمکن مالی، اثبات توان مالی در داخل اتحادیه اروپا میباشد و بهترین گزینه برای این امر، افتتاح حساب بانکی در پرتغال است. این ویزا به نوعی میتواند با ویزای بازنشستگی مرتبط باشد؛ چرا که به واسطه اخذ ویزای بازنشستگی، که اعتبار آن چهار ماه است؛ شما قادر خواهید بود تا اقامت پرتغال را از طریق تمکن مالی را دریافت نمایید.

برای رسیدن به این امر شما باید پس از اخذ ویزای بازنشستگی پرتغال به ادراه ی مهاجرت مراجعه کنید. با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور، ظرف مدت یک تا دو ماه، ویزای اولیه تبدیل به اقامت یکساله خواهد شد.

این ویزای یکساله سپس برای ۲ دوره دوساله دیگر تمدید خواهد شد. تا در سال ششم، کارت اقامت دائم برای متقاضی و سایر اعضا خانواده وی صادر شود.

 

اخذ اقامت پرتغال از طریق ازدواج

معمولاً در تمامی کشورها می‌توان با ازدواج با یکی از اتباع آن کشور، به اقامت رسید. برای اخذ اقامت پرتغال ازطریق ازدواج، باید این ازدواج، به صورت رسمی به ثبت برسد و تمام مراحل به صورت قانونی انجام شود؛ تا فرد بتواند به این کشور مهاجرت نماید. پس از مهاجرت، فرد با رعایت قوانین مشخص، پس از سه سال می‌تواند درخواست اقامت دائم نماید. دقت داشته باشید که ازدواج دارای شرایط خاص خود می‌باشد که پس از طی تمام مراحل آن می‌ توان اقامت موقت اولیه را دریافت نمود و در صورت صوری بودن آن تمام راههای مهاجرتی برای فرد مسدود میشود و دیگر قادر نخواهد بود تا برای اقامت در این کشور یا جهت اخذ ویزا، اقدام کند.

در حیطه ازدواج با تبعه پرتغالی، در سفارت پرتغال با شما مصاحبه می‌شود و شما باید پاسخگوی بسیاری از سوالات باشید.

برای مثال باید خلاصه ‌ای از زندگی خود را از کودکی تا حال را شرح دهید. اگر قبلاً همسر داشته‌اید، حتماً باید آن را ذکر کنید همچنین باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید. تسلط به زبان پرتغالی یا انگلیسی برای ارتباط با همسرتان نیز بسیار مهم است و باید محل مناسبی برای زندگی با همسر خود در نظر گرفته باشید.

شغل ومیزان درآمد شما نیز از مواردیست که باید بر حسب شرایط مشخص کشور پرتغال باشد.

 به صورت کلی از آنجا که اخذ اقامت از طریق ازدواج ، نوعی از اقامت است که اکثر کشورها آن را ارائه میدهند و ویزای رایجی بین کشور ها میباشد؛ اخذ ویزای آن نیزممکن است اندکی چالش برانگیز باشد و حتما باید درستی ازدواج خود را برای دولت پرتغال و سفارت این کشور به اثبات برسانید.

 

اخذ اقامت پرتغال از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت

برای مهاجرت از روش ویزای D2 پرتغال متقاضی باید بتوانید از طریق ارائه یک طرح تجاریِ معتبر، کارشناسان اداره مهاجرت پرتغال را متقاعد کنید که شرایط ثبت شرکت در این کشور را دارید و از سوی دیگر طرح تجاری شما برای اقتصاد، کارآفرینی و خدمات اجتماعی پرتغال مفید باشد.

 

شرکت با مسئولیت محدود

این نوع شرکت به طور معمول بهترین و پرتقاضاترین نوع ثبت شرکت در کشور پرتغال است. این نوع شرکت در حالتهای عادی توسط افراد خارجی (دارای پاسپورت غیر از کشور پرتغال) ثبت و انتخاب می‌گردد. بر طبق قوانین کارآفرینی و ثبت شرکت پرتغال این نوع شرکت باید دارای دو سهامدار باشد. کمترین میزان سرمایه برای این نوع شرکت ۵ هزار یورو در قانون ذکر شده است.

شرکت با سهامداران تک

در این نوع کارآفرینی و ثبت شرکت، سهامدار شرکت یک نفر است که می‌تواند شرکت را به ثبت برساند. البته شایان ذکر است که این نوع ثبت شرکت به صورت معمول در کشور پرتغال انجام نمی‌شود و دارای تقاضای بسیار کمی است.

شرکت‌های همکاری عمومی در کارآفرینی و ثبت شرکت

نوع دیگری از کارآفرینی و ثبت شرکت دَر کشور پرتغال، به صورت همکاری عمومی است که به طور معمول نیاز به دو سهامدار دارد.

این نوع کارآفرینی و ثبت شِرکت دارای سرمایه خالص و حداقلی نیست و سرمایه‌ای برای آن ذکر نشده است، ولی پیشنهاد می‌گردد که سرمایه اولیه ۵۰ هزار یورو تعیین گردد. تمامی اعضای این شرکت که عضو هیئت مدیره هستند می‌توانند در تمامی امور شرکت نظردهی و دخالت نمایند.

