لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

راهنمای ثبت نام لاتاری 2024

پیش ثـبـت نـام لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا شروع ثبت نام لاتاری 2024

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا یا به بیان رایج لاتاری آمریکا ساده ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به آمریکا محسوب می‌شود. لاتاری یک برنامه مهاجرتی برای حفظ تنوع نژادی است که هر سال برگزار می‌شود و در طی آن افرادی که متولد کشورهای خاصی هستند، می‌توانند با ثبت نام در لاتاری شانس خود را برای دریافت اقامت دائم آمریکا یا همان گرین کارت آمریکا امتحان نمایند.

با ثبت نام لاتاری آمریکا ، اطلاعات شما در یک پایگاه داده یا POOL ذخیره می‌شود، سپس در موعد مقرر (معمولا شش ماه پس از پایان مهلت ثبت نام لاتاری) میان افراد ثبت نام شده در لاتاری یک قرعه‌ کشی صورت می‌گیرد و کامپیوتر تعدادی از این افراد را به صورت تصادفی و به عنوان برنده لاتاری انتخاب می‌کند. برنده لاتاری پس از انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، ویزا دریافت می‌کند و می‌تواند برای همیشه در آمریکا زندگی کنند.

هدف از این مقاله آموزش ثبت نام لاتاری و ارائه یک راهنمای کامل ثبت نام لاتاری است. با استفاده از راهنمای تصویری ثبت نام لاتاری ارائه شده در این مقاله می‌توانید با استفاده از خدمات حامی مهاجر به راحتی و بدون دغدغه در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون ارائه خدمات ثبت نام لاتاری آمریکا ، ارائه مشاوره به برندگان لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا (حتی بدون مدرک زبان) و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل فرمایید. از همین الان می‌توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر به صورت آنلاین در لاتاری 2024 آمریکا ثبت نام کنید یا از طریق سامانه دریافت وقت حضوری ، وقت ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه حامی مهاجر را دریافت کنید.

راهنمای ثبت نام لاتاری (گام به گام و تصویری)

لاتاری آمریکا چیست ؟

از سال 1990 به منظور حفظ تنوع نژادی در آمریکا، قانونی تصویب شد که به موجب آن ویزای Diversity یا ویزای تنوع نژادی آمریکا  (DV) به وجود آمد. این ویزا یک نوع ویزای مهاجرتی است که یک فرد با داشتن آن و ورود به خاک آمریکا، اقامت دائم آمریکا یا گرین کارت آمریکا را دریافت می‌کند.

کشور آمریکا به وسیله مهاجران بنا شده است، جمعیت فعلی ساکن در آمریکا همه به نوعی مهاجر هستند که در سال‌های دور یا نزدیک وارد آمریکا شده و زندگی خود را در این کشور شروع کرده‌اند، به همین دلیل جمعیت آمریکا متشکل از نژادهای گوناگون است.

هدف از ایجاد ویزای تنوع نژادی یا ویزای لاتاری آمریکا حفظ تعادل و تناسب بین نژادهای گوناگون این کشور است، در نتیجه این ویزا به افراد متولد شده در کشورهای خاصی اعطا می‌شود و به افراد متولد شده در کشورهایی همچون چین یا انگلستان اعطا نمی‌شود، چرا که قبلا تعداد زیادی از افراد این کشورها به عنوان مهاجر وارد آمریکا شده‌اند.

 از سال 1995 هر ساله لیستی از کشورهای مجاز برای شرکت در این قرعه کشی بزرگ صادر می‌شود که ایران همواره جز این لیست بوده و سالانه 3 تا 4 هزار نفر ایرانی از طریق لاتاری موفق به دریافت گرین کارت آمریکا و مهاجرت به این کشور می‌شوند.

نحوه دریافت این ویزا نیز فقط از طریق شانس است. قرعه‌کشی ویزای دایورسیتی آمریکا یا همان لاتاری آمریکا در هر سال برگزار می‌شود و همه ساله افراد زیادی در آن ثبت نام می‌کنند؛ حدود 55000 از افراد ثبت نام شده در هر سال به صورت تصادفی و توسط کامپیوتر انتخاب می‌شوند و این برندگان لاتاری واجد شرایط دریافت ویزای دایورسیتی (یا همان ویزای لاتاری) آمریکا خواهند بود و می‌توانند پس از ورود به آمریکا، همانند شهروندان این کشور برای همیشه در آمریکا زندگی کرده، کار کنند و به تحصیل بپردازند.

مجری ثبت نام لاتاری و چگونگی برگزاری لاتاری آمریکا

مجری برگزاری و ثبت نام برنامه لاتاری آمریکا مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا یا KCC است. برگزاری لاتاری آمریکا در هر سال سه مرحله دارد که مرحله شامل مرحله ثبت نام لاتاری ، مرحله اعلام نتایج لاتاری و مرحله انجام امور اداری و اعطای ویزا به برندگان لاتاری است. مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا وظیفه دریافت اطلاعات ثبت نام کننده لاتاری ، انجام قرعه کشی و اعلام نتایج لاتاری را بر عهده دارد و سپس مصاحبه ویزای لاتاری و اعطای آن به وزارت امور خارجه و سفارت‌های آمریکا واگذار می‌شود.

