20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
اشتباهات رایج در روند ویزای نامزدی آمریکا (k1)

ویزای k1 آمریکا یا به اصطلاح ویزای نامزدی آمریکا، یکی از ویزاهایی است که امکان تقلب و سوء استفاده در آن بسیار زیاد است. بنابراین USCIS درخواست این نوع ویزا را خیلی دقیق بررسی می‌کند و کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند این روند را طولانی‌تر کند یا حتی باعث رد درخواست ویزا شود.
در این مقاله قصد داریم به بررسی اشتباهاتی بپردازیم که ممکن است در فرآیند درخواست ویزای K1 رخ دهد. مجموعه‌ای از رهنمودها و پیشنهاداتی ارائه خواهیم داد که به کمک آن‌ها می‌توانید به خوبی این فرآیند را مدیریت کنید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید!

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تحصصی در زمینه دریافت انواع ویزای آمریکا، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ویزای K1 چیست؟

ویزای k1 یا به اصطلاح ویزای نامزدی آمریکا، نوعی ویزای غیرمهاجرتی آمریکا است. این نوع ویزا به دارنده آن امکان سفر به آمریکا برای ازدواج با نامزد آمریکایی خود را می‌دهد. 
ویزای نامزدی K-1 به مدت 90 روز اعتبار دارد و در این مدت باید ازدواج کنند. از آنجایی که بسیاری تلاش می‌کنند تا از طریق K-1 اقامت دائم ایالات متحده را دریافت کنند، این پروسه ممکن است چالش‌برانگیز باشد. بنابراین در روند دریافت ویزا باید دقت زیادی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: ویزای ازدواج در آمریکا

اشتباهات در روند ویزای k1

رایج‌ترین اشتباهاتی که در روند ویزای نامزدی ممکن است رخ دهد و این فرآیند را پیچیده و مشکل کند، به شرح زیر است:

داشتن برخی اشتباهات در ارسال درخواست

گاهی اوقات برخی اشتباهات کوچک می‌تواند به‌طور قابل توجهی یک درخواست را به تاخیر بیندازد یا حتی باعث رد درخواست شود. در بیشتر موارد، خطاها یا فراموشی‌های ساده در فرم I-129F باعث رد درخواست می‌شود. اگرچه متقاضیان به راحتی می‌توانند درخواست خود را مجدد ارسال کنند، اما تاخیر قابل توجهی در روند دریافت ویزای k1 ایجاد می‌کند.
USCIS هر ساله هزاران فرم را رد می‌کند؛ زیرا مردم به سادگی فراموش می‌کنند آن را امضا کنند. برای جلوگیری از این اشتباه، بهتر است دستورالعمل‌های I-129F را به‌طور کامل بررسی کنید و هربخش را به دقت پاسخ دهید.

اشتباهات رایج در روند ویزای نامزدی آمریکا

عدم ارائه اطلاعات صادقانه و دقیق

بزرگترین اشتباه متقاضیان، ارائه اطلاعات متناقض یا نادرست است. USCIS قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا شما یک رابطه صمیمانه و درست دارید، هر درخواست را به‌طور کامل بررسی می‌کند. برای افزایش شانس دریافت ویزای K-1، پاسخ‌های صادقانه و شفاف ارائه دهید.
البته ناگفته نماند که ارائه اطلاعات نادرست منجر به رد ویزا خواهد شد. صادق بودن در طول فرآیند ویزای K-1 مهم است؛ حتی اگر مقامات مهاجرت در ابتدا دروغی را متوجه نشوند، ممکن است پس از اطلاع متقاضی را تحت‌الشعاع قرار دهند. 
به عنوان مثال در زمان درخواست گرین کارت، افسران USCIS ممکن است موارد قبلی ویزا را بررسی کنند. اگر اطلاعات جدید نشان دهد که ویزا قبلا با تقلب دریافت شده است، گرین کارت را رد خواهند کرد. 

عدم رعایت قانون کارگزاری ازدواج بین المللی (IMBRA)

قانون تنظیم کارگزاری ازدواج بین‌المللی (IMBRA) در سال 2005، یکی از قوانین ایالات متحده است که برای حمایت از مهاجران و شهروندان آمریکایی در نظر گرفته شده است. IMBRA یک چارچوب قانونی برای جلوگیری از تقلب در ازدواج ارائه می دهد. این قوانین عبارت‌اند از:

عدم رعایت قانون کارگزاری ازدواج در روند ویزای نامزدی آمریکا

 • داشتن حداقل 18 سال برای ازدواج
 • ارائه سابقه کیفری و سوء‌پیشینه
 • بررسی پیشینه شهروند امریکایی
 • محدود بودن تعداد درخواست‌های ویزای K-1 که یک شهروند آمریکایی می‌تواند ارائه دهد. (. این امر مانع از آن می‌شود که شهروندان آمریکایی چندین درخواست K-1 برای اتباع خارجی با نیت دروغین ارائه کنند.)

