20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

آموزش تصویری و کامل ثبت نام لاتاری 2025

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا یا به بیان رایج لاتاری آمریکا ساده ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به آمریکا محسوب می‌شود. لاتاری یک برنامه مهاجرتی برای حفظ تنوع نژادی است که هر سال برگزار می‌شود و در طی آن افرادی که متولد کشورهای خاصی هستند، می‌توانند با ثبت نام در لاتاری شانس خود را برای دریافت اقامت دائم آمریکا یا همان گرین کارت آمریکا امتحان نمایند.

با ثبت نام لاتاری آمریکا ، اطلاعات شما در یک پایگاه داده یا POOL ذخیره می‌شود، سپس در موعد مقرر (معمولا شش ماه پس از پایان مهلت ثبت نام لاتاری) میان افراد ثبت نام شده در لاتاری یک قرعه‌ کشی صورت می‌گیرد و کامپیوتر تعدادی از این افراد را به صورت تصادفی و به عنوان برنده لاتاری انتخاب می‌کند. برنده لاتاری پس از انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، ویزا دریافت می‌کند و می‌تواند برای همیشه در آمریکا زندگی کنند.

هدف از این مقاله آموزش ثبت نام لاتاری متاهل‌ها و مجردها و ارائه یک راهنمای کامل ثبت نام لاتاری است. شما می‌توانید همین حالا با استفاده از فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، نام‌نویسی خود را ‌به‌صورت آنلاین در لاتاری 2025 آمریکا تکمیل کنید. 

ویدئو آموزش ثبت نام لاتاری 

از سال 1990 به منظور حفظ تنوع نژادی در آمریکا، قانونی تصویب شد که به موجب آن ویزای Diversity یا ویزای تنوع نژادی آمریکا  (DV) به وجود آمد. این ویزا یک نوع ویزای مهاجرتی است که یک فرد با داشتن آن و ورود به خاک آمریکا،امکان اخذ اقامت دائم آمریکا یا گرین کارت آمریکا را دارد.

شما می توانید ویدئو آموزش ثبت نام لاتاری برای متاهلین را در ابتدای مقاله مشاهده کنید. همچنین، در ویدئوی زیر مراحل ثبت نام لاتاری برای مجردها قابل مشاهده است.

مجری ثبت نام لاتاری و چگونگی برگزاری لاتاری آمریکا

قبل از آموزش ثبت نام لاتاری، لازم است بدانید که مجری برگزاری و ثبت نام برنامه لاتاری آمریکا مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا یا KCC است. برگزاری لاتاری آمریکا در هر سال سه مرحله دارد که شامل مرحله ثبت نام لاتاری ، مرحله اعلام نتایج لاتاری و مرحله انجام امور اداری و اعطای ویزا به برندگان لاتاری است. مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا وظیفه دریافت اطلاعات ثبت نام کننده لاتاری ، انجام قرعه کشی و اعلام نتایج لاتاری را بر عهده دارد و سپس مصاحبه ویزای لاتاری و اعطای آن به وزارت امور خارجه و سفارت‌های آمریکا واگذار می‌شود.

بنابراین اگر در مورد برنامه لاتاری 2025 صحبت کنیم، ثبت نام برنامه لاتاری 2025، در سال 2023 انجام می‌شود، اعلام نتایج لاتاری آمریکا 2025 در سال 2024 خواهد بود و در نهایت برندگان لاتاری 2025 ، تا 30 ام سپتامبر 2025 زمان دارند که امور اداری دریافت ویزای لاتاری خود را انجام داده و وارد خاک آمریکا شوند.

 گفتنی است که پرونده لاتاری 2025 در سی سپتامبر 2025 برای همیشه بسته خواهد شد و در صورتی که برندگان آن نتوانند تا این تاریخ ویزا دریافت کنند، شانس خود را از دست می‌دهند و باید برای لاتاری سال بعد ثبت نام کنند. برای فهم بیشتر مطالب گفته شده، می‌توانید جدول زیر را مشاهده کنید.

