50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت مدیکال آمریکا : لیست آزمایش، آدرس پزشک معتمد و دلایل رد شدن

مدیکال آمریکا یکی از مراحل بسیار مهم در دریافت ویزای مهاجرتی این کشور است. هرسال تعداد زیادی از مردم سراسر دنیا از طریق این ویزا، به آمریکا مهاجرت می‌کنند. به همین دلیل دولت آمریکا برای جلوگیری از ایجاد موج‌های بیماری و اطمینان از امنیت ملی کشور، یک مرحله مربوط به تست‌ها و معاینات پزشکی در پروسه دریافت ویزای مهاجرتی قرار داده است که به آن اصطلاحا مدیکال ویزای امریکا گفته می‌شود.

در نتیجه، تمام متقاضیان ویزای مهاجرتی آمریکا، از جمله برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا، باید به منظور دریافت ویزا، مرحله مدیکال را انجام دهند.

مدیکال ویزای آمریکا شامل چه معاینات و آزمایشاتی است؟ در مرحله مدیکال کدام واکسن ها بررسی می‌شوند؟ پزشکان معتمد سفارت آمریکا کجا هستند؟ چه بیماری هایی باعث رد شدن در مدیکال می‌شود؟ این‌ها سوالات متداول برندگان لاتاری و به طور کلی اشخاصی است که قصد گرفتن ویزای مهاجرتی آمریکا را دارند.

ما در این مقاله به همه این سوالات جواب می‌دهیم. ابتدا توضیح خواهیم داد که مدیکال چیست و هدف از انجام آن را بیان خواهیم کرد. در ادامه لیست معاینات و آزمایشات مدیکال آمریکا را معرفی خواهیم کرد و شما را راهنمایی می‌کنیم که در هنگام مراجعه برای مدیکال باید چه مدارکی را ببرید و چه واکسن هایی را باید تزریق کنید.

حامی مهاجر کارگزار رسمی ویزا و دارای رتبه اول اخذ انواع ویزای آمریکا در ایران است. خدمات تخصصی کارشناسان ما شامل مشاوره مهاجرت به آمریکا ، تحصیل در آمریکا ، اخذ ویزای توریستی آمریکا و سرمایه گذاری در آمریکا است. جهت دریافت مشاوره برندگان لاتاری یا استفاده از خدمات تورهای سفارتی حامی مهاجر، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

مدیکال آمریکا چیست؟

مدیکال آمریکا چیست؟

قبل از هرچیز لازم است که به سوال اصلی مقاله، یعنی مدیکال آمریکا چیست؟ پاسخ دهیم. هر سال تعداد بسیار زیادی مهاجر از سراسر جهان به آمریکا می‌آیند و مجوز اقامت دائم در این کشور (گرین کارت) را دریافت می‌کنند.

سلامتی و بهداشت یکی از پارامترهای مهم امنیت ملی در هر کشور است، بنابراین برای دولت آمریکا نیز بسیار مهم است که فقط به افرادی مجوز اقامت دائم دهد که مشکلی برای سلامت و بهداشت مردم آمریکا ایجاد نمی‌کنند.

برای گرفتن هر نوع ویزای مهاجرتی آمریکا (ویزای خانوادگی، ویزای لاتاری و...)، باید توسط پزشک معتمد سفارت آمریکا معاینه شوید و آزمایشاتی را نیز انجام دهید. به این مرحله مدیکال می‌گویند. توجه کنید که گرفتن ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا (توریستی، تحصیلی و ...) نیازی به انجام مدیکال ندارد.

هدف از انجام مدیکال ویزای آمریکا چیست؟

دولت آمریکا با صدور ویزای مهاجرتی، به مردم کشورهای دیگر اجازه می‌دهد که برای همیشه در آمریکا زندگی کنند. بنابراین برای دولت بسیار مهم است که این مهاجران از لحاظ جسمی و روانی برای امنیت ملی آمریکا خطری نداشته باشند.

مهاجران تازه وارد نباید باعث شیوع بیماری های مسری خطرناک در آمریکا شوند یا اینکه به علت داشتن مسائل روانی خطرناک باعث ایجاد ناامنی در این کشور شوند. بنابراین متقاضیان ویزای مهاجرتی باید قبل از صدور ویزا، توسط پزشکان معتمد سفارت امریکا معاینه شوند و آزمایشات خاصی را انجام دهند.

