لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

2023 شرایط و الزامات ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا دو شرط را باید در نظر داشته باشید. یکی شرایطی است که در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا وضع شده ودیگری شرایط خاصی که در زمان ریاست جمهوری هر شخصی در آمریکا ممکن است ابلاغ شود. با توجه به اینکه رئیس جمهور آمریکا در زمینه سیاست گزاری های مهاجرتی حق تصمیم گیری دارد، در دوران ریاست جمهوری ترامپ بارها مشاهده شده که در سفارت از برنده های لاتاری 2017، 2018 و 2019 مدارک جدید و متنوعی درخواست شده است. البته این اتفاقات مربوط به حکم ممنوعیت سفر ایرانیان به آمریکا بود و با هر ابلاغ، .متقاضیان برای معافیت از این ممنوعیت به دنبال تهیه مدارکی دال بر معافیتشان بودند که در ادامه و در بخش بونافاید از آنها صحبت خواهیم کرد. بهتر است این نکته را بدانید که ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت امکان پذیر نبوده و در زمان ثبت نام بایستی اطلاعات پاسپورت خود را وارد کنید یا اینکه شامل یکی از شرایط نداشتن پاسپورت در سایت لاتاری باشید. در صورت ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت ( اگر هیچ یک از شرایط سایت لاتاری را نداشته باشید) بعد از برنده شدن در لاتاری نمی توانید کارهای اقامتی خود را انجام بدهید. 
با موسسه حامی مهاجر همراه باشید.

شرایط ثبت نام لاتاری 2023 بر اساس قانون ملیت و مهاجرت آمریکا

 این شرایط در همه سنوات یکسان بوده و البته مشاهده شده است که در سفارت های مختلف آمریکا در مکان های مختلف برخورد های متفاوتی با این شرایط شده است. اما در مجموع، موضوع کاملا شفاف و قابل تهیه میباشد.

شرط تحصیلات در ثبت نام لاتاری 2023

حداقل تحصیلات برای ارائه به سفارت آمریکا در صورت برنده شدن در لاتاری 2023، مدرک دیپلم دبیرستان میباشد. دیپلم دبیرستان در آمریکا 12 ساله است و باید هنگام بررسی شرایط این مهم را در نظر داشت. دیپلم در ایران در نظام قدیم 12 ساله بود. در نظام جدید 11 ساله. در فنی حرفه ای 11 ساله و در سیستم آموزشی حال حاظر 12 ساله. برای مطابقت با شرایط باید 12  سال تحصیل موفق را به سفارت نشان دهید. یعنی یا باید دیپلم نظام قدیم داشته باشید  یا اگر نظام جدید هستید باید پیش دانشگاهی داشته باشید تا 12 سال تحصیل موفق تکمیل شده باشد و اگر فنی حرفه ای هستید باید وارد دانشگاه شده باشید تا تحصیلات آکادمیک شما احراز شود. دقت کنید که این تحصیلات باید قبل از ثبت نام لاتاری احراز شده باشد.

نقش تحصیلات عالیه در لاتاری 2023

بسیاری از افراد در این تصور هستند که هرچه تحصیلات بالاتر باشد شانس برای شرکت در قرعه کشی بالاتر است. این تصور غلطی است. همه در این قرعه کشی از شانس یکسان برخوردارند. یک دیپلمه با یک دکتر جراح یکسان است. البته پس از برنده شدن، افسر کنسولی سفارت احترام بیشتری برای تحصیلات بالاتر شما قائل خواهد بود اما در قرعه کشی تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

شرط جایگزین تحصیل برای ثبت نام لاتاری 2023 ( شرط سابقه کار )

در صورتی که تحصیلات شما زیر دیپلم است، هنوز شانس برای ثبت نام دارید. باید بتوانید ثابت کنید که دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته دارید و این سابقه کار مربوط به مشاغلی باشد که در لیست مشاغل خاص اداره کار ایالات متحده قرار دارد. لازم به توضیح است که نیاز نیست شما حتما کار کرده باشید. مثلا کسی که شرکتی ثبت کرده و حتی آن شرکت هیچ فعالیتی نداشته است میتواند به عنوان مدیر عامل آن شرکت در این پروسه شرکت کند و این شغل از ایشان پذیرفته است. مثال دیگر از این نوع مشاغل میتواند برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی گرافیک، نوازندگی ساز های موسیقی، مدیریت، مربی ورزشی و مدیریت فروشگاه ( صاحبان جواز کسب ) و خیلی مشاغل دیگر باشد.

شرایط عکس لاتاری 2023

برای تهیه عکس لاتاری 2023 گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول 600 پیکسل تا 1200 پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند. نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد. نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود. 
از عکاسی هایی که فایل عکس را به شما نمیدهند خدمات عکس لاتاری دریافت نکنید. شما نیازی به چاپ عکس ندارید و فقط فایل مورد نیاز است.

