20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

چرا به ترکیه مهاجرت کنیم؟ بدی ها و خوبی های زندگی در ترکیه

امروزه، ترکیه به یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان تبدیل شده است. چرا که جدا از موقعیت جغرافیایی این کشور و نزدیکی‌اش به ایران، از نظر امکانات رفاهی و گردشگری نیز شرایط بسیار خوبی دارد و از کشورهای پیشتاز منطقه در زمینه تعامل با اروپا محسوب می‌شود.

همچنین مسائل دیگری مانند سبک زندگی نسبتا مشابه مردم ایران و ترکیه و نیز، نزدیکی فرهنگی بین مردم این دو کشور، از سایر مزایای مهاجرت به ترکیه هستند که سبب شده‌اند اقامت در این سرزمین موردتوجه افراد بسیاری قرار گیرد. اما نکته مهم این است که زندگی در ترکیه هم مانند زندگی در هر کشور دیگری، با برخی نکات منفی همراه است.

به همین خاطر، در این مقاله می‌خواهیم به‌صورت کلی مزایا و معایب اقامت در ترکیه را بررسی کنیم و ببینیم که مزایای زندگی در ترکیه و نیز معایب زندگی در ترکیه چه مواردی هستند. سپس با پرداختن به مزایای خرید ملک در ترکیه، مبحث مزایای اقامت یکساله ترکیه را پیش می‌کشیم و مزایای شهروندی ترکیه را بررسی می‌کنیم. در نهایت نیز به موضوع اعتبار پاسپورت ترکیه برای اروپا و آمریکا می‌پردازیم. همراهمان باشید.

حامی مهاجر، موسسه مهاجرتی معتبری است که در زمینه اخذ اقامت ترکیه، به مراجعین خود خدماتی تخصصی ارائه می‌دهد. از جمله این خدمات می‌توان به اخذ انواع ویزای ترکیه، دریافت پذیرش تحصیلی ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه اشاره کرد. ضمنا شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

مزایا و معایب اقامت در ترکیه

مزایا و معایب اقامت در ترکیه

در یک نگاه کلی، می‌توان ترکیه را کشوری معرفی کرد که با سایر کشورهای خاورمیانه تفاوت‌هایی قابل‌لمس دارد. خصوصا که فرهنگ این کشور آمیخته‌ای از دو فرهنگ اروپایی و آسیایی است و ویژگی‌های رفتاری متنوعی در میان مردم ترک مشاهده می‌شود. بنابراین برای بیان مزایا و معایب اقامت در ترکیه، می‌توان این مسئله را از جنبه‌های گوناگون موردبحث قرار داد.

ضمن اینکه در طی سالیان گذشته، ترکیه پذیرای مهاجرانی بوده است که از سرتاسر دنیا راهی این سرزمین شده‌اند و مجوز اقامت این سرزمین یا همان کیملیک کارت ترکیه را دریافت کرده‌اند. بنابراین باید گفت در حال‌حاضر، ردپای سایر فرهنگ‌ها نیز در میان مردم این سرزمین دیده می‌شود. به‌عنوان مثال، هرچند بیشتر مردم ترکیه مسلمان هستند، به دلیل همین آمیزه‌های فرهنگی، سخت‌گیری کم‌تری نسبت به اجرای تمام آداب و رسوم دینی دارند.

علاوه بر این، ویژگی‌های دیگری نظیر آب‌وهوای معتدل ترکیه، مردم خون‌گرم و اهل‌تفریح این سرزمین و...، باعث شده‌اند که این کشور به یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در طی سالیان اخیر تبدیل شود. تا آنجا که برای صحبت در خصوص مزایا و معایب اقامت در ترکیه، می‌توان موارد متعددی را مطرح کرد. در ادامه، تک‌به‌تک این مزایا و معایب اقامت در ترکیه را بررسی می‌کنیم.

اینفوگرافی مزایا و معایب اقامت در ترکیه

مزایای زندگی در ترکیه

چنان‌که پیش از این گفتیم، یکی از برجسته‌ترین مزایای زندگی در ترکیه، آب‌وهوای مناسب این کشور و نیز طبیعت باطراوت آن است. به‌نحوی که افراد با زندگی در این کشور، می‌توانند از وزش‌های نسیم مدیترانه‌ای لذت ببرند و اوقات‌فراغت خود را در دل طبیعت چشم‌نواز ترکیه سپری کنند.