مراحل مدیکال آمریکا

بعد از پاسخ به سوال مهم مدیکال آمریکا چیست؟ وقت آن رسیده که مراحل آزمایش مدیکال آمریکا را به طور کامل بررسی کنیم. نکته‌ مهم این است که تمام آزمایشات مدیکال آمریکا حتما باید توسط پزشکان معتمد سفارت انجام شود.

مدیکال آمریکا شامل سه بخش زیر است:

 • معاینات پزشکی
 • انجام آزمایش پزشکی
 • گرفتن عکس رادیولوژی از قفسه سینه

معاینات پزشکی در مدیکال آمریکا

در این مرحله پزشک چشم، گوش، حلق و بینی شما را معاینه می‌کند و تست هایی همچون تست اعصاب زانو و... انجام می‌دهد. پزشک همچنین سوابق واکسیناسیون شما را بررسی می‌کند و یک مصاحبه پزشکی با شما و افراد زیرمجموعه خواهد داشت.

مصاحبه پزشکی مدیکال، شامل سوالاتی در مورد سوابق سلامتی جسمی و روانی شماست. پزشک در این مصاحبه درباره ابتلا به بیماری‌های مسری خطرناک (از جمله سل، سفلیس، سوزاک و...) و یا سوابق سومصرف الکل و موارد مخدر از شما سوال می‌پرسد. همچنین سوالاتی درباره سوابق اختلالات روانی یا انجام رفتارهای خشن از شما پرسیده خواهد شد.

لیست واکسن های مدیکال آمریکا

لیست واکسن‌های مدیکال آمریکا

یکی از موارد مهمی که در مرحله مدیکال آمریکا بررسی می‌شود، واکسن هایی است که برای مهاجرت به آمریکا ، حتما باید آن‌ها را تزریق کرده باشید. تعدادی از واکسن‌ها را احتمالا در کودکی دریافت کرده‌اید اما چنانچه هرکدام از آن‌ها را در ایران دریافت نکنید، در خارج از ایران ملزم به تزریق آن‌ها خواهید بود. در این صورت باید هزینه واکسن ها را به دلار پرداخت کنید و هزینه مدیکال شما زیادتر خواهد شد.

لیست واکسن های مورد نیاز در مدیکال آمریکا شامل موارد زیر است:

 • هپاتیت آ
 • هپاتیت ب
 • آنفولانزای فصلی
 • آنفولانزا نوع ب (HIB)
 • سرخک
 • اوریون 
 • آبله‌مرغان (واریسلا)
 • مننگوکوک
 • پنوموکوک
 • سیاه‌سرفه
 • فلج اطفال
 • روتاویروس
 • توکسوئید دیفتری و کزاز-دی تی

برای مشاهده جدول کامل واکسن های مدیکال آمریکا و نحوه تزریق آن‌ها، توصیه می‌کنیم که مقاله لیست واکسن های مورد نیاز سفارت امریکا را بخوانید.

لیست آزمایشات مدیکال آمریکا

آزمایش مدیکال آمریکا، شامل انجام آزمایش خون برای تشخیص بیماری‌هایی همچون سفلیس و... است. معمولا در مدیکال آمریکا آزمایش ادرار انجام نمی‌شود، ولی امکان دارد به صورت تصادفی از بعضی متقاضیان آزمایش ادرار نیز گرفته شود. این آزمایش ادرار که گاها از متقاضیان گرفته می‌شود، برای تشخیص بیماری‌هایی مثل سوزاک یا تست اعتیاد به الکل و مواد مخدر است.

توضیحی درباره عکس از قفسه سینه در مدیکال آمریکا

در یکی از مراحل مدیکال آمریکا، یک عکس رادیولوژی از قفسه سینه شما گرفته می‌شود. این عکس برای تشخیص بیماری سل است. بنابراین نگرانی خاصی در مورد آن وجود ندارد. توجه کنید عکس رادیولوژی باید در کلینیک پزشک معتمد سفارت گرفته شود و نمی‌توانید در جای دیگری این عکس را تهیه کنید.

