20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

آخرین شرایط ثبت نام لاتاری (بر اساس دستور العمل جدید)

شرایط ثبت نام لاتاری 2025 چیست؟

اولین سوال یک متقاضی ثبت نام لاتاری، این است که شرایط ثبت نام لاتاری چیست و مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری چه چیزهایی است؟ آیا برای مدارک ثبت نام لاتاری حتما باید پاسپورت داشته باشیم؟ آیا برای ثبت نام لاتاری نیاز به اصل مدرک تحصیلی یا ریز نمرات داریم؟ ثبت نام لاتاری بدون کارت پایان خدمت ممکن است؟ در قوانین لاتاری، ثبت نام بدون دیپلم هم امکان‌پذیر است؟ شرایط عکس لاتاری چیست و آیا برای ثبت نام خانواده هم به عکس لاتاری نیاز است؟

این‌ها سوالاتی هستند که برای اولین بار در ذهن یک متقاضی ثبت نام لاتاری به وجود می‌آید و ما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به همه سوالات درباره شرایط ثبت نام لاتاری امسال پاسخ دهیم. اگر هیچ اطلاعاتی درباره لاتاری امریکا ندارید، می‌توانید مقاله لاتاری گرین کارت آمریکا چیست را مطالعه کنید.

از همین الان می‌توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر به صورت آنلاین در لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام کنید یا با استفاده از دکمۀ زیر، برای ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه حامی مهاجر اقدام کنید. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02191344330 تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام حضوری لاتاری در تهران

 شرایط ثبت نام لاتاری امریکا

در همین ابتدا مقاله به شکل سر راست و خلاصه بگوییم که لاتاری امریکا یکی از ساده ترین برنامه های مهاجرتی دنیاست. برای دریافت اقامت دائم یک کشور پیشرفته هیچ راه سریع تر ، ارزان تر و راحت تری از لاتاری گرین کارت آمریکا وجود ندارد. چرا که شرایط ثبت نام لاتاری به قدری ساده است که تقریبا همه افراد می‌توانند در آن ثبت نام کنند و شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا امتحان کنند.

 شرایط ثبت نام لاتاری امریکا

تنها شرایط لاتاری این است که باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را داشته باشید و در صورتی هم که دیپلم ندارید، باید حداقل دو سال سابقه کار داشته باشید. اگر یکی از این شرط‌ها را داشته باشید، شرایط ثبت نام لاتاری 2025 را دارید و می‌توانید اقدام به ثبت‌نام کنید. باور نمی‌کنید که شرایط ثبت نام لاتاری به همین سادگی باشد؟ پس حتما در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شک‌ها و ابهامات شما را برطرف کنیم. 

شرط پاسپورت در ثبت نام لاتاری

در سال‌های گذشته داشتن پاسپورت معتبر یکی از شرایط ثبت نام در لاتاری بود. به همین دلیل کسانی که پاسپورت آن‌ها منقضی شده بود و یا به دلیل خدمت سربازی یا هر دلیل امکان دریافت پاسپورت را نداشتند. نمی‌توانستند در لاتاری ثبت نام کنند. اما امسال شرایط متفاوت است و طبق دستورالعمل جدید در مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری،  پاسپورت نیازی نیست.

شرط پاسپورت در ثبت نام لاتاری

طبق خبرهای رسمی منتشر شده، قاضی تیموتی جیمز کلی که یک قاضی فدرال در ایالت متحده آمریکاست، پس از برگزاری یک دعوی حقوقی، به دولت آمریکا حکم کرده است که دولت آمریکا اجازه ندارد که از متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا اطلاعات پاسپورت را دریافت کند و این خلاف روال قانونی معمول برای پرونده‌های دارای سال مالی است. با توجه به این حکم، ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت در سال 2025 انجام می‌شود.

