20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت فوری سفارت و انگشت نگاری کانادا

چنانچه شما متقاضی دریافت ویزای کانادا باشید، نیاز دارید که جهت ارائه مدارک و انجام پروسه بیومتریک، نسبت به دریافت وقت سفارت کانادا اقدام نمایید اما از آنجا که روابط دیپلماتیک بین ایران و کانادا به حالت تعلیق در آمده است، کانادا سفارتی در ایران ندارد تا به آن مراجعه کنید. در نتیجه جهت انجام امور سفارت و مراحل بیومتریک باید به سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه مراجعه نمایید. کشورهای همسایه که سفارت کانادا و دفاتر وک کانادا در آنها قرار دارد شامل ترکیه، امارات، ارمنستان، گرجستان و آذربایجان است.

جهت دریافت انواع ویزای کانادا، شما ملزم به دریافت وقت سفارت کانادا و احراز مشخصات بیومتریک (گرفتن عکس و انگشت‌نگاری) هستید. هنگامی که درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال می‌کنید، کارکنان سفارت پس از بررسی درخواست، زمان وقت سفارت کانادا را مشخص می‌کنند. زمان تقریبی وقت سفارت کانادا و اینکه چقدر طول می‌کشد، بستگی به شرایط موجود و سفارتی که انتخاب می‌کنید دارد. هزینه وقت سفارت کانادا شامل هزینه ویزا و هزینه پروسه بیومتریک می‌شود که در این مقاله در مورد قیمت وقت سفارت کانادا و نحوه پرداخت وقت سفارت کانادا کاملا توضیح داده شده است.

راحت‌ترین و بهترین کشور برای امور سفارت کانادا، دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه است که در شهرهای استانبول و آنکارا قرار دارد. بعد از ترکیه، دریافت وقت سفارت کانادا در ارمنستان و دریافت وقت سفارت کانادا در دبی جزو بهترین گزینه‌ها هستند که می‌توانید از طریق آنها اقدام کنید. در این مقاله علاوه بر کشورهای گفته شده، در مورد وقت سفارت کانادا در باکو و وقت سفارت کانادا در گرجستان نیز توضیحات کامل را بیان خواهیم کرد.

موسسه حامی مهاجر با دریافت وقت فوری سفارت کانادا این امکان را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد تا در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای کانادای خود را دریافت نمایند. برای دریافت مشاوره در زمینه وقت سفارت کانادا می‌توانید با مشاوران و کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

برای مشخص شدن زمان وقت سفارت کانادا و روند اداری درخواست ویزا، ملزم به پشت سر گذاشتن مراحل زیر هستید:

 1. آماده سازی مدارک: در اولین اقدام باید با توجه به آنچه که سفارت از شما خواست است، مدارک خود را با توجه به استاندارهای سفارت آماده و مرتب نمایید.
 2. ترجمه مدارک: شما باید مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و به سفارت تحویل دهید. این کار باید توسط یک دارالترجمه رسمی انجام پذیرد.
 3. انتخاب محل جهت پروسه بیومتریک: برای ارائه درخواست خود جهت وقت سفارت، باید از طریقی یکی از کشورهای همسایه اقدام نمایید.
 4. دریافت وقت سفارت کانادا: با ارائه کامل مدارک، زمان تقریبی وقت سفارت کانادا مشخض خواهد شد.

مدارک لازم برای سفارت کانادا

مدارکی که جهت اخذ ویزای کانادا ارائه می‌دهید، باید کامل و بدون نقص باشد تا از سوی سفارت پذیرفته شود. همانطور که در بالا نیز گفته شد، تمامی مدارک باید ترجمه شده و با مهر دارالترجمه رسمی تحویل سفارت داده شود. مهمترین مدرکی که باید به سفارت ارائه شود، فرم مخصوص سفارت است که باید اطلاعات متقاضی و امضای او در آن درج شده باشد. مابقی مدارک شامل مدارکی است که جهت اثبات اطلاعات وارد شده در فرم سفارت ارائه می‌شود و شامل موارد زیر است:

 • مدارک شناسایی: این مدارک شامل پاسپورت، شناسنامه یا کارت ملی می‌باشد که باید به صورت ترجمه شده به سفارت کانادا تحویل داده شود. گذرنامه باید حداقل 6 ماه اعتبار و حداقل 2 صفحه خالی جهت درج مهرهای سفارت داشته باشد. ارائه گذرنامه‌های قبلی و سابقه سفرهای پیشین می‌تواند در روند پرونده بسیار مفید باشد. دو قطعه عکس نیز باید ضمیمه پرنده تحویل داده شود.
 • مدارک شغلی: این مدارک با توجه به نوع شغل شما و نوعی ویزایی که می‌خواهید دریافت کنید، می‌تواند متفاوت باشد و شامل گواهی اشتغال به کار، برگه مرخصی، سابقه بیمه و غیره می‌شود.
 • مدارک مالی: این مدارک شامل گواهی تمکن مالی، گردش حساب بانکی، سند ملکی و هر نوع دارایی که به نام شما باشد، می‌شود.
 • مدارک سفر: این مدارک شامل دعوتنامه، بیمه‌نامه مسافرتی، رزرو هتل، رزرو بلیط هواپیما و همچنین مدارکی که نشان‌دهنده محل اقامت و مدت اقامت شما است، می‌شود.

هزینه وقت سفارت  کانادا

برای دریافت ویزای کانادا شما ملزم به پرداخت هزینه‌های آن هستید. هزینه وقت سفارت کانادا نیز جزئی از این هزینه‌ها است که می‌توان به دو صورت آنلاین و حضوری پرداخت شود. وقت سفارت آنلاین این امکان را به شما می‌دهد تا هزینه‌های سفارت را به صورت آنلاین پرداخت کنید اما برای این کار نیاز به یک مسترکارت بین‌المللی دارد. از آنجایی که دا شتن یک مستر کارت روال و مشکلات خاص خود را دارد، می‌توانید با پرداخت هزینه به صورت ریالی یا دلاری در موسسه حامی مهاجر، پرداخت وقت سفارت را با اطمینان خاطر و بدون دغدغه ذهنی انجام دهید. تمامی متقاضیان به جز افراد زیر 14 سال، باید هزینه انگشت‌نگاری (پروسه بیومتریک) را در یکی از دفاتر وک (VAC) کانادا در کشورهای همسایه انجام دهند. معمولا دفاتر وک در نزدیک‌ترین نقطه به سفارت کانادا قرار دارد.

به غیر از هزینه انگشت‌نگاری، کلیه متقاضیان فارغ از هر گونه سن و سال باید برای صدور ویزا، هزینه‌های مربوط به آن را پرداخت کنند اما به طور کلی هزینه افراد زیر 14 سال به دلیل عدم لزوم انجام مراحل انگشت‌نگاری کمتر از بقیه افراد است. به این نکته هم باید توجه داشت که پیش از پرداخت هرگونه هزینه، قیمت وقت سفارت و جزئیات هزینه‌ها را بررسی کرده باشید.

با توجه به اینکه کانادا در ایران سفارتخانه‌ای ندارد، متقاضیان دریافت ویزا باید به سفارتخانه یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنند. مشخص شدن زمان تقریبی وقت سفارت کانادا و بستگی به کشوری که انتخاب می‌کنید، دارد. برای دریافت ویزا باید به یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه، ارمنستان، امارات و یا همچنین به هر کشوری که سفارت کانادا در آن وجود داشته باشد، سفر کنید.

وقت سفارت کانادا چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمانی که دریافت وقت سفارت کانادا به طول می‌انجامد، بستگی به کشوری که جهت انجام پروسه دریافت ویزا و انگشت‌نگاری انتخاب می‌کنید دارد. کسانی که زمان برایشان اهمیت زیادی دارد، باید بررسی کنند که بهتر است از کدام کشور یا شهر اقدام نمایند. در برخی از شهرها دفاتر وک خلوت‌تر است و پاسخگویی سریع‌تری نسبت به متقاضیان انجام می‌دهند. برای اطلاع دقیق درباره وقت فوری سفارت کانادا و تمام امور مربوط به دریافت ویزا و پرداخت وقت سفارت می‌توانید با کارشناسان و مشاوران باتجربه حامی مهاجر در این زمینه با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

پروسه بیومتریک (انگشت‌نگاری)

برای دریافت انواع ویزای کانادا، ملزم به گذراندن مرحله‌ای به نام احراز مشخصات بیومتریک (انگشت‌نگاری و عکس) هستید که معمولاً به آن مرحله بیومتریک سفارت کانادا یا انگشت‌نگاری سفارت کانادا می‌گویند. این روند باید پس از تشکیل پرونده آنلاین انجام شود و در طی آن متقاضیان ویزای کانادا با دریافت نوبت از دفاتر وک کانادا و مراجعه به آنجا، مراحل انگشت‌نگاری و ثبت عکس در سیستم اداری ویزای کانادا را انجام می‌دهند و پس از آن منتظر نتیجه درخواست ویزای خود می‌مانند.