با این وجود، مزایای زندگی در ترکیه تنها به طبیعت این کشور محدود نمی‌شود. زیرا ترکیه پیشرفت‌های بزرگی نیز در زمینه‌های علمی و فناوری داشته است. به‌نحوی که اگر افراد تخصص ویژه‌ای داشته باشند یا بتوانند در این زمینه‌ها کارآفرینی کنند، دولت ترکیه برای راه‌اندازی کسب‌وکار از آن‌ها حمایت خواهد کرد.

ضمن اینکه یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در ترکیه برای صاحبان کسب‌وکار، مسیر هموارتر آنان در جهت توسعه مشاغل خودشان است. چرا که ترکیه با بسیاری از دولت‌های اروپایی تجارت آزاد دارد و همین، خود دلیلی است برای ایجاد کسب‌وکار در ترکیه و توسعه آن در بازاهای جهانی.

علاوه بر این، می‌توان گفت که به‌نسبت دیگر سرزمین‌های اروپایی، سرمایه‌گذاری در ترکیه کم‌هزینه‌تر است و به همین دلیل، شانس شروع فعالیت اقتصادی در ترکیه بیشتر از سایر کشورها است. تا آنجا که امروزه، بسیاری از مجموعه‌ها و کارخانه‌جات شاخص اروپایی به ترکیه آمده‌اند و فعالیت‌های خود را در این سرزمین پی گرفته‌اند. به‌ویژه که ترکیه در زمینه مد، پوشاک و... شرایط خوبی دارد و فعالان این عرصه، می‌توانند فعالیتشان را در این سرزمین گسترش دهند.

این مطلب را نیز بخوانید: راهنمای خرید در ترکیه

از سوی دیگر، باید به امکانات تحصیلی منحصربه‌فرد ترکیه نیز اشاره کرد که یکی از پراهمیت‌ترین مزایای زندگی در ترکیه است. به این صورت که دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان راهی ترکیه می‌شوند تا بتوانند از بورسیه‌های تحصیلی این کشور استفاده کنند و در مراکز علمی باکیفیت این کشور درس بخوانند.

ضمن اینکه سهولت ثبت‌نام در دانشگاه‌های ترکیه، هزینه نسبتا پایین تحصیل در این سرزمین و گستردگی رشته‌های دانشگاهی این کشور، از دیگر امکانات تحصیلی و مزایای زندگی در ترکیه به‌حساب می‌آیند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روند تحصیل در ترکیه، با شماره 02148000957 تماس بگیرید و از راهنمایی‌های کارشناسان ما بهره بگیرید.

پس از بیان این موارد، باید به سبک زندگی مردم این کشور نیز اشاره کنیم که از دل‌چسب‌ترین مزایای زندگی در ترکیه محسوب می‌شود. چرا که مردم ترکیه اغلب شاد و پرانرژی هستند و اوقات‌فراغت خود را به حضور در مهمانی‌های خانوادگی، وقت‌گذرانی با دوستان، پیاده‌روی، کافه‌گردی، طبخ غذا و... می‌گذرانند. ضمن اینکه برخی از کلان‌شهرهای ترکیه مانند استانبول، به زیست شبانه خود مشهورند و علاقه‌مندان به شب‌گردی، می‌توانند لحظات دل‌چسبی را در شب‌های زنده این سرزمین تجربه کنند.

از جمله دیگر مزایای زندگی در ترکیه، سیستم حمل‌ونقل پرسرعت این کشور است که از وقت شهروندان ترکیه محافظت می‌کند و سبب می‌شود آن‌ها در سریع‌ترین زمان، خودشان را به مقصد برسانند. ضمن اینکه سیستم سلامت ترکیه هم بسیار کامل است و تمامی افراد، از پوشش بیمه‌ای بسیار مناسبی برخوردار هستند.

در نهایت، باید به فراوانی محصولات غذایی تازه‌کشت‌شده در ترکیه اشاره کنیم. به این شکل که افراد با مراجعه به بازارهای محلی این سرزمین، می‌توانند به انواع مواد غذایی تازه مانند میوه‌وسبزیجات، گوشت، نان محلی، پنیر و... دست پیدا کنند. همچنین تنوع غذایی شگفت‌انگیز ترکیه و طعم منحصربه‌فرد این سفره‌های غذایی، خود از بزرگ‌ترین مزایای زندگی در ترکیه محسوب می‌شوند.