بنابراین اگر در مورد برنامه لاتاری 2024 صحبت کنیم، ثبت نام برنامه لاتاری 2024، در سال 2022 انجام می‌شود، اعلام نتایج لاتاری آمریکا 2024 در سال 2023 خواهد بود و در نهایت برندگان لاتاری 2024 ، تا 30 ام سپتامبر 2024 زمان دارند که امور اداری دریافت ویزای لاتاری خود را انجام داده و وارد خاک آمریکا شوند.

 گفتنی است که پرونده لاتاری 2024 در سی سپتامبر 2024 برای همیشه بسته خواهد شد و در صورتی که برندگان آن نتوانند تا این تاریخ ویزا دریافت کنند، شانس خود را از دست می‌دهند و باید برای لاتاری سال بعد ثبت نام کنند. برای فهم بیشتر مطالب گفته شده، می‌توانید جدول زیر را مشاهده کنید.

نام برنامه لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام

زمان اعلام نتایج

زمان بسته شدن پرونده

لاتاری 2022 آمریکا

سال 2020

سال 2021

سی سپتامبر 2022

لاتاری 2023 آمریکا

سال 2021

سال 2022

سی سپتامبر 2023

لاتاری 2024 آمریکا

سال 2022

سال 2023

سی سپتامبر 2024

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا

همانطور که در قسمت قبل متوجه شدید، ثبت نام هر برنامه لاتاری از دو سال قبل و عموما از ماه اکتبر آغاز شده و به مدت 33 روز ادامه می‌یابد. به طور مثال ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا، 5 اکتبر سال 2022 آغاز می‌شود ( 13مهر ماه 1401) و متقاضیان تا 8 نوامبر 2022 ( تا 17 آبان ماه 1401 ) فرصت دارند تا در لاتاری ثبت نام کنند.پس از اتمام 33 روز مهلت ثبت نام لاتاری آمریکا، سامانه ثبت نام لاتاری آمریکا بسته شده و تا یکسال بعد بسته باقی می‌ماند. بنابراین حتما در مهلت ثبت نام لاتاری ، کار خود را انجام دهید، چرا که این مهلت به هیچوجه تمدید نمی‌شود و در صورت از دست دادن آن باید برای لاتاری سال بعد برنامه ریزی نمایید.

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا

دو شرط برای ثبت نام در لاتاری وجود دارد، اول اینکه فرد ثبت نام کننده باید متولد کشور خاصی باشد ( ایران نیز در لیست کشورهای مجاز در ثبت نام لاتاری وجود دارد ) ، دوم اینکه متقاضی حداقل باید دارای مدرک دیپلم باشد. گفتنی است که ثبت نام در لاتاری شرایط سنی ندارد و هر کس که دارای دو شرط بالا باشد، می‌تواند به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام نماید.

به عنوان توضیحات تکمیلی باید بگوییم که برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، محل تولد شخص مهم است و تابعیت او در نظر گرفته نمی‌شود، به عنوان مثال اگر شخصی در ایران متولد شده باشد، ولی در حال حاضر تابعیت و پاسپورت انگلیسی داشته باشد، می‌تواند در برنامه لاتاری آمریکا ثبت نام کند چرا که ملاک فقط کشور محل تولد است. در مورد تحصیلات نیز باید اشاره کنیم که حداقل مدرک دیپلمی قبول است که معادل دیپلم 12 ساله آمریکا باشد. برای خواندن مطالب بیشتر و دریافت پاسخ همه سوال‌های خود، می‌توانید مقاله شرایط ثبت نام لاتاری (مطابق دستورالعمل جدید) را بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا

تنها مدرک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا یک قطعه عکس است. عکس لاتاری برای ثبت نام بسیار مهم است و اگر مطابق شرایط مشخصی نباشد، باعث کنار گذاشته شدن متقاضی از قرعه کشی لاتاری خواهد شد. برای ثبت نام لاتاری، هم متقاضی اصلی و هم افراد زیرمجموعه او (همسر و فرزندان زیر 21 سال) نیاز به عکس استاندارد دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما مقاله شرایط عکس لاتاری را مطالعه کنید.

برای ثبت نام لاتاری 2024 بر خلاف برنامه های لاتاری سال های گذشته، نیازی به داشتن پاسپورت نیست. بنابراین همه افراد حتی دانشجویان و سربازان نیز می‌توانند در لاتاری امسال ثبت نام کنند. در ضمن توجه کنید که برای ثبت نام لاتاری هیچ نیاز به تصویر مدرک تحصیلی یا تصویر مدرک اشتغال به کار ندارید. فقط باید میزان تحصیلات خود را در فرم مشخص کنید. بنابراین تنها مدرکی که باید برای ثبت نام لاتاری آماده کنید، یک عکس استاندارد است.

آموزش ثبت نام لاتاری

همانطور که قبلا گفتیم، در هر سال فقط یک مهلت 33 روزه برای ثبت نام لاتاری وجود دارد و شما باید در زمان مقرر به سایت اصلی ثبت نام لاتاری آمریکا مراجعه نمایید و فرم‌های مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری را به صورت آنلاین تکمیل نمایید.

 در ابتدا ثبت نام لاتاری به صورت کاغذی انجام می‌شد، ولی در حال حاضر می‌توانید با مراجعه به سایت اصلی ثبت نام لاتاری این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. این سایت به زبان انگلیسی است و تمام اطلاعات وارد شده در آن نیاز باید به انگلیسی و فرمت آمریکایی باشد.

