50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ اقامت آمریکا با ثبت شرکت

در این مقاله قصد داریم راهنمای کاملی برای ثبت شرکت در آمریکا به شما ارائه کنیم. معمولا ثبت شرکت در آمریکا به دو دلیل اصلی انجام می‌شود، اول اینکه با ثبت شرکت در آمریکا امکان معامله و تعامل با بسیاری از کشورهای جهان به دلیل دسترسی به سیستم‌های بانکی و پولی گسترده امکان‌پذیر است و دومین دلیل اینکه با مهاجرت به آمریکا از طریق ثبت شرکت می‌توان اقامت دائم آمریکا را به دست آورد.

البته گفتنی است که اقامت آمریکا از طریق ثبت شرکت و دریافت ویزای E2 آمریکا راهی سخت و غیرعادی برای دریافت اقامت دائم آمریکا محسوب می‌شود و تقریبا برای ایرانیان ناممکن است. پس پیشنهاد می‌کنیم چنانچه هدفتان از ثبت شرکت آمریکا فقط دریافت گرین کارت آمریکا است، مقاله راه های گرفتن اقامت آمریکا را بخوانید.

موسسه حامی مهاجر دارای رتبه اول اخذ انواع ویزای آمریکا در ایران است. در صورتی که در خصوص اخذ اقامت آمریکا نیاز به مشاوره دارید. کارشناسان ما در حامی مهاجر آماده‌اند تا شما را در این خصوص راهنمایی کنند و با توجه به شرایط شخصی شما، بهترین روش را به شما پیشنهاد کنند. برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره 02149078 تماس بگیرید یا فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت را تکمیل کنید.

راهنمای کامل و گام به گام ثبت شرکت در آمریکا

راهنمای کامل و گام به گام ثبت شرکت در آمریکا

برای ثبت شرکت در آمریکا، 10 گام کلی وجود دارد، که قصد داریم آن‌ها را به صورت کامل برای شما شرح دهیم و در کنار آن امکان‌پذیر بودن آن برای ایرانیان را نیز بررسی نماییم. مراحل ثبت شرکت آمریکا به شرح زیر است :

انتخاب ساختار شرکت در آمریکا

برای ثبت شرکت آمریکا چندین ساختار وجود دارد؛ البته برای کسانی که شهروند آمریکا نیستند و می‌خواهند با ملیت کشورهای دیگر به این منظور اقدام نمایند، فقط دو ساختار اصلی جهت ثبت شرکت در آمریکا وجود دارد که شامل موارد زیر است :

 • شرکت های با مسئولیت محدود (LLC) : شرکت با مسئولیت محدود (Limited Liability company یا LLC ) ساختاری تجاری هستند که می تواند مشمول مالیات بردرآمد نباشند. در واقع نوعی ساختار قانونی است که مسئولیت محدودی در قبال صاحبان شرکت مشخص می‌کند. ثبت این نوع شرکت‌ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند که در ادامه علت این موضوع را بیان خواهیم کرد و سعی می‌کنیم توضیحات خود را برای نحوه ثبت شرکت در آمریکا، بر روی این نوع از شرکت‌ها متمرکز کنیم.
 • Corporation : خود این نوع ساختار به دو دسته C یا C-Corporation و S یا S-Corporation تقسیم می‌شوند. تفاوت این دو دسته این است که ثبت شرکت‌های با ساختار S-Corporation فقط برای شهروندان آمریکا و یا دارندگان گرین کارت آمریکا امکان‌پذیر است، ولی ثبت شرکت‌های C-Corporation برای افرادی خارجی نیز ممکن است.

شرکت با ساختار Corporation تحت قوانین مالیات بر درآمد فدرال ایالات متحده آمریکا می‌باشد. بسیاری از شرکت‌های بزرگ آمریکا ساختار Corporation دارند. ساختار این نوع شرکت‌ها اکثرا مسئولیت محدود است اما مشمول مالیات بردرآمد نیز هستند.

تفاوت میان ساختار شرکتی LLC و C-Corporation در آمریکا چیست؟

یکی از تفاوت‌های اساسی بین این دو نوع ساختار از نظر مالیاتی است. شرکت‌های C مشمول مالیات بردرآمد هستند، اما شرکت‌های LLC مالیات بر درآمدی به سازمان مالیات بر درآمد فدرال ایالات متحده آمریکا پرداخت نمی‌کنند.

البته باید توجه کنید که شاید این تفاوت مزیت محسوب شود اما همیشه اینگونه نیست. در برخی موارد با پرداخت سود صاحبان شرکت، افراد بصورت شخصی مجبور به پرداخت مالیات بر درآمد شخصی می‌شوند.

