50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

آموزش نحوه چک کردن نتایج لاتاری

6 ماه پر از انتظار، شوروشوق و اضطراب! این، حکایت هرسالۀ کسانی است که در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت‌نام می‌کنند و تا موقع فرارسیدن ماه می (May)، برای چک کردن اعلام نتایج لاتاری روزها را یکی‌یکی می‌شمارند! زیرا در این بازه از سال است که بالاخره جواب لاتاری اعلام می‌شود و قصۀ هیجان‌انگیز افراد رقم می‌خورد.

به همین خاطر، ما هم در این مطلب می‌خواهیم پابه‌پای شرکت‌کنندگان لاتاری پیش برویم و دوشادوش آن‌ها، درباره نحوه دیدن نتایج لاتاری حرف بزنیم. آیا شما هم در لاتاری ثبت‌نام کرده‌اید؟ بسیار خوب! همراه ما شوید و تا آخر مسیر، کنارمان بمانید.

این شما و این، آموزش تصویری استفاده از سایت جواب لاتاری 2025.

همین‌حالا نتیجۀ لاتاری را بررسی کنید!

نحوه بررسی نتایج لاتاری

نحوه چک کردن جواب لاتاری

اگر به تازگی در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کرده‌اید و می‌‌خواهید بدانید که آیا شما برنده شده‌اید یا نه، حتماً ادامه مطلب را با دقت مطالعه کنید. ما سعی کرده‌ایم تمامی مراحل نحوه چک کردن جواب لاتاری را برای شما توضیح دهیم:

قدم اول: به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری مراجعه کنید

نخستین اقدام شما برای مشاهده جواب لاتاری، مراجعه به سایت جواب لاتاری در زمان اعلام نتایج است. سپس، باید مانند تصویر زیر بر روی دکمه «Check Status» کلیک کنید و وارد صفحه جدید شوید.

سایت رسمی جواب لاتاری

در ادامه هم بر روی دکمه «Continue» بزنید تا به صفحه ثبت اطلاعات راهنمایی شوید.

ثبت اطلاعات در جواب لاتاری

قدم دوم: اطلاعاتتان را در فرم نتیجه لاتاری وارد کنید

مطابق تصویر بالا، می‌بینید که فرم اعلام نتایج لاتاری از چهار بخش تشکیل شده است. برای تکمیل این قسمت‌ها از دستورالعمل زیر پیروی کنید:

 • در بخش اول، کانفرمیشن نامبر لاتاری یا همان کد رهگیری 16رقمی خود را وارد کنید. گفتنی است این کد را می‌توانید در صفحه تاییدیه ثبت‌نام خود مشاهده کنید.
 • در بخش دوم، فقط نام‌خانوادگی‌تان را بنویسید. ضمنا توجه داشته باشید که این اطلاعات، باید با اطلاعات ثبت‌نامی تطابق کامل داشته باشند.
 • در بخش سوم، سال تولد خود را به میلادی وارد کنید.
 • در بخش چهارم، عبارت امنیتی را بنویسید.

فرم اطلاعات در جواب لاتاری

پس از تکمیل این بخش‌ها، اکنون نوبت آن است تا بر روی گزینه «Submit» کلیک کرده و به صفحه نهایی اعلام نتایج وارد شوید. منتها چنانچه به‌جای صفحه جواب لاتاری با پیام «Session time out» روبه‌رو شوید، باید تمام مراحل را مجددا تکرار کرده و سرآخردوباره بر روی گزینه «Submit» کلیک کنید.

ضمنا در برخی موارد، ممکن است این پیغام به شما نشان داده شود:

پیغام سایت جواب لاتاری

در چنین شرایطی، ممکن است یکی از موارد زیر اتفاق افتاده باشد:

 • هنگام واردکردن حرف O و عدد 0، یا حرف I و عدد 1 و... اشتباهی رخ داده باشد.
 • اطلاعاتی به‌اشتباه در فرم وارد شده باشد؛ مثلا به‌جای نام‌خانوادگی، اسم کوچک نوشته شده باشد.
 • از اطلاعات غیرحقیقی استفاده شده باشد.

