آخرین شرایط ثبت نام لاتاری ( بر اساس دستور العمل جدید )

اعلام نتایج لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا اعلام نتایج لاتاری 2024

ثبت نام لاتاری 2024 به پایان رسید

اولین سوال یک متقاضی ثبت نام لاتاری، این است که شرایط ثبت نام لاتاری چیست و چه مدارکی برای ثبت نام لاتاری نیاز است؟ آیا در ثبت نام لاتاری حتما باید پاسپورت داشته باشیم؟ آیا برای ثبت نام لاتاری نیاز به اصل مدرک تحصیلی یا ریز نمرات داریم؟ ثبت نام لاتاری بدون کارت پایان خدمت ممکن است؟ ثبت نام لاتاری بدون دیپلم هم امکان‌پذیر است؟ شرایط عکس لاتاری چیست و آیا برای ثبت نام خانواده هم به عکس لاتاری نیاز است؟

این‌ها سوالاتی هستند که برای اولین بار در ذهن یک متقاضی ثبت نام لاتاری به وجود می‌آید و ما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به همه سوالات درباره شرایط ثبت نام لاتاری امسال پاسخ دهیم و همه ابهامات شما مخاطب عزیز را برطرف کنیم. در صورتی که بعد از خواندن این مقاله باز هم سوال دیگری برای شما پیش آمد، می‌توانید در قسمت نظرات مقاله از ما بپرسید. اگر هیچ اطلاعاتی درباره لاتاری امریکا ندارید، می‌توانید مقاله لاتاری گرین کارت آمریکا چیست را مطالعه کنید.

موسسه حامی مهاجر یک شرکت مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت به آمریکا است و متخصص در اموری همچون ثبت‌نام لاتاری ، مشاوره لاتاری و اجرای پرونده اخذ ویزای برندگان لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا (بدون مدرک زبان و فقط با مدرک دیپلم) و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. از همین الان می‌توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر به صورت آنلاین در لاتاری 2024 آمریکا ثبت نام کنید یا از طریق سامانه دریافت وقت حضوری ، وقت ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه حامی مهاجر را دریافت کنید. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل فرمایید.

شرایط و مدارک ثبت نام لاتاری

 شرایط ثبت نام لاتاری امریکا

در همین ابتدا مقاله به شکل سر راست و خلاصه بگوییم که لاتاری امریکا یکی از ساده ترین برنامه های مهاجرتی دنیاست. برای دریافت اقامت دائم یک کشور پیشرفته هیچ راه سریع تر ، ارزان تر و راحت تری از لاتاری گرین کارت آمریکا وجود ندارد. چرا که شرایط ثبت نام لاتاری به قدری ساده است که تقریبا همه افراد می‌توانند در آن ثبت نام کنند و شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا امتحان کنند.

تنها شرط برای ثبت نام لاتاری این است که باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را داشته باشید و در صورتی هم که دیپلم ندارید، باید حداقل دو سال سابقه کار داشته باشید. اگر یکی از این شرط ها را داشته باشید، می‌توانید، ثبت نام لاتاری 2024 امریکا را به همین راحتی انجام دهید. باور نمی‌کنید که شرایط ثبت نام لاتاری به همین سادگی باشد؟ پس حتما در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شک‌ها و ابهامات شما را برطرف کنیم.

شرایط ثبت نام لاتاری

شرط پاسپورت در ثبت نام لاتاری

در سال‌های گذشته داشتن پاسپورت معتبر یکی از شرایط ثبت نام لاتاری بود. به همین دلیل کسانی که پاسپورت آن‌ها منقضی شده بود و یا به دلیل خدمت سربازی یا هر دلیل امکان دریافت پاسپورت را نداشتند. نمی‌توانستند در لاتاری ثبت نام کنند. اما امسال شرایط متفاوت است و طبق دستورالعمل جدید ، ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت انجام خواهد شد.

ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت

طبق خبرهای رسمی منتشر شده، قاضی تیموتی جیمز کلی که یک قاضی فدرال در ایالت متحده آمریکاست، پس از برگزاری یک دعوی حقوقی، به دولت آمریکا حکم کرده است که دولت آمریکا اجازه ندارد که از متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا اطلاعات پاسپورت را دریافت کند و این خلاف روال قانونی معمول برای پرونده‌های دارای سال مالی است. با توجه به این حکم ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت انجام می‌شود.

شرط تحصیلات در ثبت نام لاتاری 2024

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا ، مدرک دیپلم دوازده ساله است. به دلیل اینکه دانش آموزان در آمریکا برای اخذ مدرک دیپلم باید 12 سال تحصیل کنند، حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول برای ثبت نام لاتاری آمریکا، مدرک دیپلم 12 ساله است، یعنی متقاضی باید برای اخذ مدرک دیپلم خود دوازده سال درس خوانده باشد.

توجه کنید که در فرم ثبت نام لاتاری فقط باید نوع مدرک خود را انتخاب کنید و اصلا نیازی به ارسال تصویر اسکن مدرک یا وارد کردن ریز نمرات، معدل و یا سایر جزییات مدرک تحصیلی نیست. فقط باید مشخص کنید که آخرین مدرک  تحصیلی شما چیست. بنابراین در صورت داشتن دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و مدارک بالاتر می‌توانید در لاتاری امریکا ثبت نام کنید.

باید بدانید که در صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا باید تمام مدارک تحصیلی و هویتی خود را به سفارت آمریکا نشان دهید، بنابراین به هیچ وجه درون فرم ثبت نام لاتاری، اطلاعات نادرست و غیرواقعی وارد نکنید. 

در ضمن آگاهی داشته باشید که هنگام ثبت نام لاتاری باید آخرین مقطعی که از آن فارغ التحصیل شده‌اید، انتخاب کنید. به طور مثال حتی اگر یک هفته هم تا فارغ التحصیلی شما از مقطع کارشناسی باقی مانده باشد، هنگام ثبت نام لاتاری باید مدرک تحصیلی قبلی خود (یعنی دیپلم) را انتخاب کنید.

شرط تحصیلات برای ثبت نام لاتاری

نقش تحصیلات عالی در لاتاری 2024

بسیاری از افراد در این تصور هستند که هرچه تحصیلات بالاتر باشد شانس برای برنده شدن در قرعه کشی لاتاری بالاتر است. این تصور غلطی است. همه ثبت نام کنندگان در قرعه کشی لاتاری از شانس یکسان برخوردارند و شانس یک دیپلمه با یک دکتر جراح یکسان است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شانس برنده شدن در لاتاری، مقاله راه های افزایش شانس لاتاری را بخوانید.

در صورتی که شرط مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری را ندارید، می‌توانید با استفاده از شرط سابقه کار برای ثبت نام اقدام کنید. در بخش بعدی توضیح می‌دهیم که در صورت نداشتن دیپلم چه شرایطی برای ثبت نام لاتاری وجود دارد.

شرط سابقه کار برای ثبت نام لاتاری (شرط جایگزین مدرک تحصیلی)

داشتن سابقه کار شرط جایگزین تحصیل برای ثبت نام لاتاری است. در صورتی که تحصیلات شما زیر دیپلم است، هنوز هم شانس برای ثبت نام دارید. باید بتوانید ثابت کنید که دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته دارید. لازم به توضیح است که نیاز نیست شما حتما کار کرده باشید.

مثلا کسی که شرکتی ثبت کرده و حتی آن شرکت هیچ فعالیتی نداشته است می‌تواند به عنوان مدیر عامل آن شرکت در این پروسه شرکت کند و این شغل از ایشان پذیرفته است. مثال دیگر از این نوع مشاغل میتواند برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی گرافیک، نوازندگی ساز های موسیقی، مدیریت، مربی ورزشی و مدیریت فروشگاه ( صاحبان جواز کسب ) و خیلی مشاغل دیگر باشد.

توجه کنید که شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، فقط برای متقاضیانی است که مدرک تحصیلی زیر دیپلم دارند و متقاضیانی که مدرک دیپلم 12 ساله یا مدرک بالاتر دارند، نیازی به داشتن سابقه کار برای ثبت نام لاتاری آمریکا ندارند.

شرط سابقه کار برای ثبت نام لاتاری

شرط محل تولد برای ثبت نام لاتاری آمریکا

محل تولد شما باید در کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد. اتباع کشورهایی که در 5 سال گذشته بیش از 50000 مهاجرت به آمریکا داشتند مجاز به شرکت در لاتاری نیستند. بنابراین اشخاصی که در کشورهایی همچون هند متولد شده‌اند، اجازه ثبت نام در لاتاری آمریکا را ندارند. خوشبختانه ایران و افغانستان جز کشورهایی است که متولدین آن می‌توانند در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند.

توجه کنید که ملاک برای ثبت نام در لاتاری، محل تولد متقاضی است. بنابراین چنانچه شخصی در کشورهای مجاز همچون ایران متولد شده باشد، اما اقامت یا حتی پاسپورت کشور دیگر را داشته باشد ، مشکلی برای ثبت نام در لاتاری نخواهد داشت. برای اطلاع بیشتر از سهمیه ایرانیان در لاتاری گرین کارت آمریکا، مقاله سهمیه کشورهای مختلف در لاتاری امریکا را مطالعه کنید.

شرط محل تولد برای ثبت نام لاتاری

شرط حداقل سن لازم برای ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری آمریکا شرط سنی ندارد، اما شرط داشتن دیپلم در عمل اجازه ثبت نام به سنین پایین را نمی‌دهد. برای سنین بالا هم هیچ محدودیتی برای ثبت نام در لاتاری وجود ندارد. فرزندانی که در سنین زیر 21 سال و مجرد هستند، می‌توانند زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری گرین کارت ثبت نام کنند و اگر این فرزندان دیپلم داشته باشند، می‌توانند هم زیر مجموعه پدر و مادر خود ثبت نام کنند و هم اینکه به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کنند. بنابراین از سه شانس در لاتاری گرین کارت آمریکا بهره مند خواهد بود.  

شرایط سنی ثبت نام در لاتاری

شرایط عکس برای ثبت نام لاتاری 2024

یکی از مهم‌ترین نکات برای ثبت نام صحیح لاتاری، بارگزاری عکس مناسب لاتاری است. در ثبت نام لاتاری نه تنها متقاضی اصلی نیاز به بارگزاری عکس دارد، بلکه برای ثبت نام زیرمجموعه های خود (همسر و فرزندان زیر 21 سال) نیز نیاز به عکس آن‌ها دارد. توجه کنید که بیشترین عاملی که موجب کنار گذاشتن شما از قرعه کشی لاتاری می‌شود، آپلود عکس لاتاری با شرایط نامناسب و اشتباه یا آپلود عکس قدیمی برای ثبت نام لاتاری است.

این نکته‌ای است که بیشتر متقاضیان ثبت نام لاتاری از آن بی اطلاع هستند و هر سال به همین دلیل ساده، شانس برنده شدن لاتاری را از دست می‌دهند. نکته مهم در مورد عکس پرسنلی برای ثبت نام در لاتاری این است که حتی با آپلود یک عکس سفید یا عکس یک شخصیت کارتونی، ثبت نام لاتاری شما در سایت اصلی آمریکا تکمیل خواهد شد و به شما کانفرمیشن نامبر (کد رهگیری) اختصاص خواهد یافت.

 اما تکمیل ثبت نام و دریافت کد کانفرمیشن به این معنا نیست که حتما در قرعه کشی لاتاری امریکا شرکت داده خواهید شد. چنانچه عکس شما شرایط عکس لاتاری را نداشته باشد، به صورت خودکار از قرعه کشی لاتاری کنار گذاشته خواهید شد و شانس برنده شدن لاتاری را از دسته خواهید داد.

برای تهیه عکس لاتاری 2024 گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول 600 پیکسل تا 1200 پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید یا مایل به سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند.

نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد. توصیه می‌کنیم برای آشنایی دقیق با شرایط عکس مناسب لاتاری و دیدن نمونه عکس های صحیح لاتاری، مقاله توضیح کامل شرایط عکس لاتاری را بخوانید.

در ضمن نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود. بنابراین از عکاسی هایی که فایل عکس لاتاری را به شما نمی‌دهند خدمات عکاسی لاتاری دریافت نکنید، چرا که شما نیازی به چاپ عکس ندارید و برای ثبت نام فقط به فایل عکس نیاز خواهید داشت.

بررسی عکس ثبت نام لاتاری 2024

در ضمن برای اطمینان از درست بودن عکس لاتاری خود، می‌توانید ثبت نام لاتاری را از طریق سایت حامی مهاجر انجام دهید. در صورت ثبت نام لاتاری با حامی مهاجر، شرایط عکس شما در دو مرحله بررسی خواهد شد :

در مرحله اول هنگام بارگزاری عکس، توسط خود سایت ( به صورت اتوماتیک ) بررسی می‌شود. در این مرحله فقط اندازه و نوع فایل عکس بررسی می‌شود.

 در مرحله بعدی که مرحله اصلی بررسی عکس است، کیفیت و شرایط عکس پرسنلی توسط کارشناسان حامی مهاجر بررسی خواهد شد که آیا شرایط ویژه عکس لاتاری را احراز می‌کند یا خیر. در صورتی که عکس لاتاری شما مشکلی داشته باشد، کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

گرفتن عکس لاتاری در موسسه حامی مهاجر

در ضمن اگر عکس مناسب لاتاری ندارید و به دنبال یک عکاسی معتبر برای عکس لاتاری هستید، می‌توانید در ایام ثبت نام لاتاری پس از هماهنگی و دریافت وقت حضوری، برای عکاسی لاتاری به موسسه حامی مهاجر مراجعه کنید.

نمونه عکس صحیح لاتاری

مجموعه تصاویری که مشاهده می‌کنید، نمونه عکس های صحیح لاتاری هستند. اگر عکس شما مشابه با موارد زیر باشد. می‌توانید از آن برای ثبت نام در لاتاری 2024 آمریکا استفاده کنید.

نمونه عکس های صحیح لاتاری

آیا داشتن جاب آفر یا اسپانسر از شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا است؟

خیر. پس از اتمام دوره ریاست جمهوری ترامپ تمام محدودیت های مهاجرتی برای برندگان لاتاری لغو شد. بنابراین کسانی که در لاتاری آمریکا ثبت نام می‌کنند، پس از برنده شدن نیازی به داشتن جاب آفر یا اسپانسر ندارند. اگر هیچ فامیل یا آشنایی در آمریکا ندارید، هیچ جای نگرانی نیست.

نه برای ثبت نام لاتاری و نه برای مراحل بعد از برنده شدن لاتاری  نیازی به اسپانسر، حساب بانکی در آمریکا، جاب آفر و یا سایر موارد ندارید. بنابراین چنانچه شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا را دارید، می‌توانید با خیال آسوده ثبت نام کنید.