 

اقامت پرتغال از طریق کار و تخصص

صدور ویزای کاری پرتغال، فرآیندی کاملاً حقوقی است و دریافت آن ملزم به طی مراحل قانونی معین و نسبتاً دشواری است. در واقع کارفرمایی که شما را استخدام میکند نقش اسپانسر شما در کشور پرتغال را ایفا میکند و سفارت با اتکا به این موضوع برای شما ویزای کاری پرتغال را صادر می‌کند.

اگر موفق به اخذ ویزای کاری پرتغال شوید پس از چند سال میتوانید برای گرفتن اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. فراموش نکنیم کشورهای اروپایی نیاز چندانی برای مهاجر خارجی در زمینه کار ندارند. از این رو مهاجرت به پرتغال از روش تخصص و کار، کمی دشوار است و پروسه طولانی دارد.

روش اول دریافت ویزای کاری

برای اخذ ویزای کاری پرتغال باید از طرف یک کارفرمای مقیم پرتغال دعوتنامه کاری دریافت کرده باشید. کارفرمایی می‌تواند برای شما دعوتنامه بفرستد که اولاً صاحب یک شرکت معتبر در پرتغال باشد؛ دوماً شرایط معین و مدنظر دولت پرتغال را داشته باشد.

روش دوم دریافت ویزای کاری

راه دوم اخذ ویزای کاری پرتغال، پذیرفته شدن در آگهی استخدامی است که توسط یک کارفرمای پرتغالی منتشر شده باشد. البته کار به همین آسانی نیست؛ کارفرمای پرتغالی در صورتی می‌‍‌تواند آگهی استخدام بدهد که بتواند ثابت کند بنگاه اقتصادی وی از نظر مالی شرایط استخدام کارگر را دارد. بعد از اثبات این مسئله می‌بایست آگهی استخدام را به مدت سه ماه در کل کشور پرتغال منتشر کند.

اگر در این مرحله متقاضی واجد شرایط پیدا شد؛ کارفرما ملزم به استخدام وی است؛ در غیر این صورت باید آگهی را در کل منطقه عضو اتحادیه اروپا و این بار هم به مدت سه ماه نشر دهد؛ اگر در این مرحله هم فرد واجد شرایط را یافت که کار تمام است اما اگر هیچ فردی پیدا نشد کارفرما با کسب اجازه از مراجع ذیصلاح می‌تواند شما را استخدام کند.

شما پس از پذیرش در این آگهی باید از طریقِ سفارت پرتغال واقع در تهران جهت اخذ ویزای کاری پرتغال اقدام کنید.

 

اخذ اقامت پرتغال از طریق تحصیل

از دیگر راه اخذ اقامت پرتغال از طریق تحصیل است؛ این راه از بهترین و ایمن‌ترین راه‌های ممکن بوده و می‌توان گفت، با توجه به امکانات، هزینه‌ها و رتبه‌های دانشگاه، میتوانید از بهترین گزینه‌های کشورهای اروپایی بهره‌مند می‌شوید.

اخذ اقامت پرتغال از طریق تحصیل با توجه به اینکه این کشور پذیرای دانشجوهای زیادی در طیف گسترده ایی از تخصص های مختلف، چه در علوم فنی و مهندسی و چه در علوم تجربی و همچنین علوم انسانی و با مجموع هزینه‌های ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو در سال میباشد؛ میتواند این کشور را به مقصد مطلوبی برای تحصیل تبدیل کند.

اگر شما واجد شرایط اقامت در پرتغال از طریق تحصیل باشید؛ میتوانید بعد از آن نیز از طریق ویزای کار، ویزای پرتغال خود را تضمین کنید زیرا علاوه بر اینکه خود فرد بدون محدودیت زمانی می تواند کار کند؛ درصورت وجود همراه، او نیز این اجازه را دارد و همینطور می تواند از ابتدا شخص اصلی را همراهی نماید و این خود جزء امتیازات عالی این کشور است.و راه دیگری است ویزای تضمینی را به شما خواهد داد.

 لازم به ذکر است، تحصیل در کشور پرتقال به زبان انگلیسی است. حتی برای محصلین در مقاطع مختلف مدارس امکان ادامه تحصیل در این کشور وجود دارد. در بعضی مواقع، فرد اخذ اقامت پرتغال از طریق تحصیل و دریافت بورس تحصیلی را نیز دارد و با این بورس، هزینه‌های تحصیل به صفر می‌رسد.

که جز مزایای تحصیل در پرتغال است. با تحصیل در کشور پرتغال این امکان برای شخص پدید می‌آید که در کل اروپا رفت و آمد کند یا به دانشگاه‌های آمریکا ، برزیل و اسپانیا انتقالی بگیرد.

ویزا پرتغال برای ایرانیان

ویزای پرتغال، برای ایرانیان ازطریق بررسی و ارزیابی درخواست شما، برای دریافت ویزا، ازطریق سفارت پرتغال در تهران میسر خواهد بود.

