لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

انگلستان یک کشور بسیار قوی در اقتصاد جهان است. بسیاری از اقتصاددانان جهان پس از جدایی این کشور از اتحادیه اروپا، آینده بسیار خوبی را برای اقتصاد این کشور پیش‌بینی می‌کنند. این محیط اقتصادی خوب، به همراه سهولت ثبت شرکت در انگلیس و وجود قوانین تشویقی برای کسب و کارها، همه عواملی است که باعث شده کارآفرینان بین‌المللی به ثبت شرکت در انگلیس بیاندیشند و شرکت‌های چند ملیتی به فکر تاسیس شعبه شرکت در انگلیس باشند.

در این مقاله قصد داریم، چگونگی ثبت شرکت انگلیس و انواع ساختار شرکت در انگلیس را برای شما به طور کامل توضیح دهیم. در انتهای متن نیز امکان پذیر بودن مهاجرت به انگلیس از طریق ثبت شرکت و اخذ اقامت انگلستان از راه ثبت شرکت نیز مورد بررسی خواهد گرفت. گفتنی است که ثبت شرکت در انگلیس حتما نیاز به حضور شخص در آن کشور ندارد و ثبت شرکت غیر حضوری در انگلیس نیز امکان‌پذیر است.

موسسه حامی مهاجر دارای تجربه و تخصص در زمینه ثبت شرکت در انگلیس، اخذ اقامت انگلیس و اخد پذیرش تحصیلی در انگلیس است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر، می‌توانید با شماره 02148406 (خط ویژه ) تماس حاصل فرمایید.

ثبت شرکت در انگلیس

قوانین ثبت شرکت انگلیس، نسبت به سایر کشورهای اروپایی قوانین ساده‌تری دارند، به همین دلیل ثبت شرکت در انگلیس، در زمان کمتر و همچنین با هزینه بسیار کمتری نسبت به کشورهای دیگر صورت می‌پذیرد. معمولا ثبت شرکت در انگلیس در مدت زمان حدودی 2 هفته صورت می‌پذیرد. هزینه‌های ثبت شرکت در انگلیس نیز، شامل یک یورو به منظور هزینه ثبت شرکت و 9856 یورو جهت پرداخت کل هزینه‌های عملیاتی شرکت خواهد بود. علاوه بر سریع و ارزان بودن می‌توان مزایای دیگری را نیز برای ثبت شرکت در انگلیس نام برد که شامل موارد زیر می‌شود :

 • روند آسان در ثبت شرکت
 • ثبت شرکت بدون نیاز به مراجعه حضوری
 • ثبت شرکت بدون نیاز به داشتن مسکن و حتی اقامت
 • جهت ثبت شرکت در انگلستان نیاز به ارائه فعالیت تجاری به عنوان رزومه ندارید
 • مالیات بر درآمد بسیار کم و قابل کنترل
 • حضور در بهترین کشور از لحاظ اقتصادی
 • محافظت فوق العاده از نام برند
 • سهولت تجارت در انگلستان
 • زیرساخت قوی انگلستان برای انجام هرچه بهتر تجارت
 • روند آسان در جهت جذب سرمایه گذار در کشور انگلستان
 • امکان ایجاد ثبت دامین با پسوند UK
 • امکان استعلام از انگلستان

انواع ساختار شرکت در انگلیس

شرکت‌ها در انگلستان دارای سه ساختار اصلی می باشد. این سه ساختار اصلی به شرح زیر می باشد :

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود در انگلستان  ( LLC )
شرکت های LLC درصد بالایی از شرکت های ثبت شده در انگلستان را شامل می‌شود. دلایل محبوبیت این نوع شرکت‌ها این است که سود سهامداران تقسیم می‌شود درحالی که تعهدات مالی محدود شده است. به بیان ساده‌تر اینکه مسئولیت بدهی‌های شرکت برای هر شخص به تعداد سهام هر سهامدار محدود می شود و  اگر شرکت با مشکل مالی مواجه شود قانون از دارایی‌های شخصی سهامداران محافظت می‌کند. این مزیت‌ها سبب شده تا بیشتر کسانی که قصد ثبت شرکت در انگلستان را دارند، شرکت‌های LLC را انتخاب نمایند.

