20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

آشنایی با هزینه‌ های زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا؛ هزینه مسکن، درآمد، خوراکی، حمل و نقل

به سرزمینی از مناظر وسیع، شهرهای چند فرهنگی و کیفیت زندگی استثنایی خوش آمدید. کانادا توانسته افراد بسیاری را به خود جلب کند و مهاجران از سراسر جهان که در جستجوی فرصت‌های جدید و شروعی تازه هستند، وارد کانادا شوند. اما همه چیز در اینجا تمام نمی‌شود، برای مهاجرت به کشوری جدید شما باید تمامی جوانب مانند هزینه زندگی را در نظر داشته باشید تا بتوانید شروعی لذت‌بخش داشته باشید. 

در این راهنمای جامع، به بررسی عمیق واقعیت‌های هزینه‌ زندگی در کانادا در مرکز کانادا و شهرهای مختلف مانند هزینه زندگی در مونترال کانادا می‌پردازیم. همراه ما باشید تا در مسیر پیچیده هزینه‌ها، از مسکن و آموزش تا مراقبت‌های بهداشتی و نیازهای روزمره، راهنمایی شوید.

با کشف هزینه‌های واقعی زندگی در کانادا، یاد بگیرید چگونه هزینه‌های خود را به طور موثر مدیریت کنید.

این مقاله با استفاده از آخرین داده‌های سایت Numbeo که در ماه فوریه سال 2024 بروزرسانی شده‌اند، تهیه شده است و شما می‌توانید هزینه زندگی در اتاوا، هزینه زندگی در کبک کانادا، هزینه زندگی در ساسکاچوان، هزینه زندگی در کانادا ونکوور و سایر استان‌های این کشور را به صورتی حدودی بدانید. لازم به ذکر است که نتایج ممکن است در آینده تغییر کنند و برخی از اطلاعات ممکن است به دلیل تغییرات در شرایط اقتصادی و اجتماعی، منسوخ شوند.

تصویری از هزینه‌ های کانادا

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که هزینه زندگی یک نفر در کانادا به چه اندازه صرف چه چیزهایی باید شود؟ پس از دریافت ویزای کانادا برای ایرانیان و پرداخت هزینه‌های مربوط به آن، هر هزینه‌ای داستان خودش را دارد و نیازها، خواسته‌ها و علاقه‌های مردم‌اش را به نمایش می‌گذارد. میانگین هزینه‌ زندگی در کانادا به صورت آماری به شرح زیر است:

حمل‌ونقل، تنها 8.8 درصد از طیف هزینه‌ها را در بر می‌گیرد.

پوشاک و کفش تنها 2 درصد از کل هزینه‌ها را تشکیل می‌دهند.

ورزش و تفریح حدود 4.5 درصد از ترکیب هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهند.

هزینه‌ های کانادا

بازارها با حضور قوی خود به میزان 30.8 درصد، به عنوان مراکزی پرانرژی و پویا ایستاده‌اند که تجارت در آن‌ها رونق می‌گیرد.

خدمات شهری مانند هزینه آب، برق و گاز 7.8 درصد از هزینه‌ها را به‌صورت ماهیانه به خود اختصاص می‌دهند.

اجاره خانه به عنوان یکی از مهمترین هزینه‌ های زندگی در کانادا، با تصاحب 32.2 درصد از سهم، خانواده‌ها و افراد را دارد. 

هزینه خوراک در کانادا در رستوران‌ها با 14.1 درصد سهم از هزینه‌ها، قسمتی لذیذ از زندگی کانادایی‌ها را تشکیل می‌دهند.

هزینه اجاره در کانادا

فرصت زندگی در کانادا با متنوع بودن انواع خانه‌های قابل اجاره، برای همه‌ مهاجران فراهم شده است. یکی از  انواع خانه‌هایی که در کانادا می‌توانید اجاره کنید، Condo نام دارد. این نوع خانه‌ها با آپارتمان‌های ایرانی در ساختارشان شباهت دارند؛ اما مزایای خود را دارند. Condo ها، برخی از امکانات مسکونی را به صورت اشتراکی در اختیار ساکنان قرار می‌دهند.