برای کسب اطلاعات کاربردی بیشتر این مقاله را هم بخوانید:تجربیات برندگان لاتاری امریکا از دریافت ویزا

شرط مدرک زبان برای ثبت نام لاتاری

یکی از نکات بسیار خوب درباره لاتاری این است که برای مهاجرت به آمریکا با لاتاری نیازی به داشتن مدرک زبان و یا حتی دانستن زبان انگلیسی ندارید. ثبت نام لاتاری با فرم آنلاین حامی مهاجر به زبان فارسی امکان‌پذیر است. بعد از برنده شدن در لاتاری نیز مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا به زبان فارسی خواهد بود.

فقط در صورتی که وارد آمریکا شدید، برای ارتباط با مردم مسلما به آموختن زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت. ولی نکته خوب این است که از لحظه ثبت نام لاتاری تا لحظه ورود به آمریکا حتی نیازی به دانستن زبان انگلیسی نخواهید داشت.

شرط پایان خدمت سربازی برای ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری به کارت پایان خدمت سربازی نیاز داریم؟ جواب این سوال در مرحله اول خیر است. در ثبت نام لاتاری هیچ گزینه برای انتخاب وضعیت خدمت سربازی وجود ندارد، بنابراین برای ثبت نام به کارت پایان خدمت نیاز نخواهید داشت. اما توجه کنید که در صورت برنده شدن، برای خروج از کشور و انجام مراحل بعد از برنده شدن لاتاری، نیاز به دریافت پاسپورت و ارائه کارت پایان خدمت خواهید داشت.

آیا معافیت پزشکی سربازی برای ثبت نام لاتاری مشکل ایجاد می‌کند؟  

داشتن کارت معافیت پزشکی سربازی، نه در مرحله ثبت نام لاتاری و نه در مراحل بعد از برنده شدن، مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. بنابراین اگر کارت معافیت سربازی دارید، نباید نگران باشید و می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری امسال امتحان کنید.

شرط عدم سوپیشینه برای ثبت نام لاتاری

در صورت داشتن سوپیشینه امکان ثبت نام لاتاری وجود دارد؟ پاسخ مثبت است. چرا که در هنگام ثبت نام هیچ گزینه ای برای ثبت سوابق سوپیشینه وجود ندارد. اما در صورت داشتن سو پیشینه، حتما پس از برنده شدن در لاتاری با کارشناسان مهاجرت مشورت کنید و پرونده خود را با مشاوره های مهاجرتی پیش ببرید تا مشکل ناخواسته‌ای برای شما به وجود نیامده و بتوانید ویزای لاتاری خود را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز به ثبت نام لاتاری

شرایط ثبت نام زیر مجموعه ها در لاتاری

برای ثبت نام زیر مجموعه های خود (همسر و فرزندان زیر 21 سال) در لاتاری گرین کارت، فقط به اطلاعات هویتی و عکس پرسنلی مناسب از آن‌ها نیاز دارید. شرایط عکس لاتاری را در بخش های قبلی توضیح دادیم و در این قسمت فقط باید بگوییم که ثبت نام زیر مجموعه ها در فرم لاتاری بسیار ساده است و به هیچ شرایط خاصی نیاز ندارد. حتی اگر همسر شما مدرک دیپلم نداشته باشد نیز می‌توانید او را به عنوان زیر مجموعه خود در لاتاری ثبت نام کنید.

توجه کنید که ملاک وارد کردن اطلاعات زیرمجموعه ها در فرم ثبت نام لاتاری، اطلاعات شناسنامه شماست. چناچه متاهل باشید و به صورت مجرد در لاتاری ثبت نام کنید، قطعا بعد از برنده شدن در لاتاری به مشکل خواهید خورد. چنانچه تعداد فرزندان و اطلاعات آن‌ها را اشتباه وارد کنید، باز هم به مشکل خواهید خورد. بنابراین برای ثبت نام درست زیر مجموعه در لاتاری، به نکات زیر توجه کنید.

شرایط ازدواج و طلاق در لاتاری

برای ثبت وضعیت تاهل در فرم ثبت نام لاتاری، فقط اطلاعات شناسنامه شما در زمان ثبت نام لاتاری ملاک است. بنابراین اگر هنوز به صورت رسمی و قانونی ازدواج نکرده‌اید، وضعیت خود را مجرد انتخاب کنید. اگر ازدواج رسمی شما بعد از ثبت نام لاتاری اتفاق بیافتد و شما به صورت مجرد ثبت نام کرده باشید، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و بعد از برنده شدن امکان وارد کردن اطلاعات همسر در فرم برندگان لاتاری (Ds-260) وجود خواهد داشت.

در ضمن آگاهی داشته باشید که چند همسری در قوانین کشور آمریکا تعریف نشده است. بنابراین اگر چند همسر دارید، فقط می‌توانید اطلاعات یکی از همسرهای خود را در فرم ثبت نام لاتاری وارد کنید و مجاز به ورود اطلاعات سایر همسرهای خود نخواهید بود.

در مورد طلاق هم شرایط به همین شکل است و ملاک اطلاعات شناسنامه شما در زمان ثبت نام لاتاری است. چنانچه به صورت رسمی طلاق نگرفته‌اید و فقط به صورت جداگانه از همسر خود زندگی می‌کنید، باید به صورت متاهل در لاتاری ثبت نام کنید و نباید اطلاعات غلط در فرم وارد کنید.

اگر طلاق رسمی شما بعد از ثبت نام لاتاری اتفاق بیافتد و شما به صورت متاهل ثبت نام کرده باشید، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و بعد از برنده شدن امکان ویرایش اطلاعات همسر در فرم برندگان لاتاری (Ds-260) وجود خواهد داشت. در مورد ورود اطلاعات فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری نیز باید به نکات بخش بعدی توجه کنید.

شرایط ثبت نام همسر و فرزند در فرم ثبت نام لاتاری

شرایط سن فرزندان برای ثبت نام لاتاری

شما فقط باید اطلاعات فرزندان زیر 21 سال و مجرد خود را در فرم ثبت نام لاتاری وارد کنید و نیازی به ورود اطلاعات فرزندان بالای 21 سال شما نیست. ملاک محاسبه سن فرزندان شما، زمان ثبت نام لاتاری است. در صورتی که فرزند شما در هنگام ثبت نام لاتاری کمتر از 21 سال باشد، می‌توانید او را به عنوان زیرمجموعه خود ثبت نام کنید. در صورتی که بعد از برنده شدن سن فرزند شما بیشتر از 21 سال شود، باز هم می‌توانید او را همراه خود به آمریکا ببرید، چرا که در هنگام ثبت نام سن او کمتر از 21 سال بوده است.

در صورت نداشتن شرایط ثبت نام لاتاری چه کنیم ؟

قبل از آنکه در مورد این موضوع صحبت کنیم، باید یک ابهام را برطرف کنیم. شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری آمریکا فقط مختص به متقاضی اصلی شرکت در لاتاری آمریکاست و کسانی که زیر مجموعه او ثبت نام می‌کنند (همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی) نیازی به داشتن شرایط خاص ندارند. بنابراین اگر شما شرایط ثبت نام در لاتاری را ندارید، ولی همسر شما شرایط ثبت نام در لاتاری را دارد، همسر شما می‌تواند به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کند و  شما به عنوان زیر مجموعه او ثبت نام می‌شوید.

متقاضیانی که در کشور غیر واجد شرایط به دنیا آمده اند، تحت شرایط خاصی می‌توانند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کنند. این شرایط عبارتند از :

همسر شما متولد کشورهای واجد شرایط ثبت نام لاتاری باشد

اگر شما در یک کشور غیر واجد شرایط متولد شده اید، اما همسر شما در یک کشور واجد شرایط به دنیا آمده، شما می توانید از سهمیه کشور همسرتان برای ثبت نام استفاده نمائید. با این شرایط شما می‌توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید.

مثال: بیایید فرض کنیم که شما در کشور پاکستان متولد شده اید، جایی که بومیان آن برای ورود به قرعه کشی لاتاری واجد شرایط نیستند. اجازه دهید فرض کنیم که همسر شما در اسپانیا متولد شده است، کشوری که بومیان آنها واجد شرایط ثبت نام لاتاری هستند. پس شما می توانید زمان ثبت نام، اسپانیا را به عنوان کشور تولد خود اعلام کنید، به این شرط که اطلاعات همسرتان نیز در فرم ثبت نام شما وارد شود.

والدین شما در زمان تولدتان، شهروند کشورهای واجد شرایط بوده باشند

امکان دارد شما در کشور دیگری به دنیا آمده باشید که جز کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری نباشد؛ اما پدر و مادر شما در هنگام تولدتان شهروند کشور دیگری بوده باشند که مجاز برای ثبت نام لاتاری است. در این صورت می‌توانید از این شرایط استفاده کنید و در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، لاتاری یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت دائم از کشور آمریکاست و به همین دلیل ثبت نام در لاتاری اصلا نیاز به شرایط خاص و پیچیده ندارد. در نتیجه تقریبا همه افراد شرایط ثبت نام لاتاری را دارا هستند. هدف از نوشتن این مقاله هم توضیح تمام شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری بود و سعی شد تا به تمام سوالات و ابهامات در این زمینه پاسخ داده شود. در صورتی که بعد از خواندن این مقاله باز هم سوال دیگری برای شما پیش آمد، می‌توانید در قسمت نظرات مقاله از ما بپرسید.

موسسه حامی مهاجر یک شرکت مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت به آمریکا است و متخصص در اموری همچون ثبت‌نام لاتاری ، مشاوره لاتاری و اجرای پرونده اخذ ویزای برندگان لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا (بدون مدرک زبان و فقط با مدرک دیپلم) و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. از همین الان می‌توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر به صورت آنلاین در لاتاری 2024 آمریکا ثبت نام کنید یا از طریق سامانه دریافت وقت حضوری ، وقت ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه حامی مهاجر را دریافت کنید. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل فرمایید

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 504
حامد
سلام ، من آدرس ایمیلم را اشتباه وارد کردم در صورت قبولی به مشکل بر میخورم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. برای انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری به ایمیل خود نیاز خواهید داشت.

م
سلام من دانشجوی ارشد هستم و منتظر دفاعم برای ثبت نام وارد کردم مدرک ارشد تا زمان اعلام نتایج دفاعم انجام میشه.مشکلی پیش میاد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما باید وضعیت آخرین مدرک تحصیلی در زمان ثبت نام لاتاری را وارد می‌کردید. شما در زمان ثبت نام لاتاری مدرک ارشد نداشته اید و اطلاعات وارد شده توسط شما صحیح نبوده است.

مهدی
سلام این پروسه همه ساله اجرا میشود یاهرچند سال یکبار؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لاتاری گرین کارت آمریکا هر سال برگزار می‌شود.

علی
سلام وقت بخیر ، راهی هست که بتونم چک کنم فرم ثبت نامم باطل شده یا نه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. راهی وجود ندارد.

علیرضا جدیدی
سلام وقتتون بخیر. من میخواستم لاتاری ثبت نام کنم فقط الان 6روز گذشته از ثبت نام لاتاری آیا راه حلی داره که بتونم برای امسال ثبت نام کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. متاسفانه ثبت نام لاتاری امسال به پایان رسیده است و راهی وجود ندارد که در آن ثبت نام کنید. سال بعد می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.

ستاره شیرازی
سلام وقت بخیر ! به اشتباه ۲ بار ثبت نام انجام دادم و مطلع شدم که هردوفرم باطل میشه سوالم اینه که ممکنه اثر منفی روی سال های اینده هم بزاره؟ اینکه ۲ بار ثبت نام کردم تقلب لحاظ شه!؟ داخل یه سایت نوشته بود اینو
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. خیر. اگر دوبار ثبت نام کنید، فقط فرم های امسالتان باطل می‌شود و هیچ تاثیری بر سال های بعد ندارد. لطفا اطلاعات مهاجرتی را از سایت های معتبر دریافت کنید. 

رادمان حسینی
سلام ببخشید می خواستم بپرسم وارد کردن پسوند اسم یا فامیلی هم ضروری هست یا نه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. کاملا ضروری است. شما در حال تکمیل یک فرم مهاجرتی هستید، باید مشخصات هویتی خود را به صورت کامل تکمیل کنید.

حمید سرابی
سلام فرزند تازه متولد شده نیاز به عکس داره
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. حتی نوزاد یک روزه هم نیاز به عکس دارد. البته برای گرفتن عکس نوزاد را اذیت نکنید، همین که او را  روی یک ملحفه سفید بخوابانید و صورتش پوشیده نباشد، کفایت میکند. 

میلاد رازانی
سلام خسته نباشید ، بعد از برنده شدن، به سفارت آمریکا در کدام کشور باید بریم واسه مصاحبه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. می‌توانید به کشورهای ارمنستان، امارات و ترکیه مراجعه کنید.

پارسه
سلام ایا برا ثبت نام هرکس باید ایمیل خودش استفاده کند یا ایمیل کسی دیگر باشد مشکل به وجود می اید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. باید دسترسی به ایمیلتان داشته باشید. چرا که برای انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری به آن ایمیل نیاز خواهید داشت.

سعید
سلام من پارسال برای لاتاری عکس گرفتم یعنی نمیشه اونو استفاده کنم دیگه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. خیر. عکس شما حداکثر باید مربوط به شش ماه گذشته باشد.

بهی
با درود با توجه به اینکه حتما باید مشخصات فرزندان زیر 21 سال را در فرم مشخصات والدین نام نویسی ذکر کرد ، آیا فرزندان زیر 21 سال می توانند به صورت جداگانه نیز ثبت نام کنند؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. حتما باید ذکر کنید. فرزندان زیر 21 سال در صورت داشتن مدرک دیپلم می‌توانند به صورت مستقل نیز در لاتاری ثبت نام کنند.

ندا
سلام درصورت اقامت در خارج از ایران برای آدرس باید آدرس محل اقامت فعلی رو ثبت کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. آدرس محلی را که در آن سکونت دارید، وارد کنید. 

Mss
سلام روزتون بخیر من بیست سالمه و مجردم برای ثبت نام لاتاری باید زیر مجموعه پدرم بشم یا خودم جدا میتونم ثبت نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در صورت داشتن دیپلم می‌توانید به صورت مستقل نیز در لاتاری ثبت نام کنید.

سارا
سلام و وقت بخیر ببخشید من میخواستم بدونم آیا ثبت نام در لاتاری با اقدام برای تحصیل در آمریکا تداخل ایجاد می کند؟ یعنی اگر برای لاتاری ثبت نام کنیم تأثیری در روند پرونده تحصیلی خواهد داشت در سفارت؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام.ثبت نام در لاتاری برای هیچ یک از پرونده های مهاجرتی و غیرمهاجرتی شما مشکلی ایجاد نمی‌کند. با خیال راحت ثبت نام کنید.