مراحل اضافه در مدیکال ویزای آمریکا

در برخی مواقع به صلاح‌دید پزشک و با توجه به شرایط سلامت متقاضی، امکان انجام کارهای دیگری نیز وجود دارد. مثلا اگر در سابقه واکسیناسیون شما نقصی وجود داشته باشد. پزشک از شما تقاضا می‌کند که واکسیناسیون خود را در همین مرکز انجام دهید.

در ضمن اگر مشکوک به بیماری خاصی باشید، پزشک از شما تقاضا خواهد کرد که آزمایشات دیگری را نیز انجام دهید. مطالبی که در بالا به آن اشاره شد، مربوط به مراحل عمومی مدیکال آمریکاست و امکان این وجود دارد که پزشک مراحل اضافه‌ای را نیز از شما درخواست کند.

لیست آزمایشات مدیکال آمریکا

مدیکال کودکان و افراد زیر 15 سال

مرحله آزمایشات پزشکی و گرفتن عکس از قفسه سینه فقط مخصوص افراد بالای 15 سال است. بنابراین کودکان شما و یا افرادی که زیر 15 سال هستند، نیازی به انجام آزمایش و گرفتن عکس رادیولوژی از قفسه سینه نخواهند داشت.

مدیکال زنان باردار

انجام تمام مراحل مدیکال برای زنان باردار اجباری است. از آنجا که اشعه دستگاه های رادیولوژی برای زنان باردار خطرناک است، پزشک معتمد سفارت آمریکا ابتدا درباره ریسک‌های انجام این کار با زنان باردار صحبت خواهد کرد.

در صورتی که امکان عقب انداختن مدیکال وجود نداشته باشد، پزشک از خانم باردار یک رضایت نامه می‌گیرد و گرفتن عکس رادیولوژی با گذاشتن محافظ های سربی بر روی شکم زنان باردار انجام خواهد شد.

نحوه دریافت جواب مدیکال

نحوه دریافت جواب مدیکال متفاوت است. در برخی مواقع جواب مدیکال درون یک پاکت مهر و موم شده به شما تحویل داده می‌شود تا همراه خودتان به سفارت ببرید. در برخی مواقع هم به شما گفته می‌شود که جواب از طریق مرکز مدیکال به سفارت ارسال خواهد شد. بنابراین هیچ قاعده و قانون کلی برای چگونگی دریافت جواب مدیکال وجود ندارد.

مدت زمان اعتبار جواب مدیکال

برگه نتیجه تست مدیکال امریکا یا همان گواهی سلامت پزشکی برای سفارت آمریکا تا 6 ماه اعتبار دارد. یعنی تا 6 ماه بعد از دریافت نتیجه مدیکال می‌توان با ارائه آن برگه به سفارت آمریکا برای دریافت ویزای مهاجرتی اقدام کرد. در صورتی که در این مدت زمان ویزای شما صادر نشود، باید مجددا مرحله مدیکال را انجام دهید و آن را تجدید کنید. بنابراین همواره توصیه می‌کنیم که مدیکال آمریکا را چند روز قبل از مصاحبه ویزا انجام دهید.

نکات مهم در خصوص برگه مدیکال آمریکا

دلایل رد شدن در مدیکال آمریکا

رد شدن در مدیکال آمریکا، یکی از نگرانی های برندگان لاتاری و به طور کلی متقاضیان ویزای مهاجرتی آمریکا است. بنابراین سوالات زیادی وجود دارد که چه عواملی باعث رد شدن در مدیکال امریکا می‌شود و اصولا دکتر معتمد سفارت به دنبال چه چیزهایی است؟

از جمله مواردی که باعث رد شدن شما در مدیکال می‌شود، می‌توان به سه دسته کلی زیر اشاره کرد :

ابتلا به بیماری‌های مسری خطرناک

اگر بیماری‌های مسری خطرناک، همچون سوزاک، جذام، سفلیس یا سل دارید، در مدیکال آمریکا رد خواهید شد. در صورتی که به این بیماری‌های مبتلا هستید، باید مدارک پزشکی کافی با خود به همراه داشته باشید که نشان دهد در حال درمان هستید.

اگر قبلا به این نوع بیماری‌ها مبتلا بوده‌اید، باید مدارکی به همراه داشته باشید که نشان دهد به صورت کامل درمان شده‌اید و دوره بیماری را پشت سر گذاشته‌اید.