شرط تحصیلات در ثبت نام لاتاری 2025

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا ، مدرک دیپلم دوازده ساله است. به دلیل اینکه دانش‌آموزان در آمریکا برای اخذ مدرک دیپلم باید 12 سال تحصیل کنند، حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول برای ثبت نام لاتاری آمریکا، مدرک دیپلم 12 ساله است، یعنی متقاضی باید برای اخذ مدرک دیپلم خود دوازده سال درس خوانده باشد. این مورد نه‌تنها در شرایط لاتاری آمریکا برای ایرانیان، بلکه برای تمام جهان است. 

توجه کنید که در فرم ثبت نام لاتاری فقط باید نوع مدرک خود را انتخاب کنید و اصلا نیازی به ارسال تصویر اسکن مدرک یا وارد کردن ریز نمرات، معدل و یا سایر جزییات مدرک تحصیلی نیست. فقط باید مشخص کنید که آخرین مدرک تحصیلی شما چیست. بنابراین در صورت داشتن دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و مدارک بالاتر می‌توانید در لاتاری امریکا ثبت نام کنید.

شرط تحصیلات در ثبت نام لاتاری

باید بدانید که در صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا باید تمام مدارک تحصیلی و هویتی خود را به سفارت آمریکا نشان دهید، بنابراین به هیچ وجه درون فرم ثبت نام لاتاری، اطلاعات نادرست و غیرواقعی وارد نکنید. 

در ضمن آگاهی داشته باشید که هنگام ثبت نام لاتاری باید آخرین مقطعی که از آن فارغ‌التحصیل شده‌اید، انتخاب کنید. به طور مثال حتی اگر یک هفته هم تا فارغ‌التحصیلی شما از مقطع کارشناسی باقی مانده باشد، هنگام ثبت نام لاتاری باید مدرک تحصیلی قبلی خود (یعنی دیپلم) را انتخاب کنید.

نقش تحصیلات عالی در لاتاری 2025

بسیاری از افراد در این تصور هستند که هرچه تحصیلات بالاتر باشد شانس برای برنده شدن در قرعه کشی لاتاری بالاتر است. این تصور غلطی است. همه ثبت نام کنندگان در قرعه کشی لاتاری از شانس یکسان برخوردارند و شانس یک دیپلمه با یک دکتر جراح یکسان است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شانس برنده شدن در لاتاری، مقاله راه های افزایش شانس لاتاری را بخوانید.

در صورتی که در شرایط لاتاری آمریکا، شرط مدرک تحصیلی را ندارید، می‌توانید با استفاده از شرط سابقه کار برای ثبت نام اقدام کنید. در بخش بعدی توضیح می‌دهیم که در صورت نداشتن دیپلم چه شرایطی برای ثبت نام لاتاری وجود دارد.

شرط سابقه کار برای ثبت نام لاتاری (شرط جایگزین مدرک تحصیلی)

داشتن سابقه کار در شرایط ثبت نام گرین کارت آمریکا، جایگزین شرط تحصیل است. در صورتی که تحصیلات شما زیر دیپلم است، هنوز هم شانس برای ثبت نام دارید. باید بتوانید ثابت کنید که دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته دارید. لازم به توضیح است که نیاز نیست شما حتما کار کرده باشید.

شرط سابقه کار برای ثبت نام لاتاری

مثلا کسی که شرکتی ثبت کرده و حتی آن شرکت هیچ فعالیتی نداشته است می‌تواند به عنوان مدیر عامل آن شرکت در این پروسه شرکت کند و این شغل از ایشان پذیرفته است. مثال دیگر از این نوع مشاغل میتواند برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی گرافیک، نوازندگی ساز های موسیقی، مدیریت، مربی ورزشی و مدیریت فروشگاه ( صاحبان جواز کسب ) و خیلی مشاغل دیگر باشد.

توجه کنید که شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، فقط برای متقاضیانی است که مدرک تحصیلی زیر دیپلم دارند و متقاضیانی که مدرک دیپلم 12 ساله یا مدرک بالاتر دارند، نیازی به داشتن سابقه کار در مدارک لازم برای لاتاری و گرفتن اقامت دائم آمریکا ندارند.

