20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
معادل سازی مدارک تحصیلی در آمریکا

در فرم‌های سفارتی آمریکا برای تکمیل قسمت تحصیلات، به معادل مدارک تحصیلی به انگلیسی نیاز است. برندگان لاتاری و یا افرادی که از طریق ویزای تحصیلی آمریکا برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند، در تکمیل فرم DS-260 و یا تکمیل فرم DS-160 در قسمت مربوط به تحصیلات، باید معادل مدارک تحصیلی در آمریکا را وارد کنند.

بسیاری از افراد معادل‌سازی مدارک تحصیلی در آمریکا و وارد کردن مقاطع تحصیلی در فرم DS را به غلط انجام می‌دهند که باعث ایجاد مشکل در روند پرونده می‌شود. معادل مدرک دانشگاهی ایرانی به آمریکایی و معادل تمامی مقاطع تحصیلی در آمریکا با ایران کمی متفاوت است. در این مقاله قصد داریم معادل مقاطع و مدارک تحصیلی در فرم‌های سفارتی آمریکا و به طور کلی معادل‌سازی مدرک دانشگاهی ایرانی به انگلیسی را بیان کنیم. پس تا پایان با حامی مهاجر همراه باشید.

حامی مهاجر یک شرکت مهاجرتی معتبر و با تجربه در زمینه انواع خدمات مهاجرت به آمریکا نظیر ثبت‌نام لاتاری، مشاوره برندگان لاتاری، ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای توریستی آمریکا، برگزاری ماک سفارتی، پیکاپ ویزا آمریکا و دیگر خدمات مهاجرتی است. برای دریافت خدمات و مشاوره از کارشناسان و مشاوران متخصص حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

نظام آموزشی در ایران

معادل‌سازی مدارک تحصیلی در آمریکا

مقاطع تحصیلی در نظام آموزشی ایران تا چند سال گذشته به این صورت بود که دانش‌آموزان 5 سال را در مقطع ابتدایی، 3 سال در مقطع راهنمایی، 3 سال در مقطع دبیرستان و 1 سال در مقطع پیش‌دانشگاهی تحصیل می‌کردند؛ اما در سال‌های اخیر این روند دست‌خوش تغییراتی بوده است.

مقاطع تحصیلی در نظام آموزشی جدید به این صورت است که دانش‌آموزان باید 6 سال در مقطع ابتدایی و 6 سال در مقطع متوسطه تحصیل کنند. مقطع متوسطه نیز به 2 بخش متوسطه اول و متوسط دوم تقسیم می‌شود که هر کدام 3 سال است.

برای پر کردن فرم DS افرادی که در نظام جدید تحصیل کرده‌اند، باید اطلاعات تحصیلی متوسطه اول و دوم را در فرم وارد کنند اما کسانی که در نظام قدیم تحصیل کرده‌اند، فقط اطلاعات مربوط به دیپلم و پیش‌دانشگاهی را باید در فرم وارد کنند.

پس از مقطع دبیرستان، مقاطع دانشگاهی است که شامل مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، فوق دکترا و بیشتر می‌شود.

مدرک قابل قبول در نظام آموزشی آمریکا

مدرک قابل قبول در نظام آموزشی آمریکا

مدرک قابل قبول برای وارد کردن در فرم DS، تنها مدرک دیپلم 12 ساله است و هر مدرکی بجز دیپلم 12 ساله قابل قبول نیست. برخی افراد دیپلم فنی و حرفه‌ای یا کار و دانش دارند که این مدرک مورد قبول نظام آموزشی آمریکا نیست. کسانی که مدرک فنی و حرفه‌ای یا کار و دانش دارند، باید از روش‌های دیگر استفاده نمایند. برای دریافت اطلاعات و راهنمایی بیشتر، می‌توانید با کارشناسان و مشاوران حامی مهاجر با شماره 02191344330 تماس حاصل فرمایید. در ادامه معادل‌سازی مقاطع تحصیلی در آمریکا بیان شده است.

معادل مقاطع تحصیلی در آمریکا

تکمیل فرم DS حتما باید به زبان انگلیسی انجام شود و به همین دلیل مقاطع تحصیلی در فرم DS نیز باید معادل‌سازی و به زبان انگلیسی وارد شود. معادل تمامی مقاطع تحصیلی در آمریکا به صورت زیر است:

معادل مقطع ابتدایی در آمریکا

معادل مقطع ابتدایی در آمریکا

در آمریکا معادل مقطع ابتدایی با عنوان Elementary school یا primary school استفاده می‌شود.

