20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

کیس نامبر و کانفرمیشن نامبر چه فرقی دارند؟

تفاوت کیس نامبر و کانفرمیشن نامبر لاتاری

اگر شما نیز از دنبال‌کنندگان برنامه لاتاری آمریکا باشید، احتمالا اصطلاحاتی مانند کیس نامبر و کانفرمیشن نامبر به گوشتان خورده است. اما کاربرد این اعداد چیست و آن‌ها چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

این، همان موضوعی است که می‌خواهیم به آن بپردازیم و از جوانب مختلف بررسی‌اش کنیم. به این صورت که ابتدا به دو سوال کانفرمیشن نامبر چیست و کیس نامبر چیست پاسخ می‌دهیم و پس از ارائه توضیحاتی درباره جزئیات آن‌ها، راجع‌به تفاوت کیس نامبر و کانفرمیشن نامبر حرف می‌زنیم. همراهمان باشید.

حامی مهاجر، موسسه مهاجرتی معتبری است که در خصوص برنامه لاتاری آمریکا، به مراجعین خود خدماتی تخصصی ارائه می‌دهد. از جمله این خدمات می‌توان به ثبت نام اصولی افراد در لاتاری، مراحل  بعد از برنده شدن، ارائه خدمات تور سفارتی و... اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

همین‌حالا نتیجۀ لاتاری را بررسی کنید!

بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری 2025

کانفرمیشن نامبر چیست؟

کانفرمیشن نامبر لاتاری یا کد رهگیری لاتاری، کدی اختصاصی است که پس از تکمیل ثبت نام لاتاری به شما نشان داده می‌شود. می‌گوییم «اختصاصی»، زیرا برای تمام ثبت‌نام‌کنندگان در لاتاری یک کانفرمیشن نامبر جداگانه وجود دارد.

دلیل این اقدام نیز آن است که با کانفرمیشن نامبر، می‌توان به اطلاعات مهمی دست پیدا کرد. بنابراین منطقی نیست آن را در دسترس همه قرار داد! مثلا در زمان اعلام نتایج لاتاری، تنها با واردکردن این کد است که می‌توانید نتیجه لاتاری خود را مشاهده کنید. یا مهم‌تر از آن، دریافت نامه دعوت به مصاحبه لاتاری در سایت اصلی لاتاری آمریکا، به‌واسطه واردکردن کانفرمیشن نامبر صورت می‌گیرد.

شما می‌توانید در تصویر زیر (تصویر نهایی ثبت‌نام لاتاری)، نمونه‌ای از Confirmation Number را مشاهده کنید.

کانفرمیشن نامبر چیست

بنابراین اگر بخواهیم در چند جمله به سوال کانفرمیشن نامبر چیست پاسخ بدهیم، باید بگوییم کانفرمیشن نامبر عددی 16رقمی است به‌وسیله آن، می‌توان مواردی از قبیل اعلام نتایج لاتاری، نامه دعوت به مصاحبه لاتاری، جزئیات مصاحبه در سفارت و...  را بررسی کرد.

بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری

چنان‌که دانستیم، کانفرمیشن نامبر لاتاری اهمیت بسیار زیادی دارد. اما در برخی موارد، ممکن است افراد به کد رهگیری لاتاری‌شان دسترسی نداشته باشند یا آن را فراموش کنند. بنابراین بدیهی است که در چنین موقعیتی، آن‌ها دچار نگرانی بسیاری خواهند شد و لحظات پراضطرابی را سپری خواهند کرد.

می‌خواهیم بگوییم اگر شما نیز در چنین موقعیتی قرار دارید، اصلا نگران نباشید! زیرا بازیابی کانفرمیشن نامبر به‌راحتی امکان‌پذیر است. تنها کافی است به صفحه بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری وارد شوید و تمام مراحل آن را قدم‌به‌قدم دنبال کنید.

ضمنا چنانچه موفق به بازیابی کانفرمیشن نامبر خود نشدید، می‌توانید اطلاعاتتان را در فرم بازیابی کانفرمیشن نامبر حامی مهاجر وارد کنید تا کارشناسان ما، در اسرع وقت نسبت به دریافت کد رهگیری لاتاری شما اقدام کنند.

کیس نامبر چیست؟

برای پاسخ به سوال کیس نامبر لاتاری چیست ؟ باید بگوئیم که برخلاف کانفرمیشن نامبر (کد رهگیری) که به تمام ثبت‌نام‌کنندگان در لاتاری اختصاص می‌یابد، کیس نامبر لاتاری (شماره پرونده) فقط مختص برندگان لاتاری آمریکا است. به این صورت که به‌هنگام بررسی نتیجه لاتاری، چنانچه برنده شده باشید، کیس نامبر خود را به‌مانند تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

کیس نامبر چیست

در خصوص این کیس نامبر یا شماره پرونده نیز باید بدانید کدی متشکل از 14 کاراکتر است که الگوریتم خاصی دارد و وضعیت پرونده برندگان لاتاری را نشان می‌دهد. مثلا کیس نامبر لاتاری 2024 به‌صورت 2024AS00014000 نشان داده می‌شود که این کد نمایانگر آن است که شما برنده لاتاری 2024 از قاره آسیا هستید.