محمد
سلام با توجه به اینکه نتایج اردیبهشت ماه اعلام میشن من خدمتم تیر ماه تموم میشه و همون تیر ماه میتونم پاسپورت بگیرم.آیا در صورت برنده شدن مشکلی برام پیش نمیاد؟؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در صورت برنده  شدن به اندازه کافی زمان دارید که پاسپورت بگیرید و مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را انجام دهید.

maryamgilani
سلام وقتتون بخیر من از طریق گوگل با سایت شما ااشنا شدم و لاتاری ثبت نام کردم /لاتاری امسال رو ولی وقتی وارد پنل کاربریم میشم کد کانفرمیشنمو زده در حال حاضر وارد نشده ؛من طبق فرمی که تو سایتتون گذاشته بودید تمام مراحل رو انجام دادم هزینشم پرداخت کردم یک قسمت رو زده پرداخت شده یه قسمتو زده پرداخت نشده ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏🏻
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. نگران هیچ مساله ای نباشید، کاملا پاسخگوی شما هستیم. هر مشکل و سوالی که دارید می‌توانید با حامی مهاجر به شماره 02149078 تماس بگیرید. همکارانم پاسخگوی شما هستند. 

مو
سلام من ۱۵ آبان ینی تا قبل از اتمام زمان ثبت نام ۲۱ سالم میشه الان میتونم زیرمجموعه مادر و پدرم باشم یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ملاک زمان ثبت نام لاتاری است. پس هر چه سریع تر به عنوان زیر مجموعه خود در لاتاری ثبت نام کنید.

reza
سلام خسته نباشید,من تو ثبت نام لاتاری اون قسمتایی ک اختیاری بود رو خالی گذاشتم مثل شماره موبایل چون شاید شماره جدیدی بگیرم و قسمت in care of. و اینک تو قسمت اول مطابق پاسپورتم کلمه ها رو به حروف بزرگ نوشتم, مشکلی پیش میاد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. مشکلی پیش نمی‌آید. 

ناشناس
سلام، وقت شما بخیر من دو فرزند دارم که هر دو بالای ۲۱ سال سن دارند. هنگام پر کردن فرم باید تعداد فرزندان را ۲ بنویسم یا صفر چونکه بالای ۲۱ سال سن دارند.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. فقط باید تعداد فرزندان زیر 21 سال خود را وارد کنید. یعنی تعداد فرزندان خود را باید صفر وارد کنید.

مصطفی نوروزی
سلام من همرای خانمم و یک دخترم و مادرم هستم آیا مادرم هم زیر مجموعه من میشه ثبت نام کرد یا خیر
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. فقط همسر و فرزندان زیر 21 سال شما می‌توانند زیر مجموعه شما در لاتاری ثبت نام کنند.

مرتضی غلامی
سلام وقت بخیر دوتا سوال دارم. اول اینکه حذف دنباله فامیل بعد از ثبت نام مشکلی ایجاد میکنه؟ سوال دوم، آیا اگر برنده لاتاری شدیم و بنا به دلایلی امکان نداشت بریم امکان ثبت نام مجدد وجود داره یا وارد بلک لیست میشیم ؟ متشکرم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. فرم ثبت نام لاتاری یک فرم مهاجرتی است، اطلاعات هویتی خود را باید دقیقا مانند شناسنامه وارد کنید و هیچ کدام از اطلاعات نباید دستکاری شود. اگر در لاتاری برنده شوید، اختیار دارید که از شانس خود استفاده نکنید و هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.

سحر شریفی
سلام من ۲۰ سالمه برای ثبت نام لاتاری رفتم گفتن تنها نمیتونی ثبت نام کنی باید زیر مجموعه پدر یا مادر باشی ، مگه شرط ثبت نام فقط دیپلم نیست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لاتاری شرایط سنی ندارد. اگر دیپلم دارید، هم می‌توانید به صورت مستقل ثبت نام کنید و هم می‌توانید زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری ثبت نام کنید. در واقع شما می‌توانید با این کارها از سه شانس برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا بهره مند شوید.

افسانه م
سلام وقت بخیر میخواستم بدونم میشه اطلاعات پارتنر خود را به عنوان زیر مجموعه وارد کرد یا خیر ؟ تشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. فقط می‌توانید نام همسر رسمی خود را در فرم ثبت نام لاتاری وارد کنید.

رسول
سلام و خسته نباشید، اگر شماره تلفن بصورت 0989121111111 ثبت شود مشکلی پیش خواهد امد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شماره تلفنی که در فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر از شما درخواست می‌شود، برای ارسال اطلاعات پنل کاربری و اعلام نتیجه شما از طریق پیامک است. اگر آن را اشتباه وارد کنید، حامی مهاجر امکان ارتباط با شما جهت پیگیری های بعدی را نخواهد داشت. 

Barekzay
زن وشوهر میتواند از یک ایمیل استفاده کند
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بهتر است که این کار را انجام ندهید. اگر هر دو کیس برنده شوند، کار شما پیچیده خواهد شد. البته احتمال برنده شدن هر دو کیس خیلی کم است، ولی غیرممکن نیست.

باران
سلام. من می خواستم خودم ثبت نام کنم بنابراین یه ادرس سر راست انتخاب کردم تا بتونم ترجمه اش کنم که در حال حاضر زندگی نمی کنم یعنی خونه مادربزرگم هست. بعدا که فرم ۲۶۰ رو مطالعه کردم باید ادرس های ۱۶ سالگی تا سن ۲۶ ام رو کامل و جامع ثبت کنم. این برای من مشکل ساز میشه؟ و سوال دوم ما حداقل ۴ بار در عرض ۴ سال خونه عوض کردیم یعنی باید ادرس کامل همه اینا با شماره پلاک و تلفن رو بنوسیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در فرم ثبت نام لاتاری، فقط نیاز به وارد کردن آدرسی دارید که الان در آنجا سکونت دارید. قضیه فرم برندگان لاتاری جداست و مربوط به بعد از برنده شدن در لاتاری است. 

عرفان یزدانی
شرط تاهل باید حتما در شناسنامه ذکر شده باشد ؟
کارشناس حامی مهاجر

در زمان ثبت نام لاتاری، ازدواج شما باید به صورت رسمی انجام شده باشد و اطلاعات همسر در شناسنامه شما وجود داشته باشد.

رزاقی
سلام و عرض ادب ضمن تشکر از توضحیات خوب پیجتون؛ برای ثبت نام در لاتاری 2024 آیا برای همسر هم می توان دوباره یک ثبت جدید داشت یا فقط یکی از همسران باید ثبت نام کند؟ چون در سال های قبل قانون این شکلی بود که فرد متاهل دو بار شانس ثبت نام دارد. آیا امسال هم به همین شکل است؟ باتشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام. افراد متاهل امسال هم می‌توانند به صورت دوشانسه در لاتاری ثبت نام کنند.

AMIR
با سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم من شش ساله که خودم ثبت نام میکنم و مراحل ثبت نام رو هم درست انجام میدم و کد آخر رو هم میگیرم ولی قبول نمیشم البته هر شش سال فقط با یه عکس شرکت کردم که شش سال قبل اون عکس رو گرفتم و همیشه هم در مرحله بارگذاری عکس مشکلی ندارم و تایید میشه ، حالا امکان داره که سیستماتیک اگر از عکس دوره قبل استفاده کنیم کد نامبر رو بهمون بده ولی در قرعه کشی کنار گذاشته بشیم و اصلا در زمان قرعه کشی سیستماتیک چون عکس دوره قبل استفاده شده ذخیره شده در سیستم و علت قبول نشدم این مورد باشه که عکس جدید استفاده نکردم همون عکس دوره های قبل رو استفاده کردم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما خودتان پاسختان را دادید. طبق دستورالعمل لاتاری نباید از عکس قدیمی برای ثبت نام لاتاری استفاده کنید. شما شش سال با یک عکس در لاتاری ثبت نام کرده‌اید و هر سال شانس خود را با ثبت نام اشتباه از دست داده‌اید. بارها در مقالات حامی مهاجر گفته‌ایم که تمام شدن ثبت نام و دریافت کانفرمیشن نامبر به معنای انجام ثبت نام صحیح نیست.

زهرا
سلام من دانشجوی ترم ۳ دندانپزشکی هستم باید مدرک تحصیلی رو کدوم گزینه وارد کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. آخرین مدرک تحصیلی شما دیپلم است. پس آن را انتخاب کنید.

مجتبی تیموری
سلام خسته نباشید.من ثبت نام کردم.اگه برنده شدم باز پاسپورت لازمه؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، نیاز به پاسپورت و اجازه خروج از کشور خواهید داشت.

امیر حسین احمدی
سلام وقت بخیر در حال حاضر ۳۷ سالمه ، آخرین مدرک تحصیلی من پیش دانشگاهی انسانی هست با این مدرک در صورت برنده شدن در لاتاری ، مجاز به حضور در سفارت برای مصاحبه و نهایتا مهاجرت به آمریکا هستم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. با همین مدرک هم می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید و بعد از برنده شدن به آمریکا مهاجرت کنید.

نسیم
سلام،عذر میخوام از عکس سال قبل که برای ثبت نام لاتاری استفاده کردیم،میتونیم امسال هم استفاده کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. به هیچ وجه از عکس سال قبل برای ثبت نام لاتاری امسال استفاده نکنید.

محمد اخوان
سلام خسته نباشید در شناسنامه من اسم 3 فرزند نوشته شده ولی فرزند اولم فوت شده اما شناسنامه اش را باطل نکرده ام و الان ظاهرا من 3 فرزند دارم البته متولد 1380 بوده و همان سال فوت شده الان تعداد فرزندانم را چند تا بنویسم ممنون از راهنمایی شما
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. اگر سن فرزند فوت شده شما بیشتر از 21 سال باشد، نیازی به ورود اطلاعات ایشان در فرم ثبت نام لاتاری نیست.

پوریا
سلام وقت بخیر.و برای ثبت نام لاتاری متاسفانه همسرم همکاری نمیکنه و میگه نمیام. برای همین حتی اجازه نمیده عکس بگیرم ازش و عکاسی هم نمیاد برای انداختن عکس لاتاری. در صورت برنده شدن، قصد دارم به همراه دوتا بچه ها برم. در حال حاضر مشکل نحوه ی ثبت نام دارم. با توجه به اینکه عکس ازش ندارم، چجوری ثبت نام کنم؟ و اینکه درصورت پذیرفته شدن در لاتاری طلاق قطعیه. با توجه به این میتونم به عنوان مجرد ثبت نام کنم؟ و سوال بعدی اینکه مجرد ها هم میتونن اطلاعات فرزندشون رو ثبت کنن یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. شما متاهل هستید و نمی‌توانید مجرد در لاتاری ثبت نام کنید. برای ثبت نام متاهل نیز نیاز به عکس همسرتان دارید. امکان دیگری نیست.

امیر gui
سلام، دانشجوی کارشناسی هستم و احتمالا در زمان اعلام نتایج لاتاری دانشجوی ارشد باشم و ماکزیمم معافیت تحصیلی من دوسال خواهد بود، اگر برنده شوم تکلیف نظام وظیفه من چی میشه؟ مثل مهاجرت تحصیلی با گذاشتن ۳۰تومن وثیقه میتونم خارج شم یا فرق میکنه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. با معافیت تحصیلی امکان خروج از کشور برای انجام مراحل بعد از لاتاری را خواهید داشت.

پریسا
سلام وقت بخیر،من و همسرم میخواستیم برای لاتاری ثبت نام کنیم میخواستم ببینم من میتونم جدا خودمو ثبت نام کنم و همسرم زیر مجموعه ی من بشه و همسرمم برای من همین کارو بکنه که هرکدام دو شانس داشته باشیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌توانید. برای انجام دادن صحیح و راحت این کار، می‌توانید از گزینه ثبت نام دوشانسه در فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر استفاده کنید.

وحيد
سلام و عرض ادب.لطف ميكنيد راجع به پروسه لاتاري از ثبت نام تا قرعه كشي و نحوه اطلاع أفراد برگزيده توضيح بديد؟؟ ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در سایت حامی مهاجر درباره همه مواردی که فرمودید، مقالات کاملی وجود دارد. توصیه می‌کنیم که مقالات : نحوه بررسی نتایج لاتاری ، مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و نحوه زندگی برندگان لاتاری در آمریکا را بخوانید.

صادقی
سلام خسته نباشید من کلاس دوازدهمم رو تموم کردم و مدرک دیپلمم رو هنوز از مدرسم نگرفتم میخواستم بدونم که موقع مصاحبه لازمه یا موقع ثبت نام؟!
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در زمان ثبت نام لاتاری ملاک فارغ التحصیلی شما از مقطع تحصیلی است. برای ثبت نام لاتاری نیاز به دریافت اصل مدرک تحصیلی ندارید.

Omid almsi
سلام من ب اشتباه دوبار ثبت نام کردم اکانش هست که کلا از قرعه کشی حذف شم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام . اگر در سایت اصلی دو بار ثبت نام کرده‌اید. هر دو فرم ثبت نام شما باطل شده است.

عباس جلالی
سلام ،روز شما بخیر .امسال برای ثبت نام لاتاری به پاسپورت نیاز داریم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. بدون پاسپورت می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.

محبوبه
سلام و عرض تشکر بابت مطالب بسیار مفیدتون، من چندین ساله که در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده ام و حتی دفاعیه پایان نامه ام هم انجام دادم اما متاسفانه بعدش برای گرفتن مدرک اقدام نکردم، میخواستم بپرسم در ثبت نام لاتاری باید با مدرک کارشناسی ارشد شرکت کنم یا کارشناسی؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما در ثبت نام لاتاری مدرک کارشناسی ارشد را انتخاب کنید. ملاک مدرک تحصیلی در زمان ثبت نام لاتاری، فارغ التحصیلی شماست.

محمد حسینی
سلام اهل کشور افغانستان فعلاً در ایران پناهنده هستم من کارت بانکی ندارم که پرداخت کنم هیچ کسی را ندارم به من کمک کنه میشه کمکم کنید من فقط پول نقد دارم میشه حضوری ثبت نام کنم پرداخت کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. شما می‌توانید به صورت حضوری به دفتر موسسه حامی مهاجر مراجعه کنید و هزینه را با پول نقد پرداخت فرمایید.

زهرا رستمی
سلام در صورت برنده شدن در لاتاری، چه مدت وقت داریم تا خود را به این کشور معرفی کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شش ماه بعد از اعلام نتایج لاتاری، روند اجرایی مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت امریکا شروع می‌شود و با برندگان لاتاری با توجه به کیس نامبرشان به سفارت دعوت می‌شوند.