در صورت تکمیل ثبت‌نام بر روی سایت اصلی لاتاری، به شما یک کانفرمیشن نامبر یا کد پیگیری داده می‌شود. در هنگام اعلام نتایج لاتاری، با وارد کردن این کد کانفرمیشن به همراه نام خانوادگی و تاریخ تولد خود، می‌توانید از برنده شدن یا نشدن خود در لاتاری گرین کارت آمریکا مطلع شوید. بنابراین حتما این کد را تا زمان اعلام نتایج لاتاری نگه دارید.

توجه کنید که اطلاعات شما با وجود هرگونه اشتباه و حتی با ثبت عکس غیر قابل قبول نیز، ثبت شده و در نهایت به شما کد پیگیری یا کانفرمیشن نامبر داده می‌شود؛ اما داشتن کد پیگیری به معنای این نیست که حتما در قرعه کشی شرکت داده می‌شوید، در صورتی که اطلاعات وارد شده و یا عکس شما مورد قبول نباشد، اطلاعات شما از قرعه کشی کنار گذاشته خواهد شد و هیچ هشدار و یا اطلاعی در این زمینه به شما داده نخواهد شد.

همچنین اطلاع داشته باشید که در صورت تایید نهایی اطلاعات بر روی سایت اصلی ثبت نام لاتاری و دریافت کد پیگیری، اطلاعات وارد شده به هیچ وجه قابل ویرایش نیستند. در صورتی نیز که دوبار ثبت نام کنید، هر دو ثبت نام شما حذف خواهد شد و فرصت برنده شدن در لاتاری را از دست خواهید داد. بنابراین لزوم وارد کردن صحیح اطلاعات بسیار مهم و با اهمیت است.

حال اگر شما به زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته باشید و یا آنکه احتیاج به یک فرد مجرب برای اطمینان از تکمیل درست ثبت نام لاتاری داشته باشید، چطور می‌توانید در لاتاری ثبت نام نمایید. برای این کار می‌توانید از خدمات حامی مهاجر استفاده کنید. در ادامه آموزش ثبت نام لاتاری به وسیله موسسه حامی مهاجر بیان می‌شود.

راهنمای ثبت نام لاتاری با حامی مهاجر

ثبت نام لاتاری با کمک موسسه حامی مهاجر از دو طریق حضوری و آنلاین امکان‌پذیر است. در روش حضوری متقاضی ثبت نام لاتاری به دفتر موسسه حامی مهاجر در تهران مراجعه می‌کند و تعدادی فرم کاغذی به زبان فارسی را تکمیل می‌نماید. در صورت داشتن هرگونه سوال کارشناسان ما می‌توانند شما را راهنمایی نمایند و حتی اگر عکس مناسب برای ثبت نام در لاتاری ندارید، خدمات عکاسی لاتاری نیز در موسسه ارائه می‌شود.

اطلاعاتی که به وسیله فرم‌های کاغذی از شما دریافت می‌گردد، به وسیله کارشناسان مجرب موسسه حامی مهاجر به صورت کاملا صحیح و دقیق بر روی سایت اصلی لاتاری آمریکا ثبت شده و در نهایت کد پیگیری ثبت نام یا کانفرمیشن نامبر به شما داده خواهد شد. برای ثبت نام حضوری لاتاری در موسسه حامی مهاجر می‌توانید از طریق سامانه دریافت وقت حضوری یا تماس با شماره 02149078 نوبت ثبت نام حضوری دریافت کنید.

در صورتی که در شهر تهران حضور ندارید و یا به دلایل دیگر قصد دارید به صورت آنلاین از خدمات حامی مهاجر بهره‌مند شوید، در آن صورت می‌توانید با کلیک بر روی لینک مقابل وارد فرم الکترونیکی ثبت نام لاتاری موسسه حامی مهاجر شوید و به این وسیله اطلاعات مورد نیاز را برای موسسه ما ارسال نمایید. در ادامه راهنمای تصویری ثبت نام لاتاری به وسیله فرم الکترونیکی حامی مهاجر توضیح داده شده است.

راهنمای تصویری ثبت نام لاتاری

در این قسمت قصد داریم به صورت مرحله به مرحله راهنمای فرم ثبت نام لاتاری بر روی سایت حامی مهاجر را توضیح دهیم. در واقع ثبت نامی که به وسیله این فرم الکترونیکی انجام می‌دهید، یک نوع پیش ثبت نام لاتاری است و ثبت نام اصلی لاتاری محسوب نمی‌شود. با تکمیل این فرم اطلاعات شما به دست کارشناسان ما می‌رسد. کارشناسان ما پس از بررسی اطلاعات و حصول اطمینان از نداشتن هیچگونه مشکل، اطلاعات دریافت شده شما را بر روی سایت اصلی لاتاری آمریکا ثبت می‌کنند و در نهایت شماره پیگیری را در پنل کاربری شما قرار می‌دهند، البته ثبت نام لاتاری با کمک موسسه حامی مهاجر مزیت‌های دیگری نیز دارد که در ادامه آن‌ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

وضعیت ثبت نام لاتاری شما، در هر لحظه بر روی پنل کاربری شما در سایت حامی مهاجر قابل مشاهده است و در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید از طریق واتساپ پشتیبانی حامی مهاجر یا شماره تماس 02149078 با ما در ارتباط باشید و به صورت کامل پاسخگوی شما هستیم.

ورود به فرم ثبت نام لاتاری

هنگامی که وارد فرم الکترونیکی ثبت نام لاتاری موسسه حامی مهاجر شوید، با صفحه زیر روبرو می‌شوید. همانطور که در تصویر زیر نیز می‌بینید، در این صفحه باید وضعیت تاهل و تعداد فرزندان زیر 21 سال خود را مشخص کنید و نوع ثبت نام خود (دو شانسه یا تک شانسه) را تعیین کنید.