تفاوت میان ساختار شرکتی LLC و C-Corporation در آمریکا چیست؟

مزایای ثبت شرکت با ساختار مسئولیت محدود در آمریکا

 1. مسئولیت محدود
  شرکت و کسب و کار شما از نظر تمامی قوانین همانند یک شخص یکسان می‌باشد. بدهی‌های شرکت همانند بدهی‌های شخصی می‌باشد. اگر شریک تجاری یا کارمند شما به سهل انگاری متهم شود دارایی های شخصی شما هم ممکن است در معرض خطر باشد؛ اما سهامداران یک شرکت مسئولیت محدود LLC فقط در قبال میزان سرمایه متعهد شده در قبال شرکت مسئول هستند و در قبال ضرر و زیان کلی شرکت مسئولیتی ندارند.
 2. کاغذ بازی کمتر
  شرکت‌ها باید بصورت سالانه گزارشات هزینه‌ها را به دولت آمریکا ارائه دهند، اما شرکت‌های LLC در برخی از ایالت‌های آمریکا اجباری به برگزاری جلسات سالانه و ارائه گزارش‌های سالانه ندارند.
 3. مزایای مالیاتی
  برخلاف شرکت‌های با ساختار C، سهامداران شرکت‌های LLC فقط مجبور به پرداخت مالیات بر درآمد شخصی هستند و الزامی به پرداخت مالیات شرکت ندارند. سهامداران شرکت‌های با ساختار C مجبور به پرداخت مالیات شرکت و مالیات بردرآمد شخصی هستند.
 4. انعطاف پذیری مالکیت
  اگر ساختار شرکت شما LLC باشد بدون محدودیت می‌توانید مالکیت شرکت را تغییر بدهید. امکانی که در شرکت‌های نوع  و C وجود ندارد.
 5. انعطاف پذیری مدیریت
  شرکت‌هایی که در بخش مدیریت دارای ساختار رسمی و ثابتی متشکل از هیئت مدیره ، مالکان و سهامداران هستند باید بصورت سالانه در جلساتی مبنی بر انتخاب مدیران حضور پیدا کنند؛ اما در ساختار LLC نوع فعالیت و تصمیم‌گیری‌ها در زمینه کسب و کار به راحتی و آسانی انجام می شود و احتیاجی به برگزاری سالانه این جلسات نیست.
 6. انعطاف پذیری در تقسیم سود شرکت
  شرکت‌های LLC در نحوه توزیع سود به صاحبانشان انعطاف‌پذیری بیشتری دارند به عنوان مثال در این ساختار لزومی ندارد که سود شرکت بصورت مساوی و باتوجه به میزان درصد مالکیت پرداخت شود، بلکه بصورت توافقی می توانید سهم بیشتری را به شخص دیگری پرداخت کنید.

انتخاب ایالت برای ثبت شرکت در آمریکا

همانطور که می‌دانید هر ایالت آمریکا قوانین مستقلی برای خود دارد و این تفاوت قوانین در زمینه ثبت شرکت نیز وجود دارد. معمولا بیشتر افراد برای ثبت شرکت آمریکا، به میزان قوانین مالیاتی ایالت‌ها و راحت بود قوانین ایالتی برای کسب و کارها توجه می‌کنند.

در این صورت ثبت شرکت در ایالت‌های وایومیانگ، دلاور و نوادا نسبت به ثبت شرکت در کالیفرنیا یا ثبت شرکت در نیویورک از مزیت‌های قوانین مالیاتی و کاری بیشتری برخوردار خواهد بود. مخصوصا ثبت شرکت در دلاور بیشتر توصیه می‌شود، چرا که قوانین بهتری برای مالیات و حمایت از کسب و کار دارد.

موضوعات گفته شده به این معنا نیست که ثبت شرکت در کالیفرنیا یا ثبت شرکت در نیویورک، مناسب نیستند. شما باید ایالت شرکت خود را با توجه به اهداف تجاری و قوانین مربوط به کسب و کار خود انتخاب کنید و شاید درآمد شما در این ایالات نسبت به پرداخت مالیات ارزش بیشتری داشته باشد.

انتخاب نام شرکت در آمریکا

پس از مشخص کردن ایالت باید نام شرکت خود را انتخاب کنید. نام شرکت شما نباید قبلا رزرو شده باشد و شامل کلمه‌های اختصاصی همچون بانک، دانشگاه، FBI و ... باشد. شما باید قبل از نام‌گذاری شرکت، رزرو بودن یا نبودن آن را در سامانه ثبت شرکت آمریکا بررسی نمایید. برای شرکت‌های LLC نام شرکت شما حتما باید با کلمات LLC یا Limited Liability company به پایان برسد.

