20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت فوری سفارت ترکیه

تعیین وقت فوری سفارت ترکیه به دلیل این که همواره یکی از اصلی ترین و مهمترین مقاصد گردشگری می باشد ، مورد نیاز بوده است. ترکیه به دلیل نزدیک بودن فرهنگی ، آب و هوایی ،مسافت نزدیک و بسیاری از شباهت های دیگر همواره مورد توجه شهروندان ایرانی قرار داشته است.

اقامت ترکیه بدون اخذ ویزا

در واقع طبق توافق صورت گرفته میان دولت های ایران و ترکیه، شهروندان ایرانی از قانون دریافت ویزا معاف بوده و نیازمند وقت فوری سفارت ترکیه نمی باشند و به راحتی می توانند بدون نیاز به ویزا به این کشور مسافرت کرده و تا 90 روز در آنجا اقامت نمایند.

اقامت طولانی در ترکیه

اما درصورتی که قصد اقامت طولانی مدت در این کشور را دارید ، باید برای دریافت ویزای موردنظر اقدام نمایید. دریافت ویزای فوری ترکیه یکی از کاربردی ترین اقدامها برای افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند تلقی می شود. باید در نظر داشته باشید که پاسپورت مورد نظر باید تا 6 ماه اعتبار داشته و همچنین مهر ورود یکی از پایانه های مرزی را داشته باشد.پس برای آشنایی با وقت فوری سفارت ترکیه با ما همراه باشید. 

مراحل تعیین وقت فوری سفارت ترکیه

پروسه دریافت وقت فوری سفارت ترکیه به سه روش ممکن می باشد.

 • بصورت اینترنتی
 • بصورت حضوری
 • بصورت تلفنی

روند کار

روند کار دریافت وقت فوری سفارت ترکیه به این شکل می باشد که  ابتدا شخص به سفارت ترکیه در ایران مراجعه کرده و برای دریافت وقت مصاحبه اقدامات موردنظر را اعمال می نماید. برای اینکار سفارت پس از دریافت اطلاعات لازم و ضروری ،لیستی از وقت های آزاد خود را در اختیار متقاضی قرار می دهد واز اینرو متقاضی زمان موردنظر خود را با توجه به نیاز خود(نزدیکترین و مناسبترین زمان) انتخاب کرده و منتظر تائیدیه از سمت سفارت می ماند.

دریافت تائیدیه سفارت ترکیه

لازم به ذکر است تا زمانیکه که متقاضی موفق به دریافت تائیدیه نشده باشد رزروی انجام نخواهد شد. حال نکته ای که ذکر آن لازم می باشد این است که گاها سفارت وقت تعیین شده را تائید نمی کند که دراین شرایط فرد متقاضی باید مجددا به سفارت مراجعه نموده و اقدامات لازم برای گرفتن وقت سفارت را دوباره طی نماید. در صورت دریافت تائیدیه وصدور اجازه مجوزاز سمت سفارت ،متقاضی به سادگی می تواند برای ورود به کشور ترکیه اقدامات لازم را انجام دهد. 

رزرو وقت سفارت

باید در نظر داشته باشید که برای ارائه درخواست مبنی بر اخذ ویزا نمی توان درهر زمان دلخواهی به سفارت مراجعه کرد. و طبق توضیحات قبلی باید روند انجام اینکار مرحله به مرحله طی شده و به سرانجام برسد. پس می توانیم بگوییم منظور از وقت سفارت، وقتی است که برای مراجعه حضوری متقاضی به سفارت تعیین می شود.

 آدرس سفارت ترکیه در ایران

آدرس سفارت ترکیه در ایران : تهران – خیابان فردوسی – چهاراه استانبول – شماره ۳۳۷
شماره تلفن سفارت ترکیه در ایران : ۳۵۹۵۱۱۰۰ – ۰۲۱
آدرس سایت سفارت ترکیه در ایران  tehran.emb.mfa.gov.tr/Defult.aspx : 
آدرس ایمیل سفارت ترکیه در ایران  [email protected]
ساعت کاری سفارت ترکیه در ایران : روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر می باشد .

وقت سفارت چیست ؟

هنگامی که قصد ورود به یک کشور بیگانه را داریم طبق قوانین مصوبه مربوط به هر کشوری باید از طریق سفارت برای ورود به خاک کشور موردنظر درخواست ویزا نمائیم. سفارت همان مرجع صادرکننده ویزا می باشد. سفارت هر کشوری در تمام نقاط دنیا وجود دارد که  باعث سهولت کار متقاضیان درخواست ویزا می باشد. پس برای دریافت ویزای یک کشور باید از طریق سفارت کشور مقصد واقع در ایران عمل کنیم .