همان‌طور که قبلا هم گفته شد، کانادا در ایران دفتر VAC و سفارتخانه ندارد و متقاضیان برای این کار باید به یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه، ارمنستان، گرجستان و یا آذربایجان مراجعه نمایند. از آنجا حضور در کشور خارجی و انجام امور اداری روال و سختی‌های خاص خود را دارد، بهتر است از تور انگشت‌نگاری سفارت کانادا استفاده نمایید تا این فرایند بدون خطا انجام پذیرد و در هزینه و زمان نیز صرفه‌جویی شود.

موسسه حامی مهاجر با برگزاری تورهای ارزان انگشت‌نگاری دفاتر وک کانادا با ترانسفر فرودگاهی و همچنین دریافت نوبت از دفاتر VAC کانادا، انجام کارهای مربوط به وقت سفارت کانادا را برای متقاضیان تسهیل کرده است. برای رزرو تور انگشت‌نگاری سفارت کانادا می‌توانید با کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانیم: تور سفارت و انگشت‌نگاری آمریکا

وقت سفارت کانادا در ترکیه

کشور ترکیه در شمال غربی ایران واقع شده است و روابط بسیار خوبی با ایران دارد، به طوری که سفر ایرانیان به ترکیه بدون داشتن ویزا و صرفا با داشتن پاسپورت امکان‌پذیر است. تعداد زیاد پروازها از ایران به ترکیه، امکان سفر به این کشور از طریق زمینی، تعداد بالای هتل‌ها و محل‌های اقامتی در این کشور از دیگر ویژگی‌های خوب ترکیه است. به همین دلیل است که بسیاری از متقاضیان، ترکیه را برای انجام مراحل بیومتریک کانادا انتخاب می‌کنند. دفاتر وک برای انگشت‌نگاری سفارت کانادا در ترکیه در دو شهر استانبول و آنکارا قرار دارد که در ادامه به بررسی کامل پروسه وقت سفارت کانادا در استانبول و آنکارا و مراحل بیومتریک در این دو شهر خواهیم پرداخت.

وقت سفارت کانادا در استانبول

استانبول یک شهر توریستی و گردشگری است که بهترین و بزرگترین شهر ترکیه محسوب می‌گردد. استانبول دارای دو فرودگاه بین‌المللی بزرگ و تعداد زیادی هتل‌های درجه یک است. به همین دلیل همه روزه پروازهای متعددی به این شهر در حال انجام است و همچنین انتخاب محل اقامت دارای تنوع بسیار زیاد دارد. به دلیل توریستی بودن استانبول، مردم این شهر آشنایی بیشتری با زبان انگلیسی نسبت به سایر شهرها دارند و ارتباط با آنها ساده‌تر است. در کنار این ویژگی‌های خوب، استانبول معایبی هم دارد که می‌توان به شلوغ بودن خیابان‌ها، قیمت بالای هزینه‌ها و فاصله بیشتر آن با ایران نسبت به آنکارا اشاره نمود.

موسسه حامی مهاجر این امکان را دارد تا با کمترین هزینه برای متقاضیان ویزا کانادا، وقت سفارت کانادا در استانبول و همچنین رزرو بلیط هواپیما و هتل و ترانسفر فرودگاهی حتی برای یک شب اقامت را فراهم سازد. علاوه برا این حامی مهاجر در صورت تمایل مشتریان، خدمات ویژه همراهی سفارت را نیز به آنها ارائه خواهد کرد. به این صورت که همراه سفارت، شخص متقاضی را برای انجام مراحل بیومتریک در استانبول همراهی خواهد کرد و پس از انجام مراحل اداری وی را به محل اقامتش می‌رساند.

 

آدرس و ساعات کار سفارت کانادا در استانبول

آدرس

34394 turkey/ levent 4 istanbul/ tefken tower/ 209 buyukdere caddesi/ Consulate General of Canada

تلفن       

+90(212)385 9700

فکس     

+90(212)375 1000

ساعات کاری    

یکشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 الی 12:30

 

وقت سفارت کانادا در آنکارا

آنکارا پایتخت کشور ترکیه است و فاصله نزدیک‌تری با ایران نسبت به استانبول دارد. به دلیل پایتخت بودن آنکارا، امور اداری در این شهر با سرعت بیشتری نسبت به سایر شهرهای ترکیه صورت می‌گیرد. دفاتر VAC کانادا در آنکارا در دو نوبت صبح و عصر فعال هستند و برای مراجعه زمان بیشتری را در اختیار متقاضی قرار می‌دهند. در کنار این مزیت‌ها به دلیل توریستی نبودن این شهر، محدودیت تعداد پرواز به مقصد آنکارا و تعداد کم هتل‌های این شهر جزو معایب آن به حساب می‌آید ولی در مجموع شهر آنکارا نسبت به استانبول، شهر ارزان‌تر و خلوت‌تری است.

