50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تاریخ و زمان ثبت نام لاتاری 1403 (لاتاری 2026)

برنامه لاتاری گرین کارت امسال (یعنی سال 2025 میلادی یا همان 1403 هجری شمسی) ، لاتاری 2026 آمریکا یا DV-2026 نامیده می‌شود. گفتنی است زمان ثبت نام لاتاری 2026 آمریکا از 4 اکتبر 2024 (معادل 13 مهرماه 1403) شروع خواهد شد و تا 7 نوامبر 2024 (برابر با 17آبان 1403) ادامه خواهد داشت.

معمولا سالی که در انتهای نام برنامه های لاتاری آمریکا ذکر می‌شود، بیان‌گر زمان بسته‌شدن پرونده آن برنامه است؛ مثلا ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا در سال 2023 صورت گرفت، نتایجش در سال 2024 اعلام شد و رسیدگی به پرونده برندگانش نیز تا 30 سپتامبر 2025 پایان خواهد گرفت. در این مطلب قصد داریم به سوالات مربوط به تاریخ ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا در سال 1403 و ابهامات مربوط به آن پاسخ دهیم.

اما پیش از ورود به بحث بگوییم شما می‌توانید همین‌حالا با استفاده از فرم پیش ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، به‌شکل آنلاین در لاتاری 2026 آمریکا نام‌نویسی کنید. ضمنا در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان نیز می‌توانید با شماره 02191344330 تماس حاصل فرمایید.

فرم پیش ثبت‌نام آنلاین لاتاری آمریکا

تاریخ و زمان ثبت نام لاتاری 1403 (2026)

با توجه به مطالبی که در بخش قبل گفته شد، ثبت نام لاتاری در سال 1403 از 13 مهرماه آغاز می‌شود و طی بازه‌ای 33روزه، تا 17 آبان 1403 ادامه خواهد داشت. ضمنا در صورت بروز هرگونه تغییر در تاریخ ثبت نام لاتاری 1403، این موضوع از طریق ویسایت و صفحۀ اینستاگرام حامی مهاجر اطلاع رسانی خواهد شد.

 زمان ثبت نام لاتاری

به این نکته مهم توجه داشته باشید که زمان ثبت نام لاتاری تمدید نخواهد شد؛ بنابراین چنانچه متقاضیان فراموش کنند در طی این بازۀ 33روزه ثبت نام کنند، فرصت ثبت نام لاتاری 2026 را از دست خواهند داد و برای ثبت نام مجدد باید یک سال تمام صبر کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از فراموشی ثبت نام در لاتاری و هم اینکه کارشناسان ما اطلاعات شما را با دقت و فرصت بیشتری بررسی کنند، از همین حالا با فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر در لاتاری 2026 آمریکا پیش ثبت نام کنید و این امر را به روزهای پایانی موکول نکنید.

همچنین آن‌دسته از متقاضیان ثبت نام لاتاری 2026 آمریکا که با ثبت نام های اینترنتی آشنا نیستند یا بنا به دلایلی به این قبیل ثبت‌نام‌ها اعتماد ندارند، می‌توانند با مراجعه به دفتر موسسه حامی مهاجر در تهران، از خدمت ثبت نام حضوری در لاتاری 2026 آمریکا استفاده کنند.

البته گفتنی است برای استفاده از خدمت ثبت نام حضوری لاتاری، نیاز به رزرو وقت است؛ چرا که فرایند ثبت‌نام در دفتر موسسه حامی مهاجر از 13 مهر 1403 آغاز می‌شود و تا 17 آبان 1403، همه‌روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب ادامه دارد؛ بنابراین پیش از حضور در شرکت، چه برای دریافت خدمات ثبت نام لاتاری 2026 و چه برای رزرو وقت عکاسی لاتاری، باید وقت رزرو کرد.

حالا ثبت‌نام با ما چه مزیتی دارد؟ اینکه اطلاعات ثبت‌شده شما در فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، به‌دست کارشناسان موسسه بررسی می‌شود و چنانچه اطلاعاتش صحیح و بدون اشکال باشد، به‌محض شروع ثبت نام لاتاری 2026 این اطلاعات بر روی سایت اصلی لاتاری آمریکا ثبت خواهد شد. این‌طوری دیگر نیازی نیست شما پیگیری زمان ثبت نام لاتاری یا نگران فراموشی ثبت‌نام باشید.