صفحه ورود به فرم ثبت نام لاتاری

توجه کنید که اگر طلاق گرفته‌اید، باید گزینه مجرد را انتخاب کنید. همچنین آگاه باشید که حتی در صورتی که وضعیت مجرد را انتخاب کرده‌اید، باز هم باید تعداد فرزندان زیر 21 سال خود را در همین صفحه مشخص کنید. اگر فرزندی هم ندارید، باید گزینه فرزندی ندارم را انتخاب کنید.

افرادی که متاهل هستند، می‌توانند با فعال کردن تیک ثبت نام دو شانسه از دو شانس در لاتاری بهره‌مند شوند. به این صورت که با فعال کردن این گزینه، یک بار شما به عنوان متقاضی اصلی و همسرتان به عنوان زیرمجموعه شما ثبت نام می‌شود، یک بار هم همسرتان به عنوان متقاضی اصلی و شما به عنوان زیرمجموعه ایشان ثبت نام خواهید شد. هر کدام که برنده شوید، می‌توانید به صورت خانوادگی به آمریکا مهاجرت کنید.

بعد از اینکه طبق عکس بالا، وضعیت تمام گزینه های را مشخص کردید، بر روی دکمه موافقت و ورود به فرم ثبت نام کلیک کنید تا وارد فرم ثبت نام شوید و مراحل بعدی را انجام دهید.

تکمیل اطلاعات هویتی در فرم ثبت نام لاتاری

اولین اطلاعاتی را که باید در این فرم وارد کنید، تکمیل اطلاعات هویتی متقاضی اصلی ثبت نام در لاتاری آمریکاست. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، همه چیز به صورت فارسی برای شما توضیح داده شده است، فقط نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که باید حتما نام و نام خانوادگی خود را به زبان انگلیسی وارد کنید.

تکمیل اطلاعات هویتی در فرم ثبت نام لاتاری

در این بخش باید اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، کشور محل تولد و شهر محل تولد را وارد کنید. تاریخ تولد هم باید به میلادی وارد شود. یک گزینه دیگر هم در این قسمت وجود دارد که مخصوص اتباع خارجی است و ایرانیان باید کشور تابعیت خود را ایران انتخاب کنند. در صورتی که در ایران متولد شده‌اید، ولی جز اتباع کشورهای خارجی هستید، باید کشور تابعیت خود را نیز مشخص کنید.

وارد کردن آدرس در فرم ثبت نام لاتاری

در مرحله بعدی باید اطلاعات مربوط به آدرس محل سکونت خود را تکمیل نمایید. در صورتی که می‌توانید آدرستان را به زبان انگلیسی ثبت کنید، ولی در صورتی که امکان آن وجود ندارد، می‌توانید به زبان فارسی نیز آن را بنویسید. کارشناسان حامی مهاجر در هنگام وارد کردن اطلاعات شما در سایت اصلی، آدرس فارسی شما را به فرمت انگلیسی تبدیل خواهند کرد.

توجه کنید که هیچ چیز قرار نیست به این آدرس پست شود. بنابراین برای تکمیل این قسمت وسواس بسیار زیاد به خرج ندهید. در صورتی که کدپستی خانه خود را نمی‌دانید، می‌توانید آن را تکمیل نکنید.

نحوه تکمیل آدرس در فرم ثبت نام لاتاری

تکمیل اطلاعات مربوط به حساب کاربری

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، قسمت بعدی مربوط به اطلاعات کاربری شماست، که به منظور ارتباط موسسه با شما دریافت می‌گردد، کارشناسان ما به وسیله این اطلاعات در صورت بروز هرگونه مشکل، با شما تماس خواهند گرفت و نسبت به اصلاح و تکمیل اطلاعات اقدام خواهند کرد.

همچنین یکی دیگر از خدمات موسسه حامی مهاجر در زمینه ثبت نام لاتاری این است که پس از اعلام نتایج لاتاری، در سریع‌ترین زمان نتیجه به وسیله پیامک یا تماس تلفنی به شما اعلام خواهد شد. جالب است بدانید که سایت اصلی لاتاری آمریکا حتی در صورت برنده شدن شما، هیچگونه اطلاع‌رسانی به شما انجام نمی‌دهد و هیچگونه ایمیل ، نامه یا پیامک از آن‌ها دریافت نخواهید کرد؛ ولی در صورتی که از طریق موسسه ما ثبت نام کرده باشید، در هر صورت (چه برنده شوید، چه نشوید) به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.

تمام متقاضیانی که با حامی مهاجر در لاتاری آمریکا ثبت نام می‌کنند، یک پنل کاربری بر روی سایت حامی مهاجر دارند که نام کاربری آن‌ها شماره موبایل کاربر و رمز این پنل نیز در همین قسمت توسط کاربر مشخص می‌شود. بنابراین هنگام ورود شماره موبایل و انتخاب رمز عبور در این قسمت، دقت زیادی انجام دهید تا در دسترسی به پنل کاربری خود دچار مشکل نشوید. در صورت عدم دسترسی به پنل کاربری خود، می‌توانید مشکل را به پشتیبانی واتساپ حامی مهاجر اطلاع دهید.

تکمیل اطلاعات مربوط به پنل کاربری در فرم ثبت نام لاتاری

تکمیل سایر اطلاعات در فرم ثبت نام لاتاری (تحصیلات و...)