نمونه عکس صحیح لاتاری2023

 

 

 کشور های مجاز برای ثبت نام لاتاری 2023

شما برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت باید متولد یکی از کشور های مجاز باشید. این کشور ها در ابتدای هر دوران ثبت نام، در دستورالعمل ثبت نام لاتاری لیست میشوند.  معمولا کشورهایی از این لیست حذف میشوند که تعداد مهاجرت آنها به ایالات متحده از حدی گذشته باشد. همانطور که از نام این ویزا پیداست، لاتاری 2023 برای حفظ تنوع نژادی آمریکا است پس کشورهایی مجاز به ثبت نام هستند که ریت مهاجرتشان به آمریکا کم باشد. ایران همیشه یکی از کشور های مجاز بوده است.
بهتر است بدانید: آیا کانادا لاتاری دارد؟

بررسی عکس ثبت نام لاتاری 2023

عکس در ثبت نام لاتاری 2023 گرین کارت یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کرد. معمولا به دلیل عکس اشتباه، ثبت نام شما وارد قرعه کشی نمیشود. نکته اینجاست که آپلود عکس نشانه ای از تایید عکس شما نیست. عکس برای ثبت نام لاتاری در دو بخش بررسی میشود. اول در هنگام بارگزاری توسط خود سایت ( به صورت اتوماتیک ) که در این مرحله فقط اندازه و نوع فایل عکس بررسی میشود و در مرحله بعدی که مرحله اصلی بررسی عکس است، کیفیت عکس پرسنلی بررسی خواهد شد که آیا شرایط ویژه عکس را احراز میکند یا نه.

شرایط ریاست جمهوری برای ثبت نام لاتاری 2023

بر اساس آخرین ابلاغ ریاست جمهوری در زمان نوشتن این مقاله که PP9645 شناخته میشود، فقط ایرانیانی میتوانند ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی از آمریکا دریافت میکنند که بتوانند معافیت از حکم 9645 را دریافت کنند. البته این معافیت از طرف متقاضی درخواست میشود و مسئول صدور معافیت، افسر کنسولی سفارت آمریکا است. به طور کلی مطابق آخرین ابلاغ ریاست جمهوری 9 مثال واضح از شرایط معافیت ذکر شده اما به شما توصیه میکنیم برای ثبت نام لاتاری این ابلاغ را نادیده بگیرید. این گونه ابلاغ ها در بازه زمانی های محدودی صادر میشوند و معمولا حتی در صورتی که در زمان این ابلاغ ثبت نام کنید، ممکن است در زمان اعلام نتایج یا در زمان مصاحبه سفارت ابلاغ جدیدی صادر شود. بنابر این هرگز بر اساس ابلاغ های ریاست جمهوری که تاریخ انقضا دارند برنامه ریزی نکنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 381
Mostafa
سلام وقت بخیر ببخشید یه سوالی داشتم منون میشم کمک کنید من لیسانس حسابداری دارم اما دیپلمم نظام قدیم 11سالست.خواستم بپرسم که دیپلمم مشکلی ایجاد نمیکنه؟و ارائه تنها مدرک لیسانس کافیه؟
رضا رحمتی
سلام وقت شما هم بخیر خیر هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه و می تونید ثبت نام کنید.
کاربر حامی مهاجر
دوست دارم برم امریکا
کاربر حامی مهاجر
خیلی دوست دارم به امریکا اقامت کنم
کاربر حامی مهاجر

درود بر شما

می تونید برای اطلاعات بیشتر مقاله نحوه اخذ اقامت آمریکا رو بخونید.

کاربر حامی مهاجر
با عرض سلام و خسته نباشید.یه سوال داشتم.برای ثبت نام در لاتاری باید مدرک زبان داشته باشیم و مدرک زبان ارائه بدیم؟
کاربر حامی مهاجر

درود بر شما

خیر برای ثبت نام لاتاری نیازی به مدرک زبان ندارید. اما پس از برنده شدن در لاتاری برای مصاحبه دعوت می شوید و داشتن مدرک زبان و ارائه اون می تونه امتیاز مثبتی برای شما داشته باشه

مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
عکس لاتاری: شرایط، نحوه عکس برداری و هزینه آن

عکس صحیح برای ثبت نام لاتاری باید بین 600 پیکسل تا 1200 پیکسل عرض داشته باشد و به صورت مربع تهیه شود. حتما فایل عکس را از عکاسی دریافت کنید. ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
افزایش شانس برنده شدن لاتاری

برای افزایش شانس برنده شدن لاتاری ، هر فرد متقاضی فقط یک بار مجاز به انجام ثبت نام خواهد بود و افرادی که چندین بار ثبت نام کنند ، ثبت نام آن ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
ثبت نام لاتاری آمریکا

ثبت نام لاتاری 2024، در اوایل اکتبر 2022 آغاز می‌شود و تا اواسط نوامبر 2022 ادامه خواهد داشت. اکنون می توانید با حامی مهاجر اقدام به ثبت نام لاتاری 2024 کنید. ...

ادامه مطلب