اما امتیاز برتر Condo ها در کانادا در اجاره پایین آن‌ها و دارا بودن امکانات اشتراکی با کیفیت بالاست! این امکانات می‌توانند شامل استخر، سالن ورزشی، بدن سازی، دوربین مداربسته و... باشند. یکی از تفاوت‌های بارز Condo با آپارتمان، در ساختار مجتمعی آن است، به عبارت دیگر Condo ها، به صورت مجتمعی از واحدهای کنار هم ساخته شده‌اند، در حالی که آپارتمان‌ها عموما از واحدهای مسکونی در طبقات مختلف تشکیل شده‌اند.

هزینه اجاره خانه در کانادا

از دیگر خانه‌هایی که در کانادا می‌توانید برای زندگی انتخاب کنید، استدیو آپارتمان (Studio apartment) است. این نوع خانه، همان سوییت تک نفره است که فاقد اتاق خواب است و در واقع تمام امکانات زندگی در یک فضای کوچک جمع و جور شده‌اند. این خانه‌ها برای افراد تنها و دانشجویانی که به دنبال یک فضای کوچک و مناسب برای زندگی هستند، مناسب هستند.

از طرفی، خانه‌های مستقل و ویلایی (Detached HOUSE)، به دلیل داشتن فضای اختصاصی، گران‌ترین نوع خانه‌ها در کانادا هستند. با وجود قیمت بالای آن‌ها، خانه‌های مستقل و ویلایی در کانادا بسیار محبوب هستند و برای خانواده‌ها و افرادی که به دنبال فضای بزرگ‌تر و زندگی در مناطق خوش آب و هوا هستند، مناسب هستند.

به طور کلی، قیمت اجاره ماهانه مسکن در کانادا بستگی به نوع خانه، موقعیت جغرافیایی و امکانات موجود در آن دارد. با توجه به تنوع گسترده‌ انواع خانه در کانادا، می‌توانید گزینه‌ مناسبی برای زندگی خود را انتخاب کنید. پس بهتر است ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی را نیز بدانید تا به شما کمک کند. 

اجاره ماهانه

میانگین هزینه به دلار کانادا

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

1908.67

آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز

1,736.24

آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

3,069.02

آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز

2,569.20

هزینه خرید آپارتمان در کانادا

خرید یک آپارتمان در کانادا، هم به عنوان یک سرمایه‌گذاری هوشمند و هم به عنوان یک انتخاب جذاب برای زندگی، مورد توجه قرار می‌گیرد. بازار مسکن در این کشور، از آپارتمان‌های مدرن و لوکس تا واحدهای سنتی و تاریخی، گزینه‌های بی‌شماری را برای خریداران ارائه می‌دهد. 

قیمت خرید خانه در کانادا، به عواملی مانند موقعیت جغرافیایی، اندازه و ویژگی‌های خاص آن، وضعیت بازار و تقاضا بستگی دارد و متغیر است. شهرهای بزرگ مانند تورنتو و ونکوور، بازار مسکن پررونقی دارند و هزینه خرید آپارتمان‌ها در آن‌ها بالاتر است، درنتیجه هزینه زندگی در ونکوور بیشتر است، اما شهرهای دیگر مانند مونترال و کلگری نیز گزینه‌های مناسبی برای خرید آپارتمان ارائه می‌دهند.

قبل از خرید یک آپارتمان در کانادا، بهتر است با دو عامل اصلی، یعنی قیمت و مکان آن، آشنا شوید. برای این منظور، مطالعه دقیقی درباره بازار مسکن و قوانین مربوط به خرید و مالکیت در کانادا انجام دهید. همچنین، بهتر است با یک مشاور ملکی مجرب همکاری کنید.

قیمت خرید آپارتمان

میانگین هزینه به دلار کانادا

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

10,248.81

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز

7219.69

میزان درآمد در کانادا

در کانادا، سطح درآمد به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده کیفیت زندگی فردی محسوب می‌شود. بازار کار پویا و متنوع این کشور، فرصت‌های شغلی بیشماری را برای افراد فراهم کرده است که در نتیجه، به کسب درآمدهای بالا منجر شده است. میانگین درآمد در کانادا برای افرادی که در بخش‌های مختلف فعالیت می‌کنند، متفاوت است و درنتیجه متوسط هزینه زندگی در کانادا نیز در شهرهای مختلف یکسان نیست بخش‌هایی مانند مالی، فناوری اطلاعات، بهداشت و درمان، مهندسی و ساختمان، فروش و بازاریابی، حمل و نقل، معمولا درآمدهای بالاتری را برای کارمندان خود فراهم می‌کنند.