نام برنامه لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام

زمان اعلام نتایج

زمان بسته شدن پرونده

لاتاری 2022 آمریکا

سال 2020

سال 2021

سی سپتامبر 2022

لاتاری 2023 آمریکا

سال 2021

سال 2022

سی سپتامبر 2023

لاتاری 2024 آمریکا

سال 2022

سال 2023

سی سپتامبر 2024

لاتاری 2025 آمریکا

سال 2023

سال 2024

سی سپتامبر 2025

لاتاری 2026 آمریکا 

 

سال 2024

 

سال 2025

 

سی سپتامبر 2026

 

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا

همانطور که در قسمت قبل متوجه شدید، ثبت نام هر برنامه لاتاری از دو سال قبل و عموما از ماه اکتبر آغاز شده و به مدت 33 روز ادامه می‌یابد.

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا

به طور مثال در راهنمای ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا، 4 اکتبر سال 2023 آغاز می‌شود ( 12مهر ماه 1402) و متقاضیان تا 7 نوامبر 2023 ( تا 16 آبان ماه 1402 ) فرصت دارند تا در لاتاری ثبت نام کنند.پس از اتمام 33 روز مهلت ثبت نام لاتاری آمریکا، سامانه خدمات ثبت نام لاتاری آمریکا بسته شده و تا یکسال بعد بسته باقی می‌ماند. بنابراین حتما در مهلت ثبت نام لاتاری ، کار خود را انجام دهید، چرا که این مهلت به هیچوجه تمدید نمی‌شود و در صورت از دست دادن آن باید برای لاتاری سال بعد برنامه ریزی نمایید.

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا

همانطور که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا (حتی بدون مدرک زبان) به شرایط و مدارک خاصی نیاز است، در نحوه ثبت نام لاتاری نیز دو شرط وجود دارد، اول اینکه فرد ثبت نام کننده باید متولد کشور خاصی باشد ( ایران نیز در لیست کشورهای مجاز در ثبت نام لاتاری وجود دارد ) ، دوم اینکه متقاضی حداقل باید دارای مدرک دیپلم باشد. گفتنی است که ثبت نام در لاتاری شرایط سنی ندارد و هر کس که دارای دو شرط بالا باشد، می‌تواند به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام نماید.

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا

به عنوان توضیحات تکمیلی در راهنمای ثبت نام لاتاری آمریکا باید بگوییم که محل تولد شخص مهم است و تابعیت او در نظر گرفته نمی‌شود، به عنوان مثال اگر شخصی در ایران متولد شده باشد، ولی در حال حاضر تابعیت و پاسپورت انگلیسی داشته باشد، می‌تواند در برنامه لاتاری آمریکا ثبت نام کند چرا که ملاک فقط کشور محل تولد است. در مورد تحصیلات نیز باید اشاره کنیم که حداقل مدرک دیپلمی قبول است که معادل دیپلم 12 ساله آمریکا باشد. برای خواندن مطالب بیشتر و دریافت پاسخ همه سوال‌های خود، می‌توانید مقاله شرایط ثبت نام لاتاری (مطابق دستورالعمل جدید) را بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا

تنها مدرک مورد نیاز در طریقه ثبت نام لاتاری آمریکا یک قطعه عکس است. عکس لاتاری برای ثبت نام بسیار مهم است و اگر مطابق شرایط مشخصی نباشد، باعث کنار گذاشته شدن متقاضی از قرعه کشی لاتاری خواهد شد. در آموزش ثبت نام لاتاری نوشته شده است که هم متقاضی اصلی و هم افراد زیرمجموعه او (همسر و فرزندان زیر 21 سال) نیاز به عکس استاندارد دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما مقاله شرایط عکس لاتاری را مطالعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا

در نحوه ثبت نام لاتاری 2025 ، اعلام شده است که نیازی به داشتن پاسپورت نیست. بنابراین همه افراد حتی دانشجویان و سربازان نیز می‌توانند در لاتاری امسال ثبت نام کنند. در ضمن توجه کنید که برای ثبت نام لاتاری هیچ نیاز به تصویر مدرک تحصیلی یا تصویر مدرک اشتغال به کار ندارید. فقط باید میزان تحصیلات خود را در فرم مشخص کنید. بنابراین تنها مدرکی که باید برای نحوه ثبت نام لاتاری بدانید، یک عکس استاندارد است.

