2022 شرایط و الزامات ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری 2022 گرین کارت آمریکا دو شرط را باید در نظر داشته باشید. یکی شرایطی است که در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا وضع شده ودیگری شرایط خاصی که در زمان ریاست جمهوری هر شخصی در آمریکا ممکن است ابلاغ شود. با توجه به اینکه رئیس جمهور آمریکا در زمینه سیاست گزاری های مهاجرتی حق تصمیم گیری دارد، در دوران ریاست جمهوری ترامپ بارها مشاهده شده که در سفارت از برنده های لاتاری 2017، 2018 و 2019 مدارک جدید و متنوعی درخواست شده است. البته این اتفاقات مربوط به حکم ممنوعیت سفر ایرانیان به آمریکا بود و با هر ابلاغ، .متقاضیان برای معافیت از این ممنوعیت به دنبال تهیه مدارکی دال بر معافیتشان بودند که در ادامه و در بخش بونافاید از آنها صحبت خواهیم کرد.
با موسسه حامی مهاجر همراه باشید.

شرایط ثبت نام لاتاری 2022 بر اساس قانون ملیت و مهاجرت آمریکا

 این شرایط در همه سنوات یکسان بوده و البته مشاهده شده است که در سفارت های مختلف آمریکا در مکان های مختلف برخورد های متفاوتی با این شرایط شده است. اما در مجموع، موضوع کاملا شفاف و قابل تهیه میباشد.

شرط تحصیلات در ثبت نام لاتاری 2022

حداقل تحصیلات برای ارائه به سفارت آمریکا در صورت برنده شدن در لاتاری 2022، مدرک دیپلم دبیرستان میباشد. دیپلم دبیرستان در آمریکا 12 ساله است و باید هنگام بررسی شرایط این مهم را در نظر داشت. دیپلم در ایران در نظام قدیم 12 ساله بود. در نظام جدید 11 ساله. در فنی حرفه ای 11 ساله و در سیستم آموزشی حال حاظر 12 ساله. برای مطابقت با شرایط باید 12  سال تحصیل موفق را به سفارت نشان دهید. یعنی یا باید دیپلم نظام قدیم داشته باشید  یا اگر نظام جدید هستید باید پیش دانشگاهی داشته باشید تا 12 سال تحصیل موفق تکمیل شده باشد و اگر فنی حرفه ای هستید باید وارد دانشگاه شده باشید تا تحصیلات آکادمیک شما احراز شود. دقت کنید که این تحصیلات باید قبل از ثبت نام لاتاری احراز شده باشد.

نقش تحصیلات عالیه در لاتاری 2022

بسیاری از افراد در این تصور هستند که هرچه تحصیلات بالاتر باشد شانس برای شرکت در قرعه کشی بالاتر است. این تصور غلطی است. همه در این قرعه کشی از شانس یکسان برخوردارند. یک دیپلمه با یک دکتر جراح یکسان است. البته پس از برنده شدن، افسر کنسولی سفارت احترام بیشتری برای تحصیلات بالاتر شما قائل خواهد بود اما در قرعه کشی تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

شرط جایگزین تحصیل برای ثبت نام لاتاری 2022 ( شرط سابقه کار )

در صورتی که تحصیلات شما زیر دیپلم است، هنوز شانس برای ثبت نام دارید. باید بتوانید ثابت کنید که دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته دارید و این سابقه کار مربوط به مشاغلی باشد که در لیست مشاغل خاص اداره کار ایالات متحده قرار دارد. لازم به توضیح است که نیاز نیست شما حتما کار کرده باشید. مثلا کسی که شرکتی ثبت کرده و حتی آن شرکت هیچ فعالیتی نداشته است میتواند به عنوان مدیر عامل آن شرکت در این پروسه شرکت کند و این شغل از ایشان پذیرفته است. مثال دیگر از این نوع مشاغل میتواند برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی گرافیک، نوازندگی ساز های موسیقی، مدیریت، مربی ورزشی و مدیریت فروشگاه ( صاحبان جواز کسب ) و خیلی مشاغل دیگر باشد.

شرایط عکس لاتاری 2022

برای تهیه عکس لاتاری 2022 گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول 600 پیکسل تا 1200 پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند. نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد. نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود. 
از عکاسی هایی که فایل عکس را به شما نمیدهند خدمات عکس لاتاری دریافت نکنید. شما نیازی به چاپ عکس ندارید و فقط فایل مورد نیاز است.