در قسمت بعدی، بعد از وارد کردن نام و خانوادگی خود به زبان فارسی، باید وضعیت مدرک تحصیلی خود را مشخص کنید. همه مقاطع و شرایط به دقت لیست شده‌اند، با مطالعه دقیق همه گزینه‌ها، مورد منطبق با شرایط خودتان را انتخاب نمایید.

اطلاعات مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام لاتاری

پس از انتخاب مدرک تحصیلی، شغل فعلی خود را نیز از لیست انتخاب کنید. بر روی این گزینه نیز حساسیت زیادی به خرج ندهید و اگر شغل شما جز گزینه‌ها نیست، فقط کافی است که گزینه سایر را انتخاب کنید. بعد از انتخاب شغل نیز نحوه آشنایی خود با موسسه حامی مهاجر و وضعیت تابعیت همسر خود را نیز مشخص کرده و به مرحله بارگذاری عکس بروید.

بارگذاری عکس در فرم ثبت نام لاتاری

پس از وارد کردن مشخصات گفته شده، نوبت به بارگذاری عکس می‌رسد. لطفا فایل عکس خود را مطابق شرایطی که در تصویر زیر می‌بینید، آماده‌سازی نموده و سپس نسبت به بارگذاری و آپلود آن در محل مربوطه اقدام نمایید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد شرایط عکس لاتاری نیاز دارید، می‌توانید مقاله شرایط عکس لاتاری را بخوانید.

نحوه اپلود عکس در فرم ثبت نام لاتاری

تکمیل اطلاعات همسر در فرم ثبت نام لاتاری

بخش بعدی مربوط به وضعیت تاهل شماست، چنانچه مجرد باشید. تکمیل فرم ثبت نام لاتاری در مرحله قبل برای شما به اتمام می‌رسد؛ ولی در صورتی که متاهل هستید، باید اطلاعات همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز در فرم ثبت نام لاتاری تکمیل کنید.

چنانچه ازدواج کرده‌اید و به هر دلیل از همسر خود جدا شده‌اید (متارکه یا فوت همسر) نیازی به وارد کردن اطلاعات همسرتان نیست و فقط باید مشخصات فرزندان زیر 21 سال مجرد خود را وارد نمایید، توجه کنید که این اشخاص در صورتی که حتی قصد به همراه بردن فرزندان زیر 21 سال خود را نداشته باشند نیز باید اطلاعات آن‌ها را وارد نمایند.

توجه کنید که معیار مجرد یا متاهل بودن شما اطلاعات شناسنامه است. در صورتی که اطلاعات همسر در شناسنامه شما وجود دارد. باید به صورت متاهل در لاتاری ثبت نام کنید و اطلاعات همسر را نیز درون فرم تکمیل کنید. در صورتی که متاهل باشید و به صورت مجرد در لاتاری ثبت نام کنید، بعد از برنده شدن به دردسر خواهید افتاد و امکان دریافت ویزا را از دست خواهید داد.

نحوه تکمیل اطلاعات همسر در فرم ثبت نام لاتاری

بارگذاری عکس همسر در فرم ثبت نام لاتاری

پس از وارد کردن مشخصات همسر، نوبت به بارگذاری عکس ایشان می‌رسد. لطفا فایل عکس همسر خود را مطابق شرایطی که در تصویر زیر می‌بینید، آماده‌سازی نموده و سپس نسبت به بارگذاری و آپلود آن در محل مربوطه اقدام نمایید.

شرایط اپلود عکس همسر در فرم ثبت نام لاتاری

تکمیل اطلاعات فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری

چنانچه متاهل هستید، باید اطلاعات فرزندان زیر 21 سال و مجرد خود را در فرم ثبت نام لاتاری تکمیل کنید. حتی اگر این فرزندان از همسر قبلی شما هستند و با شما زندگی نمی‌کنند، باید اطلاعات آن‌ها در فرم تکمیل شود. در ضمن توجه کنید که اطلاعات فرزندان همسر شما نیز باید در فرم ثبت نام شما تکمیل شود. (به شرطی که زیر 21 سال و مجرد باشند)

چنانچه طلاق گرفته‌اید و گزینه مجرد را برای وضعیت تاهل انتخاب کرده‌اید. باز هم باید حتما اطلاعات فرزندان زیر 21 سال و مجرد خود را در فرم ثبت نام لاتاری تکمیل کنید. حتی اگر حضانت آن‌ها را نداشته و قصد بردن آن‌ها به آمریکا را ندارید، باز هم باید اطلاعات آن‌ها را در فرم ثبت نام لاتاری خود تکمیل کنید.

نحوه تکمیل مشخصات فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری

بارگذاری عکس فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری

پس از وارد کردن مشخصات هر فرزند، باید عکس او را نیز در فرم ثبت نام لاتاری بارگذاری کنید. توجه کنید که بارگذاری عکس فرزندان زیر 21 سال الزامی است. حتی اگر فرزندتان یک روزه باشد و یا حتی اگر با شما زندگی نمی‌کند، باید نسبت به بارگذاری و آپلود عکس او در محل مربوطه، اقدام نمایید.

برای تهیه عکس نوزدان و کودکان سخت گیری وجود ندارد. می‌توانید نوزادان را روی یک ملحفه سفید بخوابانید و از سمت بالا از آن‌ها عکس بگیرید. در مورد کودکان نیز، کمی تغییر جهت صورت در عکس، مشکلی ایجاد نخواهد کرد. بنابراین هنگام گرفتن عکس لاتاری از نوزادان و کودکان، آن‌ها را اذیت نکنید و حتما مقاله آشنایی با شرایط عکس لاتاری کودکان و نوزادان را بخوانید.