سو مصرف الکل یا مواد مخدر

اگر دچار سو مصرف الکل یا مواد مخدر هستید، ریسک رد شدن در مدیکال آمریکا برای شما وجود دارد. اگر پزشک معتمد سفارت مشکوک شود که سو مصرف دارید، از شما آزمایش‌های بیشتری درخواست خواهد کرد. بنابراین توصیه می‌کنیم که اگر سو مصرف الکل یا مواد مخدر دارید، قبل از شروع فرآیند مدیکال نسبت به ترک آن اقدام کنید.

ابتلا به بیماری های روانی و سابقه رفتار خشن

همانطور که گفتیم در مدیکال آمریکا، علاوه بر سلامت جسمی، سلامت روانی متقاضی نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. بنابراین اگر سابقه ابتلا به بیماری های روانی و انجام رفتارهای خشن را دارید، باید مدارک پزشکی خود را همراه ببرید و نشان دهید که به صورت کامل درمان شده‌اید.

پس از آنکه مرحله مدیکال به پایان رسید، پزشک معتمد سفارت برگه‌ای را به شما می‌دهد و از شما درخواست می‌کند که آن را امضا کرده و تایید کنید که تمام اطلاعات گفته شده توسط شما، درست است. بنابراین اگر بعدا مشخص شود که در مورد سوابق سلامتی خود دروغ گفته‌اید، همه چیز قابل پیگیری خواهد بود.

مدیکال سفارت امریکا

مدیکال سفارت امریکا

حال زمان آن رسیده که در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز مدیکال سفارت امریکا توضیحات جامعی به شما ارائه دهیم. از آنجا که بین آمریکا و کشور ایران روابط دیپلماتیک وجود ندارد، بنابراین هیچ از یک پزشکان معتمد سفارت آمریکا در ایران نیستند. بنابراین برای انجام مرحله مدیکال باید به یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان یا امارات مراجعه کنید.

شرایط دریافت مدیکال آمریکا در کشورهای مختلف کمی متفاوت است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم که این شرایط را به صورت مجزا در کشورهای همسایه مورد بررسی قرار دهیم تا متقاضیان ویزای مهاجرتی آمریکا و همچنین برندگان لاتاری آمریکا با اطلاعات جامع و کامل برای انجام مراحل کار اقدام نمایند.

بنابراین در ادامه مقاله، درباره شرایط مدیکال سفارت آمریکا در آنکارا، ایروان و دبی صحبت خواهیم کرد و لیست و آدرس پزشکان معتمد سفارت آمریکا در این کشورها را بیان می‌کنیم. برای آنکه هیچ مشکلی در سفر خارجی شما به وجود نیاید و بتوانید مراحل مدیکال و مصاحبه حضوری ویزا در سفارت را انجام دهید، همواره توصیه می‌کنیم که از خدمات تور سفارتی آمریکا استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تور سفارتی آمریکا، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

رزرو مدیکال آمریکا در ترکیه

مدیکال آمریکا در آنکارا ترکیه

شرایط و مدارک دریافت مدیکال آمریکا در ترکیه که در شهر آنکارا انجام می‌شود به شرح زیر است:

 • نامه دعوت به مصاحبه سفارت آمریکا
 • پاسپورت متقاضی
 • دو قطعه عکس اندازه پاسپورتی
 • همراه داشتن عینک طبی (در صورت ضعیف بودن چشم‌ها)
 • رسید ثبت فرم DS-260

از دیگر تفاوت‌های شرایط مدیکال آمریکا در ترکیه دریافت هزینه مدیکال به دلار است که در قسمت هزینه های مدیکال آمریکا، آن را توضیح خواهیم داد.

پزشک معتمد سفارت آمریکا در ترکیه (شهر آنکارا)

پزشک معتمد سفارت آمریکا در ترکیه دکتر محمت آنگان و دکتر هاندان آنگان هستند که مطب آن‌ها در بلوار آتاتورک شهر آنکارا واقع شده است. طبق نظرات درج شده از طرف مراجعین این مطب، دکتر آنگان بسیار خوش‌برخورد هستند و رفتار محترمانه‌ای دارند اما رفتار منشی کمی جدی است.