قدم سوم: حالا وقتش است! جواب لاتاری خود را چک کنید

پس از آنکه اطلاعات خود را وارد و بر روی دکمه ثبت کلیک کردید، بالاخره لحظه هیجان‌انگیز دیدن نتایج لاتاری فرا می‌رسد! در این حالت، یکی از دو صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

نمونه جواب قبولی لاتاری

در صورتی که برنده خوش‌شانس لاتاری آمریکا باشید، با صفحه زیر در سایت چک کردن جواب لاتاری روبه‌رو خواهید شد:

نمونه جواب قبولی در لاتاری

نمونه جواب عدم قبولی در لاتاری

در صورت قبول‌نشدن در لاتاری آمریکا، صفحه زیر را خواهید دید که در سطر اول آن نوشته شده است «HAS NOT BEEN SELECTED»؛ به این معنی که شخص در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا انتخاب نشده.

نمونه جواب عدم قبولی در لاتاری

کانفرمیشن نامبر یعنی چه و چه کاربردی دارد؟

حال که آموزش تصویری مشاهده جواب لاتاری را به‌صورت کامل ارائه دادیم، بد نیست برخی از اصطلاحات مهم این پروسه را هم توضیح بدهیم. پس اگر در ضمن خواندن این آموزش برایتان سوال شده بود که کانفرمیشن نامبر یعنی چه، صبر کنید تا توضیح بدهیم.

کانفرمیشن نامبر، یکی از ابزار مهم برای چک کردن نتیجه لاتاری است و در تعریف آن آمده «عددی 16رقمی که به‌وسیله آن، می‌توان قفل گنجینه لاتاری را شکست»! یعنی همان‌طور که دیدید، به‌وسیله همین کد رهگیری بود که توانستیم نتایج لاتاری را مشاهده کنیم. ضمنا با همین 16 رقم است که می‌توانیم از جزئیات نامه دوم لاتاری یا همان نامه برندگان لاتاری آگاهی پیدا کنیم.

حال با وجود اهمیت زیادی که کانفرمیشن نامبر دارد، اگر زمانی این کد را فراموش کردیم چه؟ اگر چنین اتفاقی افتاد، نگران نباشید! زیرا می‌توان آن را مجددا بازیابی کرد. تنها کافی است بر روی دکمۀ زیر کلیک کنید تا ببینید قصه از چه قرار است!

بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری 2025

کیس نامبر یعنی چه؟

پس از آنکه راجع‌به کانفرمیشن نامبر حرف زدیم، بد نیست در خصوص کیس نامبر هم حرف بزنیم. به‌خصوص که در نامه دعوت به مصاحبه لاتاری (نامه برندگان لاتاری)، نمونه‌ای از آن را مشاهده کردیم. خوب همان‌طور که در تصویر پایین می‌بینید، در بخشی از نامه برندگان لاتاری کُدی قرار دارد که به آن Case Number یا شماره‌پرونده می‌گویند.

کیس نامبر در جواب لاتاری

حالا ویژگی این کد چیست؟ اینکه فقط و فقط، مختص برندگان لاتاری است! یعنی برخلاف کانفرمیشن نامبر که برای همه «شرکت‌کنندگان» لاتاری صادر می‌شود، شما تنها در صورتی کیس نامبر دریافت خواهید کرد که «برنده» لاتاری شده باشید.

حالا کارکرد این کد 14کاراکتری چیست؟ اینکه به‌واسطه آن، می‌توانید پرونده ویزای خود را پیش ببرید و از طریق مراجعه به ویزا بولتن فارسی حامی مهاجر، درباره زمان تقریبی کارنت شدن کیس نامبر خود اطلاعات کسب کنید. ضمنا باید بدانید که در این مورد، ارقام پایانی کیس نامبر بسیار مهم هستند. زیرا بر اساس همین چند رقم است که نوبت دعوت به مصاحبه افراد تعیین می‌شود.