شرایط اپلود عکس فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری

ثبت فرم لاتاری

در انتهای فرم نیز یک مربع خالی مشاهده می‌کنید که مقابل آن عبارت "I’m not a robot " یا "من ربات نیستم" نوشته شده است، پس از حصول اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده، بر روی مربع خالی کلیک کنید، پس از تیک خوردن مربع، می‌توانید گزینه ثبت فرم را بزنید.

ثبت نهایی فرم ثبت نام لاتاری

ورود به مرحله پرداخت ثبت نام لاتاری

پس از ورود اطلاعات متقاضی اصلی و زیرمجموعه ها، صورتحساب هزینه ثبت نام لاتاری مطابق عکس زیر برای شما صادر می‌شود. هزینه ثبت نام با توجه به تعداد افرادی که قصد ثبت نام آن‌ها را دارید و همچنین با توجه به دو شانسه یا تک شانسه بودن فرم ثبت نام لاتاری، متفاوت است. لطفا اطلاعات نوشته شده در این صورتحساب را به دقت مطالعه کنید و سپس گزینه پرداخت را بزنید.

محاسبه هزینه ثبت نام لاتاری

پس از زدن گزینه پرداخت، به درگاه بانکی هدایت خواهید شد و می‌توانید هزینه ثبت نام لاتاری را به شکلی کاملا امن پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه، صفحه‌ای مشابه عکس زیر خواهید دید که نشان می‌دهد ثبت نام شده موفقیت آمیز بوده و اطلاعات شما در سایت حامی مهاجر ثبت شده است. به محض شروع زمان ثبت نام اصلی لاتاری، کارشناسان ما اطلاعاتتان را بررسی خواهند کرد و در صورت وجود مشکل در فرم یا عکس شما، با شما تماس خواهند گرفت.

عکس صفحه ثبت نام نهایی در لاتاری

در ضمن وضعیت لحظه‌ای فرم ثبت نام لاتاری شما از طریق پنل کاربری شما در سایت حامی مهاجر قابل مشاهده است. فقط کافی است که وارد پنل کاربری خود شوید. نام کاربری شماره تلفن همراه است و رمز ورود را نیز خودتان هنگام ثبت نام لاتاری تعیین کرده‌اید.

در صورت عدم دسترسی به پنل کاربری خود یا هرگونه خطا در هنگام ثبت نام، می‌توانید مشکل را به پشتیبانی واتساپ حامی مهاجر اطلاع دهید. پاسخگوی شما هستیم و در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 48
رضا دارا
سلام من متولد دوحه قطر هستم اما ایران زندگی میکنم و تابعیت ایرانی دارم آیا واسه ثبت نام من مشکلی نداره؟و میتونم راحت ثبت‌نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. قطر هم جز کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری است. شما مجاز به ثبت نام لاتاری هستید، مشکلی برای ثبت نام شما وجود ندارد. ولی از سهمیه لاتاری قطر استفاده خواهید کرد (چرا که متولد شهر دوحه هستید).برای این منظور می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

ط.
سلام من چندساله از همسرم جداشدم و فرزندی هم ندارم سوالی که از خدمتتون داشتم اینه که در قسمت تعداد فرزندان باید عدد صفر نوشته بشه یا خالی گذاشته بشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در همان ابتدای ورود به فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، گزینه فرزندی ندارم را انتخاب کنید.

هزینه های بعداز برنده شدن
سلام درمورد هزینه های بعد از لاتاری هم اشاره کنید چون خیلیا فکر میکنن کل هزینه با سفارت امریکا هست!! هزینه های مصاحبه به کشور ترکیه یا دبی یا ارمنستان هزینه رفتن برای مصاحبه هزینه های پزشکی و هزارتا هزینه دیگه حتما در مورد اینا هم بگید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. ما در مقاله هزینه های بعد از برنده شدن در لاتاری به این موضوعات اشاره کردیم.

سارا مدني
سلام-من ميتونم اسم نامزدم رو بعنوان همسر توي فرم پركنم ؟كه شانس دو نفره بگيرم؟چون به صورت رسمي ازدواج نكرديم،
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. ملاک ازدواج شما، اطلاعات شناسنامه شماست. اگر اطلاعات همسر در شناسنامه شما وجود ندارد، مجرد محسوب می‌شوید.

moradi
سلام میشه که شما برایم ثبت نام کنید از اینکه اشتباه نشود از پیشم ممنون میشم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در صورتی که نمی‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم که از تاریخ 14 مهر، به موسسه حامی مهاجر مراجعه کنید و به صورت حضوری در لاتاری ثبت نام کنید.

حنانه بيات
سلام من الان ٢٠ سالمه ميتونم خودم ثبت نام كنم زير مجموعه خانواده نباشم يعنى؟ بعد نياز به مدرك زبان داره؟ اگه نداشته باشيم تو سفارت مشكلى پيش مياد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام وقت بخیر. بله در صورت داشتن مدرک دیپلم می‌توانید هم به صورت مستقل و هم به صورت زیر مجموعه در لاتاری ثبت نام کنید. هیچ نیازی به مدرک زبان ندارید و حتی مصاحبه سفارت بعد از برنده شدن در لاتاری به زبان فارسی است.

