20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

سند مجوز اشتغال آمریکا

کارفرمایان ایالات متحده برای اطمینان خاطر باید بررسی کنند که کلیه کارمندان صرف نظر از تابعیت یا ملیت، مجاز به کار در آمریکا هستند. داشتن یک مجوز اشتغال یکی از راه های اثبات این است که شما مجاز به کار در ایالات متحده برای یک دوره زمانی خاص هستید.

سند مجوز اشتغال آمریکا چیست؟

یک سند مجوز اشتغال، سندی است که توسط USCIS صادر شده است تا اجازه دهد یک بیگانه برای کار در ایالات متحده برای مدت زمانی مشخص، معمولا یک سال کار کند. به آن اجازه کار نیز گفته می شود. مجوز اشتغال شامل نام، عکس، شرایط کار و تاریخ انقضاء برای بیگانه است. با یک مجوز اشتغال یک بیگانه ممکن است در ایالات متحده برای هر کارفرمایی کار کند.

برای درخواست سند مجوز اشتغال باید فرم I – 765، را پر نمائید. شما نیاز دارید که این فرم را تکمیل کنید، اگر:

 • به دلیل وضعیت مهاجرتی مجاز به کار در آمریکا هستید (به طور مثال، اگر شما پناهنده یا وضعیت غیر مهاجرتی دارید) و به مدارک مجوز اشتغال نیاز دارید، یا
 • ملزم به درخواست اجازه کار هستید. به عبارت دیگر، شما نیاز دارید که مجوز اشتغال را خودتان درخواست کنید. مثلا:
  • فرم I – 485، فرم ثبت اقامت دائم آمریکا یا تنظیم وضعیت را ارسال کرده اید.
  • شما نیاز دارید فرم I – 589، درخواست پناهندگی و جلوگیری از حذف آنها را دارید.

شما یک وضعیت غیر مهاجرتی دارید که این امکان را می دهد تا در ایالات متحده باشید، اما به شما اجازه نمی دهد در آمریکا مشغول به کار شوید بدون اینکه ابتدا به دنبال اجازه USCIS باشید (مانند یک دانشجوی ویزای F1 یا M1).
در صورت وضعیت اقامت دائم قانونی، نیازی به درخواست سند مجوز اشتغال نیست. گرین کارت شما (فرم I – 551 فرم گرین کارت) مدرکی مانند مجوز اشتغال می باشد. همچنین در صورت داشتن ویزای غیر مهاجرتی که به شما اجازه کار برای یک کارفرمای خاص را می دهد (مانند H1B، L1B، O یا P) نیازی به درخواست سند مجوز اشتغال آمریکا را ندارید.

تمدید سند مجوز اشتغال آمریکا

اگر هنوز واجد شرایط دریافت مجوز اشتغال هستید اما سند مجوز شما در حال منقضی شدن یا منقضی شده است، باید با ارسال فرم جدید I – 765 و هزینه تشکیل پرونده (در صورت نیاز) برای تمدید سند مجوز اشتغال آمریکا اقدام کنید، مگر اینکه چشم پوشی از هزینه‌ها درخواست و تائید شده باشد.
به طور کلی، شما نباید بیش از 180 روز قبل از انقضاء سند مجوز اصلی خود، برای تمدید آن اقدام نمائید.

جایگزین سند مجوز اشتغال

اگر مجوز اشتغال شما گمشده، دزدیده شده یا از بین رفته است

اگر مجوز اشتغالتان از بین رفته، دزدیده شده یا نابود شده است، می‌توانید با وارد کردن فرم جدید I – 765 و هزینه های تشکیل پرونده (در صورت نیاز)، جایگزین سند مجوز اشتغال را درخواست کنید، مگر اینکه چشم پوشی از هزینه‌ها درخواست و به تائید رسیده باشد. اگر سند مجوز اشتغال که از طریق USCIS ارسال شده است را دریافت نکرده اید، می‌توانید درخواست عدم تحویل کارت را انجام دهید.

اگر سند مجوز اشتغال شما حاوی اطلاعات نادرست است

اگر سند مجوز اشتغال شما حاوی اطلاعات نادرست است، شما باید موارد زیر را انجام دهید:

 • فرم جدید I – 765
 • هزینه تشکیل پرونده، در صورت لزوم (یا درخواست چشم پوشی از هزینه)
 • هر گونه اسناد مشخص شده در دستورالعمل فرم، و
 • کارت حاوی خطا

اگر سند مجوز اشتغال شما به دلیل خطای USCIS حاوی اطلاعات نادرست باشد، آنها اصلاح صحیح و بدون هزینه اضافی را برای شما انجام خواهند داد. در این موارد، نیازی به ارسال فرم I – 765 جدید یا هزینه تشکیل پرونده نیست. در عوض باید موارد زیر را انجام دهید:

 • کارت اصلی حاوی خطا
 • توضیحی دقیق درباره خطای کارت
 • مستندات پشتیبانی در مورد اطلاعات صحیح

می‌توانید این اطلاعات را به مرکز خدمات یا مرکز مزایای ملی که آخرین فرم I – 765 شما را تائید کرده است، ارسال کنید.

در هرصورت، اگر آن‌ها درخواست شما را برای جایگزینی سند مجوز اشتغال دریافت کنند و شما دیگر مبنایی برای درخواست مجوز اشتغال نداشته باشید، آنها کارت را به شما بر نمی گردانند و به شما اطلاع می دهند که شرایط فعلی برای مجوز اشتغال را ندارید.