الهه محمدی
سلام وقت بخیر من دانشجو دندان پزشکی هستم در کشور روسیه اما هنوز کلاسام شروع نشده تا چند روز دیگه برم که شروع بشه ،موقع ثبت نام لاتاری در قسمت مدرک باید دیپلم رو انتخاب کنم یا دانشجو ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. آخرین مدرک تحصیلی در زمان ثبت نام لاتاری را انتخاب کنید.

سحرمحمدی
سلام وقت بخیر. من استخدام ارتش هستم بعنوان پرستار. آیا امکان ثبت نام دارم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مشکلی بابت ثبت نام در لاتاری ندارید، اما برای خروج کشور باید از ضوابط محل کار خود را بدانید.

پارسا اسعدی
سلام ممنون از سایت خوبتون اگر خانواده دارای فرزند دختر مجرد ۲۴ سال سن باشد باید چه کار بکند و زمان ثبت نام آیا در زیر مجموعه پدر میتوان قرار گیرد ؟؟اگر در لاتاری برنده شویم تکلیف فرزند ۲۴ سال سن چه میشود. ممنونم ازتون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. خیر. فقط فرزندان زیر 21 سال مجرد (دختر و پسر تفاوتی ندارد) می‌توانند به صورت زیرمجموعه پدر و مادر ثبت نام کنند. در صورت برنده شدن، دختر شما نمی‌تواند از طریق لاتاری با شما مهاجرت کند. بعد از اینکه به امریکا رسیدید، باید از طریق ویزای خانوادگی برای او اقدام کنید.

وحید
سلام وقت بخیر امکانش هست که یکبار خودم ثبت نام کنم و همسرم زیر مجموعه من باشه و یکبار همسرم ثبتنام کنه و من زیر مجموعه اون باشم تا دوتا شانس داشته باشیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌توانید. ازطریق فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر، این کار فقط با زدن یک تیک انجام می‌شود. فقط کافی است که وارد فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر شوید و در همان ابتدا گزینه ثبت نام دو شانسه را فعال کنید.

امیررضا جوادی
سلام بدون کارت پاین خدمت هم میتوان ثبت نام کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. همانطور که در مقاله هم توضیح داده شد، در هنگام ثبت نام لاتاری نیازی به ارائه کارت پایان خدمت و یا پاسپورت ندارید. ولی توجه کنید که در صورت برنده شدن، برای خروج از کشور نیاز به پاسپورت و اجازه خروج از کشور خواهید داشت.

بهرام
سلام. بعد از پر کردن فرم چقدر زمان می‌بره تا بررسی بشه. و اگه بررسی کردید و ثبت نام کامل شد آیا در پنل کاربری کد تأیید رو قرار میدید؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. تمام مراحل ثبت نام لاتاری در پنل کاربری شما در سایت حامی مهاجر قابل پیگیری است. به محض انجام ثبت نام نیز فایل کانفرمیشن نامبر در پنل کاربری شما قرار خواهد گرفت و می‌توانید آن را دریافت کنید.

حمیرا نادری
سلام خدمت شما من از افغانستان هستم ۱۹ ساله من است دیپلم فارغ ۱۲ و همچنان زبان دارم یعنی این های باعث میشود چانس من بیشتر شود
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. همه شانس یکسانی برای برنده شدن در لاتاری دارند. سطح تحصیلات و تسلط بر زبان انگلیسی، شانس شما را افزایش نمی‌دهد.

Khatira moradi
سلام پدر ومادری که دیپلوم ندارن و کارخانه دار است ایا میتواند ثبت نام کنند؟ سوال دیگر اینکه اگر پدر جدا ومادر جدا ثبت نام کنن که چانسش بیشتر باشه امکان دارد یا خیر؟ اگر جواب بدهید ممنون میشم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای ثبت نام لاتاری یا باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشید، یا اینکه دو سال سابقه کار داشته باشید. افراد متاهل نیز می‌توانند به صورت دوشانسه  در لاتاری ثبت نام کنند. یک بار پدر کیس اصلی و مادر زیر مجموعه می‌شود، یک بار هم مادر کیس اصلی ثبت نام است و پدر  به صورت زیر مجموعه در لاتاری ثبت نام می‌کند.

بهرام
سلام. نام خانوادگی من در شناسنامه و پاسپورت پسونده داره آیا در فرم ثبت نامی که در سایت شما هست باید پسوند رو بنویسم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله باید به صورت کامل نام خانوادگی خود را وارد کنید. (با تمام پسوندها و پیشوندهای موجود در شناسنامه)

Seyed
عرض سلام و وقت بخیر در مورد گزینه های فرم ثبت نام 2 تا سوال داشتم : 1. کسی که مدرک کاردانی دارد چه گزینه ای رو باید انتخاب کنه ؟ 2. کسی که مدرک دیپلم کامپیوتر ( نظام جدید 3-3-6 ) داره ( همون دیپلم 12 ساله ) ، چه گزینه ای رو باید انتخاب کنه ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، مدرک کاردانی وجود دارد. آن را انتخاب کنید. برای دیپلمی که به آن اشاره کردید، گزینه مدرک تحصیلی دیپلم نظری را انتخاب کنید.

رضا میری
میشه لینک ثبت نام لاتاری رو زیر این کلمات من بذارید؟ آخه من صفحه اصلی سایت فدرال آمریکا رو سرچ می کنم اولین گزینه یه کد تاییدیه از من می خواد. بعد گزینه دوم نوشته اسن و فامیل
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. لینک فرم ثبت نام لاتاری با حامی مهاجر :
https://hamimohajer.com/dv/intro

عیار
سلام مگه سایز عکس باید چقد باشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لطفا مقاله شرایط عکس لاتاری را بخوانید. در آنجا کامل توضیح داده شده است.

حسین موسوی
سلام خسته نباشین برای ثبت نام لاتاری امسال میشه از ایمیل سال قبل استفاده کرد یا باید ایمیل جدید بسازیم ؟ و‌اینکه روز اول ثبت نام بکنیم یا آخرین روز ، تاثیری در شانس قبولی که ایجاد نمیشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای ثبت نام لاتاری می‌توانید از ایمیل سال های قبل هم استفاده کنید. معمولا هر شخص یک یا چند آدرس ایمیل بیشتر ندارد  و می‌تواند بدون محدودیت از آن ها استفاده کنید. ثبت نام لاتاری در روز اول یا روز آخر هیچ تاثیری در شانس برنده شدن لاتاری ندارد. شانس همه در این برنامه یکسان است. سایت لاتاری در روز های آخر بسیار شلوغ است، به همین دلیل به همه توصیه می‌کنیم که به دلیل اختلالات موجود، ثبت نام لاتاری خود را در اولین فرصت انجام دهند و آن را به روزهای پایانی موکول نکنند. 

لیلی
سلام. عذر می‌خوام می خواستم بدونم یعنی ما باید حتما خود روز اول ثبت‌نام کنیم؟ ممکنه سایت‌رو ببندند یا اختلال ایجاد بشه؟ من می خواستم اول دانش نامه ام رو بگیرم اصلشو، بعد اقدام به ثبت نام کنم. میشه یک هفته بعد از تاریخ شروع لاتاری اقدام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما تا 17 آبان برای ثبت نام لاتاری مهلت دارید، ولی خودتون می‌دونید که امکان اختلال و شلوغی سایت وجود داره و بهتره که همین روزهای اول ثبت نام کنید. برای ثبت نام لاتاری هیچ نیازی به گرفتن مدرک دانشگاهی ندارید. فقط به یک عکس مطابق با شرایط عکس لاتاری نیاز دارید. 

مهدی احمدی
سلام آخرین مدرک تحصیلی من مدرک پیش دانشگاهی هست ، با این مدرک میتونم ثبت نام بکنم برای لاتاری؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. شما مجاز به ثبت نام لاتاری هستید.

زهرا
از ازدواج اولم یک دختر ۷ ساله و از ازدواج دوم دختر ۳ ماهه دارم، حضانت دختر اولم با خودم هستش، اگر همسرم برنده شود دختر اولم میتونه زیرمجموعه باشه؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. ایشان باید فرزندان شما را نیز به عنوان زیر مجموعه خود در فرم لاتاری ثبت کند. (حتی اگر فرزند خودش نباشد). در صورت برنده شدن هم اگر حضانت فرزند را دارید و فرزندتان اجازه خروج از کشور دارد، می‌توانید ایشان را با خود به آمریکا ببرید.

سلام برای ترجمه ادرس اگه خونه حیاط دار باشه چی باید ترجمه بشه؟ من فقط مثال آپارتمان دیدم نمی دونم چطور ترجمه کنم اخه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر به فارسی آدرستان را بنویسید، همکاران ما در حامی مهاجر آدرس شما را به انگلیسی ترجمه خواهند کرد.

Robaba mohammadi
سلام وقت بخیر من از افغانستان هستم خواهرم ۱۶ ساله است و سال بعد از مدرسه فارغ میشود آن وقت میتواند دیپلوم خود را بگیرد آیا میتواند حالا ثبت نام کند
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر، ایشان چون دیپلم ندارد، فقط می‌تواند زیرمجموعه پدر و مادر در لاتاری ثبت نام کند. 

ندا
سلام خسته نباشید. عذر می خوام اگر وقتتون رو می گیرم. می خواستم بپرسم من عکس ۳×۴ بدون حجاب دارم با مو کوتاه. می تونم اون عکس رو اسکن بگیرم و طبق ضوابط درج شده‌ به عنوان عکس لاتاری استفاده کنم؟ تقریبا مال ۳ سال پیش است.
کارشناس حامی مهاجر

سلام وقت بخیر. با حجاب بودن یا بی حجاب بودن عکس شما تفاوتی در ثبت نام لاتاری ندارد. فقط عکس شما باید جدید و برای 6 ماه گذشته باشد. بنابراین عکس شما قدیمی است و برای ثبت نام لاتاری مناسب نیست.

شیرین
سلام وقت بخیر برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴ من پاسپورت ندارم و همسرم هم پاستورتش منقضی شده برای امسال آیا پاسپورت لازمه یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. همانطور که در مقاله هم به آن اشاره شد. برای ثبت نام لاتاری امسال (لاتاری 2024) نیازی به داشتن پاسپورت نیست. بدون پاسپورت در لاتاری ثبت نام کنید.

لطفا جواب بدید
سلام وقت بخیر. خواهش می کنم بگید برای مدرک تحصیلی من که دانشگاه رو تمام کردم و فقط یک گواهی مبنی بر‌ گذراندن ۱۴۱ واحد درسی در سال ۹۶ شدم. یعنی پایان نامه ارائه ندادم. الان برای لاتاری چه گزینه ای باید اتنخاب کنم؟ تو رو خدا جواب بدید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در صورتی که مدرک لیسانس از دانشگاه گرفته باشید، یعنی امکان دریافت دانش نامه از دانشگاهتان را داشته باشید، باید گزینه لیسانس را انتخاب کنید. در صورتی که مدرک لیسانس ندارید، در هر صورت باید مدرک دیپلم را انتخاب کنید.

Ozra Abdullahi
سلام خسته نباشید من از افغانستان استم و طبق شرایط فعلی که برای دختران ایجاد شده مدرک دوازده ندارم مکاتب و درس بند است . میتانم ثبت نام کنم ؟ هژده ساله استم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. بسیار از وضع پیش آمده متاسفیم. ولی متاسفانه قانون ثبت نام در لاتاری به شما اجازه ثبت نام نمی‌دهد و باید زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری ثبت نام کنید.

مینا
سلام وقت بخیر فرزندان زیر 18سال هم احتیاج هست پاسپورت داشته باشند
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. طبق دستورالعمل جدید، ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت انجام می‌شود. بنابراین همه می‌توانند در لاتاری ثبت نام کنند و نیازی هم به پاسپورت برای هیچکس نیست.

Sina
سلام وقت بخیر،اشاره به کامنت قبلی در مورد صفحه های اجتماعی،یعنی ممکنه کسی هیچ صفحه اجتماعی نداشته باشه و هیچ مشکلی بعد از برنده شدن براش پیش نیاد؟؟فقط ایمیل داشته باشیم کافیه؟؟ چون من فعلا علاقه ای به باز کردن پیج اینا ندارم ممنون ک حامی ما هستین
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت شما هم بخیر. هیچ مشکلی بابت این موضوع وجود ندارد. همه مجبور نیستند که در شبکه اجتماعی اکانت داشته باشند. 

Sina
سلام وقتتون بخیر باشه،من یه سوال داشتم انگار تو سفارت اینستا و تلگرامت رو اینا رو چک میکنن مشکل من اینه ک من فعلا اینستاگرام ندارم نمیخوام صفحه ای فعلا باز کنم یدونه تلگرام دارم ک اونم شمارش به اسم خودم نیس،اینا مشکله تو سفارت واسشون؟؟ ممنون میشم از جوابتون غیر از حرف شما نمیتونم حرف کسیو باور کنم🙏
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. اینطور نیست که در سفارت گوشی شما را بگیرند و اکانت شبکه های اجتماعی شما را بررسی کنند. شما در فرم برندگان لاتاری باید اکانت شبکه های اجتماعی خود را وارد کنید. اگر آن اکانت برای شما نیست، لازم نیست در این فرم وارد شود. اگر کار غیرقانونی نمی‌کنید، نباید نگران این موضوعات باشید.

مهدیه حسینی
سلام وقت بخیر.مادر و خواهر می توانند جز زیر مجموعه ها باشند؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. خیر. فقط همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد می‌توانند به عنوان زیر مجموعه در لاتاری ثبت نام شوند.

علی
ممنون از پاسخ سریعتون . دوباره یه سوال دارم که نتونستم براش جوابی پیدا بکنم ، من 18 سالم هست و دیلپم گرفتم ولی پشت کنکورم ، درواقع یک سال معافیت تحصیلی رو دارم ، برای گرفتن پاسپورت به مشکلی بر می خورم یا با روند عادی می تونم پاسپورت بگیرم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. این موضوع رو باید از سازمان نظام وظیفه جویا بشید. معمولا با معافیت تحصیلی امکان دریافت پاسپورت و مجوز خروج از کشور وجود دارد.

ابوالفضل اشرف زاده
سلام میخواستم ببینم من کارت پایان خدمت ندارم اما معافی تحصیلی تا ..سال1405 دارم و مجوز خروج از کشور هم میتونم بگیرم؟ آیا میتونم ثبت نام کنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. برای ثبت نام لاتاری نیازی به داشتن کارت پایان خدمت نیست و می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.

نازنین اسفندیاری
سلام ۱۶ ساله هم میتونه اسم برای لاتاری بنویسه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در صورت اخذ دیپلم می‌توانید به صورت مستقل در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید، در غیر اینصورت شما می‌توانید به عنوان زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری گرین کارت امریکا ثبت نام کنید.