شرط حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس این نوع شرکت 1 پوند می‌باشد و کل هزینه راه‌اندازی شرکت نیز در حدود 7900 پوند است. معمولا ثبت این نوع شرکت‌ها در مدت زمان حدودی 2 هفته به اتمام می‌رسد.

شرکت سهامی عام در انگلستان ( PLC )

ثبت شرکت با ساختار PLC در مواقعی ضرورت دارد که نیاز به مشارکت عموم مردم در خرید و فروش سهام شرکت دارید. با ثبت این نوع شرکت‌ها می‌توانید سهامداران زیادی داشته باشید که با توجه به میزان سهام آن‌ها، مسئولیتشان در قبال شرکت محدود خواهد شد و افراد به میزان سهامی که خریداری کرده‌اند در قبال ضرر شرکت مسئولیت خواهند داشت.

ثبت این نوع شرکت‌ها برای پروژه های بسیار بزرگی می باشد که نیاز به تامین مالی عمومی دارند. جهت ثبت شرکت با ساختار PLC نیاز به داشتن سرمایه اولیه بسیار زیادی می‌باشد. توجه داشته باشید که شرکت‌های خصوصی با مسئولیت محدود نیز می‌توانند در آینده با تغییر ساختار به PLC  شرکت را سهامی کنند.

شرط حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس این نوع شرکت 50000 پوند می‌باشد و کل هزینه راه‌اندازی شرکت نیز در حدود 9890 پوند است. معمولا ثبت این نوع شرکت‌ها در مدت زمان حدودی 2 هفته به اتمام می‌رسد.

شرکت مسئولیت محدود نوع ( LLP )

این نوع شرکت‌ها مخصوص وکلایی است که قصد راه اندازی شرکت در انگلستان را دارند. به دلیل اینکه مسئولیت شرکا در شرکت کاملا محدود می باشد هیچکدام از شرکا در قبال سو رفتار و یا سهل انگاری افراد دیگر مسئولیتی ندارد. این شرکت از لحاظ بدهی‌های مالیاتی مشابه یک مشارکت عادی است، اما هر کدام از شرکا با توجه به سودی که کسب کرده‌اند، مالیات تعیین شده خودشان را پرداخت می‌کنند.
همانند ساختار شرکت‌های LLC این نوع ساختار هم به دلایل زیر بسیار محبوب می باشد :

 1. گزینه مناسب جهت شراکت
 2. مراحل ثبت در عرض چند ساعت و به راحتی انجام می‌شود.
 3. حفاظت از دارایی‌های شخصی، چرا که در صورت بروز هرگونه مشکل شخص فقط میزان سرمایه‌ای را از دست می‌دهد که وارد مشارکت کرده است و بیش از آن مسئولیتی متوجه او نیست.
 4. جهت حذف و اضافه کردن افراد دارای ساختاری انعطاف‌پذیری می‌باشد.
 5. مالیات بر درآمد برعهده مدیران شرکت است.

در شرکت‌های LLP حتما باید دو شریک وجود داشته باشد و در صورت هرگونه تغییر گزارش باید برای HMRC ارسال شود.

مراحل ثبت شرکت در انگلیس به صورت حضوری

در این قسمت قصد داریم مراحل ثبت شرکت در انگلیس را برای یک فرد غیر انگلیسی (یعنی فردی که نه شهروند انگلستان است و نه اقامت دائم این کشور را دارد) توضیح دهیم. البته مراحلی که در این قسمت توضیح داده می‌شود، صرفا برای شخصی است که قصد دارد به صورت حضوری در شرکت انگلیسی خود حضور یابد و دفتر شرکت خود را مدیریت کند. ثبت شرکت غیرحضوری در انگلیس راهکار دیگری دارد که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

مرحله اول : دریافت ویزا

در سال‌های اخیر ویزای استارت آپ (Start-up visa) و ویزای نوآوری (Innovator visa) جایگزین ویزای قدیمی Tier 1 کاری یا ویزای کارآفرینی شده‌اند و در حال حاضر دیگر ویزای Tier 1 کاری برای انگلیس وجود ندارد. بنابراین شما باید برای ثبت شرکت در انگلیس درخواست ویزای استارت آپ یا ویزای نوآوری دهید. شرایط دریافت این دو نوع ویزا به شرح زیر است :