آموزش ثبت نام لاتاری

همانطور که قبلا گفتیم، در هر سال فقط یک مهلت 33 روزه برای ثبت نام لاتاری وجود دارد و شما باید در زمان مقرر به سایت اصلی ثبت نام لاتاری آمریکا مراجعه نمایید و فرم‌های مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری را به صورت آنلاین تکمیل نمایید.

 در ابتدا طریقه ثبت نام لاتاری به صورت کاغذی بود، ولی در حال حاضر می‌توانید با مراجعه به سایت اصلی نحوه ثبت نام لاتاری را به صورت آنلاین انجام دهید. این سایت به زبان انگلیسی است و تمام اطلاعات وارد شده در آن نیاز باید به انگلیسی و فرمت آمریکایی باشد.

در صورت تکمیل ثبت‌نام بر روی سایت اصلی لاتاری، به شما یک کانفرمیشن نامبر یا کد پیگیری داده می‌شود. در هنگام اعلام نتایج لاتاری، با وارد کردن این کد کانفرمیشن به همراه نام خانوادگی و تاریخ تولد خود، می‌توانید از برنده شدن یا نشدن خود در لاتاری گرین کارت آمریکا مطلع شوید. بنابراین حتما این کد را تا زمان اعلام نتایج لاتاری نگه دارید. 

آموزش ثبت نام لاتاری

توجه کنید که اطلاعات شما با وجود هرگونه اشتباه و حتی با ثبت عکس غیر قابل قبول نیز، ثبت شده و در نهایت به شما کد پیگیری یا کانفرمیشن نامبر داده می‌شود؛ اما داشتن کد پیگیری به معنای این نیست که حتما در قرعه کشی شرکت داده می‌شوید، در صورتی که اطلاعات وارد شده و یا عکس شما مورد قبول نباشد، اطلاعات شما از قرعه کشی کنار گذاشته خواهد شد و هیچ هشدار و یا اطلاعی در این زمینه به شما داده نخواهد شد.

همچنین اطلاع داشته باشید که در صورت تایید نهایی اطلاعات وارد شده بر روی سایت اصلی ثبت نام لاتاری و دریافت کد پیگیری، به هیچ وجه قابل ویرایش نیستند. در صورتی نیز که دوبار ثبت نام کنید، هر دو ثبت نام شما حذف خواهد شد و فرصت برنده شدن در لاتاری را از دست خواهید داد. بنابراین لزوم وارد کردن صحیح اطلاعات بسیار مهم و با اهمیت است.

حال اگر شما به زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته باشید و یا آنکه اطلاعی از روش ثبت نام لاتاری نداشته باشید، چطور می‌توانید در لاتاری ثبت نام نمایید. برای این کار می‌توانید مانند ویزای توریستی آمریکا، برای ثبت نام لاتاری نیز از خدمات حامی مهاجر استفاده کنید. در ادامه آموزش ثبت نام لاتاری به وسیله موسسه حامی مهاجر بیان می‌شود.

راهنمای ثبت نام لاتاری با حامی مهاجر

نحوه ثبت نام لاتاری با کمک موسسه حامی مهاجر از دو طریق حضوری و آنلاین امکان‌پذیر است. در روش حضوری متقاضی ثبت نام لاتاری به دفتر موسسه حامی مهاجر در تهران مراجعه می‌کند و تعدادی فرم کاغذی به زبان فارسی را تکمیل می‌نماید که در این صورت نیاز به آموزش تصویری ثبت نام لاتاری ندارید؛ زیرا در صورت داشتن هرگونه سوال کارشناسان ما می‌توانند شما را راهنمایی نمایند و حتی اگر عکس مناسب برای ثبت نام در لاتاری ندارید، خدمات عکاسی لاتاری نیز در موسسه ارائه می‌شود.