شرط محل تولد برای ثبت نام لاتاری آمریکا

محل تولد شما باید در کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد تا شرایط گرفتن لاتاری را داشته باشید. اتباع کشورهایی که در 5 سال گذشته بیش از 50000 مهاجرت به آمریکا داشتند مجاز به شرکت در لاتاری نیستند. بنابراین اشخاصی که در کشورهایی همچون هند متولد شده‌اند، اجازه ثبت نام در لاتاری آمریکا را ندارند. خوشبختانه ایران و افغانستان جز کشورهایی است که متولدین آن شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا را دارند. 

شرط محل تولد برای ثبت نام لاتاری آمریکا

توجه کنید که ملاک برای ثبت نام در لاتاری، محل تولد متقاضی است. بنابراین چنانچه شخصی در کشورهای مجاز همچون ایران متولد شده باشد، اما اقامت یا حتی پاسپورت کشور دیگر را داشته باشد ، مشکلی برای ثبت نام در لاتاری نخواهد داشت. برای اطلاع بیشتر از سهمیه ایرانیان در لاتاری گرین کارت آمریکا، مقاله اسامی برندگان لاتاری در ایران را مطالعه کنید.

شرط حداقل سن لازم برای ثبت نام لاتاری

در شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا شرط سنی وجود ندارد، اما شرط داشتن دیپلم در عمل اجازه ثبت نام به سنین پایین را نمی‌دهد. برای سنین بالا هم هیچ محدودیتی برای ثبت نام در لاتاری وجود ندارد.

شرط حداقل سن لازم برای ثبت نام لاتاری

فرزندانی که در سنین زیر 21 سال و مجرد هستند، می‌توانند زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری گرین کارت ثبت نام کنند و اگر این فرزندان دیپلم داشته باشند، می‌توانند هم زیر مجموعه پدر و مادر خود ثبت نام کنند و هم اینکه به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کنند. بنابراین از سه شانس در لاتاری گرین کارت آمریکا بهره مند خواهد بود.  

شرایط عکس برای ثبت نام لاتاری 2025

یکی از مهم‌ترین نکات برای ثبت نام صحیح لاتاری، بارگزاری عکس مناسب لاتاری است. در قوانین ثبت نام لاتاری اعلام شده است که نه تنها متقاضی اصلی نیاز به بارگزاری عکس دارد، بلکه برای ثبت نام زیرمجموعه های خود (همسر و فرزندان زیر 21 سال) نیز نیاز به عکس آن‌ها دارد. توجه کنید که بیشترین عاملی که موجب کنار گذاشتن شما از قرعه کشی لاتاری می‌شود، آپلود عکس لاتاری با شرایط نامناسب و اشتباه یا آپلود عکس قدیمی برای ثبت نام لاتاری است.

این نکته‌ای است که بیشتر متقاضیان ثبت نام لاتاری از آن بی اطلاع هستند و هر سال به همین دلیل ساده، شانس برنده شدن لاتاری را از دست می‌دهند. نکته مهم در مورد عکس پرسنلی برای ثبت نام در لاتاری این است که حتی با آپلود یک عکس سفید یا عکس یک شخصیت کارتونی، ثبت نام لاتاری شما در سایت اصلی آمریکا تکمیل خواهد شد و به شما کانفرمیشن نامبر (کد رهگیری) اختصاص خواهد یافت.

 اما تکمیل ثبت نام و دریافت کد کانفرمیشن به این معنا نیست که حتما در قرعه کشی لاتاری امریکا شرکت داده خواهید شد. چنانچه عکس شما شرایط عکس لاتاری را نداشته باشد، به صورت خودکار از قرعه کشی لاتاری کنار گذاشته خواهید شد و شانس برنده شدن لاتاری را با توجه به قوانین لاتاری آمریکا، از دست خواهید داد.

برای تهیه عکس لاتاری 2025 گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول 600 پیکسل تا 1200 پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید یا مایل به سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند.

نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد. توصیه می‌کنیم برای آشنایی دقیق با شرایط عکس مناسب لاتاری و دیدن نمونه عکس های صحیح لاتاری، مقاله شرایط عکس لاتاری را بخوانید.

در ضمن نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود. بنابراین از عکاسی هایی که فایل عکس لاتاری را به شما نمی‌دهند خدمات عکاسی لاتاری دریافت نکنید، چرا که شما نیازی به چاپ عکس ندارید و برای ثبت نام فقط به فایل عکس نیاز خواهید داشت.

بررسی عکس ثبت نام لاتاری 2025

در ضمن برای اطمینان از درست بودن عکس لاتاری خود، می‌توانید ثبت نام لاتاری را از طریق سایت حامی مهاجر انجام دهید.

بررسی عکس ثبت نام لاتاری

در صورت ثبت نام لاتاری با حامی مهاجر، شرایط عکس شما در دو مرحله بررسی خواهد شد :

  • در مرحله اول هنگام بارگزاری عکس، توسط خود سایت ( به صورت اتوماتیک ) بررسی می‌شود. در این مرحله فقط اندازه و نوع فایل عکس بررسی می‌شود. 
  • در مرحله بعدی که مرحله اصلی بررسی عکس است، کیفیت و شرایط عکس پرسنلی توسط کارشناسان حامی مهاجر بررسی خواهد شد که آیا شرایط ویژه عکس لاتاری را احراز می‌کند یا خیر. در صورتی که عکس لاتاری شما مشکلی داشته باشد، کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

در ضمن اگر عکس مناسب لاتاری ندارید و به دنبال یک عکاسی معتبر برای عکس لاتاری هستید، می‌توانید در ایام ثبت نام لاتاری پس از هماهنگی و دریافت وقت حضوری، برای عکاسی لاتاری به موسسه حامی مهاجر مراجعه کنید.

نمونه عکس صحیح لاتاری

مجموعه تصاویری که مشاهده می‌کنید، نمونه عکس های صحیح لاتاری هستند. اگر عکس شما مشابه با موارد زیر باشد. می‌توانید از آن برای ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا استفاده کنید.

نمونه عکس صحیح لاتاری

آیا داشتن جاب آفر یا اسپانسر از شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا است؟

خیر. پس از اتمام دوره ریاست جمهوری ترامپ تمام محدودیت های مهاجرتی برای برندگان لاتاری لغو شد. بنابراین کسانی که در لاتاری آمریکا ثبت نام می‌کنند، پس از برنده شدن نیازی به داشتن جاب آفر یا اسپانسر ندارند. اگر هیچ فامیل یا آشنایی در آمریکا ندارید، هیچ جای نگرانی نیست.

نه برای ثبت نام لاتاری و نه برای مراحل بعد از برنده شدن لاتاری نیازی به اسپانسر، حساب بانکی در آمریکا، جاب آفر و یا سایر موارد ندارید. بنابراین چنانچه شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا را دارید، می‌توانید با خیال آسوده ثبت نام کنید.

برای کسب اطلاعات کاربردی بیشتر این مقاله را هم بخوانید: تجربه کسانی که لاتاری برنده شدند

شرط پایان خدمت سربازی برای ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری به کارت پایان خدمت سربازی نیاز داریم؟ جواب این سوال در مرحله اول خیر است.

شرط پایان خدمت سربازی برای ثبت نام لاتاری

البته توجه کنید که در صورت برنده شدن، مانند ویزای توریستی آمریکا، برای خروج از کشور و انجام مراحل بعد از برنده شدن لاتاری، نیاز به دریافت پاسپورت و ارائه کارت پایان خدمت خواهید داشت.

آیا معافیت پزشکی سربازی برای ثبت نام لاتاری مشکل ایجاد می‌کند؟  

در مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری طبق قوانین لاتاری اعلام شده است که داشتن کارت معافیت پزشکی سربازی، نه در مرحله ثبت نام لاتاری و نه در مراحل بعد از برنده شدن، مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. بنابراین اگر کارت معافیت سربازی دارید، نباید نگران باشید و می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری امسال امتحان کنید.

