اگر شما قصد دارید در ترکیه زندگی کنید. به طور حتم به یک حساب بانکی در این کشور نیاز پیدا خواهید کرد. در غیر این صورت به طور روزمره درگیر مسائلی چون پرداخت قبوض تلفن همراه یا دسترسی به اینترنت می‌شوید. در این مطلب  قصد داریم هر آنچه باید درباره افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدانید را توضیح دهیم.

مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه

برای افتتاح حساب در ترکیه، هر بانک پروسه نام نویسی مختص به خود را دارد. اما انتظار می‌رود به طور معمول موارد زیر درخواست شود.

  • پاسپورت معتبر
  • کد شناسایی مالیاتی جمهوری ترکیه - با رجوع به اداره دارایی و مالیات می‌توانید این کد را دریافت نمایید.
  • اثبات کردن محل سکونت با مدرک - که می‌تواند از طریق نشان دادن یک قرارداد اجاره ای یا قبض تلفن، آب، برق و ... که به تازگی دریافت کرده‌اید باشد.
  • و همچنین امضا کردن سایر فرم و مدارک مورد نیاز

خوشبختانه، بسیاری از وبسایت‌های بانک‌های ترکیه از ترجمه انگلیسی مناسبی برخورد دار هستند. با بررسی کردن وبسایت بانک مورد نظر خود می‌توانید اسناد مورد نیاز برای ثبت نام درهر شعبه را پیدا کنید.

روند افتتاح حساب بانکی در ترکیه

برای افتتاح حساب در ترکیه ، هر بانک برای افتتاح یک حساب کاربری جدید پروسه ویژه خود را پیش رو دارد، بنابراین سایر جزئیات را بصورت آنلاین بررسی نمایید. توصیه می‌شود اگر می‌خواهید کار خود را به صورت حضوری پیش ببرید، از قبل با یک  کارمندی که به زبان انگلیسی آشنایی دارد قرارملاقات تنطیم کنید. از طرفی بعضی از بانک‌ها اسناد و مدارک مورد نیاز را از طریق تماس تلفنی به شما ابلاغ می‌کنند.

افتتاح حساب بانکی خارج از کشور ترکیه

امکان افتتاح حساب بانکی خارج از ترکیه وابسته به نوع حساب و اینکه آیا شخص مجوز اقامت در این کشور را دارد یا خیر متغییر است. تعداد کثیری از بانک‌ها در ترکیه خدمات بانکی را به ساکنین کشور خود و کاربران بین المللی ارائه می‌دهند. تمامی بانک‌ها از کارمندانی  که به انگلیسی نیز صحبت کنند بهره مند هستند، بنابراین می‌توانند گزینه‌های موجود برای افتتاح حساب و پروسه نام نویسی را برای شما توضیح دهند.

افتتاح حساب بدون داشتن اقامت در ترکیه

افتتاح حساب در این فرایند کمی پیچیده تر است اما غیر ممکن نخواهد بود. اگر شما مبلغ قابل توجهی وجه به بانک مورد نظر واریز کنید، اشتیاق آنها برای کمک به شما بیشتر خواهد شد. پس به این ترتیب شما می‌توانید روند معمول برای باز کردن یک حساب ارزی خارجی را بدون نیاز به اقامت طی کنید. اما مشکل اصلی دریافت کد شناسایی مالیاتی جمهوری ترکیه است که برای افتتاح حساب از جانب شما الزامی است. شما می‌توانید بدون داشتن اقامت ترکیه، با پرسش از مشاور بانکی خود بهترین روش برای اخذ این کد را بیابید. این امکان نیز وجود دارد که بانک مد نظرتان درخواست شما را انجام دهد. برای افتتاح حساب در ترکیه می توانید از مشاوران موسسه حامی مهاجر کمک بخواهید.

هزینه و عوارض در بانک‌ها

هنگامی که حساب بانکی مد نظر خود را در ترکیه انتخاب کردید. خواندن شرایط و مقررات آن بسیار حائز اهمیت است. به ویژه زمانی که بحث از هزینه و عوارض بانکی می‌شود. ممکن است متوجه شوید برای بسته نشدن حساب کاربری شما باید تعرفه‌های منظمی پرداخت کنید. یا متوجه شوید هزینه استفاده از کارت اعتباری در طول زمان افزایش خواهد یافت. سایرهزینه‌های متداول، شامل کارمزد تعیین شده‌ از جانب  بانک‌های دیگر است که به هنگام برداشت وجه نقد از دستگاه‌های خودپرداز از حساب شما کسر می‌شود. برای جلوگیری از مشکلات، بانکی را انتخاب کنید که از شبکه خودپرداز خوبی برخورد دار شده باشد. یکی دیگر از هزینه‌های رایج برای مهاجران، تبادل وجه با ارز‌های مختلف است که به هنگام انتقال از آنها کسر می‌شود. در اینجا هزینه‌های بانکی همانند هزینه تبادل وجه می‌تواند بسیار زیاد باشد.

بهترین بانک ها در ترکیه

در ادامه مطلب معرف چهار بانک بزرگ در ترکیه هستیم که خدمات و سرویس‌های بخصوصی را برای کاربران بین المللی تدارک می‌بینند. این خدمات به زبان انگلیسی و سایر زبان‌های بین المللی و همچنین متناسب با نیاز مهاجران ارائه می‌شود. از طرفی، بسیاری از بانک‌های بین المللی در ترکیه برای آسانی بیشتر، انتقال وجه را به شعبه اصلی خود فراهم کرده‌اند.

Isbank ایش بانک

 ایش بانک بزرگترین بانک در ترکیه است و می‌توانید اطمینان داشته باشید که در نزدیکی خود یکی از شعب این بانک را پیدا خواهید کرد. همچنین تعدادی از شعب ایش بانک در بریتانیا، چین و خاورمیانه قرار دارند. و بعضی از شعب ترکیه این بانک مختص به کاربران مهاجر است تا آنها بتوانند تجربه‌ای آسان‌تر برای افتتاح حساب داشته باشند.

 Garanti Bankası گارانتی بانک

 گارانتی بانک دومین بانک خصوصی بزرگ در ترکیه است. شهرت این بانک به دلیل استفاده از کارمندانی است که دراغلب شعب به زبان انگلیسی نیز احاطه دارند. علاوه بر آن برای خدمات کامل‌تر ازمدیرانی که متخصص امور مهاجرتی هستند بهره مند شده‌اند. در گارانتی بانک خطوط تلفنی برای مشتریان انگلیسی و آلمانی زبان نیز موجود است.

Akbank آک بانک

 آک بانک یکی از بزرگترین بانک‌های ترکیه با تاریخی کهن است. آنها طیف گسترده‌ای از خدمات همانند، افتتاح حساب‌های مختلف و ارائه انواع کارت‌های اعتباری را برای مشتریان خود عرضه می‌کنند. این بانک به شبکه‌ای گسترده از شعب و دستگاه‌های خود پردازمجهز شده است. آک بانک همچنین خدمات ویژه‌ای را برای اشخاص چند ملیتی و مهاجر ارائه می‌دهد. ارائه  خدمات از طریق تماس تلفنی و با زبان انگلیسی نیزتحت پوشش این بانک قرار می‌گیرد.

Yapı Kredi یاپی بانک

 یاپی کردی چهارمین بانک بزرگ ترکیه از نظر تعداد شعبه است. این بانک معتبر، دامنه گسترده‌ای از خدمات بانکی را برای مشتریان عرضه می‌کند. و همچنین برخی از حساب‌ها و کارت‌های بانکی ویژه‌ای را برای مشتریان بین المللی خود در نظر می‌گیرد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0