اینفوگرافی معایب زندگی در ترکیه

معایب زندگی در ترکیه

اگر بخواهیم یکی از مهم‌ترین معایب زندگی در ترکیه را بازگو کنیم، باید بگوییم به‌غیر از مردم استانبول، سایر اهالی این کشور چندان به زبان انگلیسی مسلط نیستند. بنابراین چنانچه افراد قصد داشته باشند در ترکیه زندگی کنند، حتما باید زبان این کشور را بیاموزند. چرا که در ترکیه، امکان گفت‌وگو به زبان انگلیسی بسیار کم و در مواردی غیرممکن است.

علاوه بر این، یکی دیگر از معایب زندگی در ترکیه، وضعیت بازار کار برای مهاجران است. به‌ویژه که اگر فرد تخصص ویژه‌ای نداشته باشد، شرایط کاریابی برای وی دشوار خواهد بود. ضمن اینکه هرچند این کشور برای فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی مناسب است، اما حتی متولدین خود ترکیه نیز از وضعیت کار در این سرزمین راضی نیستند. بنابراین اگر شخص بتواند سبب اشتغال‌زایی در ترکیه شود، می‌تواند از حمایت‌های دولت این سرزمین بهرمند شود. در غیر این صورت، کمتر پیش می‌آید که افراد برای کار ثابت، روی ترکیه حساب باز کنند.

از دیگر معایب زندگی در ترکیه، می‌توان به کاغذبازی‌های اداری این سرزمین اشاره کرد. به این صورت که برای پیگیری برخی مسائل، ممکن است افراد مجبور شوند ساعت‌های زیادی را در این اداره‌جات این سرزمین به‌انتظار بنشینند و فرم‌های متعددی را پر کنند. ضمن اینکه اکثر مسئولان این ادارات، با زبان انگلیسی آشنایی ندارند و تنها به زبان ترکی سخن می‌گویند.

در این میان، باید به محدودبودن برخی آزادی‌های مدنی مردم ترکیه نیز اشاره کنیم. زیرا ترکیه از جمله کشورهایی است که مردم آن، چندان فرصت انتقاد از شرایط کشورشان را ندارند. علاوه بر اینکه در این کشور، مسائل مرتبط با حقوق زنان نیز کمتر موردبحث قرار می‌گیرد.

ضمنا از جمله قابل‌توجه‌ترین معایب زندگی در ترکیه، گرانی سوخت در این کشور است. دیگر اینکه گازکشی سراسری در ترکیه وجود ندارد و همچنان، برخی مناطق این کشور گازکشی نشده‌اند. به‌نحوی که افراد مجبورند برای راه‌اندازی سیستم گرمایشی، از روش‌های دیگری استفاده کنند.

در این بین، مالیات سنگین وضع‌شده بر روی برخی اجناس هم سبب شده است که هزینه خرید خودرو، لوازم صنعتی و... نسبتا زیاد باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه‌های اقامت در این سرزمین، می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید: هزینه‌های زندگی در ترکیه

در نهایت باید به جمعیت زیاد ترکیه نیز اشاره کنیم که سبب شده است در کلان‌شهرهایی مانند استانبول، خیابان‌ها همواره شلوغ باشند و افراد نتوانند به‌موقع به مقاصد برسند. بنابراین در این سرزمین، افراد چاره‌ای ندارند که از وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند مترو، تاکسی و... استفاده کنند.

مزایای خرید ملک در ترکیه

مزایای خرید ملک در ترکیه

یکی از آسان‌ترین روش‌های اخذ شهروندی ترکیه، خرید ملک در این سرزمین است. به این صورت که شما می‌توانید با خرید خانه‌ای به ارزش حداقل 75هزار دلار در ترکیه، اقامت یکساله ترکیه را به‌دست بیاورید و در این سرزمین زندگی کنید. البته باید توجه کنید که خرید خانه با ارزش کمتر از 75هزار دلار هم ممکن است. اما در چنین شرایطی، دیگر نمی‌توان اقامت ترکیه را اخذ کرد.