شرط مدرک زبان برای ثبت نام لاتاری

یکی از نکات بسیار خوب درباره لاتاری این است که برای مهاجرت به آمریکا با لاتاری نیازی به داشتن مدرک زبان و یا حتی دانستن زبان انگلیسی ندارید. ثبت نام لاتاری با فرم آنلاین حامی مهاجر به زبان فارسی امکان‌پذیر است. نکته خوشحال‌کننده دیگر این است که برخلاف ویزای دانشجویی آمریکا بدون مدرک زبان، بعد از برنده شدن در لاتاری مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا به زبان فارسی خواهد بود.

شرط مدرک زبان برای ثبت نام لاتاری

فقط در صورتی که وارد آمریکا شدید، برای ارتباط با مردم مسلما به آموختن زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت. ولی نکته خوب این است که از لحظه ثبت نام لاتاری تا لحظه ورود به آمریکا حتی نیازی به دانستن زبان انگلیسی نخواهید داشت.

شرط عدم سوپیشینه برای ثبت نام لاتاری

در صورت داشتن سوپیشینه امکان ثبت نام لاتاری وجود دارد؟ پاسخ مثبت است. چرا که در هنگام ثبت نام هیچ گزینه ای برای ثبت سوابق سوپیشینه وجود ندارد. اما در صورت داشتن سو پیشینه، حتما پس از برنده شدن در لاتاری با کارشناسان مهاجرت مشورت کنید و پرونده خود را با مشاوره های مهاجرتی پیش ببرید تا مشکل ناخواسته‌ای برای شما به وجود نیامده و بتوانید ویزای لاتاری خود را دریافت کنید.

شرایط ثبت نام زیر مجموعه ها در لاتاری

برای ثبت نام زیر مجموعه های خود (همسر و فرزندان زیر 21 سال) در لاتاری گرین کارت، فقط به اطلاعات هویتی و عکس پرسنلی مناسب از آن‌ها نیاز دارید. شرایط عکس لاتاری را در بخش های قبلی توضیح دادیم و در این قسمت فقط باید بگوییم که ثبت نام زیر مجموعه ها در فرم لاتاری بسیار ساده است و به هیچ شرایط خاصی نیاز ندارد. حتی اگر همسر شما مدرک دیپلم نداشته باشد نیز می‌توانید او را به عنوان زیر مجموعه خود در لاتاری ثبت نام کنید.

شرایط ثبت نام زیر مجموعه ها در لاتاری

توجه کنید که ملاک وارد کردن اطلاعات زیرمجموعه ها در فرم ثبت نام لاتاری، اطلاعات شناسنامه شماست. چناچه متاهل باشید و به صورت مجرد در لاتاری ثبت نام کنید، قطعا بعد از برنده شدن در لاتاری به مشکل خواهید خورد. چنانچه تعداد فرزندان و اطلاعات آن‌ها را اشتباه وارد کنید، باز هم به مشکل خواهید خورد. بنابراین برای ثبت نام درست زیر مجموعه در لاتاری، به نکات زیر توجه کنید.

شرایط ازدواج و طلاق در لاتاری

برای ثبت وضعیت تاهل در فرم ثبت نام لاتاری، فقط اطلاعات شناسنامه شما در زمان ثبت نام لاتاری ملاک است. بنابراین اگر هنوز به صورت رسمی و قانونی ازدواج نکرده‌اید، وضعیت خود را مجرد انتخاب کنید. اگر ازدواج رسمی شما بعد از ثبت نام لاتاری اتفاق بیافتد و شما به صورت مجرد ثبت نام کرده باشید، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و بعد از برنده شدن امکان وارد کردن اطلاعات همسر در فرم ۲۶۰ لاتاری (فرم برندگان لاتاری) وجود خواهد داشت.

