50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای e1 آمریکا

ویزای E1 آمریکا که به آن ویزای بازرگانی نیز گفته می‌شود یک ویزای غیر مهاجرتی برای افراد یا شرکت هایی است که با آمریکا مبادلات تجاری دارند. این تجارت باید بین کشور آمریکا و کشورهای عضو ویزای E1 باشد.
ویزای E1 آمریکا مناسب افرادی است که یا تاجرهستند و یا یک شرکت با نمایندگان تجاری می‌باشند که می‌خواهند به آمریکا بروند و فعالیت تجاری انجام دهند. تجارت می‌تواند در هر صنعتی مانند حمل و نقل، ارتباطات، بانکداری، تبلیغات، مدیریت و غیره باشد و هیچ نوع محدودیتی در مورد صنعت انتخابی وجود ندارد. علاوه بر این، تجارت برای ویزای E1 باید قابل توجه باشد. تجارت قابل توجه یعنی تجارتی که محصولات یا خدمات در حجم گسترده‌ای انجام شود و مداوم باشد. قانون و مقرراتی که حداقل مقدار تجارت را مشخص کند تا واجد شرایط ویزای E1 شوند وجود ندارد زیرا برای صنایع مختلف متفاوت می‌باشد. افرادی که ویزای E1 داشته باشند مجاز به کار در آمریکا برای همان شرکت یا کارفرمایی هستند که ویزای خود را گرفته‌اند و نمی‌توانند کارفرما و یا شرکت محل کارشان را بدون بررسی مجدد شرایط ویزای E1 عوض کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره ویزای آمریکا، پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای آمریکا را مطالعه فرمایید.

شرایط مورد نیاز ویزای E1 آمریکا

برآورده کردن شرایط زیر برای ویزای E1 الزامی است. اگر از شرایط زیر پیروی نکنید درخواست شما برای این ویزا رد خواهد شد.
• باید در تجارت بین المللی نقش داشته باشید.
• شما باید شهروند کشوری باشید که با آمریکا معاهده تجاری دارد.
• اگر برای یک شرکت کار می‌کنید، حداقل 50 درصد آن باید برای شخصی باشد که سیتیزن کشور معاهده تجاری است.
• شما باید یک مقام ارشد از قبیل سرپرست، مدیر یا مدیر اجرایی داشته باشید.
• شما باید عضو وابستۀ کسی که معیارهای فوق را برآورده می‌کند باشید (همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال).

نحوۀ درخواست ویزای E1 آمریکا

داخل آمریکا از طریق USCIS

اگر خودتان مستقیماً در تجارت بین المللی مشغول به کار هستید، باید شخصا فرم I-129 را پرکنید. اما اگر برای شرکتی به عنوان سرپرست، مدیر یا مدیر اجرایی کار میکنید شرکت باید فرم I-129  را پر کند. باید برای اثبات ملیت، روابط تجاری و قصد بازگشت به کشورتان مدارک دیگری نیز ارائه کنید و همچنین هزینه های ارسال مدارک و بایگانی را پرداخت کنید. سپس USCIS ، درخواست‌تان را پردازش و جواب را برای‌تان ارسال می کند. اگر درخواست شما پذیرفته شود، فرم I-797  (اعلان تصویب) را برای شما یا کارفرمای‌تان می‌فرستد.

خارج آمریکا و از طریق سفارت

اگر از خارج آمریکا درخواست خود را ارسال می کنید، پروسۀ طولانی‌تری در پیش دارید.
 • فرم DS-160  که یک درخواست ویزای غیرمهاجرتی است را پر کنید. اطلاعات لازم را وارد کنید و در آخر یک کانفرمیشن به شما داده می‌شود که بعداً به عنوان اسناد به آن نیاز دارید.
 • یک عکس طبق شرایط عکس ویزای آمریکا همراه با فرم 160 ارسال کنید.
 • هزینۀ درخواست را پرداخت کنید که برای این ویزا 205 دلار است. همچنین باید هزینه های اضافی از قبیل هزینه صدور ویزا و هزینه‌های متقابل براساس کشور مبدا را بپردازید.
 • هرچه سریع‌تر مصاحبۀ ویزا را زمانبندی کنید تا از حجم بالای کاری سفارت آمریکا در امان باشید.
 • همۀ متقاضیان ویزای E1 آمریکا که بین 13 تا 80 سال سن دارند، باید در مصاحبۀ سفارت شرکت کنند. وقتی که زمان سفارت گرفتید به شما نامۀ قرار ملاقات داده می‌شود که این نامه را در زمان مصاحبه باید با خود همراه داشته باشید.
 • شرکت در مصاحبه که در آن آفیسر در مورد شخصیت و هدف شما از سفر به آمریکا سوال خواهد کرد. آفیسر تلاش می کند تا بفهمد شما قصد بازگشت به کشور را دارید یا خیر. اگر آنها شک کنند که قصد دارید برای همیشه در آمریکا بمانید، احتمال رد ویزای شما وجود دارد.