با این حال، یکی از مزایای خرید ملک در ترکیه این است که اقامت این کشور، شرط حضور ندارد. یعنی فرد می‌تواند پس از دریافت اقامت ترکیه، از این سرزمین خارج شود و بدون اینکه هیچ‌گونه محدودیت زمانی برای بازگشت داشته باشد، اقامت خود را حفظ کند. همچنین در این صورت، فرد می‌تواند خانه‌ای که خریداری کرده است را اجازه دهد و از این طریق درآمد کسب کند.

ضمنا ترکیه از جمله کشورهایی است که به قانون ارثیه پایبند است. بنابراین امکان به‌ارث‌گذاشتن خانه‌های خریداری‌شده در این سرزمین برای افراد وجود دارد و آن‌ها می‌توانند سرمایه‌ای را برای فرزندان خود به‌جا بگذارند.

اما نکته مهم در خصوص خرید ملک در ترکیه این است که شما با خرید ملکی به ارزش بیش از 400هزار دلار، نه‌تنها می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید و از تمام مزایای خرید ملک در ترکیه بهره‌مند شوید، بلکه می‌توانید پاسپورت این سرزمین را نیز دریافت کنید و از تمام مزایای شهروندی ترکیه برخوردار شوید. گفتنی است که ما در ادامه همین مقاله، راجع‌به مزایای شهروندی ترکیه صحبت خواهیم کرد اما به‌عنوان نمونه، اخذ تابعیت دوم و ایجاد هویت جدید، یکی از بزرگ‌ترین مزایای پاسپورت ترکیه است.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که اخذ اقامت دائم ترکیه از طریق خرید خانه به ارزش 400هزار دلار نیز شرط حضور ندارد و شخص می‌تواند در زمان عدم‌حضورش در ترکیه، ملک یا املاک خود را اجاره دهد و درآمد کسب کند. البته باید بدانید که اشخاص، تا سه سال اجازه ندارند خانه‌ای را که به منظور دریافت حق شهروندی خریداری کرده‌اند، به‌فروش برسانند. اما پس از این مدت، امکان خریدوفروش املاک برای آنان وجود دارد.

گفتنی است که خرید ملک در ترکیه به‌نسبت خرید خانه در سایر کشورها، برتری‌های چشمگیری هم دارد. به‌عنوان مثال، افراد برای خرید خانه در امارات به حداقل یک میلیون درهم نیاز دارند. در حالی که امکان به‌ارث‌گذاشتن خانه برای فرزندان وجود ندارد و در ازای خرید ملک در این سرزمین، شخص نمی‌تواند پاسپورت امارات را دریافت کند. اما کم‌ترین مزیت خرید خانه در ترکیه، دریافت اقامت یکساله این کشور است.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در ترکیه، به مقاله همه‌چیز درباره خرید خانه در ترکیه مراجعه کنید و آن را مطالعه کنید. چرا که ما در این مقاله، قدم‌به‌قدم فرایند خرید ملک در ترکیه را توضیح داده‌ایم و گفته‌ایم که با چه شرایطی می‌توان پاسپورت ترکیه را از طریق خرید ملک در این سرزمین به‌دست آورد.

اقامت یکساله در ترکیه از طریق خرید خانه

مزایای اقامت یکساله ترکیه

در سال‌های گذشته، افراد بسیاری توانسته بودند با مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره خانه، اقامت یکساله ترکیه را به‌دست بیاورند و در این سرزمین زندگی کنند. چرا که مطابق قوانین مهاجرتی ترکیه، فرد می‌توانست تنها با اجاره خانه‌ای در یکی از شهرهای ترکیه، اقامت یکساله ترکیه را اخذ کند و به‌مدت یک سال در این سرزمین زندگی کند.

با این حال، مطابق با آخرین دستورالعمل‌های اداره مهاجرتی ترکیه، دیگر مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره خانه ممکن نیست. بنابراین در صورتی که افراد بخواهند اقامت یکساله این کشور را اخذ کنند، باید از راه‌های دیگری نظیر مهاجرت تحصیلی به ترکیه، خرید خانه به ارزش 75هزار دلار و... اقدام کنند.