 زمان ثبت نام لاتاری

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری 2026 آمریکا در سال 1403

برای ثبت نام در تاریخ لاتاری امسال یعنی 2026 و گرفتن اقامت دائم آمریکا به شرایط پیچیده و خاصی نیاز ندارید. فقط کافی است محل تولد شما در یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد و از حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری برخوردار باشید. در ادامه بیشتر راجع‌به این دو شرط موردنیاز برای فرصت ثبت نام لاتاری آمریکا صحبت خواهیم کرد.

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

شرط محل تولد برای ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 1403

متقاضیانی که قصد ثبت نام در لاتاری 2026 آمریکا (لاتاری 1403 آمریکا) را دارند، باید در کشورهای مجاز برای ثبت لاتاری متولد شده باشند؛ یعنی کشورهایی که اتباع آن، نرخ مهاجرت کمی به آمریکا داشته‌اند. بنابراین اگر متقاضی ثبت نام در لاتاری 2026 در کشوری به دنیا آمده باشد که نرخ مهاجرت بالایی به آمریکا داشته، نمی‌تواند در لاتاری 1403 آمریکا شرکت کند.

لازم‌به‌ذکر است متقاضیانی که محل تولد آن ها در ایران یا افغانستان است، خوشبختانه شرایط مورد نیاز در ثبت نام لاتاری 2026 را دارند و می‌توانند در زمان لاتاری 1403 آمریکا ثبت نام کنند.

شرط حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 1403

ار آنجا که دانش آموزان آمریکا برای اخذ مدرک دیپلم باید 12 سال تحصیل کنند، حداقل مدرک تحصیلی متقاضیان ثبت نام در لاتاری 2026 آمریکا نیز باید دیپلم 12ساله باشد؛ بنابراین متقاضی باید برای اخذ مدرک دیپلم خود دوازده سال درس خوانده باشد. بنابراین کسانی که دیپلم فنی و حرفه ای، دیپلم بزرگسالان یا دیپلم تحصیل از راه دور داشته باشند، حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز در تاریخ ثبت نام لاتاری آمریکا را ندارند و باید از طریق شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری آمریکا اقدام کنند.

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری آمریکا

شرط سابقه کار برای ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 1403

افرادی که تحصیلات کمتر از دیپلم 12ساله دارند یا مدرک دیپلم فنی‌وحرفه‌ای و هنرستان دارند، می‌توانند به شرط داشتن 2 سال سابقه کار در لاتاری 2026 آمریکا ثبت نام کنند. البته به این منظور، متقاضیان ثبت نام در لاتاری باید در شغل های تعیین‌شده سابقه کار داشته باشند.

لیست شغل هایی را که سابقه کار در آن ها برای ثبت نام لاتاری مورد قبول است، می‌توانید در مقاله شغل های مورد قبول برای ثبت نام لاتاری مشاهده کنید. توجه کنید که شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری 1403 آمریکا، فقط برای متقاضیانی است که مدرک دیپلم 12ساله ندارند. بنابراین دیگرانی که این مدرک را دارند، به سابقه کار برای ثبت نام لاتاری 2026 آمریکا احتیاج ندارند.

سابقه کار برای ثبت نام لاتاری آمریکا

حالا در صورت نداشتن شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری چه کنیم؟

قبل از آنکه در مورد این موضوع صحبت کنیم، باید یک ابهام را برطرف کنیم. آن هم اینکه شرایط ثبت نام لاتاری 2026 آمریکا فقط مختص متقاضیان اصلی شرکت در لاتاری آمریکاست؛ بنابراین کسانی که زیرمجموعه او ثبت نام می‌کنند، یعنی همسر و فرزندان زیر 21سال او، به شرایط خاص نیازی ندارند؛ پس اگر شما شرایط ثبت نام در لاتاری را ندارید، ولی همسرتان این امکان را دارد، او می‌تواند به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کند و  شما به عنوان زیر مجموعه‌اش نام‌نویسی کنید.