عدم ارائه مدارک کافی مبنی بر واجد شرایط بودن ویزای K-1

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که منجر به رد ویزای k1 می‌شود، عدم رعایت معیارهای واجد شرایط بودن USCIS است. برای اینکه اتباع خارجی واجد شرایط دریافت ویزای نامزدی باشند، زوجین باید شرایط زیر را داشته باشند. آنها باید:

 • حداقل یک بار در دو سال گذشته ملاقات حضوری داشته باشند.
 • ازدواج باید ظرف 90 روز، پس از ورود تبعه خارجی به آمریکا صورت بگیرد.
 • از نظر قانونی قادر به ازدواج در ایالتی باشند که عروسی در آن برگزار می‌شود.
 • داشتن یک رابطه حسنه و درست که منجر به پیشنهاد ازدواج شده است.
 • هر دو شخص باید از نظر قانونی امکان ازدواج داشته باشند. (هر رابطه قبلی باید از طریق فسخ یا طلاق پایان یافته باشد.)
 • شخص درخواست دهنده باید شهروند ایالات متحده آمریکا باشد. درصورتی که مقیم دائم آمریکا باشد، واجد شرایط درخواست برای نامزد خارجی خود نیست.

آماده نبودن برای مصاحبه K-1

تبعه خارجی باید در مصاحبه ویزا شرکت کند. این مصاحبه نشان می‌دهد که متقاضی واجد شرایط ویزای K-1 است و با شریک زندگی‌ خود یک رابطه صمیمانه دارد. بنابراین، آماده بودن برای مصاحبه بسیار مهم است.
ازدواج یکی از راه های مورد سوء استفاده برای اقامت دائم است. بنابراین در طول این فرآیند، افسران کنسولی به دنبال هرگونه نشانه‌ای از تقلب در ویزا هستند. برخی از مسائلی که ممکن است به آنها توجه کنند عبارت‌اند از:

اماده نبودن برای مصاحبه ویزای نامزدی آمریکا

 • دوره نامزدی کوتاه‌مدت
 • تفاوت‌های فرهنگی قابل توجه
 • اختلاف سنی زیاد
 • نداشتن هیچ زبان گفتاری مشترک
 • داشتن ملاقات حضوری بسیار کم با یکدیگر

گفتنی است که این دلایل به این معنی نسیت که حتما درخواست ویزای شما رد می‌شود؛ بلکه این عوامل باعث می‌شود تا با دقت بیشتری درخواست شما بررسی شود.

عدم ازدواج در بازه 90 روزه پس از دریافت ویزای k1

پس از دریافت ویزای k1 و ورود تبعه خارجی به آمریکا، ازدواج قانونی باید صورت بگیرد. گفتنی است ویزای k1 فقط 90 روز اعتبار دارد و تبعه خارجی باید ظرف 90 روز با شهروند آمریکایی ازدواج کند. در صورت عدم ازدواج در این بازه، تبعه خارجی باید پس از 90 روز به کشور خود بازگردد و حتی ممکن است به مدت 10 سال از ارائه درخواست ویزای نامزدی منع شود.
علاوه‌بر این، اگر دارنده ویزای k1 قصد اقامت در آمریکا را داشته باشد، باید بلافاصله پس از ازدواج فرم I-485 را ارسال کند. توجه داشته باشید که تبعه خارجی می‌تواند این فرم را پس از گذشت 90 روز نیز ارسال کند؛ ولی پس از انقضای ویزای k1، حضور او در آمریکا به‌‌طور غیرقانونی است و بهتر است که در اسرع وقت درخواست خود را ثبت کند. 

 

 سخن پایانی
در این مقاله توضیحات و نکات لازم برای جلوگیری از اشتباهات بزرگ در روند ویزای نامزدی آمریکا را بررسی کردیم و راهکارهای لازم را ارائه دادیم. با مطالعه این مقاله، می‌توانید بهتر و اصولی‌تر اقدامات خود را برای دریافت این نوع ویزا انجام دهید. امیدواریم این مقاله راهنمای خوبی برای شما در مسیر دریافت ویزای K1 باشد و با رعایت این نکات بتوانید ویزای خود را به راحتی دریافت کنید.
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0