افشین شریعتی
سلام،وقت بخیر برای ثبت نام توی این دوره زمان اعلام نتایج و مهاجرت برای من میشه همزمان با دوره دو ساله سربازی (حدودا اواسط یا اواخر دوره) می خواستم بدونم اگر اسمم توی این دوره در بیاد شرایط چطوری هست?
کارشناس حامی مهاجر

سلام. نتایج لاتاری امسال در اردیبهشت ماه سال بعد اعلام میشه. دعوت به مصاحبه برندگان هم چند ماه بعد از اعلام نتایج شروع میشه و تا سپتامبر 2024 ادامه داره. توصیه می‌کنیم که ثبت نام کنید.

علی
سلام وقت بخیر ، گفته شده که دیپلم نظری 12 ساله مطابق دیپلوم آمریکا هست و باید دیپلوم نظری داشته باشیم ، یعنی من که 18 سالم هست و دیپلوم جدید کارودانش رو گرفتم و 12 سال درس خوندم نمی تونم ثبت نام کنم و فقط باید دیپلوم نظری داشت؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

بدون مشکل می توانید ثبت نام کنید.

Mohammad
سلام خسته نباشید،بعد ایشالا بعد از برنده شدن تو لاتاری تو سفارت واسه کارت خدمت معافیتش ب هر گونه دلایلی مثلا ایثارگری مورد قبوله واسشون؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به طور کلی داشتن کارت معافیت از خدمت سربازی مشکلی برای برنده لاتاری ایجاد نمی‌کنه، به شرط اینکه حتما از مشاوره و تجربه کارشناسان مهاجرتی استفاده کنید. 

فروغ رحیمی
سلام, طبق شرایط جدید باید حتماً یک فامیل درجه یک در آمریکا داشته باشیم؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. چنین چیزی وجود ندارد. ما هر سال تعداد زیادی از برندگان لاتاری را داریم که هیچ آشنایی در آمریکا ندارند و توانسته‌اند ویزا بگیرند و وارد آمریکا شوند. می‌توانید مقاله تجربیات برندگان لاتاری را ببینید و ابهامات شما برطرف شود.

Omid
سلام ، دولت امریکا پس از اعلام اسامی چه مدت زمانی به پذیرفته شدگان وقت میده که وارد امریکا بشوند ؟ منظورم اینه که برای ورود به آمریکا وقت محدود هست یا اینکه هر چند وقت بخواهیم میتونیم تاخیر داشته باشیم ؟ ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لاتاری گرین کارت، یک پرونده مهاجرتی دارای سال مالی هست. یعنی مدت زمان محدودی برای انجام کارهای بعد از برنده شدن لاتاری و ورود به خاک آمریکا وقت دارید. به طور مثال اگر در ماه می سال 2023 برنده لاتاری شوید، تا 30 سپتامبر 2024 مهلت دارید که ویزای خود را دریافت کرده و وارد خاک آمریکا شوید. 

محمد دباب
درود بشما نگفتید،آیا میشه من و همسرم هر دو بعنوان متقاضی اصلی ثبت نام کنیم تا درصد برنده شدن بیشتر بشه؟البته با دو بچه!!
کارشناس حامی مهاجر
سلام. بله می‌توانید. در فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر این کار بسیار راحت است. فقط کافی است که گزینه ثبت نام دوشانسه لاتاری را انتخاب کنید.
علی اسداله زاده زارع
سلام وقتتون بخیر میخواستم ببینم من کارت پایان خدمت ندارم اما معافیت تحصیلی تا سال ۱۴۰۴ دارم و مجوز خروج از کشور هم میتونم بگیرم آیا میتونم ثبت نام کنم اگر اسمم هم در بیاد مشکلی برای برنگشتن به ایران ندارم
کارشناس حامی مهاجر
سلام. شما می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید و در صورت برنده شدن هم می‌توانید مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را انجام دهید. در مورد بقیه مسائل باید در زمان آن مشاوره بگیرید. چون امکان تغییر قوانین وجود دارد.
مهرداد
سلام ببخشید من دیپلم ندارم پیمانکار ساختمونم با کارت مهارت یا راه دیگه ای هست برای ثبت نام ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در صورت داشتن دو سال سابقه کار می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.

نگار قوی پنجه
سلام خانمی که دو بار شوهر کرده و هر دو بار از همسرش جدا شده و از هر کدوم ۲ فرزند داره آیا باید به وقت ثبت نام تعداد فرزندان رو دو ثبت بکنه یا چهار تا؟چون می خواد فقط با دو بچه اش بره که یکیش ۱۸ سالشه و یکیش ۲۳ سالشه یا اینکه فقط تعداد فرزندان رو یک عدد ثبت بکنه؟و ۲۳ ساله مجزا ثبت نام بکنه؟در این صورت مغایرت با اطلاعات شناسنامه مشکل ایجاد می کنه یا نه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. شما باید تمام فرزندان زیر 21 سال مجرد خودتون رو (چه با شما زندگی می‌کنند و چه خیر) به عنوان زیر مجموعه در فرم ثبت نام وارد کنید. در صورت برنده شدن، کارشناسان در مورد ادامه مسیر شما را راهنمایی خواهند کرد. فرزند 23 ساله شما نمی‌تونه به عنوان زیرمجموعه ثبت نام کنه و باید به صورت مستقل در لاتاری امریکا ثبت نام کنند.

بهار رمضانی
سلام برای ثبت نام چکارکنیم به کجا مراجعه کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

Ata
سلام برای ثبت نام در‌ لاتاری قسمت آدرسش من دو تا محل سکونت دارم و سفارشاتمو به هر کدوم میدم من الان کدوم آدرس رو برای ثبت نام انتخاب کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. تفاوتی ندارد، می‌تونید هر کدوم از آدرس هاتون رو به دلخواه در فرم ثبت نام لاتاری وارد کنید. مشکلی پیش نمیاد، چون قرار نیست چیزی به آدرس شما ارسال بشه.

امین
سلام و خسته نباشید .مثلاً یکی برنده لاتاری شده هزینه کلش چقدر میشه با کاری سفارت میشه بگید با تشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. برای دریافت دقیق پاسخ سوالتان، لطفا مقاله هزینه های بعد قبولی لاتاری را مطالعه کنید.

ضیا صالحی
وقت بخیر هزینه ثبت نام لاتاری درحامی مهاجر برای هر نفر چقدر هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. برای اطلاع از همه هزینه های ثبت نام لاتاری، مقاله هزینه ثبت نام لاتاری را بخوانید.

Meli
سلام . وقت بخیر. برای ثبت نام زیر مجموعه همسر و فرزندم رو باید توی تکمیل فرم بنویسم ولی یک درصد اگه قبول بشیم و برای رفتن به سفارت میتونه همسرم نیاد؟ همسرم به خاطر شرایط کاریش نمیخواد گرین کارت داشته باشه فعلا و نمیدونیم چیکار باید بکنیم، هیچ اسپانسری هم نداریم تو آمریکا که جدا جدا اقدام برای گرین کارت بکنن برامون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. امکان انجام این کار وجود ندارد. در صورت برنده شدن در لاتاری همه اعضای خانواده باید برای مصاحبه لاتاری به سفارت آمریکا مراجعه کنند و برای آن‌ها ویزای لاتاری صادر شود.

.
ببخشید من سال دیگه دیپلم میگیرم و نمیخوام زیر مجموعه پدر و مادرم باشم،بازم شرایط ثبت نام در لاتاری 2024 رو ندارم؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. با این وضعیت شما نمی‌توانید به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کنید و باید به صورت زیرمجموعه پدر و مادر خود ثبت نام کنید.

علی اکبر شادالویی
آیا برای ثبت‌نام داشتن پاسپورت اجباری است ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. به احتمال بسیار زیاد ثبت نام لاتاری 2024 (لاتاری امسال) بدون پاسپورت خواهد بود، ولی برای اینکه از قطعی شدن این موضوع مطمئن شویم، باید تا اواسط مهرماه صبر کنیم.

ساجده رحیمی
سلام، ببخشد من ۲۰ سالمه، مداوم هم فوق دیپلمه ،خودم میتونم ثبت نام کنم یا باید زیر مجموعه بشم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر دیپلم دارید، هم می‌توانید خودتان ثبت نام کنید و هم زیر مجموعه مادر خود ثبت نام کنید. با این روش دو شانس برای برنده شدن در لاتاری امریکا خواهید داشت.

نیلوفر
سلام وقت بخیر من عکس مخصوص برای لاتاری ندارم قبل از ثبت نام تو سایت اول عکس بگیرم و بعد فایل دیجیتالش رو بفرستم؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. می‌تونید اول پیش ثبت نامتون رو بدون عکس انجام بدید، و بعد از گرفتن عکس لاتاری، فرمتون رو ویرایش کنید و عکس رو بهش اضافه کنید یا اینکه می‌تونید در ایام ثبت نام لاتاری به موسسه حامی مهاجر مراجعه کنید و از خدمات عکاسی لاتاری و ثبت نام حضوری لاتاری استفاده کنید.

مهدی انصاری
سلام من و همسرم ۲ دختر داریم که دختر بزرگمون از ازدواج اول همسرم است و الان ۱۸ سال و دیپلم هم داره،آیا میتونه زیر مجموعه من بشه؟همسرم هم دیپلم داره چطور میتونیم ثبت نام کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. می‌تونید فرزند همسرتون رو به عنوان زیر مجموعه خودتون هم ثبت نام کنید و مشکلی نداره. برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

سینا
سلام خسته نباشید من دانشجوی کارشناسی پیوسته هستم و درسم تیرماه سال 1403 تموم میشه و مدرک لیسانس رو درحال حاضر ندارم الان برای ثبت نام باید مدرک تحصیلی رو دیپلم انتخاب کنم ؟ و اینکه اگر اسممون دارای پسوند باشه، باید توی مشخصات اسممون قسمت last name بنویسیم ؟ ممنون
کارشناس حامی مهاجر

بله. باید مدرک دیپلم را انتخاب کنید. اگر تسلط کافی بر روی فرم اصلی ثبت نام لاتاری را ندارید. توصیه می‌کنیم که از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری حامی مهاجر برای ثبت نام استفاده کنید که همه چیز به زبان فارسی و با راهنمایی کامل در آن توضیح داده شده است.

علی مهدوری
سلام خسته نباشید. من دانشجوی کاردانی هستم و معافیت تحصیلی دارم و با معافیت تحصیلیم پاسپورت گرفتم میخاستم بدونم اگر شانس با ما یار بود و برنده لاتاری شدیم برای ویزا شدن نداشتن کارت پایان خدمت ممانعت برای ویزا شدن داره یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. می‌تونید با معافیت تحصیلی مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری را انجام بدهید. کارشناسان ما در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد.

Meli
سلام من تو ارایشگاه کار کردم ولی ۲ سال نشد ولی تجربمم زیاده سنمم ۱۷ هستش میتونم ثبت نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

از اصلی ترین شرایط ثبت نام لاتاری داشتن مدرک حداقلی دیپلم هستش. در صورتی که مدرک شما پایین تر از دیپلم است، باید حداقل دو سال سابقه کار داشته باشید. در غیر اینصورت چون زیر 21 سال هستید، می‌تونید زیر مجموعه پدر و مادرتان در لاتاری گرین کارت ثبت نام کنید.

احمدزی عزیزی
اگر سن ما پایین تر از 21 باشد و تجربه کاری هم نداشته باشیم و دیپلم 12 ساله هم نداشته باشیم آیا میتوانیم ثبت نام کنیم لطفا کمی معلومات دقیق بدهید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. شما می‌توانید به عنوان زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری گرین کارت امریکا ثبت نام کنید. در صورت اخذ دیپلم می‌توانید به صورت مستقل در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

احمدشاد
سلام خسته نباشید.من مدرک فنی وحرفه ای رودارم ۵ساله وسابقه بیمه هم دارم برق ساختمان هستم میتونم ثبت نام کنم ممنونم ازراهنماییتون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌تونید ثبت نام کنید.

محمد مهرآذر
سلام وقت بخیر جناب من دیپلم فنی حرفه ای هستم ولی مدرکشو نمیدونم کجا گم کردم از طرفی هم جواز کسب دارم ممانعتی نداره بجای دیپلم فنی جواز کسبم رو ارائه بدم یا نیازه که برم از مدرسه قدیم دوباره درخواست صدور کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر از برندگان لاتاری هستید، پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت راه حل برای مشکل خود با کارشناسان موسسه حامی مهاجر مشورت کنید. برای دریافت زمان مشاوره، با شماره 02148406 تماس بگیرید.

مرضی ک
ببخشید حتما باید مدرک زبان داشت ولی اگه درکل زبان کار کرده باشی اوکیه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ثبت نام در لاتاری و همچنین دریافت ویزا لاتاری هیچ نیازی به داشتن مدرک زبان و یا حتی دانستن زبان انگلیسی ندارد. مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا هم به زبان فارسی انجام می‌شود. فقط برای زندگی در آمریکا و ارتباط با دیگران، باید به فکر آموختن زبان هم باشید.

منصور کریمی
سلام من شغلم ساختمانی دیپلم نظام جدید دارم میتونم ثبت کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.

Hamed
سلام اقا ی سوال داشتم،من دیپلمم نظام جدیده،ولی دانشگاه نرفتم،میشه راهنمایی کنین منو چطور میتونم ثبت نام کنم ک پذیرفته بشم؟!!!
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. برای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا، فقط داشتن دیپلم کفایت می‌کنه و می‌تونید از طریق فرم آنلاین ثبت نام لاتاری حامی مهاجر ، ثبت نام خودتون رو انجام بدید.

نیلوفر رضایی
سلام من دیپلم ۱۱ساله دارم و دانشگاه هم رفتم اما قبل اینکه درسم تموم شه دانشگاه از دانشگاه انصراف دادم آیا برای ثبت نام مشکلی ایجاد میشه؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای شرایط ثبت نام در لاتاری، فقط داشتن دیپلم کفایت می‌کند و نیازی به ارائه مدرک دانشگاهی نیست. پس می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.

امیر مهدی حمیدی فرد
ممنون از توضیحات شما
کارشناس حامی مهاجر

سپاس از نگاه شما مخاطب گرامی

زهرا
سلام تاریخ ثبت نام رو میشه بگید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. تاریخ ثبت نام اصلی از اواسط مهر ماه شروع میشه. ولی از همین الان می‌تونید در سایت حامی مهاجر، پیش ثبت نام لاتاری را انجام دهید.

گرامی
سلام من هنوز ۱۶ سالم هست هنوز هم درحال تحصیل هستم میتونم ثبت نام کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما می‌توانید زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کنید. بعد از دریافت دیپلم می‌توانید به صورت مستقل هم ثبت نام کنید.

سما احمدی
سلام کسی که بعد از رضایت شاکی از زندان آزاد شده یعنی فرد محکوم به قصاصی که گذشت کردن و آزاد شده میتونه تو لاتاری ثبتنام کنه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای ثبت نام لاتاری نیازی به ارائه گواهی عدم سو پیشینه نیست.

