لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

ویزای دائم یا permanent visa

پس از اینکه آفیسر در کنسول صلاحیت شمارا برای ورود به خاک ایالات متحده امریکا تایید کرد مهر ویزای دائم آمریکا یا Permanent Visa را بر روی پاسپورت شما خواهد زد و چند روز بعد شما میتوانید با مراجعه به یکی از برنچ های پستی که از قبل مشخص کردید پاسپورت خودتان را تحویل بگیرید. پس از این شما فقط شش ماه فرصت دارید تا در خاک ایالات متحده حضور پیدا کنید. پس از این تاریخ در صورت عدم حضور شما به امریکا، ویزای شما باطل خواهد شد.

گرین کارت

گرین کارت مجوز رسمی برای اقامت دائمی و نامحدود برای زندگی و کار در ایالات متحده آمریکا است . این ویزای نامحدود برای اولین بار در سال 1940 با نام  “Alien Registration Receipt Card”  ارائه گردید . اولین گرین کارت های پخش شده ، با رنگ متمایل به سبز به متقاضیان عرضه گردید . این کارت ها به سرعت پس از ابداع همگانی شد . در همین حال رنگ گرین کارت چند بار تغییر یافت و برای مدتی صورتی رنگ بود ، سر انجام در سال 1999 به صورت سبز کم رنگ سایه ای در آمد . در حال حاضر بیش از 10 میلیون خارجی در حال زندگی در ایالات متحده آمریکا بواسطه گرین کارت هستند 
گرین کارت شما پس از رسیدن شما به خاک ایالات متحده امریکا یا در بدو ورود به شما تحویل داده خواهد شد و یا به آدرس پستی که از قبل در فرم های مربوط به مهاجرتتان تعریف کردید ارسال خواهد شد. در ایالات متحده شایع ترین نوع دزدی، سرقت هویت است. بسیار مراقب مدارک خودتان باشید و اطلاعات روی مدارک را نیمه سری تلقی کنید.

پاسپورت سفید یا white pass

در حالت کلی یک مقیم قانونی ایالات متحده میتواند به مدت یک سال در خارج از خاک ایالات متحده باشد و مجدد امکان بازگشت داشته باشد. اگر بیش از این زمان خاک امریکا را ترک کنید گرین کارت شما با خطر مواجه میشود. اما وایت پس یا همان پاسپورت سفید در واقع یک مجوز برای افزایش این خروج از امریکا به مدت دو سال است. وایت پس یک پاسپورت نیست. فقط مجوزی با پوشش سفید است :(. برای داشتن وایت پس، پس از ورود به خاک امریکا میتوانید با پر کردن فرم I-131 اقدام به درخواست آن کنید.

کد ملی ایالت متحده امریکا یا social security number

کد ملی یا social security number همانطور که از نامش پیداست چیزی مشابه کد ملی خودمان است. با این تفاوت که در ایران بی مهابا کد ملی مان را به همه حتی در هنگام ورود به کافی نت ها ارائه میدهیم. اما در ایالات متحده کد ملی شما یک مدرک نیمه سری است و فقط به شرکت های معتبر و بانک ها و سازمان های حکومتی ارائه خواهد شد. مراقب باشید هویت شما سرقت نشود.

شهروندی یا Citizenship

شهروندی در ایالات متحده به این شکل خواهد بود که شما باید 30 ماه از 60 ماه که گرین کارت رو دارید در خاک ایالات متحده امریکا حضور فیزیکی داشته باشید. فرم M-480 را پر خواهید کرد و مدارک مورد نیاز را به فرم پیوست خواهید کرد و پرونده را به USCIS ارسال میکنید. هزینه تشکیل پرونده کمتر از 700 دلار خواهد بود که در سایت USCIS وضعیت پرونده تان را مرتب بازبینی میکنید. پس از قبولی در آزمون و تسلیم گرین کارت و حضور در مراسم و سوگند یاد کردن شما یک سیتیزن ایالات متحده امریکا خواهید بود.

اگر تمایل دارید درباره مهاجرت به آمریکا اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد میکنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا را مطالعه فرمایید.

 


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
قربانیان فعالیت های جنایی - وضعیت غیر مهاجرین (u)

وضعیت غیر مهاجرت (U) (ویزای U) برای قربانیان جرائم خاصی که سوء استفاده روحی یا جسمی متحمل شده اند تعیین می شود و برای مأموریت های دولت در تحقی ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
آموزش ثبت نام لاتاری

این مقاله فقط برای آموزش ثبت نام لاتاری تهیه شده است و تمامی مراحل دریافت گرین کارت لاتاری به این سادگی نیست. ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
شانس برنده شدن در لاتاری، راه های افزایش و تعداد برندگان از ایران

برنده شدن در لاتاری آمریکا شانس بزرگی محسوب می‌شود. پس باید به دنبال راه های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری باشیم. البته تعداد برندگان لاتاری از ایران یا تعداد برندگان لاتاری در سال به همراه سهمیه ایران در لاتاری نیز مهم است. ...

ادامه مطلب