50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مهاجرت به ترکیه: کدام روش مهاجرت به ترکیه بهتر است؟

مهاجرت به ترکیه: بررسی کامل روش های مهاجرتی به ترکیه

بله! این یک حقیقت انکارناپذیر است!

اینکه در طی سال‌های اخیر، به‌خاطر پیشرفت چشمگیر و امکانات اجتماعی‌رفاهی منحصربه‌فرد ترکیه، زندگی در این کشور آن‌قدر طرفدار پیدا کرده که سال‌به‌سال، عدۀ زیادی فکر مهاجرت به ترکیه به سرشان می‌زند.

اما چطور؟! منظورمان این است اصلا برای مهاجرت ترکیه باید چه کنیم؟ چون همان‌طور که در این نوشته می‌بینیم، راه های مهاجرت به ترکیه یکی‌دو تا نیستند! پس چطور باید از بین این روش‌ها، یکی را انتخاب کنیم؟

خوب به شما می‌گوییم! چطور؟ این‌طور که ضمن معرفی هر یک از روش های مهاجرت ترکیه، اعم از ثبت شرکت و تحصیل و...، ریزه‌کاری‌های هر شیوه را هم مطرح خواهیم کرد تا در نهایت، این خودتان باشید که متناسب با موقعیت‌تان، بهترین شیوه را انتخاب می‌کنید.

تازه! در آخر کمی هم راجع‌به هزینه مهاجرت به ترکیه حرف می‌زنیم تا ببینیم کدام روش است که لقب ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه را از آن خود می‌کند! پس بیایید کنار هم بنشینیم و دوشادوش هم، قصۀ مهاجرت ترکیه را بخوانیم.

مهاجرت به ترکیه

قبل از اینکه راجع‌به راه‌های مهاجرت حرف بزنیم، بیایید ببینیم اصلا وضعیت ترکیه برای مهاجرت به چه صورت است!

خوب اول از همه، با اشتراکات فرهنگی شروع کنیم! چون نه فقط در این چند سال اخیر، که در طولانی‌مدت، تشابهات فرهنگی زیادی بین مردم ایران و ترکیه وجود داشته. دلیلش هم واضح است دیگر! جدا از اینکه همسایه‌های تاریخی بوده‌ایم، همیشه با هم مراوده و دادوستد داشته‌ایم.

حالا این تشابهات چه هستند؟ مثلا

 • مانند مردم ایران، اهالی ترکیه هم بسیار خانواده‌دوست‌اند؛
 • از لحاظ شیوۀ رفتاری و خون‌گرم‌بودن، اهالی ایران و ترکیه بسیار شبیه به یکدیگرند؛
 • حتی از نظر فرهنگ غذایی نیز، مردم دو کشور به گروه‌های غذایی نسبتا مشابهی علاقه دارند.

روش های مهاجرت به ترکیه

پس با توجه به این موارد، شاید بیراه نباشد اگر بگوییم هرکسی، با هر سبک زندگی و هر طرز فکری، می‌تواند راجع‌به مهاجرت ترکیه فکر کند و برایش برنامه بریزد. در ادامه، تعداد دیگری از پارامترها و شرایط مهاجرت به ترکیه را می‌خوانید:

 • ترکیه، واسط بین اروپا و آسیاست؛ بنابراین با مهاجرت ترکیه، می‌توانیم در چشم‌به‌هم‌زدنی خودمان را به باقی کشورها دنیا برسانیم!
 • غذاهای ترک، بیش‌ازحد لذیذند؛ بنابراین با زندگی در ترکیه، باید حسابی مراقب رژیم غذایی‌مان باشیم!
 • در ترکیه، همه‌چیز تا حد زیادی رنگ‌وبوی ایران را می‌دهد؛ بنابراین مهاجرت به ترکیه همانا و زنده‌شدن احساس حضور در خانه، همانا!
 • ترکیه نیز از آن کشورهای چهارفصل است! پس اگر سرمادوست هستید یا گرماپسند، همیشه گزینه‌هایی روی میز دارید! از مهاجرت به استانبول گرفته تا زندگی در مارمایس.