شرایط لازم برای ثبت نام در لاتاری آمریکا

همچنین متقاضیانی که در کشور غیر واجد شرایط به دنیا آمده‌اند هم می‌توانند بر اساس زادگاه همسرشان در قرعه کشی گرین کارت 2026 شرکت کنند؛ مثلا فرض می‌کنیم شما در پاکستان متولد شده اید؛ یعنی سرزمینی که بومیانش مجاز به شرکت در لاتاری نیستند؛ اما همسرتان در اسپانیا متولد شده است. حالا تکلیف چیست؟ از آنجا که متولدین اسپانیا واجد شرایط‌ شرکت در لاتاری‌اند، شما نیز به شرطی که پاسپورت این کشور را داشته باشید، می‌توانید زمان ثبت‌نام نام این کشور را در فرم وارد کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری 2026 آمریکا در سال 1403

تنها مدرک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا یک قطعه عکس است؛ اما باید حواسمان باشد که همین عکس لاتاری هم بسیار مهم است و اگر مطابق با شرایط تعیین‌شده نباشد، می‌تواند شانس او را از بین ببرد. ضمنا باید بدانیم هم متقاضی اصلی و هم زیرمجموعه‌هایش (همسر و فرزندان زیر 21سال)، برای ثبت نام لاتاری باید عکس استاندارد داشته باشند. گفتنی است ما در در مقاله شرایط عکس لاتاری راجع‌به معیارهای این تصویر صحبت کرده‌ایم. می‌توانید آن را مطالعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

ضمنا هرچند متقاضیان ثبت نام لاتاری 2026 آمریکا، هنگام ثبت نام نیاز به ارائه یا آپلود هیچ مدرکی ندارند و تنها باید اطلاعات هویتی و تحصیلی خود را وارد کنند، اما در صورت برنده‌شدن باید مدارکی را ارائه کنند مدارک که توسط افسر کنسولی بررسی شود؛ بنابراین اگر بعد از برنده‌شدن نتوانید اطلاعات واردشده در فرم ثبت‌نامتان را با مدرک اثبات کنید، دچار دردسر خواهید شد و ویزایتان صادر نخواهد شد.

ثبت نام لاتاری 2026 بدون پاسپورت

در سال‌های گذشته داشتن پاسپورت معتبر یکی از شرایط ثبت نام لاتاری بود. به همین دلیل کسانی که پاسپورت آن‌ها منقضی شده بود یا به‌دلیل سربازی و موارد دیگر امکان دریافت پاسپورت را نداشتند، نمی‌توانستند در لاتاری ثبت نام کنند. اما چند سالی است که طبق دستورالعمل‌های منتشرشده، دیگر ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت انجام می‌شود.

به‌خصوص که طبق خبرهای منتشرشده طی سال‌های گذشته، قاضی تیموتی جیمز کلی که یک قاضی فدرال در ایالت متحده آمریکاست، پس از برگزاری یک دعوی حقوقی به دولت آمریکا حکم کرد که آن‌ها اجازه ندارند از متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا اطلاعات پاسپورت را دریافت کنند؛ لذا ثبت نام لاتاری 2026 نیز بدون پاسپورت خواهد بود.

ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت

سخن نهایی 

همان‌طور که گفته شد، در زمان ثبت نام لاتاری به مدارک خاصی احتیاج ندارید؛ به‌خصوص که با حذف پاسپورت، دیگر تنها باید یک عکس مناسب داشت و اطلاعات هویتی صحیح. ضمنا اگر یکی از شرایط گفته‌شده برای ثبت‌ نام در لاتاری را نداشته باشید، مثل شرط مدرک تحصیلی، می‌توانید با مراجعه به فرم ثبت نام لاتاری 2026 حامی مهاجر، وضعیت مدرک تحصیلی و سابقه کار خود را به‌شکل دقیق و روشن وارد کنید تا همکارانمان آن را بررسی کنند.

ضمنا در صورت برنده شدن در لاتاری هم، ما می‌توانیم با افتخار خدماتی مثل مشاوره برندگان لاتاری یا اخذ ویزای برندگان لاتاری را به شما ارائه کنیم؛ بنابراین درصورت وجود هر سوال یا ابهامی، هم می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید و هم آن را در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید تا ما در اسرع وقت پاسخگویتان باشیم. 

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تاریخ ثبت نام لاتاری 2026

دیگر حرفی نمانده جز بررسی چند سوال پرتکرار در خصوص زمان ثبت نام لاتاری 2026 آمریکا. در ادامه به این موارد می‌پردازیم. 