آدرس پزشک معتمد سفارت آمریکا در آنکارا ترکیه

پزشک معتمد سفارت آمریکا در ترکیه، آنکارا

دکتر اونگان برای انجام مدیکال آمریکا در آنکارا ترکیه

آدرس مرکز مدیکال دکتر اونگان در ترکیه

Atatürk Bulvarı 237/44-45, Ankara

تلفن مرکز مدیکال دکتر اونگان

+90 850 532 84 72

ساعت کاری مرکز مدیکال دکتر اونگان

دوشنبه تا جمعه ، ساعت 9 تا 19
جمعه ساعت 9 تا 13

 

رزرو مدیکال آمریکا در ارمنستان

مدیکال آمریکا در ایروان ارمنستان

در مورد شرایط مدیکال آمریکا در ارمنستان و تفاوت‌های آن با دیگر کشورها می‌توان به دریافت هزینه‌ها به درام (واحدپول ارمنستان) اشاره کرد. مدارک دریافت مدیکال آمریکا در کشور ارمنستان و شهر ایروان به شرح زیر است:

 • نامه دعوت به مصاحبه سافرت آمریکا
 • پاسپورت متقاضی
 • سه قطعه عکس اندازه پاسپورتی
 • همراه داشتن عینک طبی (در صورت ضعیف بودن چشم‌ها)
 • رسید ثبت فرم DS-260

پزشک معتمد سفارت آمریکا در ارمنستان (شهر ایروان)

در مورد ارمنستان پزشکان مورد تایید سفارت آمریکا دکتر کریستین خاچاتریان است که در مرکز Normed Medical Center در شهر ایروان طبابت می‌کنند. طبق نظرات، فضای مجموعه تمیز اما کوچک است. رفتار پرسنل مناسب است و گاهی دیده شده است که دکترها با تاخیر به مطب می‌آیند بنابراین امکان تاخیر در انجام آزمایش‌ها وجود دارد.

آدرس پزشک معتمد سفارت آمریکا در ایروان ارمنستان

پزشک معتمد سفارت آمریکا در ارمنستان، ایروان

دکتر انوش اردیان برای انجام مدیکال آمریکا در ایروان ارمنستان

آدرس مرکز مدیکال دکتر انوش در ارمنستان

Muratsan University Hospital 2 nd floor (entrance from policlinic side) Examination Room 222 114 Muratsan St

تلفن مرکز مدیکال دکتر انوش

(37410) 55-69-06

ایمیل مرکز مدیکال دکتر انوش

[email protected]

ساعت کاری مرکز مدیکال دکتر انوش

دوشنبه تا شنبه ، ساعت 9 صبح تا 4 بعداز ظهر

 

دکتر کریستین خاچاتریان برای انجام مدیکال آمریکا در ایروان ارمنستان

آدرس مرکز مدیکال دکتر خاچاتریان در ارمنستان

Muratsan University Hospital 2 nd floor (entrance from policlinic side) Examination Room 222

تلفن مرکز مدیکال دکتر خاچاتریان

(37410) 56-72-65

ایمیل مرکز مدیکال دکتر خاچاتریان

[email protected]

ساعت کاری مرکز مدیکال دکتر خاچاتریان

دوشنبه تا شنبه ، ساعت 9 صبح تا 4 بعداز ظهر

 

رزرو مدیکال آمریکا در امارات

مدیکال آمریکا در دبی امارات

در خصوص مدارک و شرایط مدیکال آمریکا در امارات نیز یکی از تفاوت‌های قابل توجه پرداخت هزینه‌ها به درهم است. شرایط کلی دریافت تست مدیکال امریکا در کشور امارات و شهر ابوظبی به صورت زیر است :

 • نامه دعوت به مصاحبه سافرت آمریکا
 • پاسپورت متقاضی
 • چهار قطعه عکس اندازه پاسپورتی
 • همراه داشتن عینک طبی (در صورت ضعیف بودن چشم‌ها)
 • رسید ثبت فرم DS-260

نکته مهم درباره مدیکال این است که امکان دارد مدارک مورد نیاز هر شخص با توجه به شرایط فردی متفاوت باشد. اما در حالت عمومی برای انجام مدیکال آمریکا، مدارک بالا کافی است.

پزشک معتمد سفارت آمریکا در امارات (دبی)

بزرگ‌ترین مرکز انجام تست مدیکال آمریکا در همسایگی کشور ایران مرکز NMC در ابوظبی است، طبق نظرات مراجعین، این مرکز یک مجموعه بزرگ دارای کادری مجرب و خوش اخلاق است که در کم‌ترین زمان ممکن پاسخگوی درخواست متقاضیان هستند.