آموزش ثبت نام لاتاری

اطلاعاتی که به وسیله فرم‌های کاغذی از شما دریافت می‌گردد، به وسیله کارشناسان مجرب موسسه حامی مهاجر به صورت کاملا صحیح و دقیق بر روی سایت اصلی لاتاری آمریکا ثبت شده و در نهایت کد پیگیری ثبت نام یا کانفرمیشن نامبر به شما داده خواهد شد. برای ثبت نام حضوری لاتاری در موسسه حامی مهاجر می‌توانید از طریق سامانه دریافت وقت حضوری یا تماس با شماره 02191344330 نوبت ثبت نام حضوری دریافت کنید.

در صورتی که در شهر تهران حضور ندارید و یا به دلایل دیگر قصد دارید به صورت آنلاین از خدمات حامی مهاجر بهره‌مند شوید، در آن صورت می‌توانید با کلیک بر روی لینک مقابل وارد فرم الکترونیکی ثبت نام لاتاری موسسه حامی مهاجر شوید و به این وسیله اطلاعات مورد نیاز را برای موسسه ما ارسال نمایید. در ادامه راهنمای تصویری ثبت نام لاتاری به وسیله فرم الکترونیکی حامی مهاجر توضیح داده شده است.

راهنمای تصویری ثبت نام لاتاری

در این قسمت قصد داریم به صورت مرحله به مرحله راهنمای ثبت نام لاتاری بر روی سایت حامی مهاجر را توضیح دهیم. در واقع ثبت نامی که به وسیله این فرم الکترونیکی انجام می‌دهید، یک نوع پیش ثبت نام لاتاری است و ثبت نام اصلی لاتاری محسوب نمی‌شود. با تکمیل این فرم اطلاعات شما به دست کارشناسان ما می‌رسد. کارشناسان ما پس از بررسی اطلاعات و حصول اطمینان از نداشتن هیچگونه مشکل، اطلاعات دریافت شده شما را بر روی سایت اصلی لاتاری آمریکا ثبت می‌کنند و در نهایت شماره پیگیری را در پنل کاربری شما قرار می‌دهند، البته نحوه ثبت نام لاتاری با کمک موسسه حامی مهاجر مزیت‌های دیگری نیز دارد که در ادامه آن‌ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

وضعیت ثبت نام لاتاری شما، در هر لحظه بر روی پنل کاربری شما در سایت حامی مهاجر قابل مشاهده است و در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید از طریق واتساپ پشتیبانی حامی مهاجر یا شماره تماس 02191344330با ما در ارتباط باشید و به صورت کامل پاسخگوی شما هستیم.

ورود به فرم ثبت نام لاتاری

هنگامی که وارد فرم الکترونیکی ثبت نام لاتاری موسسه حامی مهاجر شوید، با صفحه زیر روبرو می‌شوید. برای آموزش لاتاری همانطور که در تصویر زیر نیز می‌بینید، در این صفحه باید وضعیت تاهل و تعداد فرزندان زیر 21 سال خود را مشخص کنید و نوع ثبت نام خود (دو شانسه یا تک شانسه) را تعیین کنید.

ورود به فرم ثبت نام لاتاری

توجه کنید که اگر طلاق گرفته‌اید، باید گزینه مجرد را انتخاب کنید. همچنین آگاه باشید که حتی در صورتی که وضعیت مجرد را انتخاب کرده‌اید، باز هم باید تعداد فرزندان زیر 21 سال خود را در همین صفحه مشخص کنید. اگر فرزندی هم ندارید، باید گزینه فرزندی ندارم را انتخاب کنید.

افرادی که متاهل هستند، می‌توانند با فعال کردن تیک ثبت نام دو شانسه از دو شانس در لاتاری بهره‌مند شوند. به این صورت که با فعال کردن این گزینه، یک بار شما به عنوان متقاضی اصلی و همسرتان به عنوان زیرمجموعه شما ثبت نام می‌شود، یک بار هم همسرتان به عنوان متقاضی اصلی و شما به عنوان زیرمجموعه ایشان ثبت نام خواهید شد. هر کدام که برنده شوید، می‌توانید به صورت خانوادگی به آمریکا مهاجرت کنید.

بعد از اینکه طبق عکس بالا، وضعیت تمام گزینه های را مشخص کردید، بر روی دکمه موافقت و ورود به فرم ثبت نام کلیک کنید تا وارد فرم ثبت نام شوید و مراحل بعدی را انجام دهید.