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 1403 چه تاریخی است؟

تاریخ شروع ثبت نام لاتاری امریکا در سال 1403، 13 مهرماه خواهد بود و آخرین زمان ثبت نام لاتاری نیز 17 آبان ماه 1403 است.

ثبت نام لاتاری آمریکا چگونه است، از کجا می‌توانم آموزش ثبت نام لاتاری را مشاهده کنم؟

برای مطالعه کامل ترین آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا، می‌توانید به مقاله آموزش تصویری ثبت نام لاتاری در سایت حامی مهاجر مراجعه کنید.

زمان قرعه کشی لاتاری 2026 امریکا (ثبت نام شده در سال 1403) چه زمانی است ؟

زمان اعلام نتایج لاتاری یا به اصطلاح عموم مردم زمان قرعه کشی لاتاری، معمولا 6 ماه پس از پایان زمان ثبت نام لاتاری اتفاق می‌افتد. با اینکه از الان نمی‌توان تاریخ دقیقی برای زمان اعلام نتایج لاتاری 2026 آمریکا تعیین کرد، اما با توجه به سال های قبل می‌توان پیش بینی کرد که زمان قرعه کشی لاتاری 2026 امریکا، ماه می 2026 یا اردیبهشت 1404 خواهد بود.

هزینه ثبت نام لاتاری چقدر است؟

متقاضیان ثبت نام لاتاری 2026 آمریکا می‌توانند با ورود به صفحه هزینه ثبت نام لاتاری، از خدمات ما در این زمینه آگاه شده و از حالا نسبت به ثبت نام در لاتاری 2026 آمریکا اقدام کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 187 | کل دیدگاه های تایید شده: 74
محمدمحسنی
سلام وقت بخیر زمان ثبت نام در سال ۱۴۰۳ چه زمانیه؟ اگر بخوام از طریق شما کارای ثبت نام رو انجام بدم باید حضوری اونجا باشم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز!

ثبت‌نام لاتاری هرساله از اواسط مهرماه آغاز می‌شود و تا اواخر آبان‌ماه ادامه دارد.

حالا خبر خوش این است که ما در مجموعۀ حامی مهاجر، خدمات ثبت‌نام را هم به‌شکل حضوری و هم به‌شکل غیرحضوری ارائه می‌دهیم؛

بنابراین شما به‌راحتی می‌توانید به‌شکل آنلاین نیز در این رویداد نام‌نویسی کنید.

جمشید
الان سال 2024 است چرا ثبت نام 2025؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز

نامگذاری لاتاری بر مبنای سال مالی آمریکا انجام می‌شود. همچنین به این معناست که در تاریخ 2025 فردی که در این نوبت برنده شده باشد باید وارد خاک آمریکا شود که از تاریخ برنده شدن تا ورود به آمریکا یک سال زمان می‌برد.

X
سلام من ۱۸ سالمه امسال دیپلم تجربی میگیرم میخواستم بدونم میتونم اگه برنده شدم اونجا دانشگاه برم ؟ شهریه اینترنشنال باید بدم یا مثل domestic ها شهریه بدم ؟ همزمان با تحصیل اجازه کار پاره وقت خواهم داشت؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام وقت بخیر<br /> بله. برندگان لاتاری می&zwnj;توانند مانند شهروندان آمریکایی از امکانات آموزشی در آمریکا بهره مند شوند.&nbsp;هزینه تحصیل برای برندگان لاتاری در آمریکا مانند یک شهروند آمریکایی است و میتوانید با شهریه&nbsp;بسیار ارزان&zwnj;تر از دانشجویان بین المللی در دانشگاه&zwnj;های آمریکا مشغول به تحصیل شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله&nbsp;<a href="https://hamimohajer.com/immigration/usa/dv-lottery/warning">شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری</a>&nbsp;مراجعه بفرمایید.</p>
یونا
آیا تمدید نمیشه ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. مدت زمان ثبت نام لاتاری به هیچ وجه تمدید نمی‌شود. سال بعد می‌توانید برای ثبت نام لاتاری اقدام کنید.

Negar
سلام من متوجه تاریخ دقیقش نشدم و دیر اقدام کردم سال بعد هم میشه اقدام مرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. بله سال بعد می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.