آدرس پزشک معتمد سفارت آمریکا در دبی امارات

پزشک معتمد سفارت آمریکا در امارات، ابوظبی

مرکز NMC دبی برای انجام مدیکال آمریکا در امارات

آدرس مرکز NMC دبی

Opp. Abu Hail Metro Station
New Al-Safia Building
Deira - Dubai, UAE

تلفن مرکز NMC دبی

+971-(0) 4-2683131

هزینه مدیکال آمریکا

هزینه مدیکال با توجه به نوع آزمایش‌هایی که از شما گرفته می‌شود یا واکسن‌هایی که به شما تزریق می‌شود، متفاوت است. اما حداقل هزینه لازم برای مدیکال ویزای آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان مطابق جدول زیر است. (توجه کنید که این حداقل هزینه است و احتمال پرداخت هزینه بیشتر در مدیکال وجود دارد.)

محل انجام آزمایشات مدیکال

میزان هزینه

توضیحات

شهر آنکارا در ترکیه

270 دلار

به دلار پرداخت می‌شود.

شهر ایروان در ارمنستان

270 دلار

معادل هزینه مدیکال باید به درام (واحد پول ارمنستان) پرداخت شود.

شهر دبی در امارات

270 دلار

معادل هزینه مدیکال باید به درهم (واحد پول امارات) پرداخت شود.

مشکلات احتمالی در دریافت مدیکال آمریکا

از مشکلات احتمالی در دریافت مدیکال آمریکا می‌توان به عدم همکاری مسئولین در زمان مراجعه اشاره کرد. بارها دیده شده است که افراد مسئول در مکان‌های ویزیت مدیکال آمریکا و همچنین سفارت آمریکا با مراجعین همکاری لازم را نداشته و به دلایل نامشخص امکان ویزیت یا ورود به مجموعه را از آن‌ها دریغ کرده‌اند یا حتی وقت ویزیت یا سفارت آن‌ها را کنسل کرده‌اند.

در این مواقع حضور یک کارگزار مطمئن که به شرایط آشناست و همچنین امکان صحبت به زبان بومی آن کشور را دارد می‌تواند تضمینی بر رفع مشکل و انجام سریع پروسه دریافت مدیکال آمریکا برای متقاضی باشد.

از دیگر مشکلات احتمالی می‌توان به تعطیلات غیرمنتظره اشاره کرد که باعث می‌شود وقت سفارت یا ویزیت مدیکال آمریکای متقاضی کنسل یا به تعویق بیافتد. همچنین ممکن است شرایط انجام کار برای برخی متقاضیان به طوری باشد که نیاز به اقامت بیشتر و انجام کارها در روز‌های بعدی باشد.

 در این صورت وجود یک تور سفارتی انعطاف‌پذیر این امکان را ایجاد می‌کند که متقاضی روزهای اقامت خود را در هتل تمدید و همچنین بلیط هواپیمای خود را عقب بیاندازد تا بدون نگرانی به دریافت مدیکال آمریکا و مصاحبه حضوری سفارت آمریکا بپردازد.

اهمیت تورهای سفارتی در دریافت مدیکال آمریکا

تورهای سفارتی به صورت تخصصی برای انجام کارهای کنسولی شما طراحی شده‌اند و دارای ویژگی‌های مهمی همچون ارائه خدمات ترنسفر و همراهی کامل، انعطاف پذیر بودن برنامه سفر، زمانبندی دقیق و ... هستند و برای انجام کارهای شما بسیار مناسب‌تر از تورهای تفریحی هستند.

تور سفارتی شرایطی را برای متقاضی ایجاد می‌کند که بتواند بدون استرس و نگرانی تمامی مراحل دریافت مدیکال را انجام دهد. به طور کلی این تورها به شکلی برنامه‌ریزی می‌شوند که در صورت بروز هرگونه مشکل بتوان به راحتی شرایط را در جهت رفع موارد تغییر داد.