اصطلاح کارنت شدن یعنی چه؟ کارنتی به معنای " به جریان افتادن " یا " وارد پروسه کاری شدن " است. هنگامی که یک پرونده اداری وارد فرآیند اجرا می‌شود، در اصطلاح انگلیسی می‌گویند که کارنت شده است. بنابراین اگر به دلایل خاصی یک پرونده اداری در خارج از کشور تشکیل داده‌اید، باید منتظر به جریان افتادن پرونده خود (کارنتی پرونده) باشید. اگر پرونده کارنت نشود، هیچ بررسی یا کاری روی آن انجام نخواهد شد.  

در خصوص تفاوت کد رهگیری و شماره پرونده لاتاری هم، ما در مقاله کیس نامبر در لاتاری چیست به‌طور مفصل حرف زده‌ایم. بنابراین می‌توانید آن را مطالعه کنید. منتها خلاصه‌وار، چند مورد از این تفاوت‌ها را ذکر می‌کنیم:

 • کانفرمیشن نامبر 16 کاراکتر اما کیس نامبر 14 کاراکتر است.
 • کانفرمیشن نامبر برای تمام افراد صادر می‌شود اما کیس نامبر فقط برای برندگان لاتاری است.
 • کانفرمیشن نامبر برای گرفتن جواب لاتاری کاربرد دارد اما کاربرد کیس نامبر، برای مراحل پس از قبولی در لاتاری است. 
 • و...

یک پیشنهاد دیگر برای بررسی نتایج لاتاری!

با وجود تمام این حرف‌ها و ارائه آموزش تصویری نتایج لاتاری، اگر به هر دلیلی نتوانستید جواب خود را ببینید، اصلا نگران نباشید. زیرا ما یک پیشنهاد دیگر هم برایتان داریم! چه پیشنهادی؟

اینکه به‌جای دل‌نگرانی و اضطراب، اطلاعات خود را در فرم زیر، یعنی اعلام نتایج لاتاری حامی مهاجر بارگذاری کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نتیجه لاتاری شما را مشاهده کنند و آن را به اطلاعتان برسانند. ما در مراحل بعد از برنده شدن لاتاری نیز در کنارتان هستیم. کافی‌ست تماس بگیرید و به کارشناسان حرفه‌ای موسسه حامی مهاجر اعتماد کنید. شماره تماس ما: 02148000957 

این هم یکی از بهترین راه‌ها و روش های مهاجرت به آمریکا است. امیدواریم خوش‌شانس باشید و برنده!

همین‌حالا نتیجۀ لاتاری را بررسی کنید!

پاسخ به سوالات متداول درباره آموزش مشاهده جواب لاتاری

معمولا لاتاری موضوعی‌ست که سوالات زیادی را شامل می‌شود. بسیاری درباره نحوه دیدن جواب لاتاری می‌پرسند و به‌دنبال راهی برای آموزش نتایج لاتاری می‌گردند. ما در این مقاله به این نیاز پاسخ دادیم و سعی کردیم بسیار واضح و عملی شما را با این موضوع آشنا کنیم. اگر هم جزو برندگان خوش شانس بودید، این امکان را دارید که برای انجام سایر مراحل از خدمات ما استفاده کنید. از تکمیل فرم DS-260 تا مدیکال لاتاری. فعلا ادامه این بخش را بخوانید، شاید سوال شما هم بین‌شان باشد.

چگونه جواب لاتاری را چک کنیم؟

شما برای چک جواب لاتاری باید به وبسایت رسمی لاتاری آمریکا مراجعه کنید و پس از تکمیل اطلاعات، جواب لاتاری خود را مشاهده کنید. آموزش دیدن جواب لاتاری را به‌صورت مرحله به مرحله در طول مقاله توضیح داده‌ایم.