در ضمن آگاهی داشته باشید که چند همسری در قوانین کشور آمریکا تعریف نشده است. بنابراین اگر چند همسر دارید، فقط می‌توانید اطلاعات یکی از همسرهای خود را در فرم ثبت نام لاتاری وارد کنید و مجاز به ورود اطلاعات سایر همسرهای خود نخواهید بود.

در مورد طلاق هم شرایط به همین شکل است و ملاک اطلاعات شناسنامه شما در زمان ثبت نام لاتاری است. چنانچه به صورت رسمی طلاق نگرفته‌اید و فقط به صورت جداگانه از همسر خود زندگی می‌کنید، باید به صورت متاهل در لاتاری ثبت نام کنید و نباید اطلاعات غلط در فرم وارد کنید.

اگر طلاق رسمی شما بعد از ثبت نام لاتاری اتفاق بیافتد و شما به صورت متاهل ثبت نام کرده باشید، هیچ مشکلی در شرایط ثبت نام لاتاری شما پیش نخواهد آمد و بعد از برنده شدن امکان ویرایش اطلاعات همسر در فرم برندگان لاتاری (Ds-260) وجود خواهد داشت. در مورد ورود اطلاعات فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری نیز باید به نکات بخش بعدی توجه کنید.

شرایط سن فرزندان برای ثبت نام لاتاری

شما فقط باید اطلاعات فرزندان زیر 21 سال و مجرد خود را در فرم ثبت نام لاتاری وارد کنید و نیازی به ورود اطلاعات فرزندان بالای 21 سال شما نیست.

شرایط ازدواج و طلاق در لاتاری

ملاک محاسبه سن فرزندان شما، زمان ثبت نام لاتاری است. در صورتی که فرزند شما در هنگام ثبت نام لاتاری کمتر از 21 سال باشد، می‌توانید او را به عنوان زیرمجموعه خود ثبت نام کنید. در صورتی که بعد از برنده شدن سن فرزند شما بیشتر از 21 سال شود، باز هم می‌توانید او را همراه خود به آمریکا ببرید، چرا که در هنگام ثبت نام سن او کمتر از 21 سال بوده است.

در صورت نداشتن شرایط ثبت نام لاتاری چه کنیم ؟

قبل از آنکه در مورد این موضوع صحبت کنیم، باید یک ابهام را برطرف کنیم. شرایط لازم برای ثبت نام لاتاری آمریکا، فقط مختص به متقاضی اصلی شرکت در لاتاری آمریکاست و کسانی که زیر مجموعه او ثبت نام می‌کنند (همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی) نیازی به داشتن شرایط خاص ندارند. بنابراین اگر شما شرایط ثبت نام در لاتاری را ندارید، ولی همسر شما شرایط ثبت نام در لاتاری را دارد، همسر شما می‌تواند به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کند و  شما به عنوان زیر مجموعه او ثبت نام می‌شوید.

متقاضیانی که در کشور غیر واجد شرایط به دنیا آمده‌اند، تحت شرایط خاصی می‌توانند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کنند. این شرایط لاتاری آمریکا عبارتند از :

همسر شما متولد کشورهای واجد شرایط ثبت نام لاتاری باشد

اگر شما در یک کشور غیر واجد شرایط متولد شده اید، اما همسر شما در یک کشور واجد شرایط شرکت در لاتاری به دنیا آمده، شما می‌توانید از سهمیه کشور همسرتان برای ثبت نام استفاده نمائید. با این شرایط شما می‌توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید.

در صورت نداشتن شرایط ثبت نام لاتاری چه کنیم

مثال: بیایید فرض کنیم که شما در کشور پاکستان متولد شده اید، جایی که بومیان آن برای ورود به قرعه کشی لاتاری واجد شرایط نیستند. اجازه دهید فرض کنیم که همسر شما در اسپانیا متولد شده است، کشوری که بومیان آنها واجد شرایط ثبت نام لاتاری هستند. پس شما می توانید زمان ثبت نام، اسپانیا را به عنوان کشور تولد خود اعلام کنید، به این شرط که اطلاعات همسرتان نیز در فرم ثبت نام شما وارد شود.