انتخاب رجیستر ایجنت یا نماینده ثبت در آمریکا

رجیستر ایجنت (Register Agent) یک شخص، یک موسسه حقوقی معتبر یا یک شرکت دیگر است که به عنوان نماینده شما در آمریکا کارهای حقوقی شرکت شما و ارتباط با دولت آمریکا به منظور اطلاع‌رسانی قوانین و مقررات به شما را بر عهده دارد. برای ثبت شرکت حتما لازم است که یک ریجستر ایجنت تعیین کنید و امکان ثبت شرکت در آمریکا بدون تعیین ریجستر ایجنت وجود نخواهد داشت.

تعیین چگونگی مدیریت شرکت در آمریکا

تعیین چگونگی مدیریت شرکت در آمریکا

در ساختار شرکت‌های LLC دو نوع شیوه مدیریتی وجود دارد که شما باید به منظور ثبت شرکت، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. این دو شیوه به شکل زیر است :

 • Member-managed :

در این شیوه مدیریت اگر LLC شما تک عضوی باشد، یک عضو از LLC و اگر LLC شما چند عضوی باشد، تمام اعضای آن LLC ، نقشی فعال در پیشبرد شرکت دارند. نقش فعال یا Active به این معناست که اعضا خود مسئولیت‌های مدیریتی را بر عهده دارند و به صورت مستقیم بر کارها نظارت دارند. بنابراین تمام سود و ضرر شرکت بسته به عملکرد اعضای اصلی شرکت است.

 • Manager-managed :

در این شیوه مدیریتی اگر LLC شما تک عضوی باشد، یک عضو از LLC و اگر LLC شما چند عضوی باشد، تمام اعضای آن LLC ، نقشی پسیو (Passive) یا غیر فعال در پیشبرد امور شرکت داشته و نقش مستقیم در پیشبرد کارهای شرکت ندارند. در چنین شرایطی عضو یا عضوهای شرکت در طی یک فرآیند رای گیری مدیر و یا مدیرانی را بر پیش بردن امور جاری شرکت انتخاب می‌کنند.

در این شیوه تمام مسئولیت‌های حقوقی و مدیریت شرکت بر عهده مدیر انتخاب شده خواهد بود و سایر اعضا فقط در سود و زیان شرکت شریک هستند. از آنجا که ثبت شرکت در آمریکا برای افرادی که ملیت ایران را دارند، بسیار سخت است؛ باید این نوع از شیوه مدیریتی برای اداره شرکت مد نظر قرار گیرد؛ به این صورت شما فقط سهامدار شرکت هستید و شخص دیگری که شهروند آمریکاست مدیریت کارهای شرکت را بر عهده دارد.

تشکیل پرونده برای ثبت شرکت در آمریکا

برای ثبت شرکت غیر حضوری در آمریکا می‌توانید فرآیند تشکیل پرونده را به صورت آنلاین انجام دهید یا آنکه از موسسات حقوقی و ثبت شرکت آمریکا به این منظور بهره ببرید.

تنظیم اساسنامه شرکت

اساسنامه ساختار فعالیت روزانه شرکت است که شامل ساختار مدیریت، تخصیص منابع، حسابداری شرکت، انطباق با قوانین سازمان مهاجرت، حق رای، بند انحلال شرکت و چیزهایی از این قبیل است. بهتر است برای تنظیم اساسنامه شرکت خود حتما از مشاوران حقوقی آشنا به قوانین آمریکا بهره بگیرید.

دریافت شناسه EIN برای ثبت شرکت در آمریکا

بعد از تنظیم اساسنامه باید شناسه Federal employment identification number یا اختصارا EIN بگیرید. EIN به منظور تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی، باز کردن حساب بانکی و استخدام نیرو مورد نیاز است. به منظور دریافت EIN برای ثبت شرکت در آمریکا باید فرم SS-4 سازمان IRS را تکمیل کنید و از یک شرکت حقوقی برای تکمیل این کار کمک بگیرید.

دریافت شناسه EIN برای ثبت شرکت در آمریکا

برای تاسیس یک LLC تک عضوی باید فرم 5472 و فرم 1120 سازمان IRS رو هم تکمیل کنید. حتما به این موضوع توجه کنید، چرا که اگر اینکار را انجام ندهید، سازمان IRS می‌تواند شما را حداقل به میزان 25000 دلار جریمه کند.