عدم فعالیت سفارت خانه در ایران

اما در صورتیکه سفارت کشور موردنظر در خاک ایران وجود نداشته باشد، متقاضی می تواند از طریق کشورهای همسایه و نزدیک اقدام به دریافت ویزا نماید.  نمونه واضح سفارت آمریکا می باشد که در ایران وجود ندارد و متقاضیان برای دریافت ویزای آمریکا به سفارت آمریکا واقع در امارات متحده عربی، ترکیه یا ارمنستان سفر کرده و از آنجا اقدام می نمایند. یا برای دریافت ویزای کانادا می توانند به سفارت کانادا در ترکیه یا امارات متحده عربی مراجعه کنند. پس در هر صورت مرجع صادرکننده ویزای کشور موردنظر، سفارت همان کشور است که تعیین وقت سفارت از طریق این مرجع امکان پذیر خواهد بود.

تفاوت وقت فوری و عادی سفارت

ممکن است برای هرکس اتفاق بیفتند که طی یک بازه زمانی خاص ملزم به یک سفر ضروری باشد. در چنین مواقعی اخذ وقت فوری سفارت می تواند بسیار اساسی و مهم باشد. در هنگام اخذ ویزا در وقت عادی، فرد متقاضی طبق روند عادی اقدام به دریافت ویزا کرده و برای این کار محدودیت زمانی وجود ندارد (عجله ای برای سفر ندارد).

هزینه اخذ وقت سفارت فوری

باید در نظر داشته باشید که برای دریافت وقت فوری سفارت باید هزینه بیشتری بپردازید. این هزینه باعث صرفه جویی در زمان شما شده و کارهایتان در اسرع وقت و با سریعترین حالت ممکن به پیش خواهد رفت. این هزینه مجزا از هزینه های انگشت نگاری  و صدور ویزا خواهد بود.
هزینه های مطرح شده برای کشورهای مختلف متفاوت خواهد بود. این هزینه برای بیشتر کشورهای حوزه شینگن حدود 85 یورو می باشد که برای کشوری مثل ترکیه این رقم تا حد زیادی کاهش می یابد. نکته ای که این میان وجود دارد اینست که این هزینه باید به صورت نقدی و تمام و کمال پرداخت شود. 

هزینه پرداخت برای رنج سنی خاص

جالب است بدانید برای افراد زیر شش سال و همچنین بالای هشتاد سال هزینه ی انگشت نگاری اخذ نمی شود و همچنین افراد بین دوازده تا شش سال هم نصف افراد بالغ باید این هزینه را بپردازند. پس باید با توجه به قوانین سفارت مورد نظر خود این هزینه را تهیه کنید و در تاریخ تعیین شده به سفارت تحویل دهیددقت داشته باشید که در صورت عدم پرداخت این هزینه درخواست شما بررسی نخواهد شد.

مزایا و معایب وقت آنلاین و حضوری

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم درمواقعی که سفارت کشور موردنظر در کشور مبدا وجود نداشته باشد فرد متقاضی از طریق کشورهای همسایه و نزدیک اقدام به گرفتن وقت سفارت برای دریافت ویزا می نماید.از اینرو می توانیم مزایا و معایب وقت آنلاین و حضوری را بررسی نمائیم.

معایب وقت حضوری سفارت ترکیه

وقت حضوری به این شکل است که باید به صورت حضوری به سفارت موردنظرمراجعه نموده و وقت انگشت نگاری را اخذ نمائید. البته باید خاطرنشان کنیم برای اخذ این وقت یک سفراضافی به برنامه شما تحمیل می شود زیرا برای انگشت نگاری هم در تاریخ گفته شده باید به سفارت مراجعه کنید.

مزایای وقت فوری ترکیه

وقت سفارت آنلاین  به سادگی و بدون این که به جایی سفر کنید قابل اخذ می باشد. از جمله مزایای وقت سفارت آنلاین می توان به سریع تر بررسی شدن مدارک، تصحیح و ویرایش فرم قبل از ثبت، ثبت نام به صورت غیر حضوری و … اشاره کرد. البته  یادآورمی شویم که برای واریزی سفارت نیاز به یک کارت بین المللی بانکی خواهید داشت. در حالیکه برای افرادی که زمان برای آنها حرف اول را می زند دریافت وقت فوری سفارت می تواند اهمیت بسیار فراوانی داشته باشد. وقت فوری به شما این امکان را می دهد تا در کمتر از دو هفته به سفارت وارد شوید. گاها هزینه وقت فوری سفارت با وقت عادی فرقی ندارد ولی در بیشتر مواقع تفاوت هزینه (هزینه وقت فوری بیشتر است) به وفور قابل مشاهده می باشد.