آیا شرکت‌کنندگان برای بررسی نتایج لاتاری خود به تمکن مالی احتیاجی دارند؟

برای بررسی نتایج لاتاری خیر؛ اما چنانچه برنده بشوند و بخواهند ویزای خود را دریافت کنند، باید تمکن مالی ارائه بدهند. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات تکمیلی به مقاله میزان تمکن مالی برای لاتاری مراجعه کنید.

آیا اسامی برندگان لاتاری در ایران اعلام می‌شود؟

به دلیل حفظ حریم شخصی افراد، اسامی برندگان لاتاری نه موقع دیدن نتایج لاتاری و نه بعد از آن منتشر نمی‌شود. بنابراین هر شرکت‌کننده، تنها می‌تواند به بررسی جواب لاتاری خود بپردازد.

در لاتاری برنده شدیم. بعدش چه کار کنیم؟

پس از برنده‌شدن در لاتاری آمریکا، شما باید مراحلی مانند تکمیل فرم DS-260، انجام آزمایش مدیکال لاتاری و... را پشت‌سر بگذارید تا بتوانید ویزایتان را دریافت کنید. موسسه حامی مهاجر در این زمینه متخصص است. می‌توانید از خدمات استفاده کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 36 | کل دیدگاه های تایید شده: 5
شهره ....
سلام من کد ۱۶ رقمی و دارم ولی نمیتونم وارد شم وخطا میده و از اسم فامیلیم هست
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز!

این مشکل می‌تواند به چند دلیل باشد:

یکی اینکه در هنگام واردکردن کد 16رقمی خود، از کاراکترهای مشابه استفاده کرده باشید؛ مثل جای‌گذاری حرف O با عدد 0، حرف I با عدد 1 و...

دیگر اینکه در فرم ثبت‌نامی، ممکن است به‌اشتباه نام کوچک خود را به‌جای نام خانوادگی وارد کرده باشید؛ بنابراین به‌هنگام بررسی نتایج نیز باید نام کوچک خود را در فرم جواب لاتاری وارد کنید.

با این حال چنانچه مشکل حل نشد، مقالۀ روبه‌رو را مطالعه کنید: بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری

محمد کشتکار رجبی
سلام و خسته نباشید مهرماه سال قبل نام نویسی لاتاری رو انجام دادم که از صفحه موفق نام نویسی شده اسکرین شات گرفتم با این وجود علی رغم اینکه اون کد رو دارم هر کاری می کنم نمی تونم جواب را مشاهده کنم که آیا قبول شده ام یا خیر لطف می کنید راهنمایی فرمایید.
کارشناس حامی مهاجر

سلام محمد عزیز!

این مشکل ممکن است به‌دلایلی از جمله تشابهات حروف O با عدد 0 باشد یا جابه‌جا واردکردن اسم کوچک و نام خانوادگی در فرم ثبت‌نامی؛

با این حال چنانچه نتوانستید نتیجۀ قرعه‌تان را تماشا کنید، سری به مقالۀ بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری زده و مطلب گفته‌شده را مطالعه کنید. 

سیدمهدی نبوی چاشمی
سلام من کد ۱۶ رقمی ام رو گم کردم متاسفانه میخواستم ببینم قبول شدم یا نه؟! ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز!

برای بازیابی کد رهگیری خود، مقالۀ بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری را مطالعه کنید.

کیوان
من اولین باره شرکت کردم. اگه امسال برنده نشم میتونم دوباره برای دوره بعدی ثبت نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز!

بله. تا زمان برنده‌شدن، شما می‌توانید هر سال در لاتاری شرکت کنید.

سمانه ثابتی
سلام. ببخشید میخواستم بدونم شما میتونید نتیجه لاتاری رو برامون چک کنید؟ من کافی نت ثبت نام کردم ولی الان نمیدونم چجوری ببینم
کارشناس حامی مهاجر

درود دوست عزیز!

بله. تنها کافی است اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا نتیجه‌تان را بررسی کنیم:

فرم بررسی جواب لاتاری