فرهاد
سلام وقتتون بخیر. من برنده لاتاری 2023 هستم و فرم ds260 رو سابمیت کردم. الان با توجه به اینکه اعتبار پاسپورتم کمتر از یک سال هست میخوام پاسپورتمو عوض کنم. سوالم اینه که با توجه به اینکه با پاسپورت الانم ثبت نام کردم باید چکار کنم بعد از تعویض پاسپورت؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

داوود جانی
سلام چه زمانی تو تقویم ما میشه لاتاری شرکت کرد کجا باید شرکت کردسایت هست بعد میخواستم ببینم پول برای ثبت نام نیازه یا نه
کارشناس حامی مهاجر

سلام وقت بخیر. برای ثبت نام در لاتاری آمریکا از همین الان می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. در این فرم تمام هزینه‌ها برای شما حساب میشه و قبل از پرداخت می‌تونید هزینه ها رو مشاهده کنید. 

محمد مهدی پورحداد
سلام وخسته نباشید خدمت شما ببخشید من سنم زیر هجده سال و دیپلم ندارم و سال دیگه دیپلم دریافت میکنم ایا میتوانم به صورت جداگانه ثبت نام کنم و یکبارهم به عنوان زیر مجموعه پدرو مادر خودم را ثبت نام کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. باید زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کنید.

محمد مهدی
سلام وخسته نباشید خدمت شما ببخشید سن من زیر هجده سال یعنی هفده سال وسال دیگه مدرک دیپلم را دریافت میکنم وهجده سالم کامل میشود می خواستم بپرسم ایامن می توانم یکبار به عنوان متقاضی اصلی و یکبار به عنوان زیر مجموعه پدر و مادر ثبت نام شوم یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید باتشکر.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. شما فقط می‌توانید زیر مجموعه پدر و مادر در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

علی هارونی
با سلام لطفا واضح و روشن بفرمایید شرایط بونافاید برای برندگان۲۰۲۳ انجام میشود یا خیر مگر نگفتنین بعداز ترامپ این ابلاغ ریاست جمهوری توسط بایدن ملغی شده ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برندگان لاتاری دیگر نیازی به بونافاید و اسپانسر ندارند. قوانین مهاجرتی ترامپ لغو شده اند.

Reza
با سلام بنده ۱۱ ساله دیپلم گرفتم و به تازگی فوق دیپلم گرفتم آیا شرایط ثبت نام رو دارم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. می‌توانید در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

ابراهیم جعفری
سلام خسته نباشی من زیر دیپلم‌ هستم معافیت خدمت دارم ولی هنوز پاسپورت نگرفتم نصاب پرده و فروشندگی بلدم‌ و سابقه کارم‌ چون از بچگی کار کردم زیاده میتونم پاسپورت بگیرم آیا میتونم لاتاری ثبت نام کنم اگر اره لطفا بگین از چه سایتی یا به چه شکلی اگر هم نمیتونم لطفا بهم بگین با تشکر از خدمات ارزش کند شما
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به شرط داشتن دو سال سابقه کار می‌توانید در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کنید.

Mostafa
سلام وقت بخیر ببخشید یه سوالی داشتم منون میشم کمک کنید من لیسانس حسابداری دارم اما دیپلمم نظام قدیم 11سالست.خواستم بپرسم که دیپلمم مشکلی ایجاد نمیکنه؟و ارائه تنها مدرک لیسانس کافیه؟
کارشناس حامی مهاجر
سلام وقت شما هم بخیر خیر هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه و می تونید ثبت نام کنید.
حنیفه پشتویی
من افغان هستم و کارت آمایش دارم میتونم ثبت نام کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌توانید ثبت نام لاتاری را انجام دهید.

ناشناس
سلام. من امسال ۱۸ سالم کامل شد و دیپلم نطری (تجربی)دارم. واجد شرایط هستم ؟
کارشناس حامی مهاجر

در صورت داشتن دیپلم می‌توانید به صورت مستقل هم در لاتاری ثبت نام کنید.

ناشناس
خیلی دوست دارم به آمریکابرم.
ناشناس
سلام شرایطی که برای رزومه لاتاری باید پر کرد چیه؟
ناشناس
سلام میشه هر سال ثبت نام کرد یعنی امسال برنده نشدم سال بعد دوباره ثبت نام کنم!؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله شما می‌توانید هر سال در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام ، ثبت نام لاتاری بعدی در چه تاریخی هستش ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اواسط مهر ماه ثبت نام لاتاری شروع می‌شوید. ولی از همین الان می‌توانید برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
ببخشین میشه توضیح بدین زبان باید بلد بود یا ن و اینکه چطوری بعد رفتن ب آمریکا خونه در دسترس میزارن یا ن باید پول مقداری داشت برای رفتن
کارشناس حامی مهاجر

مهاجرت به آمریکا با لاتاری، بدون داشتن مدرک زبان یا حتی بلد بودن زبان انگلیسی امکان پذیر خواهد بود. مصاحبه لاتاری در سفارت هم به زبان فارسی است. برای پاسخگویی دقیق به سوالتون توصیه می‌کنیم که مقاله هزینه‌های زندگی در آمریکا و بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری را مطالعه کنید.

ناشناس
دوست دارم برم امریکا
ناشناس
سلام،اگر پاسپورت همراه تاریخش منقضی شده باشه،امکان ثبت نام نیست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. فقط پاسپورت متقاضی اصلی مهم است و زیر مجموعه ها نیازی به داشتن پاسپورت ندارند. البته به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
من می‌خواهم در آمریکا مهاجرت کنم و برای دایم اخذ اقامت کنم
ناشناس
خیلی دوست دارم برم آمریکا عاشق رفتن به آمریکا هستم
ناشناس
درود من یک مرد ۲۹ساله ایرانی هستم که مشاغل سنگین کار میکنم و نزدیک به ۱۰سال که کار فنی ماشین سنگین های ترابری میکنم، متاهل هستم و دارای فرزند پسر هفت ماهه من برای پیشرفت خانواده و فرزندم و حمایت بیشتر برای کار و شغلم احتیاج به مهاجرت دارم
ناشناس
آیا پس از برنده شدن لاتاری امکان حذف و عدم رائه ویزا وجود داره ؟ یعنی امکان داره سفارت ویزا ندده
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله امکانش هست. مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری خیلی مهمه و توصیه می‌کنیم که برای حفاظت از شانستون، این مراحل را با مشاوره کارشناسان مهاجرتی انجام دهید.

ناشناس
سلام برای ثبت نام باید پاسپورتمون وقت داشته باشه یا نه ؟
کارشناس حامی مهاجر

در سال‌های قبل حتما باید با پاسپورت دارای اعتبار ثبت نام می‌کردید، اما به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
خیلی دوست دارم به آمریکا اقامت داشتم . تا از آزادی های فردی واجتماعی دریک کشور دمکراتیک .وبا رعایت قوانین آن کشور زندگی ام را ادامه دهم .
ناشناس
سلام ببخشید یه سوال داشتم ، پاسپورت رو تمدید کردم اما هنوز به دستم نرسیده ، میتونم فقط برم و شماره پاسپورتم رو دریافت کنم؟واسه ثبت نام کفایت میکنه؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
برای لاتاری بایدمدارک تحصیلی ترجمه شده باشند؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در هنگام تکمیل فرم ثبت نام لاتاری فقط باید آخرین مدرک تحصیلی خود را انتخاب کنید. یعنی احتیاج به ارسال عکس و اسکن مدرک یا وارد کردن اطلاعات مدرک تحصیلی نیست. بنابراین نیازی به ترجمه مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری نیست.

ناشناس
سلام بر شما فیصل هستم از افغانستان در ولایت هرات زنده گی میکنم من در دی وی لاتری ثبت نام کردم اما سوال من این است که فامیلم پاسپورت ندارد فقط تنها من پاسپورت دارم ایا مشکلی ندارد چون ما دوچانسه ثبت نام کردیم یکی بنام خودم ودیگری بنام خانم
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
برای ثبت نام چکار باید کرد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام ببخشید من الان ۱۸ سال تمام هستم تا سال ۲۰۲۳ بیست سالم میشه می خواستم بپرسم می تونم یکبار با خانواده و یک بار تک لاتاری رو ثبت نام کنم یا سیستم منو کلا مردود می کنه و حذف میشم
کارشناس حامی مهاجر

در صورت داشتن دیپلم و سن زیر 21 سال، می‌توانید یک بار به صورت مستقل و دوبار هم زیرمجموعه پدر و مادر خود در لاتاری ثبت نام کنید و از سه شانس برای برنده شدن لاتاری آمریکا بهره مند شوید.

ناشناس
سلام هزینه ثبت نام لاتاری چقدر؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. در این فرم تمام هزینه‌ها برای شما حساب میشه و قبل از پرداخت می‌تونید هزینه ها رو مشاهده کنید.

ناشناس
سلام تاریخ پاسپورت گذشته و منقضی شده. حتما باید تاریخ داشته باشه ؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
فرزندان بالای هیجده امکان همراهی با خانواده را دارند؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. تا وقتی که زیر 21 سال و مجرد باشند، می‌توانند زیر مجموعه پدر و مادر در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام من یه سوال داشتم فرزند همسر رو میتونم توی ثبت نام خودم وارد کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌توانید.

ناشناس
سلام علیک من امید دارم که این درست باشه تشکر
ناشناس
سلام من از افغانستان هستم پاسپورت ندارم وفعلا پاسپورت به همه نمی دهند وفقط برای مریضها می‌دهند آنهم به بسیار سختی آیا می توانم ثبت نام کنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌توانید ثبت نام لاتاری خود را انجام دهید.

ناشناس
دوست دارم برم امریکا
ناشناس
سلام آیا پس از برنده شدن در لاتاری شرط بلد بودن زبان ملاک است و یا می‌توان زبان انگلیسی را در همان کشور یاد گرفت؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برندگان لاتاری اجباری به بلد بودن زبان انگلیسی ندارند و می‌توانند انگلیسی را در کشور آمریکا بیاموزند.

ناشناس
سلام من‌پاسپورت ندارم میتونم اول ثبت نام کنم بعد از برنده شدن پاسپورتمو بگیرم؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند

ناشناس
سلام ودرود من حتماااااا 1روز میرم امریکا ومیام اینجا اعلام میکنم به زودی👌
ناشناس
سلام ببخشید من پاسپورتم تاریخش گذشته باید برای ثبت نام پاس جدید بگیرم؟ ممنون
کارشناس حامی مهاجر

در سال های گذشته برای ثبت نام لاتاری، پاسپورت شما باید دارای اعتبار بود، اما به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند

ناشناس
عالیه من بارفتن موافقم
ناشناس
با عرض سلام و احترام آیا همه اعضا خانواده برای ثبت نام لاتاری نیاز به پاسپورت دارند؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. فقط متقاضی اصلی نیاز به ارائه اطلاعات پاسپورت در فرم ثبت نام لاتاری دارد، در ضمن به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام ، من مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم و از نظر مکالمه ، شنوایی ، خواندن ، نوشتن ۹۰% بلد هستم ، ایا میتوانم با این مدرک مهاجرت کنم و بهترین شغل گیرم بیاد؟
ناشناس
من کارگرپیمانکاری اداره کارم .میتونم با خانوادم بریم امریکاازطریق لاتاری .ضمنا کارت معافیت پزشکی دارم.ایرادنمیگیرن
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌تونید، معافیت پزشکی سربازی هیچ مشکلی برای مهاجرت با لاتاری ایجاد نمی‌کند.

ناشناس
درودبرشما.برای کودک یک سال و نیمه هم پاسپورت لازمه برای ثبت نام لاتاری؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. برای زیرمجموعه ها نیازی به اطلاعات پاسپورت نیست. در نتیجه به پاسپورت نیاز ندارند.

ناشناس
میخواهم در آمریکا اقامت کنم
ناشناس
محضرشما سلام عرض ا دب دارم لاتری ثبت نام کردم طوری شدم که شبها خواب شهرهای us a رامیبینم 😂😂😂
ناشناس
آبرای ثبت نام لاتاری تاریخ پاسپورت مهم است. یعنی اگر تاریخ اعتبار پایان یافته باشد باید پاسپورت جدید بگیریم و بعد ثبت نام کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

در سال های گذشته تاریخ پاسپورت مهم بود و برای ثبت نام لاتاری به پاسپورت معتبر نیاز داشتید، اما به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام. ممنون از اطلاعات خوبتون. یه سوال داشتم من خانمم باردار هست. ولی تا قبل از اعلام نتایج بچمون دنیا میاد. باید بچه هم وارد کنیم یا نه. اگه اره پاسپورت نداره ک
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از برنده شدن می‌توانید اطلاعات فرزندتان را در فرم مهاجرتی برندگان لاتاری وارد کنید. مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

ناشناس
سلام وقت بخیر، ایاراهی هست بدون پاسپورت درلاتاری ثبتنام کرد
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام.مهلت ثبت نام تموم شده؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ثبت نام لاتاری از اواسط مهر ماه شروع می‌شود و تا اواسط آبان ادامه خواهد داشت، اما برای ثبت نام لاتاری می‌توانید از همین الان با سایت حامی مهاجر اقدام کنید.

ناشناس
سلام میگم ک بدون پاسپورت میشه ثبت نام کرد
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام . وقتتون بخیر . در زمان ثبت نام لاتاری ، آیا لازم است که گذرنامه تمدید داشته باشد ؟ 1 سال از تاریخ انقضای پاسپورت من میگذره و الان میخوام برای لاتاری ثبت نام کنم ، آیا لازمه که برای تمدیدش اقدام کنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

در سال‌های گذشته لازم بود که با پاسپورت معتبر در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید، اما به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام خسته نباشید من درحال خدمت سربازی هستم و نمیتونم پاسپورت بگیرم. میشه تو لاتاری ثبت نام کنم؟؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام،من مدتي نبودم و پاسپورتم ٣ ساله تاريخ انقضاش گذشته و بايد دوباره درخواست بدم به ثبت نام لاتاري تا صادر شه نميرسم..شنيدم زمان ثبت نام پاس بايد بروز باشه درسته؟اينجور باشه كه هيچي😔
کارشناس حامی مهاجر

ثبت نام لاتاری در سال های گذشته باید با پاسپورت معتبر انجام می‌شد، اما به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام. من فوق لیسانس دارم. ولی با مدرک لیسانسم کار میکنم و ۱۲ سال سابقه کاردارم.و فوق لیسانسم یه رشته دیگری هست و ارتباطی به رشته لیسانسم نداره. به نظرتون کدام مدرک رو ثبت نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. آخرین مدرک تحصیلی خود، یعنی فوق لیسانس را در فرم ثبت نام لاتاری انتخاب کنید.

