20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زمان ثبت نام لاتاری 2025 امریکا (لاتاری سال 1402)

برنامه لاتاری گرین کارت امسال (2025 میلادی و 1402 هجری شمسی) ، لاتاری 2025 آمریکا یا DV-2025 نامیده می‌شود. زمان ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا از 4 اکتبر 2023 ( 12 مهرماه 1402) شروع خواهد شد و مهلت ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا تا 7 نوامبر 2023 ( 16آبان 1402 ) خواهد بود.

معمولا سالی که در انتهای نام برنامه های لاتاری آمریکا ذکر می‌شود، نشانگر زمان بسته شدن پرونده آن برنامه است. به طور مثال، تاریخ ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا در سال 2023 است، تاریخ اعلام نتیجه لاتاری 2025 آمریکا در سال 2024 است و تاریخ پایان رسیدگی به پرونده برندگان لاتاری 2025 آمریکا در سی ام سپتامبر 2025 است. در این مطلب قصد داریم به سوالات مربوط به تاریخ ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا در سال 1402 و ابهامات مربوط به آن پاسخ دهیم.

زمان و تاریخ ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا اعلام شد

حامی مهاجر یک شرکت مهاجرتی معتبر است که در زمینه مهاجرت به آمریکا و اموری همچون ثبت‌نام لاتاری ، مشاوره لاتاری و اجرای پرونده اخذ ویزای برندگان لاتاری ، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا تخصص دارد.

شما می‌توانید از همین حالا، با استفاده فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر به‌صورت آنلاین در لاتاری 2025 آمریکا نام‌نویسی کنید یا از طریق دکمۀ زیر، نسبت به رزرو وقت حضوری ثبت نام لاتاری در دفتر حامی مهاجر، اقدام کنید. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02191344330 تماس حاصل فرمایید.

رزرو وقت عکاسی لاتاری

تاریخ ثبت نام لاتاری

تاریخ و زمان ثبت نام لاتاری 1402

با توجه به مطالبی که در بخش قبلی گفتیم، زمان شروع ثبت نام لاتاری در سال 1402، از 12 مهرماه آغاز می‌شود. مهلت ثبت نام لاتاری 1402 آمریکا نیز 33 روز است و تا 16 آبان 1402 ادامه خواهد داشت. در صورت هرگونه تغییر در تاریخ ثبت نام لاتاری 1402 از طریق صفحه اینستاگرام حامی مهاجر اطلاع رسانی خواهد شد و مطالب نوشته شده در این مقاله نیز به روز خواهد شد.

البته متقاضیان ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا که قصد دارند از خدمات حامی مهاجر برای ثبت نام در لاتاری استفاده کنند، نیازی به صبر کردن تا زمان شروع ثبت نام لاتاری 1402 ندارند و می‌توانند از همین الان به وسیله فرم آنلاین سایت حامی مهاجر، ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا را به انجام رسانند.

زمان ثبت نام لاتاری

به این نکته مهم توجه داشته باشید که زمان ثبت نام لاتاری تمدید نخواهد شد، چنانچه متقاضیان در مدت 33 روزه تعیین شده ثبت نام کنند، مهلت ثبت نام در لاتاری 2025 را از دست خواهند داد و برای ثبت نام مجدد در لاتاری باید تا سال بعد صبر کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم که به منظور فراموش نکردن زمان ثبت لاتاری و هم به منظور اینکه کارشناسان ما در حامی مهاجر اطلاعات ثبت شده توسط شما را با دقت و فرصت بیشتری بررسی کنند، از همین الان به وسیله فرم آنلاین حامی مهاجر در لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام نمایید و ثبت نام خود را در روزهای آخر زمان ثبت نام لاتاری 2025 انجام ندهید.

آن دسته از متقاضیان ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا که آشنایی کافی با ثبت نام های اینترنتی ندارند و یا بنا به دلایلی اعتمادی به ثبت نام های آنلاین ندارند. می‌توانند با مراجعه به دفتر موسسه حامی مهاجر در تهران، از خدمت ثبت نام حضوری در لاتاری 2025 آمریکا استفاده کنند. برای استفاده از خدمت ثبت نام حضوری لاتاری، نیاز به دریافت نوبت است.

ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه حامی مهاجر از 12 مهر 1402 تا 16 آبان 1402 همه‌روزه (حتی روزهای تعطیل) از ساعت 9 صبح تا 9 شب انجام می‌شود. همچنین می‌توانید قبل از حضور در شرکت بصورت آنلاین وقت عکاسی لاتاری را رزرو کنید.