مهاجرت به ترکیه بدون پاسپورت

سوال مهم: آیا مهاجرت به ترکیه بدون پاسپورت امکان‌پذیر است؟

راستش را بخواهید، هرچند همیشه بحث‌هایی راجع‌به مهاجرت به ترکیه بدون پاسپورت وجود داشته، الان شرط ورود به ترکیه این است که پاسپورتمان حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. بنابراین در یک کلام، امکان مهاجرت به ترکیه بدون پاسپورت وجود ندارد.

با این حال، ما اهالی ایران می‌توانیم بدون نیاز به اخذ ویزا راهی ترکیه بشویم و تا 90 روز در این سرزمین بمانیم. منتها نکته اینجاست که در این بازۀ 90روزه، نه‌تنها اجازۀ کار و تحصیل نداریم، که در پایان نیز باید خاک ترکیه را ترک کنیم.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

چرا مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل، یکی از بهترین راه های مهاجرت به ترکیه محسوب می‌شود؟ به این دلایل:

 • تحصیل در ترکیه، باعث می‌شود اقامت توریستی این سرزمین را دریافت کنیم؛
 • ترکیه از جمله کشورهای عضو معاهدۀ بولونیاست که مطابق با آن، ما و سایر دانشجویان این کشور می‌توانیم بدون دردسرهای ناشی از تطبیق مدرک، در سایر کشورهای عضو این پیمان درس بخوانند؛
 • هزینه های تحصیل در ترکیه بسیار مقرون‌به‌صرفه است. تازه یکی از شرایط مهاجرت به ترکیه با تحصیل، فرصت‌های متعددی است که برای بورسیه‌گرفتن دانشجویان بین‌المللی فراهم شده.
 • از جمله ویژگی‌های تحصیل در کشور ترکیه، ‎امکانات رفاهی دردسترسمان است؛ مثلا اگر در ترکیه درس بخوانیم، ترکیش ایرلاین بلیت‌های خود را با تخفیف 15درصدی به ما عرضه خواهد کرد!
 • تازه! خود دانشگاه‌ها هم کلی امکانات برای ما در نظر گرفته‌اند؛ از جمله اینکه ایمیلی به ما اختصاص می‌دهند تا محصولات متنوع مایکروسافت را با تخفیف 50درصدی تهیه کنیم و در وبسایت‌هایی مانند یوتیوب، نتفلیکس و... با نصف‌قیمت عضو شویم.

اما اصلا با همۀ این اوصاف، برای این طریقه مهاجرت به ترکیه باید از کجا شروع کنیم؟ یعنی بهتر است اول با دریافت مشاوره مهاجرت به ترکیه آغاز کنیم یا دربارۀ شرایط مهاجرت به ترکیه بخوانیم؟ راستش را بخواهید، هر دو!

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

چون مطالعه‌کردن، نه‌فقط لازمۀ مهاجرت ترکیه، که پایه‌واساس هر مهاجرتی است! اما در کنار آن، دریافت مشاوره مهاجرت به ترکیه است که عیارمان را مشخص می‌کند؛ زیرا با دانستن وضعیت پرونده‌مان، انگار نقشۀ راهنمای مهاجرت به ترکیه را دریافت می‌کنیم و تمام مسیر پیش‌رویمان روشن می‌شود!

حالا از کجا مشاوره بگیریم؟ معلوم است! از حامی مهاجر! دیگر نیازی هم به وکیل مهاجرت ترکیه نیست! فقط کافی است با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید تا همکارانمان، هرآنچه نیاز است را، از شرایط و مدارک گرفته تا نمرۀ مناسب آزمون یوس، برایتان بازگون کنند.

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت چیست؟ یک روش مهاجرت به ترکیه!

کارکردش به چه صورت است؟ این‌گونه که هرکس قصد دارد کسب‌وکاری را در ترکیه راه‌اندازی کند، فارغ از زمینۀ فعالیتش، باید شرکت خود را به ثبت برساند.

