20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

سفارت کانادا در دبی و ابوظبی

سفارت کانادا در دبی و ابوظبی امارات

سفر به کانادا یا مهاجرت به آن، از طریق دبی! این عبارت یعنی چه؟ همانطور که می‌دانید برای ورود به کانادا نیاز به ویزا دارید. ویزای بازدید از کانادا برای خارجیانی که می‌خواهند برای اقامت کوتاه یا حتی بلندمدت وارد کانادا شوند، مورد نیاز است. اما سوال اینجاست که این ویزا را از کجا باید دریافت کنید؟ وقتی سفارتی از کانادا در ایران وجود ندارد، این امر چگونه امکان‌پذیر است؟ 
دولت کانادا برای مردم ایران دفاتر وک را در کشورهای همسایه ایجاد کرده که نمایندگی سفارت کانادا هستند و مسئولیت انجام امور صدور ویزا را دارند. سفارت کانادا در دبی، یکی از آنهاست! در کشور امارات دو سفارت در دبی و ابوظبی وجود دارد که متقاضیان ویزای کانادا از ایران می‌توانند به یکی از آنها مراجعه کنند. 
حامی مهاجر با برگزاری تورهای ویژه سفارت در دبی و ابوظبی و گرفتن وقت سفارت کانادا، کار را برایتان آسان کرده و متقاضیان را همراهی می‌کند تا به‌راحتی در این کشور عربی‌زبان، به سفارت رفته و امور اداری دریافت ویزای کانادا خود را انجام دهند. در ادامه نیز تمامی اطلاعات موردنیاز سفارت کانادا در دبی را خواهید خواند.

سفارت کانادا در دبی 

امارات به‌دلیل نزدیکی به ایران و داشتن ویژگی‌های خاص خود، گزینه مناسبی برای انجام امور کنسولی ویزای کانادا است؛ مخصوصا برای افرادی که در جنوب کشور زندگی می‌کنند! در این کشور، امور مربوط به ویزای کانادا در دو شهر دبی و ابوظبی انجام می‌شود. 

سفارت کانادا در دبی 

سفارت کانادا و دفاتر وک در دبی، بزرگ و خلوت هستند و روال امور اداری به خوبی و با سرعت پیش می‌رود. دبی یک شهر تجاری و توریستی بسیار شناخته شده در امارات است که به داشتن آسمان‌خراش‌ها، هتل‌ها و فرودگاه‌های بسیار بزرگ معروف است؛ به‌همین دلیل در یافتن پرواز به مقصد دبی و اقامت داشتن در آن مشکلی نخواهید داشت. 

آدرس سفارت کانادا در دبی

برای مراجعه به سفارت کانادا در دبی و انجام مراحل بایومتریک(انگشت‌نگاری) و احراز هویت، باید به آدرس زیر مراجعه کنید: 

 • لوکیشن سفارت کانادا در دبی: 19th Floor, Jumeirah Emirates Towers, Sheikh Zayed Road, Dubai, United Arab Emirates

اطلاعات تکمیلی سفارت کانادا در دبی برای ایرانیان 

برای اخذ خدمات دیپلماتیک در سفارت کانادا دبی، باید وقت رزرو کنید که در ادامه چگونگی آن را توضیح خواهیم داد. اطلاعات زیر در دریافت وقت سفارت کانادا در دبی، موردنیاز است: 

 • آدرس ایمیل سفارت کانادا در دبی: [email protected]
 • شماره تلفن سفارت کانادا در دبی: ۹۷۱۴۴۰۴۸۴۴۴
 • فکس سفارت کانادا در دبی: ۹۷۱۴۴۰۴۸۵۵۶
 • سایت سفارت کانادا در دبی: https://www.Canada.ca/Canada-And-United-Arab-Emirates

هتل نزدیک سفارت کانادا در دبی 

برای اسکان در دبی تا زمان گرفتن ویزا، می‌توانید در نزدیک‌ترین هتل‌ها اقامت داشته باشید. هتل‌های زیر برخی از هتل‌های نزدیک به سفارت کانادا است. درصورتی که صدور ویزایتان بیشتر از چند روز طول بکشد، می‌توانید به ایران برگشته و از خدمات پیکاپ ویزا کانادا در حامی مهاجر استفاده کنید. 