چند نکته مهم و اساسی درباره وقت فوری سفارت ترکیه

 • از صحت واقعی وقت فوری اخذ شده برای سفارت اطمینان حاصل نمایید و به افراد سودجو اعتماد نکنید.
 • وقت شناس باشید و نیم ساعت قبل اززمان مربوطه در سفارت حضور داشته باشید زیرا در غیراینصورت سفارت شما را رد خواهد نمود.
 • همواره پول نقد داشته باشید و بدون کم و کاست هزینه سفارت را بپردازید زیرا در صورتیکه پولی نزد سفارت داشته باشید ممکن است به شما برگردانده نشود.بنابراین دقیقا همان مبلغ موردنظر را پرداخت نمائید.
 • با لباس رسمی و کاملا مرتب به سفارت مراجعه نمائید.
 • سعی کنید تا حد امکان با افراد غریبه برخورد نداشته باشید.
 • از بردن وسایل ممنوعه مانند انواع سلاح سرد، گرم، وسایل آتش‌زا، سوزن، سنجاق و … اکیدا خودداری نمائید.
 • در هنگام مصاحبه کاملا آرامش داشته باشید و بدانید که موفقیت شما در گرو همین آرامش خواهد بود.
 • صداقت داشته باشید و از ارائه اسناد جعلی خودداری نمائید.زیرا ممکن است عواقب سختی در پی داشته باشد.

وقت سفارت ارزان ترکیه

رزرو وقت سفارت نیزهمانند سایر مراحل قواعد خاص خود را دارد و بایستی طبق همین قانون به پیش رویم. اما در مواردی متقاضی سعی در خرج کردن هزینه کم دارد و می خواهد در ارزانترین صورت وقت مصاحبه خود را رزرو نماید و تعیین وقت فوری سفارت ترکیه اهمیتی برای وی نخواهد داشت. بنابراین  برای این کار باید قبل ازمراجعه به سفارت، وقت سفارت ارزان را رزرو کرده باشد و در نهایت پس از طی مراحل موردنظر، وقت را با سفارت هماهنگ نماید.

وقت فوری سفارت ترکیه تضمینی

در طی انجام پروسه مربوط به ویزا ، مبحث گرفتن تضمینی وقت فوری سفارت ترکیه ، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. این روش در کشور موردنظر و طی یک روند عادی امکان پذیر خواهد بود و فرد می تواند خودش و یا از طریق موسسات معتبر به اینکار اقدام نماید. متقاضی برای حصول اطمینان از روند تضمینی کار خود بهتر است از ابتدای کار از طریق مراجع معتبر قرارداد تضمینی تنظیم نماید تا موسسه مورد نظر طبق قرارداد اقدام به گرفتن وقت فوری سفارت ترکیه نماید.

روند دریافت وقت فوری سفارت ترکیه

روند رزرو وقت فوری سفارت ترکیه بسته به قوانین کشور مقصد ، متفاوت است. بعضی از کشورها فقط به صورت آنلاین به متقاضیان وقت می دهند اما برخی دیگر هم به صورت آنلاین و هم حضوری به افراد وقت می دهند؛ حتی بعضی از سفارت ها به صورت تلفنی نیز وقت تعیین می کنند. لازم به ذکر است مدارک موردنیاز برای دریافت ویزا با توجه به قوانین کشور موردنظر متفاوت می باشند، ضمناً در بعضی از سفارت ها با متقاضیان مصاحبه نیز می شود و در بعضی دیگر خبری از مصاحبه نیست. به عنوان مثال سفارت آمریکا از متقاضیان ویزای آمریکا مصاحبه می گیرد اما سفارت انگلستان با متقاضیان ویزای این کشور مصاحبه نمی کند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 18 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
امیرحسین نوروزي
سلام وقت بخیر من ۳ ماه غیرقانونی بودم خواستم بگم کی میتونم برگردم و هزینه جریمه چقدر باید بدم
کارشناس حامی مهاجر

 

سلام دوست عزیز؛

جریمه حضور غیرقانونی بیش از 90 روز در خاک ترکیه به صورت ماهیانه محاسبه می‌شود. این هزینه در سال 2023 برای ماه اول 50 دلار و به ازای هر ماه اضافه‌تر 10 دلار بوده است.