نحوه مشاهده جواب لاتاری

6 ماه پر از انتظار، شوروشوق و اضطراب! این، حکایت هرسالۀ کسانی است که در لاتاری گرین‌کارت آمریکا ثبت‌نام می‌کنند و تا موقع فرارسیدن ماه می (May)، روزها را یکی‌یکی می‌شمارند! زیرا در این بازه از سال است که بالاخره جواب لاتاری اعلام می‌شود و قصۀ هیجان‌انگیز افراد رقم می‌خورد.

به همین خاطر، ما هم در این مطلب می‌خواهیم پابه‌پای شرکت‌کنندگان لاتاری پیش برویم و دوشادوش آن‌ها، درباره مشاهده نتایج لاتاری حرف بزنیم. آیا شما هم در لاتاری ثبت‌نام کرده‌اید؟ بسیار خوب! همراه ما شوید و تا آخر مسیر، کنارمان بمانید.

این شما و این، آموزش تصویری چک کردن جواب لاتاری 2024.

آموزش چک کردن نتایج لاتاری

قدم اول: به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری مراجعه کنید

نخستین اقدام شما برای مشاهده جواب لاتاری، مراجعه به سایت رسمی جواب لاتاری آمریکا در زمان اعلام نتایج است. سپس، باید مانند تصویر زیر بر روی دکمه «Check Status» کلیک کنید و وارد صفحه جدید شوید.

سایت اعلام نتایج لاتاری

در ادامه هم بر روی دکمه «Continue» بزنید تا به صفحه ثبت اطلاعات راهنمایی شوید.

سایت رسمی لاتاری آمریکا

قدم دوم: اطلاعاتتان را در فرم نتیجه لاتاری وارد کنید

فرم مشاهده جواب لاتاری

مطابق تصویر بالا، می‌بینید که فرم اعلام نتیجه لاتاری از چهار بخش تشکیل شده است. برای تکمیل این قسمت‌ها از دستورالعمل زیر پیروی کنید:

 • در بخش اول، کانفرمیشن نامبر لاتاری یا همان کد رهگیری 16رقمی خود را وارد کنید. گفتنی است این کد را می‌توانید در صفحه تاییدیه ثبت‌نام خود مشاهده کنید.
 • در بخش دوم، فقط نام‌خانوادگی‌تان را بنویسید. ضمنا توجه داشته باشید که این اطلاعات، باید با اطلاعات ثبت‌نامی تطابق کامل داشته باشند.
 • در بخش سوم، سال تولد خود را به میلادی وارد کنید.
 • در بخش چهارم، عبارت امنیتی را بنویسید.

پس از تکمیل این بخش‌ها، اکنون نوبت آن است تا بر روی گزینه «Submit» کلیک کرده و به صفحه نهایی اعلام نتایج وارد شوید. منتها چنانچه به‌جای صفحه جواب لاتاری با پیام «Session time out» روبه‌رو شوید، باید تمام مراحل را مجددا تکرار کرده و سرآخردوباره بر روی گزینه «Submit» کلیک کنید.

ضمنا در برخی موارد، ممکن است این پیغام به شما نشان داده شود:

مشاهده نتایج لاتاری

در چنین شرایطی، ممکن است یکی از موارد زیر اتفاق افتاده باشد:

 • هنگام واردکردن حرف O و عدد 0، یا حرف I و عدد 1 و... اشتباهی رخ داده باشد.
 • اطلاعاتی به‌اشتباه در فرم وارد شده باشد؛ مثلا به‌جای نام‌خانوادگی، اسم کوچک نوشته شده باشد.
 • از اطلاعات غیرحقیقی استفاده شده باشد.

قدم سوم: حالا وقتش است! جواب لاتاری خود را چک کنید

پس از آنکه اطلاعات خود را وارد و بر روی دکمه ثبت کلیک کردید، بالاخره لحظه هیجان‌انگیز دیدن نتایج لاتاری فرا می‌رسد! در این حالت، یکی از دو صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

نمونه جواب قبولی لاتاری

در صورتی که برنده خوش‌شانس لاتاری آمریکا باشید، با صفحه زیر روبه‌رو خواهید شد:

نامه قبولی لاتاری

نمونه جواب عدم قبولی در لاتاری

در صورت قبول‌نشدن در لاتاری آمریکا، صفحه زیر را خواهید دید که در سطر اول آن نوشته شده است «HAS NOT BEEN SELECTED»؛ به این معنی که شخص در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا انتخاب نشده.

نمونه جواب قبول نشدن در لاتاری

کانفرمیشن نامبر یعنی چه و چه کاربردی دارد؟

حال که آموزش تصویری مشاهده جواب لاتاری را به‌صورت کامل ارائه دادیم، بد نیست برخی از اصطلاحات مهم این پروسه را هم توضیح بدهیم. پس اگر در ضمن خواندن این آموزش برایتان سوال شده بود که کانفرمیشن نامبر یعنی چه، صبر کنید تا توضیح بدهیم.

کانفرمیشن نامبر، یکی از ابزار مهم برای چک کردن نتیجه لاتاری است و در تعریف آن آمده «عددی 16رقمی که به‌وسیله آن، می‌توان قفل گنجینه لاتاری را شکست»! یعنی همان‌طور که دیدید، به‌وسیله همین کد رهگیری بود که توانستیم نتایج لاتاری را مشاهده کنیم. ضمنا با همین 16 رقم است که می‌توانیم از جزئیات نامه دوم لاتاری یا همان نامه برندگان لاتاری آگاهی پیدا کنیم.