البته گفتنی است که ایرانیان برای ورود به ترکیه نیازی به اخذ اقامت این سرزمین ندارند. طوری که می‌توانند بدون دریافت ویزای این کشور، تا 90 روز در خاک این کشور حضور داشته باشند. با این حال، تمام افراد برای حضور بیش از 90 روز در ترکیه، باید اقامت این سرزمین را اخذ کنند.

همچنین بخوانید: تلخی‌ها و شیرینی‌های مهاجرت

اما مزایای اقامت یکساله ترکیه چه مواردی هستند؟ به‌طور کلی، مجوز اقامت ترکیه این امکان را فراهم می‌کند که فرد ضمن زندگی در این سرزمین، از امکانات اجتماعی و رفاهی ترکیه بهره‌مند شود. به عنوان نمونه، امکان افتتاح حساب و بهره‌بردن از خدمات بانکی ترکیه، یکی از همین مزایای اقامت یکساله ترکیه است.

همچنین امکان برخورداری از آموزش رایگان زبان ترکی برای افراد دارای اقامت ترکیه، از دیگر مزایای اقامت یکساله ترکیه به‌حساب می‌آید. چرا که به این ترتیب، افراد می‌توانند زبان ترکی را به‌سرعت یاد بگیرند و راحت‌رت با دیگران ارتباط برقرار کنند. ضمنا امکان تحصیل در مراکز بین‌المللی و همچنین اخذ بی‌دردسر مجوز کسب‌وکار در ترکیه را نیز می‌توان از مهم‌ترین مزایای اقامت یکساله به‌شمار آورد.

نمونه کارت اقامت ترکیه

در ادامه، برخی از مزایای اقامت یکساله ترکیه را خلاصه‌وار ذکر می‌کنیم:

 • امکان دریافت گواهینامه رانندگی ترکیه
 • اخذ اقامت ترکیه، بدون شرط حضور در این کشور
 • امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • امکان اشتغال در ترکیه، با حقوق پایه حدودا دو برابر ایران
 • امکان تحصیل فرزندان در مدارس ایرانی موردتایید آموزش‌وپرورش
 • امکان دریافت کارت اعتباری یا مستر کارت برای پرداخت‌های اینترنتی بین‌المللی
 • سهولت در دریافت ویزای آمریکا، کانادا، انگلستان و ویزای شینگن برای ایرانیان مقیم ترکیه
 • و...

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، شما می‌توانید به مقاله مزایای اقامت در ترکیه مراجعه کنید و از تک‌به‌تک مزایای اقامت یکساله ترکیه مطلع شوید.

مزایای شهروندی ترکیه

مزایای شهروندی ترکیه

شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین دلایل اخذ شهروندی ترکیه برای ایرانیان، وجود برخی از مزایای شهروندی ترکیه مانند اعتبار پاسپورت ترکیه است. چرا که پاسپورت ترکیه ارزش بسیار بالایی دارد و در شمار معتبرترین پاسپورت‌ها است. تا آنجا که افراد می‌توانند با داشتن پاسپورت ترکیه، سفر آسان و بی‌دردسری را به بیش از 111 کشور جهان تجربه کنند.

به این صورت که دارندگان پاسپورت ترکیه، بدون اینکه احتیاجی به اخذ ویزا داشته باشند، می‌توانند به 70 کشور دنیا سفر کنند و در بازدید از 36 کشور دیگر نیز، ویزایشان را در بدو ورود به آن سرزمین‌ها دریافت کنند. ضمنا آن‌ها می‌توانند پیش از ورود به 5 کشور دیگر نیز e-Visa یا همان ویزای الکترونیکی خود را دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، مقاله با پاسپورت ترکیه به کدام کشورها می‌توانیم سفر کنیم؟ را مطالعه کنید.

همچنین از دیگر مزایای شهروندی ترکیه این است که دارندگان پاسپورت این کشور، می‌توانند به‌هنگام دریافت پاسپورت این سرزمین، اسم‌وفامیل جدیدی برای خود در نظر بگیرند و به‌طور کلی هویت قبلی‌شان را ترک کنند. البته الزامی برای انجام این کار نیست. زیرا ترکیه از جمله کشورهایی است که مشکلی با تابعیت دوم ندارد. بنابراین متقاضیان می‌توانند در آن واحد، هر دو هویت را داشته باشند.