میزان درآمد در کانادا

همچنین، درآمد و هزینه زندگی در کانادا در شهرهای بزرگ مانند تورنتو، ونکوور، مونترال و کلگری، به دلیل فراهم بودن فرصت‌های شغلی بیشتر، بالاتر است. با این حال، باید به این نکته هم توجه کرد که سطح درآمد به تنهایی، تعیین کننده کیفیت زندگی نیست و باید به عوامل دیگری مانند هزینه مسکن، آموزش، سلامتی و تفریحات نیز توجه شود. بهتر است این موارد را بدانید تا برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری، بهترین شهر را برای زندگی انتخاب کنید. 

درآمدها

به دلار کانادا

میانگین درآمد ماهیانه ناخالص (بعد از کسر مالیات)

3903.39

نرخ بهره سالیانه برای وام مسکن با قرارداد ثابت به مدت 20 سال

7.04

هزینه‌های رستوران و نوشیدنی در کانادا

در کشوری با فرهنگ‌های مختلف، تجربه‌ کردن غذاها و نوشیدنی‌های متنوع، تجربه لذت‌بخشی برایتان خواهد بود. اما باید بدانید که هزینه‌های رستوران‌ها و نوشیدنی‌ها در کانادا به چه صورت است.

هزینه‌های رستوران و نوشیدنی در کانادا

رستوران‌ها در کانادا به وفور یافت می‌شوند و باتوجه به نوع و سطح رستوران، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. از رستوران‌های محلی و سنتی تا رستوران‌های بین‌المللی و لوکس، گزینه‌های بسیاری برای شما وجود دارد. البته باید توجه داشت که هزینه خوردن در رستوران‌ها ممکن است بیشتر از پخت و پز در خانه باشد، اما تجربه‌ چشم‌گیری به شما ارائه خواهد داد.

رستوران و نوشیدنی

میانگین هزینه به دلار کانادا

یک وعده غذای ساده در یک رستوران ارزان قیمت

25

سه وعده غذا برای دو نفر در رستوران متوسط

100

یک وعده غذای کامل در مک دونالد یا رستوران‌های مشابه

14

آبجو تولید کانادا (0.5 لیتر)

8

آبجو وارداتی (0.33 لیتر)

8

یک فنجان کاپوچینو معمولی

5.02

یک بطری نوشابهٔ کوکاکولا/پپسی (0.33 لیتری)

2.87

یک بطری آب (0.33 لیتر)

2.35

هزینه حمل و نقل در کانادا

در شهرهای بزرگ کانادا، حمل و نقل عمومی، به خصوص مترو، گزینه اصلی برای حرکت درون شهری است. هزینه‌های مترو باتوجه به فاصله مسافت، تعداد سفرها و نوع کارت استفاده شده متغیر است. اما استفاده از مترو نسبت به سایر وسایل حمل و نقل خصوصی اغلب ارزانتر است. تاکسی نیز یک گزینه دیگر برای حمل و نقل در شهره ااست. اما معمولا تاکسی در مقایسه با سایر وسایل حمل و نقل خصوصی گزینه‌ای گرانتر است.

همچنین هزینه خرید خودرو بسته به برند، مدل، سال تولید و شرایط بازار متغیر است. همچنین، هزینه‌های مرتبط با خرید خودرو شامل بیمه، نگهداری و سوخت نیز در نظر گرفته شود.