زمان ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا

زمان و تاریخ ثبت نام لاتاری 2025

بر طبق دستورالعمل ثبت نام لاتاری 1402 ،  تاریخ دقیق ثبت نام لاتاری 2025 از 4 اکتبر 2023 شروع خواهد شد. بنابراین زمان دقیق ثبت نام لاتاری به وقت ایران، چهارشنبه 12 مهر ماه 1402 خواهد بود. مهلت ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا نیز تا 7 نوامبر 2023 خواهد بود. بنابراین مهلت ثبت نام در لاتاری 1402 به وقت ایران تا 16آبان 1402 خواهد بود. 

گفتنی است که متقاضیان ثبت نام در لاتاری به وسیله سایت حامی مهاجر ، نیازی به انتظار برای زمان شروع ثبت نام لاتاری 2025 ندارند و از همین الان می‌توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر در لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام کنید.

اطلاعات ثبت شده شما در فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، توسط کارشناسان موسسه بررسی می‌شوند و در صورتی که اطلاعات ثبت شده در فرم صحیح و بدون اشکال باشد؛ در زمان شروع ثبت نام لاتاری 2025 این اطلاعات بر روی سایت اصلی لاتاری آمریکا ثبت خواهد شد. به این وسیله شما نیازی به پیگیری زمان ثبت نام لاتاری و نگرانی فراموش کردن آن را ندارید.

 

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا در سال 1402

برای ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا نیاز به داشتن شرایط پیچیده و خاصی ندارید و فقط کافی است که محل تولد شما در یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد و از حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری برخوردار باشید. در ادامه مقاله بیشتر درباره این دو شرط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا صحبت خواهیم کرد.

شرط محل تولد برای ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 1402

محل تولد متقاضیانی که قصد ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا (لاتاری 1402 آمریکا) را دارند، باید در کشورهای مجاز برای ثبت لاتاری باشد. کشورهای واجد شرایط، کشورهایی هستند که اتباع آن آمار مهاجرت پایینی به آمریکا داشته‌اند. بنابراین اگر متقاضی ثبت نام در لاتاری 2025 در کشوری با آمار مهاجرت بسیار بالا به دنیا آمده باشد، امکان شرکت در لاتاری 1402 آمریکا را نخواهد داشت.

خوشبختانه متقاضیانی که محل تولد آن ها در کشور ایران یا افغانستان است، شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری 2025 را دارند و اتباع کشورهای ایران و افغانستان می‌توانند در لاتاری 1402 آمریکا ثبت نام کنند.

شرط حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 1402

حداقل مدرک تحصیلی برای متقاضیانی که قصد ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا را دارند، مدرک دیپلم دوازده ساله است. به دلیل اینکه دانش آموزان در آمریکا برای اخذ مدرک دیپلم باید 12 سال تحصیل کنند، حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول برای ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا، مدرک دیپلم 12 ساله است، یعنی متقاضی باید برای اخذ مدرک دیپلم خود دوازده سال درس خوانده باشد.

بنابراین کسانی که دیپلم فنی و حرفه ای، دیپلم بزرگسالان یا دیپلم تحصیل از راه دور دریافت کرده باشند، حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری آمریکا را ندارند و باید از طریق شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری آمریکا اقدام کنند.

شرط سابقه کار برای ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 1402

افرادی که تحصیلات کمتر از دیپلم 12 ساله دارند یا مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و هنرستان دارند، می‌توانند به شرط داشتن 2 سال سابقه کار در لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام کنند. متقاضیان ثبت نام در لاتاری به این منظور باید حداقل دو سال در شغل های تعیین شده سابقه کار داشته باشند.

لیست شغل هایی را که سابقه کار در آن ها برای ثبت نام لاتاری مورد قبول است، می‌توانید در مقاله شغل های مورد قبول برای ثبت نام لاتاری مشاهده کنید. توجه کنید که شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری 1402 آمریکا، فقط برای متقاضیانی است که مدرک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم فنی و حرفه ای و هنرستان و یا دیپلم بزرگسالان دارند و متقاضیانی که مدرک دیپلم 12 ساله یا مدرک بالاتر دارند، نیازی به داشتن سابقه کار برای ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا ندارند.

در صورت نداشتن شرایط ثبت نام لاتاری چه کاری انجام دهیم؟

در صورت نداشتن شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری چه کنیم ؟

قبل از آنکه در مورد این موضوع صحبت کنیم، باید یک ابهام را برطرف کنیم. شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا فقط مختص به متقاضی اصلی شرکت در لاتاری آمریکاست و کسانی که زیر مجموعه او ثبت نام می‌کنند (همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی) نیازی به داشتن شرایط خاص ندارند. بنابراین اگر شما شرایط ثبت نام در لاتاری را ندارید، ولی همسر شما شرایط ثبت نام در لاتاری را دارد، همسر شما می‌تواند به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کند و  شما به عنوان زیر مجموعه او ثبت نام می‌شوید.