لطفا توجه داشته باشید وابستگان برخی دولت‌های خارجی، سازمانهای بین المللی و پرسنل ناتو ملزم به پرداخت هزینه ای برای جایگزینی سند مجوز اشتغال نیستند.

چه کسانی واجد شرایط مجوز اشتغال هستند؟

دسته های اصلی افرادی که واجد شرایط سند مجوز اشتغال هستند، وجود دارد. توجه داشته باشید که برنامه سند مجوز به معنای موفقیت اتوماتیک و همیشگی نیست، حتی اگر واجد شرایط باشید. عوامل مختلفی می توانند بر نتیجه تاثیر بگذارند.

افراد واجد شرایط برای درخواست سند مجوز اشتغال:

 • متقاضیان گرین کارت که متظر نتیجه درخواست خود هستند یا متقاضی تنظیم وضعیت هستند.
 • همسران دارندگان ویزای غیر مهاجرتی مبتنی بر اشتغال (دارندگان ویزای H1B، E1 و E2).
 • دانشجویان F1 که بخشی از برنامه OPT (آموزش عملی اختیاری) هستند.
 • افرادی که واجد شرایط اقدام به تعویق افتاده برای ورود کودکان هستند.
 • دارندگان ویزای K1
 • شهروندان میکرونزی، جزایر مارشال و شهروندان پالائو
 • پناهندگان
 • پناهجویانی که اجازه اقامت در ایالات متحده را دارند.

محدودیت مجوز اشتغال در مقابل ویزای H1B

ویزای H1B اجازه ورود به فردی را در ایالات متحده می دهد و همزمان این حق را برای آنها فراهم می کند که برای اسپانسر خود کار کنند (کارفرمای آمریکایی که از آنها خواسته است که به آمریکا منتقل شوند). طبیعتا برخی تفاوت هایی بین محدودیت های مجوز اشتغال و ویزای H1B وجود دارد.

مقررات مجوز اشتغال

شایستگی – مجوز اشتغال برای مهاجران غیر مقیم ساکن آمریکا در دسترس است.

محدودیت کار – ممکن است در هر شغلی که بتوانند پیدا کنند کار کنند.

دوره اعتبار – مدت زمان ویزا و وضعیت ویزا در طول مدت مجوز اشتغال

سهمیه – هیچ محدودیت یا سهیمه ای در میزان صدور مجوز اشتغال توسط USCIS وجود ندارد.

دوره های درخواست – شما می توانید در هر دفتر USCIS این کار را انجام دهید.

مقررات H1B

صلاحیت – شما نیاز به معیارهای تحصیل یا تجربه را دارید و به یک پیشنهاد شغلی کتبی از یک شرکت آمریکایی نیاز دارید.

محدودیت کار – شما فقط می توانید در زمینه تخصص خود کار کنید.

دوره اعتبار – برای سه سال معتبر است به همراه گزینه ای که تا 6 سال می تواند اعتبار داشته باشد.

سهمیه – فقط 65000 ویزا در سال در دسترس است و 20000 ویزای اضافی برای افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر هستند، محفوظ است.

دوره های کاربردی – قرعه کشی سالانه از اول آپریل (فروردین) آغاز می شود.

تفاوت بین گرین کارت و مجوز اشتغال

مجوز اشتغال اجازه می‌دهد و ثابت می‌کند که کسی واجد شرایط استخدام در ایالات متحده است. این سند به دارنده آن اجازه می دهد تا به عنوان کارمند در ایالات متحده اقامت داشته باشد. شما نمی‌توانید برای دریافت مجوز اشتغال وارد آمریکا شوید، باید حتما این مجوز را قبل از ورود در اختیار داشته باشید. همچنین این موضوع می‌تواند به وضعیت ویزای شما بستگی داشته باشد. این مجوز به کسانی که مدارک کافی و واجد شرایط کار در آمریکا نیستند، داده نمی شود.
گرین کارت اجازه اقامت شخصی را در آمریکا می دهد. گرین کارت فقط برای دوره های موقت معتبر است اما در صورت موفقیت آمیز بودن گرین کارت، می توان آن را تمدید کرد.
اگر به خارج از آمریکا سفر می کنید، می توانید از گرین کارت خود در رابطه با گذرنامه خود برای ورود مجدد به آمریکا استفاده کنید. اگر گرین کارت دارید، همچنین حق دارید در ایالات متحده مشغول به کار شوید.

چه محدودیت هایی برای مجوز اشتغال وجود دارد؟

کارت‌های مجوز اشتغال به طور نامحدود معتبر نیستند. آن‌ها برای دوره‌های کوتاه مدت مانند یک سال در یک زمان مشخص صادر می شوند. این تضمین می کند که کارت مجوز اشتغال فراتر از اعتبار ویزای دارنده کارت معتبر نیست. مهم است که زود هنگام تمدید مجوز اشتغال را انجام دهید.

هزینه های سند مجوز اشتغال

هزینه پردازش برای تجدید سند مجوز اشتغال 410 دلار و هزینه خدمات بایومتریک 85 دلار است. برخی از افراد ممکن است از پرداخت هزینه معاف شوند. (در صورت واجد شرایط بودن باید با USCIS ارتباط بر قرار کنید).

موفقیت برنامه

USCIS از طریق پست به آدرس ثبت شده شما در مورد نتیجه درخواست اطلاع رسانی خواهد کرد. آنها ممکن است این کار را از طریق پست انجام دهند یا ممکن است از شما درخواست کنند که در نزدیکترین دفتر USCIS نتیجه خود را دریافت کنید. اگر درخواست شما رد شود، اعلامیه حاوی توضیحی درباره تصمیم آنها خواهد بود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0