نمونه عکس صحیح لاتاری2022

 

 

 کشور های مجاز برای ثبت نام لاتاری 2022

شما برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت باید متولد یکی از کشور های مجاز باشید. این کشور ها در ابتدای هر دوران ثبت نام، در دستورالعمل ثبت نام لاتاری لیست میشوند.  معمولا کشورهایی از این لیست حذف میشوند که تعداد مهاجرت آنها به ایالات متحده از حدی گذشته باشد. همانطور که از نام این ویزا پیداست، لاتاری 2022 برای حفظ تنوع نژادی آمریکا است پس کشورهایی مجاز به ثبت نام هستند که ریت مهاجرتشان به آمریکا کم باشد. ایران همیشه یکی از کشور های مجاز بوده است.
بهتر است بدانید: آیا کانادا لاتاری دارد؟

بررسی عکس ثبت نام لاتاری 2022

عکس در ثبت نام لاتاری 2022 گرین کارت یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کرد. معمولا به دلیل عکس اشتباه، ثبت نام شما وارد قرعه کشی نمیشود. نکته اینجاست که آپلود عکس نشانه ای از تایید عکس شما نیست. عکس برای ثبت نام لاتاری در دو بخش بررسی میشود. اول در هنگام بارگزاری توسط خود سایت ( به صورت اتوماتیک ) که در این مرحله فقط اندازه و نوع فایل عکس بررسی میشود و در مرحله بعدی که مرحله اصلی بررسی عکس است، کیفیت عکس پرسنلی بررسی خواهد شد که آیا شرایط ویژه عکس را احراز میکند یا نه.

شرایط ریاست جمهوری برای ثبت نام لاتاری 2022

بر اساس آخرین ابلاغ ریاست جمهوری در زمان نوشتن این مقاله که PP9645 شناخته میشود، فقط ایرانیانی میتوانند ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی از آمریکا دریافت میکنند که بتوانند معافیت از حکم 9645 را دریافت کنند. البته این معافیت از طرف متقاضی درخواست میشود و مسئول صدور معافیت، افسر کنسولی سفارت آمریکا است. به طور کلی مطابق آخرین ابلاغ ریاست جمهوری 9 مثال واضح از شرایط معافیت ذکر شده اما به شما توصیه میکنیم برای ثبت نام لاتاری این ابلاغ را نادیده بگیرید. این گونه ابلاغ ها در بازه زمانی های محدودی صادر میشوند و معمولا حتی در صورتی که در زمان این ابلاغ ثبت نام کنید، ممکن است در زمان اعلام نتایج یا در زمان مصاحبه سفارت ابلاغ جدیدی صادر شود. بنابر این هرگز بر اساس ابلاغ های ریاست جمهوری که تاریخ انقضا دارند برنامه ریزی نکنید.
اشتراک مطلب
امتیاز شما

نظرات شما

 1. حمزه بیات
  با درود فراوان. من مدرک تحصیلی زیر دیپلم هستم و 18 سال سابقه کار قنادی دارم امکان ثبت نام هست؟ و در صورت برنده شدن میتونم مهاجرت داشته باشم؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ حمزه بیات گفته است :
  .سلام، اگر تحصیلات زیر دیپلم دارید با سابقه کاری می تونید اقدام کنید
 1. علی محمدی پور
  سلام موسسه شما هم پیش ثبت نام برای لاتاری انجام میدهد ؟ و هدمات شما برای مشتریان چیست ضمنا هزینه ثبت نام چقدر است ؟ با تشکر
 2. حامی مهاجر در پاسخ علی محمدی پور گفته است :
  سلام ،بله پیش ثبت نام انجام می دهیم و در مورد هزینه در سایت حامی مهاجر به زودی اعلام خواهد شد
 1. samin
  سلام من پونزده سالمه و هنوز دیپلم نگرفتم و سابقه دوسال کار هم ندارم می خواستم بدونم باز هم راهی برای قبول شدن در لاتاری 2022دارم یا نه
 2. حامی مهاجر در پاسخ samin گفته است :
  سلام برای ثبت نام یا قبولی در لاتاری ازتون دیپلم و سابقه کار نمیخوان و میتونید ثبت نام کنید.
 1. samin
  سلام من پونزده سالمه و هنوز دیپلم نگرفتم و سابقه دوسال کار هم ندارم می خواستم بدونم باز هم راهی برای قبول شدن در لاتاری 2022دارم یا نه
 1. رامین
  سلام دوستان من دانشجو هستم و پاسپورت ندارم امکانش هست ثبت نام کنم در لاتاری بدون پاسپورت؟ چون دوس دارم شرکت کنم که اگههه شانسی بود و برنده شدم از طریف خروج قانونی اقدام به گرفتن پاسپورت کنم چون الان قانون جدید اومده که افراد مشمول باید برگ خروج داشته باشن تا پاسپورت بگیرین
  برای منی که قصد خروج ندارم امکانش هست ثبت نام اولیه رو بدون پاسپورت انجام بدم ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ رامین گفته است :
  سلام داشتن پاسپورت برای شرکت در لاتاری لازمه و درصورت نداشتن پاسپورت نمیشه ثبت نام کرد
نمایش بیشتر
ثبت دیدگاه
سوالی دارید؟