متقاضیانی که در کشور غیر واجد شرایط به دنیا آمده اند، ممکن است هنوز بتوانند در قرعه کشی گرین کارت 2025 شرکت کنند و می توانند بر اساس زادگاه همسرشان اقدام نمایند:

به طور مثال، اگر شما در یک کشور غیر واجد شرایط متولد شده اید، اما همسر شما در یک کشور واجد شرایط به دنیا آمده، شما می توانید از سهمیه کشور همسرتان برای ثبت نام استفاده نمائید. با این شرایط شما می‌توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید.

  • همسر شما برای دریافت گرین کارت واجد شرایط است.
  • شما و همسرتان در صورت برنده شدن می توانید با گرین کارت وارد خاک ایالات متحده شوید.

مثال: بیایید فرض کنیم که شما در کشور پاکستان متولد شده اید، جایی که بومیان آن برای ورود به قرعه کشی لاتاری واجد شرایط نیستند. اجازه دهید فرض کنیم که همسر شما در اسپانیا متولد شده است، کشوری که بومیان آنها واجد شرایط ثبت نام لاتاری هستند. پس شما می توانید زمان ثبت نام اسپانیا را به عنوان کشور تولد خود اعلام کنید، به این شرط که اطلاعات همسرتان نیز در فرم ثبت نام شما وارد شود.

در صورتی که حداقل مدرک تحصیلی کافی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا را نداشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم که ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا را حتما از طریق سایت حامی مهاجر انجام دهید. در فرم ثبت نام لاتاری سایت حامی مهاجر، گزینه های زیاد و اختصاصی وجود دارد که به وسیله آن می‌توانید وضعیت مدرک تحصیلی و سابقه کار خود را به صورت بسیار دقیق و روشن مشخص کنید.

در صورت برنده شدن در لاتاری نیز، می‌توانید از خدمات مشاوره ای حامی مهاجر برای رفع مشکلات خود استفاده کنید. مشکل نداشتن حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری، قابل حل شدن است و متقاضیان ثبت نام در لاتاری نباید نگران آن باشند.  

بیشتر بخوانید : شرایط کامل ثبت نام لاتاری امسال (طبق دستورالعمل جدید) 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا در سال 1402

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

تنها مدرک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا یک قطعه عکس است. عکس لاتاری برای ثبت نام بسیار مهم است و اگر مطابق شرایط مشخصی نباشد، باعث کنار گذاشته شدن متقاضی از قرعه کشی لاتاری خواهد شد. برای ثبت نام لاتاری، هم متقاضی اصلی و هم افراد زیرمجموعه او (همسر و فرزندان زیر 21 سال) نیاز به عکس استاندارد دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما مقاله شرایط عکس لاتاری را مطالعه کنید.

متقاضیان ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا ، هنگام ثبت نام نیاز به ارائه یا آپلود هیچ مدرکی ندارند و فقط باید اطلاعات هویتی و تحصیلی خود را در فرم ثبت نام وارد کنند. درست است که در هنگام ثبت نام هیچ مدرکی از متقاضی درخواست نمی‌شود، اما در صورت برنده شدن مدارک باید ارائه و توسط یک افسر کنسولی بررسی شود، تا درباره صدور گرین کارت تصمیم نهایی گرفته شود.

اگر پس از برنده شدن نتوانید اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام خود را با مدرک اثبات کنید، دچار دردسر خواهید شد و ویزای لاتاری برای شما صادر نمی‌شود.

ثبت نام لاتاری 2025 بدون پاسپورت

در سال‌های گذشته داشتن پاسپورت معتبر یکی از شرایط ثبت نام لاتاری بود. به همین دلیل کسانی که پاسپورت آن‌ها منقضی شده بود و یا به دلیل خدمت سربازی یا هر دلیل امکان دریافت پاسپورت را نداشتند. نمی‌توانستند در لاتاری ثبت نام کنند. اما امسال شرایط متفاوت است و طبق دستورالعمل جدید ، ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت انجام خواهد شد.

ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت

طبق خبرهای رسمی منتشر شده، قاضی تیموتی جیمز کلی که یک قاضی فدرال در ایالت متحده آمریکاست، پس از برگزاری یک دعوی حقوقی، به دولت آمریکا حکم کرده است که دولت آمریکا اجازه ندارد که از متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا اطلاعات پاسپورت را دریافت کند و این خلاف روال قانونی معمول برای پرونده‌های دارای سال مالی است. با توجه به این حکم ثبت نام لاتاری 2025 بدون پاسپورت انجام می‌شود.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تاریخ ثبت نام لاتاری 2025

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 1402 چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام لاتاری امریکا در سال 1402، از 12 مهرماه آغاز می‌شود و تا 16 آبان ماه 1402 ادامه خواهد داشت.