ناشناس
سلام در قسمت country of eligibility اشتباهی زدم ارمنستان، فکر کردم راجع به محل سفارته برای مصاحبه، کلا از قرعه کشی حذف میشم یا اگر برنده شم به مشکل میخورم؟
کارشناس حامی مهاجر

در صورت برنده شدن در لاتاری، حتما نیاز به مشاوره مهاجرتی خواهید داشت. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام هیچ راهی برای کسانی که پاسپورت ندارند وجود نداره؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام ببخشید باید پاسپورت هم همین الان داشته باشیم یا بعد از برنده شدن میشه تهیه کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

در سال های گذشته برای ثبت نام لاتاری، حتما باید پاسپورت تهیه می‌کردید، اما به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
با سلام و وقت بخیر کسانی که در لاتاری برنده می شوند ،امکان داره در مصاحبه پذیرفته نشه ؟ ‌سوال دوم بعد تاریخ ازدواج فرد برای اینکه همسرش هم بتونه آمریکا بره باید قبل از ثبت نام برای لاتاری باشه ؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. امکان ویزا نشدن برنده لاتاری وجود داره. بنابراین همواره توصیه می‌کنیم که برندگان لاتاری برای حفاظت از شانس طلایی خود، حتما از مشاوره کارشناسان مهاجرتی استفاده کنند. خیر نیاز نیست که حتما قبل از ثبت نام ازدواج کرده باشید، بعد از ثبت نام هم می‌توانید ازدواج کنید و همسر خود را به آمریکا ببرید.

ناشناس
اگر در شرف جدایی باشیم از همسر ایا مدارک همسر برای ثبت نام واجب است؟ درصورت ندادن یا نداشتن تکلیف چیه؟میتونم بزنم مجرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ملاک اطلاعات شناسنامه شما در هنگام ثبت نام لاتاری است.  بعد از برنده شدن اگر طلاق گرفته باشید، می‌توانید اطلاعات خود را اصلاح کنید.

ناشناس
تمام چیز های که لازمه برای ثبت نام چیه کسان که اهل افغانستان هست میتونند ثبت نام بکنند
کارشناس حامی مهاجر

بله شما هم می‌توانید ثبت نام کنید. فقط به داشتن مدرک تحصیلی دیپلم نیاز دارید.

ناشناس
برای ثبت نام من خودم اطلاعات پاسپورت دارم ولی همسرم نداره آیا میشه ثبت نام کرد ؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

بله می‌توانید خودتان را ثبت نام کنید، به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام خواستم بدونم من دانشگاهی هستم برای لاتاری ب کارت پایان خدمت احتیاج داره؟!
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام اگه تحصیلات زیر دیپلم باشه و این شغل ها هم نبوده باشیم اما 10 سال سابقه تامین اجتماعی داشته باشیم قبوله؟؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله با دو سال سابقه کار می‌توانید در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام در زمان ثبت نام لاتاری آدرس باید همون آدرس زمان گرفتن پاسپورت باشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. آخرین آدرسی که در آن اقامت دارید را وارد کنید.

ناشناس
سلام.آیا پایان خدمت الزامی است؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. داشتن پایان خدمت برای ثبت نام لاتاری الزامی نیست. البته باید توجه کنید که بعد از برنده شدن، برای انجام مراحل بعد از لاتاری نیاز به پاسپورت و خروج از کشور خواهید داشت.

ناشناس
چند وقت باید از تاریخ پاسپورت گذشته باشه که بتونیم ثبت نام کنیم
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
دوس دارم اقامت امریکا رو داشته باشم
ناشناس
من دوس دارم ب امریکا بروم و ادامه تحصیل بدهم
ناشناس
داوطلب اقامت در ایالات متحده آمریکا از طریق گرین کارت آزمودن شانس لاتاری هستم.
ناشناس
بسیار یک پروسه خوب است زیاد میخواهم به امریکا سفر کنم
ناشناس
سلام برای ثبت نام اولیه نیاز به داشتن پاسپورت هست؟؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام عرض ادب و احترام و ارادت کی باید ثبت نام کنیم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر از همین الان برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. 

ناشناس
با درود و مهر آیا با پاسپورت که وقتش گذشته باشد میشه ثبت نام کرد و بعد پاسپورت را تمدید کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
خیلی دوست دارم برنده بشم تا بتونم دختر 3ساله خوشگلم که فلج هستش را ببرم آمریکا درمان کنم تنها آرزوی من برای دخترم فقط راه رفتن اون هست
کارشناس حامی مهاجر

از صمیم قلب امیدواریم که به آرزوی خود برسید.

ناشناس
بسیار عالی است این فرصت را از دست ندیم
ناشناس
پاسپورت تا کی باید اعتبار داشته باشه برای ثبت نام لاتاری؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
دوست درام برم آمریکا
ناشناس
سلام ایا واسه ثبت نام فرزندان زیر ۶ سال واسه ثبت نام در زیر مجموعه باید واسه اونا هم پاسپورت بگیریم یا بعدا میشه گرفت
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای ثبت نام زیر مجموعه ها در لاتاری گرین کارت آمریکا نیازی به داشتن پاسپورت نیست. در ضمن به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
باعرض سلام وخسته نباشید سوال داشتم چه مدرکی باید داشته باشی واسه لاتاری آمریکا خیلی دوست دارم به آمریکا اقامت کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. باید حداقل مدرک دیپلم را داشته باشید.

ناشناس
سلام خیلی دوست دارم به آمریکا برم من پول ندارم خیلی دوست آمریکا اقامت کنم و اونجا زندگی باید چکار کنم
ناشناس
سلام خیلی دوست دارم به آمریکا برم
ناشناس
سلام اگه احیانا تو لاتاری برنده شدیم، باید حدودا چه مقدار هزینه بکنیم تا کارهای سفارت و مصاحبه و... رو انجام بدیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام.  برای کسب اطلاعات دقیق از این موضوع می‌توانید مقاله هزینه های بعد قبولی لاتاری را بخوانید.

ناشناس
مصاحبشون درباره چیه؟ چطوریه؟ احتمال رد شدنم هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای کسب اطلاعات دقیق از مصاحبه برندگان لاتاری، مقاله تجربیات چند تن از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا را بببنید.

ناشناس
برای ثبت نام لاتاری پاسپورت اگر منقضی باشه اشکالی داره؟ یا میتوان ثبت نام کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
دوست دارم به آمریکا بروم
ناشناس
بنده ثبت نام کردم کد رو یاداشت نکردم،الان باس چکار کنم.ممنون از پاسخگویی
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر با حامی مهاجر ثبت نام کرده‌اید، با پشتیبانی حامی مهاجر تماس بگیرید.

ناشناس
ببخشید چه نوع پاسپورتی لازمه ؟ همون پاسپورت ایرانی؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
دوست دارم برم آمریکا
ناشناس
سلام برای ثبت نام لاتاری باید حتما پاسپورت داشت
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون نیاز به پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
من دوست دارم ویزا کانادا رو بگیرم
ناشناس
سلام فرم ثبت نام رو پر كردم و مبلغ ١٥٠هزار واريد كردم ،چطور متوجه بشم كه ثبت نامم با موفقعيت انجام شد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وارد پنل کاربری خود بر روی سایت حامی مهاجر شوید و وضعیت ثبت نام لاتاری خود را بررسی کنید.

ناشناس
سلام در حال تحصیل در دانشگاه هستم و سربازی هم نرفتم هنوز و بعد از تحصیل مشمول میشم ایا برای ثبت نام کارت خدمت و پاسپورت نیاز است ؟ (پاسپورت ندارم)
کارشناس حامی مهاجر

برای ثبت نام لاتاری نیازی به داشتن کارت پایان خدمت ندارید، ولی در صورت برنده شدن باید برای انجام مراحل بعد از برنده شدن لاتاری، از کشور خارج شوید و در آن صورت به پاسپورت نیاز خواهید داشت.

ناشناس
درود برشما، آیاددر زمان ثبت نام برای فرزندان زیر 21 سال داشتن پاسپورت لازم است؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر برای زیر مجموعه ها نیازی به ارائه اطلاعات پاسپورت نیست.

ناشناس
با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید در صورت برنده شدن و نداشتن شرایط لازم آیا میشه بلیط خود رو به شخص دیگه ای فروخت؟!
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شانس برنده شدن در لاتاری قابل خرید و فروش نیست.

ناشناس
سلام خسته نباشید اگه حضوری مراجعه کنیم جهت ثبت نام لاتاری، ور محل امکان گرفتن عکس وجود داره؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. در ایام ثبت نام لاتاری می‌توانید از خدمات حضوری ثبت نام لاتاری در موسسه حامی مهاجر استفاده کنید و امکان گرفتن عکس لاتاری در موسسه حامی مهاجر وجود خواهد داشت.

ناشناس
وقتی لاتاری برنده بشیم امکانات خاصی در اختیارمان قرار میگیره تا مدتی یا خیرُ
کارشناس حامی مهاجر

سلام. جایزه لاتاری، اجازه اقامت دائم در آمریکاست که بسیار ارزشمند است. دولت آمریکا امکانات دیگری در اختیار برندگان لاتاری قرار نمی‌دهد.

ناشناس
با سلام .چندین شماره در پاسپورت وجود داره.کدام شماره باید در سایت لاتاری وارد بشه و آیا نوشتن حرف الزامیه؟
کارشناس حامی مهاجر

شماره پاسپورت به همراه حرف آن باید وارد شود.

ناشناس
سلام خسته نباشید ببخشید دوتا سوال داشتم اول این که اگر از اعضای خانواده فقط یک نفر ثبت نام کنه اگر برنده بشه میتونه بقیه اعضای خانواده را هم با خودش همراه کنه؟ سوال دوم این که اگر کسی ثبت نام کرد و برنده شد و بنا به شرایطی نتونست بره تکلیف چیه باید اگر برنده شد حتما رفت یا شرط دیگه ای هم داره؟
کارشناس حامی مهاجر

اگر برنده لاتاری شوید و نروید، هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد و اجباری برای رفتن به آمریکا ندارید. اگر متقاضی اصلی برنده شود، می‌تواند همسر و فرزندان زیر 21 سالش را به همراه خود به آمریکا ببرد.

ناشناس
برای سال ۲۰۲۳ ایران جزو کشورهای مجاز نیست؟؟؟؟ تو فایل دستورالعمل خود سایت مهاجرت اسمش نیست.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ایران جز کشورهای مجاز ثبت نام لاتاری است و تا سال‌ها هم وضعیت به این شکل خواهد بود. نگران نباشید.

ناشناس
دوست دارم به آمریکای اقامت کنم
ناشناس
اگر به سربازی نرفته باشیم نمی‌تونیم توی لاتاری شرکت کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

کارت پایان خدمت جز مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری نیست، اما بعد از برنده شدن در لاتاری باید برای انجام مراحل بعد از برنده شدن به خارج از کشور سفر کنید. بنابراین نیاز به پاسپورت خواهید داشت. 

ناشناس
سلام خسته نباشید میخام بدونم اگر سن من ۵۰سال باشه بازم مدرک تحصیلی میخواد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای ثبت نام لاتاری باید مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشید یا حداقل دو ساله سابقه کار داشته باشید.

ناشناس
با سلام ایا پس از لاتاری دیگه نمیتونیم کشوره دیگه ای اقامت بگیریم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مغایرتی ندارد. می‌توانید اقامت کشورهای دیگر را نیز اخذ کنید.

ناشناس
سلام وقت بخیر باید پاسپورت کدوم کشور رو بگیریم که بتونیم ثبت نام کنیم در تالاری ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ملاک محل تولد است. اگر محل تولدتان ایران است، اجازه ثبت نام در لاتاری آمریکا را دارید.

ناشناس
دوست دارم برم امریکا
ناشناس
با عرض سلام. میخواستم‌ بدونم سابقه ثبت نام در لاتاری بر روی موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی تاثیری دارد و باعث ریجکتی میشود با خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ثبت نام لاتاری هیچ تاثیری بر روی پرونده‌های مهاجرتی یا غیرمهاجرتی شما ندارد. 

ناشناس
دوست دارم اقامتگاه آمریکا رو بگیرم
ناشناس
تحصیل و زندگی در آمریکا
ناشناس
والا رفتن به امریکا یکی از آرزوهای بزرگمونه
ناشناس
عاشق آمریکا هستم دوست دارم برم
ناشناس
سلام من در عین خدمت سربازی هستم آیا میتونم ثبت نام کنم یا خیر سوال دوم اگه یه خانوم ثبت نام کنه و قبول بشه امکانش هست قبل از رفتن ازدواج کنه و با یه مرد بره
کارشناس حامی مهاجر

سلام. الزامی به داشتن کارت پایان خدمت برای ثبت نام لاتاری نیست. ولی در صورت برنده شدن باید برای انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری به خارج از کشور بروید و در آن صورت نیاز به پاسپورت خواهید داشت.

ناشناس
چقدر طول میکشه جواب لاتاری مشخص شه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شش ماه پس از پایان مهلت ثبت نام لاتاری، نتایج لاتاری گرین کارت آمریکا اعلام خواهد شد که حدود ماه اردیبهشت (ماه می) خواهد بود.

ناشناس
سلام . میشه با پاسپورت تاریخ گذشته در لاتاری ثبت نام کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام من که مشکل سوپیشینه دارم میتونم ثبت نام بکنم کمکم کنین لطفا
کارشناس حامی مهاجر

سلام. داشتن سو پیشینه مشکلی برای ثبت نام لاتاری ایجاد نمی‌کند.

ناشناس
سلام خسته نباشید ، شاریط سنی داره ایا ؟ و زبان انگلیسی رو هم باید کامل فول باشیم ؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. ثبت نام لاتاری نه شرایط سنی داره و نه اینکه نیازی به بلد بودن زبان انگلیسی دارید. برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام. آیا شرط سنی وجوددارد. ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. ثبت نام لاتاری شرایط سنی ندارد.

ناشناس
سلام اینکه میگن عکس سال پیش نباشه درسته؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. نباید از عکس لاتاری سال قبل، برای ثبت نام لاتاری امسال استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله شرایط عکس لاتاری را بخوانید.