هتل نزدیک سفارت کانادا در دبی 

سفارت کانادا در ابوظبی 

سفارت کانادا در ابوظبی، نمایندگی دیپلماتیک کانادا در امارات متحده عربی است. سفارت کانادا در امارات، نسبت به کشورهای دیگر مانند ترکیه و ارمنستان، خلوت‌تر است و همین مورد باعث شده تا متقاضیانی که توانایی پرداخت هزینه‌های سفر به این کشور را دارند (باتوجه به اینکه کمی گران‌تر از دیگر کشورهای همسایه است)، امارات را انتخاب کنند تا هرچه زودتر ویزای خود را دریافت کنند. 

آدرس سفارت کانادا در ابوظبی

سفارت کانادا در ابوظبی، در طبقات 9 و 10 برج غربی مرکز تجاری ابوظبی، جنب مرکز خرید ابوظبی واقع شده است که آدرس دقیق آن به شرح زیر است: 

آدرس سفارت کانادا در ابوظبی

 • لوکیشن سفارت کانادا در ابوظبی: Abu Dhabi Trade Towers (Abu Dhabi Mall), West Tower, 9th Floor, Abu Dhabi, United Arab Emirates

اطلاعات تکمیلی سفارت کانادا در ابوظبی برای ایرانیان 

باتوجه به اینکه مکان دو سفارت کانادا در دبی و ابوظبی متفاوت است، تلفن تماس و برخی اطلاعات آنها نیز تفاوت دارد که در ادامه می‌بینید: 

 • آدرس ایمیل سفارت کانادا در ابوظبی: [email protected]
 • شماره تلفن سفارت کانادا در ابوظبی: ۹۷۱۰۲۶۹۴۰۳۰۰
 • فکس سفارت کانادا در ابوظبی: ۹۷۱۰۲۶۹۴۰۳۹۹
 • سایت سفارت کانادا در ابوظبی: https://www.Canada.ca/Canada-And-United-Arab-Emirates

هتل نزدیک سفارت کانادا در ابوظبی 

از آنجایی که دریافت ویزای کانادا مصاحبه ندارد، زمان انجام امور ویزا به‌سرعت انجام می‌شود اما ممکن است نیاز به استراحت داشته باشید تا زمان پروازتان به ایران فرا برسد؛ در همین راستا، نزدیک‌ترین هتل‌ها به سفارت کانادا در ابوظبی را برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم: 

 • هتل Le Méridien Abu Dhabi
 • هتل Royal Rose Hotel
 • هتل Sheraton Abu Dhabi Hotel & Resort
 • هتل Beach Rotana
 • هتل Rosewood Abu Dhabi
 • هتل Holiday International Hotel - Embassy District

مدارک لازم برای سفارت کانادا در دبی 

مدارکی که جهت اخذ ویزای کانادا ارائه می‌دهید، باید کامل و بدون نقص باشد تا از سوی سفارت پذیرفته شود. مهم‌ترین مدرکی که باید به سفارت ارائه شود، فرم مخصوص سفارت است که باید اطلاعات متقاضی و امضای او در آن درج شده باشد.

مدارک لازم برای سفارت کانادا در دبی 

مابقی مدارک عمومی شامل مدارکی است که جهت اثبات اطلاعات وارد شده در فرم سفارت ارائه می‌شود و شامل موارد زیر است:

 • مدارک شناسایی: این مدارک شامل پاسپورت، شناسنامه یا کارت ملی است که باید به صورت ترجمه شده به سفارت کانادا تحویل داده شود. پاسپورت باید حداقل 6 ماه اعتبار و حداقل 2 صفحه خالی جهت درج مهرهای سفارت داشته باشد. ارائه گذرنامه‌های قبلی و سابقه سفرهای پیشین می‌تواند در روند پرونده بسیار مفید باشد. دو قطعه عکس نیز باید ضمیمه پرنده تحویل داده شود.
 • مدارک شغلی: این مدارک با توجه به نوع شغل شما و نوعی ویزایی که می‌خواهید دریافت کنید، می‌تواند متفاوت باشد و شامل گواهی اشتغال به کار، برگه مرخصی، سابقه بیمه و غیره می‌شود.
 • مدارک مالی: این مدارک شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب بانکی، سند ملکی و هر نوع دارایی که به نام شما باشد، می‌شود.
 • مدارک سفر: دعوتنامه، بیمه‌نامه مسافرتی، رزرو هتل، رزرو بلیط هواپیما و همچنین مدارکی که نشان‌دهنده محل اقامت و مدت اقامت شما است، شامل این مدارک می‌شود.