حالا مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت چه مزایایی دارد؟ این موارد که می‌بینید:

 • ترکیه با تمامی کشورهای جهان تجارت آزاد دارد؛ بنابراین با راه‌اندازی کسب‌وکار در این سرزمین، امکان حصور در بازارهای جهانی برایمان فراهم می‌شود؛
 • برخلاف برخی کشورها، ما برای مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت مجبور نیستیم با شهروندان ترک مشارکت کنیم. بلکه تنها کافی است یک حسابدار ترک را استخدام کنیم؛
 • یکی دیگر از مزایای مهاجرت ترکیه از طریق ثبت شرکت این است که ما هزینه ثابتی را تحت‌عنوان مالیات پرداخت نمی‌کنیم؛ بلکه مالیات، برحسب درآمد شرکت پرداخت می‌شود؛

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

بسیار خوب! حالا که دربارۀ مزایای این نحوه مهاجرت به ترکیه دانستیم، بیایید کمی هم راجع‌به کلیت به‌ثبت ‌رساندن شرکت در ترکیه صحبت کنیم. مثلا اینکه اصلا با مهاجرت ترکیه از این طریق، چه شرایطی در انتظارمان خواهد بود؛ پس کنار هم موردبه‌مورد بررسی‌شان می‌کنیم:

 • با ثبت شرکت در ترکیه، حتی بدون فعال‌کردن شرکت، ما می‌توانیم اقامت یک‌سالۀ ترکیه را دریافت کنیم؛
 • چنانچه مدت اقامت یک‌ساله‌مان سر برسد، ما می‌توانیم دو مرتبۀ دیگر نیز اقامتمان را تمدید کنیم که مدت‌زمان هر یک از این تمدیدها دوساله است؛
 • اگر می‌خواهیم با ثبت شرکت در ترکیه، پاسپورت و اقامت دائم این سرزمین را به‌دست بیاوریم، باید شرکتمان 5 سال فعال باشد و سرمایه‌اش به 100هزار لیر برسد؛ البته باید حواسمان باشد که ما به‌عنوان صاحبت شرکت نیز، باید حداقل 360 روز در ترکیه حضور داشته باشیم.

حالا اصلا چطور باید پروانۀ شرکتمان را به‌دست بیاوریم؟ به مقالۀ ثبت شرکت در ترکیه مراجعه کنید. آن‌جا تمامی مراحل مهاجرت ترکیه از طریق ثبت شرکت را توضیح داده‌ایم.

مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره خانه

راستش را بخواهید، قبل‌ترها مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره خانه یکی از پرطرفدارترین راه‌های مهاجرتی بود؛ طوری که عدۀ زیادی توانستند با این راه مهاجرت به ترکیه، اقامت سرزمین آتاتورک را به‌دست بیاورند؛

منتها قصه اینجاست که در حال حاضر، چندسالی می‌شود مطابق با آخرین دستورالعمل‌های اداره مهاجرتی این کشور، دیگر مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره خانه ممکن نیست؛ بنابراین اگر دوست داریم قصه مهاجرت به ترکیه خودمان را بنویسیم، باید راه‌های دیگری را امتحان کنیم!

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه

بسیار خوب! برویم سراغ یکی دیگر از راه های مهاجرت به ترکیه که در طی سال‌های اخیر، حسابی موردتوجه قرار گرفته!

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه

منتها اصلا قبل از پیش‌کشیدن بحث خرید خانه، باید این نکته را برایتان بازگو کنیم که یکی از آسان‌گیرترین کشورهای دنیا در خصوص اعطای حق شهروندی، همین سرزمین ترکیه است. چطور؟ این‌طور که ما حتی با خرید خانه هم می‌توانیم پاسپورت این سرزمین را دریافت کنیم!

مگر ممکن است؟ بله! این‌طور که اگر خانه‌ای به‌مبلغ 400هزار را در این این سرزمین خریداری کنیم، نه‌تنها شهروندی ترکیه را دریافت می‌کنیم، بلکه کمتر از دو هفته نیز پاسپورتمان آماده می‌شود و می‌توانیم از حقوق شهروندی ترکیه استفاده کنیم. از شما چه پنهان که با این پاسپورت، حتی می‌توانیم هویت جدیدی هم برای خودمان تعریف کنیم! چطوری؟ در مقالۀ اخذ پاسپورت ترکیه بخوانید.