 • فقط برای دریافت ویزای استارت آپ انگلیس باید کار شما توسط یک موسسه آموزش عالی انگلیسی و یا یک موسسه تجاری معتبر در زمینه کارآفرینی در انگلیس به تایید رسیده باشد.
 • کار شما باید ایده‌ای جدید باشد که کسی قبل از شما آن کسب و کار را شروع نکرده باشد.
 • ایده شما باید خلاقانه باشد، به طوری که ایده اصلی کسب و کار شما با هر چه که در حال حاضر وجود دارد، متفاوت باشد.
 • ایده کسب و کاری شما باید ارزشمند باشد و پتانسیل رشد و سوددهی داشته باشد.

همانطور که می‌بینید دریافت ویزا برای ثبت شرکت در انگلستان، تابع شرایط ویژه ای است و باید کار شما به قدر کافی نوآورانه باشد. تاسیس شرکتی با این شرایط کار آسانی نیست و احتیاج به ایده‌های خلاقانه، نوآورانه و با پتانسیل بالا دارد، اما ناامید نشوید، در صورتی که واجد شرایط ثبت شرکت حضوری در انگلیس نبودید، می‌توانید به صورت غیرحضوری شرکتتان را ثبت کنید.

مرحله دوم : نوع شرکت خود را انتخاب کنید

با توجه به آنچه در بخش‌های قبلی گفته شد، نوع ساختار شرکت خود را انتخاب کنید. معمولا رایج‌ترین و محبوب‌ترین نوع شرکت برای ثبت، شرکت‌های LCC یا مسئولیت محدود هستند، که قوانین آسان‌تر برای ثبت دارند و می‌توان آن‌ها را در سریعترین و ارزان‌ترین حالت ممکن ثبت نمود.

مرحله سوم : درخواست شماره بیمه ملی (NIN)

برای ثبت شرکت نیازمند شماره بیمه ملی یا National Insurance Number هستید و تا زمانی که این شناسه  را دریافت نکنید، نمی‌توانید مشخصات شرکت را در سامانه مالیاتی یا سازمان بیمه ملی ثبت نمایید. پروسه انجام این کار با اینکه ممکن است چندین هفته به طول بیانجامد بسیار سر راست است. پس از آنکه به این منظور تشکیل پرونده دادید، نامه‌ای از سازمان کار و بازنشستگی (DWP) دریافت می‌کنید که از شما درخواست کرده به منظور مصاحبه برای دریافت شماره بیمه ملی مراجعه نمایید. البته در برخی مواقع نیازی به مصاحبه نیست و بعد از مدتی شماره NIN خود را از طریق پست دریافت خواهید کرد.

در صورت انجام مصاحبه مدارکی شناسایی را با خود به همراه داشته باشید که نشان‌دهنده حق اقامت شما در انگلستان است. همچنین ممکن است در آنجا درباره علت نیاز شما به این شناسه نیز سوالاتی پرسیده شود.

مرحله چهارم : ثبت اطلاعات شرکت

قبل از ثبت شرکت نیازمند تصمیم درباره نام آن هستید. نام کسب و کار شما باید نشان‌دهند محصول و خدمت شما باشد و نباید توسط شرکت‌های دیگر مورد استفاده قرار گرفته باشد. بنابراین قبل از تصمیم‌گیری برای نام شرکت، باید آزاد بودن و عدم رزرو آن نام را در سامانه ثبت شرکت انگلستان بررسی کنید.

برای ثبت شرکت باید احتیاجات زیر را برآورده کنید:

 • انتخاب نام مناسب برای شرکت
 • داشتن آدرس برای شرکت
 • انتخاب حداقل یک مدیر
 • داشتن حداقل یک سهام دار و داشتن جزییات سهام شرکت
 • بررسی کردن کد SIC که نشان‌دهنده کاری است که شرکت شما انجام می‌دهد.

هنگامی که تمام این اطلاعات جمع‌آوری شد، می‌توانید مراحل ثبت اطلاعات شرکت را به صورت آنلاین در سایت کمپانی هاوس به انجام رسانید.