معادل مقطع متوسطه در آمریکا

معادل مقطع متوسطه در آمریکا

پس از مقطع ابتدایی دانش‌آموزان وارد مقطع متوسطه می‌شوند که به 2 بخش متوسط اول و متوسط دوم تقسیم‌بندی می‌شود. معادل دوره متوسط اول با عنوان Middle school و معادل دوره متوسط دوم با عنوان High school استفاده می‌شود. مقطع فنی و حرفه‌ای نیز با عنوان Vocational school استفاده می‌شود.

معادل مقطع کاردانی در آمریکا

معادل مقطع کاردانی در آمریکا

در مقطع کاردانی معمولا افرادی تحصیل می‌کنند که در دبیرستان در مقطع فنی و حرفه‌ای تحصیل کرده‌اند. دانشگاه فنی و حرفه‌ای با عنوان Technical and Vocational University و موسسه آموزش عالی نیز با عنوان Institute of Higher Education استفاده می‌شود.

معادل مقطع کارشناسی در آمریکا

معادل مقطع کارشناسی در آمریکا

در مقطع کارشناسی از عبارت Undergraduate program به عنوان معادل استفاده می‌شود.

معادل مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

معادل مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

از عبارت Post graduate نیز به عنوان معادل مقطع کارشناسی ارشد استفاده می‌شود.

معادل مقطع دکترا در آمریکا

معادل مقطع دکترا در آمریکا

در مقطع دکترا، عبارت PHD برای دکترای عمومی و عبارت Postdoctoral برای دکترای تخصصی به عنوان معادل استفاده می‌شود.

معادل مدارک تحصیلی در آمریکا

در جدول زیر معادل‌سازی مدارک دانشگاهی ایرانی به آمریکایی ذکر شده است:

معادل مدارک تحصیلی در آمریکا

مدرک تحصیلی در ایران

معادل مدرک تحصیلی در آمریکا

معادل دیپلم 11 ساله

High School no degree

متوسطه اول

Middle School Diploma

متوسطه دوم (معادل دیپلم 12 ساله)

High School Diploma

در حال تحصیل کاردانی یا کارشناسی

Some University Courses

کاردانی

Associate’s Degree

کارشناسی

University Degree

در حال تحصیل کارشناسی ارشد

Some Graduate Level Courses

کارشناسی ارشد

Master’s Degree

در حال تحصیل دکترا

Some Doctorate Level Courses

دکترا / پزشکی عمومی

Doctorate Degree

پزشک متخصص

Postdoctoral Degree

 

سخن پایانی

تکمیل صحیح و بدون اشتباه فرم‌های حقوقی و سفارتی برای مهاجرت به آمریکا، یک امر بسیار مهم و حیاتی در رونده پروسه مهاجرت به شمار می‌رود و وجود حتی یک اشتباه ممکن است باعث تاخیر در روند پرونده و یا حتی بسته شدن کامل پرونده و در نهایت ریجکت شدن فرد شود. در این مطلب معادل مقاطع و مدارک تحصیلی در فرم‌های سفارتی آمریکا و یا به عبارتی معادل‌سازی مدرک دانشگاهی ایرانی به آمریکایی به طور صحیح و کامل بیان شد. با این وجود ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای تکمیل فرم‌های حقوقی و سفارتی به تنهایی اقدام نکنید و این کار را به یک موسسه با تجربه و معتبر یعنی حامی مهاجر بسپارید.

شرکت حامی مهاجر با تجربه و تخصصی که در امور مهاجرتی به خصوص مهاجرت به آمریکا دارد، خدماتی نظیر ثبت‌نام لاتاری، اعلام نتایج برندگان لاتاری، مشاوره برندگان لاتاری، تکمیل فرم‌های سفارتی (تکمیل فرم DS-260 و DS-160)، دریافت وقت سفارت و انگشت نگاری، برگزاری ماک سفارتی، پیکاپ پاسپورت و ویزا و دیگر خدمات مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره از کارشناسان مجرب و متخصص حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
ستاره
سلام روزتون بخیر برای فرم سفارت آمریکا ما چه مدرک تحصیلی باید بارگذاری کنیم
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز. وقتتون بخیر

مدرک تحصیلی قابل قبول برای فرم ds، فقط مدرک دیپلم 12ساله است.

زهرا
سلام من در ایران پزشکی خواندم و قصد مهاجرت کاری به کشور آمریکا را دارم. می خواستم بدونم چطور می تونم اقدام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز

یکی از شرایط معادل سازی مدرک پزشکی در آمریکا شرکت پزشکان در آزمون USMLE است. این آزمون در 3 مرحله و با فواصل زمانی انجام می شود. برای پزشکان ایرانی این مرحله در ترکیه برگزار می شود. جزئیات آن را می توانید از کارشناسان ما بپرسید. شماره تماس موسسه 02148000957 است.