دیگر بپردازیم به قصه مهاجرت ترکیه با خرید خانه! به‌طور کلی، نکات مهمی که در این خصوص وجود دارد، به شرح زیر است:

 • اگر می‌خواهیم پاسپورت ترکیه را دریافت کنیم، می‌توانیم به‌جای یک خانۀ 400هزار دلاری، چند ملک را خریداری کنیم که مجموع ارزششان به 400هزار دلار برسد؛ منتها باید حواسمان باشد که تمامی این امکلاک باید در طول یک سال تهیه شوند.
 • چرا برخی این روش را بهترین راه برای مهاجرت به ترکیه می‌دانند؟ چون ما می‌توانیم حتی بدون حضور در ترکیه، خانه‌های خریداری‌شده‌مان را اجاره بدهیم و از این طریق درآمد کسب کنیم!
 • می‌خواهیم اقامت موقت ترکیه را به‌دست بیاوریم؟ فقط کافی است خانه‌ای به ارزش 75هزار دلار تهیه کنیم تا اقامت یک‌ساله در جیبمان باشد!
 • باید حواسمان باشد که اگر خانه‌ای را به‌قصد دریافت حق شهروندی خریداری می‌کنیم، تا 3 سال حق فروش آن را نداریم.
 • و در نهایت اینکه ما به‌عنوان یک خریدار خارجی، باید خانه‌مان را باید به‌شکل نقدی خریداری کنیم.

دیگر چه؟

دیگر می‌ماند مراحل خرید ملک در ترکیه و ریزنکات این کار که همه‌شان را در مقالۀ همه‌چیز درباره خرید خانه در ترکیه آورده‌ایم. بخوانیدش و برای زندگی در قلب استانبول آماده شوید!

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

مهاجرت به ترکیه از طریق کار کردن

مهاجرت به ترکیه از طریق کار، یکی از آن راه های مهاجرتی است که طرفداران خاص خودش را دارد! حالا چرا؟ چون به‌خاطر نزدیکی جغرافیایی و شباهت‌های رفتاری، عده زیادی از متخصصان دوست دارند به ترکیه بروند و مهارت‌هایشان را در شرکت‌های بین‌المللی محک بزنند؛

منتها قصه اینجاست که در حال حاضر، اکثر موقعیت‌های شغلی ترکیه به شهروندان این سرزمین اختصاص دارد؛ پس برای اینکه بتوانیم کارکردن در این سرزمین را به‌چشم یکی از راه های مهاجرت به ترکیه ببینیم، باید تجربه و تخصص قابل‌قبولی داشته باشیم. ضمنا وجود پیشنهاد شغلی نیز لازمۀ این کار است.

اما آیا مهاجرت ترکیه از طریق کار، راهی است که به زندگی دائمی در این سرزمین منجر می‌شود؟

راستش را بخواهید، نه! چون با ویزای کاری ترکیه، ما نهایتا می‌توانیم اقامت توریستی یک‌ساله این سرزمین را دریافت کنیم؛ منتها اگر 5 سال در ترکیه بمانیم و بیمه‌مالیات خود را هم پرداخت کنیم، آن وقت اجازه خواهیم داشت پاسپورت و اقامت دائمی این کشور را هم به‌دست بیاوریم.

حالا دیگر چرا و چطوری‌اش را در مقالۀ شرایط کار در ترکیه بخوانید! فقط اینجا، بیایید در همین‌حد بگوییم که مهم‌ترین نکات مهاجرت به ترکیه از طریق کار این مواردند:

 • برای اینکه بتوانیم در ترکیه کار کنیم، حتما باید مجوز کار یا «چالیشما ایزین» دریافت کنیم؛
 • اگر قصدمان مهاجرت به ترکیه برای کار است، هم خودمان و هم کارفرما باید درخواستی مبنی بر صدور مجوز کار در ترکیه ثبت کنیم؛
 • اگر کارهای مهاجرتمان را خودمان از داخل ترکیه انجام دهیم و دیگر پی وکیل مهاجرتی ترکیه نباشیم، می‌تواند پروندۀ خود را از دفتر مرکزی MLSS در آنکارا پیگیری کند.
 • در پایان باید بدانیم اگر قصد داریم هر شکلی از کسب‌وکار را در ترکیه راه‌اندازی کنیم، حتی از افتتاح سوپرمارکت تا راه‌اندازی آرایشگاه، باید شرکت خود را ثبت کنیم. چطور؟ در بخش بعد می‌خوانید.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

بالاخره رسیدیم به آخرین نحوه مهاجرت به ترکیه؛ پس خانم‌ها و آقایان، این شما و این هم واپسین نوع از انواع مهاجرت به ترکیه!