مرحله پنجم : ثبت‌نام در سامانه مالیات

معمولا ثبت نام در سامانه مالیات به صورت آنلاین انجام می‌شود و مدت زمان مورد نیاز برای آن به همان میزانی که اطلاعات شرکت خود را در سایت کمپانی هاوس ثبت کرده‌اید. شما باید ظرف مدت سه ماه از شروع صورت های مالیاتی شرکت خود را ثبت کنید که شامل خریدها، فروش‌ها، هزینه تبلیغات، اجاره ملک و استخدام افراد می‌شود.

قبل از ثبت این اطلاعات نیازمند کد یکتای 10 رقمی پرداخت مالیات یا UTR هستید. این کد معمولا چند روز پس از ثبت شدن شرکت در سامانه کمپانی هاوس، به وسیله سازمان درآمد و گمرک HM (HMRC) به آدرس شرکت شما پست می‌شود.

برای ثبت در سامانه مالیات باید اطلاعات زیر را به HMRC گزارش کنید:

 • شماره ثبت شرکت
 • تاریخ شروع کار شرکت (بازه زمانی حسابداری شرکت شما از این زمان آغاز می‌شود.)
 • تاریخ سال مالی شرکت شما

پس از ارائه این اطلاعات، HMRCمهلت پرداخت مالیات شما را تعیین می‌کند. شما در هر صورت (حتی اگر ضرر کرده باشید یا مالیاتی برای پرداخت نداشته باشید) نیازمند ارائه اظهار نامه مالیاتی هستید.

مرحله ششم : باز کردن حساب بانکی

  شهر لندن یکی از برجسته‌ترین مراکز مالی جهان است و اکثر بانک‌های کشورهای گوناگون در این شهر شعبه دارند. در صورت ثبت شرکت در انگلیس شاید بتوانید از حساب خارجی خود استفاده کنید. با این حال بهتر است که برای ساده‌تر شدن کارها و معاملات خود اقدام به ایجاد یک حساب در بانک‌های انگلیسی کنید.

پروسه افتتاح حساب حقوقی در بانک‌های انگلیسی تقریبا یکسان است و نیازمند مدارکی همچون پاسپورت و گواهی‌هایی برای آدرس شرکت شماست. افتتاح حساب بانکی در انگلستان برای ایرانیان مجاز است، چنانچه در این زمینه نیاز به مشاوره و کمک دارید، می‌توانید به وسیله شماره 02148406 (خط ویژه) با موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

تاسیس شعبه شرکت در انگلیس

تاسیس شعبه شرکت در انگلیس یکی از راه‌های توسعه کسب و کار و جهانی کردن آن است. تاسیس شعبه‌ای از شرکتتان در انگلیس علاوه بر اینکه به کار شما اعتبار می‌بخشد، زمینه معاملات و مبادلات گسترده با کل جهان را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

برای تاسیس شعبه شرکت در انگلیس، وجود یک مدیر مقیم انگلیس و داشتن یک آدرس در این کشور الزامی است. شرط داشتن حداقل سرمایه برای این کار وجود ندارد و شما فقط کافی است که کپی برابر اصل اساسنامه شرکت خود را به همراه یک کپی از آخرین گزارش مجموعه حساب‌های شرکت خود را به اداره ثبت شرکت‌های انگلستان تحویل دهید.

ثبت شرکت غیر حضوری در انگلیس

برای ثبت شرکت در انگلیس حتما الزامی به حضور در این کشور، داشتن آدرس در این کشور و یا حتی نیازی به داشتن حساب بانکی در این کشور نیست. شما می‌توانید بدون داشتن این الزامات نیز به صورت غیر حضوری شرکت خود را در انگلستان ثبت نمایید.

تنها چیزی که برای این منظور لازم است، تصمیم در مورد نوع ساختار شرکت، میزان سرمایه‌گذاری، نوع خدمات، تعداد افراد شرکت، نام شرکت و چیزهایی از این قبیل است. با توجه به تنوع در شرکت‌ها و خدمات آن‌ها یک راه یکسان برای ثبت شرکت غیرحضوری در انگلیس وجود ندارد و انجام این کار نیازمند مشاوره و کمک گرفتن از افراد مجرب و متخصص است.