تکمیل اطلاعات هویتی در فرم ثبت نام لاتاری

اولین چیزی که باید در آموزش ثبت نام لاتاری 2025 بدانید این است که اولین بخش از طریقه ثبت نام لاتاری با حامی مهاجر، تکمیل اطلاعات هویتی متقاضی اصلی ثبت نام در لاتاری آمریکاست. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، همه چیز به صورت فارسی برای شما توضیح داده شده است، فقط نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که باید حتما نام و نام خانوادگی خود را به زبان انگلیسی وارد کنید.

تکمیل اطلاعات هویتی در فرم ثبت نام لاتاری

در این بخش باید اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، کشور محل تولد و شهر محل تولد را وارد کنید. تاریخ تولد هم باید به میلادی وارد شود. یک گزینه دیگر هم در این قسمت وجود دارد که مخصوص اتباع خارجی است و ایرانیان باید کشور تابعیت خود را ایران انتخاب کنند. در صورتی که در ایران متولد شده‌اید، ولی جز اتباع کشورهای خارجی هستید، باید کشور تابعیت خود را نیز مشخص کنید.

وارد کردن آدرس در فرم ثبت نام لاتاری

قدم دوم نحوه ثبت نام لاتاری 2025 این است که باید اطلاعات مربوط به آدرس محل سکونت خود را تکمیل نمایید. در صورتی که می‌توانید آدرستان را به زبان انگلیسی ثبت کنید، ولی در صورتی که امکان آن وجود ندارد، می‌توانید به زبان فارسی نیز آن را بنویسید. کارشناسان حامی مهاجر در هنگام وارد کردن اطلاعات شما در سایت اصلی، آدرس فارسی شما را به فرمت انگلیسی تبدیل خواهند کرد.

وارد کردن آدرس در فرم ثبت نام لاتاری

توجه کنید که هیچ چیز قرار نیست به این آدرس پست شود. بنابراین برای تکمیل این قسمت وسواس بسیار زیاد به خرج ندهید. در صورتی که کدپستی خانه خود را نمی‌دانید، می‌توانید آن را تکمیل نکنید.

تکمیل اطلاعات مربوط به حساب کاربری

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، قسمت بعدی مربوط به اطلاعات کاربری شماست، که به منظور ارتباط موسسه با شما دریافت می‌گردد، کارشناسان ما به وسیله این اطلاعات در صورت بروز هرگونه مشکل، با شما تماس خواهند گرفت و نسبت به اصلاح و تکمیل اطلاعات اقدام خواهند کرد.

همچنین یکی دیگر از خدمات موسسه معتبر حامی مهاجر در زمینه ثبت نام لاتاری این است که پس از اعلام نتایج لاتاری، در سریع‌ترین زمان نتیجه به وسیله پیامک یا تماس تلفنی به شما اعلام خواهد شد. جالب است بدانید که سایت اصلی لاتاری آمریکا حتی در صورت برنده شدن شما، هیچگونه اطلاع‌رسانی به شما انجام نمی‌دهد و هیچگونه ایمیل ، نامه یا پیامک از آن‌ها دریافت نخواهید کرد؛ ولی در صورتی که از طریق موسسه ما ثبت نام کرده باشید، در هر صورت (چه برنده شوید، چه نشوید) به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.

تکمیل اطلاعات مربوط به حساب کاربری

تمام متقاضیانی که با حامی مهاجر در لاتاری آمریکا ثبت نام می‌کنند، یک پنل کاربری بر روی سایت حامی مهاجر دارند که نام کاربری آن‌ها شماره موبایل کاربر و رمز این پنل نیز در همین قسمت توسط کاربر مشخص می‌شود. بنابراین هنگام ورود شماره موبایل و انتخاب رمز عبور در این قسمت، دقت زیادی انجام دهید تا در دسترسی به پنل کاربری خود دچار مشکل نشوید. در صورت عدم دسترسی به پنل کاربری خود، می‌توانید مشکل را به پشتیبانی واتساپ حامی مهاجر اطلاع دهید.

تکمیل سایر اطلاعات در فرم ثبت نام لاتاری (تحصیلات و...)