موسسه حامی مهاجر با کمترین هزینه برای متقاضیان ویزا کانادا، وقت سفارت کانادا در آنکارا و همچنین رزرو بلیط هواپیما و هتل و ترانسفر فرودگاهی حتی برای یک شب اقامت را فراهم می‌سازد. علاوه برا این حامی مهاجر در صورت تمایل مشتریان، خدمات ویژه همراهی سفارت را نیز به آنها ارائه خواهد کرد. به این صورت که همراه سفارت، شخص متقاضی را برای انجام مراحل بیومتریک در آنکارا همراهی خواهد کرد و او را به مقصدهای مورد نظر می‌رساند و پس از انجام مراحل اداری وی را به محل اقامتش می‌رساند.

 

آدرس و ساعات کار سفارت کانادا در آنکارا

آدرس

CinnahCaddesi No: 5806690, CankayaAnkara, Turkey

تلفن       

+90 (312) 4092700

فکس     

+90 (312) 4092700

ساعات کاری    

دوشنبه تا پنج‌شنبه صبح‌ها از 8 الی 12 و عصرها 12:30 الی 16:45 – جمعه از 8 الی 12:30

 

وقت سفارت کانادا در ارمنستان

ارمنستان کشور کوچکی است که در همسایگی شمال ایران قرار دارد و برای سفر این کشور نیازی به ویزا نیست. سفارت و دفتر وک کانادا در شهر ایروان قرار دارد. وقت سفارت در ارمنستان معایبی دارد که از جمله می‌توان به پایین بودن خدمات کنسولی کانادا و دفاتر وک، تعداد کم پروازها به ایروان و کم بودن تعداد هتل‌ها و همچنین بالا بودن هزینه‌ها از جمله هزینه حمل و نقل اشاره کرد. توصیه می‌کنیم در هنگام سفر به ارمنستان از ترانسفر فرودگاهی استفاده کنید چرا که هزینه تاکسی‌های فرودگاهی ایروان بسیار بالاست و در صورت نداشتن ترانسفر، هزینه حمل و نقل بسیار گران خواهد بود.

 

آدرس و ساعات کار سفارت کانادا در ایروان

آدرس

10 Vazgen Sargsian Street # 103-4 Yerevan

تلفن       

+37 (410) 567990

فکس     

+37 (410) 567990

ساعات کاری    

یکشنبه تا جمعه 10 الی 14

وقت سفارت کانادا در دبی

کشور امارات همسایه جنوبی ایران است و برای کسانی که در جنوب کشور زندگی می‌کنند، مقصد نزدیک‌تری خواهد بود. سفارت کانادا و دفاتر وک در امارات همانند ترکیه بزرگ و خلوت هستند و روال امور اداری به خوبی و با سرعت پیش می‌رود. دبی یک شهر تجاری و توریستی بسیار شناخته شده در امارات است که به داشتن آسمان‌خراش‌ها، هتل‌ها و فرودگاه‌های بسیار بزرگ معروف است. به همین دلیل با یافتن پرواز به مقصد دبی و اقامت داشتن در آن مشکلی نخواهید داشت.

از معایب وقت سفارت کانادا در دبی می‌توان این مسئله را بیان کردن که سفر به دبی احتیاج به ویزا دارد و هزینه سفر و اقامت در دبی بسیار بالا است. بنابراین پیش از انتخاب امارات به عنوان کشور مورد نظر جهت دریافت وقت سفارت در دبی، حتما هزینه های سفر، تردد و اقامت را به طور کامل بررسی کنید.

آدرس و ساعات کار سفارت کانادا در دبی

آدرس

UAE-Dubai-Umm Hurair 2, Phase 2, Falcon, 3rd Floor, Canada Visa Application Centre Wafi Mall

تلفن       

+971 (4)4048556

فکس     

+971 (7) 4048556

ساعات کاری    

یکشنبه تا پنج‌شنبه از 8 الی 12 و از 13 الی 15

 

وقت سفارت کانادا در باکو

کشور آذربایجان همسایه شمالی ایران و شهر باکو پایتخت آن است. باکو به ایران بسیار نزدیک است و سفر به آن از طریق هوایی و زمینی امکان‌پذیر است و نیازی هم به اخذ ویزا ندارد. آذربایجان کشور کوچکی است و ظرفیت توریستی کمتری نسبت به کشورهایی همچون ترکیه دارد. به همین منظور ممکن است فرایند وقت سفارت کانادا در باکو و درخواست ویزا مدت زمان بیشتر به طول بیانجامد. هزینه حمل و نقل و اقامت در باکو نیز بسیار بالا است و به همین دلیل است که دریافت وقت سفارت در باکو به صرفه نخواهد بود.