اما خوب آیا اصلا مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری امکان‌پذیر است؟ راستش بله! چطور؟ هم به‌شکل خرید خانه و هم به‌صورت خرید سهام یا سپرده‌گذاری در بانک‌ها؛ زیرا در تمام این شیوه‌ها، ما در نهایت می‌توانیم اقامت دائم ترکیه را دریافت کنیم.

در همین مطلب، ما راجع‌به مهاجرت ترکیه با خرید خانه صحبت کرده‌ایم؛ منتها در خصوص سایر روش‌های سرمایه‌گذاری، شیوه کار به این صورت است:

 • اگر می‌خواهیم اقامت ترکیه را با سپرده‌گذاری به‌دست بیاوریم، باید 500هزار دلار آمریکا را به‌مدت 3 سال در یکی از بانک‌های این سرزمین نگهداری کنیم.
 • اگر فکر می‌کنیم خرید سهام بهترین راه مهاجرت به ترکیه است، باز هم باید مبلغ 500هزار دلار آمریکا از سهام ترکیه را خریداری کند و آن را به‌مدت 3 سال نزد خود نگه دارد.

در نهایت باید بدانیم که انتخاب این روش برای مهاجرت به ترکیه، به دریافت تاییدیه‌های گوناگونی نیاز دارد؛ این‌طور که برای مهاجرت از طریق سپرده بانکی، به تاییدیه سازمان مقررات و نظارت بانکی نیاز داریم و برای مهاجرت از طریق خرید سهام، به تاییدیه معاونت خزانه‌داری ترکیه.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

هزینه مهاجرت به ترکیه

بسیار خوب! تا اینجا، تقریبا صفر تا صد مهاجرت به ترکیه را برایتان بازگو کرده‌ایم. فقط می‌ماند مبحث هزینه‌ها که اگر بخواهیم درباره‌اش صحبت کنیم، باید بحث را با این جمله آغاز کنیم که هر یک از روش های ترکیه برای مهاجرت، هزینه‌های خاص خود را دارند؛

مثلا در مهاجرت ترکیه از طریق خرید خانه، هزینه‌های دیگری نیز مانند مالیات و انتقال سند مطرح است. همچنین در این روش، هزینه‌هایی مثل نوترکردن و ثبت محضری اسناد نیز وجود دارد. تازه دیگر از مالیات بر ارزش افزوده، هزینه انشعابات آب‌وبرق، اخذ بیمه زلزله و... حرف نمی‌زنیم!

از سمت دیگر، مثلا در روشی مثل ثبت شرکت هم، خود فرایند ثبت هزینه‌ای 700 الی 800 دلاری دارد و هزینه اجاره دفتر، رقمی بیش از 1000 لیر؛ البته ذکر این نکته ضروری است که برای ثبت شرکت در این سرزمین، لزوما نباید واحدهای تجاری اجاره کنیم. زیرا می‌توانیم از واحدهای مسکونی هم به‌عنوان دفتر کار استفاده کنیم.

ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه

بنابراین همان‌طور که گفتیم، هرکدام از شیوه های مهاجرتی به ترکیه هزینه‌ای مختص‌به‌خود را دارند. ضمنا زندگی در این کشور، خودش هزینه‌هایی مثل هزینه سوخت و... دارد که که برای کسب اطلاعات در این‌خصوص، می‌توانید به مقالۀ هزینه زندگی در ترکیه سری بزنید.

مهاجرت به ترکیه با کمترین هزینه

رسیدیم به آخر قصه! پس دیگر برویم ببینیم در کدام یک از روش‌هایی که گفتیم، مهاجرت به ترکیه با کمترین هزینه صورت می‌پذیرد.