 

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه

 • پاسپورت
 • اگر کارمند شرکت هستید، اسنادی را ارائه کنید که ملیت شرکت را ثابت کند (متعلق به یک کشور طرف معاهدۀ ویزا باشد)
 • کانفرمیشن فرم DS-160
 • فرم پر شدۀ DS-I156E ( درخواست قرارداد تجاری)
 • رسیدی که ثابت کند هزینه های لازم را پرداخت کردید
 • نامه قرار ملاقات
 • نامه ای از کارفرما دربارۀ موقعیت شما و اینکه شما کارمند اصلی تجارت بین‌المللی هستید.
 • نامه یا اسنادی که ثابت می کند شما یا شرکتی که در آن کار می کنید تجارت قابل توجهی با آمریکا دارد.
 • مدارکی که بازگشت شما به کشورتان را نشان دهد مانند: سند خانه، اجاره نامه آپارتمان یا اسناد دیگر.

مدت زمان پروسۀ ویزای E1

مدت زمان پردازش بستگی به ظرفیت سفارت آمریکا یا USCIS دارد. با این حال، زمان پردازش کلی بین 2 تا 4 هفته از زمان درخواست شما می‌باشد، بعد از اتمام این دوره به شما اطلاع داده خواهد شد که آیا به شما ویزا داده شده است یا خیر.

مدت اعتبار ویزای E1

ویزای E1 آمریکا در ابتدا برای دو سال معتبر است. یعنی شما مجاز به اقامت در آمریکا برای انجام تجارت بین المللی برای مدت دو سال می‌باشید، پس از آن گزینه های مختلفی برای اقامت شما وجود دارد یا اینکه می‌توانید به کشور خود بازگردید.
اگر به برآورده کردن الزامات ویزای E1 ادامه دهید و واجد شرایط یک تاجر بین المللی باشید، می‌توانید آمریکا را ترک کنید و دوباره از طریق یک بندر ورودی به آنجا برگردید. در برخی موارد این ویزا به طور خودکار برای دو سال دیگر تمدید می‌شود. برای تمدید یا تغییر وضعیت باید فرم I-129 و فرم I-539 را پر کنید. همچنین کپی گذرنامه، کپی فرم I-94 که در زمان ورود به آمریکا پر کرده بودید، کپی فرم I-797، اسناد مالیاتی آمریکا و اثبات اینکه اقامت شما برای ادامۀ تجارت ضروری است، همراه خود داشته باشید.

گرفتن گرین کارت با ویزای E1

از آنجایی که شما باید دائماً ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید، گرفتن گرین کارت با این ویزا دشوار می‌باشد. ساده ترین راه این است که یک شغل یا یک کارفرمایی که از شما حمایت کند، پیدا کنید و بعد از آن ویزای خود را به ویزای H-1B تغییر دهید و سپس برای گرین کارت درخواست دهید. همچنین اگر خانواده‌ای دارید که اقامت دائم آمریکا را دارند، می‌توانید برای پیوستن به آنها درخواست دهید.

وضعیت اعضای خانواده با ویزای E1

با این ویزا شما می‌توانید همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را به آمریکا ببرید. خانواده شما می‌توانند از همان ابتدایی که متقاضی اصلی درخواست ویزای E1 میدهد، درخواست دهند. به همین منظور وابستگان باید ارتباط خود با متقاضی اصلی را ثابت کنند که شامل ارائۀ گواهی تولد برای کودکان و گواهی ازدواج برای همسر می‌باشد. آمریکا چند همسری را به رسمیت نمی‌شناسد، بنابراین فقط یک گواهی ازدواج معتبر است. وابستگان مجاز به کار کردن و تحصیل در آمریکا هستند. به همین منظور با پر کردن فرم I-765 می‌توانند برای مجوز کار درخواست دهند. اگر متقاضی اصلی گرین کارت آمریکا را دریافت کند، وابستگان هم نیز گرین کارت را دریافت خواهند کرد.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0