موسسه حامی مهاجر افتخار این را دارد که ضمن بررسی شرایط و مدارک شما، ثبت غیرحضوری شرکت شما در انگلیس را حتی بدون نیاز به داشتن حساب بانکی انجام خواهد داد. چنانچه به کمک و مشاوره در این زمینه نیاز دارید، می‌توانید با می‌توانید با شماره 02148406 (خط ویژه ) تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به انگلیس از طریق ثبت شرکت

متقاضیان اقامت دائم در انگلیس می توانند با ثبت شرکت می‌توانند اقامت انگلستان از راه ثبت شرکت را به دست آورند. روند مهاجرت به انگلیس از طریق ثبت شرکت به این صورت می باشد که با ثبت شرکت در انگلستان ابتدا اقامت 3 ساله دریافت می‌کنید.

این زمان کوتاه دوره بسیار خوبی برای فعالیت‌های کسب و کار در این کشور می‌باشد. در این مدت زمان می‌توانید کسب و کار خود را رشد دهید، در صورت موفقیت در این امر و فعال نگه داشتن کسب و کارتان، می‌توانید بعد از گذشت 3 سال، اقامت خود را تا 2 سال دیگر تمدید کنید. در نهایت پس از گذشت 5 سال و در صورتی که شرایط کسب و کار شما هنوز هم روبه رشد باشد، می‌توانید جهت اخذ اقامت دائم انگلستان از راه ثبت شرکت درخواست دهید.

به صورت کلی اقامت انگلستان از راه ثبت شرکت، راه سخت و غیرمعمولی برای گرفتن اقامت دائم انگلیس می‌باشد و مدت زمان و هزینه زیادی را طلب می‌کند. پیشنهاد ما این است در صورتی که فقط قصد دریافت اقامت انگلستان را دارید، مقاله راه‌های اخذ اقامت انگلستان را مطالعه فرمایید و با تمام راه‌های موجود برای مهاجرت به انگلیس آشنا شوید.

ثبت شرکت در انگلیس و خدمات حامی مهاجر

در این مقاله سعی کردیم تمامی جوانب و مسائل پیرامون ثبت شرکت در انگلستان بصورت حضوری و غیر حضوری را مورد بررسی قرار دهیم. ثبت شرکت یک کار حقوقی است و با اینکه روند ساده‌ای دارد، اما می‌تواند پیچیدگی‌هایی داشته باشد که در صورت اطلاع نداشتن از آن با جریمه‌های مالیاتی و اداری زیادی مواجه شوید.

موسسه حامی مهاجر افتخار آن را دارد، که با کمترین هزینه مشاور و همراه شما در زمینه ثبت شرکت در انگلیس، افتتاح حساب بانکی در انگلیس و تاسیس شعبه شرکت شما در انگلیس باشد. مشاوران متخصص ما قادر هستند تا این امور را در سریع‌ترین و کم هزینه‌ترین حالت ممکن به انجام رسانند. در صورت نیاز به مشورت، بررسی مدارک و استفاده از کمک‌های حامی مهاجر در زمینه‌های بالا می‌توانید با شماره 02148406 (خط ویژه ) تماس حاصل فرمایید.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
اخذ ویزای کار انگلستان 2021

اخذ ویزای کار انگلیس، مهاجرت کاری انگلستان، شرایط ویزای کار انگلیس (Tier 2 visa)، ویزای کار از طریق پیشنهاد کاری در انگلستان، مدارک مورد نیاز ا ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
زندگی در انگلستان

به عنوان یکی از پایتخت های چند فرهنگی جهان، انگلیس کانون گرم مهاجرانی است که به دنبال شروعی جدید هستند. وقتی به انگلیس فکر می کنید ملکه و ک ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
ویزای کار انگلستان – ویزای tier 5 انگلستان

ویزای انگلستان مجوزی است که به فرد جهت ورود به کشور انگلستان داده می‌شود. ویزای انگلستان دارای انواع مختلفی می‌باشد که دارای اهداف مشخصی ...

ادامه مطلب