زمان قرعه کشی لاتاری 2025 امریکا (ثبت نام شده در سال 1402) چه زمانی است ؟

زمان اعلام نتایج لاتاری یا به اصطلاح عموم مردم زمان قرعه کشی لاتاری، معمولا 6 ماه پس از پایان زمان ثبت نام لاتاری اتفاق می‌افتد. با اینکه از الان نمی‌توان تاریخ دقیقی برای زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 آمریکا تعیین کرد، اما با توجه به سال های قبل می‌توان پیش بینی کرد که زمان قرعه کشی لاتاری 2025 امریکا در ماه می سال 2025 (اردیبهشت 1403) خواهد بود.

هزینه ثبت نام لاتاری چقدر است؟

هزینه ثبت نام در سایت اصلی ثبت نام لاتاری رایگان است، ثبت نام بر روی سایت اصلی ثبت نام لاتاری به زبان انگلیسی انجام می‌شود و در صورتی که هنگام وارد کردن اطلاعات در فرم دچار اشتباه شوید، هیچ هشداری به شما داده نمی‌شود. در این صورت ثبت نام شما تکمیل خواهد شد اما شانس شرکت در قرعه کشی لاتاری را از دست می‌دهید. موسسه حامی مهاجر بزرگترین سایت ثبت نام لاتاری در ایران است، که خدمات کامل لاتاری گرین کارت آمریکا را از ثبت نام متقاضی تا رسیدن او به خاک آمریکا انجام می‌دهد.

متقاضیان ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا می‌توانند با ورود به صفحه ثبت نام لاتاری سایت حامی مهاجر از خدمات ما در زمینه ثبت نام لاتاری آگاه شوند و از همین الان نسبت به ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا اقدام کنند. حامی مهاجر با توجه به خدمات افزوده ای که در زمینه ثبت نام لاتاری ارائه می‌دهد، هزینه ای را بابت خدمات ارائه شده دریافت می‌کند. هزینه ثبت نام لاتاری در سایت حامی مهاجر منصفانه و در تناسب با خدمات ارائه شده است. برای آگاهی از هزینه ثبت نام لاتاری در سایت حامی مهاجر می‌توانید وارد فرم ثبت نام شوید یا اینکه مقاله هزینه ثبت نام لاتاری را بخوانید.

ثبت نام لاتاری آمریکا چگونه است، از کجا می‌توانم آموزش ثبت نام لاتاری را مشاهده کنم؟

برای مطالعه کامل ترین آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا، می‌توانید مقاله آموزش تصویری ثبت نام لاتاری را در سایت حامی مهاجر مطالعه کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 182 | کل دیدگاه های تایید شده: 72
X
سلام من ۱۸ سالمه امسال دیپلم تجربی میگیرم میخواستم بدونم میتونم اگه برنده شدم اونجا دانشگاه برم ؟ شهریه اینترنشنال باید بدم یا مثل domestic ها شهریه بدم ؟ همزمان با تحصیل اجازه کار پاره وقت خواهم داشت؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام وقت بخیر<br /> بله. برندگان لاتاری می&zwnj;توانند مانند شهروندان آمریکایی از امکانات آموزشی در آمریکا بهره مند شوند.&nbsp;هزینه تحصیل برای برندگان لاتاری در آمریکا مانند یک شهروند آمریکایی است و میتوانید با شهریه&nbsp;بسیار ارزان&zwnj;تر از دانشجویان بین المللی در دانشگاه&zwnj;های آمریکا مشغول به تحصیل شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله&nbsp;<a href="https://hamimohajer.com/immigration/usa/dv-lottery/warning">شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری</a>&nbsp;مراجعه بفرمایید.</p>
یونا
آیا تمدید نمیشه ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. مدت زمان ثبت نام لاتاری به هیچ وجه تمدید نمی‌شود. سال بعد می‌توانید برای ثبت نام لاتاری اقدام کنید.

Negar
سلام من متوجه تاریخ دقیقش نشدم و دیر اقدام کردم سال بعد هم میشه اقدام مرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. بله سال بعد می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.

نگین وفاداری
سایت مهاجر هر سال بهم پیامک میزد برا ثبت نام. چون ۱ سال از طریق این سایت برام ثبت نام کردن. و امسال اطلاع رسامی نکردن و من فرصت رو از دست دادم. چون اینقدر درگیری در کشور بود که همش فکر میکردم ثبت نام از ابان ماه. نه مهرماه??
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. دقیقا به همین علت است که هر سال به متقاضیان پیشنهاد می‌کنیم که پیش ثبت نام لاتاری را در سایت حامی مهاجر انجام دهند تا زمان ثبت نام لاتاری را فراموش نکنند. به شما هم پیشنهاد می‌کنیم که سال بعد در سایت حامی مهاجر پیش ثبت نام لاتاری را انجام دهید تا با این مشکل مواجه نشوید.

ا ای
سلام الان میتونیم اقدام کنیم؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. ساعات پایانی است. لطفا عجله کنید و همین الان فرم ثبت نام خود را تکمیل کنید.