حامی مهاجر اولین و تنها ارائه کننده تورهای سفارتی در ایران است. با استفاده از خدمات تورهای سفارتی حامی مهاجر، با آسودگی کامل می‌توانید مرحله مدیکال ویزا و مصاحبه در سفارت آمریکا را انجام دهید و از مزایای زیر بهره‌مند شوید.

تور سفارت حامی مهاجر جهت مصاحبه سفارت آمریکا

وجود خدمات همراهی کامل در تور سفارتی

در تورهای سفارتی حامی مهاجر، یک کارگزار مجرب در تمامی مراحل شما را همراهی خواهد کرد. این کارگزار در زمان مناسب شما را به پزشک و سفارت می‌رساند و همچنین در صورت وجود مشکلات احتمالی، با تسلط کامل به زبان بومی و آشنایی کامل به راه حل تمامی موارد احتمالی به شما کمک خواهد کرد. در نتیجه هیچ جای نگرانی و استرس وجود ندارد.

انعطاف‌پذیر بودن برنامه سفر در تور سفارتی

همانطور که در بخش مشکلات احتمالی دریافت مدیکال آمریکا توضیح دادیم، امکان تغییر ناگهانی در مراحل کار وجود خواهد داشت. در این مواقع نیاز است که رزرو بلیط و هتل به گونه‌ای باشد که امکان جابجایی آن‌ها وجود داشته باشد. در تورهای سفارتی حامی مهاجر این امکان وجود خواهد داشت و تمامی شرایط تور انعطاف‌پذیر خواهد بود تا در زمان نیاز و متناسب با رفع موارد پیش آمده تغییر پیدا کنند.

پشتیبانی کامل در تور سفارتی

چنانچه در هر مرحله از اقامت خود نیاز به تغییرات در رزرو بلیط و هتل بود، می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با تیم پشتیبانی موسسه حامی مهاجر ارتباط برقرار کنید و موارد مورد نظر خود را اطلاع دهید تا در سریع‌ترین زمان ممکن تغییرات برای شما انجام بگیرد.

سخن پایانی

مدیکال آمریکا یکی از مهم‌ترین مراحل دریافت ویزای مهاجرتی و همچنین ویزای لاتاری آمریکا است. کشور آمریکا برای جلوگیری از موج‌های بیماری و اطمینان از سلامت جسمی و روحی مهاجرین دریافت کارت مدیکال را برای متقاضیان ویزای مهاجرتی و همچنین برندگان لاتاری اجباری کرده است. به‌ همین‌ دلیل نداشتن آن می‌تواند از دلایل رد شدن در مصاحبه لاتاری شود.

برای دریافت ویزای مهاجرتی آمریکا حتما می‌بایست مراحل دریافت مدیکال آمریکا را صحیح و با دقت انجام دهیم و در مورد تمامی مراحل آن به طور کامل در این مقاله توضیح دادیم. تمامی شرایط و مدارک لازم برای دریافت مدیکال آمریکا نیز بررسی شد.

همچنین پزشکان معمتد و مراکز مورد تایید سفارت آمریکا را برای دریافت گواهی سلامت پزشکی معرفی کردیم و نظرات کاربران در مورد نحوه خدمات آن‌ها را نیز مورد بررسی قرار دادیم. لیست کامل واکسن‌های مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا را در این مقاله قرار دادیم.

سوالات متداول در مورد مدیکال آمریکا

لیست واکسن های مورد نیاز سفارت امریکا کدامند؟

یکی از موارد مهم برای مهاجرت به آمریکا واکسن‌هایی است که باید دریافت کرده باشید که در این مقاله لیست کامل آن موجود است.

نحوه دریافت گواهی سلامت پزشکی برای سفارت آمریکا چگونه است؟

برای دریافت گواهی سلامت برای سفارت آمریکا می‌بایست بعد از اخذ وقت مدیکال و پزشکی آمریکا به پزشک معتمد مراجعه نمایید که تمامی مراحل کار در این مقاله با جزئیات توضیح داده شده است.

کارت مدیکال همان ویزای پزشکی آمریکا است؟

خیر، دریافت کارت مدیکال به معنای اخذ ویزای پزشکی آمریکا نیست و در مورد مزایای دریافت این کارت برای مهاجرت به آمریکا در این مقاله کاملا توضیح دادیم.