ف
سلام وقتتون بخیر باشه. سوالی که ازتون داشتم این هست که وقتی برای انجام مصاحبه به سفارت مراجعه می کنیم باید عکسی که در زمان ثبت نام استفاده کردیم رو ارائه بدیم؟ و اگه این عکس رو خودمون با گوشی یا دوربین گرفته باشیم ایا برای ارائه به مامور سفارت باید سایز مشخصی داشته باشه؟ ممنون میشم پاسخ بدین.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر نیازی به این کار نیست.

محمد علی بهزاد
ببخشید. منظور تان از فرزند زیر ۲۱ نفهمیدم چیه من الان ۲۱ سالمه. ایا امکانش هست با فامیل ثبت نام کنم.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. در صورتی که بالای 21 سال هستید، نمی‌توانید زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری ثبت نام کنید.

علی اصغر سبحانی دستجردی
سلام وقت بخیر داشتن دیپلم ضرویه؟ اگر گزینه دیپلم ندارم را بزنیم به مشکل میخوریم، یا کلا کنسله؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در صورت نداشتن دیپلم، باید دو سال سابقه کار داشته باشید.

sahar
سلام...من یه خانم هستم...خودم میخوام ثبت نام کنم لاتاری...خودم لیسانس دارم...ولی شوهرم حتی مدرک دیپلم هم نداره...‌مشکلی پیش نمیاد اگر به اسمم دراومد؟ منظورم اینه که شوهرمم باید حتما مدرک دیپلمو داشته باشه ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. خیر نیازی نیست که زیرمجموعه های شما هم مدرک دیپلم داشته باشند. فقط مدرک تحصیلی ثبت نام کننده اصلی مهم است.

توکلی
سلام ببخشید کی سایت باز میشه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. در این فرم تمام هزینه‌ها برای شما حساب میشه و قبل از پرداخت می‌تونید هزینه ها رو مشاهده کنید.

سید مرتضی میررضایی
سلام برای فرزندان زیر 21 سال (7ساله و 10ساله) گرفتن پاسپورت الزامی هست
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر برای ثبت نام لاتاری فرزندان به عنوان زیر مجموعه، نیازی به داشتن پاسپورت برای فرزندان نیست. 

فرشته
سلام. ببخشید اگه لاتاری رو برنده بشیم ولی تعهد خدمت تو ایران داشته باشیم مشکلی داره؟ چون من خودم تازه لیسانسمو گرفتم و دانشگاه روزانه درس خوندم و ۸سال تعهد خدمت دارم و همسرم هم معلمه و تعهد خدمت داره. ممنون میشم پاسخ سوالمو بدید.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما باید مجوز خروج از کشور برای انجام کارهای بعد از برنده شدن در لاتاری را داشته باشید. سوال شما واضح نیست، آیا برای ارگانی کار می‌کنید که به شما تا 8 سال اجازه خروج از کشور نمی‌دهد؟ 

parasto mohammadiyan
ببخشید یسوال دیگ من الان پاسپورت ندارم میتونم ثبت نام کنم!!!؟ اگ بخوام به شما بسپارم هزینش چقدر میشه!!؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به احتمال زیاد ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت امکان‌پذیر خواهد بود. فقط برای قطعی شدن این قضیه باید تا اواسط مهر صبر کنید. برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. در این فرم تمام هزینه‌ها برای شما حساب میشه و قبل از پرداخت می‌تونید هزینه ها رو مشاهده کنید.

سجاد اصلی چری
سلام وقت بخیر آدرس موسسه یا دفترتون را میفرستین
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر.

تهران، مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه 11 شمالی

ساعت کاری : همه روزه بجز ایام تعطیل
شنبه تا چهارشنبه 09:00 الی 17:00
پنج شنبه ها 09:00 الی 14:00

ناشناس
سلام،اگر مدرک تحصیلی زیر دیپلم باشه امکان ثبت نام اصلا وجود نداره؟
کارشناس حامی مهاجر

در صورتی که مدرک شما زیر دیپلم است، باید سابقه کار مناسب داشته باشید. برای اطلاع دقیق پیشنهاد می‌کنیم مقاله آخرین شرایط ثبت نام لاتاری را مطالعه کنید.

میلاد شیری
سلام. برای ثبت نام به صورت دو شانس برای کسایی که ازدواج نکردند آیا امکان این هست دو نفر ثبت نام کنند و بعد از قبول شدن یک نفر از آن ها در لاتاری ازدواج کنند(تا قبل از تاریخ سفارت)؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله این امکان وجود دارد. بعد از برنده شدن در لاتاری می‌توانید اطلاعات همسر را وارد فرم مهاجرتی خود کنید.

majid
سلام میخواستم بدونم اگر کسی برنده لاتاری بشه 1- حتما اصل مدرک تحصیلی باید همراش باشه یا ترجمه کفایت میکنه 2- باید کارت پایان خدمت یه معافیت داشته باشه ؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از برنده شدن در لاتاری باید اصل مدرک تحصیلی را داشته باشید، ولی اگر مشکلی در این زمینه داشته باشید، کارشناسان ما در همان زمان شما را راهنمایی خواهند کرد. داشتن کارت پایان خدمت هم جز مسائلی است که باید با توجه به شرایط شخصی شما باید بررسی شود و جواب کلی در این زمینه نمی‌توان ارائه داد.  

مهدی رضاقلی پور
هزینه ثبت نام چقدرهست
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

هزینه ثبت نام در لاتاری متغییر هست، پیشنهاد میکنم هزینه ثبت نام در لاتاری را مطالعه کنید.