همانطور که در راهنمای لاتاری زیر می‌بینید، بعد از وارد کردن نام و خانوادگی خود به زبان فارسی، باید وضعیت مدرک تحصیلی خود را مشخص کنید. همه مقاطع و شرایط به دقت لیست شده‌اند، با مطالعه دقیق همه گزینه‌ها، مورد منطبق با شرایط خودتان را انتخاب نمایید.

تکمیل سایر اطلاعات در فرم ثبت نام لاتاری

پس از انتخاب مدرک تحصیلی، شغل فعلی خود را نیز از لیست انتخاب کنید. بر روی این گزینه نیز حساسیت زیادی به خرج ندهید و اگر شغل شما جز گزینه‌ها نیست، فقط کافی است که گزینه سایر را انتخاب کنید. بعد از انتخاب شغل نیز نحوه آشنایی خود با موسسه حامی مهاجر و وضعیت تابعیت همسر خود را نیز مشخص کرده و به مرحله بارگذاری عکس بروید.

بارگذاری عکس در فرم ثبت نام لاتاری

پس از وارد کردن مشخصات گفته شده در ثبت نام لاتاری آموزش بالا، نوبت به بارگذاری عکس می‌رسد. لطفا فایل عکس خود را مطابق شرایطی که در تصویر زیر می‌بینید، آماده‌سازی نموده و سپس نسبت به بارگذاری و آپلود آن در محل مربوطه اقدام نمایید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد شرایط عکس لاتاری نیاز دارید، می‌توانید مقاله شرایط عکس لاتاری را بخوانید.

بارگذاری عکس در فرم ثبت نام لاتاری

تکمیل اطلاعات همسر در فرم ثبت نام لاتاری

در این مرحله از آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا باید بگوییم بخش بعدی مربوط به وضعیت تاهل شماست، چنانچه مجرد باشید. تکمیل فرم ثبت نام لاتاری در مرحله قبل برای شما به اتمام می‌رسد؛ ولی در صورتی که متاهل هستید، باید اطلاعات همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز در فرم ثبت نام لاتاری تکمیل کنید.

چنانچه ازدواج کرده‌اید و به هر دلیل از همسر خود جدا شده‌اید (متارکه یا فوت همسر) نیازی به وارد کردن اطلاعات همسرتان نیست و فقط باید مشخصات فرزندان زیر 21 سال مجرد خود را وارد نمایید، توجه کنید که این اشخاص در صورتی که حتی قصد به همراه بردن فرزندان زیر 21 سال خود را نداشته باشند نیز باید اطلاعات آن‌ها را وارد نمایند.

تکمیل اطلاعات همسر در فرم ثبت نام لاتاری

توجه کنید که معیار مجرد یا متاهل بودن شما اطلاعات شناسنامه است. در صورتی که اطلاعات همسر در شناسنامه شما وجود دارد. باید به صورت متاهل در لاتاری ثبت نام کنید و اطلاعات همسر را نیز درون فرم تکمیل کنید. در صورتی که متاهل باشید و به صورت مجرد در لاتاری ثبت نام کنید، بعد از برنده شدن به دردسر خواهید افتاد و امکان دریافت ویزا را از دست خواهید داد.

بارگذاری عکس همسر در فرم ثبت نام لاتاری

پس از وارد کردن مشخصات همسر، نوبت به بارگذاری عکس ایشان می‌رسد. لطفا فایل عکس همسر خود را مطابق شرایطی که در تصویر زیر می‌بینید، آماده‌سازی نموده و سپس نسبت به بارگذاری و آپلود آن در محل مربوطه اقدام نمایید.