حمل و نقل

میانگین هزینه به دلار کانادا

بلیط مترو (اعتبار 1 هفته)

3.40

بلیط ماهانه مترو (بدون محدودیت)

102.55

شروع تاکسی (تعرفه عادی)

4.50

تاکسی (هر 1 کیلومتر)

2.09

تاکسی (1 ساعت انتظار)

39

بنزین (1 لیتر)

1.59

هزینه خرید خودروی جدید معادل فولکس‌واگن گلف 1.4 لیتر با توان 90 کیلووات و تریم ترندلاین

35,000.00

هزینه خرید خودروی جدید معادل تویوتا کرولا سدان با موتور 1.6 لیتری با توان 97 کیلووات و تریم کامفورت

29,151.84

هزینه خدمات شهری در کانادا

وقتی هزینه‌های قبوض آب و برق مطرح می‌شود، بسیار مهم است که عوامل مؤثر در هزینه‌های آنها را درک کنید. این عوامل شامل اندازه خانه، منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، میزان مصرف انرژی و کارایی دستگاه‌ها و سیستم‌های خود می‌شوند. با توجه به این عوامل، شما می‌توانید تصمیماتی با آگاهی بیشتری بگیرید تا مصرف انرژی خود را بهینه کرده و هزینه‌های خدمات ابزار دارایی خود را کاهش دهید.

خدمات آب و برق (ماهانه)

میانگین هزینه به دلار کانادا

هزینه‌های پایه شامل برق، گرمایش، سرمایش، آب و زباله برای یک آپارتمان با مساحت 85 متر مربع

217.52

هزینه طرح ماهانه تلفن همراه با تماس و داده‌های ۱۰ گیگابایت یا بیشتر

65.28

هزینه اینترنت با سرعت 60 مگابیت یا بیشتر، داده نامحدود و کابل/ADSL

86.76

هزینه ورزش و سرگرمی در کانادا

هزینه زندگی کانادا شامل شرکت در فعالیت‌های ورزشی و تفریحی در کانادا نیز است که می‌تواند از عضویت در باشگاه‌های ورزشی و مراکز تناسب اندام تا کاوش ماجراجویانه در فضاهای باز و امکانات تفریحی مختلف باشد. هزینه‌های مرتبط با این فعالیت‌ها باتوجه به عواملی مانند موقعیت جغرافیایی، نوع فعالیت، هزینه عضویت، اجاره تجهیزات و خدمات اضافی متفاوت است. برای مثال همین مورد می‌تواند روی هزینه های زندگی در نوا اسکوشیا تاثیر بگذارد تا با هزینه رندگی در کملوپس کانادا متفاوت شود. 

هزینه ورزش و سرگرمی در کانادا

هنگام در نظر گرفتن هزینه‌های ورزش و اوقات فراغت، بررسی گزینه‌های مختلف که با علایق و بودجه شما همخوانی دارند ضروری است.

نوع سرگرمی و ورزش

میانگین هزینه به دلار کانادا

باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال

58.27

اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)

27.25

سینما، اکران بین المللی، 1 صندلی

15

هزینه مواد غذایی در کانادا

در مارکت‌های کانادا، محصولات تازه مرکز توجه هستند و با افتخار ثروت‌های خاک حاصلخیز کانادا را به نمایش می‌گذارند. میوه‌ها و سبزیجات خوشمزه و خوش طعم با شیرینی طبیعی خود از شما دعوت می‌کنند تا طعم‌های لذت‌بخشی را تجربه کنید. 

مواد غذایی در بازارهای مختلف

میانگین هزینه به دلار کانادا

یک لیتر شیر معمولی

2.89

یک برگ نان سفید تازه (5۰۰ گرم)

3.55

یک کیلوگرم برنج سفید

5.07

12 عدد تخم مرغ معمولی

4.67

یک کیلوگرم پنیر محلی

15.55

یک کیلوگرم فیله مرغ

16.41

یک کیلوگرم گوشت قرمز یا گوشت گوساله

19.23

یک کیلوگرم سیب

5.73

یک کیلوگرم موز

1.93

یک کیلوگرم پرتقال

5.15

یک کیلوگرم گوجه فرنگی

5.59

یک کیلوگرم سیب زمینی

3.55

یک کیلوگرم پیاز

3.62

یک دسته کاهو

3.55

یک بطری 1.5 لیتری آب

2.41

یک بطری شراب متوسط

18

20 عدد سیگار مارلبورو.