چگونه؟ به این صورت که چهار رقم اول، نشان‌دهنده سالی است که شما برنده لاتاری شده‌اید و دو حرف بعدی، حروف اختصاری منطقه‌ای است که در آن متولد شده‌اید. یعنی در این کیس نامبری که مثال زدیم، 2024 نمایانگر سال مالی لاتاری بوده و AS، حروف اختصاری قاره آسیا (Asia).

ضمنا باید بدانید که ارقام پایانی شماره کیس نامبر در لاتاری بسیار مهم هستند. زیرا مشخص می‌کنند که پرونده موردنظر، چندمین موردی است که به‌شکل تصادفی انتخاب شده است. مثلا در این کیس نامبر (2024AS00014000)، پرونده موردنظر ما، چهارده‌هزارمین پرونده‌ای است که از آسیا انتخاب شده.

کیس نامبرهای کارنت شده

کارنتی یا کارنت شدن، معادل «به‌جریان افتادن» است و به حالتی گفته می‌شود که یک پرونده اداری، وارد پروسه اجرایی شود. بنابراین هرگاه شخصی گفت «کیس او کارنت شده»، منظورش این است که پرونده ویزایش به‌جریان افتاده است.

تنها راه آن، مراجعه به ویزا بولتن یا بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا است که به زبان انگلیسی نوشته شده و در این باره توضیحات کاملی را ارائه می‌کند. خبر خوب برای برندگان لاتاری این است که کارشناسان ما در مجموعه حامی مهاجر، نسخه فارسی این بیانیه را نیز برای شما تهیه کرده‌اند. برای مشاهده این مطلب، به صفحه ویزا بولتن مراجعه کنید.

تفاوت کیس نامبر و کانفرمیشن نامبر

با توضیحاتی که در خصوص کیس نامبر و کانفرمیشن نامبر ارائه کردیم و با پاسخ به این پرسش که کیس نامبر در لاتاری چیست ؟ اکنون می‌دانیم که این دو با یکدیگر فرق دارند. در ادامه، تفاوت کیس نامبر و کانفرمیشن نامبر به‌صورت کلی بیان شده است:

  • کانفرمیشن نامبر 16 رقم است اما کیس نامبر، عددی 14رقمی است.
  • کانفرمیشن نامبر برای تمام افرادی که در لاتاری ثبت‌نام کرده‌اند ایجاد می‌شود اما کیس نامبر، فقط مختص برندگان لاتاری است.
  • کانفرمیشن نامبر در مرحله پایانی «ثبت‌نام لاتاری» صادر می‌شود (قبل از اعلام نتایج)؛ اما کیس نامبر، پس از «اعلام نتایج لاتاری» و در صورت برنده‌شدن افراد تعیین می‌شود.
  • تاریخ انجام مصاحبه برندگان لاتاری، تنها به کیس نامبر آن‌ها بستگی دارد، نه کانفرمیشن نامبرشان.
  • با کانفرمیشن نامبر امکان بررسی نتیجه لاتاری و نامه دعوت به مصاحبه وجود دارد. در حالی که با کیس نامبر، می‌توان مراحل اخذ ویزای لاتاری را پیگیری کرد.
  • کانفرمیشن نامبر در صفحه تکمیلی ثبت‌نام لاتاری نمایش داده می‌شود و کیس نامبر، در نامه قبولی لاتاری.

تفاوت کیس نامبر و کانفرمیشن نامبر

کیس نامبر بالا در لاتاری

اکنون که می‌دانیم معنی کیس نامبر در لاتاری چیست و الگوی آن به چه صورت است، بهتر است در رابطه با کاربرد آن نیز حرف بزنیم.

می‌دانیم که کیس نامبر در لاتاری به‌معنای شماره پرونده است. بنابراین می‌توان تمام مراحل اخذ ویزای لاتاری آمریکا را از طریق همین شماره پرونده دنبال کرد. پس با این وجود، چه تفاوتی بین کیس نامبر بالا در لاتاری با کیس نامبر پایین وجود دارد؟ اصلا منظور از این گفته‌ها چیست؟

همان‌طور که در بخش قبل نیز اشاره کردیم، هشت رقم پایانی کیس نامبر بسیار مهم هستند. زیرا نشان می‌دهند که پرونده موردنظر، چندمین کیس انتخابی است. اکنون باید بگوییم کیس نامبر کاربرد دیگری نیز دارد. به این صورت که هرچقدر عدد کیس پایین‌تر باشد (اصطلاحا به یک نزدیک‌تر باشد)، ممکن است او زودتر به مصاحبه دعوت بشود.