والدین شما در زمان تولدتان، شهروند کشورهای واجد شرایط بوده باشند

امکان دارد شما در کشور دیگری به دنیا آمده باشید که جز کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری نباشد؛ اما پدر و مادر شما در هنگام تولدتان شهروند کشور دیگری بوده باشند که مجاز برای ثبت نام لاتاری است. در این صورت می‌توانید از این شرایط استفاده کنید و در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، لاتاری یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت دائم از کشور آمریکاست و به همین دلیل شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا، اصلا خاص و پیچیده نیست. در نتیجه تقریبا همه افراد شرایط ثبت نام لاتاری را دارا هستند. هدف از نوشتن این مقاله هم توضیح تمام شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری بود و سعی شد تا اطلاعات لازم برای ثبت نام لاتاری به‌طور کامل توضیح داده شود و به تمام سوالات و ابهامات در این زمینه پاسخ داده شود. 

موسسه حامی مهاجر یک شرکت مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت به آمریکا است و متخصص در اموری همچون ثبت‌نام لاتاری ، مشاوره بعد از برنده شدن لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا (بدون مدرک زبان و فقط با مدرک دیپلم) و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. از همین الان می‌توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر به صورت آنلاین در لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام کنید یا از طریق سامانه دریافت وقت حضوری ، وقت ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه حامی مهاجر را دریافت کنید. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02191344330 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا 

در صورتی که بعد از خواندن این مقاله باز هم سوال دیگری برای شما پیش آمد، می‌توانید در قسمت نظرات مقاله از ما بپرسید. در ادامه نیز سوالات پرتکرار پاسخ داده شده‌اند. 

آیا برای ثبت نام لاتاری پاسپورت لازم است؟ 

همانطور که در مقاله نیز گفته شد، در شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا سال 2024 و 2025، داشتن پاسپورت الزامی نبوده و هیچ نیازی به آن در ثبت نام وجود ندارد. 

شرایط ثبت نام لاتاری چیست؟

همانطور که در مقاله نیز گفته شد، شرایط ثبت نام در لاتاری بسیار راحت است. تنها با داشتن مدرک دیپلم 2 ساله یا داشتن 2 سال سابقه کار، می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید. تکمیل فرم لاتاری تنها به عکس استاندارد و اطلاعات هویتی صحیح نیاز دارد.. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 664 | کل دیدگاه های تایید شده: 287
حامد
سلام ، من آدرس ایمیلم را اشتباه وارد کردم در صورت قبولی به مشکل بر میخورم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. برای انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری به ایمیل خود نیاز خواهید داشت.

م
سلام من دانشجوی ارشد هستم و منتظر دفاعم برای ثبت نام وارد کردم مدرک ارشد تا زمان اعلام نتایج دفاعم انجام میشه.مشکلی پیش میاد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما باید وضعیت آخرین مدرک تحصیلی در زمان ثبت نام لاتاری را وارد می‌کردید. شما در زمان ثبت نام لاتاری مدرک ارشد نداشته اید و اطلاعات وارد شده توسط شما صحیح نبوده است.

مهدی
سلام این پروسه همه ساله اجرا میشود یاهرچند سال یکبار؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لاتاری گرین کارت آمریکا هر سال برگزار می‌شود.

علی
سلام وقت بخیر ، راهی هست که بتونم چک کنم فرم ثبت نامم باطل شده یا نه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. راهی وجود ندارد.

علیرضا جدیدی
سلام وقتتون بخیر. من میخواستم لاتاری ثبت نام کنم فقط الان 6روز گذشته از ثبت نام لاتاری آیا راه حلی داره که بتونم برای امسال ثبت نام کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. متاسفانه ثبت نام لاتاری امسال به پایان رسیده است و راهی وجود ندارد که در آن ثبت نام کنید. سال بعد می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.