بارگذاری عکس همسر در فرم ثبت نام لاتاری

تکمیل اطلاعات فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری

چنانچه متاهل هستید، تصویر زیر برای آموزش ثبت نام گرین کارت آمریکا شماست! متاهلان باید اطلاعات فرزندان زیر 21 سال و مجرد خود را در فرم ثبت نام لاتاری تکمیل کنند. حتی اگر این فرزندان از همسر قبلی شما هستند و با شما زندگی نمی‌کنند، باید اطلاعات آن‌ها در فرم تکمیل شود. در ضمن توجه کنید که اطلاعات فرزندان همسر شما نیز باید در فرم ثبت نام شما تکمیل شود. (به شرطی که زیر 21 سال و مجرد باشند)

تکمیل اطلاعات فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری

چنانچه طلاق گرفته‌اید و گزینه مجرد را برای وضعیت تاهل انتخاب کرده‌اید. باز هم باید حتما اطلاعات فرزندان زیر 21 سال و مجرد خود را در فرم ثبت نام لاتاری تکمیل کنید. حتی اگر حضانت آن‌ها را نداشته و قصد بردن آن‌ها به آمریکا را ندارید، باز هم باید اطلاعات آن‌ها را در فرم ثبت نام لاتاری خود تکمیل کنید.

بارگذاری عکس فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری

پس از وارد کردن مشخصات هر فرزند، باید عکس او را نیز در فرم ثبت نام لاتاری بارگذاری کنید. توجه کنید که بارگذاری عکس فرزندان زیر 21 سال الزامی است. حتی اگر فرزندتان یک روزه باشد و یا حتی اگر با شما زندگی نمی‌کند، باید نسبت به بارگذاری و آپلود عکس او در محل مربوطه، اقدام نمایید.

بارگذاری عکس فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری

برای تهیه عکس نوزدان و کودکان سخت گیری وجود ندارد. می‌توانید نوزادان را روی یک ملحفه سفید بخوابانید و از سمت بالا از آن‌ها عکس بگیرید. در مورد کودکان نیز، کمی تغییر جهت صورت در عکس، مشکلی ایجاد نخواهد کرد. بنابراین هنگام گرفتن عکس لاتاری از نوزادان و کودکان، آن‌ها را اذیت نکنید و حتما مقاله آشنایی با شرایط عکس لاتاری کودکان و نوزادان را بخوانید.

ثبت فرم لاتاری

در تصویر زیر از راهنمای ثبت نام لاتاری 2025 می‌بینید که در انتهای فرم نیز یک مربع خالی قرار دارد  و مقابل آن عبارت "I’m not a robot " یا "من ربات نیستم" نوشته شده است، پس از حصول اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده، بر روی مربع خالی کلیک کنید، پس از تیک خوردن مربع، می‌توانید گزینه ثبت فرم را بزنید.

ثبت فرم لاتاری

ورود به مرحله پرداخت ثبت نام لاتاری

پس از ورود اطلاعات متقاضی اصلی و زیرمجموعه ها، صورتحساب هزینه ثبت نام لاتاری مطابق عکس زیر برای شما صادر می‌شود. هزینه ثبت نام با توجه به تعداد افرادی که قصد ثبت نام آن‌ها را دارید و همچنین با توجه به دو شانسه یا تک شانسه بودن فرم ثبت نام لاتاری، متفاوت است. لطفا اطلاعات نوشته شده در این صورتحساب را به دقت مطالعه کنید و سپس گزینه پرداخت را بزنید.

پس از زدن گزینه پرداخت، به درگاه بانکی هدایت خواهید شد و می‌توانید هزینه ثبت نام لاتاری را به شکلی کاملا امن پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه، صفحه‌ای مشابه عکس زیر خواهید دید که نشان می‌دهد ثبت نام شده موفقیت آمیز بوده و اطلاعات شما در سایت حامی مهاجر ثبت شده است. به محض شروع زمان ثبت نام اصلی لاتاری، کارشناسان ما اطلاعاتتان را بررسی خواهند کرد و در صورت وجود مشکل در فرم یا عکس شما، با شما تماس خواهند گرفت.

ورود به مرحله پرداخت ثبت نام لاتاری

در انتهای آموزش کامل ثبت نام لاتاری باید بگوییم که وضعیت لحظه‌ای فرم ثبت نام لاتاری شما از طریق پنل کاربری شما در سایت حامی مهاجر قابل مشاهده است. فقط کافی است که وارد پنل کاربری خود شوید. نام کاربری شماره تلفن همراه است و رمز ورود را نیز خودتان هنگام ثبت نام لاتاری تعیین کرده‌اید.