اما وجود تابعیت دوم، خود با مزایایی همراه است. از جمله اینکه افراد می‌توانند بسیاری از محدودیت‌های موجود در پاسپورت اول خود را کنار بزنند. به‌عنوان نمونه، ایرانیان می‌توانند با اخذ تابعیت ترکیه و ایجاد هویت جدید برای خود، به‌سادگی انواع ویزای آمریکا، بریتانیا و کانادا را اخذ کنند. همچنین اتباع کشور چین که برای ورود به آمریکا مشکل دارند، به این ترتیب می‌توانند شانس خود را برای اخذ ویزای ایالات متحده امتحان کنند.

علاوه بر این، یکی دیگر از مزایای شهروندی ترکیه این است که دارنده پاسپورت این کشور، اجازه دارد برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست پاسپورت بدهد و آن‌ها را به ترکیه ببرد. ضمن اینکه امکان پیگیری فرایند اخذ پاسپورت ترکیه، بدون اینکه شرط حضور در این سرزمین وجود داشته باشد، خود یکی از مزایای شهروندی ترکیه به‌حساب می‌آید.

در ادامه، باید به روابط نزدیک ترکیه با اروپا و آمریکا نیز اشاره کنیم. زیرا از آن‌جایی که این کشور عضو ناتو است، معاهدات گوناگونی با دولت‌های اروپایی برقرار کرده است. به همین سبب، ارزش پاسپورت این کشور بسیار بالاست. همچنین برخلاف پاسپورت ایران، پاسپورت ترکیه ده‌ساله است و شهروندان آن می‌توانند به ویزای توریستی مولتی آمریکا با اعتبار 6 ماه تا 10 سال دست پیدا کنند یا اینکه ویزای ده‌ساله کانادا را اخذ کنند.

در حالی که به‌سبب اعتبار کوتاه‌مدت پاسپورت ایران، ویزای ده‌ساله کانادا برای ایرانیان به صورت پنج‌ساله صادر می‌شود. همچنین به‌دلیل نداشتن روابط دیپلماتیک بین ایران و ایالات متحده، ویزای توریستی آمریکا نیز برای ایرانیان، به‌شکل 6ماهه و سینگل صادر می‌شود. بنابراین باید گفت که اخذ آسان ویزای آمریکا و کانادا، از دیگر مزایای شهروندی ترکیه محسوب می‌شود.

علاوه بر آنچه گفتیم، شهروندی ترکیه مزایای دیگری نیز دارد؛ از جمله بهره‌مندی از خدمات درمانی رایگان ترکیه، تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها و مدارس این سرزمین، برخورداری از حق رای، اعلام نامزدی در انتخابات‌های گوناگون، امکان استفاده از برنامه‌های بازنشستگی ترکیه و...

اعتبار پاسپورت ترکیه برای اروپا و آمریکا

اعتبار پاسپورت ترکیه برای اروپا و آمریکا

دولت ترکیه سال‌ها در تلاش است تا این کشور را به عضویت اتحادیه اروپا دربیاورد اما تا به امروز، موفق به انجام این کار نشده است. با این وجود، هرچند نمی‌توان گفت که عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا قطعی شده است، این کشور موفقیت‌های قابل‌توجهی در این مسیر کسب کرده است.

بنابراین بدیهی است که اگر این تلاش‌ها به نتیجه برسد، کسانی که پاسپورت ترکیه را دارند می‌توانند بدون احتیاج به اخذ ویزای شینگن، به کشورهای اروپایی سفر کنند. علاوه بر این، دارندگان پاسپورت ترکیه مسیر آسان‌تری را برای اخذ ویزاهای شینگن، ویزای تحصیلی اروپا و... در پیش دارند.

در مورد دو کشور آمریکا و کانادا نیز شرایط مشابه است. یعنی در صورتی که افراد پاسپورت ترکیه را داشته باشد و خود را به‌عنوان شهروند این سرزمین معرفی کنند، اخذ ویزای توریستی آمریکا و کانادا برای آنان راحت‌تر خواهد بود. گفتنی است که این قضیه در مورد ویزاهای غیرتوریستی مانند ویزاهای کاری و تحصیلی نیز صادق است.

