20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

عزیمت اجباری معوق آمریکا

عزیمت اجباری معوق چیست؟

عزیمت اجباری معوق به افراد خاصی از کشورها و مناطق تعیین شده برای درگیری های سیاسی یا مدنی یا بلایای طبیعی برای ماندن در ایالات متحده اجازه می دهد. عزیمت اجباری معوق یک مزیت مهاجرت موقتی است. این روش یک توقف اجرایی برای حذف تعیین شده برای یک دوره خاص را فراهم می کند.
هشدار: در 28 مارچ 2019، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ پس از مشورت با آژانس های اجرایی مربوطه، یک یادداشت برای عزیمت اجباری معوق به مدت 12 ماه دیگر تا 30 مارچ 2020، برای برخی از افراد واجد شرایط کشور لیبریا صادر کرد. در طول این مدت، چنین افرادی ممکن است در آمریکا بمانند.
رئیس جمهور همچنین به وزیر نلسن دستور داد تا برای کسب اجازه کار مداوم برای بهره مندی عازمان اجباری معوق به کار خود ادامه دهد. USCIS اطلاعاتی را در اداره فدرال مرتبط به تمدید مدت شش ماه تا 27 سپتامبر 2019 منتشر کرد تا اسناد مجوز اشتغال که در حال حاضر توسط لیبریایی های واجد شرایط تحت فرمان و دستورالعمل نحوه بدست آوردن مجوز اشتغال برای باقیمانده دوره زمانی کاهش یافته است.
عزیمت های اجباری معوق در اختیار رئیس جمهور است تا به عنوان بخشی از قدرت قانون اساسی خود برای انجام روابط خارجی به رسمیت شناخته شود. همچنین، عزیمت اجباری معوق یک وضعیت مهاجرت خاص نیست، اما افرادی که توسط این برنامه پوشش داده می شوند، معمولا برای مدت زمان تعیین شده در آمریکا می مانند.

کشورهایی که در حال حاضر تحت پوشش عزیمت اجباری معوق قرار گرفته اند

کشور

تاریخ شروع برنامه

تاریخ پایان برنامه

اشتغال تمدید شده به صورت خودکار

لیبریا

از 1 اکتبر 2007 توسط رئیس جمهور بوش تصویب شد

20 مارچ 2020

27 سپتامبر 2019

 

واجدین شرایط عزیمت اجباری معوق

الزامات مورد صلاحیت برای اتباع یک کشور که تحت پوشش عزیمت اجباری قرار دارند، بر اساس دستور رئیس جمهور در مورد برنامه برای این کشور و هر گونه الزامات اجرایی مربوطه که توسط اداره امنیت ملی تعیین می شود.

کار در آمریکا از طریق عزیمت اجباری

اگر مجوز کار به عنوان مزیت عزیمت اجباری کشور شما شناخته شود، سپس شما می توانید سند مجوز کار را با پر کردن فرم I -765 درخواست نمائید.

ضمیمه خودکار مجوز اشتغال

برخی اوقات دپارتمان امنیت داخلی باید یک تصمیم اتوماتیک منقضی شده برای ذینفعان یک کشور خاص صادر کند تا زمان برای صدور تاریخ های جدید فراهم شود. USCIS معمولا اعلامیه را در ثبت فدرال منتشر می کند که گسترش اتوماتیک را اعلام می کند.
این اعلامیه به شما خواهد گفت که اگر گواهی اشتغال شما به صورت خودکار تمدید شده و تا چه تاریخی اعتبار خواهد داشت.
مگر اینکه مشخص شود که شما دیگر برای عزیمت اجباری معوق واجد شرایط نیستید و ممکن است شما بتوانید مدرک مجوز اشتغال مرتبط به عزیمت اجباری که منقضی شده را در دفتر ثبت فدرال به کارفرمایان و سایر ادارات دولتی نشان دهید. به کارفرمایان توصیه شده است که به اسناد ثبت فدرال به عنوان مدرک اعتبار مستمر عزیمت اجباری نگاه کنند.

اگر شما یک کارفرما یا آژانس دولتی با سوالات و یا نگرانی هایی در مورد گسترش اتوماتیک مجوز اشتغال هستید، ممکن است با مراکز زیر تماس بگیرید:

  • با مرکز USCIS از طریق فرم I – 9 شماره تماس: 4218 – 464 – 888
  • وزارت دادگستری، مهاجرین و بخش حقوق کارکنان – شماره تماس: 8155 – 255 – 800

اگر شما یک کارمند با سوالات و یا نگرانی هایی در مورد گسترس اتوماتیک مجوز اشتغال هستید، ممکن است با دفتر کارمندان شورای ویژه با شماره 7688 – 255 – 800 تماس بگیرید.

سفر به خارج از ایالات متحده

اگر اجازه سفر به عنوان یک مزیت عزیمت اجباری برای کشور شما ارائه شود، شما باید فایل آزادی مشروط را قبل از سفر آماده کنید. این کار به شما اجازه خروج از ایالات متحده و بازگشت در مدت زمان خاصی را می دهد. برای درخواست آزادی مشروط باید فرم I – 131 درخواست سند سفر را تشکیل دهید.

اگر آمریکا را بدون دریافت آزادی مشروط ترک کنید، دیگر واجد شرایط عزیمت اجباری معوق آمریکا نیستید و ممکن است اجازه ورود مجدد به آمریکا را نداشته باشید.

کدام کشورها یا مناطق دیگر قبلا واجد شرایط عزیمت اجباری بودند؟

چین، خلیج فارس، ال سالوادور و هائیتی. عزیمت اجباری معوق اولین بار در سال 1990 اجرایی شد و برای پنج بار به رئیس جمهور اجازه داده شد که برای برخی از شهروندان کشور چین، کشورهای حوزه خلیج فارس، السالوادور، هائیتی و لیبریا اقامت اداری را فراهم می کرد.

افراد چه مدت به طور کلی عزیمت اجباری دریافت می کنند؟

این کار به نقش هر کشور یا منطقه بستگی دارد. رئیس جمهور آمریکا چارچوب زمانی اولیه را برای عزیمت اجباری معوق ایجاد می کند و ممکن است تصمیم بگیرد که حفاظت را قبل از تاریخ انقضای آن تمدید کند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0