ورود به پنل کاربری سایت حامی مهاجر

در صورت عدم دسترسی به پنل کاربری خود یا هرگونه خطا در هنگام ثبت نام، می‌توانید مشکل را به پشتیبانی واتساپ حامی مهاجر اطلاع دهید. پاسخگوی شما هستیم و در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد. همچنین بعد از برنده شدن در لاتاری، ارائه مشاوره به برندگان لاتاری یکی دیگر از خدمات ما است تا پروسه دریافت ویزای آمریکا خود را شروع کنید. 

سخن پایانی 

همانطور که در متن مقاله نیز گفته شد، ثبت‌ نام لاتاری در سایت اصلی آمریکا دارای حساسیت بالایی است و نیاز به دقت دارد؛ زیرا امکان ویرایش اطلاعات وارد شده، پس از تکمیل و ثبت فرم وجود ندارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم تا وارد سایت حامی مهاجر شده و در قسمت فرم ثبت نام لاتاری 2025، طبق توضیحات و آموزش داده شده در مقاله، فرم را تکمیل کنید. از مزایای ثبت نام لاتاری در سایت حامی مهاجر، علاوه‌بر فارسی بودن آن، بررسی فرم توسط کارشناسان باتجربه ما است. پس از بررسی درصورتی که بخشی خالی مانده باشد، اطلاعات صحیح نباشد یا عکس مطابق با استانداردهای سایت اصلی آمریکا نباشد، با شما تماس می‌گیریم تا ویرایش آن را انجام دهید. 

حامی مهاجر بی حد و مرز در کنار شماست تا به بهترین نحو ممکن، از این فرصت بزرگ جهانی استفاده کنید و راهی آمریکا شوید. این یعنی علاوه بر آموزش کاملی که در مقاله دررابطه با ثبت نام لاتاری دادیم، به‌صورت تلفنی نیز پاسخگوی شما عزیزان هستیم. تنها کافی‌ست با شماره 02148000957 تماس گرفته و سوالات خود را در زمینه ثبت نام لاتاری بپرسید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 293 | کل دیدگاه های تایید شده: 83
مصطفی شریفی گلورزی
لینک ثبت نام کجاست از کجا باید ثبت نام کنیم لطفا راهنمایی کنید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا در تاریخ 17 آبان به پایان رسید. برای ثبت نام لاتاری سال بعد (لاتاری 2025 آمریکا) باید منتظر باشید. به زودی پیش ثبت نام لاتاری در سایت حامی مهاجر آغاز خواهد شد.

حمید
سلام وقت بخیر تا چه زمان فرصت ارسال مشخصات برای شما را داریم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لطفا هر چه سریع تر این کار را انجام دهید. حدود یک روز تا پایان ثبت نام لاتاری باقی مانده است و در ساعات پایانی سایت اصلی ترافیک بالایی دارد.

ارسلان
سلام میخواستم بپرسم اگه تا اعلام نتایج فرد ۲۱ سال و یک روز داشته باشه باز هم زیر مجموعه پدر و مادر حساب میشه یا خیر؟ سوال دوم اینکه اگر فرد ۲۱ سال و چند ماه سن داشته باشه باز هم میتونه زیر مجموعه پدر یا مادر قرار بگیره؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ملاک سن فرزندان، زمان ثبت نام لاتاری است. اگر در زمان ثبت نام، فرزندان زیر 21 سال باشند، می‌توانند زیرمجموعه پدر و مادر در لاتاری ثبت نام کنند.

مهدی
اگردر ثبت نام قبول شوی و نتوانی استفاده کنی برای ثبت نام دوره های بعدی محدودیت ایجاد می شود
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. هیچ محدودیتی در ثبت نام لاتاری سال های بعد وجود ندارد.

ali gheysar
سلام من امرور فرم رو خودم پر کردم و مبلغ از حسابم کسر شد و یک پیامک اومد واسم بعدش دیگه هیچ مرحله ای باز نشد برام چطوری مطمعن شم که ثبت نامم دقیق بوده
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. اگر از طریق حامی مهاجر در لاتاری ثبت نام کرده‌اید، می‌توانید از پنل کاربری خود در سایت حامی مهاجر، وضعیت ثبت نام خود را به صورت لحظه ای پیگیری فرمایید.