آدرس و ساعات کاری سفارت کانادا در باکو

آدرس

Yashar Husseynov st. AZ_1069, Baku, Azerbaijan

تلفن       

+99 (412) 5645901

ایمیل     

[email protected]

ساعات کاری    

دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 الی 17

 

وقت سفارت کانادا در گرجستان

یکی دیگر از کشورهایی که متقاضیان زیادی برای انجام امور سفارت کانادا دارد، گرجستان است. سفارت کانادا و دفتر وک کانادا در تفلیس واقع شده است. هزینه رزرو بلیط هواپیما و هزینه اقامت در تفلیس بسیار مناسب است اما برای دریافت وقت سفارت کانادا در گرجستان ممکن است فرایند طولانی را طی بکند تا به درخواست متقاضی رسیدگی شود.

آدرس و ساعات کاری سفارت کانادا در گرجستان

آدرس

3rd Floor, Tbilisi 0108, Georgia 34, Rustaveil Avenue Honorary Consulate of  canada in Tbilisi, Grorgia

تلفن       

+995 (32) 2072298

ایمیل     

+995 (32) 2052218

ساعات کاری    

دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 الی 17

 

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله بیان کردیم، انجام کامل تمام مراحل درخواست ویزا و دریافت وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین امکان‌پذیر نیست و شما باید به منظور مصاحبه و ثبت اطلاعت بیومتریک به صورت حضوری به دفاتر وک کانادا در یکی ار کشورهای همسایه مراجعه کنید. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و اطمینان خاطر در پیشروی روند پرونده بهتر است از خدمات تور سفارت کانادا استفاده نمایید.

برای این منظور نیز بهتر است برای انتخاب تورهای سفارت کانادا و انگشت‌نگاری، ضمن توجه به هزینه تور و کیفیت خدمات، به یک موسسه مهاجرتی معتبر و با سابقه مراجعه نمایید تا در صورت بروز هرگونه مشکل، امکان پیگیری و شکایت از آنها وجود داشته باشد.

موسسه حامی مهاجر یک موسسه گردشگری و مهاجرتی معتبر است که خدمات ویژه‌ای در خصوص وقت سفارت کانادا و تورهای ارزان انگشت‌نگاری دفاتر وک کانادا به مشتریان خود ارائه می‌دهد و امکان پیگیری درخواست ویزای کانادا از هر کشوری که سفارت کانادا در آن وجود دارد، در اختیار متقاضی قرار خواهد داد. در صورت تمایل به استفاده از این خدمات ویژه و همچنین دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه وقت سفارت کانادا و تورهای انگشت‌نگاری می‌توانید با مشاوران و کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

 

سوالات متداول

 • سایت سفارت کانادا در ایران چیست؟

در حال حاضر سفارتخانه کانادا در ایران تعطیل می‌باشد و روابط دیپلماتیک این دو کشور به حالت تعلیق درآمده است در نتیجه سفارت کانادا در ایران سایتی ندارد.

 • آدرس سایت سفارت کانادا چیست؟

برای دریافت وقت سفارت به صورت آنلاین باید به سایت رسمی دولت کانادا به آدرس https://www.canada.ca/en.html مراجعه نمایید.

 • کدام سفارت کانادا بهتر است؟

به طور کلی تمامی سفارت‌های کانادا یک فرایند را انجام می‌دهند اما به طور کلی از نظر دسترسی آسان، صرفه‌جویی در هزینه و زمان و همچنین سرعت بالای انجام امور اداری، سفارت کانادا در استانبول ترکیه از بقیه سفارت‌ها بهتر است.

 • آیا سفارت‌های خارج از ایران فارسی صحبت می‌کنند؟

هدف مراجعه شما به سفارت کانادا و دفاتر وک کانادا صرفا جهت انجام پروسه بیومتریک و انگشت نگاری است و نیازی به صحبت و مکالمه با کارمندان سفارت ندارید اما در صورت ضرورت و نیاز موسسه حامی مهاجر با قرار دادن یک همراه ویژه سفارت در اختیار متقاضی، رابط بین کارمندان سفارت و متقاضی خواهد شد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0