حال با وجود اهمیت زیادی که کانفرمیشن نامبر دارد، اگر زمانی این کد را فراموش کردیم چه؟ اگر چنین اتفاقی افتاد، نگران نباشید! زیرا می‌توان آن را مجددا بازیابی کرد. تنها کافی است به مقاله آموزش بازیابی کانفرمیشن نامبر مراجعه کنیم و مطالب گفته‌شده را مرحله‌به‌مرحله دنبال کنیم.

کیس نامبر یعنی چه؟

پس از آنکه راجع‌به کانفرمیشن نامبر حرف زدیم، بد نیست در خصوص کیس نامبر هم حرف بزنیم. به‌خصوص که در نامه قبولی برندگان لاتاری، نمونه‌ای از آن را مشاهده کردیم. خوب همان‌طور که در تصویر پایین می‌بینید، در بخشی از نامه برندگان لاتاری کُدی قرار دارد که به آن Case Number یا شماره‌پرونده می‌گویند.

کیس نامبر لاتاری

حالا ویژگی این کد چیست؟ اینکه فقط و فقط، مختص برندگان لاتاری است! یعنی برخلاف کانفرمیشن نامبر که برای همه «شرکت‌کنندگان» لاتاری صادر می‌شود، شما تنها در صورتی کیس نامبر دریافت خواهید کرد که «برنده» لاتاری شده باشید.

حالا کارکرد این کد 14کاراکتری چیست؟ اینکه به‌واسطه آن، می‌توانید پرونده ویزای خود را پیش ببرید و از طریق مراجعه به ویزا بولتن فارسی حامی مهاجر، درباره زمان تقریبی کارنت‌شدن کیس خود اطلاعات کسب کنید. ضمنا باید بدانید که در این مورد، ارقام پایانی کیس نامبر بسیار مهم هستند. زیرا بر اساس همین چند رقم است که نوبت دعوت به مصاحبه افراد تعیین می‌شود.

در خصوص تفاوت کد رهگیری و شماره پرونده لاتاری هم، ما در مقاله تفاوت کیس نامبر و کانفرمیشن نامبر به‌طور مفصل حرف زده‌ایم. بنابراین می‌توانید آن را مطالعه کنید. منتها خلاصه‌وار، چند مورد از این تفاوت‌ها را ذکر می‌کنیم:

 • کانفرمیشن نامبر 16 کاراکتر اما کیس نامبر 14 کاراکتر است.
 • کانفرمیشن نامبر برای تمام افراد صادر می‌شود اما کیس نامبر فقط برای برندگان لاتاری است.
 • کانفرمیشن نامبر برای گرفتن جواب لاتاری کاربرد دارد اما کاربرد کیس نامبر، برای مراحل پس از قبولی در لاتاری است. 
 • و...

یک پیشنهاد دیگر برای بررسی نتایج لاتاری!

با وجود تمام این حرف‌ها و آموزش تصویری مشاهده نتایج لاتاری، اگر به هر دلیلی نتوانستید جواب خود را ببینید، اصلا نگران نباشید. زیرا ما یک پیشنهاد دیگر هم برایتان داریم! چه پیشنهادی؟

اینکه به‌جای دل‌نگرانی و اضطراب، اطلاعات خود را در فرم اعلام نتایج لاتاری حامی مهاجر بارگذاری کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نتیجه لاتاری شما را مشاهده کنند و آن را به اطلاعتان برسانند.

امیدواریم خوش‌شانس باشید و برنده!

پاسخ به سوالات متداول درباره آموزش مشاهده جواب لاتاری

چک کردن نتایج لاتاری به چه صورت است؟

شما برای چک کردن نتایج لاتاری باید به وبسایت رسمی لاتاری آمریکا مراجعه کنید و پس از تکمیل اطلاعات، جواب لاتاری خود را مشاهده کنید. آموزش مرحله‌به‌مرحله چک کردن نتایج لاتاری را در طول مقاله توضیح داده‌ایم.

آیا شرکت‌کنندگان برای بررسی نتایج لاتاری خود به تمکن مالی احتیاجی دارند؟

برای بررسی نتایج لاتاری خیر؛ اما چنانچه برنده بشوند و بخواهند ویزای خود را دریافت کنند، باید تمکن مالی ارائه بدهند. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات تکمیلی به مقاله تمکن مالی لاتاری مراجعه کنید.

آیا اسامی برندگان لاتاری در ایران اعلام می‌شود؟

به دلیل حفظ حریم شخصی افراد، اسامی برندگان لاتاری نه موقع دیدن نتایج لاتاری و نه بعد از آن منتشر نمی‌شود. بنابراین هر شرکت‌کننده، تنها می‌تواند به بررسی جواب لاتاری خود بپردازد.

برنده‌شدن در لاتاری آمریکا چه مزایایی دارد؟

لاتاری سریع‌ترین، راحت‌ترین و ارزان‌ترین شیوه مهاجرت به آمریکا است. همچنین افراد با برنده‌شدن در لاتاری، می‌توانند همسر و فرزندان مجرد زیر 21سال خود را نیز به آمریکا ببرند. ضمنا لاتاری ویژگی‌های دیگری هم دارد که تمام آن‌ها را در مقاله تخصصی ویژگی‌ها و مزایای لاتاری گردآوری کرده‌ایم. می‌توانید بخوانیدش.

همچنین مطالعه کنید: مهاجرت و انواع آن

در لاتاری برنده شدیم. بعدش چه کار کنیم؟

پس از برنده‌شدن در لاتاری آمریکا، شما باید مراحلی مانند تکمیل فرم DS-260، انجام آزمایشات مدیکال و... را پشت‌سر بگذارید تا بتوانید ویزایتان را دریافت کنید. برای آشنایی کامل با این مراحل، می‌توانید مقاله مشاوره برندگان لاتاری را مطالعه کنید یا با شماره 02148000957تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0