18.50

هزینه مراقبت از کودکان در کانادا

مدارس پیش‌دبستانی و ابتدایی، علیرغم اینکه ستون‌های اساسی رشد کودکان هستند، ممکن است برای خانواده‌ها هزینه‌های مالی را به همراه داشته باشند. با این حال، تعهد کانادا در قبال آموزش، طیف وسیعی از گزینه‌های مختلف را برای برآورده کردن بودجه‌ها و اولویت‌های متفاوت فراهم می‌کند.

هزینه مراقبت از کودکان در کانادا

خانواده‌ها باید به هزینه‌های دیگری که در ارتباط با تحصیل فرزندانشان در مدرسه وجود دارد نیز توجه کنند، مانند خرید لوازم التحریر، لباس‌های مدرسه، شرکت در فعالیت‌های فوق برنامه درسی و رفت و آمد دانش‌آموزان به مدرسه. این هزینه‌ها باتوجه به مدرسه و شرایط خانوادگی، متفاوت هستند. شما می‌توانید مقاله هزینه تحصیل در کانادا به تومان را نیز بخوانید.

مراقبت از کودک

میانگین هزینه به دلار کانادا

پیش دبستانی (یا کودکستان)، تمام روز، خصوصی، ماهانه برای 1 کودک

1,112.54

مدرسه ابتدایی بین‌المللی، سالانه برای 1 کودک

18956.47

هزینه لباس و کفش در کانادا

از بوتیک‌های مد روز و پرطرفدار تا برندهای معروف، کانادا گزینه‌های متنوعی را برای برآورده کردن هر بودجه‌ای و سلیقه‌ای فراهم می‌کند. برای کسانی که به دنبال آخرین مد و اتفاق‌های روز هستند یا کسانی که عاشق کلاسیک‌ها هستند، تنوع زیادی در انتخاب لباس وجود دارد. 

فروش‌های فصلی و رویدادهای تخفیفی را فراموش نکنید، زیرا این فروش‌ها فرصت‌هایی برای خرید لباس و کفش با قیمت مناسب و عالی را فراهم می‌کنند.

لباس و کفش

میانگین هزینه به دلار کانادا

1 جفت شلوار جین (برند لویس یا مشابه آن)

79.84

1 عدد لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای (زارا، اچ اند ام، ...)

56.64

1 جفت کفش دویدن نایک (باکیفیت متوسط)

120.59

1 جفت کفش چرم مردانه برای استفاده در محیط کار

152.27

خلاصه کلام

به هر حال، در حالی که کانادا یک مکان فوق‌العاده برای زندگی است، باید به هزینه‌های زندگی توجه کنیم. هزینه‌های مسکن، حمل‌ونقل، و غذا باتوجه به محل زندگی شما در این کشور می‌توانند متفاوت باشند و بودجه‌بندی برای آن‌ها بسیار مهم است. با این حال، با برنامه‌ریزی و تحقیق دقیق، می‌توانید یک زندگی راحت و رضایت‌بخش در کانادا داشته باشید. با بهره‌گیری از برنامه‌های دولتی، خرید هوشمندانه و تصمیم‌گیری‌های مالی آگاهانه، می‌توانید به بهترین شکل از این کشور زیبا بهره‌مند شوید. همچنین شما باید پس از مدتی اقامت در کانادا، هزینه ویزا pr کانادا را نیز بدانید. 

با اطلاعاتی که از این مقاله به دست آمد، شما می‌توانید هزینه های زندگی در کانادا را به‌صورت حدودی بدانید و هزینه زندگی در کانادا به تومان را برای خودتان محاسبه کنید. در صورتی تمایل به دریافت اطلاعات راجع‌به اقامت در کانادا دارید، می‌توانید روی کلمه مربوط کلیک کرده و مقاله تخصصی حامی مهاجر را بخوانید. همچنین حامی مهاجر بی حد و مرز در کنار شماست تا آینده خود را در کشور موردعلاقه‌تان بسازید. برای مثال بهترین راه ورود به کانادا در حال حاضر از طریق مهاجرت تحصیلی است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره تخصصی مهاجر تحصیلی به کانادا، آلمان، آمریکا، ایتالیا و ترکیه با شماره 02148000957 تماس گرفته تا با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0