بنابراین فرق کیس نامبر بالا در لاتاری با کیس نامبر پایین، در زمان مصاحبه آن‌ها است. ضمنا ممکن است این سوال برای شما ایجاد شده باشد که آیا با وجود کیس نامبر بالا در لاتاری، امکان دریافت ویزا وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت بله. محدودیتی برای اخذ ویزا توسط کیس نامبر بالا در لاتاری وجود ندارد. این موضوع را در مقاله کارنت شدن در لاتاری دنبال کنید.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم درباره تفاوت کیس نامبر و کانفرمیشن نامبر به‌صورت کامل صحبت کنیم و به بررسی مسائل پیرامون آن بپردازیم. به همین خاطر، به هر دو سوال کیس نامبر چیست و کانفرمیشن چیست پاسخ دادیم و برای بررسی دقیق‌تر، تصاویری از این دو منتشر کردیم. حالا دیگر می‌دانید که معنی هر کدام از اعداد چیست و چه چیزی را نشان می‌دهد و کیس نامبر بالا خوب است یا پایین؟ 

همچنین در ادامه این موضوعات، به مسائلی مانند بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری پرداختیم و گفتیم که چگونه می‌توان کد رهگیری لاتاری را بازیابی کرد و از چه طریق می‌توان در خصوص کیس نامبرهای کارنت شده، اطلاعات بیشتری به‌دست آورد.

با این حال، اگر همچنان پرسش بی‌پاسخی در ذهن شما وجود دارد، خوش‌حال می‌شویم که آن را از طریق قسمت نظرات مطرح کنید. همچنین ما در موسسه حامی مهاجر منتظر شما برندگان خوش‌شانس هستیم تا تمامی شما را با شرایط لاتاری بعد از برنده شدن آشنا کنیم.  یا ضمن تماس‌گرفتن با شماره 02148000957 ، مسئله خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

سوالات متداول درباره کانفرمیشن نامبر و کیس نامبر لاتاری

در این قسمت می‌خواهیم موضوعات سوال برانگیز این حوزه را در قالب پرسش‌ مطرح کرده و پاسخی کوتاه و مختصر به هر کدام دهیم. شاید سوال شما هم در بینشان باشد. پس در ادامه مطلب همراهمان باشید.

کیس نامبر لاتاری چند باشه خوبه؟

کیس نامبرها از اعداد تک رقمی شروع می‌شود و تا چند رقم ادامه دارد. این اعداد کاملا شانسی بوده و هیچ عاملی از جمله سن، تحصیلات و غیره ... در آن تاثیری ندارد. عدد کیس نامبر شما هرچقدر پایین باشد شانس بیشتری برای دعوت به مصاحبه و ویزا شدن وجود دارد.

آیا به کیس نامبرهای پایین ویزا تعلق می گیرد؟

بستگی به شرایط شما دارد. حتی اگر کیس نامبر شما پایین باشد و زودتر به جلسه مصاحبه دعوت شوید اما شرایط عمومی و مالی مناسب و قابل‌قبولی نداشته باشید ممکن است موفق به دریافت ویزا نشوید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
فرشاد شمسی گاکیه
سلام وقت بخیروخسته نباشیددرموردکیس نامبرسوال داشتم جواب بدید ممنون میشم:۱- کیس نامبربالا یاپایین برچه اساسی تایین میشه یعنی به چه چیزی بستگی داره؟ ۲- شخصی که کیس نامبرش بالا باشه یعنی دیرتر مصاحبه میشه خب اگه زمانش ازیک سال بیشتر طول کشیدایابه مصاحبه دعوت میشه یااینکه شانسش را ازدست میده؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز؛

این کد  14 کاراکتر دارد و هرکدام از اعداد آن وضعیت پرونده شما را نشان می‌دهد. چهار رقم اول، نشان‌دهنده سال برگزاری برنامه لاتاری است و دو حرف بعدی، حروف اختصاری منطقه‌ای‌ست که در آن متولد شده‌اید. ضمنا باید بدانید که ارقام پایانی شماره کیس نامبر در لاتاری بسیار مهم هستند. زیرا مشخص می‌کنند که پرونده موردنظر، چندمین موردی است که به‌شکل تصادفی انتخاب شده است. مثلا در این کیس نامبر (2024AS00014000)، پرونده موردنظر ما، چهارده‌هزارمین پرونده‌ای است که از آسیا انتخاب شده و برنامه‌ریزی به گونه‌ای‌ست که در بازه زمانی 2 ساله به خاک آمریکا برسید.

با تشکر