ضمنا در صورتی هم که افراد بخواهند با داشتن پاسپورت ترکیه برای مهاجرت به آمریکای شمالی اقدام کنند، باز هم مسیر آسان‌تری پیش پای آن‌ها است. گذشته از این، پیش‌تر نیز اشاره کردیم که افراد می‌توانند با داشتن پاسپورت ترکیه، سفر آسان و بی‌دردسری را به بیش از 111 کشور جهان تجربه کنند. گفتنی است که بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی و حوزه کارائیب نیز در میان این کشورها قرار دارند.

سخن پایانی

در این مقاله، تلاش کردیم به‌طور کامل در خصوص مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه صحبت کنیم و تک‌به‌تک مزایا و معایب اقامت در ترکیه را توضیح دهیم. به همین خاطر، هر یک از دو مبحث مزایای زندگی در ترکیه و نیز معایب زندگی در ترکیه را به‌صورت موشکافانه موردبحث قرار دادیم و ریزبه‌ریز جزئیات آن را بررسی کردیم.

سپس به مزایای خرید ملک در ترکیه و مزایای اقامت یکساله ترکیه پرداختیم و راجع‌به ویژگی‌های منحصربه‌فرد پاسپورت ترکیه و مزایای شهروندی ترکیه حرف زدیم. در نهایت نیز درباره اعتبار پاسپورت ترکیه برای آمریکا و اروپا صحبت کردیم و گفتیم که داشتن پاسپورت ترکیه برای حضور در آمریکا و اروپا چه مزیتی دارد.

بنابراین مبحث مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه را از تمامی جهات موردبررسی قرار دادیم و جزئیات آن را به‌صورت کامل موشکافی کردیم. با این حال، اگر هنوز سوال بی پاسخی در ذهن شما وجود دارد، می‌توانید آن را از طریق قسمت نظرات مطرح کنید یا ضمن تماس‌گرفتن با شماره 02148000957، پرسش خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

خدمات حامی مهاجر جهت مهاجرت به ترکیه

گفتنی است که ما در مجموعه حامی مهاجر، در خصوص مهاجرت به ترکیه، خدمات زیر را به مشتریان خود ارائه می‌دهیم:

 • ثبت شرکت در ترکیه
 • اخذ اقامت یکساله ترکیه
 • اخذ اقامت ترکیه بدون شرط حضور
 • اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک
 • اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل در ترکیه

همچنین لازم‌به‌ذکر است که مجموعه حامی‌مهاجر، همواره در تلاش است تا خدمات خود را بر مبنای رفاه حال مشتریانش شکل بدهد. بر همین اساس، خدمات ما به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که نیازی به حضور مداوم مراجعینمان نباشد و تمامی اطلاعات در خصوص کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، خرید ملک و... در طی جلسات مشاوره به اطلاع مشتریانمان برسد. زیرا مهم‌ترین اصل برای ما این است که مراجعینمان با صرف کمترین هزینه، به نتیجه‌ دل‌خواه خود برسند.

سوالات متداول

آیا با اخذ اقامت ترکیه، باید شهروندی فعلی خودم را باطل کنم؟

خیر. اخذ پاسپورت ترکیه، دلیل مناسبی برای باطل‌کردن تابعیت فعلی فرد نیست. زیرا ترکیه از جمله کشورهایی است که مشکلی با تابعیت دوم ندارد. بنابراین افراد می‌توانند هم‌زمان هم پاسپورت ترکیه را داشته باشند و هم تابعیت فعلی خود را حفظ کنند.

آیا برای زندگی در ترکیه باید زبان ترکی را یاد بگیریم؟

چنان‌که در مقاله گفتیم، اکثر مردم ترکیه تنها به زبان ترکی صحبت می‌کنند و تسلطی به زبان انگلیسی ندارند. بنابراین اگر افراد قصد زندگی در ترکیه را دارند، به‌ناچار باید زبان این کشور را یاد بگیرند.

مهم‌ترین مزایای زندگی در ترکیه کدام‌اند؟

زندگی در ترکیه مزایای گوناگونی دارد. از جمله امکانات تحصیلی ویژه، تنوع غذایی گسترده، بهره‌مندی از سیستم حمل‌ونقل پرسرعت و... گفتنی است که ما در همین مقاله، راجع‌به تمام این مزایا به‌طور مفصل صحبت کرده‌ایم. می‌توانید آن را مطالعه کنید.

مهم‌ترین مزایای زندگی در ترکیه

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0