ناشناس
سوال دارم و آن این هست که من ۲۲ سال سن دارم ، میتوانم همراه خود برادر و خواهر خود را ببرم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. شما فقط می‌توانید همسر و فرزندان زیر 21 سال را به عنوان زیر مجموعه خود ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام تا چه زمانی ثبت نام ادامه داره ؟داشتن پاسپورت جهت ثبت نام الزامیه ؟
کارشناس حامی مهاجر

ثبت نام لاتاری تا اواسط آبان ادامه خواهد داشت. به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام پاسپورت من‌تاریخش منقضی شده میشهواز خودم یه تاریخ بدم الان‌و بعد ثبت نام اصلاحش کنم وقتی پاسپورت و تمدید کردم
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام.آیا داشتن پاسپورت لازم است.
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام ببخشید من خودم گذرنامه دارم اما خانمم و بچه ام ندارند میتونم ثبت نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای ثبت نام زیر مجموعه ها نیازی به ارائه اطلاعات پاسپورت نیست. به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
دوست دارم در آمریکا بمیرم سوئد رفتم ولی مثل آمریکا نمیشه سرزمین فرشته هاست
ناشناس
بسیارخوش هستم درامریکااقمت داشت باشم
ناشناس
میشه بیشتر توضیح بدین
ناشناس
اگه بچه هم زیر یک سال باشه و پاس ندارع چه جوری ثبت نام کنم
کارشناس حامی مهاجر

برای ثبت نام زیر مجموعه ها در لاتاری گرین کارت نیازی به وارد کردن اطلاعات پاسپورت نیست. بنابراین فرزندان شما نیازی به داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری ندارند.

ناشناس
دوست دارم بهمراه سه فرزندم کوچیکم به امریکا سفر کنم
ناشناس
سلام یه سوال دارم من امسال سال آخر دبیرستان هستم و دیپلم ندارم ولی خرداد ماه نهایی میدم و قطعا تا خرداد دیپلم رو خواهم داشت آیا شخص بنده می تونم شرکت کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. شما می‌توانید به عنوان زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری گرین کارت امریکا ثبت نام کنید. در صورت اخذ دیپلم می‌توانید به صورت مستقل در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام حتما باید پاسپورت تاریخ داشته باشد برای ثبت نام ؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام ببخشید سوالی داشتم میتونیم بعد از برنده شدن برای مصاحبه با خودمون مترجم زبان انگلیسی ببریم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. نیازی به همراه داشتن مترجم نیست. مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا به زبان فارسی است.

ناشناس
برای ثبتنام حتما نیاز به پاسپورت هست؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
امریکا رو خیییلی دوسدارم
ناشناس
به علت بیکاری برای کاردوست دارم برم امریکا
ناشناس
سلام براثبت نام لاتاری نیازی به داشتن پاسپورت هست؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
برای ثبت نام لاتاری باید حتما پاسپورت داشت؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
سلام برای ثبت نام لاتاری سوالی که برام پیش اومده برای ثبت مشخصات فرزندم آیا باید پاسپورت داشته باشه؟ دو سالشونه
کارشناس حامی مهاجر

ثبت نام لاتاری برای زیر مجموعه ها نیازی به داشتن پاسپورت ندارد. بنابراین برای ثبت نام فرزندان در لاتاری نیازی به داشتن پاسپورت نخواهید داشت. 

ناشناس
سلام، آیا در زمان ثبت نام در لاتاری، همسر و فرزندم هم باید پاسپورت داشته باشند؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام، برای ثبت نام زیر مجموعه ها در لاتاری آمریکا نیازی به ورود اطلاعات پاسپورت نیست. 

ناشناس
عرض ادب، بنده فوق لیسانس دارم اما چون سربازی نرفتم و قصد هم ندارم برم مدرک ارشدم رو نمیدن، و ریز نمرات رسمی هم که دادن دادگستری تایید نکرده چون اصل مدرک نبوده، به نظر شما اگر بنده در لاتاری امسال انتخاب بشم برای زمان مصاحبه آیا همون ریز نمرات رسمی (ولی تایید دادگستری نداره) کافی هست برای اثبات داشتن مدرک ارشد و براشون هم توضیح بدم به دلیل سربازی هست، یا احتمال داره افسر قبول نکنه و رد کنه بنده رو، و بهتره الان تو فرم ثبت نام بزنم کارشناسی آخرین مدرک تحصیلی؟ سپاسگزار
کارشناس حامی مهاجر

سلام. می‌تونیم شما رو کمک کنیم. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام و عرض ادب و ارادت .سوال من درمورد اینه که تاریخ انقضا پاسپورتم تمام شده میتونم برا لاتاری ثبت نام کنم یا خیر ممکنه این سوال خیلی از دوستان باشه ممنون از راهنماییتون.
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
درود بر شما، بابت اطلاعات مفیدی که در سایت‌تون منتشر کردید از شما بسیار ممنونم. اگر ممکن هست، بسیار ممنونم میشم که به دو سوال من پاسخ دهید. ۱-از اونجایی که چهره فعلی من به دلیل تراشیدن موی سر با تصویر پاسپورتم متفاوت هست، آیا در صورت آپلود عکس جدیدم (بدون مو) و در هنگام مصاحبه (در صورت قبولی اولیه) دچار مشکل میشم؟ ۲- با توجه به اینکه در حال حاضر در ایران زندگی نمی‌کنم، (۱) آیا آی پی کشوری که از اون به اینترنت وصل میشم و (۲) محل سکونت فعلی من که در خارج از ایران هست، میتونند روی شانس من در لاتاری اثر منفی بزارن؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. با سپاس.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر تفاوت موی سر در عکس لاتاری مشکلی ایجاد نخواهد کرد. محل ثبت نام شما هیچ تاثیری بر روی شانس برنده شدن در لاتاری ندارد.

ناشناس
آیا شخص مطمعنی هست که ثبت نام انجام بده ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام من دانشجو هستم ایا میتونم بدون وثیقه برای ثبت نام لاتاری پاسپورت بگیرم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لطفا این موارد را از دفاتر پلیس به علاوه ده پیگیری فرمایید.

ناشناس
سلام بنده پاسپورت ندارم باید چیکا کنم
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
بسیار عالی و خوب،دوست دارم ادامه زندگی را در کنار خانواده در آمریکا باشم.
ناشناس
سلام از آرزوهای دیرینه امه زندگی واقامت در آمریکا
ناشناس
سلام وقت بخیر. امکانش هست با پاسپورتی که ۴ ماه از تاریخ اعتبارش مونده برای لاتاری ثبت نام کرد؟ ممنون میشم پاسخ بدید.🙏
کارشناس حامی مهاجر

بله. حتی اگر پاسپورت شما یک روز هم اعتبار داشته باشد، امکان ثبت نام لاتاری را خواهید داشت.

ناشناس
درود من از نظر مدارک تکمیل هستم و مهندسی ای تی دارم و در حال حاضر ب اکثر کارها مسلط هستم اعم از تراشکاری قالب سازی جوشکاری مکانیکی و...امکان داره من قبول بشم یا نه ممنون
کارشناس حامی مهاجر

کاملا به شانس شما بستگی دارد.

ناشناس
دوست دارم مهاجرت کنم به امریکا ویک زندگی جدید
ناشناس
سلام لطفا بفرمایید برای ثبت نام چیکار کنم و هزینه اش چقده ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. در این فرم تمام هزینه‌ها برای شما حساب میشه و قبل از پرداخت می‌تونید هزینه ها رو مشاهده کنید.

ناشناس
سلام درود میخواستم بدونم اگر شخصی سربازی نرفته باشه و کارت سربازی و پاسپورت نداشته باشه میتونه ثبت‌نام کنه
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
نیاز به پایان خدمت هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. نیازی به داشتن پایان خدمت برای ثبت نام لاتاری گرین کارت نیست. ولی توجه داشته باشید که برای انجام مراحل بعد از برنده شدن لاتاری به خروج از کشور و دریافت پاسپورت نیاز دارید.

ناشناس
واسه یه خانواده سه نفره برای ثبت نام هممون باید پاسپورت داشته باشیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای ثبت نام زیرمجموعه ها در لاتاری آمریکا نیازی به داشتن پاسپورت نیست. فقط متقاضی اصلی ثبت نام باید پاسپورت داشته باشد.

ناشناس
اقامت امریکا
ناشناس
سلام وقتتون بخیر برای ثبت‌نام لاتاری نیاز به پاسپورت هست؟
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد، ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت خواهد بود و همه می‌توانند ثبت نام کنند.

ناشناس
برای ثبت نام لاتاری کجا باید مراجعه کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام برای ثبت نام لاتاری از کجا و چطوری شروع کنیم میشه لطفا راهنمایی کنید ، خیلی برای من‌ مهمه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام من رفتم عکاسی و عکس لاتاری تهیه کردم عکاس پشت زمینه عکس من را رتوش کرده اما در چهره تغییری به وجود نیاورده و هیچ رتوشی انجام نداده آیا ممکنه سفید تر شدن پشت زمینه عکس برای بعد از برنده شدن مشکل ساز شود ؟
کارشناس حامی مهاجر

اگر در چهره شما مشکلی به وجود نیامده است، مشکلی ندارد.

ناشناس
سلام ببخشید فرزندان خانواده هم حتما باید شطح تحصیلی اینقدر داشته باشند؟؟ من خودم زیر 18سال سن دارم اگر مادر و پدرم ثبت نام کنند ماهم میتونیم بریم من دارا پاسپورت هم هستم تمام افراد خانواده پاسپورت داریم و مادر و پدرم هم مسلط به زبان انگلیسی هستند من و دیگر اعضای خانواده هم همینطور فقط این سوال رو ازتون داشتم
کارشناس حامی مهاجر

خیر. اگر به عنوان زیر مجموعه پدر و مادر ثبت نام می‌کنید، نیازی نیست که مدرک دیپلم داشته باشید.

ناشناس
امسال لازمه حتما اسپانسر یا جاب افرداشته باشیم؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. نیازی نیست.

ناشناس
میخواهم که در امریکا زندگی کنم
ناشناس
می خواهم اقامت آمریکا را داشته باشم
ناشناس
برای لاتاری اصل مدارک تحصیلی هم نیاز هست؟
کارشناس حامی مهاجر

برای ثبت نام لاتاری فقط باید اخرین مدرک تحصیلی خود را در فرم انتخاب کنید و هیچ نیازی به آپلود مدرک تحصیلی یا وارد کردن اطلاعات مدرک تحصیلی نیست.

ناشناس
آیا افغان های مقیم ایران میتونن در ایران لاتاری ثبت نام کنن؟؟؟؟؟ اگه میتونن شامل هزینه ای میشع؟؟؟ اگه میشه چقدر هزینه میشه؟؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. می‌تونند. برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. در این فرم تمام هزینه‌ها برای شما حساب میشه و قبل از پرداخت می‌تونید هزینه ها رو مشاهده کنید.

ناشناس
من معاف از سربازی از نوع کفالت گرفتم مشکلی واسه لاتاری ندارم؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. مشکلی برای ثبت نام لاتاری شما وجود ندارد.

ناشناس
میشه من و همسرم جداگانه ثبت نام کنیم تا احتمال برنده شدن افزایش یابد؟
کارشناس حامی مهاجر

بله می‌توانید از ویژگی ثبت نام دوشانسه لاتاری در سایت حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام وقت بخیر داشتن سابقه کار برای ثبت نام لاتاری الزامی هست؟
کارشناس حامی مهاجر

در صورت داشتن مدرک حداقلی دیپلم، نیازی به داشتن سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری نیست.

ناشناس
سلام ببخشید یه سوال داشتم بچه های من 7سالشون هست واسه ثبت نام لاتاری باید گذر نامه داشته باشن
کارشناس حامی مهاجر

خیر. زیر مجموعه ها برای ثبت نام در لاتاری نیازی به داشتن پاسپورت ندارند.

ناشناس
سلام وقت بخیر کسانی که پایان خدمت ندارند میتونن ثبت نام کنن؟
کارشناس حامی مهاجر

داشتن پایان خدمت از شرایط ثبت نام لاتاری نیست، اما برای انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری نیاز به پاسپورت و خروج از کشور خواهید داشت.

ناشناس
سلاام من فرزند مجرد بالای ۲۱ سال هستم میتونم به عنوان همراه شرکت کنم
کارشناس حامی مهاجر

خیر. شما فقط می‌توانید به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام. دخترم سه سالشه. آیا در ثبت نام لاتاری باید عکس از دخترم آپلود کنم؟ ینی شرایط سنی نداره واسه عکس؟ یا اینکه هر سنی باشه باید عکس ارسال شه؟
کارشناس حامی مهاجر

برای عکس لاتاری شرایط سنی وجود ندارد، عکس شما و تمام زیرمجموعه های شما باید در فرم بارگزاری شود.

ناشناس
ایا با پاسپورتی که وقتش تموم شده میشه ثبت نام کرد؟ شروع ثبتنام چه وقت است
کارشناس حامی مهاجر

سلام. از همین الان می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. شاید ثبت نام لاتاری امسال به پاسپورت نیازی نداشته باشد، اما در صورتی که مثل سال های قبل به پاسپورت نیاز داشته باشد، پاسپورت شما باید دارای اعتبار باشد و از تاریخ انقضای آن نگذشته باشد.

ناشناس
من الان ۱۳ سالمه مدرک دیپلم ۱۲ سال ندارم آیا هنوز هم شانس ثبت نام دارم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. شما می‌توانید به عنوان زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری گرین کارت امریکا ثبت نام کنید. در صورت اخذ دیپلم می‌توانید به صورت مستقل در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

ناشناس
شرایط سنی خاصی داره؟ایا؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. ثبت نام لاتاری شرایط سنی ندارد، اما توجه کنید که برای ثبت نام لاتاری باید مدرک دیپلم یا سابقه کار مناسب داشته باشید.

ناشناس
سلام و درود بنده مدرک لیسانس دارم و شغلم آزاد است اما مدرک دیپلم من فنی است تو شرایط نوشته دیپلم فنی مورد تاییدکشور آمریکا نیست میخواستم بپرسم که آیا بنده میتوانم ثبت نام کنم یا خیر ؟
کارشناس حامی مهاجر

مدرک لیسانس دارید و می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام ببخشید من 19سالمه و سابقه کار ندارم باید چیکار کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. شما می‌توانید به عنوان زیر مجموعه پدر و مادر خود در لاتاری گرین کارت امریکا ثبت نام کنید. در صورت اخذ دیپلم می‌توانید به صورت مستقل در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام . آیا برای ثبت نام باید پاسپورت هم داشته باشیم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به احتمال بسیار زیاد برای ثبت نام لاتاری 2024 نیازی به داشتن پاسپورت نیست، بنابراین همه می‌توانند در آن ثبت نام کنند.

ناشناس
دوست دارم برم امریکا
ناشناس
خیلی دوست دارم به امریکا اقامت کنم
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

می تونید برای اطلاعات بیشتر مقاله نحوه اخذ اقامت آمریکا رو بخونید.

ناشناس
با عرض سلام و خسته نباشید.یه سوال داشتم.برای ثبت نام در لاتاری باید مدرک زبان داشته باشیم و مدرک زبان ارائه بدیم؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

خیر برای ثبت نام لاتاری نیازی به مدرک زبان ندارید. اما پس از برنده شدن در لاتاری برای مصاحبه دعوت می شوید و داشتن مدرک زبان و ارائه اون می تونه امتیاز مثبتی برای شما داشته باشه