درنظر داشته باشید بسته به اینکه چه نوع ویزایی (توریستی، تحصیلی یا کاری) درخواست می‌دهید، برخی مدارک به موارد بالا اضافه می‌شود. همچنین لازم به ذکر است مدارک خواسته شده در سفارت کانادا در دبی و ابوظبی، هردو یکسان هستند. 

نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا در دبی

برای گرفتن وقت سفارت کانادا و مراجعه به آن جهت انجام روند اداری درخواست ویزا، ملزم به پشت سر گذاشتن مراحل زیر هستید: 

 • آماده سازی مدارک: در اولین اقدام باید با توجه به آنچه که سفارت از شما خواست است، مدارک خود را آماده و مرتب نمایید.
 • ترجمه مدارک: شما باید مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و به سفارت تحویل دهید. این کار باید توسط یک دارالترجمه رسمی انجام پذیرد.
 • انتخاب محل جهت انجام پروسه بیومتریک: برای ارائه درخواست خود جهت احراز هویت و انگشت‌نگاری، باید از سایت سفارت کانادا در کشور موردنظر، وقت دریافت کنید (این کار حساسیت بالایی دارد؛ ممکن است سفارت تنها در برخی موقع وقت خالی باز کند و شما نتوانید زمان مناسب را رزرو کنید. به‌همین دلیل پیشنهاد می‌شود این کار را به موسسه باتجربه‌ای مانند حامی مهاجر بسپارید).
 • دریافت وقت سفارت کانادا: با ارائه کامل مدارک، زمان تقریبی وقت سفارت کانادا مشخص خواهد شد (در این مرحله نیز باید دقت بالایی شود تا مدارک اضافه یا کمتری آپلود نشود).

هنگامی که درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال می‌کنید، کارکنان سفارت پس از بررسی درخواست، زمان وقت سفارت کانادا را مشخص می‌کنند.

هزینه وقت سفارت کانادا در دبی 

هزینه وقت سفارت کانادا نیز جزئی از این هزینه‌ها است که می‌توان به دو صورت آنلاین و حضوری پرداخت شود. وقت سفارت آنلاین این امکان را به شما می‌دهد تا هزینه‌های سفارت را به صورت آنلاین پرداخت کنید اما برای این کار نیاز به یک مسترکارت بین‌المللی دارد. از آنجایی که داشتن یک مستر کارت روال و مشکلات خاص خود را دارد، می‌توانید با پرداخت هزینه به صورت ریالی یا دلاری در موسسه حامی مهاجر، پرداخت وقت سفارت را با اطمینان خاطر و بدون دغدغه ذهنی انجام دهید. 

هزینه وقت سفارت کانادا در دبی 


علاوه‌بر هزینه انگشت ‌نگاری کانادا که 85 دلار و ثابت است، شما باید هزینه‌های زیر را نیز پرداخت کنید: 

 • هزینه‌های صدور ویزا 
 • پر کردن فرم 
 • هزینه تعیین وقت سفارت 
 • هزینه بیمه مسافرتی
 • هزینه ترجمه مدارک 
 • هزینه رزرو هتل و بلیط پرواز 

تور انگشت نگاری کانادا در دبی 

برای مراجعه به سفارت کانادا، باید بلیط رفت‌وبرگشت پرواز گرفته و زمانی که به امارات رسیدید، درصورتی که زمان سفارتتان نرسیده باشد، در هتلی اقامت داشته باشید. سپس با تاکسی، سفارت را پیدا کرده و به آنجا مراجعه کنید. تمامی این روند در کشور امارات، به زبان عربی باید انجام شود؛ به همین دلیل حامی مهاجر برای شما عزیزان راه‌حلی دارد تا به‌آسانی و بدون نگرانی امور اداری اخذ ویزا خود را انجام دهید. 

تور انگشت نگاری کانادا در دبی


موسسه حامی مهاجر این امکان را دارد تا با کمترین هزینه برای متقاضیان ویزا کانادا، وقت سفارت کانادا در امارت و همچنین رزرو بلیط هواپیما و هتل و ترانسفر فرودگاهی حتی برای یک شب اقامت را فراهم سازد. علاوه‌بر این حامی مهاجر در صورت تمایل مشتریان، خدمات ویژه همراهی سفارت را نیز به آنها ارائه خواهد کرد. به این صورت که همراه سفارت، شخص متقاضی را برای انجام مراحل بیومتریک در امارات همراهی خواهد کرد و پس از انجام مراحل اداری وی را به محل اقامتش می‌رساند.