سفارت پرتغال اجازه ی اخذ ویزای شینگن برای ایرانیان را میدهد اما صدور ویزای تحصیلی و کاری از سوی سفارت امکان پذیر نیست وهمین موضوع است که ممکن است شما را دچار چالش کرده اگر قصد شما، ادامه ی تحصیل یا کار در پرتغال است؛ نگران نباشید خوشبختانه تیم حامی مهاجر، متخصص حوزه ی مشاوره ی مهاجرت، میتواند در این حوزه به شما کمک کند و ویزای تضمینی پرتغال را برای متقاضی این ویزا دریافت کند.

مدارک لازم برای ویزای پرتغال

د راین بخش، به تعدادی از مدارک لازم برای اخذ ویزای پرتغال اشاره کرده ایم؛ مدارک لازم برای ویزای پرتغال شامل دو بخش کلی و جزئی میشود : بخش کلی این مدارک برای تمامی افرادی که قصد اخذ این ویزا را دارند؛ اجباری است.

اما بخش جزئی مدارک مربوط به نوع ویزای درخواستی شما میشود مثلا برای ویزای استارتاپ، شما نیازمند مدرک بیشتری، برای ارائه ی ایده ی کسب و کار خود هستید. مدارک لازم برای ویزای پرتغال به شرح زیر است:

 • فرم درخواست ویزای پرتغال را دانلود کرده وآن را صادقانه پر کنید.
 • دو قطعه عکس که مطابق با استانداردها و چهارچوبهای ارائه شده از سوی دولت پرتغال هستند؛ را ضمیمه ی پرونده کنید.
 • گذرنامه و کپی ویزای های قبلی شما درصورتی که معتبر باشد .
 • کپی از رزرو بلیط برگشتتان از پرتغال
 • نامه ای حاوی هدف سفر به پرتغال و برنامه سفر
 • سفرنامه رزرو شده با تاریخ و شماره پرواز با مشخص کردن تاریخ ورود و خروج از پرتغال
 • رزرو هتل برای کل مدت اقامتتان در پرتغال
 • اثبات وضعیت مدنی (سند ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، گواهی فوت همسر ، کارت سهمیه در صورت وجود)
 • مدارک اثبات تمکن مالی برای حضور در مدت معین در پرتغال

مزایای زندگی در پرتغال

زندگی در پرتغال، میتواند مزایای بیشماری داشته باشد. که یکی از مهم ترین آنها، امکان اخذ ویزای شینگن از سفارت این کشور است که درواقع مهم ترین امتیاز زندگی در این کشور محسوب میشود.

مورد بعدی مربوط به روند اخذ ویزای این کشور است که به نسبت سایر کشورهای اروپایی شرایط ساده تری دارد این کشور فرصت های سرمایه گذاری متعددی را برای افراد سراسر دنیا فراهم کرده است.

از این سو اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در پرتغال، یکی از گزینه هایی ست که به راحتی در این کشور میسر خواهد شد. مزیت بعدی مستقیما به بحث هزینه های اقامت در این کشور مربوط میشود کسانی که مقیم دولت پرتغال هستند؛ مالیات کمتری را به نسبت سایرین خواهند پرداخت و این امر شرایط زندگی مطلوب در این کشور را تحت تاثیر قرارنمیدهد و آنها همچنان از لذت داشتن زندگی خوب در این کشور بهره مند خواهند شد.

معایب زندگی در پرتغال

طبعا هر کشوری نقاط مثبت و منفی را در کنار خود دارد. گاهی یک نقطه ی قوت میتواند تمام نقاط ضعف را بپوشاند و بالعکس. این مسئله درخصوص مهاجرت تا حد زیادی به شخصیت افراد و عادتهایشان بستگی دارد.

ازین جهت باید تمامی جوانب یک کشور را قبل از مهاجرت، مورد بررسی قرارداد و تلاش کرد که بهترین انتخاب و منطبق ترین آن بر رفتار و سلایق خود را انتخاب کنید. معایب زندگی در پرتغال، نیز مانند هر جایی دیگری از این دنیا وجود دارد و شاید میتوان گفت این معایب زندگی نیست بلکه تفاوت در دیدگاهها و تفاوت درسایر مسائل است. یکی از معایبی که در خصوص زندگی در پرتغال، میتوان به آن اشاره کرد؛ بحث تفاوت در آب و هواست که ممکن است نظر شما با توجه به محل زندگی شما یا عادتهایتان در این باره متفاوت باشد.

مسئله ی بعدی سختی یادگیری زبان پرتغالی است که خوشبختانه این امر نیز قابل حل است چراکه شما میتوانید با زبان انگلیسی نیز با مردم معاشرت کنید.

نتیجه گیری

دراین مقاله سعی داشتیم تا شما را با ابعاد مختلف اقامت و زندگی در پرتغال آشنا کنیم و روند اخذ ویزا در این کشور تا مزایا و معایب زندگی در پرتغال را مورد تحلیل قرار دهیم. تا شما عزیزان را روند اخذ ویزا و اقامت پرتغال یاری کنیم. امیدواریم که شما در روند پیگیری اهداف خود پیروز باشید. ما در این مسیر پشتیبان و حامی شما خواهیم بود تا روند اهداف خود را به انجام برسانید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0