برای ایجاد یک LLC چند عضوی اگر بخواهید با عنوان corporation ثبت شرکت را انجام دهید و حداقل یک عضو خارجی با سهم 25 درصد یا بیشتر داشته باشید، باید فرم 5472 و فرم 1120  را تکمیل کنید، ولی برای تاسیس یک LLC چند عضوی با عنوان ثبتی partnership، احتیاجی به تکمیل کردن این فرم نیست. در هر صورت بهتر است که در مورد این موضوعات حتما با مشاوران اقتصادی زبده مشورت کنید.

ایجاد حساب بانکی برای LCC

برای افتتاح حساب برای LCC مدارک تایید شده پرونده LLC، کپی پاسپورت، اطلاعات تماس شما، آدرس LLC شما (که می‌تواند آدرس ریجستر ایجنت شما باشد) و گواهی EIN شرکت شما مورد نیاز است. نکته مهمی که وجود دارد این است که امکان افتتاح حساب در بانک‌های آمریکا برای افراد ایرانی وجود ندارد.

ایجاد حساب بانکی برای LCC

در نتیجه شما برای داشتن یک LCC در آمریکا مجبورید که شیوه مدیریتی Manager-managed را انتخاب کنید و با تفویض اختیارات شرکت به یک مدیر آمریکایی، اختیار حساب بانکی شرکت را در اختیار او قرار دهید؛ ولی توجه کنید که در این صورت مدیر انتخابی شما به حساب‌های شرکت و پول درون آن دسترسی خواهد داشت.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2

اصلی‌ترین ویزای سرمایه‌گذاری در آمریکا ویزای E2 است. ویزای E2 آمریکا به اتباع کشورهایی اعطا می‌شود که با کشور آمریکا پیمان دوستی و تجاری داشته باشند. لیست این کشورها را می‌توانید بر روی سایت رسمی وزارت خارجه آمریکا و در قسمت Treaty Countries مشاهده نمایید.

متاسفانه کشور ایران در لیست کشورهایی که با آمریکا پیمان دوستی و تجارت دارند، قرار ندارد و به همین دلیل افراد با ملیت ایرانی امکان دریافت ویزای E2 را نخواهند داشت.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2

امکان دریافت گرین کارت آمریکا از طریق ویزای E2

ویزای E2 جز دسته ویزاهای مهاجرتی آمریکا نمی‌باشد و منجر به دریافت گرین کارت آمریکا نمی‌شود؛ اما برای کسانی که ویزا E2 دریافت کرده‌اند راه‌هایی برای دریافت گرین کارت وجود دارد. اگر متقاضی بتواند به اثبات برساند که توانایی منفعت رساندن به اقتصاد آمریکا را دارد، می‌تواند جهت دریافت گرین کارت آمریکا درخواست دهد.
بطور کلی شرایط ویزای E2 به شکلی است که منجر به اخذ اقامت دائم آمریکا نمی‌شود؛ اما مزیت ویزای E2 این است که به همسر شما اجازه کار می‌دهد. در ضمن با رشد کسب و کاری که راه‌اندازی کرده‌اید و فراهم کردن نیازهای اولیه ویزای E5 می توانید درخواست گرین کارت دهید. برای آشنایی بیشتر با ویزای E2 و شرایط آن می‌توانید مقاله ویزای E2 و برای مطالعه بیشتر در مورد ویزای E5 می‌توانید مقاله ویزای E5 چیست؟ را مطالعه کنید.

اقامت آمریکا از طریق ثبت شرکت

همانطور که پیش‌تر هم گفتیم، ثبت شرکت در آمریکا یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم در آمریکا به حساب نمی‌آید و اقامت آمریکا از طریق ثبت شرکت، راهی طولانی، سخت و برای ایرانیان تقریبا ناممکن است. چنانچه هدف اصلی شما از ثبت شرکت آمریکا، دریافت گرین کارت آمریکاست، پیشنهاد می‌کنیم که راه دیگری را به این منظور انتخاب نمایید.

موسسه حامی مهاجر دارای رتبه اول اخذ ویزای آمریکا در ایران است. در صورتی که در خصوص اخذ اقامت آمریکا نیاز به مشاوره دارید. کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی حامی مهاجر آماده‌اند تا شما را در این خصوص راهنمایی کنند و با توجه به شرایط شخصی شما، بهترین روش را به شما پیشنهاد کنند. برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره 02149078 تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 13 | کل دیدگاه های تایید شده: 0