مزیت حضور در سفارت کانادا در دبی 

همانطور که گفته شد سفارت کانادا در کشورهای اطراف دیگر هم هست؛ مانند بیومتریک کانادا در استانبول؛ اما انجام این امور در دبی، مزایای زیر را به‌همراه دارد: 

 • نزدیکی به ایران 
 • امکان رفت در صبح و برگشت در عصر همان روز 
 • وجود بلیط‌های پرواز همیشگی به امارات 
 • بزرگ بودن سفارت در دبی و انجام امور با سرعت مناسب 
 • کم بودن تعداد متقاضیان ایرانی در این سفارت و رسیدگی سریع‌تر
 • امکان داشتن گردش و تفریح در حین سفر کاری 

مدت زمان دریافت ویزا از سفارت کانادا در دبی 

پردازش درخواست ویزای کانادا پروسه‌ای طولانی است اما معمولاً در سفارت کانادا امارات، صدور ویزا 6 هفته زمان می‌برد. با این حال، لازم نیست پاسپورت خود را برای مدت طولانی نزد سفارت نگه دارید؛ درصورت مثبت بودن جواب ویزا، با دریافت خدمات پیکاپ ویزا، به‌راحتی ویزایتان را دریافت می‌کنید. 

مدت زمان دریافت ویزا از سفارت کانادا در دبی

پایان بندی 
انجام کامل تمام مراحل درخواست ویزا و دریافت وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین امکان‌پذیر نیست و شما باید به منظور ثبت اطلاعات بیومتریک به صورت حضوری به دفاتر وک کانادا در یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و اطمینان خاطر در پیشروی روند پرونده بهتر است از خدمات تور سفارت کانادا استفاده نمایید.
برای این منظور نیز بهتر است برای انتخاب تورهای سفارت کانادا و انگشت‌نگاری، ضمن توجه به هزینه تور و کیفیت خدمات، به یک موسسه مهاجرتی معتبر و با سابقه مراجعه نمایید تا در صورت بروز هرگونه مشکل، امکان پیگیری و شکایت از آنها وجود داشته باشد.
در صورت تمایل به استفاده از این خدمات ویژه و همچنین دریافت مشاوره دررابطه‌با شرایط مهاجرت به کانادا و اطلاعات بیشتر در زمینه وقت سفارت کانادا و تورهای انگشت‌نگاری می‌توانید با مشاوران و کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

سوالات پرتکرار راجع به سفارت کانادا در دبی 

سوالات پرتکرار شما عزیزان در ادامه پاسخ داده شده است. درصورت داشتن هرگونه سوال دیگر، می‌توانید با شماره بالا تماس گرفته یا در قسمت دیدگاه برایمان بنویسید. 

ساعت کار سفارت کانادا در دبی به چه صورت است؟ 

ساعت کار سفارت کانادا در دبی و ابوظبی، از یکشنبه تا جمعه ساعت 9 صبح تا 12 ظهر و 13:30 تا 17 بعد ازظهر است. 

تعیین وقت سفارت کانادا در دبی چگونه است؟ 

همانطور که در متن مقاله گفته شد، بعد از جمع‌آوری مدارک موردنیاز و سابمیت آن در سایت سفارت کانادا در دبی یا ابوظبی و پرداخت هزینه‌های سفارت، وقت سفارت خود را دریافت می‌کنید. 

سفارت کانادا در ابوظبی کجاست؟

آدرس سفارت کانادا در ابوظبی، در طبقات 9 و 10 برج غربی مرکز تجاری ابوظبی است و جنب مرکز خرید ابوظبی قرار دارد. 

انگشت نگاری ویزای کانادا در دبی؟ 

باتوجه به اینکه سفارت کانادا در ایران وجود ندارد، متقاضیان ویزای کانادا ایرانی، جهت انجام پروسه انگشت‌نگاری خود باید به کشورهای اطراف مراجعه کنند تا احراز هویت و امور اداری صدور ویزای آنها انجام شود؛ یکی از کشورهای مناسب امارات است که سفارت کانادا در دبی و ابوظبی آن واقع شده است. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0