احمد تابان
سلام وقت بخیر چطور میتونم از طریق شما تو لاتاری ثبت نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

برای ثبت نام در لاتاری کافیه فرم آنلاین ثبت نام لاتاری رو پر کنید.

اسماعیل حبیب زاده
با سلام در مورد ثبت نام لاتاری میخواستم اطلاع کسب کنم با تشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
بسیار اطلاعات جامع و مطلع. کننده‌ای را در اختیار گذاشتید.مننون
ناشناس
سلام من ثبت نام کردم برام اومد که در حال بررسی از کجا بفهمم که ثبت نام شدم یا نه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای پیگیری وضعیت خود به پنل کاربری خود در سایت حامی مهاجر مراجعه کنید.

ناشناس
سلام. به امید خدا. منم رفتنی ام. به هر چه از خدا خواستم و صلاحم بوده رسیدم. آقای راد را نمی شناسم که داخل ویدئوهای ارسالی هموطن هایی که اسمشون در آمده ازش نام یاد کردن... به هر حال *لحظه هاتون ارزشمند سرسبز و قرین آرامش*
ناشناس
با سلام و تشکر. اگر در فرم گزینه ازدواج کردم و همسرم مقیم یا شهروند ایالات متحده نیست را انتخاب کنم و مشخصات همسر را وراد کنم، دیگر نیازی نیست همسرم هم جداگانه ثبت نام کند و این بار ایشان مشخصات من را به عنوان همسر وارد کند؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در این صورت شما متقاضی اصلی هستید و همسرتان به عنوان زیر مجموعه همراه شما ثبت نام خواهند شد. ولی اگر می‌خواهید دو شانس داشته باشید، از گزینه ثبت نام دو شانسه استفاده کنید، در این حالت یک بار دیگر هم همسر شما متقاضی اصلی خواهد بود و شما به عنوان زیر مجموعه ایشان ثبت نام می‌شوید.

ناشناس
اگه کسی که ثبت نام میکنه مجرد باشه و اسمش دربیاد تو لاتاری و ت اون زمان ازدواج کرده باشه, همسرش هم واجد شرایط مهاجرت میشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌توانید همسر خود را نیز به آمریکا ببرید.

ناشناس
باسلام من از اتباع افغانستان هستم ودر ایران به دنیا اومدم و مقیم ایران هستم ایابرای من هم ثبت نام انجام میشود ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله شما هم می‌توانید ثبت نام لاتاری را انجام دهید.

ناشناس
سلام توضیحات در مورد ثبت نام لاتاری خیلی خوب وجامع ممنون
ناشناس
سلام‌ هزینه ثبتنام چند قیمته ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. هزینه ها در داخل فرم ثبت نام وجود دارد.

ناشناس
اگر تو قرعه کشی قبول شدیم دیگر میتوانیم تو امریکا مشغول به تحصیل شویم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از دریافت ویزای لاتاری و ورود به خاک آمریکا می‌توانید همانند یک شهروند عادی آمریکایی مشغول به تحصیل شوید.

ناشناس
آیا ممکنه ثبت نام کنیم بعد اگر برنده شدیم پاسپورت بگیریم؟ چون پسر من الان دانشجوست و سربازی نرفته و اگر هم پاسپورت الان بدهند با وثیقه و موقت و برای سفر هست.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به احتمال 99 درصد ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا بدون پاسپورت است و می‌توانید بدون نیاز به داشتن پاسپورت ثبت نام کنید.

ناشناس
بسیار سپاسگزارم. من میخوام از طریق سایت شما ثبت نام کنم ولی شهرستان هستم چگونه فرم دریافت کنم وهزینه ثبت نام چقدر است
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
با سلام خدمت شما در مورد مدرک تحصیلی سوال داشتم من تا سوم دبیرستان درس خوندم و پیش دانشگاهی رو پاس نکردم ایا میتونم ثبت نام کنم؟ ممنون از شما
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در صورت داشتن دو سال سابقه کار می‌توانید ثبت نام لاتاری را انجام دهید.

مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
عکس لاتاری: شرایط، نحوه عکس برداری و هزینه آن

عکس صحیح برای ثبت نام لاتاری باید بین 600 پیکسل تا 1200 پیکسل عرض داشته باشد و به صورت مربع تهیه شود. در این مقاله تمام شرایط عکس لاتاری توضیح داده شده است. در صورت نیاز به عکاسی لاتاری هم می‌توانید در ایام ثبت نام لاتاری به موسسه حامی مهاجر مراجعه ک ...

ادامه مطلب
یکشنبه 06 شهریور 1401
مزایای لاتاری و برنده شدن در لاتاری چیست؟

لاتاری امریکا یکی از راحت ترین، ارزان ترین و سریع ترین روش های مهاجرت به آمریکاست. در این مقاله به صورت کامل درباره جایزه لاتاری گرین کارت صحبت کرده و توضیح داده‌ایم که مزیت لاتاری امریکا نسبت به سایر راه های مهاجرت به امریکا چیست. ...

ادامه مطلب
یکشنبه 04 اردیبهشت 1401
سهمیه و اسامی ایرانیان در لاتاری سال های گذشته

سهمیه ایرانی ها در لاتاری امسال آمریکا چقدر است و شانس برنده شدن در لاتاری چه میزان است؟ در این مقاله آمار رسمی تعداد ثبت نام ایرانیان در لاتاری بررسی شده است. ...

ادامه مطلب