راستش را بخواهید، در یک نگاه کلی، مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل اصولی‌ترین و کم‌هزینه‌ترین شیوه مهاجرتی این سرزمین محسوب می‌شود. به این صورت که متقاضیان مهاجرت ترکیه با تحصیل، می‌توانند با هزینه‌ای حدود 4000 دلار به ترکیه مهاجرت کنند و اقامت این کشور را دریافت کنند.

ضمنا همان‌طور که در همین مقاله گفتیم، ما در موسسه حامی مهاجر خدمات گسترده‌ای را برای مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل تدارک دیده‌ایم. برای اطلاع از این خدمات، می‌توانید از طریق شماره تماس 02148000957 با کارشناسان ما در تماس باشید.

 • حرف آخر!

در این مقاله چه کردیم؟ تلاش کردیم موضوع مهاجرت ترکیه را به‌صورت کامل بررسی کنیم و با نگاهی ریزبینانه، تک‌به‌تک روش های مهاجرتی به ترکیه را موشکافی کنیم. به همین خاطر هم از تحصیل و کار گرفته تا خرید خانه در این سرزمین را توضیح دادیم.

ضمنا در خصوص طریق ثبت شرکت در ترکیه نیز حرف زدیم و گفتیم که چطور می‌توانیم با سرمایه‌گذاری به این سرزمین برویم. در پایان هم، کمی در خصوص هزینه‌های این شیوه‌ها حرف زدیم و گفتیم که در صورت انتخاب ترکیه مهاجرت چه شرایط خواهد داشت.

بنابراین فکر می‌کنیم مبحث مهاجرت به ترکیه را از تمامی جهات موردبحث قرار دادیم و جزئیاتش را به‌صورت دقیق بررسی کردیم. با این حال اگر هنوز سوال بی پاسخی در ذهن شما وجود دارد، می‌توانید آن را از طریق قسمت نظرات مطرح کنید یا ضمن تماس‌گرفتن با شماره 02148000957، پرسش خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

پاسخ به سوالات متداول درباره مهاجرت به ترکیه

عرضمان تمام! دیگر فقط مانده چندسوال پرتکرار در خصوص شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی که در ادامه پاسخشان می‌دهیم.

مهاجرت به ترکیه چقدر هزینه دارد؟

چنان‌که در طول مطلب گفتیم، مهاجرت به ترکیه با هزینه‌هایی نظیر خرید ملک، استفاده از سوخت و... همراه است. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره هزینه مهاجرت به ترکیه، می‌توانید مقاله را مطالعه کنید.

مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه چه مواردی هستند؟

به‌صورت کلی، زندگی در ترکیه و اخذ پاسپورت این کشور با مزایایی نظیر امکان سفر آسان به بیش از 111 کشور جهان، اخذ راحت‌تر انواع ویزای آمریکا، امکان داشتن تابعیت دوگانه و... همراه است. همچنین از معایب مهاجرت به ترکیه می‌توان به کم‌شدن ارزش لیر، گرانی سوخت و... اشاره کنیم.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
یعقوب
اگر بخواهیم از طریق ثبت شرکت به ترکیه مهاجرت کنیم، چقدربه ما مجوز اقامت میدن؟ آیا میتونیم فقط ثبت شرکت کنیم یا حتما باید شرکت فعال باشه و کار کنه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز؛

با روش ثبت شرکت شما می توانید اقامت یک ساله دریافت کنید. لازم هم نیست که شرکت حتما فعال باشد. ثبت آن کفایت می کند. 

ریحانه
به غیر از خرید ملک و تحصیل در ترکیه از چه روش های دیگری میتوان به ترکیه مهاجرت کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز

درحال حاضر فقط از طریق ثبت شرکت و خرید ملک می توان اقامت دائم ترکیه را دریافت کرد. آن هم فقط در صورتی که 5 سال از فعالیت شرکت شما گذشته باشد. سایر روش ها تنها اقامت توریستی 1 ساله به شما میدهد که قابل تمدید است.