آیا تست پزشکی بایستی نزد پزشک معتمد سفارت آمریکا باشد؟

بله، برای انجام تمامی آزمایشات مورد نیاز مدیکال آمریکا باید حتما به پزشک معتمد مورد تایید سفارت آمریکا مراجعه نمایید که لیست پزشک‌های معمتد و توضیحات تکمیلی در این مقاله موجود است.

کاربرد تکمیل فرم DS-260 در دریافت مدیکال آمریکا چیست؟

تکمیل و ثبت صحیح و با دقت فرم DS-260 در دریافت مدیکال آمریکا بسیار مهم است. چرا که سوالاتی در فرم DS260 وجود دارد که مربوط به سلامتی شماست و پاسخ اشتباه به آن‌ها مانع ورود شما به آمریکا خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت مدیکال آمریکا کدامند؟

برای دریافت مدیکال آمریکا و مدیکال لاتاری، اقدامات و مدارک مورد نیاز برای هر شخص با توجه به شرایط فردی متفاوت است و بهتر است در این خصوص از مشاورین حرفه‌ای کمک بگیرید. همچنین در مورد مدارک کلی دریافت مدیکال آمریکا در این مقاله توضیح داده شد

انجام مدیکال برای ویزای توریستی یا تحصیلی آمریکا نیز نیاز است؟

خیر. انجام مدیکال فقط برای ویزاهای مهاجرتی آمریکا نیاز است و برای ویزاهای غیرمهاجرتی (تحصیلی، توریستی و...) نیازی به انجام مدیکال نیست.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 37 | کل دیدگاه های تایید شده: 6
زهره
ایا برای مدیکال امریکا کسی که هپاتیت ب داشته باشد پذیرفته نمیشود برای لاتاری
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام وقت بخیر<br /> بیماری هپاتیت ب یک بیماری مسری و واگیر دار است و این احتمال وجود دارد که پزشک مدیکال اجازه ورود صادر نکند، اما به طور کلی نتیجه نهایی به روند درمان و نظر پزشک بستگی دارد.</p>
کیوان
سلام من چشم راستم به صرت مادرزادی آب مروارید داشت و بیایی نداره. از خدمت هم به خاطرش معاف شدم. تست پزشکی سفارت رد میشم؟ مرسی
کارشناس حامی مهاجر

<p>درود کیوان عزیز&nbsp;</p> <p>جای نگرانی نیست در مدیکال بیماری های واگیردار خطرناک بررسی می شود</p>

سعیدنوری
سلام، من و خانواده ام در کانادا هستیم. برای تاریخهای سوم و پنجم ژانویه وقت مصاحبه داریم. چه کمکی میتوانید برای انجام امور مدیکال و مصاحبه و واکسنها انجام دهید؟لطفا از طریق ایمیل یا واتساپ بامن تماس بگیرید و راهنمایی های لازم و هزینه های مورد نظر تان را با بنده در میان بگذارید. سپاس
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. لطفا به پشتیبانی واتساپ حامی مهاجر پیام دهید. همکارانم شما را راهنمایی خواهند کرد.

علی احمدی
با سلام می خواستم بدونم در آزمایشات مدیکال آمریکا، گرفتن نتیجه آزمایشات در پاکت مهر و موم شده به معنای تأیید سلامت ما برای رفتن به آمریکاست یا این که در برگه ای که داخل پاکت تحویل ما میشه ممکنه عدم سلامت ما در نتیجه آزمایشات قید شده باشه؟ یا به عبارت دیگه اگه مشکلی در آزمایشات داشته باشیم اصلاً نتیجه ی آزمایش به ما تحویل میشه یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

نتیجه آزمایش هر چی که باشه، به شما تحویل میشه. این پاکت در سفارت باز میشه و افسران سفارت از روی نتیجه آزمایش تصمیم گیری خواهند کرد.

علی خردمند
سلام وقت بخیر اگه تنها مشکل تک کلیه بودن باشه بازم احتمال رد شدن هست؟یا انجام این تست ها فقط برای بیماری های واگیر دار هست
کارشناس حامی مهاجر

سلام. هیچ نگرانی در این زمینه نداشته باشید. در مدیکال آمریکا فقط بیماری های واگیردار خطرناک برررسی می‌شود و حتی داشتن معلولیت مثل نداشتن دست و پا هم مشکلی در مدیکال لاتاری آمریکا ایجاد نمی‌کند.